О порядке организации и проведения мирных собраний в Отрарском районе
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 июня 2020 года № 56/266-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 16 июля 2020 года № 5718
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", маслихат Отрарского района РЕШИЛ:
1. Определить следующие специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Отрарском районе:
1) Парк молодежи "Шамиль-Дур", расположенный по улице М.Ажибекова села Шаульдер;
2) Парк "Независимости Республики Казахстан", расположенный по проспекту Жибек жолы села Шаульдер.
2. Определить маршрут следования для проведения демонстраций и шествий: село Шаульдер проспект Жибек жолы пересечение улицы К.Сатпаева до парка "Независимости Республики Казахстан" в Отрарском районе.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 07.09.2020 № 58/276-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Отрарском районе, нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и шествий согласно приложению 1 к настоящему решению.
4. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
5. Признать утратившим силу решение маслихата Отрарского района от 30 апреля 2019 года № 41/199-VI "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5021 и опубликовано 15 мая 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде года).
6. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Отрарского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1)государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

Отырар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 56/266-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 16 шілдеде № 5718 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына және "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңының 8 бабының 2 тармағына сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін келесі арнайы орындар айқындалсын:
1) Шәуілдір ауылы М.Әжібеков көшесінде орналасқан "Шәміл-Дүр" жастар саябағы;
2) Шәуілдір ауылы Жібек жолы даңғылы бойындағы "Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі" саябағы.
2. Отырар ауданында демонстрациялар мен шерулер өткізу үшін жүру маршруты ретінде Шәуілдір ауылы Жібек жолы даңғылы Қ.Сәтбаев көшесінің қиылысынан "Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі" саябағы тұсына дейінгі аралық айқындалсын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 07.09.2020 № 58/276-VI шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Отырар ауданында бейбіт жиналыстар мен шерулерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
5. Отырар ауданының мәслихатының 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 41/199-VІ "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5021 нөмiрiмен тiркелген және 2019 жылғы 15 мамырда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешiмiнiң күшi жойылды деп танылсын.
6. "Отырар ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Отрарского района после его официального опубликования.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата Отрарского района Ж. Нуров
Секретарь маслихата
Отрарского района М. Манапов
Приложение 1 к решению
маслихата Отрарского
района от 24 июня
2020 года № 56/266-VI
ПОРЯДОК
использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и шествий
Специализированное место для организации и проведения мирных собраний – место общего пользования или маршрут следования, определенные маслихатом Отрарского района для проведения мирных собраний или шествий.
Материально-техническое оснащение специализированных мест для проведения мирных собраний и шествий
п/п
Наименование специализированного места
Материально-техническое оснащение
Нормы предельной заполняемости
1.
Парк молодежи "Шамиль-Дур", расположенный по улице М.Ажибекова села Шаульдер
- уличное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации;
- парковочные места (1 заезд, 1 выезд)
100 человек
2.
Парк "Независимости Республики Казахстан", расположенный по проспекту Жибек жолы села Шаульдер
- уличное освещение;
- точка для подключения электроэнергии;
- камеры видеонаблюдения и видеофиксации
- парковочные места (1 заезд, 1 выезд)
100 человек
Представитель местного исполнительного органа при положительном рассмотрении уведомления (заявления) совместно с организатором мирного собрания (шествия) выезжает на специализированное место проведения за один день для согласования порядка ведения мероприятия по вопросам:
отличительного знака организаторов мирных собраний;
для определения периметра и ознакомления с материально-техническими характеристиками места проведения;
использовать при проведении мирных собраний звукоусиливающие технические средства с уровнем звука, соответствующим законодательству Республики Казахстан, плакаты, транспаранты и иные средства наглядной агитации, а также транспортные средства в случаях, предусмотренных Законом;
специально отведенного места для СМИ (ограничение лентой, либо ограждением; обеспечение достаточной видимости для произведения фото- видеосъемки и получения интервью);
использования средств аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео- и фотосъемки при проведении мирных собраний;
для ознакомления с маршрутом шествия село Шаульдер проспект Жибек жолы пересечение улицы К.Сатпаева до парка "Независимости Республики Казахстан".
В день проведения мирного собрания организатор и его участники:
находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в заявлении;
обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка;
носят отличительный знак организатора мирных собраний.
Приложение 2 к решению
маслихата Отрарского
района от 24 июня
2020 года № 56/266-VI
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Проведение пикетирования запрещается:

2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Отырар ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Отырар ауданының
мәслихаты сессиясының төрағасы Ж. Нуров
Отырар ауданының
мәслихатының хатшысы М. Манапов
Отырар ауданының
мәслихатының 2020 жылғы
24 маусымдағы № 56/266-VI
шеміміне 1-қосымша
Бейбіт жиналыстар мен шерулерді ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану
ТӘРТІБІ
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орын – Отырар аданының мәслихаты бейбіт жиналыстарды немесе шерулерді өткізу үшін айқындаған жалпыға ортақ пайдаланылатын орын немесе жүру маршруты.
Бейбіт жиналыстар мен шерулер өткізу үшін арнайы орындардың материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
п/п
Арнайы орын атауы
Материалдық-техникалық қамтамасыз етуі
Шекті толу нормалары
1.
Шәуілдір ауылы М.Әжібеков көшесінде орналасқан "Шәміл-Дүр" жастар саябағы
- көше жарығы;
- электр энергиясын қосу нүктесі;
- бейнебақылау және бейнежазба камералары;
- автотұрақ орны (1 кіру, 1 шығу).
100 адам
2.
Шәуілдір ауылы Жібек жолы даңғылы бойындағы "Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі" саябағы
- көше жарығы;
- электр энергиясын қосу нүктесі;
- бейнебақылау және бейнежазба камералары;
- автотұрақ орны (1 кіру, 1 шығу).
100 адам
Жергілікті атқарушы органның өкілі хабарлама (өтініш) бойынша оң шешім қабылданған кезде, бейбіт жиналыстың (шерудің) ұйымдастырушысымен бір күн бұрын іс-шараны өткізу ережесін келесі сұрақтар бойынша келісу үшін арнайы орынға барады:
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушылардың айырым белгісі;
периметрі және өткізу орнының материалдық-техникалық сипаттамасымен танысу мен анықтау үшін;
Заңда көзделген жағдайларда бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс деңгейі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетін дыбыс күшейткіш техникалық құралдарды, плакаттарды, транспаранттарды және өзге де көрнекі үгіттеу құралдарын, сондай-ақ көлік құралдарын, пайдалануды;
БАҚ үшін арнайы белгіленген орын (лента немесе қоршаумен шектеу; фото-видео түсірілім және сұхбаттасу үшін жеткілікті көрінуді қамтамасыз ету);
бейбіт жиналыстар өткізу кезінде аудиовизуалды техника құралдарын пайдалануға, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауды;
Шәуілдір ауылы Жібек жолы даңғылы Қ.Сәтбаев көшесінің қиылысынан "Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігі" саябағы тұсына дейінгі аралықтағы шеру бағытымен танысу.
Бейбіт жиналыс өткізу күні ұйымдастырушы және оған қатысушылар:
өтініште көрсетілген мерзім аралығында арнайы орынның аумағында орналасады;
ғимараттардың, құрылысжайлардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
санитарлық нормалар мен қауіпсіздік ережелерін сақтап, Қазақстан Республикасының қоғамдық тәртіпті сақтау туралы заңнамасын сақтайды;
бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушының айырым белгісін тағып жүреді.
Отырар ауданының
мәслихатының 2020 жылғы
24 маусымдағы № 56/266-VI
шеміміне 2-қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынады:

1. В местах массовых захоронений;
2. На объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3. На территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4. На территориях, прилегающих к резиденциям Президента Республики Казахстан, Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы;
5. На территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
6. На магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.

1. Жаппай жерлеу орындарында;
2. Теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3. Мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4. Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының резиденцияларына іргелес жатқан аумақтарда;
5. Қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
6. Магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда.