Об утверждении Правил осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 15 июня 2023 года № 248-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32852.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
2. Комитету по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридической департамент Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
Д. Қыдырәлі
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего
образования Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
министр информации и
общественного развития
Республики Казахстан
от 15 июня 2023 года № 248-НҚ
Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства

Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 15 маусымдағы № 248-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32852 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Қыдырәлі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикаcының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Экология
және табиғи ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму
министрі
2023 жылғы 15 маусымдағы
№ 248-НҚ Бұйрықпен
бекітілген
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) государственный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий деятельность по осуществлению государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
1-2) конфликт интересов – ситуация, при которой личная заинтересованность члена комиссии, может повлиять на объективное принятие решения;
2) поставщик – неправительственная организация, заключившая договор на осуществление государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
3) стратегический партнер – неправительственная организация, прошедшая конкурсный отбор в соответствии с настоящими Правилами, с которой заключен договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
4) государственный заказ на реализацию стратегического партнерства – средства, предоставляемые неправительственным организациям центральными исполнительными органами в целях привлечения потенциала неправительственных организаций для реализации общенациональных приоритетов;
5) договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства – договор, заключенный между заказчиком и поставщиком в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) заказчик – администратор республиканских бюджетных программ, осуществляющий государственный заказ на реализацию стратегического партнерства;
7) уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями (далее – уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
8) Координационный совет по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе (далее – Координационный совет) – консультативно-совещательный орган, создаваемый уполномоченным органом для выработки предложений по совершенствованию взаимодействия с неправительственными организациями.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 4-1-бабының 13) тармақшасына сәйкес әзірленді және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік орган – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
1-2) мүдделер қақтығысы – комиссия мүшесінің жеке мүдделілігі объективті шешім қабылдауға ықпал ете алатын ахуал;
2) өнім беруші – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға шарт жасасқан үкіметтік емес ұйым;
3) стратегиялық әріптес – осы Қағидаларға сәйкес конкурстық іріктеуден өткен, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты жасалған үкіметтік емес ұйым;
4) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс – орталық атқарушы органдар жалпыұлттық басымдықтарды іске асыру үшін үкіметтік емес ұйымдардың әлеуетін тарту мақсатында үкіметтік емес ұйымдарға беретін қаражат;
5) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру шарты – тапсырыс беруші мен өнім берушінің арасында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жасалған шарт;
6) тапсырыс беруші – стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыратын республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі;
7) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
8) Уәкілетті орган жанындағы үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Үйлестіру кеңесі) – үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін уәкілетті орган құратын консультативтік-кеңесші орган.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок определения направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
3. Определение направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства осуществляется в три этапа:
1) первый этап – внесение государственными органами предложений в уполномоченный орган.
Государственные органы не позднее 10 января предстоящего года вносят в уполномоченный орган предложения согласно приложению 1 к настоящим Правилам со сроком не более 3 (три) лет по направлениям стратегического партнерства.
2) второй этап – внесение уполномоченным органом на рассмотрение Координационного совета направлений стратегического партнерства.
Уполномоченный орган ежегодно до 20 февраля календарного года направляет на рассмотрение Координационного совета предложений государственных органов по направлениям стратегического партнерства.
Направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства определяются уполномоченным органом на основе рекомендаций Координационного совета, с указанием сведений согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) третий этап – включение в бюджетную заявку в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
На третьем этапе государственные органы на основе решения Уполномоченного органа формируют свои бюджетные заявки в порядке, предусмотренном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок проведения конкурсного отбора стратегического партнера
4. Определение стратегических партнеров осуществляется из числа потенциальных стратегических партнеров посредством конкурсного отбора, проводимого государственным органом в соответствии с настоящими Правилами.
5. Конкурс состоит из следующих этапов:
1) формирование конкурсной комиссии и утверждение конкурсной документации;
2) публикация объявления о начале конкурса на интернет-ресурсе государственного органа и иных источниках;
3) прием заявок и проведение конкурсного отбора.
6. Для проведения конкурсного отбора соответствующий государственный орган в течение 30 (тридцать) рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета утверждает конкурсную документацию. Конкурсная документация утверждается первым руководителем соответствующего государственного органа или лицом, его замещающим.
7. Конкурсная документация включает в себя:
1) наименование и место нахождения государственного органа, объявившего конкурс;
2) концепцию проекта, разработанную согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
В концепции проекта государственными органами устанавливаются следующие требования для отнесения к потенциальным стратегическим партнерам:
являться республиканским общественным объединением или объединением юридических лиц в форме ассоциации (союза), имеющим своих членов (участников) на территории более половины областей Республики Казахстан;
соответствие уставных целей потенциального стратегического партнера целям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
наличие не менее 2 (два) лет опыта работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах;

2-тарау. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттарын айқындау тәртібі
3. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағытын айқындау үш кезеңде жүзеге асырылады:
1) бірінші кезең – мемлекеттік органдардың уәкілетті органға ұсыныстар енгізуі.
Мемлекеттік органдар алдағы жылғы 10 қаңтарынан кешіктірмей уәкілетті органға стратегиялық әріптестік бағыттары бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мерзімі 3 (үш) жылдан аспайтын жоба тұжырымдамасы түрінде ұсыныстар енгізеді.
2) екінші кезең – уәкілетті органның Үйлестіру кеңесінің қарауына стратегиялық әріптестік бағыттарын енгізуі.
Уәкілетті орган жыл сайын күнтізбелік жылдың 20 ақпанына дейін мемлекеттік органдардың стратегиялық әріптестік бағыттары бойынша ұсыныстарын Үйлестіру кеңесінің қарауына жібереді.
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттарын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, Үйлестіру кеңесінің ұсынымдары негізінде уәкілетті орган айқындайды;
3) үшінші кезең – Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген тәртіппен бюджеттік өтінімге енгізу.
Үшінші кезеңде мемлекеттік органдар уәкілетті органның шешімі негізінде өздерінің бюджеттік өтінімдерін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген тәртіппен қалыптастырады.
3-тарау. Стратегиялық әріптесті конкурстық іріктеуді өткізу тәртібі
4. Стратегиялық әріптестерді айқындау осы Қағидаларға сәйкес мемлекеттік орган өткізетін конкурстық іріктеу арқылы әлеуетті стратегиялық әріптестердің ішінен жүзеге асырылады.
5. Конкурс мынадай кезеңдерден тұрады:
1) конкурстық комиссияны қалыптастыру және конкурстық құжаттаманы бекіту;
2) конкурстың басталғаны туралы хабарландыруды мемлекеттік органның интернет-ресурсында және өзге де көздерде жариялау;
3) өтінімдерді қабылдау және конкурстық іріктеуді өткізу.
6. Конкурстық іріктеуді өткізу үшін тиісті мемлекеттік орган тиісті бюджет бекітілген күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде конкурстық құжаттаманы бекітеді. Конкурстық құжаттаманы тиісті мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе оны алмастыратын адам бекітеді.
7. Конкурстық құжаттама мыналарды қамтиды:
1) конкурс жариялаған мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес әзірленген жоба тұжырымдамасы;
Жоба тұжырымдамасында мемлекеттік органдар әлеуетті стратегиялық әріптестерге жатқызу үшін мынадай талаптарды белгілейді:
Қазақстан Республикасы облыстарының жартысынан астамының аумағында өз мүшелері (қатысушылары) бар республикалық қоғамдық бірлестік немесе қауымдастық (одақ) нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі болып табылу;
әлеуетті стратегиялық әріптестің жарғылық мақсаттарының стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың мақсаттарына сәйкестігі;
тиісті салалардағы қызмет бағыты бойынша жобаларды іске асыруда кемінде 2 (екі) жыл тәжірибесінің болуы;

наличие сведений в Базе данных неправительственных организаций, в порядке, согласно Правилам предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования Базы данных о них, утвержденными приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 51 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13355);
участие представителей потенциальных стратегических партнеров в работе консультативно-совещательных органов не менее 1 (один) года (на основании справки от государственного органа, при котором создан консультативно-совещательный орган);
не менее 3 (три) положительных отзывов о работе потенциальных стратегических партнеров от услугополучателей или партнеров;
при реализации проектов, предполагающих проведение научно-исследовательских работ, государственными органами устанавливаются требования в части наличия не менее 3 (три) лет опыта работы в проведении научно-исследовательских работ;
Государственными органами устанавливаются дополнительные требования в концепции проекта, исходя из целей направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
3) сроки реализации и проект договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
4) порядок, способ и окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе;
5) формы заявления, анкеты и проекта согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящим Правилам;
6) сведения о суммах, выделенных для реализации проекта;
7) контактные данные представителя государственного органа, который осуществляет разъяснение конкурсной документации и консультацию по вопросам подготовки конкурсной заявки.
В конкурсной документации допускается содержание других дополнительных сведений, позволяющих потенциальным стратегическим партнерам получить полную информацию об условиях проводимых конкурсов.
Государственные органы на этапе утверждения конкурсной документации открывают электронную почту для приема заявок на участие в конкурсе.
Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Для проведения конкурсного отбора соответствующий государственный орган вместе с конкурсной документацией формирует состав конкурсной комиссии в количестве не менее 7 (семь) человек, с включением не менее трех представителей государственного органа и не менее четырех представителей гражданского общества, который утверждается руководителем государственного органа или лицом, его замещающим.

Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 51 бұйрығымен бекітілген Үкіметтік емес ұйымдарымен өз қызметі жөніндегі мәліметтерін ұсыну және олар туралы дерекқорды қалыптастыру қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13355 болып тіркелген) сәйкес тәртіппен Үкіметтік емес ұйымдардың дерекқорында мәліметтердің болуы;
әлеуетті стратегиялық әріптестер өкілдерінің консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына кемінде 1 (бір) жыл қатысуы (консультативтік-кеңесші орган құрылған мемлекеттік органның анықтамасы негізінде);
көрсетілетін қызметті алушылардан немесе әріптестерден әлеуетті стратегиялық әріптестердің жұмысы туралы кемінде 3 (үш) оң пікірдің болуы;
ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуді көздейтін жобаларды іске асыру кезінде мемлекеттік органдар ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуде кемінде 3 (үш) жыл жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде талаптарды белгілейді;
мемлекеттік органдар стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бағытының мақсаттарына сүйене отырып, жоба тұжырымдамасында қосымша талаптарды белгілейді.
3) іске асыру мерзімдері және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарт жобасы;
4) конкурсқа қатысуға өтінімдерді беру тәртібі, тәсілі және түпкілікті мерзімі;
5) осы Қағидаларға 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес арыз, сауалнама және жоба нысандары;
6) жобаны іске асыру үшін бөлінген сомалар туралы мәліметтер;
7) конкурстық құжаттаманы түсіндіруді және конкурстық өтінімді дайындау мәселелері бойынша консультацияны жүзеге асыратын мемлекеттік орган өкілінің байланыс деректері.
Конкурстық құжаттамада әлеуетті стратегиялық әріптестерге өткізілетін конкурстардың шарттары туралы толық ақпарат алуға мүмкіндік беретін басқа да қосымша мәліметтердің мазмұнына жол беріледі.
Мемлекеттік органдар конкурстық құжаттаманы бекіту кезеңінде конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау үшін электрондық пошта ашады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Конкурстық іріктеуді өткізу үшін тиісті мемлекеттік орган конкурстық құжаттамамен бірге тиісті мемлекеттік органның кемінде үш өкілін және азаматтық қоғамның кемінде төрт өкілін енгізе отырып, саны 7 (жеті) адамнан кем болмайтын конкурстық комиссияның құрамын қалыптастырады, оны мемлекеттік органның басшысы немесе оны алмастыратын адам бекітеді.

В состав конкурсной комиссии включаются эксперты, обладающие необходимыми профессиональными знаниями по одной из сфер в соответствии с пунктом 1 статьи 5 Закона.
Государственный орган в течение 2 (два) рабочих дней со дня окончания приема заявок на участие в конкурсе направляет членам конкурсной комиссии список потенциальных стратегических партнеров и форму уведомления о наличии либо отсутствии конфликта интересов по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Член конкурсной комиссии в течение 2 (два) рабочих дней со дня получения формы уведомления сообщает в государственный орган о наличии либо отсутствия конфликта интересов.
При наличии конфликта интересов у одного или нескольких членов конкурсной комиссии, в состав конкурсной комиссии вносится изменение не позднее 7 (семь) рабочих дней со дня окончания приема заявок на участие в конкурсе.
Председателем конкурсной комиссии является руководитель государственного органа или его заместитель.
Секретарь конкурсной комиссии назначается из числа представителей соответствующего государственного органа. Секретарь конкурсной комиссии выполняет организационные функции, не является членом конкурсной комиссии и не принимает участия в голосовании.
Конкурсная комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с положением о конкурсной комиссии, утверждаемым соответствующим государственным органом.
В случае проведения повторного конкурса состав конкурсной комиссий обновляется только при наличии конфликта интересов у одного или нескольких членов конкурсной комиссии.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Государственный орган в течение 5 (пять) рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации публикует на своем официальном интернет-ресурсе объявление о предстоящем конкурсном отборе, которое содержит следующие сведения:
1) наименование государственного органа, объявившего конкурс;
2) конкурсную документацию;
3) время и дату завершения приема заявок от потенциальных стратегических партнеров и электронную почту для направления заявок;
4) контактные данные представителя государственного органа, который осуществляет разъяснение конкурсной документации и консультацию по вопросам подготовки конкурсной заявки.
Окончательный срок приема заявок должен быть не менее 20 (двадцать) календарных дней со дня объявления конкурса.
При проведении повторного конкурса срок приема заявок должен быть не менее 10 (десять) календарных дней со дня объявления конкурса.

Конкурстық комиссияның құрамына Заңның 5-бабы 1-тармағына сәйкес салалардың бірі бойынша қажетті кәсіптік білімі бар сарапшылар енгізіледі.
Мемлекеттік орган конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия мүшелеріне әлеуетті стратегиялық әріптестердің тізімін және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүдделер қақтығысының бар не жоқ екені туралы хабарлама нысанын жібереді. Конкурстық комиссия мүшесі хабарлама нысанын алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік органға мүдделер қақтығысының бар не жоқ екені туралы хабарлайды.
Конкурстық комиссия мүшелерінің біреуінде немесе бірнешеуінде мүдделер қақтығысы болған кезде, конкурстық комиссия құрамына конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей өзгеріс енгізіледі.
Мемлекеттік орган басшысы немесе оның орынбасары конкурстық комиссияның төрағасы болып табылады.
Конкурстық комиссияның хатшысы тиісті мемлекеттік орган өкілдерінің қатарынан тағайындалады. Конкурстық комиссияның хатшысы ұйымдастыру функцияларын орындайды, конкурстық комиссияның мүшесі болып табылмайды және дауыс беруге қатыспайды.
Конкурстық комиссия өз қызметін тиісті мемлекеттік орган бекітетін конкурстық комиссия туралы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
Қайта конкурс өткізілген жағдайда конкурстық комиссияның құрамы конкурстық комиссия мүшелерінің біреуінде немесе бірнешеуінде мүдделер қақтығысы болған кезде ғана қайта жаңартылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік орган конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өзінің ресми интернет-ресурсында алдағы конкурстық іріктеу туралы хабарландыру жариялайды және онда мынадай мәліметтер қамтылады:
1) конкурс жариялаған мемлекеттік органның атауы;
2) конкурстық құжаттама;
3) әлеуетті стратегиялық әріптестерден өтінімдерді қабылдау аяқталатын уақыты мен күні және өтінімдерді жіберу үшін электрондық пошта;
4) конкурстық құжаттаманы түсіндіруді және конкурстық өтінімді дайындау мәселелері бойынша консультация беруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган өкілінің байланыс деректері.
Өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі конкурс жарияланған күннен бастап кемінде күнтізбелік 20 (жиырма) күн болуға тиіс.
Қайта конкурс өткізілген кезде өтінімдерді қабылдау мерзімі конкурс жарияланған күннен бастап кемінде күнтізбелік 10 (он) күн болуға тиіс.

Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Для участия в конкурсном отборе потенциальные стратегические партнеры, соответствующие требованиям, указанные в конкурсной документации, направляют на электронную почту соответствующего государственного органа свои заявки на казахском и (или) русском языках в сроки, указанные в объявлении, включающие следующие документы (в формате PDF):
1) заявление на участие по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) анкета потенциального стратегического партнера по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) проект по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, разработанный в соответствии с требованиями, указанными в концепции проекта, утвержденной государственным органом;
4) устав, утвержденный в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава;
5) сведения о квалификации для участия в конкурсе, включающие в себя:
договоры и акты оказанных услуг, подтверждающие опыт работы потенциального стратегического партнера;
подтверждающие письма от указанных партнеров, документы, подтверждающие опыт и квалификацию специалистов, согласие привлекаемых специалистов на участие в предлагаемом проекте;
подтверждающие документы при наличии собственного финансового вклада потенциального стратегического партнера;
подтверждающие документы участия представителей потенциальных стратегических партнеров в работе консультативно-совещательных органов;
отзывы о работе потенциальных стратегических партнеров от услугополучателей или партнеров.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Заявки, предоставленные в соответствии с требованиями пункта 10 настоящих Правил, принимаются секретарем конкурсной комиссии и регистрируются в канцелярии соответствующего государственного органа.
12. В течение 10 (десять) рабочих дней со дня окончания приема заявок конкурсная комиссия проверяет их на соответствие направлениям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, определенным уполномоченным органом, целям деятельности потенциальных стратегических партнеров в соответствии с их уставными документами, а также рассматривает их на соответствие требованиям, предусмотренным настоящими Правилами и утвержденной конкурсной документации.
При внесение изменении в состав конкурсной комиссии в связи с наличием конфликта интересов у членов конкурсной комиссии, сроки, обозначенные первым абзацем настоящего пункта увеличивается до 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня окончания приема заявок.
При представления неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, за исключением подпункта 3), конкурсная комиссия в течение 3 (три) рабочих дней со дня выявления направляет уведомление о необходимости приведения заявки в соответствие с требованиями на электронный адрес соискателя.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Конкурстық іріктеуге қатысу үшін конкурстық құжаттамада көрсетілген талаптарға сәйкес келетін әлеуетті стратегиялық әріптестер өздерінің өтінімдерін қазақ және (немесе) орыс тілдерінде хабарландыруда көрсетілген мерзімдерде тиісті мемлекеттік органның электрондық поштасына жібереді, оған мынадай құжаттар (PDF форматында) кіреді:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысуға арыз;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуетті стратегиялық әріптестің сауалнамасы;
3) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік орган бекіткен жоба тұжырымдамасында көрсетілген талаптарға сәйкес әзірленген жоба;
4) заңды тұлға қызметін үлгі жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жарғы;
5) конкурсқа қатысу үшін біліктілік туралы мәліметтер:
шарттар және әлеуетті стратегиялық әріптестің жұмыс тәжірибесін растайтын көрсетілген қызметтер актілерін;
көрсетілген әріптестерден растайтын хаттар, мамандардың тәжірибесін және біліктілігін растайтын құжаттар, тартылатын мамандардың ұсынылатын жобаға қатысуға келісімін;
әлеуетті стратегиялық әріптестің жеке қаржылық салымы болған кезде растайтын құжаттарды;
әлеуетті стратегиялық әріптестер өкілдерінің консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына қатысуын растайтын құжаттарын;
көрсетілетін қызметті алушылардан немесе әріптестерден әлеуетті стратегиялық әріптестердің жұмысы туралы пікірлерін қамтиды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарына сәйкес берілген өтінімдерді конкурстық комиссияның хатшысы қабылдайды және олар тиісті мемлекеттік органның кеңсесінде тіркеледі.
12. Өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссия олардың уәкілетті орган айқындаған стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бағыттарына, әлеуетті стратегиялық әріптестердің жарғылық құжаттарына сәйкес олардың қызметінің мақсаттарына сәйкестігін тексереді, сондай-ақ олардың осы Қағидаларда көзделген талаптарға және бекітілген конкурстық құжаттамаға сәйкестігін қарайды.
Конкурстық комиссия мүшелерінде мүдделер қақтығысының болуына байланысты конкурстық комиссияның құрамына өзгеріс енгізген кезде осы тармақтың бірінші абзацында белгіленген мерзімдер өтінімдерді қабылдау аяқталған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күніне дейін ұлғайтылады.
3) тармақшаны қоспағанда, осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған кезде конкурстық комиссия анықталған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ізденушінің электрондық мекенжайына өтінімді талаптарға сәйкестікке келтіру қажеттігі туралы хабарлама жібереді.

Документ, указанный в подпункте 3) пункта 10 настоящих Правил, не подлежит доработке и изменению.
В течение 2 (два) рабочих дней со дня получения уведомления потенциальный стратегический партнер предоставляет государственному органу доработанную документы.
Конкурсная комиссии рассматривает доработанные документы в течение 2 (два) рабочих дней со дня их поступления от потенциальных стратегических партнеров.
При не приведения в соответствие заявки, конкурсная комиссия отклоняет заявку потенциального стратегического партнера на участие конкурсе.
По фактам несоответствия решение принимается конкурсной комиссией простым большинством голосов от общего количества членов комиссии и отображается в протоколе допуска, который заверяется подписями председателя и членов конкурсной комиссии.
При принятий решения о наличии указанных несоответствий конкурсной комиссией, заявка потенциального стратегического партнера подлежит отклонению и не оценивается конкурсной комиссией.
Сноска. Пункт 12 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Заявка потенциального стратегического партнера подлежит оценке членами конкурсной комиссии в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подписания протокола допуска в соответствии с критериями, предусмотренными в приложении 7 к настоящим Правилам.
Члены конкурсной комиссии предоставляют секретарю заполненный и подписанный оценочный лист с комментариями в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам. Секретарь конкурсной комиссии формирует сводные оценки.
Решение конкурсной комиссии, принимается на заседании и оформляется протоколом в течение 10 (десять) рабочих дней со дня подписания протокола допуска. Протокол подписывается Председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
Сноска. Пункт 13 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Стратегическим партнером признается потенциальный стратегический партнер, набравший наибольшее количество баллов по итогам оценки в процессе конкурсного отбора.
Государственный орган в течение 3 (три) рабочих дней после подведения итогов конкурсного отбора публикует соответствующий протокол конкурсной комиссии на своем официальном интернет-ресурсе на государственном и русском языках.
14-1. Конкурс по государственному заказу на реализацию стратегического партнерства, признается несостоявшимся по одному из следующих оснований:

Осы Қағидалардың 10-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжат пысықтауға және өзгертуге жатпайды.
Әлеуетті стратегиялық әріптес хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік органға пысықталған құжаттарды ұсынады.
Конкурстық комиссия пысықталған құжаттарды әлеуетті стратегиялық әріптестерден түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қарайды.
Өтінім сәйкестендірілмеген кезде конкурстық комиссия әлеуетті өнім берішінің конкурсқа қатысуға өтінімін қабылдамайды.
Сәйкессіздік фактілері бойынша шешімді конкурстық комиссия жалпы мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілік дауысымен қабылдайды және ол конкурстық комиссия төрағасының және оның мүшелерінің қолдарымен куәландырылатын рұқсат беру хаттамасында көрсетіледі.
Конкурстық комиссия көрсетілген сәйкессіздіктердің бар екені туралы шешім қабылдаса, әлеуетті стратегиялық әріптестің өтінімі қабылданбайды және оны конкурстық комиссия бағаламайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Әлеуетті стратегиялық әріптестің өтінімі конкурстық комиссия мүшелерінің осы Қағидаларға 7-қосымшада көзделген өлшемшарттарға сәйкес рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде бағалауына жатады.
Конкурстық комиссияның мүшелері хатшыға түсініктемелері бар осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес толтырылған және қол қойылған бағалау парағын береді. Конкурстық комиссияның хатшысы жиынтық бағалауды қалыптастырады.
Конкурстық комиссия шешімі рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде отырыста қабылданады және хаттамамен рәсімделеді. Хаттамаға конкурстық комиссия төрағасы, мүшелері мен хатшысы қол қояды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Конкурстық іріктеу процесінде бағалау қорытындылары бойынша ең көп балл жинаған әлеуетті стратегиялық әріптес стратегиялық әріптес болып танылады.
Мемлекеттік орган конкурстық іріктеу қорытындылары шығарылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде конкурстық комиссияның тиісті хаттамасын өзінің ресми интернет-ресурсында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.
14-1. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға мемлекеттік тапсырыс бойынша конкурс мынадай негіздердің бірі бойынша:

1) отсутствия представленных заявок на участие в конкурсе;
2) если к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный стратегический партнер;
3) если к участию в конкурсе допущен один потенциальный стратегический партнер.
В случае признания конкурса несостоявшимся государственный орган, вносят изменения и (или) дополнения в утвержденную конкурсную документацию в случае сокращения суммы проекта в связи сокращением сроков реализации государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, после чего проводится повторный конкурс в соответствии с Главой 3 настоящих Правил.
В случае признания повторного конкурса несостоявшимся в соответствии с подпунктом 3) настоящего пункта, государственный орган определяет стратегического партнера без проведения конкурса. При этом приглашение на осуществление государственного заказа на реализацию стратегического партнерства направляется потенциальному стратегическому партнеру, заявка которого допущена к участию в конкурсе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с приказом Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. По итогам конкурсного отбора соответствующий государственный орган в течение 10 (десять) рабочих дней заключает договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
16. В договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства включаются целевые показатели достижения целей стратегического партнерства и проект, предложенный потенциальным стратегическим партнером на участие в конкурсе для оценки своих заявок.
17. Договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства заключается на срок не более 3 (три) лет с момента его подписания государственным органом.
Сноска. Пункт 17 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. По каждому направлению государственного заказа на реализацию стратегического партнерства определяется только один стратегический партнер. Государственный заказ на реализацию стратегического партнерства осуществляется на основе договора, заключенного между государственным органом и стратегическим партнером, по форме типового договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с приложением 8 к настоящим Правилам.

1) конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған;
2) егер конкурсқа қатысуға бірде-бір әлеуетті стратегиялық әріптес жіберілмесе;
3) егер конкурсқа қатысуға бір әлеуетті стратегиялық әріптес жіберілсе өтпеді деп танылады.
Конкурс өтпеді деп танылған жағдайда стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыру мерзімдерінің қысқаруына байланысты жоба сомасы қысқарған жағдайда мемлекеттік орган бекітілген конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді, одан кейін осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес қайта конкурс өткізіледі.
Осы тармақтың 3) тармақшасына сәйкес қайта конкурс өтпеді деп танылған жағдайда, мемлекеттік орган стратегиялық әріптесті конкурс өткізбей-ақ айқындайды. Бұл ретте стратегиялық әріптестікті іске асыруға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға шақыру өтінімі конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті стратегиялық әріптеске жіберіледі.
Ескерту. 3-тарау 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Конкурстық іріктеу қорытындылары бойынша тиісті мемлекеттік орган 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға шарт жасасады.
16. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартына стратегиялық әріптестік мақсаттарына қол жеткізудің нысаналы көрсеткіштері және өзінің өтінімдерін бағалау үшін конкурсқа қатысуға әлеуетті стратегиялық әріптес ұсынған жоба енгізіледі.
17. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты мемлекеттік орган оған қол қойған сәттен бастап 3 (үш) жылдан аспайтын мерзімге жасалады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың әрбір бағыты бойынша бір ғана стратегиялық әріптес айқындалады. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындаудың үлгі шартының нысаны бойынша мемлекеттік орган мен стратегиялық әріптес арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.

Глава 4. Исполнение договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
19. За исполнение обязательств государственного заказа на реализацию стратегического партнерства соответствующий государственный орган ежегодно согласно акту оказанных услуг оплачивает стратегическому партнеру денежные средства в размере и порядке, определенных договором на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
20. Исполнение условий договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства стратегическим партнером администрируется государственным органом следующими способами:
1) анализ отчетности стратегического партнера, представляемой в соответствии с договором на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
2) оценка достижения целевых показателей стратегического партнерства, заявленных в договоре на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
3) запрос государственным органом документов и информации, необходимой для оценки состояния исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства.
Стратегические партнеры представляют государственному органу промежуточные отчеты на ежеквартальной основе, итоговый отчет по завершении реализации государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в установленные договором сроки.
Сноска. Пункт 20 – в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 08.11.2024 № 529-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Государственные органы ежегодно до 1 декабря представляют в уполномоченный орган информацию о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с настоящими Правилами.
22. Договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства подлежит изменению при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора стратегического партнера.
23. При недостижения по вине стратегического партнера целевых показателей, установленных в договоре на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, и (или) систематического неисполнения стратегическим партнером своих обязательств государственный орган инициирует процедуру расторжения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с пунктом 24 настоящих Правил.
Под систематическим неисполнением обязательств стратегическим партнером для целей настоящего пункта понимаются два случая неисполнения обязательств, предусмотренных договором, в течение одного календарного года.

4-тарау. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын атқару
19. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың міндеттемелерін орындағаны үшін тиісті мемлекеттік орган стратегиялық әріптеске көрсетілген қызметтер актісіне сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартында айқындалған мөлшерде және тәртіппен жыл сайын ақшалай қаражат төлейді.
20. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының талаптарын стратегиялық әріптестің атқаруын мемлекеттік орган мынадай тәсілдермен әкімшілендіреді:
1) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартына сәйкес ұсынылатын стратегиялық әріптестің есептілігін талдау;
2) стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартында мәлімделген стратегиялық әріптестіктің нысаналы көрсеткіштеріне қол жеткізуді бағалау;
3) мемлекеттік органның стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының атқарылу жай-күйін бағалау үшін қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуы.
Стратегиялық әріптестер мемлекеттік органға тоқсан сайынғы негізде аралық есептерді, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асырудың аяқталуы бойынша есепті шартта белгіленген мерзімдерде ұсынады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 08.11.2024 № 529-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Мемлекеттік органдар жыл сайын 1 желтоқсанға дейін уәкілетті органға осы Қағидаларға сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы ақпарат беріп тұрады.
22. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарт стратегиялық әріптесті таңдау үшін негіз болған сапа мен басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен өзгертілуге тиіс.
23. Стратегиялық әріптестің кінәсінен стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шартта белгіленген нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізілмеген және (немесе) стратегиялық әріптес өз міндеттемелерін жүйелі түрде орындамаған кезде мемлекеттік орган осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шартты бұзу рәсіміне бастама жасайды.
Осы тармақтың мақсаттары үшін стратегиялық әріптестің міндеттемелерді жүйелі түрде орындамауы деп күнтізбелік бір жыл ішінде шартта көзделген міндеттемелерді екі рет атқармау жағдайы түсініледі.

24. При нарушениях исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, предусмотренных пунктом 23 настоящих Правил, государственный орган в течение 30 (тридцать) рабочих дней с момента выявления нарушения письменно уведомляет стратегического партнера о необходимости надлежащего исполнения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в течение 30 (тридцать) рабочих дней с момента получения уведомления.
При неустранения стратегическим партнером нарушений в течение 30 (тридцать) рабочих дней договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства расторгается в одностороннем порядке по инициативе государственного органа в порядке, установленном настоящими Правилами.
25. При расторжения договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства государственный орган в соответствии с главой 3 настоящих Правил проводит новый конкурсный отбор стратегического партнера по соответствующим направлениям на оставшийся срок действия договора на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства или новый срок.
26. Акт оказанных услуг по государственному заказу на реализацию стратегического партнерства принимается комиссией из представителей государственного органа и гражданского общества, созданной соответствующим государственным органом на предстоящие 3 (три) года.
В состав комиссии включаются эксперты, обладающие необходимыми профессиональными знаниями по одной из сфер, указанных в пункте 1 статьи 5 Закона.
Члены комиссии осуществляют свою деятельность на общественных началах.
Члены комиссии представляют в государственный орган уведомление о наличии либо отсутствии конфликта интересов с потенциальным стратегическим партнером, реализующим государственный заказ на реализацию стратегического партнерства.
Государственный орган в течение 5 (пять) рабочих дней со дня получения отчета стратегического партнера по довогору, заключенному между государственным органом и стратегическим партнером по государственному заказу на реализацию стратегического партнерства, направляет его на рассмотрение комиссии.
Решение комиссии принимается на заседании и оформляется протоколом в течение 10 (десять) рабочих дней со дня поступления отчетов от государственного органа. Решение комиссии принимается большинством голосов от общего количества членов, присутствующих на заседании.
Государственный орган не позднее 3 (три) рабочих дней со дня получения протокольного решения комиссии подписывает либо отказывает в подписании соответствующего акта оказанных услуг с указанием аргументированных обоснований.
Приложение 1
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Предложение по направлениям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
№ п/п
Наиманование государственного органа
Наименование сферы
Наименование направления
Цель стратегического партнерства
Краткое описание текущей ситуации, имеющихся проблем
Сумма (тысяч тенге)
Предлагаемые целевые показатели достижения целей стратегического партнерства
1
Приложение 2
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Концепция проекта по направлениям государственного заказа на реализацию стратегического партнерства включает в себя следующее:
сферу реализации государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан";
описание текущей ситуации, имеющихся проблем;
описание путей улучшения ситуации и решения проблем, достижения целей, определенных в документах Системы государственного планирования в Республике Казахстан;
требования к потенциальным стратегическим партнерам;
необходимую сумму для реализации стратегического партнерства;
ожидаемые результаты и целевые показатели достижения целей стратегического партнерства.
Приложение 3
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Форма
Кому:
___________________________
(наименование заказчика)
От кого: ____________________
(указать полное наименование
потенциального стратегического
партнера)
Заявление на участие в конкурсе на предоставление государственного заказа на реализацию стратегического партнерства*
Настоящим заявлением _____________________________________________________
(указать полное наименование потенциального стратегического партнера)
(далее – заявитель) выражает желание принять участие в конкурсе на предоставление
Государственного заказа на реализацию стратегического партнерства (далее – конкурс) по
направлению : "_________________________________________________________________"
и согласие реализовать проект в соответствии с условиями конкурса. ____________________________________________ _____________ _____________________
(должность руководителя организации)             (подпись)       (расшифровка подписи)
Дата заполнения "____" ________________ 20___год
_____________________________________________
* Заполняется на фирменном бланке заявителя.
Приложение 4
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Форма
Анкета потенциального стратегического партнера

24. Осы Қағидалардың 23-тармағында көзделген стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының атқарылуы бұзылса, мемлекеттік орган бұзушылық анықталған кезден бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде стратегиялық әріптесті хабарламаны алған кезден бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартын тиісінше орындау қажеттігі туралы жазбаша хабардар етеді.
Стратегиялық әріптес бұзушылықтарды 30 (отыз) жұмыс күні ішінде жоймаған кезде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға арналған шарт осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік органның бастамасы бойынша біржақты тәртіппен бұзылады.
25. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шарты бұзылған кезде мемлекеттік орган осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес тиісті бағыттар бойынша стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындау шартының қолданылуының қалған мерзіміне немесе жаңа мерзімге стратегиялық әріптестікке жаңа конкурстық іріктеуді жүргізеді.
26. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бойынша көрсетілген қызметтердің актісін мемлекеттік орган мен азаматтық қоғам өкілдерінен тиісті мемлекеттік орган құрған комиссия алдағы 3 (үш) жылға қабылдайды.
Комиссияның құрамына Заңның 5-бабының 1-тармағында көрсетілген салалардың бірі бойынша қажетті кәсіптік білімі бар сарапшылар енгізіледі.
Комиссия мүшелері өз қызметін қоғамдық негізде жүзеге асырады.
Комиссия мүшелері мемлекеттік органға стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын әлеуетті стратегиялық әріптеспен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы туралы хабарлама ұсынады.
Мемлекеттік орган стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бойынша мемлекеттік орган мен стратегиялық әріптес арасында жасалған шарт бойынша стратегиялық әріптестің есебін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны комиссияның қарауына жібереді.
Комиссияның шешімі отырыста қабылданады және мемлекеттік органнан есептер келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді. Комиссияның шешімі отырысқа қатысқан мүшелердің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады.
Мемлекеттік орган комиссияның хаттамалық шешімін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілген қызметтердің тиісті актісіне қол қояды не дәлелді негіздемелерді көрсете отырып, бас тартады.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыттары бойынша ұсыныс
№ Р/с №
Мемлекеттік органның атауы
Саланың атауы
Бағыттың атауы
Стратегиялық әріптестіктің мақсаты
Ағымдағы жағдайдың, орын алған проблемалардың қысқаша сипаттамасы
Сомасы (мың теңге)
Стратегиялық әріптестіктің мақсаттарына қол жеткізудің ұсынылатын нысаналы көрсеткіштері
1
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс бағыттары бойынша жобаның тұжырымдамасы мыналарды:
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыру саласын;
ағымдағы жағдайдың, орын алып отырған проблемалардың сипаттамасын;
жағдайды жақсарту және проблемаларды шешу, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында айқындалған мақсаттарға қол жеткізу жолдарының сипаттамасын;
әлеуетті стратегиялық әріптестерге қойылатын талаптарды;
стратегиялық әріптестікті іске асыру үшін қажетті соманы;
стратегиялық әріптестіктің мақсаттарына қол жеткізуден күтілетін нәтижелер мен нысаналы көрсеткіштерді қамтиды.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
Кімге:______________________
(тапсырыс берушінің атауы)
Кімнен: ____________________
(әлеуетті стратегиялық
әріптестің толық атауын
көрсету)
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс беруге арналған конкурсқа қатысуға арыз*
Осы арызбен ______________________________________________________________
(әлеуетті стратегиялық әріптестің толық атауын көрсету)
(бұдан әрі – арыз иесі) бағыт бойынша стратегиялық әріптестікті іске асыруға
мемлекеттік тапсырыс беруге арналған конкурсқа (бұдан әрі – конкурс) қатысуға ниет
білдіреді:
"________________________________________________________________________"
және конкурс шарттарына сәйкес жобаны іске асыруға келісім беру.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(ұйым басшысының лауазымы) (қолы) (қолдың толық жазылуы)
Толтыру күні: 20___жылғы "____" ______________________
____________________________________________________
* Арыз иесінің фирмалық бланкісінде толтырылады.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Әлеуетті стратегиялық әріптестің сауалнамасы

1. БИН
2. Полное наименование организации и дата регистрации организации
3. Юридический адрес организации
4. Контактный телефон организации
5.Веб-сайт, страницы (группы, аккаунты) в социальных сетях
6. Информация касательно участия в работе консультативно-совещательных органов
7. Основные реализованные проекты и программы *
Примечание.
*
Документами, подтверждающими реализацию проектов и опыт работы заявителя, являются соответствующие договора и акты оказанных услуг
Название социального проекта
Объем финансирования (в тенге.)
Источник/Заказчик финансирования
Период выполнения
Основные результаты
Начало
Окончание
1
Приложение 5
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Форма
Проект потенциального стратегического партнера
1. Направление государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
2. Описание путей улучшения ситуации и решения проблем, достижения целей направления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
3. Цель проекта
4. Задачи проекта
5. Описание проекта: механизмы (методы) реализации (необходимо ответить на вопросы: каким образом будут достигнуты намеченные цели, как будут выполняться поставленные задачи, кто будет осуществлять их решение, какие ресурсы будут при этом задействованы)
6. Территория реализации проекта
7. Дата начала и окончания реализации проекта
8. Целевые группы проекта
9. Результаты проекта, направленные на исполнение целевых индикаторов
Количественные результаты
Качественные результаты и способы их измерения
10. Партнеры проекта*
* подтверждается письмами партнеров
Перечисляется все партнеры проекта, описывается их участие в проекте (например, государственные органы, неправительственные организации, представители бизнес-сектора, средств массовой информации, международные организации и прочие), а также виды поддержки (информационная, консультативная и другие).
Партнер
Вид поддержки
11. Как будет организовано информационное сопровождение социального проекта
Детальный план мероприятий
п\н
Решаемая задача
Мероприятие, его содержание,
место проведения
Дата
Начала
Дата окончания
Ожидаемые результаты
Состав проектной команды (работники/специалисты, которые будут вовлечены в реализацию предлагаемого проекта)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) члена проектной команды
Должность
Опыт работы, соответствующий задачам проекта с указанием наименования проектов и его роли в их реализации
Стаж работника (указать количество лет)
Обязанности в проекте, ответственность
Смета расходов социального проекта
Статьи расходов
Единица измерения
Количество
Стоимость, в тенге
Всего, в тенге
Источники финансирования
Обоснование/комментарий
Заявитель (собственный вклад)
Бюджетные средства
Итого
Приложение 6
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Форма
Кому: ______________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
От кого: ____________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта)
Уведомление о наличии либо отсутствии (нужное подчеркнуть) конфликта интересов с государственным органом, реализующим государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и заявителями – потенциальными стратегическими партнерами
Я ______________________________________________________________ уведомляю
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта)
об отсутствии конфликта интересов с государственным органом, реализующим
государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и заявителями –
потенциальными стратегическими партнерами, при осуществлении своей деятельности в
качестве независимого эксперта буду неукоснительно следовать принципам справедливости
и объективности;
о наличии конфликта интересов с государственным органом, реализующим
государственный заказ на реализацию стратегического партнерства, и (или) заявителями –
потенциальными стратегическими партнерами (отметить нужное).
Являетесь ли Вы членом (участником), учредителем (нужное подчеркнуть) заявителя
– потенциального стратегического партнера (если да, то указать наименование
неправительственной организации):
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Являетесь ли Вы членом органа управления, руководителем заявителя –
потенциального стратегического партнера (если да, то указать орган управления,
наименование неправительственной организации и занимаемую должность):
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Получали ли Вы в течение последних трех лет оплату за оказанные услуги или
прямую финансовую поддержку от заявителя – потенциального стратегического партнера
(если да, то указать какие именно услуги, и наименование неправительственной
организации):
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Имеются ли у Вас близкие родственные связи с работниками заявителя –
потенциального стратегического партнера (если да, то указать фамилию, имя, отчество (при
его наличии) работника, наименование неправительственной организации, в которой он
работает, степень родства):
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Имеется ли у Вас иной потенциальный конфликт интересов (если да, то указать
какой): ______________________________________________________.
Я подтверждаю, что понимаю политику в отношении конфликта интересов и
представляю достоверную информацию при заполнении данного уведомления.
"____" ________________20___год                   Подпись ________________
Приложение 7
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Критерии отбора и форма оценочного листа
Члены конкурсной комиссии оценивают заявки потенциальных стратегических партнеров в соответствии с указанными оценочными листами.
Балл
Наименования критерия
Оценка (по 5 бальной шкале)
Комментарий (по необходимости)
1
2
3
4
1.
Соответствие проекта требованиям утвержденной концепции заказчика
0
предлагаемый проект не соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства и утвержденной концепции заказчика
(при несоответствия потенциальный стратегический партнер не допускается к участию в конкурсе)
1-3
предлагаемый проект соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, и утвержденной концепции заказчика, также проблемы, на решение которых направлен проект, детально раскрыты, их описание аргументировано и подкреплено конкретными количественными и (или) качественными показателями
4-5
предлагаемый проект соответствует требованиям, установленным Правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства, и утвержденной концепции заказчика, также проблемы, на решение которых направлен проект, детально раскрыты, их описание аргументировано и подкреплено конкретными количественными и (или) качественными показателями и предусматривает дополнительные мероприятия, улучшающие качество услуг
2.
Логическая связность и реализуемость проекта, соответствие мероприятий проекта его целям, задачам и ожидаемым результатам
0
имеются нарушения логической связи между задачами, мероприятиями и предполагаемыми результатами; имеются несоответствия мероприятий проекта его целям и задачам, противоречия между планируемой деятельностью и ожидаемыми результатами
(при несоответствия потенциальный стратегический партнер не допускается к участию в конкурсе)
1-3
все разделы детального проекта логически взаимосвязаны, однако имеются несущественные смысловые несоответствия, что нарушает внутреннюю целостность проекта
4-5
все разделы детального проекта логически взаимосвязаны, каждый раздел содержит информацию, необходимую и достаточную для полного понимания содержания проекта
3.
Наличие опыта работы в проектах потенциального стратегического партнера по направлению деятельности на реализацию стратегического партнерства*
1
опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет не менее 3 (три) лет и подтвержден соответствующими документами
2-3
опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет более 3 (три) лет и до 5 (пять) лет включительно и подтвержден соответствующими документами
4-5
опыт работы в реализации проектов по направлению деятельности в соответствующих сферах составляет более 5 (пять) лет и подтвержден соответствующими документами
4.
Соответствие опыта и компетенций проектной команды планируемой деятельности**
0
отсутствует или не подтвержден соответствующими документами
1-3
специалисты, которых планируется задействовать в реализации проекта, обладают практическим опытом и квалификацией, необходимым для эффективной реализации проекта и подтверждены соответствующими документами; обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, частично соответствуют их опыту и квалификации.
4-5
специалисты, которых планируется задействовать в реализации проекта, обладают практическим опытом и квалификацией, необходимым для эффективной реализации проекта и подтверждены соответствующими документами; обязанности в социальном проекте и (или) социальной программе специалистов, которых планируется задействовать в реализации социального проекта и (или) социальной программы, полностью соответствуют их опыту и квалификации.
5
Вовлечение партнеров для для эффективной реализации проекта ***
0
В рамках проекта не предусмотрено вовлечение партнеров или не подверждены соответствующими документами
2-3
возможность реализации проекта на заявленной территории обеспечена в полном объеме за счет привлечения от 3 до 5 партнеров, указанный вид поддержки частично соответствует целям и задачам проекта и подтверждены соответствующими документами
4-5

1. БСН
2. Ұйымның толық атауы және ұйымның тіркелген күні
3. Ұйымның заңды мекенжайы
4. Ұйымның байланыс телефоны
5. Әлеуметтік желілердегі веб-сайт, парақшалар (топтар, аккаунттар)
6. Консультативтік-кеңесші органдардың жұмысына қатысуға қатысты ақпарат
7. Іске асырылған негізгі жобалар мен бағдарламалар *
Ескертпе.
*
Жобалардың іске асырылуын және арыз иесінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар көрсетілген қызметтердің тиісті шарттары мен актілері болып табылады
Әлеуметтік жобаның атауы
Қаржыландыру көлемі (мың теңге.)
Қаржыландыру көзі / Тапсырыс беруші
Орындау кезеңі
Негізгі нәтижелері
Басталуы
Аяқталуы
1
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Әлеуетті стратегиялық әріптестің жобасы
1. Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың бағыты
2. Жағдайды жақсарту және проблемаларды шешу жолдарын сипаттау, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты бағыт мақсаттарына қол жеткізу
3. Жобаның мақсаты
4. Жобаның міндеттері
5. Жобаның сипаттамасы: іске асыру тетіктері (әдістері) (сұрақтарға жауап беру қажет: белгіленген мақсаттарға қалайша қол жеткізіледі, қойылған міндеттер қалай орындалады, олардың шешімін кім жүзеге асырады, бұл ретте қандай ресурстар тартылады)
6. Жобаны іске асыру аумағы
7. Жобаны іске асырудың басталу және аяқталу күні
8. Жобаның нысаналы топтары
9. Нысаналы индикаторларды орындауға бағытталған жобаның нәтижелері
Сандық нәтижелер
Сапалық нәтижелер және оларды өлшеу тәсілдері
10. Жоба әріптестері*
* әріптестердің хаттарымен расталады
Жобаның барлық әріптестері тізімделеді, олардың жобаға қатысуы сипатталады (мысалы, мемлекеттік органдар, үкіметтік емес ұйымдар, бизнес-сектор өкілдері, бұқаралық ақпарат құралдары, халықаралық ұйымдар және басқалар), сондай-ақ қолдау түрлері (ақпараттық, консультациялық және басқалар)
Әріптес
Қолдау түрі
11. Әлеуметтік жобаны ақпараттық сүйемелдеу қалай ұйымдастырылады
Іс-шаралардың егжей-тегжейлі жоспары
р\с
Шешілетін міндет
Іс-шара, оның мазмұны, өткізу орны
Басталу мерзімі
Аяқталу мерзімі
Күтілетін нәтиже
Жобалау командасының құрамы (ұсынылған жобаны іске асыруға тартылатын жұмыскерлер/мамандар)
Жобалау командасы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Жобалардың атауын және оларды іске асырудағы рөлін көрсете отырып, жобаның міндеттеріне сәйкес келетін жұмыс тәжірибесі
Жұмыскердің еңбек өтілі (жылдар санын көрсету)
Жобадағы міндеттер,
жауаптылық
Жоба шығыстарының сметасы
Шығыс баптары
Өлшем бірлігі
Саны
Құны, теңгемен
Барлығы, теңгемен
Қаржыландыру көздері
Негіздеме/түсініктеме
Арыз иесі (өз салымы)
Бюджеттік қаражат
Жиыны
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кімге:
_______________________
_______________________
(мемлекеттік органның атауы)
Кімнен:
________________________
________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің
аты (болған жағдайда)
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және арыз иелері – әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының болуы не болмауы (қажеттінің астын сызу) туралы хабарлама
Мен ______________________________________________________________________
(сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және арыз иелері – әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының жоқтығы туралы хабарлаймын, тәуелсіз сарапшы ретінде өз қызметімді жүзеге асырған кезде әділдік пен объективтілік қағидаттарын мүлтіксіз ұстанатын боламын;
стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты іске асыратын мемлекеттік органмен және (немесе) арыз иелері – әлеуетті стратегиялық әріптестермен мүдделер қақтығысының бар екенін (қажеттісін белгілеу) хабарлаймын.
Сіз әлеуетті стратегиялық әріптес – арыз иесінің мүшесі (қатысушысы), құрылтайшысы (қажеттісінің астын сызу) болып табыласыз ба (егер солай болса, үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сіз басқару органының мүшесі, әлеуетті стратегиялық әріптес – арыз иесінің басшысы болып табыласыз ба (егер солай болса, басқару органын, үкіметтік емес ұйымның атауын және атқаратын лауазымын көрсетіңіз):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Сіз соңғы үш жыл ішінде көрсетілген қызметтер үшін ақы алдыңыз ба немесе әлеуетті стратегиялық әріптес – арыз иесінен тікелей қаржылық қолдау алдыңыз ба (егер солай болса, нақты қандай қызметтер мен үкіметтік емес ұйымның атауын көрсетіңіз):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Сіздің арыз иесі – әлеуетті стратегиялық әріптестің жұмыскерлерімен жақын туыстық байланыстарыңыз бар ма (егер солай болса, онда жұмыскердің тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда), ол жұмыс істейтін үкіметтік емес ұйымның атауын, туыстық дәрежесін көрсету керек):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Сізде өзге де ықтимал мүдделер қақтығысы бар ма (егер болса, онда қандай екенін көрсету керек):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Мен мүдделер қақтығысына қатысты саясатты түсінетінімді растаймын және хабарламаны толтырған кезде анық ақпарат ұсынамын.
20___жылғы "____" ________________ Қолы_____________
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
7-қосымша
Іріктеу өлшемшарттары және бағалау парағының нысаны
Конкурстық комиссияның мүшелері әлеуетті стратегиялық әріптестердің өтінімдерін көрсетілген бағалау парақтарына сәйкес бағалайды.
Балл
Өлшемшарттың атауы
Баға
(5 балдық шәкіл бойынша)
Түсініктеме (қажетіне қарай)
1
2
3
4
1.
Жобаның Тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасының талаптарына сәйкестігі
0
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келмейді.
(сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті стратегиялық әріптес конкурсқа қатысуға жіберілмейді).
1-3
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді, сондай-ақ жоба соларды шешуге бағытталған проблемалар егжей-тегжейлі ашылған, олардың сипаттамасы дәлелденген және нақты сандық және (немесе) сапалық көрсеткіштер бекітілген.
4-5
ұсынылатын жоба Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларында және тапсырыс берушінің бекітілген тұжырымдамасында белгіленген талаптарға сәйкес келеді, сондай-ақ жоба соларды шешуге бағытталған проблемалар егжей-тегжейлі ашылған, олардың сипаттамасы дәлелденген және нақты сандық және (немесе) сапалық көрсеткіштер бекітілген және көрсетілетін қызметтердің сапасын жақсартатын қосымша іс-шаралар көзделген.
2.
Жобаның логикалық байланыстылығы және іске асырылуы, жоба іс-шараларының оның мақсаттарына, міндеттеріне және күтілетін нәтижелеріне сәйкестігі
0
міндеттер, іс-шаралар мен болжамды нәтижелер арасында логикалық байланыс бұзылған; жобаның іс-шаралары оның мақсаттары мен міндеттеріне сәйкес келмейді, жоспарланатын қызмет пен күтілетін нәтижелер арасында қайшылықтар бар.
(сәйкес келмеген жағдайда әлеуетті стратегиялық әріптес конкурсқа қатысуға жіберілмейді).
1-3
егжей-тегжейлі жобаның барлық бөлімдері логикалық тұрғыдан өзара байланысты, бірақ жобаның ішкі тұтастығын бұзатын болмашы мағыналық сәйкессіздіктер бар.
4-5
егжей-тегжейлі жобаның барлық бөлімдері логикалық тұрғыдан өзара байланысты, әр бөлімде жобаның мазмұнын толық түсіну үшін қажетті және жеткілікті ақпарат қамтылған.
3.
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған қызмет бағыты бойынша әлеуетті стратегиялық әріптестің жобаларында жұмыс тәжірибесінің болуы*
1
тиісті салалардағы қызмет бағыты бойынша жобаларды іске асырудағы жұмыс тәжірибесі кемінде 3 (үш) жылды құрайды және тиісті құжаттармен расталған.
2-3
тиісті салалардағы қызмет бағыты бойынша жобаларды іске асырудағы жұмыс тәжірибесі 3 (үш) жылдан астам және қоса алғанда 5 (бес) жылға дейін құрайды және тиісті құжаттармен расталған.
4-5
тиісті салалардағы қызмет бағыты бойынша жобаларды іске асырудағы жұмыс тәжірибесі 5 (бес) жылдан астам уақытты құрайды және тиісті құжаттармен расталған.
4.
Жобалық командасының тәжірибесі мен құзыреттерінің жоспарланған қызметке сәйкестігі **
0
жоқ немесе тиісті құжаттармен расталмаған.
1-3
жобаны іске асыруға тарту жоспарланып отырған мамандардың жобаны тиімді іске асыру үшін қажетті практикалық тәжірибесі мен біліктілігі бар және тиісті құжаттармен расталған; әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тарту жоспарланып отырған мамандардың әлеуметтік жобадағы және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттері олардың тәжірибесі мен біліктілігіне ішінара сәйкес келеді.
4-5
жобаны іске асыруға тарту жоспарланып отырған мамандардың жобаны тиімді іске асыру үшін қажетті практикалық тәжірибесі мен біліктілігі бар және тиісті құжаттармен расталған; әлеуметтік жобаны және (немесе) әлеуметтік бағдарламаны іске асыруға тарту жоспарланып отырған мамандардың әлеуметтік жобадағы және (немесе) әлеуметтік бағдарламадағы міндеттері олардың тәжірибесі мен біліктілігіне толық сәйкес келеді.
5
Жобаны тиімді іске асыру үшін әріптестерді тарту ***
0
Жоба шеңберінде әріптестерді тарту көзделмеген немесе тиісті құжаттармен расталмаған.
2-3
мәлімделген аумақта жобаны іске асыру мүмкіндігі 3-тен 5-ке дейін әріптесті тарту есебінен толық көлемде қамтамасыз етілген, көрсетілген қолдау түрі жобаның мақсаттары мен міндеттеріне ішінара сәйкес келеді және тиісті құжаттармен расталған.
4-5

возможность реализации проекта на заявленной территории обеспечена в полном объеме за счет привлечения от 5 до 10 партнеров, указанный вид поддержки полностью соответствует целям и задачам проекта и подтверждены соответствующими документами
6.
Наличие собственного финансового вклада потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, перспективы его дальнейшего развития****
0
Отсутствует или не подтвержден соответствующими документами
1-3
собственный финансовый вклад потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, составляют до 5 % от выделяемой государством суммы для реализации направления стратегического партнерства, подтверждаемой соответствующими документами
4-5
собственный финансовый вклад потенциального стратегического партнера и дополнительные ресурсы, привлекаемые на реализацию проекта, составляют более 5 % от выделяемой государством суммы для реализации направления стратегического партнерства, подтверждаемой соответствующими документами
6
Итого:
* опыт подтверждается соответствующими договорами и актами оказанных услуг;
** Документами, подтверждающими квалификацию специалистов, являются дипломы об образовании и сертификаты о прохождении курсов, семинаров по соответствующей тематике.

мәлімделген аумақта жобаны іске асыру мүмкіндігі 5-тен 10-ға дейін әріптесті тарту есебінен толық көлемде қамтамасыз етілген, көрсетілген қолдау түрі жобаның мақсаттары мен міндеттеріне толық сәйкес келеді және тиісті құжаттармен расталған.
4.
Әлеуетті стратегиялық әріптестің өз қаржылық салымының болуы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстар, оны одан әрі дамыту перспективалары****
0
жоқ немесе тиісті құжаттармен расталмаған.
1-3
әлеуетті стратегиялық әріптестің меншікті қаржылық салымы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстар тиісті құжаттармен расталатын стратегиялық әріптестік бағытын іске асыру үшін мемлекет бөлетін соманың 5 %-на дейін құрайды.
4-5
әлеуетті стратегиялық әріптестің меншікті қаржылық салымы және жобаны іске асыруға тартылатын қосымша ресурстар тиісті құжаттармен расталатын стратегиялық әріптестік бағытын іске асыру үшін мемлекет бөлетін соманың 5%-дан астамын құрайды.
Жиыны:
* тәжірибе тиісті шарттармен және көрсетілген қызметтердің актілерімен расталады;
** Мамандардың біліктілігін растайтын құжаттар білім туралы дипломдар және тиісті тақырып бойынша курстардан, семинарлардан өткені туралы сертификаттар болып табылады.

Документами, подтверждающими опыт специалистов, являются один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан
*** вовлечение партнеров подтверждаются письмами партнеров
**** финансовый вклад подтверждается собственными письмами-подтверждениями.
Приложение 8
к Правилам осуществления
государственного заказа на реализацию
стратегического партнерства
Типовой договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства
<Полное наименование заказчика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "заказчик", от лица которого выступает <должность заказчика><Ф.И.О заказчика>, действующий на основании <основание заказчика>, с одной стороны, и <полное наименование поставщика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "поставщик", от лица которого выступает <должность поставщика><Ф.И.О поставщика>, действующий на основании <основание поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании пункта 4 статьи 6-5 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" и протокола конкурсной комиссии от <дата итогов> года № <номер >, заключили настоящий договор на выполнение государственного заказа на реализацию стратегического партнерства (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1.1. Поставщик обязуется оказать услугу(и) согласно условиям, требованиям, указанным в приложениях 1 и 2 к настоящему договору, являющихся неотъемлемой его частью, а заказчик обязуется принять оказанную(ые) услугу(и) и оплатить ее(их) на условиях настоящего договора при условии надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору:
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике 1>
…
по специфике <Код специфики> - <Краткое описание предмета договора по специфике №>1;
1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) приложение 1 к настоящему договору (концепция проекта, разработанная заказчиком в соответствии с приложением 1 к Правилам осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства);
3) приложение 2 к настоящему договору (проект, предложенный поставщиком на участие в конкурсе для оценки своих заявок).
2. Сумма Договора и условия оплаты
2.1. Общая сумма Договора <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с оказанием услуг, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /<без учета НДС> (далее – сумма Договора).

Мамандардың тәжірибесін растайтын құжаттар Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларда көзделген құжаттардың бірі болып табылады
*** әріптестерді тарту әріптестердің хаттарымен расталады
**** қаржылық салым өздерінің растау хаттарымен расталады.
Стратегиялық әріптестікті іске
асыруға арналған мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру
қағидаларына
8-қосымша
Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындаудың үлгілік шарты
<Тапсырыс берушінің толық атауы>, бұдан әрі "тапсырыс беруші" деп аталатын, оның атынан<тапсырыс берушінің лауазымы><тапсырыс берушінің Т.А.Ә.>, бір тараптан <тапсырыс берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін және <өнім берушінің толық атауы>, бұдан әрі "өнім беруші" деп аталатын, оның атынан <тапсырыс берушінің лауазымы ><өнім берушінің Т.А.Ә.> екінші тараптан бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталып, "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-5-бабы 4-тармағының және конкурстық комиссияның <қорытындылар күні> жылғы № <нөмір> хаттамасы негізінде стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты орындауға осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Шарттың нысанасы
1.1. Өнім беруші осы Шартқа оның ажырамас бөлігі болып табылатын 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген жағдайларға, талаптарға сәйкес қызмет көрсетуге міндеттенеді, ал тапсырыс беруші өнім беруші осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда көрсетілген қызметті (терді) қабылдауға және оны (оларды) осы Шарттың талаптарында төлеуге міндеттенеді:
<ерекшелік коды> ерекшелігі бойынша – <1-ерекшелік бойынша Шарт нысанасының қысқаша сипаттамасы>
…
<ерекшелік коды > ерекшелігі бойынша – <№ 1-ерекшелік бойынша Шарт нысанасының қысқаша сипаттамасы>
1.2. Төменде тізбеленген құжаттар мен оларда айтылған жағдайлар осы Шартты құрады және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) осы Шартқа 1-қосымша (Стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес тапсырыс беруші әзірлеген жоба тұжырымдамасы);
3) осы Шартқа 2-қосымша (өнім беруші өз өтінімдерін бағалау үшін конкурсқа қатысуға ұсынған жоба).
2. Шарттың сомасы және ақы төлеу жағдайлары
2.1. Шарттың жалпы сомасы <шарт сомасы> (<сома жазумен>) теңге және қызмет көрсетуге байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, <оның ішінде ҚҚС <ҚҚС сомасы> теңге> /< ҚҚС есепке алмағанда> (бұдан әрі – Шарт сомасы) қамтиды.

2.2. В территориальном органе казначейства Договор подлежит регистрации на <____> год по бюджетной программе <Код и наименование программы>, подпрограмме <Код и наименование подпрограммы>, специфике <код и наименование специфики> - <сумма по специфике> (<сумма по специфике прописью>) тенге, <в том числе НДС> <сумма НДС> тенге/ <без учета НДС>.
2.3. Заказчик после вступления договора в силу, производит авансовый платеж в размере ___ и осуществляет предоплату _______ от суммы договора.
Оставшаяся сумма оплачивается заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты подписания сторонами акта оказанных услуг, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
Оплата за оказанные услуги производится заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет поставщика <условие оплаты> не позднее 30 (тридцать) календарных дней с даты подписания сторонами акта оказанных услуг.
2.4. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) зарегистрированный в территориальном органе казначейства подписанный Договор;
2) акт(ы) оказанных услуг;
3) электронная счет-фактура с описанием, указанием общей суммы оказанных услуг, предоставленная поставщиком заказчику.
3. Обязательства сторон
3.1. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) при исполнении своих обязательств по договору обеспечить соответствие оказываемых услуг требованиям, указанным в приложениях к настоящему договору, являющихся неотъемлемой частью договора;
3) не раскрывать без предварительного письменного согласия заказчика содержание технической документации, представленной заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен поставщиком для исполнения условий договора. Указанная информация должна представляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
3.2. Поставщик вправе требовать от заказчика оплату за оказанные услуги по Договору.
3.3. Заказчик обязуется:
1) при выявлении несоответствия оказанных услуг незамедлительно письменно уведомить поставщика;
2) при приемке услуг подписать акт оказанных услуг либо отказать в принятии с указанием аргументированных обоснований его непринятия.
3.4. Заказчик вправе проверять качество оказанных услуг.
4. Оказание услуг

2.2. Аумақтық қазынашылық органында Шарт бюджеттік бағдарлама бойынша <Бағдарламаның коды және атауы> бюджеттік бағдарламасы, <Код және кіші бағдарламаның атауы> кіші бағдарламасы, ерекшелік <код және ерекшеліктің атауы> - <ерекшелік бойынша сома> (<ерекшелік бойынша сома жазумен>) теңге, <оның ішінде ҚҚС> < ҚҚС сомасы > теңге/ < ҚҚС есепке алмағанда> <____> жылға тіркелуге жатады.
2.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін _______ мөлшерінде аванстық төлем жүргізіп, Шарт сомасынан _______алдын ала төлемді жүзеге асырады.
Қалған соманы тапсырыс беруші бұрын төленген авансты пропорционалды ұстап қалуды ескере отырып, көрсетілген қызметтер актісіне тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен төлейді.
Көрсетілген қызметтер үшін төлемді тапсырыс беруші тараптардың көрсетілген қызметтер актісіне қол қойған күнінен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей <ақы төлеу жағдайы> өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен жүргізеді.
2.4. Ақы төлеу алдындағы қажетті құжаттар:
1) аумақтық қазынашылық органында тіркелген қол қойылған Шарт;
2) көрсетілген қызметтер актісі (актілері);
3) өнім беруші тапсырыс берушіге ұсынған көрсетілген қызметтердің жалпы сомасын сипаттайтын, көрсететін электрондық шот-фактура.
3. Тараптардың міндеттемелері
3.1. Өнім беруші:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде көрсетілетін қызметтердің Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге;
3) Шарт талаптарын орындау үшін өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз тапсырыс беруші немесе оның атынан басқа адамдар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс;
3.2. Өнім беруші тапсырыс берушіден Шарт бойынша көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуді талап етуге құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген қызметтердің сәйкессіздігі анықталатын болса, өнім берушіні дереу жазбаша хабардар етуге;
2) көрсетілген қызметтерді қабылдаған кезде көрсетілген қызметтер актісіне қол қоюға не оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, қабылдаудан бас тартуға міндеттенеді.
3.4. Тапсырыс беруші көрсетілген қызметтердің сапасын тексеруге құқылы.
4. Қызметтер көрсету

4.1. Оказание услуг поставщиком осуществляется в сроки, указанные в приложении 1 к договору, являющемся неотъемлемой частью договора.
4.2. Услуга считается оказанной при условии полной сдачи поставщиком услуги заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложении 1 к настоящему договору.
5. Ответственность сторон
5.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения сторонами своих обязательств в рамках настоящего договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5.2. За исключением случаев секвестра и (или) недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов, если заказчик не выплачивает поставщику причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то заказчик выплачивает поставщику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % (десять процентов) от общей суммы договора.
5.3. В случае просрочки сроков оказания услуг заказчик удерживает (взыскивает) с поставщика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения поставщиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % (десять процентов) от общей суммы договора.
5.4. В случае отказа поставщика от оказания услуг или просрочки оказания услуг на срок более одного месяца со дня истечения срока оказания услуг по договору, но не позднее срока окончания действия договора, заказчик имеет право расторгнуть настоящий договор в одностороннем порядке с взысканием с поставщика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % (ноль целых одна десятая процента) от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
5.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим договором.
5.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых поставщику для оказания услуг по договору, то сумма договора или график оказания услуг, или и то, и другое соответствующим образом корректируются, а в договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы поставщика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) дней со дня получения поставщиком распоряжения об изменениях от заказчика.

4.1. Өнім берушінің қызметтер көрсетуі Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын шартқа 1-қосымшада көрсетілген мерзімдерде жүзеге асырылады.
4.2. Өнім беруші тапсырыс берушіге көрсетілетін қызметтерді осы Шартқа 1-қосымшада көрсетілген талаптарға дәл сәйкестікте толық тапсырған жағдайда қызмет көрсетілген болып саналады.
5. Тараптардың жауаптылығы
5.1. Тараптар осы Шарттың шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
5.2. Секвестрді және (немесе) тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шотында ақша жетіспеген жағдайларды қоспағанда, егер тапсырыс беруші өнім берушіге тиесілі қаражатты Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда тапсырыс беруші кідіртілген төлемдер бойынша өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1 % (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10 %-ынан аспауға тиіс.
5.3. Қызметтер көрсету мерзімдері өтіп кеткен жағдайда өнім беруші міндеттемелерін толық орындамаса, тапсырыс беруші одан мерзімі өткен әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1 %-ы (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады) не міндеттемелерін тиісінше орындамаса (ішінара орындамаса), мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1 %-ы (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10 %-ынан (он пайыз) аспауға тиіс.
5.4. Өнім беруші қызметтер көрсетуден бас тартқан жағдайда немесе қызметтер көрсету мерзімін Шарт бойынша қызметтер көрсету мерзімі аяқталған күннен бастап бір айдан асатын мерзімге өткізіп алса, бірақ Шарттың қолданылу мерзімі аяқталмаса, тапсырыс беруші өнім берушіден мерзімі өткізіп алған әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1 %-ы (нөл бүтін оннан бір пайыз) мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасын өндіріп алып, осы Шартты бір жақты тәртіппен бұзуға құқылы.
5.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеу тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
5.6. Егер кез келген өзгеріс өнім берушіге Шарт бойынша қызметтер көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, Шарт сомасы, немесе қызметтер көрсету кестесі, немесе екеуі де тиісінше түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің түзету жүргізу жөніндегі барлық сұратуы өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.

5.7. Поставщик ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему договору.
6. Срок действия и условия расторжения договора
6.1. Договор вступает в силу <после регистрации его заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан/со дня подписания> и действует по <______> года.
6.2. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случаях недостижения по вине поставщика целевых показателей, установленных в договоре, и (или) систематического неисполнения поставщиком своих обязательств. Под систематическим неисполнением обязательств для целей настоящего пункта понимаются два случая неисполнения обязательств, предусмотренных Договором, в течение одного календарного года.
6.3. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
7. Уведомление
7.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу либо телефаксу.
7.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
8. Форс-мажор
8.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
8.2. Для целей договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю сторон и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
8.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств поставщик должен незамедлительно направить заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от заказчика не поступает иных письменных инструкций, поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору насколько это целесообразно и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Решение спорных вопросов
9.1. Заказчик и поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
9.2. Если после таких переговоров заказчик и поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
10. Прочие условия
10.1. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым и таможенным законодательством Республики Казахстан.

5.7. Өнім беруші осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толығымен де, ішінара да біреуге бермеуге тиіс.
6. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу жағдайлары
6.1. Шарт <тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде тіркегеннен кейін/қол қойылған күннен бастап> күшіне енеді және <____> дейін қолданылады.
6.2. Өнім берушінің кінәсінен Шартта белгіленген нысаналы көрсеткіштерге қол жеткізілмеген және (немесе) өнім беруші өз міндеттемелерін жүйелі түрде орындамаған жағдайларда Шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін. Осы тармақтың мақсаттары үшін міндеттемелерді жүйелі түрде орындамау деп күнтізбелік бір жыл ішінде Шартта көзделген міндеттемелерді орындамаудың екі жағдайы түсініледі.
6.3. Шарт тараптардың келісуі бойынша оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін.
7. Хабарлама
7.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама ақы төленген тапсырыс хатпен немесе телеграф, телекс, факс не телефакс арқылы жіберіледі.
7.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енуі көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына қарай күшіне енеді.
8. Форс-мажор
8.1. Егер Шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, тараптар ол үшін жауапты болмайды.
8.2. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" тараптардың бақылауына бағынбайтын және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар соғыс қимылдарын, табиғи немесе дүлей апаттарды және басқаларды қамтуы мүмкін, бірақ бұл толық тізім емес.
8.3. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде өнім беруші тапсырыс берушіге осындай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Егер тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін қаншалықты орынды болса, орындауды жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық мән-жайларға тәуелді болмайтын баламалы тәсілдерін іздестіреді.
9. Даулы мәселелерді шешу
9.1. Тапсырыс беруші мен өнім беруші тікелей келіссөздер процесінде олардың арасында Шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешуге бар күшін салуы тиіс.
9.2. Егер осындай келіссөздерден кейін тапсырыс беруші мен өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
10. Өзге жағдайлар
10.1. Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасына сәйкес төленуге тиіс.

10.2. Любые изменения и дополнения к договору совершаются в той же форме, что и заключение договора.
10.3. Договор составлен на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
10.4. В части, не урегулированной договором, стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
11. Реквизиты Сторон
Заказчик
<полное наименование>
<полный юридический адрес
БИН <БИН> БИК <БИК ИИК <ИИК
<Наименование банка> Тел.:
<телефон> <должность><Ф.И.О>
Поставщик
<полное наименование>
<полный юридический адрес>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
БИК <БИК> ИИК <ИИК>
<Наименование банка> Тел.:
<телефон><должность> <Ф.И.О>

10.2. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар Шарт жасасқандай нысанда жасалады.
10.3. Шарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалды.
10.4. Шартта реттелмеген бөлікте тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
11. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші
< толық атауы>
< толық заңды мекенжайы>
БСН < БСН> БСК <БСК
ЖСК<ЖСК
<Банктің атауы> тел.: <телефоны>
< лауазымы>< <Т.А.Ә.>
Өнім беруші
< толық атауы>
< толық заңды мекенжайы>
БСН/ЖСН/ТЕН <БСН/ЖСН/ТЕН
БСК< БСК>ЖСК< ЖСК>
<Банктің атауы> тел.: < телефоны>
< лауазымы> < Т.А.Ә.>