О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 26 августа 2021 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 августа 2021 года № 24135
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20335) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги, "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и его филиалами в областях, городах Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель) юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. В случае отсутствия сведений, перечня документов необходимых для оказания государственной услуги в соответствии с настоящими Правилами услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет услугополучателю ответ с указанием причин согласно пункту 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
В случае, если в течении 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел его в соответствие с требованиями Правил услугодатель направляет отказ в дальнейшем рассмотрении заявления по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Агентство), Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Бюро) или в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2021 жылғы 26 тамыздағы № 2 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 тамызда № 24135 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі, мәліметтер жоқ болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызмет алушыға "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабы 2-тармағына сәйкес себептерін көрсетумен жауап жолдайды.
Егер көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны Қағидалардың талаптарына сәйкестікке келтірмеген жағдайда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан бас тартуды жолдайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті берушінің, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік), Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының (бұдан әрі – Бюро) басшысының атына немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беріледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Агентства или Бюро, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложения 3, 5 и 6 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент административно-правового обеспечения, защиты государственных секретов и информационной безопасности Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
по стратегическому планированию
и реформам
Республики Казахстан
К. Келимбетов
Приложение 1 к приказу
от 26 августа 2021 года № 2
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Стандарт государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" и его филиалы по областям, городам Нур-Султан, Алматы и Шымкент.
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется на альтернативной основе через:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) услугодателя.
3
Срок оказания услуги
9 (девять) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания услуги
Результат оказания государственной услуги через портал:
уведомление о предоставлении статистической информации;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги
Через услугодателя:
предоставление статистической информации;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

"12. Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің, Агенттіктің немесе Бюроның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
3, 5 және 6-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Әкімшілік-құқықтық қамтамасыз ету, мемлекеттік құпиялар мен ақпараттық қауіпсіздікті қорғау департаментіне беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агентігінің Төрағасы
К. Келимбетов
2021 жылғы 26 тамыздағы
№ 2 Бұйрыққа
1-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
қызметін көрсету Қағидаларына
3-қосымша
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы баламалы негізде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызметті алушыларға электронды және қағаз форматта өтініш беру арқылы ұсынылады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
9 (тоғыз) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (жартылай автоматтандырылған).
5
Қызмет көрсету нәтижесі
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
статистикалық ақпаратты беру туралы хабарлама;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны:
электронды.
6
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және оны алу тәсілдері

Государственная услуга оказывается платно по ценам, на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161). Способ оплаты – безналичный расчет. Оплата производится согласно выставленному счету на оплату через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или банки второго уровня. В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через ПШЭП. При оплате по безналичному расчету услугополучателю требуется указать в платежном поручении номер и дату выписки счета на оплату.
7
График работы

Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы №199 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10161 болып тіркелген) бекітілген мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары бойынша ақылы түрде көрсетіледі.
Төлем тәсілі – қолма-қол ақшасыз есеп айырысу.
Төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банк арқылы төлемге берілген шотқа сәйкес жүргізіледі. Портал арқылы мемлекеттік қызметті алуға электрондық сұрау берілген жағдайда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады. Қолма-қол ақшасыз есеп айырысу бойынша төлем кезінде көрсетілетін қызметті алушының төлем шотының үзінді көшірмесінің нөмірін және күнін төлем тапсырмасында көрсетуі талап етіледі.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің –

Услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) через портал:
заявление (оплата производится согласно пункту 6 настоящего Стандарта);
2) через услугодателя:
заявление;
документ, подтверждающий оплату (квитанция об оплате или платежное поручение с отметкой банка о проведении платежа).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях:
1) если запрашиваемая статистическая информация является конфиденциальной или отсутствует согласие респондента в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике";
2) при наличии основании для отказа по основаниям, предусмотренным статьей 19-1 Законом Республики Казахстан "О государственных услугах";
3) не внесения оплаты услугополучателем за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 3 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике".
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность использования электронной цифровой подписи через портал, получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
1) Бюро – www.stat.gov.kz;
2) веб-портала "электронного правительства" – www.egov.kz;
3) услугодателя – www.statdata.kz. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи. Контактные телефоны справочных служб услугодателя 8 (7172) 55-24-22, Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к приказу
от 26 августа 2021 года № 2
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
либо наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
На Ваш запрос __________ 20_ года за № ____ Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ"), сообщает Вам о том, что согласно ___ пункта 9 Приложения 3 Правил предоставления
статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации, утвержденных
"___"______ 20_ года №______ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № _______)
РГП "ИВЦ" отказывает Вам в оказании государственной услуги.
Директор _________________
Приложение 3 к приказу
от 26 августа 2021 года № 2
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
непредусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Форма
Уведомление о предоставлении статистической информации
от "___" _________ 20 ____ года
На Ваш запрос от __________ 20__ года за № ____ Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан" сообщает, что _________данные сформированы и направлены на электронный адрес услугополучателя.
Директор ____________________

демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасының "Мерекелер туралы" Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Порталдың – техникалық жұмыс-тарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) портал арқылы:
өтініш (төлем осы Стандарттың 6-тармағына сәйкес жүргізіледі);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
өтініш;
төлемді растайтын құжат (төлем туралы түбіртек немесе төлемнің жүргізілгендігі туралы банк белгісі бар төлем тапсырмасы).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
Көрсетілетін қызметті беруші:
1) егер сұратылып отырған статистикалық ақпарат құпия болып табылған немесе "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес респонденттің келісімі болмаған;
2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 19-1 бабымен қарастырылған негіздемелер бойынша бас тарту үшін негіздер болған жағдайда;
3) "Мемлекеттік статистика" туралы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабының 3-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін төлем енгізбеген жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаны портал арқылы пайдалануға, мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Бюро – www. stat. gov. kz;
2) "электрондық үкімет" веб-порталының – www.egov.kz;
3) көрсетілетін қызметті берушінің – www.statdata.kz Интернет – ресурстарында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары:
8 (7172) 55-24-22, Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
2021 жылғы 26 тамыздағы
№ 2 Бұйрыққа
2-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
қызметін көрсету
Қағидаларына 5-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
не ұйымының атауы)
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
Сіздің 20__ жылғы____________ №_______ сұрау салуыңызға "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) 20___ жылғы ________ № ___бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № ____ болып тіркелген) Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру қағидаларының 3-қосымшасының 9-тармағына сәйкес "АЕО" РМК Сізге мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатынын хабарлайды.
Директор ___________
2021 жылғы 26 тамыздағы
№ 2 Бұйрыққа 3-қосымша
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
қызметін көрсету
Қағидаларына 6-қосымша
Нысан
Статистикалық ақпаратты беру туралы хабарлама
20___ жылғы "___" ________________ "Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Сіздің 20___жылғы №____сұрау салуыңызға_________ деректер қалыптастырылғанын және көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жолданғанын хабарлайды.
Директор ____________________