О внесении изменения в решение маслихата района Сауран от 26 декабря 2022 года № 167 "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов"
Решение Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2023 года № 103. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 26 декабря 2023 года № 6430-13. Утратило силу решением Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 13 ноября 2024 года № 192
Сноска. Утратило силу решением Сауранского районного маслихата Туркестанской области от 13.11.2024 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Маслихат района Сауран РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Сауран "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" от 26 декабря 2022 года №167 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №31537) следующее изменение:
приложение 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата района Сауран С.Байсбаев
Приложение 1 к решению
Маслихата района Сауран
от 22 декабря 2023 года
Размер жилищных сертификатов по району Сауран
1. Для реализации права приобретения гражданами жилья в собственность с использованием ипотечного жилищного займа в рамках ипотечной программы, утвержденной Национальным Банком Республики Казахстан, и (или) государственной программы жилищного строительства, утвержденной Правительством Республики Казахстан, определить размер жилищных сертификатов в районе Сауран:
1) 10 процентов от суммы жилищного займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной помощи;
2) 10 процентов от суммы жилищного займа, но не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге в виде социальной поддержки.
Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере не более 1 500 000 (одного миллиона пятисот тысяч) тенге для каждого получателя.
Приложение 2 к решению
Маслихат района Сауран
от 22 декабря 2023 года
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов по району Сауран
1) категории социально уязвимых слоев населения, определенные статьей 68 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) востребованные специалисты, осуществляющие трудовую деятельность в бюджетных организациях в отрасли здравоохранения, образования, культуры, спорта, социального обеспечения, на основе анализа статистических наблюдений по статистике труда и занятости, а также с учетом прогноза трудовых ресурсов, формируемых согласно Правилам формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов, утвержденных Приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 мая 2023 года № 161 "Об утверждении Правил формирования национальной системы прогнозирования трудовых ресурсов и использования ее результатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32546).

Сауран аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 167 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 103 шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2023 жылғы 26 желтоқсанда № 6430-13 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 қарашадағы № 192 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Сауран аудандық мәслихатының 13.11.2024 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Сауран аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сауран аудандық мәслихатының "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 167 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31537 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сауран ауданы мәслихатының төрағасы С.Байсбаев
Сауран аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№103 шешіміне 1 қосымша
Сауран ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен ипотекалық бағдарлама және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде ипотекалық тұрғын үй қарызын пайдалана отырып, азаматтардың тұрғын үйді меншігіне сатып алу құқығын іске асыру үшін Сауран ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері:
1) Тұрғын үй қарызы сомасынан 10 пайыз, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес;
2) Тұрғын үй қарызы сомасынан 10 пайыз, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден артық емес мөлшерде айқындалсын.
Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңгеден аспайтын бірыңғай мөлшерде айқындалады.
Сауран аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 103 шешіміне 2 қосымша
Сауран ауданы бойынша тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68-бабында айқындалған халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары;
2) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 мамырдағы №161 "Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген, Еңбек ресурстарын болжаудың ұлттық жүйесін қалыптастыру және оның нәтижелерін пайдалану қағидаларына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №32546 болып тіркелген) сәйкес құрылатын еңбек ресурстарының болжамы есебімен, еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша статистикалық байқауларды талдау негізінде денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт, әлеуметтік қамсыздандыру салаларындағы бюджеттік ұйымдарында еңбек қызметтерін жүзеге асыратын қажетті мамандар.