"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерiнiң күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 мамырдағы N 559 қаулысы
Қазақтан Республикасының Yкiметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiнiң күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының кейбiр заң актілерінің
күші жойылды деп тану туралы
1-бап. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1. "Қазақ ССР заңдарын және Қазақ ССР Жоғарғы Советi мен оның органдары, Қазақ CCP Президентi қабылдаған басқа да актілердi жариялау және күшiне енгізу тәртiбi туралы" Қазақ ССР-iнің 1990 жылғы 27 сәуiрдегi Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінiң Жаршысы, 1990 ж., N 19, 212-құжат; 1991 ж., N 25, 319-құжат).
2. "Қазақ ССР заңдарын және Қазақ ССР Жоғарғы Советі мен оның органдары, Қазақ ССР Президентi қабылдаған басқа да актiлердi жариялау және күшiне енгізу тәртібi туралы" Қазақ CCP Заңын күшіне енгізу туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң 1990 жылғы 27 сәуiрдегі қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Жаршысы, 1990 ж., N 19, 213-құжат).
3. "Қазақ ССР-індегi халық депутаттарының статусы туралы" Қазақ ССР-iнiң 1990 жылғы 13 қарашадағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1990 ж., N 46, 421-құжат; 1991 ж., N 29-30, 397-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 3, 44-құжат; N 21-22, 504-құжат; 1995 ж., N 3-4, 34-құжат).
4. "Қазақ ССР-iндегi халық депутаттарының статусы туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнің 1990 жылғы 13 қарашадағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінiң Жаршысы, 1990 ж., N 46, 422-құжат).
5. "Қазақ ССР халық депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР-нің 1990 жылғы 13 қарашадағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1990 ж., N 46, 423-құжат; 1991 ж., N 29-30, 397-құжат).
6. "Қазақ ССР халық депутатын шақыртып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Заңын күшіне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнің 1990 жылғы 13 қарашадағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінiң Жаршысы, 1990 ж., N 46, 424-құжат).
7. "Қазақ ССР-iндегi мемлекеттiк өкiмет пен басқарудың құрылымын жетілдiру және Қазақ ССР Конституциясына (Негiзгі заңына) өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақ ССР-iнің 1990 жылғы 20 қарашадағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнің Жаршысы, 1990 ж., N 47, 431-құжат; 1991 ж., N 27, 357-құжат).

О проекте Закона Республики Казахстан "О признании утратившими силу некоторых законодательных актов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2004 года N 559
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О признании утратившими силу некоторых законодательных актов Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О признании утратившими силу некоторых
законодательных актов Республики Казахстан
Статья 1. Признать утратившими силу:
1.  Закон Казахской ССР от 27 апреля 1990 г. "О порядке опубликования и вступления в силу законов Казахской ССР и других актов, принятых Верховным Советом Казахской ССР и его органами, Президентом Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 19, ст. 212; 1991 г., N 25, ст. 319).
2.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 27 апреля 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О порядке опубликования и вступления в силу законов Казахской ССР и других актов, принятых Верховным Советом Казахской ССР и его органами, Президентом Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 19, ст. 213).
3.  Закон Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О статусе народных депутатов в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 421; 1991 г., N 29-30, ст. 397; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 3, ст. 44; N 21-22, ст. 504; 1995 г., N 3-4, ст. 34).
4.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О статусе народных депутатов в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 422).
5.  Закон Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке отзыва народного депутата Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 423; 1991 г., N 29-30, ст. 397).
6.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 13 ноября 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О порядке отзыва народного депутата Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 46, ст. 424).
7.  Закон Казахской ССР от 20 ноября 1990 г. "О совершенствовании структуры государственной власти и управления в Казахской ССР и внесении изменений и дополнений в Конституцию (Основной Закон) Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 47, ст. 431; 1991 г., N 27, ст. 357).

8. "Үйлерге, пәтерлерге, бағбандық (саяжай) үйлерге және өзге де мекен-жайларға өз бетімен басып кiргенi, сондай-ақ жердi өз бетiмен басып алғаны және өз бетімен құрылыс салғаны үшiн жауапкершіліктi күшейту туралы" Қазақ ССР-iнiң 1990 жылғы 23 қарашадағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнің Жаршысы, 1990 ж., N 48, 445-құжат).
9. "Қазақ ССР халық депутаттары жергiліктi Советiнің депутатын керi шақырып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР-iнiң 1990 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы (Қазақ CCP Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1990 ж., N 50, 469-құжат).
10. "Қазақ ССР халық депутаттары жергілiктi Советінің депутатын кері шақырып алу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Заңын күшіне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң 1990 жылғы 6 желтоқсандағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Кеңес Жаршысы, 1990 ж., N 50, 470-құжат).
11. "Қазақ ССР-iндегі шаруашылық қызметтің еркiндiк және кәсiпкерлiктi дамыту туралы" Қазақ ССР-нiң 1990 жылғы 11 желтоқсандағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Жаршысы, 1990 ж., N 51, 483-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 96-құжат; N 24, 597-құжат; 1993 ж., N 8, 176-құжат; 1995 ж., N 20, 120, 121-құжаттар; N 21, 130-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 1999 ж., N 23, 931-құжат).
12. "Қазақ ССР-iндегі шаруашылық қызметтің еркiндігі және кәсiпкерлiктi дамыту туралы" Қазақ ССР Заңын күшіне енгізу туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советінің 1990 жылғы 11 желтоқсандағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1990 ж., N 51, 484-құжат).
13. "Қазақ ССР-iндегі баға белгiлеу туралы" Қазақ ССР-iнiң 1990 жылғы 15 желтоқсандағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советінің Жаршысы, 1991 ж., N 1, 6-құжат).
14. "Қазақ ССР-індегі баға белгiлеу туралы" Қазақ ССР Заңын күшiне енгiзу туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң 1990 жылғы 15 желтоқсандағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 1, 7-құжат).
15. "Тұтыну товарлары мен қызметтер бағасының өсуiн ескере отырып, халықтың ақшалай табыстарын индекстеу туралы" Қазақ CCP-iнiң 1991 жылғы 5 маусымдағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 23, 265-құжат; Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 120-құжат).
16. "Тұтыну тауарлары мен қызметтер бағасының өсуiн ескере отырып, халықтың ақшалай табыстарын индекстеу туралы" Қазақ ССР Заңын күшіне енгiзу туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советiнің 1991 жылғы 5 маусымдағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 23, 266-құжат).
17. "Қазақ ССР Министрлер Кабинеті туралы" Қазақ CCP-iнiң 1991 жылғы 25 маусымдағы Заңы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 27, 355-құжат, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 73-құжат; 1995 ж., N 14, 96-құжат).

8.  Закон Казахской ССР от 23 ноября 1990 г. "Об усилении ответственности за самовольный захват домов, квартир, садовых (дачных) домиков и иных помещений, а также за самовольный захват земли и самовольное строительство" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 48, ст. 445).
9.  Закон Казахской ССР от 6 декабря 1990 г. "О порядке отзыва депутата местного Совета народных депутатов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст. 469).
10.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 6 декабря 1990 г. "О порядке введения в действие Закона Казахской ССР "О порядке отзыва депутата местного Совета народных депутатов Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 50, ст. 470).
11.  Закон Казахской ССР от 11 декабря 1990 г. "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 51, ст. 483; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 96; N 24, ст. 597; 1993 г., N 8, ст. 176; 1995 г., N 20, ст. 120, 121; N 21, ст. 130; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; 1999 г., N 23, ст. 931).
12.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 11 декабря 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1990 г., N 51, ст. 484).
13.  Закон Казахской ССР от 15 декабря 1990 г. "О ценообразовании в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 1, ст. 6).
14.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 15 декабря 1990 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О ценообразовании в Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 1, ст. 7).
15.  Закон Казахской ССР от 5 июня 1991 г. "Об индексации денежных доходов населения с учетом роста цен на потребительские товары и услуги" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 23, ст. 265; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 120).
16.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 5 июня 1991 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "Об индексации денежных доходов населения с учетом роста цен на потребительские товары и услуги" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 23, ст. 266).
17.  Закон Казахской ССР от 25 июня 1991 г. "О Кабинете Министров Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 27, ст. 355; Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 73; 1995 г., N 14, ст. 96).

18. "Қазақ ССР Министрлер Кабинеті туралы" Қазақ CCP Заңын күшiне енгізу туралы" Қазақ ССР Жоғарғы Советінiң 1991 жылғы 25 маусымдағы қаулысы (Қазақ ССР Жоғарғы Советiнiң Жаршысы, 1991 ж., N 27, 356-құжат).
19. "Мемлекеттік ауыл шаруашылық кәсіпорындарының мүлкін жекешелендiру ерекшеліктерi туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 14 қаңтардағы Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 80-құжат; N 13-14, 309-құжат; N 16, 411-құжат; 1993 ж., N 18, 441-құжат; 1995 ж., N 8, 52-құжат; N 20, 120-құжат).
20. "Мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсіпорындарының мүлкiн жекешелендiру ерекшелiктері туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшiне енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Советiнiң 1992 жылғы 14 қаңтардағы қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1992 ж., N 4, 81-құжат).
21. "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттiк шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 ж. 12 сәуiрдегі  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 212-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 205-құжат; 1998 ж., N 24, 443-құжат).
22. "Аграрлық-өнеркәсiптiк кешен салаларына кредит беру және мемлекеттік шараларды қаржыландыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшіне енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1993 жылғы 12 сәуiрдегi  қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 213-215-құжаттар).
23. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Бақылау Палатасы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 13 сәуiрдегі  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 9, 224-құжат).
24. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінiң Бақылау Палатасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңын күшіне енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1993 жылғы 13 сәуiрдегi қаулысы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінiң Жаршысы, 1993 ж.,  N 9, 225-құжат).
25. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Бақылау Палатасының қызметiн қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi Президиумының 1993 жылғы 20 мамырдағы қаулысы.
26. "Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесi мен жергілiктi өкілдi органдары депутаттарының сайлауы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 505-құжат).
27. "Қазақстан Республикасы халық депутаттары жергіліктi Кеңестерiнiң өкілеттігін мерзiмiнен бұрын тоқтату туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 9 желтоқсандағы  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 509-құжат).

18.  Постановление Верховного Совета Казахской ССР от 25 июня 1991 г. "О введении в действие Закона Казахской ССР "О Кабинете Министров Казахской ССР" (Ведомости Верховного Совета Казахской ССР, 1991 г., N 27, ст. 356).
19.  Закон Республики Казахстан от 14 января 1992 г. "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 80; N 13-14, ст. 309; N 16, ст. 411; 1993 г., N 18, ст. 441; 1995 г., N 8, ст. 52; N 20, ст. 120).
20.  Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 14 января 1992 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., N 4, ст. 81).
21.  Закон Республики Казахстан от 12 апреля 1993 г. "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 212; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 205; 1998 г., N 24, ст. 443).
22.  Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 12 апреля 1993 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О кредитовании отраслей агропромышленного комплекса и финансировании государственных мероприятий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 213-215).
23.  Закон Республики Казахстан от 13 апреля 1993 г. "О Контрольной Палате Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 224).
24.  Постановление Верховного Совета Республики Казахстан от 13 апреля 1993 г. "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О Контрольной Палате Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 9, ст. 225).
25.  Постановление Президиума Верховного Совета Республики Казахстан от 20 мая 1993 г. "Об обеспечении деятельности Контрольной Палаты Верховного Совета Республики Казахстан".
26.  Закон Республики Казахстан от 8 декабря 1993 г. "О выборах депутатов Верховного Совета и местных представительных органов Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 505).
27.  Закон Республики Казахстан от 9 декабря 1993 г. "О досрочном прекращении полномочий местных Советов народных депутатов Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 509).

28. "Қазақстан Республикасының Президенті мен жергілiктi әкiмдерге уақытша қосымша өкілеттік беру туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 10 желтоқсандағы  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 513-құжат).
29. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң өкілеттігін мерзiмiнен бұрын тоқтату туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 10 желтоқсандағы  Заңы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1993 ж., N 23-24, 514-құжат; 1995 ж., N 9-10, 59-құжат).
30. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік тергеу комитетiнiң қатардағы және басшы құрамының арнаулы атақтары туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң күші бар 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2719  Жарлығы (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы 1995 ж., N 24, 161-құжат).
2-бап. Осы заң 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

28.  Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О временном делегировании Президенту Республики Казахстан и главам местных администраций дополнительных полномочий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 513).
29.  Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1993 г. "О досрочном прекращении полномочий Верховного Совета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 23-24, ст. 514; 1995 г., N 9-10, ст. 59).
30.  Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 23 декабря 1995 г. N 2719 "О специальных званиях рядового и начальствующего состава Государственного следственного комитета Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 161).
Статья 2. Настоящий закон вводится в действие с 1 января 2005 года.
Президент
Республики Казахстан