Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Урджарскому району
Решение Урджарского районного маслихата области Абай от 26 апреля 2023 года № 2-32/VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 2 мая 2023 года № 57-18
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1, статьи 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу решений Урджарского районного маслихата согласно приложению 3 к настоящему решению.

Үржар ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Абай облысы Үржар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 2-32/VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 2 мамырда № 57-18 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-9 тармағына, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 14-1 бабының 2 тармағына, 68 бабына, Қазақстан Республикасының "Құқықтық актілер туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес, Үржар аудандық мәслихатының шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
А. Омаров
Приложение 1 к решению
от 26 апреля 2023 года
№ 2-32/VIII
Размер жилищного сертификата
1. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной помощи.
2. 10% от суммы займа, но не более 1 600 000 (один миллион шестьсот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Приложение 2 к решению
от 26 апреля 2023 года
№ 2-32/VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы
2
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи
3
Лица с инвалидностью первой и второй групп
4
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью
5
Ветераны Великой Отечественной войны
6
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны
7
Пенсионеры по возрасту
8
Кандасы
9
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
10
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасании человеческой жизни, при охране правопорядка
11
Неполные семьи
12
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утверждаемом уполномоченным органом в области здравоохранения
13
Ветераны боевых действий на территории других государств
Приложение 3 к решению
от 26 апреля 2023 года
№ 2-32/VIII
Список решений Урджарского районного маслихата признанных утратившими силу

3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
А. Омаров
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 2-32/VIII шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Әлеуметтік көмек түрі ретінде қарыз сомасының 10 % алайда 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2. Әлеуметтік қолдау түрі ретінде қарыз сомасының 10 % алайда 1 600 000 (бір миллион алты жүз мың) теңгеден артық емес.
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 2-32/VIII шешіміне
2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
Атауы
1
Ұлы Отан соғысының ардагерлері
2
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер
3
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері
4
Бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар
5
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар
6
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекітетін аурулар тізімінде аталған кейбір созылмалы аурулардың ауыр түрлерімен ауыратын адамдар
7
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер
8
Кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады
9
Қандастар
10
Экологиялық зілзалалар, табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйінен айырылған адамдар
11
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар
12
Мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерін, әскери қызметін орындау кезінде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқық тәртібін қорғау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары
13
Толық емес отбасылар
2023 жылғы 26 сәуірдегі
№ 2-32/VIII шешіміне
3 қосымша
Үржар аудандық мәсихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі

"Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Урджарскому району" от 23 сентября 2020 года № 54-676/VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7623), в том числе:
1) "О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата от 23 сентября 2020 года № 54-676/VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Урджарскому району" от 30 марта 2022 года № 14-220/VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27378);
2) "О внесении изменения в решение Урджарского районного маслихата от 23 сентября 2020 года № 54-676/VI "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по Урджарскому району" от 5 октября 2022 года № 18-301/VII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30287).

"Үржар ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 54-676/VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7623 болып тіркелген), соның ішінде:
1) Үржар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі "Үржар ауданы бойынша тұратын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" № 54-676/VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2022 жылғы 30 наурыздағы № 14-220/VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27378 болып тіркелген);
2) Үржар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі "Үржар ауданы бойынша тұратын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 54-676/VI шешіміне өзгеріс енгізу туралы" 2022 жылғы 5 қазандағы № 18-301/VII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30287 болып тіркелген).