Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарының күшін жою туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 550 бұйрығы
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 40-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына және 43-1-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде және мерзімдік баспасөз басылымдарында ресми жариялауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) күнтізбелік бес күннің ішінде осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың қосымшасының 678910-тармақтарын қоспағанда, оның бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                      Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
______________ А. Мамытбеков
2015 жылғы «____» __________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
______________ Б. Имашев
2015 жылғы «____» __________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы «____» __________
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы «____» __________
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 550 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің күші
жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. «Жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуымен заңды тұлғалар болып табылатын табиғи монополиялар субъектілерінің және олармен аффилиирленген тұлғалардың әкімшілік персоналының басшы қыметкерлерінің штат кестелерін және оларға еңбекақы төлеудің шекті деңгейін келісу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 27 тамыздағы № 226-ОД бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4915 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2007 жылғы 20 қыркүйекте № 144 (1347) жарияланған, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдардың актілер жинағында 2007 жылғы тамыз-қыркүйекте жарияланған).

О признании утратившими силу некоторых приказов Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 550
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 40 и пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) направление в течение пяти календарных дней копии настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания, за исключением пунктов 678910 приложения к настоящему приказу, которые вводятся в действие с 1 января 2016 года.
Министр                                      Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ А. Мамытбеков
от "__"________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
______________Б. Имашев
от "__"________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_____________ А. Исекешев
от "__"________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
____________ В. Школьник
от "__"________2015 года
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года № 550
Перечень
утративших силу некоторых приказов Агентства
Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 27 августа 2007 года № 226-ОД «Об утверждении Правил согласования штатных расписаний и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала субъектов естественных монополий, являющихся юридическими лицами с участием государства в уставном капитале и аффилированных с ними лицами» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4915, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 20 сентября 2007 года № 144 (1347), Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан июнь-август 2007 года).

2. «Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 5 ақпандағы № 30-НҚ бұйрығының 20-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5557 тіркелген).
3. «Табиғи монополиялар субъектілерінің негізгі құралдарды қайта бағалау жүргізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополиялар агенттігі төрағасының 2005 жылғы 21 шілдедегі № 226-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3807 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2006 жылғы 27 қаңтарда № 13-14 (993-994) жарияланған).
4. «Табиғи монополиялар субъектілерінің нормативтік техникалық ысыраптарын, шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларын бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 283 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9046 тіркелген, 2014 жылғы 22 сәуірдегі № 77 (28301) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
5. «Табиғи монополиялар субъектілерінің нормативтік техникалық ысыраптарын, шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларын бекіту қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2013 жылғы 17 қыркүйектегі № 283-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 192 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10394 тіркелген, 2015 жылғы 1 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
6. «Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметіне қаржылық және (немесе) техникалық сараптамалар жүргізу және табиғи монополиялар субъектілерінің қорытындылар ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 17 наурыздағы № 77-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4166 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2006 жылғы 5 мамырдағы № 81 (1061) жарияланған).

2. Пункт 20 приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 февраля 2009 года № 30-ОД «О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5557).
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 21 июля 2005 года № 226-ОД «Об утверждении Правил проведения переоценки основных средств субъектами естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3807, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 27 января 2006 года № 13-14 (993-994).
4. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 сентября 2013 года № 283-ОД «Об утверждении Правил утверждения нормативных технических потерь, технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9046, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 22 апреля 2014 года № 77 (27698).
5. Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 192 «О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 сентября 2013 года № 283-ОД «Об утверждении Правил утверждения нормативных технических потерь, технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10394, опубликованный в информационно-правовой системе «Эдшет» от 1 апреля 2015 года).
6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 марта 2006 года № 77-ОД «Об утверждении Правил проведения финансовой и (или) технической экспертиз деятельности субъектов естественных монополий и представления заключений субъектами естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4166, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 5 мая 2006 года № 81 (1061).

7. «Табиғи монополиялар салаларында қызметті бақылау мен реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 19 шілдедегі № 177-НҚ бұйрығының 3-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4328 тіркелген, «Заң газеті» газетінде 2006 жылғы 11 тамыздағы № 147 (953) жарияланған).
8. «Табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органның кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2009 жылғы 5 ақпандағы № 30-НҚ бұйрығының 17-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5557 тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері Бюллетенінде жарияланған, 2009 жыл, № 3, 338-бап).
9. «Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiне қаржылық және (немесе) техникалық сараптамалар жүргiзу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2006 жылғы 17 наурыздағы № 77-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2011 жылғы 28 маусымдағы № 192-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7082 тіркелген).
10. «Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметіне қаржылық және (немесе) техникалық сараптамалар жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 17 наурыздағы № 77-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 295-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8198 тіркелген, 2013 жылғы 19 қаңтардағы № 34-38 (27977) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
11. «Реттелетін нарық субъектісінің шекті бағада ескерілген инвестициялық бағдарламаны (жобаны) орындауы не орындамауы туралы тоқсан сайынғы ақпаратының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 14 мамырдағы № 148-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8517 тіркелген, 2013 жылғы 6 қарашадағы № 247 (27583) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).

7. Пункт 3 приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2006 года № 177-ОД «О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 4328, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 11 августа 2006 года №147(1127).
8. Пункт 17 приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 февраля 2009 года № 30-ОД «О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы уполномоченного органа, осуществляющего руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5557, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 3, статья 338).
9. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 28 июня 2011 года № 192-ОД «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 марта 2006 года № 77-ОД «Об утверждении Правил проведения финансовой и (или) технической экспертиз деятельности субъектов естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7082).
10. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 23 ноября 2012 года № 295-ОД «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 17 марта 2006 года № 77-ОД «Об утверждении Правил проведения финансовой и (или) технической экспертиз деятельности субъектов естественных монополий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8198, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 19 января 2013 года №20-21(27294-27295).
11. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 мая 2013 года 148-ОД «Об утверждении формы ежеквартальной информации субъекта регулируемого рынка об исполнении либо неисполнении инвестиционной программы (проекта), учтенной в предельной цене», (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 8517, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 6 ноября 2013 года № 309 (27583).