1998 жылғы 6 шілдедегі жер қойнауын пайдалануға арналған егемендi құқықтарды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзiнің солтүстiк бөлiгiнiң табанын бөлу туралы келiсiмге Хаттаманы iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 13 маусым N 637а.
1998 жылғы 6 шілдедегi Жер қойнауын пайдалануға арналған егемендi құқықтарды жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Каспий теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiнің табанын бөлу туралы келiсiмге 2002 жылғы 13 мамырда Мәскеу қаласында жасалған Хаттаманы iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы Каспий теңізінің солтүстік бөлігінде орналасқан "Құрманғазы" ("Құлалы"), "Центральная" геологиялық құрылымдары мен "Хвалынское" кен орнының көмiрсутектi ресурстарын барлау және пайдалану жөнiндегi уәкiлеттi ұйым болып тағайындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.02.2019 № 65 қаулысымен.
1-1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.02.2019 № 65 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi ресей тарапын Каспий теңiзiнiң солтүстiк бөлiгiнде орналасқан "Құрманғазы" ("Құлалы"), "Центральная" геологиялық құрылымдары мен "Хвалынское" кен орнын бiрлесiп игеру жөнiндегi уәкiлеттi ұйымдардың тағайындалғандығы туралы хабардар етсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.04.07. N 383 қаулысымен .
. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыдан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
4. "Каспий теңiзiнiң қазақстандық секторындағы көмiрсутегi кен орындарын геологиялық зерделеу және игеру үшiн блоктардың берiлуi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 3 шілдедегi N 1050a қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
2 және 3-тармақтар алынып тасталсын;
5-тармақтағы "1, 2-тармақтарына" деген сөздер "1-тармағына" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары К.Қ. Мәсімовке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах реализации Протокола к Соглашению между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о разграничении дна северной части Каспийского моря в целях осуществления суверенных прав на недропользование от 6 июля 1998 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2002 года N 637a.
В целях реализации совершенного 13 мая 2002 года в городе Москве Протокола к Соглашению между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о разграничении дна северной части Каспийского моря в целях осуществления суверенных прав на недропользование от 6 июля 1998 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Назначить акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз" уполномоченной организацией по разведке и разработке углеводородных ресурсов геологических структур "Курмангазы" ("Кулалинская"), "Центральная" и месторождения "Хвалынское", расположенных в северной части Каспийского моря.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 14.02.2019 № 65.
1-1. Исключен постановлением Правительства РК от 14.02.2019 № 65.
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить российскую сторону о назначении уполномоченных организаций по совместному освоению геологических структур "Курмангазы" ("Кулалинская"), "Центральная" и месторождения "Хвалынское", расположенных в северной части Каспийского моря.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 07.04.2004 № 383.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 1997 года N 1050а "О предоставлении блоков для геологического изучения и освоения месторождений углеводородов в казахстанском секторе Каспийского моря" следующие изменения:
пункты 2 и 3 исключить;
в пункте 5 слова "пунктам 1, 2" заменить словами "пункту 1".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан