Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Аққулы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 30 декабря 2020 года № 306/62. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 января 2021 года № 7152.
В соответствии с подпунктами 1), 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе Аққулы, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проводить пикетирования в районе Аққулы согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджетной политики, законности и защите прав человека.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии маслихата района Аққулы К. Альтаев
Секретарь маслихата района Аққулы С. Мусинова
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы от
30 декабря 2020 года
№ 306/62
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в районе
Аққулы, порядок использования специализированных мест для организации и
проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к
материально-техническому и организационному обеспечению специализированных
мест для организации и проведения мирных собраний
1. Специализированное место для организации и проведения мирных собраний в районе Аққулы в форме собрания, митинга:
парк воинам - Афганцам, расположенный по улице Серика Хамзина села Аққулы. Норма предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в форме собрания, митинга - восемьдесят человек.

Аққулы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 306/62 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 қаңтарда № 7152 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 1), 2) тармақшаларына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 – қосымшасына сәйкес Аққулы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 – қосымшасына сәйкес Аққулы ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихатының экономика және бюджеттік саясат, заңдылық пен адам құқығын қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Альтаев
Аққулы аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусинова
Аққулы аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 306/62 шешіміне
1- қосымша
Аққулы ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру
және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды
ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды
пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары,
бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін
арнайы орындарды материалдық-техникалық және
ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Аққулы ауданында жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын:
Аққулы ауылының Серік Хамзин көшесі бойынша орналасқан Ауған-жауынгерлерінің саябағы. Жиналыс, митинг нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін шекті толу нормасы - сексен адам.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 29.04.2021 № 22/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Маршрут для организации и проведения мирных собраний в форме демонстраций, шествий:
улица Амангельды села Аққулы (от улицы Абылкайыра Баймолдина до улицы Ташимова). Норма предельной заполняемости - восемьдесят человек.
3. Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) нахождение на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
2) обеспечение сохранности зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдение санитарных норм и правил техники безопасности, законодательства Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
4. Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний:
1) наличие уличного освещения;
2) наличие камер видеонаблюдения;
3) обеспеченность парковочными местами.
Приложение 2
к решению маслихата
района Аққулы
от 30 декабря 2020 года
№ 306/62
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в районе Аққулы
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 31.01.2024 № 68/17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов района Аққулы:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 29.04.2021 № 22/3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Демонстрациялар, шерулер нысанында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін маршрут:
Аққулы ауылының Амангелді көшесі (Әбілқайыр Баймолдин көшесінен Ташимов көшесіне дейін). Шекті толу нормасы - сексен адам.
3. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі:
1) өтініште көрсетілген уақыт ішінде арнайы орын аумағында болу;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз ету;
3) санитариялық нормалар мен қауіпсіздік техникасының қағидаларын, Қазақстан Республикасының қоғамдық құқық тәртібін сақтау жөніндегі заңнамасын сақтау.
4. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) көше жарықтандыруының болуы;
2) бейнебақылау камераларының болуы;
3) тұрақ орындарымен қамтамасыз етілуі.
Аққулы аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
30 желтоқсандағы № 306/62
шешіміне
2 - қосымша
Аққулы ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 31.01.2024 № 68/17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аққулы ауданының келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикет өткізу шекаралары айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінің;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) қауіпті өндірістік объектілер және пайдаланылуы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері.