Об утверждении Методики определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 декабря 2024 года № 610-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2024 года № 35535
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с подпунктом 15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации.
2. Признать утратившими силу приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2021 года № 209 "Об утверждении Методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23084).
3. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 25 декабря 2024 года
№ 610-НҚ
Методика определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации (далее – Методика), разработана в соответствии с подпунктом 15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и определяет стоимость грантов для негосударственных средств массовой информации.
2. В настоящей Методике используются следующие основные понятия:

Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 610-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 желтоқсанда № 35535 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Республикалық деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 14 маусымдағы № 209 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23084 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 610-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 15) тармақшасына сәйкес әзірленген және мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдарына арналған гранттар құнын айқындайды.
2. Осы Әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

1) информационно-аналитическая программа – формат теле- или радиопрограммы, в рамках которой представляется обобщенная, систематизированная информация и анализ событий, проявляющий интерес зрительской аудитории. Данная программа предполагает глубокий анализ событий с различных точек зрения, выявление причинно-следственных связей и прогнозирование возможных последствий. Информационно-аналитические передачи структурируются по рубрикам, освещающим различные тематики, такие как политика, экономика, культура и другие области;
2) новости информационного характера – формат радиопрограмм, содержащих важную и актуальную информацию о событиях, происходящих в стране и за ее пределами. Они представляют интерес для повседневной жизни слушателя и могут включать в себя как общественно значимые события, так и официальные сообщения;
3) анимация – использование графических методов и приемов изобразительного искусства, а также возможностей компьютерной графики с оживлением действий и сцен;
4) аудиоролик – непродолжительные по времени информационные сообщения информационного, социального содержания (социальная реклама), воспроизводимые на радиоканале, хронометражем от 10 до 60 секунд;
5) видеоролик – непродолжительная по времени художественная последовательность кадров информационного, социального содержания (социальная реклама), воспроизводимые на телевидении, хронометражем от 10 до 60 секунд;
6) односезонные сериалы – различные жанры в формате законченной истории (сюжетной линии) в ограниченном количестве серий и завершенное произведение за один сезон;
7) вайн – короткий видеоролик, который несҰт в себе развлекательный, поучающий или рекламный смысл;
8) веб-сериал — тип сериала, выпущенного с целью трансляции через сеть Интернет;
9) инстаграм-сериал - видео-зарисовки с определенным сюжетом, ограниченные временем 60 секунд. Цикл 8-12 серий;
10) инфографика — визуальная интерпретация данных (информационный дизайн);
11) многосезонные сериалы – представляют собой продолжающуюся историю (сюжетную линию), которая может протекать в течение нескольких лет и включать в себя множество сезонов;
12) Мотиваторы – графические, информативные изображения, в форматах png, jpeg, в виде логически составленных ярких образов, где можно считывать побуждение зрителя к различным действиям, мотивирующие их к различным видам эмоций и призывам к действию и достижениям;
13) радиопрограмма музыкальная – программа радиовещания, представляющая собой совокупность музыкальных композиций, музыкальных шоу, интервью с музыкантами, а также информацию о событиях в музыкальной индустрии;

1) ақпараттық-талдамалық бағдарлама – белгілі бір уақыт аралығында көрермендер аудиториясының қызығушылығын тудыратын оқиғалардың жинақтап қортылған, жүйеленген ақпарат пен оның талдауы ұсынылатын теле немесе радиобағдарламаның форматы. Аталған бағдарлама әртүрлі көзқарастағы оқиғаларды терең талдауды, себеп-салдарлық байланыстарды анықтауды және ықтимал салдарды болжауды қамтиды. Ақпараттық-сараптамалық хабарлар саясат, экономика, мәдениет сияқты және басқа да салалардағы әртүрлі тақырыптарды жария ететін айдарлар бойынша құрылымдалған;
2) ақпараттық сипаттағы жаңалықтар – елде және шетелде болған оқиғалар туралы маңызды жане өзекті ақпаратты камтитын радиобағдарламалар форматы. Олар тындаушының күнделікті өмірін қызықтырады және әлеуметтік манызды окиғаларды,сол сияқты ресми хабарламаларды қамтуы мүмкін;
3) анимация - графикалық әдістерді және бейнелеу өнері тәсілдерін, сондай-ақ іс-қимылдар мен көріністер жандандыра отырып компьютерлік графика мүмкіндіктерін пайдалану;
4) аудиоролик – радиоарнада шығарылатын, хронометражы 10-нан 60 секундқа дейінгі ақпараттық, әлеуметтік мазмұндағы (әлеуметтік жарнама) қысқа мерзімді ақпараттық хабарламалар;
5) бейнеролик – телевидениеге шығарылатын, хронометражы 10-нан 60 секундқа дейін созылатын ақпараттық, әлеуметтік мазмұны (әлеуметтік жарнама) бар кадрлардың қысқа мерзімді көркемдік тізбегі;
6) бір маусымдық сериалдар – сериялар саны шектеулі аяқталған оқиға (сюжеттік желі) форматындағы әртүрлі жанрлар және бір маусымда аяқталған шығарма;
7) вайн - ойын-сауық, танымдық немесе жарнамалық мағынаға ие қысқа бейнеролик;
8) веб-сериал — интернет желісі арқылы трансляциялау мақсатында шығарылатын сериалдың типі;
9) инстаграм сериал – уақыты 60 секундқа дейін шектелген белгілі бір сюжеті бар бейне суреттеме. Цикл 8-12 серия;
10) инфографика – деректерді визуалды интерпретациялау (ақпараттық дизайн);
11) көп маусымдық сериалдар – бірнеше жылға созылуы мүмкін және көптеген маусымнан тұратын жалғасып жатқан оқиғаны (сюжеттік желіні) білдіреді;
12) мотиваторлар - графикалық, ақпараттық бейнелер, PNG, jpeg форматындағы, логикалық тұрғыдан ашық кескіндер түрінде, мұнда көрерменнің әртүрлі әрекеттерге мотивациясын оқуға, оларды эмоциялардың әртүрлі түрлеріне ынталандыруға және әрекетке және жетістіктерге шақыруға болады;
13) музыкалық радиобағдарлама – музыкалық шығармалар, музыкалық шоулар, музыканттармен сұхбаттар, сондай-ақ музыка саласындағы оқиғалар туралы ақпараттар жиынтығын білдіретін радио хабарларын тарату бағдарламасы;

14) радиопрограмма развлекательная (юмористическая) – программа, направленная на обеспечение развлечения и отдыха аудитории;
15) подкаст –серия разных тематических материалов (эпизоды), с участием ведущего и гостей, в рамках которой обсуждаются разные темы и размещаются в сети Интернет;
16) реалити-шоу – развлекательная программа, где сюжетом является показ действий группы (или групп) людей в приближенной к жизни обстановке;
17) сериал – художественное и/или документальное произведение телевизионного формата, представляющее собой серию эпизодов, которые образуют единую историю, сюжетную линию, развивающуюся на протяжении нескольких серий и (или) нескольких сезонов, хронометражем от 20 до 60 минут;
18) сторис – функция для выкладывания фото и 15-секундных видео в социальных сетях;
19) телеигра – разновидность телепередачи (телевизионное шоу), в которой ключевым элементом сюжета является соревнование или игра за поставленную цель (вознаграждение);
20) ток-шоу – теле-, радиопрограмма, в ходе которой на заданную тему происходит свободный обмен мнениями между ведущими/спикерами, гостями и телезрителями/радиослушателями;
21) гиф (Gif) картинки – формат графических изображений способный хранить сжатые данные без потери качества в формате не более 256 цветов.
3. В рамках реализации грантов за счет средств бюджета стоимость изготовления (подготовка и создание) и размещения информационных материалов в средствах массовой информации (далее – Услуга), определяется в соответствии базовыми ценами грантов для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации согласно приложению к настоящей Методике.
Глава 2. Определение стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации
4. Стоимость Услуги по изготовлению (подготовке и созданию) и размещению информационных материалов в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость размещения информационного материала в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один см2 информационного материала, размещаемого в газете;
V – объем информационного материала, размещаемого в газете, исчисляемый в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость размещения информационного материала в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один см2 информационного материала, размещаемого в журнале;
V – объем информационного материала, размещаемого в журнале, исчисляемый в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:

14) ойын-сауық (әзіл-оспақ) радиобағдарлама – аудиторияны ойын-сауықпен және оның демалуын қамтамасыз етуге бағытталған бағдарлама;
15) подкаст - жүргізуші мен қонақтардың қатысуымен әртүрлі тақырыптық материалдардың сериясы (эпизодтар), оның шеңберінде әртүрлі тақырыптар талқыланып, Интернет желісінде жарияланады;
16) реалити-шоу – сюжеті адамдар тобының (немесе топтарының) өмірге жақын жағдайдағы іс-әрекеттерін көрсету болып табылатын ойын-сауық бағдарламасы;
17) сериал – бір оқиғаны, хронометражы 20-дан 60 минутқа дейін бірнеше сериялар және (немесе) бірнеше маусым бойына дамитын сюжет желісін құрайтын эпизоттар серияларын білдіретін телевизиялық форматтағы көркем және/немесе деректі туынды;
18) сторис – әлеуметтік желілерде фотосуреттер мен 15 секундтық бейнелерді салу функциясы;
19) телеойын – сюжетінің негізгі элементі қойылған мақсат (сыйақы) үшін жарысу немесе ойнау болып табылатын әртүрлі телехабарлар (телевизиялық шоу);
20) ток-шоу – оның барысында жүргізушілер/спикерлер, қонақтар мен телекөрермендер/радио тыңдаушылар арасында берілген тақырыпта еркін пікір алмасуға болатын теле-, радиобағдарлама;
21) гиф (gif) суреттер – 256 түстен аспайтын форматта сапасын жоғалтпай сығымдалған деректерді сақтауға қабілетті графикалық бейне форматы;
3. Бюджет есебінен гранттарды іске асыру шеңберінде (бұдан әрі – Қызмет) ақпараттық материалдарды дайындау (даярлау және құру) және оларды бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру құны осы Әдістемеге қосымшадағы мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізуге арналған гранттардың базалық бағаларына сәйкес айқындалады.
2-тарау. Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдары үшін гранттар құнын айқындау
4. Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және жасау) және оларды мерзімді баспасөз басылымдарында орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, мұндағы:
Pn (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық материалды газеттерде орналастыру құны;
Bn – газетте орналастырылатын ақпараттық материалдың бір см2 үшін базалық бағасы;
V – см2 есептелетін, газетте орналастырылатын ақпараттық материалдың көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, мұндағы:
Pm (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық материалдарды журналдарда орналастыру құны;
Bm – журналда орналастырылатын ақпараттық материалдың бір см2 үшін базалық бағасы;
V – см2 есептелетін, журналда орналастырылатын ақпараттық материалдың көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:

до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
5. Стоимость Услуги по изготовлению (подготовке и созданию) и размещению информационных материалов в интернет-изданий определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость размещения информационного материала в интернет-изданий с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ информационного материала, размещаемого в интернет-изданий;
V – объем информационного материала, размещаемого в интернет-изданий, исчисляемый в символах;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-издания уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
6. Стоимость Услуги по изготовлению (подготовке и созданию) и размещению информационных материалов на телевидение определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость размещения информационного материала в телевидение с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию информационного материала, размещаемого на телевидение;
V – объем информационного материала, размещаемого на телевидение, исчисляемый в секундах, минутах, сериях.
7. Стоимость Услуги по изготовлению (подготовке и созданию) и размещению информационных программ и аудиороликов на радио определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость размещения информационной программы в эфире радиоканала с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну минуту информационной программы, размещаемого в эфире радиоканала, за одну секунду аудиоролика на радиоканале;
V – объем информационной программы, размещаемого в эфире радиоканала, исчисляемый в минутах.

15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
5. Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және жасау) және оларды интернет-басылымда орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, мұндағы:
Pi (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық материалдарды интернет-басылымда орналастыру құны;
Bi – интернет-басылымда орналастырылатын ақпараттық материалдың бір символы үшін базалық баға;
V – символмен есептелетін, интернет-басылымда орналастырылатын ақпараттық материалдың көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-басылымға кіруінің орташа айлық санын есептеу үшін түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
6. Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және жасау) және оларды телевидениеде орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, мұндағы:
Ptv (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық материалдарды телевидениеде орналастыру құны;
Btv – телевидениеде орналастырылатын ақпараттық материалдың бір секунды, минуты, сериясы үшін базалық баға;
V – секундпен, минутпен, сериялармен есептелетін телевидениеде орналастырылатын ақпараттық материалдың көлемі.
7. Ақпараттық бағдарламаларды және аудиороликтерді әзірлеу (дайындау және жасау) және оларды радиода орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, мұндағы:
Pr (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық бағдарламаларды радиоарнаның эфирінде орналастыру құны;
Br – радиоарна эфирінде орналастырылатын ақпараттық бағдарламаның бір минуты, радиоарнада аудиороликтің бір секунды үшін базалық баға;
V – минутпен есептелетін, радиоарна эфирінде орналастырылатын ақпараттық бағдарламаның көлемі.

8. Стоимость Услуги по изготовлению (подготовке и созданию) и размещению информационных материалов в социальных сетях интернет-изданий определяется по формуле Pq=Bq x V, где:
Pq (price) – стоимость размещения информационной материала в социальных сетях интернет-изданий с учетом налога на добавленную стоимость;
Bq – базовая цена за одну единицу, услугу и пост информационного материала, размещаемого в социальных сетях интернет-изданий;
V – объем информационного материала, размещаемого в социальных сетях интернет-изданий.
Приложение
к Методике определения
стоимости грантов
для негосударственных средств
массовой информации
Базовые цены грантов для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации
Наименование услуги
Единица измерения
Базовая цена,
тенге
с учетом НДС
1
2
3
4
Базовые цены для газет
1.
Статья/интервью, аналитика, лонгрид, специальный репортаж, фоторепортаж, журналисткое расследование, очерк, комментарий экспертов (Bn)
см2

8. Ақпараттық материалдарды әзірлеу (дайындау және жасау) және оларды интернет-басылымның әлеуметтік желілерде орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызмет құны Pq=Bq x V формуласы бойынша айқындалады, мұндағы:
Pq (price) – қосымша құн салығын есепке ала отырып, ақпараттық материалдарды интернет-басылымның әлеуметтік желілерінде орналастыру құны;
Bq – интернет-басылымның әлеуметтік желілерінде орналастырылатын ақпараттық материалдың бір бірлігі, көрсетілетін қызметі және посты үшін базалық баға;
V – интернет-басылымның әлеуметтік желілерінде орналастырылатын ақпараттық материалдың көлемі.
Мемлекеттік емес бұқаралық
ақпарат құралдары үшін
гранттар құнын айқындау
әдістемесіне
қосымша
Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізуге арналған гранттардың базалық бағалары
Көрсетілетін қызметтердің атауы
Өлшем бірлігі
Базалық бағасы,
теңге
ҚҚС есебімен
1
2
3
4
Газеттер үшін базалық бағалар
1.
Мақала/сұхбат, талдау, лонгрид, арнайы репортаж, фоторепортаж, журналистік зерттеу, очерк, сарапшылардың түсініктемелері (Bn)
см2

52 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу размещения услуги
10.
Обзорная статья (Bi)
символ
54 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу за размещения услуги
11.
Интервью (Bi)
символ
56 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу за размещения услуги
12.
Аналитический материал (Bi)
символ
56 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу за размещения услуги
13.
Лонгрид (Bi)
символ
56 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу за размещения услуги
14.
Журналистское расследование (Bi)
символ
68 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 38 цена за единицу за размещения услуги
15.
Инфографика (Bi)
единица
35 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 34 000 цена за единицу за размещения услуги
16.
Мотиваторы (Bi)
единица
15 700 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 19 300 цена за единицу за размещения услуги
17.
Фото (Bi)
единица
5 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 6 700 цена за единицу за размещения услуги
18.
Гиф (Gif) картинки (Bi)
единица
26 300 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 34 350 цена за единицу за размещения услуги
19.
Видеопродукция (не менее 1 минуты) (Bi)
единица
303 750 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 132 500 цена за единицу за размещения услуги
Базовые цены для телевидения и радио
Информационные материалы для телевизионных каналов
20.
Реалити-шоу (Btv)
минута

Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 52 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
10.
Шолу мақаласы (Bi)
таңба
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 54 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
11.
Сұхбат (Bi)
таңба
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 56 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
12.
Талдамалық материал (Bi)
таңба
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 56 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
13.
Лонгрид (Bi)
таңба
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 56 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
14.
Журналистік зерттеу (Bi)
таңба
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 68 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 38
15.
Инфографика (Bi)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 35 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 34 000
16.
Мотиваторлар (Bi)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 15 700
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 19 300
17.
Фото (Bi)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 5 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 6 700
18.
Гиф (Gif) суреттер (Bi)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 26 300 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 34 350
19.
Бейнеөнім (кемінде 1 минут) (Bi)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 303 750
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 132 500
Телевидение және радио үшін базалық бағалар
Телевизиялық арналарға арналған ақпараттық материалдар
20.
Реалити-шоу (Btv)
минут

1 903
Базовые цены для социальных сетей интернет-изданий
45.
Видеоролики (Bq)
Единица
(от 30 секунд)
303 750 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 36 600 цена за единицу за размещения услуги
47.
Видеоподкаст (Bq)
Единица
(выпуск от 20 до 60 минут)
2 987 500 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 350 000 цена за единицу за размещения услуги
48.
Аудио подкаст (Bq)
Единица
(1 минута)
352 500 цена за единицу изготовления с размещением
49.
Вайн (Bq)
единица
3 200 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 74 400 цена за единицу за размещения услуги
50.
Веб-сериал (Bq)
серия
14 100 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 310 000 цена за единицу за размещения услуги
51.
Документальный фильм (Bq)
Единица
(от 20 до 60 минут)
5 555 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 310 000 цена за единицу за размещения услуги
52.
Сторис в социальных сетях (Bq)
единица
10 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 32 000 цена за единицу за размещения услуги
53.
Инстаграм-сериал (Bq)
цикл
5 485 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 36 600 цена за единицу за размещения услуги
54.
Инфографика (Bq)
единица
32 500 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 29 000 цена за единицу за размещения услуги
55.
Мотиваторы (Bq)
единица
10 500 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 29 000 цена за единицу за размещения услуги
56.
Гиф (Gif) картинки (Bq)
единица
23 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 36 600 цена за единицу за размещения услуги
57.
Видео в TikTok (Bq)
единица до 30 секунд
25 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 74 400 цена за единицу за размещения услуги
58.
Посты на страницах популярных пользователей в социальных сетях и мессенджерах (блогеры) (Bq)
пост
200 000 цена за единицу изготовление/ создание услуги + 295 000 цена за единицу за размещения
Примечание:
НДС – налог на добавленную стоимость.

1 903
Интернет-басылымның әлеуметтік желілері үшін базалық бағалар
45.
Бейнероликтер (Bq)
бірлік (30 секундтан бастап)
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 303 750
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 36 600
47.
Бейне подкаст (Bq)
бірлік (шығарылымы 20 минуттан 60 минутқа дейін)
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 2 987 500 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 350 000
48.
Аудио подкаст (Bq)
бірлік (1 минуты)
Әзірлеу және орналастыру үшін бір бірліктің бағасы 352 500
49.
Вайн (Bq)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 3 200 000 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 74 400
50.
Веб-сериал (Bq)
серия
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 14 100 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 310 000
51.
Деректі фильм (Bq)
бірлік (20-дан 60 минутқа дейін)
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 5 555 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 310 000
52.
Әлеуметтік желілердегі сторис (Bq)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 10 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 32 000
53.
Инстаграм сериал (Bq)
цикл
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 5 485 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 36 600
54.
Инфографика (Bq)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 32 500
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 29 000
55.
Мотиваторлар (Bq)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 10 500
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 29 000
56.
Гиф (Gif) суреттер (Bq)
бірлік
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 23 000 + көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 36 600
57.
TikTok-тағы бейне (Bq)
бірлік
30 секундқа дейін
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 25 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 74 400
58.
Әлеуметтік желілердегі және мессенджерлердегі танымал пайдаланушылардың парақшаларындағы постар (блогерлер) (Bq)
пост
Көрсетілетін қызметті әзірлеу/жасау үшін бір бірліктің бағасы 200 000
+ көрсетілетін қызметті орналастырғаны үшін бір бірліктің бағасы 295 000
Ескерту:
ҚҚС – қосылған құн салығы.