Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2022 года № 31505.
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра просвещения РК от 06.08.2024 № 204 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 73) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра просвещения РК от 30.04.2025 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями согласно приложения к настоящему приказу.
2. Комитету среднего образования Министерства просвещения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения Республики Казахстан А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 29 декабря 2022 года № 532
Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра просвещения РК от 06.08.2024 № 204 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 73) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и определяют порядок размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями (далее – государственный заказ).

Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 желтоқсанда № 31505 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 06.08.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 73) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.04.2025 № 98 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Орта білім беру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
2022 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 532 бұйрығына
қосымша
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Оқу-ағарту министрінің 06.08.2024 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 73) тармақшасына сәйкес әзірленді және мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік тапсырыс).

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра просвещения РК от 30.04.2025 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) ребенок (дети) с ограниченными возможностями – ребенок (дети) до восемнадцати лет с физическими и (или) психическими нарушениями, имеющий ограничение жизнедеятельности, обусловленное врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, подтвержденными в установленном порядке;
2) специальная психолого-педагогическая поддержка детей с ограниченными возможностями – комплекс услуг и мероприятий, направленных на восстановление или компенсацию способностей к выполнению того или иного вида деятельности.
3. Размещение государственного заказа осуществляется в организациях, предоставляющих услуги по специальной психолого-педагогической поддержке детей с ограниченными возможностями (далее – Организация), включенных в Перечень организаций (далее – Перечень), формируемый Комиссией по рассмотрению документов (далее - Комиссия), рабочим органом - управлениями образования областей, городов республиканского значения и столицы (далее – органы управления образованием) с заключением договоров размещения государственного заказа посредством веб-портала государственных закупок, в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 января 2022 года № 12 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №26502) (далее – приказ №12).
4. Размещение государственного заказа осуществляется для предоставления специальной психолого-педагогической поддержки детям с ограниченными возможностями, имеющим заключение психолого-медико-педагогической консультации согласно приложению 1 к Типовым правилам деятельности специальных организаций образования, утвержденным приказом Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования соответствующих типов и видов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29329) (далее – приказ № 385).
Глава 2. Порядок размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Оқу-ағарту министрінің 30.04.2025 № 98 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мүмкіндігі шектеулі бала (балалар) – белгіленген тәртіппен расталған, туа біткен, тұқым қуалайтын, жүре пайда болған аурулардан немесе жарақаттардың салдарынан тіршілік әрекеті шектелген, дене және (немесе) психикалық бұзылыстары бар он сегіз жасқа дейінгі бала (балалар);
2) мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау – қызметтің қандай да бір түрін орындау қабілетін қалпына келтіруге немесе оның орнын толтыруға бағытталған қызметтер мен іс-шаралар кешені.
3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру құжаттарды қарау жөніндегі Комиссиямен (бұдан әрі – Комиссия) қалыптастырылатын ұйымдар Тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) енгізілген мүмкіндігі шектеулі балаларға арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау жөнінде қызметтер көрсететін ұйымдарда (бұдан әрі – Ұйым), "Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысының көрсетілетін қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 14 қаңтардағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26502 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 12 бұйрық) сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарттарын жасасумен жұмыс органы - облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың білім басқармаларымен (бұдан әрі – білім беруді басқару органдары) жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру "Тиісті типтердегі және түрлердегі мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу–ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29329 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 385 бұйрық) бекітілген арнайы білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларындағы 1-қосымшаға сәйкес психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы бар мүмкіндігі шектеулі балаларға арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету үшін жүзеге асырылады.
2-тарау. Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру тәртібі

5. Размещение государственного заказа осуществляется органами управления образованием.
6. Для размещения государственного заказа органами управления образованием обеспечивается учет детей с ограниченными возможностями в Национальной образовательной базе данных (далее – НОБД).
Сформированные заявки (списки) с указанием количества детей с ограниченными возможностями, в разрезе категорий нарушений психолого-медико-педагогическая консультация (далее – ПМПК) передает в орган управления образованием для организации проведения конкурса.
7. Органы управления образованием на своих официальных интернет-ресурсах размещают объявление о проведении конкурсной процедуры с указанием даты, времени, места и сроков проведения конкурса на государственный заказ и о начале принятия заявлений для размещения государственного заказа.
Состав комиссии для проведения конкурсной процедуры утверждается приказом органов управления образованием. Комиссия состоит из нечетного количества членов комиссии, но не менее 7 (семи) человек, включая председателя Комиссии. Состав Комиссии формируется из числа представителей местных исполнительных и представительных органов, органов управления образованием, неправительственных организаций, осуществляющих свою деятельность в сфере специального образования или работы с детьми с ограниченными возможностями и региональной палаты предпринимателей.
Председатель Комиссии избирается членами Комиссии из числа представителей местных исполнительных органов и органов управления образованием. Председатель и члены Комиссии принимают участие в голосовании без замены. Заседание считается правомочным, если в нем приняло участие не менее двух третей от общего числа членов Комиссии. При равенстве голосов членов Комиссии голос председателя Комиссии является решающим. Решения Комиссии оформляются соответствующим протоколом, который подписывается председателем и членами Комиссии.
Сроки проведения конкурсных процедур составляют 25 (двадцать пять) рабочих дней со дня размещения текста объявления о проведении конкурса на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием.
8. К участию в конкурсе допускаются Организации, имеющие опыт работы в сфере оказания специальной психолого-педагогической поддержки детям с ограниченными возможностями не менее одного года и обеспечившие:
1) количество мест по категориям нарушений в развитии (дети с нарушениями слуха, зрения, опорно-двигательного аппарата, интеллекта, речи, с задержкой психического развития, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (расстройствами аутистического спектра), сложными (сочетанными) нарушениями) в соответствии с социально-педагогической классификацией, утвержденной приказом № 385 согласно заявлению по форме в соответствии с приложением к настоящим Правилам (далее – Заявление);

5. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруды білім беруді басқару органдары жүзеге асырады.
6. Білім беруді басқару органдарымен мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін мүмкіндігі шектеулі балаларды ұлттық білім беру дерекқорында (бұдан әрі – ҰББД) есепке алу қамтамасыз етіледі.
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялар (бұдан әрі – ПМПК) бұзылыстар санаты бөлінісінде мүмкіндігі шектеулі балалардың санын көрсете отырып, қалыптастырылған өтінімдерді (тізімдерді) конкурс өткізуді ұйымдастыру үшін білім беруді басқару органына береді.
7. Білім беруді басқару органдары өздерінің ресми интернет-ресурстарында мемлекеттік тапсырысқа арналған конкурсты өткізу күнін, уақытын, орнын және мерзімдерін көрсете отырып, конкурстық рәсімді өткізу туралы және мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін өтініштерді қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру орналастырады.
Конкурстық рәсімді өткізу үшін комиссия құрамы білім беруді басқару органдарының бұйрығымен бекітіледі. Комиссия тақ саннан тұратын, комиссия төрағасын қоса алғанда кемінде 7 (жеті) адам болатын комиссия мүшелерінен құралады. Комиссияның құрамы жергілікті өкілді және атқарушы органдарының, білім беруді басқару органдарының, арнайы білім беру немесе мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс саласында қызметін жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдардың және өңірлік кәсіпкерлер палатасының өкілдерінен қалыптастырылады.
Комиссия төрағасы Комиссия мүшелерімен жергілікті атқарушы органдар мен білім беруді басқару органдары өкілдерінің қатарынан сайланады. Комиссия төрағасы мен мүшелері дауыс беруге ауыстырусыз қатысады. Егер отырысқа Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды деп есептеледі. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Комиссия шешімдері тиісті хаттамамен рәсімделеді, оған Комиссия төрағасы мен мүшелері қол қояды.
Конкурстық рәсімдерді өткізу мерзімдері білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурстарында конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған күннен бастап 25 (жиырма бес) жұмыс күнін құрайды.
8. Конкурсқа қатысуға мүмкіндігі шектеулі балаларға арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету саласында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі бар Ұйымдар және:
1) осы Қағидалардың қосымшасындағы нысан бойынша өтінішке (бұдан әрі - өтініш) сәйкес № 385 бұйрықпен бекітілген әлеуметтік-педагогикалық сыныптамаға сәйкес дамуындағы бұзылыстар санаттары (есту, көру қабілеті, тірек-қимыл аппараты, зердесі, сөйлеу тілі бұзылған, психикалық дамуы тежелген, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутистік спектрдің бұзылуы), күрделі (біріктірілген) бұзылыстары) бойынша орындар санын;

2) условия в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-76 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23890) (далее – Санитарные правила);
3) условия в соответствии с приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 21 февраля 2022 года № 55 "Об утверждении Правил пожарной безопасности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26867) (далее – Правила пожарной безопасности);
4) оповещение при возникновении чрезвычайных ситуаций (наличие тревожной кнопки, автоматической системы оповещения, в том числе системы внутреннего голосового оповещения);
5) антитеррористическую защиту в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2021 года № 305 "Об утверждении требований к организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении" (наличие системы видеонаблюдения);
6) специальные условия для воспитания и обучения детей с особыми образовательными потребностями в соответствии с приказами Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618), доступную среду в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и организацию специальной психолого-педагогической поддержки в соответствии с Главой 4 Типовых правил деятельности специальных организаций образования, утвержденных приказом № 385;
7) оснащение оборудованием и мебелью в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года №70 "Об утверждении норм оснащения оборудованием и мебелью организаций дошкольного, среднего образования, а также специальных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13272);
8) медицинское обслуживание и оказание первой медицинской помощи в соответствии с Санитарными правилами;
9) педагогическим составом, имеющим педагогическое или иное профессиональное образование по соответствующему профилю в соответствии с приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5750) и штатной численностью в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан от 21 июля 2023 года № 224 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33166);

2) "Білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар "Санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-76 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23890 болып тіркелген) (бұдан әрі – Санитариялық қағидалар) сәйкес жағдайларды;
3) "Өрт қауіпсіздігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2022 жылғы 21 ақпандағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26867 болып тіркелген) (бұдан әрі – Өрт қауіпсіздігі қағидалары) сәйкес жағдайларды;
4) төтенше жағдайлар туындаған кезде хабарлауды (дабыл түймешесінің, автоматты хабарлау жүйесінің, оның ішінде ішкі дыбыстық хабарлау жүйесінің болуы);
5) "Террористік тұрғыдан осал объектілердің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыруға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № 305 қаулысына сәйкес терроризмге қарсы қорғалуды (бейнебақылау жүйесінің болуы);
6) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын бекіту туралы" 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген) сәйкес ерекше білім беруді қажет ететін балаларды тәрбиелеу және оқыту үшін арнайы жағдайларды, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолжетімді ортаны және арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауды № 385 бұйрықпен бекітілген Арнайы білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларының 4-тарауына сәйкес ұйымдастыруды;
7) "Мектепке дейінгі, орта білім беру ұйымдарын, сондай-ақ арнайы білім беру ұйымдарын жабдықтармен және жиһазбен жарақтандыру нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 70 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13272 болып тіркелген) сәйкес жабдықтармен және жиһазбен жабдықталуды;
8) Санитариялық қағидаларға сәйкес медициналық қызмет көрсетуді және алғашқы медициналық көмек көрсетуді;
9) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің "Педагог лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5750 болып тіркелген) сәйкес педагогикалық немесе тиісті бейін бойынша өзге кәсіптік білімі бар педагогикалық құраммен және "Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 шiлдедегi № 224 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33166 болып тіркелген) сәйкес (бұдан әрі – Үлгі штаттар) штат санымен;

10) регистрацию на веб-портале государственных закупок в соответствии с приказом № 12.
9. Организации, претендующие на размещение государственного образовательного заказа, предоставляют в электронном формате или в бумажном виде следующие документы:
1) заявление;
2) схему размещения камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенную подписью руководителя Организации;
3) договор с территориальной организацией первичной медико-санитарной помощи на осуществление медицинского обеспечения в соответствии с Санитарными правилами;
4) копии штатного расписания и документов педагогов об образовании установленного образца, имеющих педагогическое или профильное образование;
5) правоустанавливающий документ с отметкой о произведенной государственной регистрации прав (обременений) на недвижимое имущество или документ, подтверждающий право аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления, со сроком действия договора аренды, безвозмездного пользования, доверительного управления не ранее окончания срока освоения государственного образовательного заказа).
10. Орган управления образованием осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов, полученных через государственные электронные информационные системы (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz):
1) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и/или уведомление о начале или прекращении деятельности;
2) лицензии на медицинскую деятельность, при отсутствии договора на оказание медицинской помощи (медицинского обслуживания);
3) санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии Организации санитарно-эпидемиологическим требованиям;
4) сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов с датой не раньше месячного срока до подачи документов на конкурс.
11. В течение 5 (пяти) рабочих дней с момента размещения текста объявления о проведении конкурса органы управления образованием осуществляют прием, регистрацию и рассмотрение документов Организации, в том числе полученные из государственных электронных информационных систем и размещают их на официальных интернет-ресурсах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
При предоставлении Организацией неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия орган управления образованием в день поступления документов уведомляет о необходимости предоставления недостающих документов.
В течение следующих 7 (семи) рабочих дней после рассмотрения представленных документов органы управления образованием осуществляют проверку достоверности информации, предоставленной в документах путем выезда в Организацию.

10) № 12 бұйрыққа сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталында тіркелуді қамтамасыз еткендер жіберіледі.
9. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруға үміткер ұйымдар электрондық форматта немесе қағаз түрінде келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) Ұйым басшысының қолымен куәландырылған бейнебақылау камераларын, дабыл түймесін және дауыстық хабарландыруды орналастыру схемасы;
3) Санитариялық қағидаларға сәйкес медициналық қамтамасыз етуді жүзеге асыруға аумақтық бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсету ұйымымен жасалған шарт;
4) штаттық кестенің және педагогикалық немесе бейіндік білімі бар педагогтердің белгіленген үлгідегі білім туралы құжаттарының көшірмелері;
5) жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу жүргізілгені туралы белгісі бар құқық белгілейтін құжат немесе мерзімі мемлекеттік білім беру тапсырысын игеру уақыты аяқталғанға дейін жарамды жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару шарты бар жалдау, өтеусіз пайдалану, сенімгерлік басқару құқығын растайтын құжат.
10. Білім беруді басқару органдары мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер арқылы (www.egov.kz, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, www.elicense.kz) мынадай құжаттардың бар болуын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:
1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар және/немесе қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар;
2) медициналық көмек (медициналық қызмет) көрсетуге арналған шарт болмаған жағдайда медициналық қызметке лицензия;
3) ұйымның санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
4) конкурсқа құжаттарды тапсырғанға дейін бір айдан аспайтын мерзімде мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін есеп бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы мәліметтер.
11. Конкурс өткізу туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органдары Ұйымдар ұсынған, оның ішінде мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелерден алынған құжаттарды қабылдауды, тіркеуді және қарауды жүзеге асырады және "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес оларды ресми интернет-ресурстарында орналастырады.
Ұйым ұсынған құжаттардың топтамасы толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен жағдайда білім беруді басқару органы қабылдаған күні жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабарлама жолдайды.
Білім беруді басқару органдары ұсынылған құжаттарды қарастырғаннан кейін келесі 7 (жеті) жұмыс күні ішінде Ұйымға бару арқылы ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады.

12. В течение 2 (двух) рабочих дней после выезда в случае соответствия Организации требованиям, предусмотренным пунктами 8, 9, 10 настоящих Правил, осуществляется рассмотрение документов на Комиссии, при выявлении факта предоставления Организацией заявления и (или) приложенных к нему документов, не соответствующих пунктам 8, 9, 10 настоящих Правил, орган управления образованием направляет Организации на электронную почту, указанную в заявлении, либо, при отсутствии электронной почты, на почтовый адрес, указанный в заявлении, уведомление о необходимости устранения несоответствий.
Организация в течение 3 (трех) рабочих дней, после получения уведомления, устраняет выявленные несоответствия и предоставляет подтверждающие документы в электронном формате или в бумажном виде, подписанные руководителем Организации.
Органом управления образованием в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения документов об устранении выявленных несоответствий осуществляется повторный выезд в Организацию для проверки устранения несоответствий.
13. Орган управления образованием в течение 2 (двух) рабочих дней после повторного выезда в Организацию, осуществляет рассмотрение документов на Комиссии.
14. При повторном выявлении факта предоставления Организацией заявления и (или) приложенных к нему документов, не соответствующих пунктам 8, 9, 10 настоящих Правил, орган управления образованием направляет организации на почтовый адрес или электронную почту, указанные в заявлении, обоснованный и мотивированный отказ в размещении государственного заказа.
Мотивированный отказ может быть обжалован в порядке, предусмотренным Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
15. Организации, в которых ранее размещен государственный заказ, получают государственный заказ на следующий календарный год при условии предоставления актуализированных документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, а также документов, подтверждающих наличие динамики развития не менее у 30% детей.
16. По результатам рассмотрения Комиссией предоставленных документов и посещения Организации составляется протокол о соответствии, с указанием наименования Организации, количества свободных мест на момент подачи Заявления, либо несоответствии Организации пункту 8 настоящих Правил.
На основании протокола о соответствии Организации формируется Перечень. Перечень и список организаций, несоответствующих требованиям, с указанием обоснованных причин отказа в течение 1 (одного) рабочего дня размещается на официальном интернет-ресурсе органов управления образованием.
Решение Комиссии может быть обжаловано в порядке, предусмотренным Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Организация, включенная в Перечень, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня опубликования результатов обеспечивает регистрацию в информационной системе НОБД с указанием реализуемых коррекционно-развивающих программ специальной психолого-педагогической поддержки детей с ограниченными возможностями с учетом категорий нарушений.

12. Ұйымға барғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде Ұйым осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарында қарастырылған талаптарға сәйкес келген жағдайда құжаттарды Комиссияда қарау жүзеге асырылады, Ұйымның осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарына сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі анықталғанда білім беруді басқару органы Ұйымның өтініште көрсетілген электрондық поштасына не электрондық пошта болмаған кезде өтініште көрсетілген пошта мекенжайына сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы хабарлама жібереді.
Ұйым хабарламаны алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде анықталған сәйкессіздіктерді жояды және Ұйым басшысының қолы қойылған растайтын құжаттарды электрондық форматта немесе қағаз түрінде ұсынады.
Білім беруді басқару органы анықталған сәйкессіздіктерді жою туралы құжаттарды алған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде сәйкессіздіктердің жойылуын тексеру үшін Ұйымға қайталап барады.
13. Білім беруді басқару органы Ұйымға қайталап барғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде Құжаттарды Комиссияда қарауды жүзеге асырады.
14. Ұйымның осы Қағидалардың 8, 9, 10-тармақтарына сәйкес келмейтін өтінішті және (немесе) оған қоса берілген құжаттарды ұсыну фактісі қайта анықталған жағдайда, білім беруді басқару органы Ұйымның өтініште көрсетілген пошталық мекенжайына немесе электрондық поштасына мемлекеттік тапсырысты орналастырудан бас тарту жөнінде негізделген және дәлелді жауап жолдайды.
Дәлелді бас тартуға Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексімен қарастырылған тәртіпте шағым беруге болады.
15. Бұрын мемлекеттік тапсырыс орналастырылған ұйымдар келесі күнтізбелік жылға арналған мемлекеттік тапсырысты осы Қағиданың 9-тармағында көрсетілген өзектендірілген құжаттарды ұсынған, сондай-ақ балалардың 30%-дан астамында даму динамикасының болуын растайтын құжаттар болған жағдайда алады.
16. Ұсынылған құжаттарды Комиссияда қарау және Ұйымға бару нәтижелері бойынша Ұйым атауын, өтініш берген кездегі бос орындардың санын көрсете отырып сәйкестігі немесе Ұйымның осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес еместігі туралы хаттама жасалады.
Ұйымның сәйкестігі туралы хаттама негізінде Тізбе қалыптастырылады. Тізбе және бас тартудың дәлелді себептері көрсетіле отырып талаптарға сәйкес келмейтін ұйымдар тізімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
Комиссия шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексімен қарастырылған тәртіпте шағым беруге болады.
Тізбеге кірген Ұйым нәтиже жарияланған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде бұзылыстар санаттарын ескеріп, мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдаудың түзету-дамыту бағдарламаларын көрсете отырып, ҰББД ақпараттық жүйесінде тіркелуді қамтамасыз етеді.

17. Отказ Организаций в размещении государственного заказа не препятствует повторному участию в следующей конкурсной процедуре.
18. Размещение государственного заказа осуществляется органами управления образованием в порядке, предусмотренном настоящими Правилами, с заключением с Организациями договоров размещения государственного заказа посредством веб-портала государственных закупок в соответствии с приказом №12 в течение 15 (пятнадцать) календарных дней.
Договор размещения государственного заказа с Организациями заключается на один финансовый год, в пределах объемов бюджетных средств, утвержденных в местных бюджетах на соответствующий финансовый год.
19. После заключения договора размещения государственного заказа, Организация в течение 2 (двух) рабочих дней направляет в орган управления образованием сведения об имеющихся свободных местах, орган управления образованием в течение 1 (одного) рабочего дня размещает информацию на интернет-ресурсе.
20. Родители или иные законные представители детей на основе сведений о свободных местах обращаются с заключением ПМПК в Организацию с последующим заключением договора на оказание образовательных услуг.
При отказе родителя или иных законных представителей от получения специальной психолого-педагогической поддержки после заключения договора размещение государственного заказа приостанавливается до заключения нового договора между родителем или иными законными представителями и Организацией. Повторная постановка ребенка в очередь на получение специальной психолого-педагогической поддержки в текущем году допускается в случае переезда семьи в другой район, город, область или длительной болезни ребенка. Ребенок с учетом динамики развития получает специальную психолого-педагогическую поддержку в течение одного финансового года в одной Организации.
При высвобождении мест Организация в течение 2 (двух) рабочих дней направляет сведения о наличии свободных мест с указанием категории нарушений в орган управления образованием для размещения объявления на интернет-ресурсе и извещения родителей или законных представителей детей, нуждающихся в специальной психолого-педагогической поддержке.
21. Для проведения не проведенных индивидуальных занятий (по причине болезни, лечения, оздоровления и реабилитации в медицинских, санаторно-курортных организациях, отпуска одного из родителей или иных законных представителей) дополнительно организуются занятия по индивидуальному расписанию либо дистанционно на основании заявления родителей или иных законных представителей.

17. Мемлекеттік тапсырысты орналастырудан бас тарту Ұйымдардың келесі конкурстық рәсімге қайта қатысуына кедергі болмайды.
18. Мемлекеттік тапсырысты орналастыруды білім беруді басқару органдары осы Қағидаларда көзделген тәртіппен Ұйымдармен № 12 бұйрыққа сәйкес мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарттарын жасай отырып 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде жүзеге асырады.
Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарты Ұйымдармен тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерде бекітілген бюджет қаражатының көлемдері шегінде бір қаржы жылына жасалады.
19. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарты жасалғаннан кейін Ұйым бос орындар туралы мәліметтерді 2 (екі) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органына жолдайды, білім беруді басқару органы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ақпаратты интернет-ресурсында орналастырады.
20. Ата-аналар немесе балалардың өзге де заңды өкілдері бос орындар туралы мәліметтер негізінде ПМПК қорытындысымен Ұйымға жүгініп, білім беру қызметтерін көрсетуге шарт жасасады.
Ата-ана немесе балалардың өзге де заңды өкілдері шарт жасалғаннан кейін арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауды алудан бас тартқанда, мемлекеттік тапсырысты орналастыру ата-ана немесе балалардың өзге де заңды өкілдері мен Ұйым арасында жаңа шарт жасалғанға дейін тоқтатыла тұрады. Ағымдағы жылы баланы арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау алуға кезекке қайталап қоюға отбасы басқа ауданға, қалаға, облысқа көшкен немесе бала ұзақ уақыт науқастанған жағдайда жол беріледі. Даму динамикасын ескере отырып бала бір қаржы жылының көлемінде арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауды бір Ұйымда алады.
Бос орын пайда болған жағдайда Ұйым 2 (екі) жұмыс күні ішінде бұзушылық санатын көрсете отырып бос орындар туралы мәлеметтерді интернет-ресурста хабарландыру орналастыру және арнайы психологиялық-педагогикалық қолдау алуды қажет ететін балалардың ата-аналары немесе заңды өкілдеріне хабарлау үшін білім беруді басқару органына жолдайды.
21. Өткізілмеген жеке сабақтарды (науқастану, емделу, медициналық, санаторий-курорттық ұйымдарда сауықтырылу мен оңалтылуы, ата-анасының бірінің немесе өзге де заңды өкілдерінің демалыста болуы себептері бойынша) өткізу үшін ата-аналардың немесе өзге де заңды өкілдердің өтініші негізінде жеке кесте бойынша не қашықтықтан қосымша сабақтар ұйымдастырылады.

22. Для финансирования государственного заказа в пределах установленного бюджета Организация ежемесячно предоставляет табель (электронный), акт выполненных работ, в том числе подписанный родителем или законным представителем, электронную счет фактуру за проведенные занятия.
23. Финансирование государственного заказа в Организациях осуществляется за зачисленных детей с ограниченными возможностями:
1) фактически посещающих занятия в Организации;
2) имеющих справку по форме, согласно приложению 4 к Правилам оказания государственной услуги "Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии", утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №20744) и заключение ПМПК;
3) отсутствующих в Организации в течение двух занятий в неделю.
24. При расчете размера государственного заказа используются общие показатели:
1) базовый должностной оклад (далее – БДО), установленный постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года №1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организации, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий";
2) месячный расчетный показатель (далее – МРП), установленный Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год.
Расчет объема государственного заказа осуществляется в соответствии со следующим:
1) V - объем финансирования государственного заказа в месяц, рассчитывается по формуле:
V = ∑ Nобщий персонал
Nобщий персонал – совокупный норматив финансирования государственного заказа в месяц, предусмотренный персонально на одного ребенка по итогам междисциплинарной командной и индивидуальной оценки, рассчитывается по формуле:
N общий персонал =∑ (N услуга z * nz),
где:
nz – количество часов на 1-го ребенка, установленное по итогам результатов междисциплинарной командной и индивидуальной оценки в соответствии с главой 4 приказа № 385:
группа 1 – дети с ограниченными возможностями, с нарушениями речи, опорно-двигательного аппарата (самостоятельно передвигающиеся, с сохранным интеллектом), нарушениями или трудностями поведения, задержкой психического развития, слабовидящие, слабослышащие;
объем помощи – минимальный:
помощь одного специалиста (логопеда или психолога или дефектолога);
длительность помощи от 90 дней в году;
группа 2 – дети с ограниченными возможностями, нарушениями опорно-двигательного аппарата (передвигающиеся с помощью вспомогательных средств, с нарушениями речи, но с сохранным интеллектом), нарушениями слуха и зрения (незрячие, не слышащие), тяжелыми нарушениями речи, нарушениями интеллекта легкой и умеренной степени, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (аутизм);
объем помощи – средний:
помощь двух специалистов (логопеда и психолога или дефектолога и логопеда или логопеда и инструктора лечебной физической культуры (далее – ЛФК)/учителя адаптивной физической культуры (далее - АФК));
длительность помощи от 180 дней в году;

22. Белгіленген бюджет шегінде мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру үшін Ұйым әр ай сайын өткізілген сабақтарға табельді (электрондық), орындалған жұмыстар актісін, соның ішінде ата-ана немесе заңды өкіл қол қойған, электрондық шот фактурасын ұсынады.
23. Ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру есепке алынған мүмкіндігі шектеулі балалар үшін жүзеге асырылады:
1) Ұйымдағы сабаққа нақты келетін;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін психологиялық-педагогикалық қолдау саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелген) бекітілген "Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидасының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтамасы және ПМПК қорытындысы бар;
3) Ұйымда аптасына екі сабақта болмаған.
24. Мемлекеттік тапсырыс мөлшерін есептеу кезінде жалпы көрсеткіштер пайдаланылады:
1) "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 Қаулысымен белгіленген базалық лауазымдық айлықақы (бұдан әрі – БЛА);
2) тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасы Заңында белгіленген айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК).
Мемлекеттік тапсырыс көлемін есептеу мыналарға сәйкес жүзеге асырылады:
1) V – айына мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру көлемі, мынадай формула бойынша есептеледі:
V = ∑ Nжалпы персонал
N жалпы персонал – пәнаралық командалық және жеке бағалау қорытындылары бойынша бір балаға жеке көзделген айына мемлекеттік тапсырысты қаржыландырудың жиынтық нормативі, мынадай формула бойынша есептеледі:
Nжалпы персонал =∑(N қызмет z * nz),
мұнда:
nz - пәнаралық командалық және жеке бағалау нәтижелерінің қорытындылары бойынша № 385 бұйрықтың 4-тарауына сәйкес бір балаға көзделген сағат саны:
1-топ – сөйлеу қабілеті, тірек-қимыл аппараты бұзылған (өз бетінше қозғалатын, зердесі сақталған), мінез-құлықтың бұзылыстары немесе қиындықтары бар, психикалық дамуы тежелген, нашар көретін, нашар еститін мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – ең аз:
бір маманның (логопед немесе психолог немесе дефектолог) көмегі;
көмектің ұзақтығы жылына 90 күннен бастап;
2-топ – тірек-қимыл аппараты бұзылған (көмекші құралдардың көмегімен қозғалатын, сөйлеу қабілеті бұзылған, бірақ зердесі сақталған), есту және көру қабілеті бұзылған (көзі көрмейтін, естімейтін), сөйлеу тілінің ауыр түрдегі бұзылыстары бар, жеңіл және орташа зерде зақымдалуы бар, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутизм) мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – орташа:
екі маманның (логопед және психолог немесе дефектолог және логопед немесе логопед және емдік дене шынықтыру (бұдан әрі – ЕДШ) нұсқаушысының/ бейімделген дене шынықтыру (бұдан әрі - БДШ) мұғалімінің көмегі;
көмектің ұзақтығы жылына 180 күннен бастап;

группа 3 – дети с ограниченными возможностями, со сложными (сочетанными) нарушениями, сочетания 2 или более нарушений: нарушение зрения и слуха, нарушения опорно-двигательного аппарата и интеллекта, нарушения интеллекта и слуха, нарушениями или трудностями общения и социального взаимодействия (аутизм) и нарушение интеллекта и другое;
объем помощи – максимальный:
помощь трех специалистов (логопеда, психолога и инструктора ЛФК/учителя АФК или дефектолога, логопеда и психолога);
длительность помощи от 180 до 270 дней в году.
2) N услуга z – стоимость 1 (одной) услуги в зависимости от формы занятий: индивидуальные, подгрупповые, групповые, на одного обучающегося в месяц, рассчитывается по следующей формуле:
N услуга z = Тz + S + А,
где:
S – норма расходов на текущее содержание организации образования на одного ребенка в час, включая учебные расходы, составляет - 0,03 МРП;
А – норма расходов на амортизацию/приобретение оборудования на одного ребенка при оказании услуги педагогами: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог - 0,032 МРП;
при оказании услуги инструктором по ЛФК/учителем АФК – 0,052 МРП;
z – индекс, отражающий услугу педагога: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог, инструктор по ЛФК/учитель АФК;
T – месячный фонд оплаты труда персонала организации психолого-педагогической поддержки в расчете на одного ребенка в час, и рассчитывается по следующей формуле:
Т z = Tосн z + Т комп z
где:
Tосн z = ((W z + Wэ/р z) * sno + БДО*(КЕz + К Е аупЕ увп и оп +R) * mp * mvz,
Tкомп z = (W z + Э комп z) * mvz / 12,
где:
Tосн z – месячный фонд оплаты труда персонала, без учета компенсационных выплат;
T комп z – месячный объем расходов на выплату пособия на оздоровление к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску работников;
W z – заработная плата персонала рассчитывается по формуле:
W z = (ДО z * kp + БДО * f) * k s+ БДО * с + Допл z,
где:
ДОz – должностной оклад одной педагогической ставки в месяц, который определяется путем умножения БДО на коэффициент исчисления должностного оклада:
педагог-психолог – 4,25;
учитель-логопед – 4,57;
учитель-дефектолог – 4,68;
тифлопедагог – 4,66;
инструктор по ЛФК/учитель АФК – 4,19;
олигофренопедагог – 4,81;
учитель – сурдопедагог – 4,55;
kp – поправочный коэффициент к установленному размеру должностного оклада педагога составляет:
на 2022 год – 1,75;
на 2023 и последующие годы – 2;
f – коэффициент расчета фонда заработной платы управленческого персонала:
на 2022 год – 1,183;

3-топ – күрделі (аралас) бұзылыстары бар, 2 немесе одан да көп бұзылыстары бар: көру және есту қабілетінің бұзылуы, тірек-қимыл аппараты мен зердесінің бұзылуы, зердесі мен есту қабілетінің бұзылуы, қарым-қатынас және әлеуметтік өзара іс-әрекеттің бұзылысы немесе қиындықтары бар (аутизм) және зердесінің бұзылуы және басқалары бар мүмкіндіктері шектеулі балалар;
көмек көлемі – жоғары:
үш маманның көмегі (логопед, психолог және ЕДШ нұсқаушысының/БДШ мұғалімінің немесе дефектолог, логопед және психологтің);
көмектің ұзақтығы жылына 180 күннен 270 күнге дейін.
2) N қызмет z – сабақтың түріне байланысты 1 (бір) қызметтің құны: жеке, кіші топтық, топтық, айына бір білім алушыға мынадай формула бойынша есептеледі:
N қызмет z = Т z + S + А,
мұнда:
S – оқу шығыстарын қоса алғанда, сағатына бір балаға білім беру ұйымын ағымдағы күтіп-ұстауға арналған шығыстар нормасы - 0,03 АЕК құрайды;
А – педагогтермен: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог қызмет көрсеткен кезде бір балаға арналған жабдықты амортизациялауға/сатып алуға арналған шығыстар нормасы - 0,032 АЕК;
ЕДШ нұсқаушысы/ БДШ мұғалімі қызмет көрсеткен кезде - 0,052 АЕК;
Z – педагог қызметін көрсететін индекс: психолог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, олигофренопедагог, сурдопедагог, ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі;
T – сағатына бір балаға есептегендегі психологиялық-педагогикалық қолдау ұйымы персоналының еңбегіне ақы төлеудің айлық қоры мынадай формула бойынша есептеледі:
Т z = T нег z + Тжәрд z ,
мұнда:
T нег z = ((W z + W э/р z ) * sno + БЛА*( К Е z + К Е әбпЕ окп, қкп +R) * mp * mvz,
Tжәрд z = (W z + Э жәрд z) * mvz / 12,
мұнда:
Tнег z – өтемақы төлемдерін есепке алмағанда, персоналдың еңбегіне ақы төлеудің айлық қоры;
Tжәрд z – қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына сауықтыруға жәрдемақы төлеуге арналған шығыстардың ай сайынғы көлемі;
Wz – қызметкерлердің жалақысы мына формула бойынша есептеледі:
W z = (ЛА z * kp + БЛА * f) * ks+БЛА * с + Қосымz,
мұнда:
ЛАz – айына бір педагогикалық мөлшерлеменің лауазымдық айлықақысы, ол БЛА-ны лауазымдық айлықақыны есептеу коэффициентіне көбейту жолымен айқындалады:
педагог-психолог - 4,25;
мұғалім-логопед - 4,57;
мұғалім-дефектолог - 4,68;
тифлопедагог - 4,66;
ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі – 4,19;
олигофренопедагог - 4,81;
сурдопедагог-мұғалім - 4,55;
kp - педагогтің лауазымдық айлықақының белгіленген мөлшеріне түзету коэффициенті:
2022 жылға – 1,75;
2023 және одан кейінгі жылдарға – 2;
f - басқарушы персоналдың жалақы қорын есептеу коэффициенті:
2022 жылға – 1,183;

на 2023 год и последующие годы – 1,352;
ks – коэффициент доплаты специалистам за работу в сельской местности, составляет 1,25;
для городских школ – 1,0;
с – коэффициент расчета фонда заработной платы учебно-вспомогательного и обслуживающего персонала:
на 2022 год – 0,540;
на 2023 год - 0,636;
на 2024 год – 0,751;
на 2025 и последующие годы – 0,878;
Допл z – коэффициент доплат к заработной плате персонала рассчитывается по формуле:
Допл z = БДО * (ДОУz + ДОУауп + ДОУ увп и оп +u z),
где:
ДОУ z – коэффициент надбавки за особые условия труда педагогов:
Год
ДОУ психолога
ДОУ логопеда
ДОУ дефектолога
ДОУ тифлопедагога
ДОУ ЛФК
ДОУ олигофренопедагога
ДОУ сурдопедагога
2022 год

2023 жылға және одан кейінгі жылдарға – 1,352;
KS-мамандарға ауылдық жердегі жұмысы үшін қосымша ақы төлеу коэффициенті, 1,25 құрайды;
қала мектептері үшін – 1,0;
с - оқу-көмекші және қызмет көрсетуші персоналдың жалақы қорын есептеу коэффициенті:
2022 жылға – 0,540;
2023 жылға - 0,636;
2024 жылға – 0,751;
2025 және одан кейінгі жылдарға – 0,878;
Қосымz – персоналдың жалақысына қосымша ақының коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
Қосым z = БЛА * (ЕЖҮz + ЕЖҮәбп + ЕЖҮокп, қкп +u z),
мұнда:
ЕЖҮz – педагогтердің ерекше еңбек жағдайлары үшін үстемеақы коэффициенті:
Жыл
Психолог ЕЖҮ
Логопед ЕЖҮ
Дефектолог ЕЖҮ
Тифлопедагог ЕЖҮ
ЛФК ЕЖҮ
Олигофренопедагог ЕЖҮ
Сурдопедагог ЕЖҮ
2022 жыл

на 2022 год – 0,459;
на 2023 год - 0,541;
на 2024 год – 0,638;
на 2025 год и последующие годы – 0,746;
uz – коэффициент доплаты за работу с детьми с особыми образовательными потребностями:
педагог-психолог – 1,70;
учитель-логопед – 1,83;
учитель-дефектолог – 1,87;
тифлопедагог – 1,86;
инструктор по ЛФК/ учитель АФК – 1,68;
олигофренопедагог – 1,92;
учитель – сурдопедагог – 1,82;
W э/р z – коэффициент заработной платы замещающего сотрудника во время дополнительного отпуска в зонах экологии и радиации рассчитывается по формуле:

2022 жылға – 0,459;
2023 жылға - 0,541;
2024 жылға – 0,638;
2025 жылға және одан кейінгі жылдарға – 0,746;
uz – ерекше білім беру қажеттілігі бар балалармен жұмыс істегені үшін қосымша ақы төлеу коэффициенті:
педагог-психолог – 1,70;
мұғалім-логопед – 1,83;
мұғалім-дефектолог – 1,87;
тифлопедагог – 1,86;
ЕДШ нұсқаушысы/БДШ мұғалімі – 1,68;
олигофренопедагог – 1,92;
мұғалім – сурдопедагог – 1,82;
Wэ/р z – экология және радиация аймақтарында қосымша демалыс кезінде алмастырушы қызметкердің жалақы коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:

W э/р z= Wz / 30 / 12 * 9,
где:
30 – количество календарных дней;
12 – количество месяцев в году;
9 – среднее количество дополнительных дней к отпуску в соответствии с Законами Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" (далее - Закон о защите пострадавших вследствие экологического бедствия) и "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее - Закон о защите пострадавших на ядерном полигоне);

W э/р z= Wz / 30 / 12 / * 9,
мұнда:
30 – күнтізбелік күндер саны;
12 – жылдағы айлар саны;
9 – "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" (бұдан әрі - экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заң) және "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" (бұдан әрі - ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес демалысқа қосымша күндердің орташа саны;

на 2022 год – 1,514;
на 2023 год – 1,785;
на 2024 год – 2,105;
на 2025 год и последующие годы – 2,462.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия КЕ увп, оп равняется 0;
R- доплата за проживание в зоне радиационного риска, в соответствии с Законом о защите пострадавших на ядерном полигоне – 1,5 МРП.
В случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших на ядерном полигоне R равняется 0;
mp – коэффициент обязательных пенсионных взносов и отчислений работодателя в фонд обязательного медицинского страхования:
на 2022 год – 1,03;
на 2023 год – 1,03;
на 2024 год – 1,045;
на 2025 год – 1,055;
на 2026 год – 1,065;
на 2027 год – 1,075;
на 2028 год – 1,08;
mvz – коэффициент ученико-часа:
для индивидуальных занятий – 0,021;
для подгрупповых занятий со средней численностью в подгруппе 3 ребенка – 0,007;
для групповых занятий со средней численностью 7 детей – 0,003;
Э комп z – материальная помощь на оздоровление сверх действующих выплат к ежегодному оплачиваемому трудовому отпуску, в соответствии с Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия, рассчитывается по формуле:
Э комп z = ДОz * kp + БДО * (f + с)
в случае, если данная доплата не предусмотрена Законом о защите пострадавших вследствие экологического бедствия, Экомп =0.
25. Финансирование государственного заказа в Организациях осуществляется при предоставлении электронного табеля посещаемости, с указанием причин пропусков (наличие документов, подтверждающих причину пропуска, которые электронно прикрепляются к табелю посещаемости), электронного акта выполненных работ, в том числе подписанного родителем или законным представителем ребенка, электронной счет-фактуры, подписанных электронной цифровой подписью руководителя Организации.
26. При изменении места нахождения (передислокация в другое здание/помещение) Организация уведомляет орган управления образованием за один месяц до изменения места нахождения.
Уведомление, подписанное руководителем Организации, с указанием сроков передислокации в другое здание/помещение, направляется на электронную почту органа управления образованием в электронном формате.
Организация, уведомившая об изменении места нахождения, финансируется по государственному заказу с момента регистрации уведомления один месяц.
По истечении месяца с момента уведомления органа управления образованием Организация предоставляет следующие документы:
1) заявление;
2) схему размещения камер видеонаблюдения, тревожной кнопки и голосового оповещения, заверенное подписью руководителя.
Указанные документы направляются Организацией на электронную почту органа управления образованием в электронном формате либо предоставляются в бумажном виде.
После регистрации указанных документов, орган управления образованием через государственные электронные информационные системы (веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz) осуществляет проверку на наличие и действительность следующих документов:

2022 жылға – 1,514;
2023 жылға – 1,785;
2024 жылға – 2,105;
2025 жылға және одан кейінгі жылдарға – 2,462.
Егер осы қосымша ақы экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда, КЕокп, қкп 0-ге тең болады;
R – ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заңға сәйкес радиациялық қатер аймағында тұрғаны үшін қосымша ақы – 1,5 АЕК.
Егер осы қосымша ақы ядролық полигонда зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда R 0-ге тең;
mp – міндетті зейнетақы жарналарының және жұмыс берушінің міндетті медициналық сақтандыру қорына аударымдарының коэффициенті:
2022 жылға – 1,03;
2023 жылға – 1,03;
2024 жылға – 1,045;
2025 жылға – 1,055;
2026 жылға – 1,065;
2027 жылға – 1,075;
2028 жылға – 1,08;
mvz – оқушы-сағат коэффициенті:
жеке сабақтар үшін – 0,021;
кіші топта орташа саны 3 бала болатын кіші топ сабақтары үшін - 0,007;
орташа саны 7 бала болатын топтық сабақтар үшін - 0,003;
Эжәрд z – экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңға сәйкес жыл сайынғы ақылы еңбек демалысына қатысты қолданыстағы төлемдерден тыс сауықтыруға материалдық көмек мынадай формула бойынша есептеледі:
Эжәрд z = ЛА z * kp + БЛА * (f + с)
егер осы қосымша ақы экологиялық апат салдарынан зардап шеккендерді қорғау туралы Заңда көзделмеген жағдайда, Эжәрд =0.
25. Ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты қаржыландыру Ұйым басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған сабақтан қалу себептері көрсетіле отырып (қатысу табеліне электрондық түрде бекітілетін сабақтан қалу себебін растайтын құжаттардың болуы) қатысудың электрондық табелі, орындалған жұмыстардың электрондық актісі, соның ішінде ата-ана немесе заңды өкіл қол қойған электрондық шот-фактура ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады.
26. Орналасқан жері өзгергенде (басқа ғимаратқа/үй-жайға көшіру) Ұйым орналасқан жері өзгергенге дейін бір ай бұрын білім беруді басқару органына хабарлайды.
Ұйымның басшысы қол қойған, басқа ғимаратқа/үй-жайға көшіру мерзімдері көрсетілген хабарлама білім беруді басқару органының электрондық поштасына электрондық форматта жіберіледі.
Орналасқан жерінің өзгергені туралы хабарлаған Ұйым хабарлама тіркелген кезден бастап бір ай мемлекеттік тапсырыс бойынша қаржыландырылады.
Білім беруді басқару органын хабардар еткен сәттен бастап бір ай өткен соң Ұйым мынадай құжаттарды ұсынады:
1) өтініш;
2) басшының қолымен куәландырылған бейнебақылау камераларын, дабыл кнопкасын және дауыстық хабарландыруды орналастыру схемасы.
Ұйым көрсетілген құжаттарды білім беруді басқару органының электрондық поштасына электрондық форматта жібереді немесе қағаз түрінде ұсынады.
Аталған құжаттарды тіркегеннен кейін білім беруді басқару органы мемлекеттік электрондық ақпараттық жүйелер ("электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz) арқылы мынадай құжаттардың бар-жоғын және жарамдылығын тексеруді жүзеге асырады:

1) справки о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица и/или уведомления о начале или прекращении деятельности Организаций;
2) санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии Организации санитарно-эпидемиологическим требованиям;
3) лицензии на медицинскую деятельность (при отсутствии договора на оказание медицинской помощи (медицинского обслуживания)) Организации.
27. Объем и размер государственного заказа определяется решением местных исполнительных органов:
1) на период действия ограничительных мероприятий, в том числе карантина, чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, в результате которых дети не посещают Организацию;
2) за зачисленных, но не посещающих Организацию детей по причине проведения расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, реставрации (при наличии документального подтверждения) не более 2 (двух) месяцев в год.
28. В Организациях, в которых размещен государственный заказ, ежеквартально органами управления образованием проводится плановый мониторинг соблюдения требований и исполнения обязательств, предусмотренных настоящими Правилами, а также качества предоставления специальной психолого-педагогической поддержки, в том числе динамики развития ребенка в результате проведенной коррекционной работы.
Плановый мониторинг осуществляет орган управления образованием с привлечением психолого-медико-педагогических консультаций, представителей местных исполнительных органов, аккредитованных (отраслевых) ассоциаций и специалистов, осуществляющих свою деятельность в сфере специального образования или работы с детьми с ограниченными возможностями.
Уведомление с указанием сроков проведения планового мониторинга в Организацию направляется органом управления образованием за один месяц.
По результатам планового мониторинга органом управления образованием в течение 3 (трех) рабочих дней составляется акт, один экземпляр акта предоставляется руководителю Организации для ознакомления.
При выявлении фактов несоблюдения требований и неисполнения обязательств настоящих Правил, Организации в течение 7 (семи) рабочих дней, после получения акта, устраняют выявленные нарушения и предоставляют подтверждающие документы, подписанные руководителем Организации, в орган управления образованием.
При не устранении Организацией выявленных нарушений в установленный срок, орган управления образованием в течение 2 (двух) рабочих дней осуществляет рассмотрение результата мониторинга на Комиссии, на основании решения Комиссии в течение 1 (одного) рабочего дня уведомляет Организацию о прекращении размещения государственного заказа.
На основании обращений физических и (или) юридических лиц по нарушениям в деятельности Организаций и требований настоящих Правил, орган управления образованием проводит внеплановый мониторинг в сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан.

1) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу туралы анықтамалар және/немесе Ұйымдар қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарлама;
2) Ұйымның санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды;
3) Ұйымның медициналық қызметіне лицензия (медициналық көмек (медициналық қызмет көрсету) көрсетуге шарт болмағанда).
27. Мемлекеттік тапсырыстың көлемі мен мөлшері жергілікті атқарушы органдардың шешімімен айқындалады:
1) шектеу іс-шараларының, оның ішінде карантиннің, әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың нәтижесінде балалар Ұйымға бармайтын кезеңде;
2) қабылданған, бірақ кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, қалпына келтіруді (құжаттамалық растау болған кезде) жүргізу себебі бойынша жылына 2 (екі) айдан аспайтын уақыт ұйымға бармайтын балалар үшін.
28. Мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған Ұйымдарда тоқсан сайын білім беруді басқару органдары осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталуына және міндеттемелердің орындалуына, сондай-ақ арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауды ұсыну сапасына, оның ішінде жүргізілген түзеу жұмыстары нәтижесінде баланың даму динамикасына жоспарлы мониторинг жүргізеді.
Жоспарлы мониторингті білім беруді басқару органы психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларды, жергілікті атқарушы органдарды, аккредиттелген (салалық) қауымдастықтардың өкілдерін және өз қызметін арнайы білім беру немесе мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс саласында жүзеге асыратын мамандарды тарта отырып жүзеге асырады.
Білім беруді басқару органы ұйымға жоспарлы мониторинг жүргізудің мерзімдері көрсетілген хабарламаны бір ай бұрын жібереді.
Жоспарлы мониторинг нәтижелері бойынша білім беруді басқару органымен 3 (үш) жұмыс күні ішінде акт жасалады, актінің бір данасы танысу үшін Ұйым басшысына табысталады.
Осы Қағидалардың талаптарын сақтамау және міндеттемелерін орындамау фактілері анықталғанда, Ұйымдар актіні алғаннан кейін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде анықталған бұзушылықтарды жояды және білім беруді басқару органына Ұйым басшысының қолы қойылған растау құжаттарын ұсынады.
Ұйым анықталған бұзушылықтарды белгіленген мерзімде жоймағанда, білім беруді басқару органы 2 (екі) жұмыс күні ішінде мониторинг нәтижелерін Комиссияда қарауды жүзеге асырады, комиссия шешімі негізінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде Ұйымға мемлекеттік тапсырысты орналастыруды тоқтату туралы хабарлайды.
Ұйымдардың қызметіндегі бұзушылықтар және осы Қағидалардың талаптарының бұзылуы бойынша жеке және (немесе) заңды тұлғалардың өтініштері негізінде білім беруді басқару органы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген мерзімдерде жоспардан тыс мониторинг жүргізеді.

29. По результатам внепланового/планового мониторинга и рассмотрения предоставленных документов орган управления образованием составляет о соответствии/несоответствии Организации требованиям настоящих Правил протокол и размещает на официальных интернет-ресурсах органов управления образованием в течение 3 (трех) рабочих дней.
30. При несоответствии Организации пункту 8 настоящих Правил, в Организации размещение государственного заказа прекращается до следующей конкурсной процедуры.
31. При нарушении порядка уведомления, по условиям настоящего пункта Правил, договор размещения государственного заказа с Организацией расторгается в одностороннем порядке в течение 3 (трех) дней со дня выявления изменения места расположения.
Приложение
к Правилам размещения
государственного образовательного
заказа на специальную
психолого-педагогическую
поддержку детей с ограниченными
возможностями
Форма *
_______________________
(наименование государственного органа)
__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя)
Заявление Прошу допустить к участию в конкурсе
_______________________________________________________________________
(наименование Организации, бизнес-идентификационный номер) на размещение государственного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями.
1. Настоящим сообщаю следующее:
1) количество новых мест в Организации (по категориям нарушений):
_________________________________________________________;
2) фактический контингент детей с ограниченными возможностями по состоянию на дату подачи заявления: __________ детей, из них по государственному заказу ________ детей;
3) ранее государственный образовательный заказ______________________________.
(размещался/ не размещался)
2. Настоящим Организация гарантирует:
1) соблюдение санитарно-эпидемиологических требований, в том числе по зачислению в Организацию детей с ограниченными возможностями в пределах фактической мощности Организации;
2) соблюдение требований Типовых правил деятельности специальных организаций образования, утвержденных приказом №385;
3) ежемесячное заполнение в Национальной образовательной базе данных информации о своих:
- детях с ограниченными возможностями, в том числе входящих в сформированный управлением образования контингент;
- педагогах, в том числе об их количестве, уровне образования, квалификации, трудовом стаже;
4) соблюдение требований законодательства Республики Казахстан по обеспечению охраны жизни и здоровья обучающихся;
5) соблюдение требований Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями.

29. Жоспардан тыс/жоспарлы мониторинг және ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша білім беруді басқару органы Ұйымның осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы хаттама жасайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде білім беруді басқару органдарының ресми интернет-ресурстарына орналастырады.
30. Ұйымда мемлекеттік тапсырысты орналастыру осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмегенде келесі конкурстық рәсімге дейін тоқтатылады.
31. Ұйым мен мемлекеттік тапсырысты орналастыру шарты Қағидалардың осы тармағының талаптары бойынша хабарлама тәртібі бұзылған кезде, орналасу орнының өзгеруі анықталған күннен бастап 3 (үш) күн ішінде біржақты тәртіппен бұзылады.
Мүмкіндігі шектеулі
балаларды арнайы
психологиялық-педагогикалық
қолдауға мемлекеттік білім
беру тапсырысын орналастыру
қағидаларына
қосымша
Нысан*
____________________________
(мемлекеттік орган атауы)
_______________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болғанда)
Өтініш
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру үшін
________________________________________________________
(Ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
конкурсқа қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын.
1. Осымен келесіні хабарлаймын:
1) Ұйымның жаңа орындарының саны (бұзылулар санаттары бойынша):_____________________
2) өтініш берген күнгі жағдай бойынша мүмкіндігі шектеулі балалардың нақты контингенті:___бала, оның ішінде мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша ___ бала;
3) бұрын мемлекеттік білім беру тапсырысы____________________________________.
(орналастырылған/орналастырылмаған)
2. Осы арқылы Ұйым:
1) санитариялық-эпидемиологиялық, оның ішінде Ұйымға мүмкіндіктері шектеулі балаларды Ұйымның нақты жобалық қуаты шегінде қабылдау бойынша талаптарды сақтауға;
2) № 385 бұйрықпен бекітілген арнайы білім беру ұйымдарының қызметінің үлгілік қағидаларында көзделген ұйымдар қызметінің талаптарын сақтауға;
3) ай сайын Ұлттық білім беру дерекқорына өзінің:
-мүмкіндігі шектеулі балалар, оның ішінде білім басқармасы қалыптастырған контингентке кіретіндер туралы;
- педагогтер, оның ішінде олардың саны, білім деңгейі, біліктілігі, еңбек өтілі туралы ақпаратын толтыруға;
4) білім алушылардың өмірі мен денсаулығын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға;
5) осы Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастырудың қағидаларында көрсетілген талаптарды сақтауға кепілдік береді.

3. Настоящим Организация гарантирует исполнение обязательств:
1) о принятии детей по государственному заказу исключительно по направлениям управлений образования областей, городов республиканского значения, столицы и заключений психолого-медико-педагогических консультаций;
2) о создании специальных условий для воспитания и обучения детей с ограниченными возможностями согласно приказам Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 января 2022 года № 4 "Об утверждении Правил оценки особых образовательных потребностей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26618), от 12 января 2022 года № 6 "Об утверждении Правил психолого-педагогического сопровождения в организациях дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26513).
Приложение: документы для участия в конкурсе на ___ листах.
Руководитель______________________________________________________________
(наименование Организации) (подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения "______" __________20____год
Примечание: заполняется на бланке негосударственной организации, реализующей специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен(а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен(а) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.

3. Осы арқылы Ұйым мынадай міндеттемелердің орындалуына кепілдік береді:
1) балаларды мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша тек қана облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармаларының жолдамалары және психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялардың қорытындысы бойынша қабылдау;
2) "Ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы № 4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26618 болып тіркелген), "Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, қосымша білім беру ұйымдарында психологиялық-педагогикалық қолдап отыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 12 қаңтардағы №6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26513 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес мүмкіндігі шектеулі балаларды тәрбиелеу және оқыту үшін арнайы жағдайлар жасау.
Қосымша: конкурсқа қатысу үшін құжаттар _____ бетте.
Басшы _______________________________________
(Ұйымның атауы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Толтырылған күні "_____" ____________ 20____жыл.
*Ескерту: мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауды жүзеге асыратын мемлекеттік емес ұйымның бланкісінде толтырылады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.