Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32811.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2023.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 15 Социального кодекса Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу нормативный правовой акт Республики Казахстан, а также отдельные структурные элементы нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Департаменту рынка ценных бумаг в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
5. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2023 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 7 июня 2023 года № 51
Правила перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд

Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 51 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32811 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 15-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актісінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің жекелеген құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы 2023 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 51 Қаулыға
1-қосымша
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару қағидалары

Глава 1. Общие положения
Настоящие Правила перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд (далее - Правила) разработаны в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан и определяют порядок перевода пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд.
1. Для целей Правил используются следующие понятия:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений - письменное обращение о переводе пенсионных накоплений вкладчика (получателя), сформированных за счет добровольных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений в добровольный накопительный пенсионный фонд, либо из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений;
2) Фонд-отправитель - единый накопительный пенсионный фонд либо добровольный накопительный пенсионный фонд, из которого переводятся пенсионные накопления, сформированные за счет добровольных пенсионных взносов в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений в добровольный накопительный пенсионный фонд либо в единый накопительный пенсионный фонд;
3) Фонд-получатель - единый накопительный пенсионный фонд либо добровольный накопительный пенсионный фонд, в который вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления на основании заключенного договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов;
4) перевод пенсионных накоплений - последовательные действия Фонда-отправителя, банка – кастодиана Фонда-отправителя, необходимые для зачисления переводимой суммы пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных пенсионных взносов, на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя) в Фонде-получателе;

1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес әзірленді және салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару тәртібін айқындайды.
1. Қағидалардың мақсаты үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініш – салымшының (алушының) ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарын ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын аударуға байланысты бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына не ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын аударуға байланысты бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару туралы жазбаша жүгіну;
2) Жөнелтуші қор -   ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын аударуға байланысты ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтары ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына не бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударылатын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры не ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры;
3) Алушы қор – ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған шарт негізінде салымшы (алушы) зейнетақы жинақтарын аударатын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры не ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) зейнетақы жинақтарын аудару – Жөнелтуші қордың, Жөнелтуші қордың кастодиан банкінің ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарының аударылатын сомасын салымшының (алушының) Алушы қордағы жеке зейнетақы шотына есептеу үшін қажетті жүйелі іс-қимылдары;

5) пенсионные накопления - деньги вкладчика (получателя), учитываемые на его индивидуальном пенсионном счете, включающие добровольные пенсионные взносы, инвестиционный доход, пеню и иные поступления в соответствии с договором, Социальным кодексом Республики Казахстан, законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
2. Вкладчик (получатель) в целях перевода пенсионных накоплений представляет в Фонд-отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), и его оригинал либо электронный документ из сервиса цифровых документов для обозрения;
3) в случае изменения фамилии, имени, при наличии отчества вкладчика (получателя) - копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельство о заключении либо расторжении брака, об изменении фамилии, имени, при наличии отчества, решение суда, вступившее в законную силу) и их оригиналы либо электронные документы из сервиса цифровых документов для обозрения;
4) копию договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, заключенного с Фондом-получателем.
3. В случае невозможности личного обращения вкладчика (получателя) с заявлением о переводе пенсионных накоплений вкладчик (получатель) выдает физическому или юридическому лицу (поверенному) нотариально удостоверенную доверенность на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений с указанием в доверенности наименования Фонда-получателя.
4. Поверенный предоставляет в Фонд - отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию, если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях;
3) нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя);
4) в случае изменения фамилии, имени, при наличии отчества вкладчика (получателя) - нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельство о заключении либо расторжении брака, об изменении фамилии, имени, при наличии отчества, решение суда, вступившее в законную силу);

5) зейнетақы жинақтары – салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотында есепте болатын, ерікті зейнетақы жарналарынан, инвестициялық кірістен, өсімпұлдан және шартқа, Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге түсімдерден тұратын ақшасы.
2-тарау. Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару тәртібі
2. Салымшы (алушы) зейнетақы жинақтарын аудару мақсатында Жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініш;
2) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және шолу үшін оның түпнұсқасы не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) салымшының (алушының) тегі, аты, бар болса әкесінің аты өзгерген жағдайда, осы өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелері (некені қию не бұзу туралы, тегінің, атының, бар болса әкесінің атының өзгеруі куәлік, соттың заңды күшіне енгізілген шешімі) және шолу үшін олардың түпнұсқасы;
4) Алушы қормен жасалған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың көшірмесі.
3. Салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішпен жеке жүгінуге мүмкіндігі болмаған жағдайда салымшы (алушы) жеке немесе заңды тұлғаға (сенім білдірілген тұлға) сенімхатта Алушы қордың атауын көрсете отырып, сақтандыру зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішпен жүгінуге арналған нотариат куәландырған сенімхат береді.
4. Сенім білдірілген тұлға Жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініш;
2) егер сенімхатта сенім білдіруші тұлғаның бірмезгілде бірнеше ұйымда мүддесін білдіру бойынша өкілеттігі болған жағдайда, сенімхаттың түпнұсқасы немесе оның нотариат куәландырған көшірмесі;
3) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
4) салымшының (алушының) тегі, аты, бар болса әкесінің аты өзгерген жағдайда осы өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелері (некені қию не бұзу туралы, тегінің, атының, бар болса әкесінің атының өзгеруі куәлік, соттың заңды күшіне енген шешімі);

5) копию договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, заключенного вкладчиком (получателем) с Фондом-получателем;
6) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и его оригинал либо электронный документ из сервиса цифровых документов для обозрения.
5. Фонд-отправитель проверяет правильность указанных сведений, подлежащих заполнению в заявлении о переводе пенсионных накоплений, и выдает вкладчику (получателю) или поверенному справку с указанием полного перечня представленных документов и даты их принятия.
Фонд-отправитель при получении от поверенного лица заявления о переводе пенсионных накоплений осуществляет сверку образцов подписи вкладчика (получателя), указанной в доверенности с подписью в копии документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя).
При визуальном несоответствии подписи вкладчика (получателя) в документах, представленных поверенным с заявлением на перевод пенсионных накоплений, указанных в подпунктах 2) и 5) пункта 4 Правил, с подписью в нотариально засвидетельствованной копии документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), Фонд - отправитель направляет вкладчику (получателю) запрос о подтверждении его намерения совершить действия, указанные в заявлении на перевод пенсионных накоплений.
6. Фонд-отправитель при приеме документов представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин невозможности исполнения заявления о переводе пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 2 или 4 Правил;
2) отсутствие пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя) либо отсутствие индивидуального пенсионного счета, открытого на вкладчика (получателя);
3) истечение срока действия документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя) или поверенного, на дату подачи заявления о переводе пенсионных накоплений;
4) истечение срока действия доверенности на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений либо несоответствия доверенности требованиям законодательства Республики Казахстан к ее оформлению;
5) отсутствие договора о пенсионном обеспечении, заключенного Фондом-отправителем с данным вкладчиком (получателем).
7. Фонд-отправитель в срок, не превышающий 8 (восьми) рабочих дней со дня получения им документов, предусмотренных пунктами 2 или 4 Правил:
1) формирует электронное платежное сообщение в формате МТ 102 с приложением списка физических лиц, пенсионные накопления которых переводятся из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд. Список физических лиц содержит сведения о фамилии, имени, при наличии отчестве, дате рождения, индивидуальном идентификационном номере (далее - ИИН), указанном в документе, удостоверяющем личность вкладчика (получателя), а также о сумме перевода;

5) салымшы (алушы) алушы Қормен жасаған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың көшірмесі;
6) сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және оның түпнұсқасы не көру үшін цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат.
5. Жөнелтуші қор зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініште көрсетілген толтырылуға тиіс мәліметтердің дұрыстығын тексереді және салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірушіге ұсынылған құжаттардың толық тізбесін және оларды қабылдау күнін көрсете отырып анықтама береді.
Жөнелтуші қор сенім білдірілген тұлғадан зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішті алған кезде салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінде қойылған қолы бар сенімхатта көрсетілген салымшының (алушының) қол қою үлгілерін салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Қағидалардың 4-тармағының 2) және 5) тармақшаларында көрсетілген зейнетақы жинақтарын аударуға арналған өтінішпен сенім білдірілген тұлға ұсынған құжаттарда салымшының (алушының) қолдары салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесіндегі қолдарымен көзбен шолу кезінде сәйкес келмеген жағдайда, Жөнелтуші қор салымшыға (алушыға) оның зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініште көрсетілген іс-әрекетті жасау ниетін растау туралы сұрату жібереді.
6. Жөнелтуші қор құжаттарды қабылдау кезінде салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген тұлғаға мынадай:
1) Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарында көзделген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған;
2) салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотында зейнетақы жинақтарының болмауы не салымшының (алушының) атына ашылған жеке зейнетақы шоттың болмауы;
3) салымшының (алушының) немесе сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатының зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініш берген күнге қолданыс мерзімінің аяқталуы;
4) зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініш беруге арналған сенімхаттың қолданыс мерзімі аяқталған не оны ресімдеуге берілген сенімхаттың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмеуі;
5) Жөнелтуші Қордың осы салымшымен (алушымен) жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты болмаған жағдайларда зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішті орындаудың мүмкін еместігінің себептерін көрсете отырып, уәжді жауап ұсынады.
7. Жөнелтуші қор Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) зейнетақы жинақтары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аударылатын жеке тұлғалардың тізімін қоса бере отырып, МТ 102 форматында электрондық төлем хабарламасын қалыптастырады. Жеке тұлғалардың тізімі салымшының (алушының) жеке басын растайтын құжатта көрсетілген тегі, аты, бар болса әкесінің аты, туған күні, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) туралы, сондай-ақ аударым сомасы туралы мәліметтерден тұрады;

2) передает платежное сообщение в формате МТ 102 своему банку - кастодиану для перевода пенсионных накоплений.
8. Фонд-получатель письменно или иным способом, определенным соглашением сторон договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, уведомляет вкладчика (получателя) о поступлении пенсионных накоплений в течение 7 (семи) рабочих дней со дня их зачисления на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя).
9. Фонд-отправитель в письменной форме представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин невозможности исполнения заявления о переводе пенсионных накоплений в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения его заявления о переводе пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) несоответствие фамилии, имени, при наличии отчества, даты рождения, ИИН, указанных в документе, удостоверяющем личность вкладчика (получателя), фамилии, имени, при наличии отчеству, дате рождения, ИИН, указанным в базе данных Фонда-отправителя;
2) несоответствие сведений, указанных в заявлении о переводе пенсионных накоплений сведениям, указанным в документах, представленных в соответствии с пунктами 2 или 4 Правил.
3) отсутствие у Фонда-отправителя подтверждения вкладчика (получателя) о его намерениях совершить действия, указанные в заявлении о переводе пенсионных накоплений при направлении Фондом - отправителем запроса в соответствии с частью третьей пункта 5 Правил.
Глава 3. Действия банка-кастодиана после получения платежного сообщения в формате МТ 102 и Фонда-отправителя при возврате пенсионных накоплений, условия прекращения действия договоров о пенсионном обеспечении при переводе пенсионных накоплений в Фонд-получатель
10. Банк-кастодиан Фонда-отправителя при получении платежного сообщения Фонда-отправителя в формате МТ 102 на перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в Фонд-получатель в течение 1 (одного) операционного дня получения платежного сообщения переводит пенсионные накопления вкладчика (получателя) за счет добровольных пенсионных взносов с указанием кодов назначения платежей, установленных Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365, в Фонд-получатель.
11. В случае возврата пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов, в отношении которых был осуществлен перевод в порядке, предусмотренном главой 2 Правил, Фонд-отправитель в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня возврата пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов письменно или иным способом уведомляет вкладчика (получателя) или поверенного о том, что действие договора вкладчика (получателя) о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных фондов с Фондом-отправителем не прекращено и индивидуальный пенсионный счет открыт в связи с возвратом пенсионных накоплений.

2) МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын зейнетақы жинақтарын аудару үшін өзінің кастодиан банкіне береді.
8. Алушы қор жазбаша немесе ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру шарты тараптарының келісімінде айқындалған өзге тәсілмен салымшыны (алушыны) зейнетақы жинақтарының салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотына есепке жазылған күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде зейнетақы жинақтарының келіп түскені туралы хабардар етеді.
9. Жөнелтуші қор салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген тұлғаға оның зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтінішін төмендегі:
1) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген тегінің, атының, бар болса әкесінің атының, туылған күнінің, ЖСН-нің Жөнелтуші қордың дерекқорында көрсетілген тегіне, атына, бар болса әкесінің атына, туылған күніне, ЖСН-ге сәйкес келмеуі;
2) зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініште көрсетілген мәліметтердің Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеуі.
3) Жөнелтуші қорда Қағидалардың 5-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес Жөнелтуші қор сұратуды жіберген кезде зейнетақы жинақтарын аудару туралы өтініште көрсетілген іс-әрекеттерді жасау туралы салымшының (алушының) растауының болмауы жағдайларына байланысты орындай алмау себептерін көрсете отырып дәлелді жауапты ұсынады.
3-тарау. Кастодиан банктің МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын алғаннан кейінгі және Жөнелтуші қордың зейнетақы жинақтарын қайтарған кездегі іс-қимылдары, зейнетақы жинақтарын Алушы қорға аударған кезде зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттардың қолданысын тоқтату талаптары
10. Жөнелтуші қордың кастодиан банкі салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын Алушы қорға аударуға Жөнелтуші қордың МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын алған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларында белгіленген төлемдер белгілеу кодтарын көрсете отырып, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын төлем хабарламасын алған 1 (бір) операциялық күннің ішінде Алушы қорға аударады.
11. Аударуы Қағидалардың 2-тарауында көзделген тәртіппен жүзеге асырылған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары қайтарылған жағдайда, Жөнелтуші қор ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары қайтарылған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген тұлғаға салымшының (алушының) Жөнелтуші қормен жасалған ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының қолданысы тоқтатылмағаны және зейнетақы жинақтарының қайтарылуына байланысты оған жеке зейнетақы шоты ашылғаны туралы жазбаша немесе өзге тәсілмен хабарлайды.

Глава 4. Заключительные положения
12. Фонд-отправитель в подтверждение перевода пенсионных накоплений в Фонд-получатель выдает вкладчику (получателю) на основании его запроса выписку о перечисленной сумме пенсионных накоплений с указанием:
1) даты выдачи выписки переведенных пенсионных накоплений;
2) остатка суммы пенсионных накоплений на начало текущего календарного года с указанием суммы пенсионных взносов и начисленного инвестиционного дохода;
3) поступившей суммы пенсионных взносов за текущий календарный год с указанием дат фактического поступления;
4) суммы инвестиционного дохода за текущий календарный год с указанием фактического начисления за каждый месяц;
5) суммы переводов пенсионных накоплений, поступивших из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя) за текущий год с указанием даты их фактического поступления;
6) суммы пенсионных выплат, осуществленных в текущем году с указанием даты фактических выплат и суммы удержанного подоходного налога;
7) фактической суммы переведенных пенсионных накоплений.
13. Расходы, связанные с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из Фонда-отправителя в Фонд-получатель, осуществляются за счет собственных средств Фонда-отправителя.
Приложение 1 к Правилам перевода
пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда
в добровольный накопительный
пенсионный фонд, из добровольного
накопительного пенсионного фонда
в единый накопительный пенсионный
фонд, а также из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда
в другой добровольный накопительный
пенсионный фонд
Форма
Кому:_________________________________________
(полное или сокращенное наименование Фонда-отправителя)
Заявление вкладчика (получателя) о переводе пенсионных накоплений из
единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный
пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в
единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный
пенсионный фонд
Я, вкладчик (получатель):
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Индивидуальный идентификационный номер
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер       Выдан
(цифрами день, месяц, год)
(кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на дату перевода мои пенсионные
накопления, за счет добровольных пенсионных взносов -
в_____________________________________________________
(полное или сокращенное наименование Фонда-получателя)
Я на дату подписания настоящего заявления:

4-тарау. Қорытынды ережелер
12. Жөнелтуші қор зейнетақы жинақтарын Алушы қорға аударылғанын растау үшін салымшыға (алушыға) сұратуы негізінде мыналарды:
1) аударылған зейнетақы жинақтарының үзінді көшірмесін беру күнін;
2) зейнетақы жинақтарының және есептелген инвестициялық кірістің сомасын көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдың басындағы зейнетақы жинақтары сомасының қалдықтарын;
3) ағымдағы күнтізбелік жылдағы зейнетақы жинақтарының нақты түсу күнін көрсете отырып, келіп түскен сомасын;
4) әр айда нақты есептелгенді көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдағы инвестициялық кірістің сомасын;
5) салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына нақты келіп түскен күнін көрсете отырып, ағымдағы жылғы келіп түскен зейнетақы жинақтары аударымдарының нақты сомасын;
6) нақты төлемдердің күнін және ұсталған табыс салығын көрсете отырып, ағымдағы жылғы жүзеге асырылған зейнетақы төлемдерінің сомасын;
7) аударылған зейнетақы жинақтарының нақты сомасын көрсете отырып, зейнетақы жинақтарының аударылған сомасы туралы үзінді көшірмені береді.
13. Салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын Жөнелтуші қордан Алушы қорға аударумен байланысты шығыстар Жөнелтуші қордың меншікті қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы қорынан
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына,
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорына, сондай-ақ бір ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорынан
басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорына аудару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:_________________________________________
(Жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару туралы өтініші
Мен, салымшы (алушы):
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлігі Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі       Берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен менің зейнетақы жинақтарымды
_____________________________________________________ аудару күні
(Алушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
толық көлемде аударуды сұраймын.
Мен осы өтінішке қол қойған күні:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из
добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный
фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой
добровольный накопительный пенсионный фонд;
2) информирован о том, что действие моего договора о пенсионном обеспечении № _______
от _______, заключенного с Фондом-отправителем, прекращается, при условии отсутствия
возврата переведенных пенсионных накоплений по истечении пятнадцати рабочих дней со
дня перевода пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов, в связи с
чем будет закрыт мой индивидуальный пенсионный счет;
3) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для перевода
пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в
единый накопительный пенсионный фонд, из одного добровольного накопительного
пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд (нужное
подчеркнуть)
Подпись вкладчика (получателя): _____________________________________
Дата составления заявления:
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято Фондом-отправителем
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
Зарегистрировано в Фонде-отправителе:
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.
---------------------------------------------------------------------
СПРАВКА
__________________________ подтверждает принятие заявления на перевод
(наименование Фонда – отправителя)
пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд, добровольный
накопительный пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
__________________________________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
от вкладчика (получателя) _______________________________________________
(Фамилия, инициалы и дата рождения)
Заявление принял ______________________________________________________
(Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление)
Зарегистрировано в Фонде – отправителе: _________________________________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _______________________
К заявлению приложены следующие документы: (перечень принятых документов)
Контактный телефон:
E-mail:
Приложение 2 к Правилам перевода
пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда
в добровольный накопительный
пенсионный фонд, из добровольного
накопительного пенсионного фонда
в единый накопительный пенсионный
фонд, а также из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда
в другой добровольный накопительный
пенсионный фонд
Форма
Кому: _______________________________________
(полное или сокращенное наименование Фонда-отправителя)
Заявление поверенного о переводе пенсионных накоплений вкладчика
(получателя) из единого накопительного пенсионного фонда в
добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного
накопительного пенсионного фонда в единый накопительный
пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного
пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
Заполняется физическим лицом:
Я, поверенный:
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Индивидуальный идентификационный номер
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер Выдан (цифрами день, месяц, год) (кем выдан)
Заполняется юридическим лицом:
Я, поверенный:
Наименование, бизнес-идентификационный номер
Действующий на основании доверенности:
реестровый № от (цифрами, день, месяц, год)
в интересах вкладчика (получателя):
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Индивидуальный идентификационный номер
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер Выдан (цифрами день, месяц, год) (кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на дату перевода пенсионные накопления вкладчика
(получателя), за счет добровольных пенсионных взносов -
в_____________________________________________________
(полное или сокращенное наименование Фонда-получателя)
Я, поверенный вкладчика (получателя) на дату подписания настоящего заявления:

1) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аударудың қолданыстағы Қағидаларымен таныстым;
2) Жөнелтуші қормен жасалған _________ жылғы № _______ менің зейнетақымен қамтамасыз ету туралы шартымның қолданылуы, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын аударылған күннен бастап он бес жұмыс күні өткен соң аударылған зейнетақы жинақтарын қайтару болмаған жағдайда тоқтатылады, осыған байланысты менің жеке зейнетақы шотым жабылатындығынан хабардар болдым;
3) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз) аудару үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін
Салымшының (алушының) қолы: _____________________________________
Өтініш жазылған күні:
(үні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті Жөнелтуші қор қабылдаған күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті қабылдаған тұлғаның аты-жөні және лауазымы:
Жөнелтуші қорда тіркелген күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Кіріс нөмірі
Ескертулер:
1. Өтініш баспа әріптерімен түсінікті етіп толтырылады.
2. Барлық жол міндетті түрде толтырылады.
---------------------------------------------------------------------
АНЫҚТАМА
________________________________________________салымшы (алушы)
(Жөнелтуші қордың атауы)
___________________________________________зейнетақы жинақтарын
(аты-жөні және туған жылы)
______________________________________________бірыңғай жинақтаушы
(Қабылдаушы Қордың атауы)
зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз)
аударуға арналған өтініш қабылдағанын растайды.
Өтінішті қабылдаған_________________________________________________
(өтініш қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы)
Жөнелтуші қорда тіркелді: _________________________________
(күні, айы, жылы цифрмен)
Кіріс нөмірі _______________________
Өтінішке мына құжаттар қоса берілді: (қабылданған құжаттардың тізбесі)
Байланыс телефоны:
E-mail:
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы қорынан
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына,
ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорынан бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына, сондай-ақ
бір ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорынан басқа ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына аудару
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: _______________________________________
(Жөнелтуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Сенім білдірілген тұлғаның салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аудару туралы өтініші
Жеке тұлға толтырады:
Мен, сенім білдірілген:
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлік Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі       Берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Заңды тұлға толтырады:
Мен, сенім білдірілген тұлға:
Атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Сенімхат негізінде іс-қимыл жасайды:
жылғы тіркелім №
(күні, айы, жылы цифрлармен)
салымшының (алушының) мүддесі үшін:
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлігі             Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі             Берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен салымшының (алушының) зейнетақы
жинақтарын ________________________________________________________
(Алушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
аудару күні толық көлемде аударуды сұраймын.
Мен, салымшының (алушының) сенім білдірілген тұлғасы осы өтінішке қол қойған күні:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из
добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный
фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой
добровольный накопительный пенсионный фонд;
2) информирован о том, что действие договора вкладчика (получателя) о пенсионном
обеспечении № _______ от _______, заключенного с Фондом-отправителем, прекращается,
при условии отсутствия возврата переведенных пенсионных накоплений по истечении
пятнадцати рабочих дней со дня перевода пенсионных накоплений за счет добровольных
пенсионных взносов, в связи с чем, будет закрыт его индивидуальный пенсионный счет;
3) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных и персональных данных
вкладчика (получателя), необходимых для перевода пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из
добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный
фонд, из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный
накопительный пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
Подпись Поверенного: _____________________________________
Дата составления заявления:
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято Фондом-отправителем
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
Зарегистрировано в Фонде-отправителе:
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.
---------------------------------------------------------------------
СПРАВКА
__________________________ подтверждает принятие заявления на перевод
(наименование Фонда – отправителя)
пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд, добровольный
накопительный пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
_________________________________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
от поверенного
____________________________________________________________________
(Фамилия, инициалы и дата рождения либо наименование юридического лица)
в интересах вкладчика (получателя) _____________________________________
(Фамилия, инициалы и дата рождения)
Заявление принял ____________________________________________
(Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление)
Зарегистрировано в Фонде – отправителе: _____________________________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _______________________
К заявлению приложены следующие документы: (перечень принятых документов)
Контактный телефон:
E-mail:
Приложение 2 к постановлению
Перечень нормативного правового акта Республики Казахстан, а также отдельных структурных элементов нормативных правовых актов Республики Казахстан, которые признаются утратившими силу

1) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына аударудың қолданыстағы Қағидаларымен таныстым;
2) Жөнелтуші қормен жасалған _________ жылғы № _______ салымшының (алушының) зейнетақымен қамтамасыз ету туралы шартының қолданылуы, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын аударылған күннен бастап он бес жұмыс күні өткен соң аударылған зейнетақы жинақтарын қайтару болмаған жағдайда тоқтатылады, осыған байланысты оның жеке зейнетақы шоты жабылатындығынан хабардар болдым;
3) салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз) аудару үшін қажетті менің дербес деректерімді және салымшының (алушының) дербес деректерін жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
Сенім білдірілген тұлғаның қолы: _____________________________________
Өтініш жазылған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті Жөнелтуші қор қабылдаған күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы:
Жөнелтуші қорда тіркелген күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Кіріс нөмірі
Ескерту:
1. Өтініш баспа әріптерімен түсінікті етіп толтырылады.
2. Барлық жол міндетті түрде толтырылады.
---------------------------------------------------------------------
АНЫҚТАМА
__________________________ салымшы (алушы)
__________________________
(Жөнелтуші қордың атауы) (аты-жөні және туған жылы)
мүддесі үшін сенім білдірген тұлғасы ______________________________
(аты-жөні және туған жылы немесе заңды
тұлғаның атауы)
зейнетақы жинақтарын ___________________________бірыңғай жинақтаушы
(Қабылдаушы Қордың атауы)
зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз)
аударуға арналған өтініш қабылдағанын растайды.
Өтінішті қабылдаған________________________________________________
(өтініш қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы)
Жөнелтуші қорда тіркелді: _____________________________
(күні, айы, жылы цифрмен)
Кіріс нөмірі _______________________
Өтінішке мына құжаттар қоса берілді: (қабылданған құжаттардың тізбесі)
Байланыс телефоны:
E-mail:
Қаулыға 2-қосымша
Күші жойылды деп танылатын, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актісінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің жекелеген құрылымдық элементтерінің тізбесі

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 31 "Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9326).
2. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 254 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам пенсионного обеспечения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16246).
3. Пункт 6 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 13 декабря 2021 года № 104 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг и пенсионного обеспечения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25889).

1. "Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 26 ақпандағы № 31 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілмінде № 9326 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 254 Қаулысымен бекітілген Өзгерістер мен толықтыру енгізілетін Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру және бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16246 болып тіркелді) 3-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 13 желтоқсандағы № 104 қаулысымен бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығын реттеу және зейнетақымен қамсыздандыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25889 болып тіркелді) 6-тармағы.