Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 28 мая 2021 года № А-5/270. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 31 мая 2021 года № 8493.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О карантине растений", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов", на основании представления Акмолинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 03-06-326, акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку – горчаку ползучему (розовому), согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку – повилики полевой, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному вредителю леса – непарному шелкопряду, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Акмолинской области согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2021 жылғы 28 мамырдағы № А-5/270 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 31 мамырда № 8493 болып тіркелді.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы бұйрығына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақмола облыстық аумақтық инспекциясының 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 03-06-326 ұсынымының негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) укекіре бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес карантиндік арамшөп – далалық арамсояу бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
3. Осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес орманның карантиндік зиянкесі – жұпсыз жібек көбелегі бойынша залалданған алаңдардың көлемінде Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймақ белгіленсін.
4. Осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
М.Таткеев
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 28 мая 2021 года
№ А-5/270
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку - горчаку ползучему (розовому)

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
М.Таткеев
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы 28 мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
1-қосымша
Ақмола облысының аумағында карантиндік арамшөп – жатаған (қызғылт) у кекіремен залалданған алаңдарға карантиндік режим енгізе отырып белгіленген карантинді аймақтар

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 01.03.2024 № А-3/101 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование районов
Наименование городов, сельских округов, сел и поселков
Зараженная площадь (гектар)
1
Аккольский
Сельские округа: Новорыбинский, Урюпинский
517
2
Астраханский
Сельские округа: Астраханский, Есильский, Николаевский, Острогорский, Первомайский, Узункольский; село Каменка

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 01.03.2024 № А-3/101 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Аудандардың атауы
Қалалардың, ауылдық округтердің, ауылдардың, кенттердің атаулары
Залалданған жерлердің көлемі (гектар)
1
Ақкөл
Ауылдық округтері: Новорыбин, Урюпин
517
2
Астрахан
Ауылдық округтері: Астрахан, Есіл, Николаев, Острогор, Первомай, Ұзынкөл; Каменка ауылы.

10 143,7737
3
Атбасарский
Город Атбасар; сельские округа: Макеевский, Сергеевский, Шункыркольский
2 433,3489
4
Аршалынский
Сельские округа: Жибек жолы, Бирсуатский, Константиновский
960
5
Биржан Сал
Сельские округа: Баймырзинский, Бирсуатский, Макинский; село Мамай
2607
6
Егиндыкольский
Сельские округа: Алакольский, Узынкольский, Жалманкулакский; села: Абай, Бауманское, Буравестник, Егиндыколь, Спиридоновка
15 539,3
7
Ерейментауский
Еркеншиликский сельский округ
650
8
Есильский
Сельские округа: Бузулукский, Двуреченский, Жаныспайский, Каракольский, Красивинский, Свободненский; села: Аксай, Московское; поселок Красногорский
19 247
9
Жаркаинский
Город Державинск; сельские округа: Жанадалинский, Костычевский, Нахимовский, Отрадный, Валихановский; села: Бирсуат, Гастелло, Кумсуат, Львовское, Пригородное, Пятигорское, Ушкарасу, Тасоткель, Тассуат, Шойындыколь
80 314,3
10
Жаксынский
Сельские округа: Жанакийминский, Ишимский, Кызылсайский, Запорожский, Тарасовский, Беловодский, Калининский; села: Жаксы, Терсакан, Белагаш, Подгорное, Киевское, Новокиенка.
14 344,9536
11
Зерендинский
Сельские округа: Зерендинский, Кусепский.
683
12
Сандыктауский
Сельские округа: Баракпайский, Васильевский, Веселовский, Жамбылский, Сандыктауский, Широковский, Максимовский; село Мадениет.
5134
13
Коргалжынский
Сельские округа: Коргалжынский, Кенбидаикский, Арыктинский, Майшукырский, Кызылсайский, Амангельдинский, Карашалгинский.
34 045,260
14
Целиноградский
Сельские округа: Шалкарский, Софиевский, Рахымжана Кошкарбаева, Арайлынский, Жанаесильский, Нуресильский, Оразакский, Жарлыкольский Родина; села: Мәншүк Мәметова, Акмол.
36 775,1077
15
Шортандинский
Сельские округа: Раевский, Новокубанский, Бектау, Пригородный, Петровский, Андреевский, Бозайгыр, Дамсинский; посҰлок Шортанды.
18 198,294
Итого:
241 592,3379
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 28 мая 2021 года
№ А-5/270
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Акмолинской области в объемах зараженных площадей по карантинному сорняку - повилики полевой
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 01.03.2024 № А-3/101 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование районов
Наименование городов, поселков, сельских округов и сел
Зараженная площадь (гектар)
1
Атбасарский
город Атбасар
0,0186
2
Есильский
Сельские округа: Двуреченский, Каракольский, Интернациональный, Свободненский
40,0
3
Жаксынский
Сельские округа: Ишимский, Жанакийминский, Кызылсайский
10,188
4
Жаркаинский
Сельские округа: Жанадалинский, Отрадный, Пятигорский; села: Бирсуат, Гастелло, Пригородное, Далабай

10 143,7737
3
Атбасар
Атбасар қаласы; ауылдық округтері: Макеевка, Сергеевка, Шұңқыркөл,
2 433,3489
4
Аршалы
Ауылдық округтері: Жібек жолы, Бірсуат, Константинов
960
5
Біржан сал
Ауылдық округтері: Баймырза, Бірсуат, Макинка; Мамай ауылы
2607
6
Егіндікөл
Ауылдық округтері: Алакөл, Ұзынкөл, Жалманқұлақ; ауылдар: Абай, Бауман, Буревестник, Егіндікөл, Спиридоновка
15 539,3
7
Ерейментау
Еркіншілік ауылдық округі
650
8
Есіл
Ауылдық округтері: Бұзылық, Двуречный, Жаныспай, Қаракөл, Красивинский, Свободный; ауылдар: Ақсай, Московский; Красногорский кенті
19 247
9
Жарқайың
Державин қаласы; ауылдық округтері: Жаңадала, Костычево, Нахимов, Отрадный, Уәлихан; ауылдар: Бірсуат, Гастелло, Құмсуат, Львов, Пригород, Пятигор, Үшқарасу, Тасөткел, Тассуат, Шойындыкөл
80 314,3
10
Жақсы
Ауылдық округтері: Жаңа Қийма, Ешім, Қызылсай, Запорожье, Тарасов, Беловод; ауылдар: Жақсы, Терісаққан, Белағаш, Подгорное, Киевское, Новокиенка
14 344,9536
11
Зеренді
Ауылдық округтері: Зеренді, Күсеп.
683
12
Сандықтау
Ауылдық округтері: Барақпай, Васильев, Веселов, Жамбыл, Сандықтау, Широков, Максимов; Мәдениет ауылы,
5134
13
Қорғалжын
Ауылдық округтері: Қорғалжын, Кеңбидайық, Арықты, Майшұқыр, Қызылсай, Амангелді, Қарашалғын.
34 045,260
14
Целиноград
Ауылдық округтері: Шалқар, Софиевка, Рахымжан Қошқарбаев, Арайлы, Жаңаесіл, Нұресіл, Оразақ, Жарлыкөл, Родина; ауылдар: Мәншүк Мәметова, Ақмол
36 775,1077
15
Шортанды
Ауылдық округтері: Раевка, Новокубанка, Бектау, Пригородный, Петровка, Андреевка, Бозайғыр, Дамса; Шортанды кенті.
18 198,294
Барлығы:
241 592,3379
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы 28 мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
2-қосымша
Ақмола облысының аумағында карантиндік арамшөп – далалық арамсояумен залалданған алаңдарға карантиндік режим енгізе отырып белгіленген карантинді аймақтар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 01.03.2024 № А-3/101 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Аудандардың атауы
Қалалар, кенттер, ауылдық округтер және ауылдардың атауы
Залалданған жерлердің көлемі (гектар)
1
Атбасар
Атбасар қаласы
0,0186
2
Есіл
Ауылдық округтері: Двуречный, Қаракөл, Интернациональный, Свободный
40,0
3
Жақсы
Ауылдық округтері: Ешім, Жаңа Қийма, Қызылсай
10,188
4
Жарқайың
Ауылдық округтері: Жаңадала, Отрадный, Пятигор; ауылдар: Бірсуат, Гастелло, Пригород, Далабай

35,0
Итого:
52,5
Приложение 4
к постановлению акимата
Акмолинской области
от "28" мая 2021 года
№ А-5/270
Перечень признанных утратившими силу, некоторых постановлений акимата Акмолинской области
1. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны на территории Щучинского района с введением карантинного режима" от 19 апреля 2007 года № А-4/129 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3224).
2. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны на территории Зерендинского района с введением карантинного режима" от 11 апреля 2008 года № А-3/122 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3249).
3. Постановление акимата Акмолинской области "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Акмолинской области" от 6 мая 2020 года № А-5/249 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7851).

35,0
Барлығы:
52,5
Ақмола облысы әкімдігінің
2021 жылғы "28" мамырдағы
№ А-5/270 қаулысына
4-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған, кейбір қаулыларының тізбесі
1. Ақмола облысы әкімдігінің "Щучье ауданының аумағында карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты белгілеу туралы" 2007 жылғы 19 сәуірдегі № А-4/129 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3224 болып тіркелген).
2. Ақмола облысы әкімдігінің "Зеренді ауданының аумағында карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты белгілеу туралы" 2008 жылғы 11 сәуірдегі № А-3/122 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3249 болып тіркелген).
3. Ақмола облысы әкімдігінің "Ақмола облысы аумағында карантиндік режимін енгізе отырып карантинді аймағын белгілеу туралы" 2020 жылғы 6 мамырдағы № А-5/249 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7851 болып тіркелген).