2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 5 бұйрығы
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 2-1) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының 2020 жылғы 23 қазандағы № 9-нқ бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы туралы ереженің 15-тармағы 20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған 2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар:
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5 күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына Жоспар іс-шараларының іске асырылу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ауыл шаруашылығы статистикасы және ұлттық санақтар департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мүдделі мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдарға, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының құрылымдық және аумақтық бөлімшелеріне және "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына орындау үшін жеткізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении Плана мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 5
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и с подпунктом 42) пункта 15 Положения о Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, утвержденного приказом Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 9-нқ, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году (далее – План).
2. Центральным государственным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Бюро национальной статистики Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан информацию о ходе реализации мероприятий Плана.
3. Департаменту статистики сельского хозяйства и национальных переписей Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) доведение настоящего приказа до заинтересованных государственных и местных исполнительных органов, структурных и территориальных подразделений Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан" для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Басшы М. Тұрлыбаев
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика
бюросы басшысының
2024 жылғы 16 қаңтардағы
№ 5 бұйрығына
қосымша
2025 жылы Қазақстан Республикасы ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі іс-шаралардың жоспары
р/с
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізуге жәрдемдесу жөнінде өңірлік комиссиялар құру
әкімдер өкімі
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2024 жылғы
I тоқсан
-
талап етілмейді
2.
Санақ парақтарын, 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу жөніндегі әдіснамалық құралдарды әзірлеу және бекіту
СЖРА ҰСБ бұйрығы
СЖРА ҰСБ, АШМ, ЦДИАӨМ,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдіктері
2024 жылғы
I тоқсан
-
талап етілмейді
3.
Жүктеме нормаларын айқындау үшін интервьюерлер орындайтын, респонденттерге сауал салу бойынша хронометраж жұмыстарын жүргізу
СЖРА ҰСБ
бұйрығы
СЖРА ҰСБ, Еңбекмині
2024 жылғы
I тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
4.
Медиа-жоспарды әзірлеу және бекіту
СЖРА ҰСБ
бұйрығы
СЖРА ҰСБ, МАМ
2024 жылғы
I тоқсан
-
талап етілмейді
5.
Медиа-жоспарды іске асыру: респонденттер (ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер, ШФҚ, ДК және ЖҚШ) арасында 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу тәртібі мен мақсаттары туралы ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу
роликтер, баннерлер, жарнама және басқа
СЖРА ҰСБ, МАМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi
2024 жылғы
I тоқсан – 2025 жылғы
IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
6.
Планшеттерді, автомобильдерді, өзге де тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу
тауарларды қабылдау-беру актісі
СЖРА ҰСБ
2024 жылғы
I тоқсан – 2025 жылғы IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
7.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағында пайдалану үшін АШМ және басқа мүдделі мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінің дайындығын талдау
ақпарат
СЖРА ҰСБ, АШМ,
ЦДИАӨМ және басқа тиісті МО
2024 жылғы
I тоқсан
-
талап етілмейді
8.
Бау-бақша және (немесе) саяжай бірлестіктерінің (жай серіктестіктер, кооперативтер және тағы басқалар (бұдан әрі – бірлестіктер)) тізімін қалыптастыру бойынша жұмыстарды жүргізу:
әділет органдарында тіркелген бірлестіктерді өзектілендіру;
есепке алынбаған (әділет органдарында тіркелмеген) бірлестіктерді анықтау;
бірлестіктің атауын, бірлестікке кіретін жер учаскесінің мекенжайын, кадастрлық нөмірін және иесінің ТАӘ, жер учаскесінің алаңын көрсете отырып, бірлестіктердің нақтыланған тізімдерін жасау.
СЖРА ҰСБ
АБ-ға ақпарат
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері және басқа тиісті МО
2024 жылғы
I – ІI тоқсан
-
талап етілмейді
9.
МЖТ АЖ-да әкімшілік-аумақтық бірліктердің тізбесі мен шекараларын, көшелердің атауын, үйлердің нөмірленуін өзектілендіру және нақтылау бойынша іс-шараларды жүргізу.
СЖРА ҰСБ-ға
ақпарат
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері, ЦДИАӨМ
2024 жылғы
IІ тоқсан,
2025 жылғы
I тоқсан,
-
талап етілмейді
10.
Пилоттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу
СЖРА ҰСБ және АБ бұйрықтары
СЖРА ҰСБ, АШМ облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана әкімдіктері
2024жылғы
III тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
11.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізуді және ресми статистикалық ақпаратты қалыптастыру кезінде әкімшілік деректерге көшуді ескере отырып, "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесін дамыту
сынақ актісі
СЖРА ҰСБ,
АЕО РМК, АШМ, ЦДИАӨМ, ЭТПМ, СРИМ және басқа тиісті МО
2024 жылғы
I тоқсан – 2025 жылғы IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
12.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу кезінде ақпараттық ресурс ретінде пайдалану үшін мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін (ЖМБМК АЖ, АШЖБ АЖ, АТМТ БАБЖ АЖ және басқаларды) пысықтау және бар кемшіліктерді жою. Олардың ЗТ МДҚ, ЖТ МДҚ, Қаржымині МКК, МЖТ АЖ, "е-Статистика" ИАЖ-мен толық интеграциясын қамтамасыз ету.
СЖРА ҰСБ-ға
ақпарат
СЖРА ҰСБ, АШМ, Қаржымині, ЦДИАӨМ, ЭТРМ, СРИМ, КЕ АҚ және басқа тиісті МО
2024 жылғы
І-ІV тоқсан
бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
13.
Мыналарды:

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Руководитель М.Турлубаев
Приложение к приказу
Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 16 января 2024 года № 5
План мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
№ п/п
Мероприятие
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения
Объем финансирования (тыс. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Создание региональных комиссий по содействию в проведении национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
распоряжение акимов
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
I квартал 2024 года
-
не требуется
2.
Разработка и утверждение переписных листов, методологических инструментариев по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Приказ БНС АСПР
БНС АСПР, МСХ, МЦРИАП, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
I квартал 2024 года
-
не требуется
3.
Проведение хронометражных работ по опросу респондентов, выполняемых интервьюерами, для определения норм нагрузки
Приказ БНС АСПР
БНС АСПР, МТСЗН
I квартал 2024 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
4.
Разработка и утверждение медиа-плана
Приказ БНС АСПР
БНС АСПР, МКИ
I квартал 2024 года
-
не требуется
5.
Реализация медиа-плана: проведение информационно-разъяснительной работы среди респондентов (сельскохозяйственных товаропроизводителей, КФХ и ИП, ЛПХ) о целях и порядке проведения национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
ролики, баннеры, реклама и другое
БНС АСПР, МКИ, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
I квартал 2024 года – IV квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
6.
Приобретение планшетов, автомобилей, прочих товаров и услуг
акт приема передачи товаров
БНС АСПР
I квартал 2024 года – IV квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
7.
Анализ готовности информационных систем МСХ и других заинтересованных государственных органов для использования в национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
информация
БНС АСПР, МСХ,
МЦРИАП и другие соответствующие ГО
I квартал 2024 года
-
не требуется
8.
Проведение работ по формированию списка садоводческих и (или) дачных объединений (простые товарищества, кооперативы и т.д. (далее – объединения):
актуализация зарегистрированных в органах юстиции объединений;
выявление неучтенных объединений (не зарегистрированных в органах юстиции);
составление уточненных списков объединений с указанием наименования объединения, адреса, кадастрового номера и ФИО владельца земельного участка, входящего в объединение, площадь земельного участка.
Информация в ТП БНС АСПР
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы и другие соответствующие ГО
I – II кварталы 2024 года
-
не требуется
9.
Проведение мероприятий по актуализации и уточнению перечня и границ административно-территориальных единиц, названия улиц, нумерации домов в ИС АР.
Информация в БНС АСПР
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, МЦРИАП
II квартал 2024 года,
I квартал 2025 года
-
не требуется
10.
Проведение пилотной сельскохозяйственной переписи
Приказы БНС АСПР и ТП
БНС АСПР, МСХ, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
III квартал 2024 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
11.
Развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика" с учетом проведения национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году и перехода на административные данные при формировании официальной статистической информации
Акт испытаний
БНС АСПР,
РГП ИВЦ, МСХ, МЦРИАП, МЭПР, МВРИ и другие соответствующие ГО
I квартал 2024 года – IV квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
12.
Доработка информационных систем государственных органов (ИС ЕГКН, ИС ИСЖ, ИС ЕАСУ ГРСТ и других) для использования в качестве информационного ресурса при проведении национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году и устранение имеющихся недостатков. Обеспечение их полной интеграции с ГБД ЮЛ, ГБД ФЛ, КГД МФ, ИС АР, ИИС "е-Статистика"
Информация в БНС АСПР
БНС АСПР,
МСХ, МФ
МЦРИАП, МЭПР, МВРИ, НАО и другие соответствующие ГО
I-IV кварталы 2024 года
в пределах выделенных средств
республиканский бюджет
13.
Предоставление:

1) 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу үшін елді мекендер мен ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер бойынша цифрландырлыған картографикалық материалдарды (елді мекендердің карталары мен схемалық жоспарлары) (ГАЖ);
2) 2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу кезеңінде бастапқы статистикалық деректерді тексеру үшін ғарыштық мониторинг деректерін (жекелеген дақылдар бөлінісінде егістік алқаптары және басқа да деректер) ұсыну
СЖРА ҰСБ-ға
ақпарат,
цифрландырлыған картографиялық материалдар,
кестелер
ЦДИАӨМ, АШМ
2024 жылғы
I-II тоқсан
2025 жылғы
II-III тоқсан
бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
14.
Картографиялық материалдарды (елді мекендердің карталары мен схемалық жоспарларын) жасау, бекіту және СЖРА ҰСБ-ға ұсыну
бекітілген картографиялық материалдар
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi, АШМ, ЦДИАӨМ, ҰГКАО
2024 жылғы
IV тоқсан
-
талап етілмейді
15.
Мыналарды:
1) картографиялық материалдарды (елді мекендердің карталары мен схемалық жоспарлары);
2) статистикалық нысандарды, санақ құралдарын (анықтамаларды, түсіндірмелерді, санақ персоналының куәліктерін және басқаларды) тираждау
орындалған жұмыстар актісі
СЖРА ҰСБ
2025 жылғы
I тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
16.
Ұлттық санақтарды жүргізу бойынша нұсқаушыларды іріктеу, жұмысқа қабылдау және оқыту (еңбек шарты бойынша)
СЖРА ҰСБ-ға
есеп
СЖРА ҰСБ АБ,
СЖРА ҰСБ
2025 жылғы
I-II тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
17.
Санақ персоналын іріктеу, жұмысқа қабылдау және оқыту (алдын ала және негізгі аралау үшін, ӨҚКШ бойынша интервьюерлер мен нұсқаушы-бақылаушылар)
СЖРА ҰСБ-ға
есеп
СЖРА ҰСБ АБ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi
2025 жылғы
II-III тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
18.
Алдын ала аралау деректерін ескере отырып, ауыл шаруашылығы санағы субъектілерінің нақтыланған тізімдерін жасау (қалалық және ауылдық елді мекендер үшін) және елдің аумағын санақтық аудандастыру (алдын ала) жүргізу
СЖРА ҰСБ-ға
ақпарат
СЖРА ҰСБ АБ,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi
2025 жылғы
II тоқсан
-
талап етілмейді
19.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағын жүргізу бойынша іс-шаралардың ұйымдастыру жоспарларын әзірлеу және бекіту
СЖРА ҰСБ АБ бұйрықтары
СЖРА ҰСБ АБ,
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi
2025 жылғы
II-III тоқсан
-
талап етілмейді
20.
Ауыл шаруашылығы кәсіпорындарына, шаруа, фермер қожалықтарына, дара кәсіпкерлер мен жеке тұлғаларға (жеке қосалқы шаруашылықтар, саяжай учаскелерінің иелері) Интернет желісі арқылы сауал салу жүргізу және интервьюерлердің планшеттер арқылы сауал салу жүргізуі
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағының бастапқы статистикалық деректерінің дерекқорын қалыптастыру
СЖРА ҰСБ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкiмдiктерi
2025 жылғы
III-IVтоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
21.
2025 жылы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағының бақылап аралауын жүргізу
СЖРА ҰСБ ақпарат
СЖРА ҰСБ АБ
2025 жылғы
IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
22.
2025 жылғы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағының дерекқорларын өңдеу
шығыс кестелерін қалыптастыру
СЖРА ҰСБ,
АЕО РМК
2026 жылғы
I-IV тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
23.
2025 жылғы Қазақстан Республикасының ұлттық ауыл шаруашылығы санағының қорытындыларын қалыптастыру және жариялау
статистикалық жарияланымдар
СЖРА ҰСБ
2027 жылғы
I-II тоқсан
002 "Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы 101 "Қазақстан Республикасының ұлттық халық санағын және ауыл шаруашылығы санағын жүргізу" кіші бағдарламасы шеңберінде бөлінген қаражат шегінде
республикалық бюджет
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі;
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қаржымині МКК
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті
МАМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
СЖРА
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі;
СЖРА ҰСБ
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы;
СЖРА ҰСБ АБ
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының аумақтық бөлімшелері;
АЕО РМК
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы "Ақпараттық есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
СРИМ
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі;
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
КЕ АҚ
"Азаматтарға арналған үкімет Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
ҰГКАО
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Геодезия және картография комитетінің "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
ЭТРМ
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі;
АШЖБ АЖ
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру ақпараттық жүйесі;
АТМТ БАБЖ АЖ
Ауыл шаруашылығы техникасын мемлекеттік тіркеудің бірыңғай автоматтандырылған басқару жүйесі ақпараттық жүйесі;
ГАЖ
Геоақпараттық жүйе;
ДК
Дара кәсіпкер;
ЖҚШ
Жеке қосалқы шаруашылық;
ЖТ МДБ
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
ЖМБМК АЖ
Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесі;
ЗТ МДБ
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры;
МЖТ АЖ
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесі;
ӨҚКШ
Өтеулі қызметтер көрсету шарты;
ШФҚ
Шаруа-фермерлік қожалық.

1) картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов) по населенным пунктам и землям сельскохозяйственного назначения в оцифрованном виде для проведения национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году (ГИС);
2) данных космического мониторинга (посевные площади в разрезе отдельных культур и другие данные) для проведения верификации первичных статистических данных в период проведения национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Информация, картографические материалы в оцифрованном виде,
Таблицы в БНС АСПР
МЦРИАП, МСХ
I-II кварталы 2024 года
II – III кварталы 2025 года
в пределах выделенных средств
республиканский бюджет
14.
Изготовление, утверждение и представление в БНС АСПР картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов)
утвержденные картографические материалы
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, МСХ МЦРИАП, НЦГПИ
IV квартал 2024 года
-
не требуется
15.
Тиражирование 1) картографических материалов (карты и схематические планы населенных пунктов);
2) статистических форм, переписных инструментариев (справки, пояснения, удостоверения переписного персонала и другое).
акт выполненных работ
БНС АСПР
I квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
16.
Подбор, найм и обучение инструкторов по проведению национальных переписей (по трудовому договору)
Отчет в БНС АСПР
ТП БНС АСПР, БНС АСПР
I-II кварталы 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
17.
Подбор, найм и обучение переписного персонала (для предварительного и основного обходов, интервьюеры и инструкторы-контролеры по ДВОУ)
Отчет в БНС АСПР
ТП БНС АСПР, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II-III кварталы 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
18.
Составление уточненных списков субъектов сельскохозяйственной переписи (по городской и сельской местности) c учетом данных предварительного обхода и проведение переписного районирования территории страны (предварительное)
информация в БНС АСПР
ТП БНС АСПР,
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II квартал 2025 года
-
не требуется
19.
Разработка и утверждение организационных планов мероприятий по проведению национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Приказы ТП БНС АСПР
ТП БНС АСПР,
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
II-III кварталы 2025 года
-
не требуется
20.
Проведение опроса посредством сети Интернет и интервьюеров с планшетами сельскохозяйственных предприятий, крестьянских, фермерских хозяйств, индивидуальных предпринимателей и физических лиц (личные подсобные хозяйства, владельцы дачных участков)
формирование базы первичных статистических данных национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
БНС АСПР, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
III – IV кварталы 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
21.
Проведение контрольного обхода национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
Информация в БНС АСПР
ТП БНС АСПР
IV квартал 2025 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
22.
Обработка баз данных национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
формирование выходных таблиц
БНС АСПР,
РГП ИВЦ
I-IV кварталы 2026 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
23.
Формирование и публикация итогов национальной сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан в 2025 году
статистические публикации
БНС АСПР
I-II кварталы 2027 года
в пределах выделенных средств, в рамках бюджетной программы 002 "Обеспечение представления статистической информации" подпрограммы 101 "Проведение национальной переписи населения и сельскохозяйственной переписи Республики Казахстан"
республиканский бюджет
Расшифровка аббревиатур:
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан;
КГД МФ
Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
МКИ
Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
АСПР
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
БНС АСПР
Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
ТП БНС АСПР
Территориальные подразделения Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
РГП ИВЦ
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный Центр" Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
МВРИ
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
НАО
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
НЦГПИ
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации" Комитета геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭПР
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
ИС ИСЖ
Информационная система "Идентификация сельскохозяйственных животных";
ИС ЕАСУ ГРСТ
Информационная система "Единая автоматизированная система управления государственного регистра сельскохозяйственной техники";
ГИС
Геоинформационная система;
ИП
Индивидуальный предприниматель;
ЛПХ
Личное подсобное хозяйство;
ГБД ФЛ
Государственная база данных "Физические лица";
ИС ЕГКН
Информационная система "Единый государственный кадастр недвижимости";
ГБД ЮЛ
Государственная база данных "Юридические лица";
ИС АР
Информационная система "Адресный регистр";
ДВОУ
Договор возмездного оказания услуг.
КФХ
Крестьянское фермерское хозяйство;