О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 7 октября 2020 года № 48/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 13 октября 2020 года № 6585.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу некоторые решения маслихата Северо-Казахстанской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата С.Тимофеев
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата В.Бубенко
Приложение 1 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 7 октября 2020 года № 48/13
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 17.03.2021 № 3/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения Северо-Казахстанского областного маслихата от 04.10.2021 № 9/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.01.2022 № 13/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.04.2022 № 16/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.07.2022 № 19/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 17.04.2023 № 2/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) ; 15.02.2024 № 11/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 31.05.2024 № 14/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование
заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств, медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма), медицинских изделий, специализированных лечебных продуктов
1
2
3
4
5

Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 48/13 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қазанда № 6585 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Кодексінің 12-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдеу өнімдері, медициналық бұйымдар қосымша тегін берілсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихат сессиясының төрағасы С.Тимофеев
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы В.Бубенко
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 7 қазандағы
№ 48/13 шешіміне
1 қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде қосымша тегін берілетін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 3/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 04.10.2021 № 9/1 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);21.01.2022 № 13/10 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.04.2022 № 16/5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.07.2022 № 19/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.04.2023 № 2/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.02.2024 № 11/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 31.05.2024 № 14/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
№ р/р
Аурудың атауы
Халық санаты
Дәрілік заттарды, медициналық бұйымдарды, арнайы емдік өнімдерді тағайындау үшін көрсетімдер (дәрежесі, сатысы, ауыр ағымы)
Дәрілік заттардың (дәрілік формасы), медициналық бұйымдардың, арнайы емдік өнімдердің атауы
1
2
3
4
5

1. Лекарственные средства в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Ювенильный идиопатический артрит системный вариант
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб Адалимумаб
2.
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Урсодезоксихолевая кислота,
Меропенем
Цефтазидим
3.
Первичная легочная Гипертензия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат
Селексипаг
4.
Грануломатоз Вегенера
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
5.
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (Маркиафавы-Микели)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб
6.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Декспантенол
7.
Трансплантация печени у детей, фиброз и цирроз печени
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Валганцикловир
8.
Врожденная бронхоэктазия
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тобрамицин, Колистиметат натрия
9.
Атипичный
гемолитико-уремический синдром
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб
10.
Системная красная волчанка
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб
11.
Состояние после трансплантации почки от кадавра
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Физионил
12.
Болезнь двигательгого неврона
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол
13.
Идиопатическая тромбоцитопеническая пурпура
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Элтромбопаг
14.
Рассеянный склероз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кладрибин
15.
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Дорназа альфа
16.
Злокачественное новообразование щитовидной железы
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Вандетаниб
17.
Злокачественное новообразование почки
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ниволумаб

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі дәрілік заттар
1.
Ювенилді идиопатикалық артрит жүйелі нұсқасы
Диспансерлік есепте тұрған балалардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тоцилизумаб
Адалимумаб
2.
Кисталық фиброз (муковисцидоз) аралас формасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Урсодезоксихол қышқылы,
Меропенем
Цефтазидим
3.
Өкпелік бастапқы гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Риоцигуат Селексипаг
4.
Грануломатоз Вегенера
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Ритуксимаб
5.
Пароксизмальды түнгі гемоглобинурия, (Маркиафавтар-Микели)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Экулизумаб
6.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Дексапантенол
7.
Балалардың бауыр трансплантациясы, бауыр фиброзы және циррозы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Валганцикловир
8.
Туа біткен бронхоэктазия
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Тобрамицин,
Колистиметат натрия
9.
Атипиялық
гемолитико-уремиялық синдром
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Экулизумаб
10.
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Ритуксимаб
11.
Кадаврдан бүйректі транспланттаудан кейінгі жай-күйі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Физионил
12.
Қозғалу неврон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Рилузол
13.
Идиопатиялық тромбоцитопениялық пурпура
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Элтромбопаг
14.
Шашыраңқы беріш
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Кладрибин
15.
Кисталық фиброз (муковисцидоз) аралас формасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Дорназа альфа
16.
Қалқанша безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Вандетаниб
17.
Бүйректің қатерлі ісіктері
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Ниволумаб

2. Медицинские изделия в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
2.
Состояние после трансплантации почки от кадавра
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Медицинские изделия
3. Специализированные лечебные продукты в рамках дополнительного предоставления гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
2.
Буллезный эпидермолиз
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
3.
Кахексия центрального генеза
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
4.
Неспецифический язвенный колит
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
5.
Гипоксически-ишемическое поражение центральной нервной системы тяжелой степени, энцефалопатия белого вещества головного мозга. "Бульбарный синдром" (Периферическая нервная система)
Все категории граждан, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
Приложение 2 к решению
Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 7 октября 2020 года № 48/13
Перечень утративших силу некоторых решений Северо-Казахстанского областного маслихата
1. Решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" от 11 марта 2020 года № 40/5 (опубликовано 20 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6102).
2. Решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О внесении изменения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 11 марта 2020 года № 40/5 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно" от 28 мая 2020 года № 43/7 (опубликовано 5 июня 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6329).

2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі
медициналық бұйымдар
1.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Медициналық бұйымдар
2.
Кадаврдан бүйректі транспланттаудан кейінгі жай-күйі
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Медициналық бұйымдар
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша беру шеңберіндегі арнайы емдік өнімдер
1.
Кистоздық фиброз (муковисцидоз) аралас формасы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
2.
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
3.
Орталық генез кахексиясы
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
4.
Спецификалық емес ойық жаралы колит
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
5.
Орталық нерв жүйесінің ауыр дәрежеде гипоксиялық-ищимиялық зақымдануы, мидың ақ затының энцефалопатиясы. "Булбарлық синдром" (Перифериялық нерв жүйесі)
Диспансерлік есепте тұрған азаматтардың барлық санаттары
Ауырлықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Арнайы емдік өнімдер
Солтүстік Қазақстан
облыстық мәслихатының
2020 жылғы 7 қазандағы
№ 48/13 шешіміне
2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" 2020 жылғы 11 наурыздағы № 40/5 шешімі (2020 жылғы 20 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6102 болып тіркелген).
2. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 наурыздағы № 40/5 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2020 жылғы 28 мамырдағы № 43/7 шешімі (2020 жылғы 5 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6329 болып тіркелген).

3. Решение Северо-Казахстанского областного маслихата "О дополнительном предоставлении изделия медицинского назначения отдельным категориям граждан Северо-Казахстанской области" от 15 марта 2016 года № 42/3 (опубликовано 18 апреля 2016 года в Информационной правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3711).

3. Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының "Солтүстік Қазақстан облысының жеке санаттағы азаматтарына қосымша медициналық мақсаттағы бұйымды беру туралы" 2016 жылғы 15 наурыздағы № 42/3 шешімі (2016 жылғы 18 сәуірде "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3711 болып тіркелген).