Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 қыркүйектегі N 829 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 24 қыркүйектегі
N 829 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 28 қаңтардағы N 50 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 ақпандағы N 117 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Самұрық" холдингі" АҚ-ты басқару мәселелері" деген 4-бөлімде:
үшінші абзацта:
"басшыларының орынбасарлары", "атқарушы директоры" деген сөздер "бірінші басшылары", "басқарма төрағасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қаржы" деген сөзден кейін ", Энергетика және минералдық ресурстар" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.11.2008 N 1048 Қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 сәуірдегі N 286 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазына" АҚ-ты басқару мәселелері" деген 5-бөлімде:
үшінші абзацта:
"басшыларының орынбасарлары" деген сөздер "бірінші басшылары", деген сөздермен ауыстырылсын;
"Индустрия және сауда" деген сөздерден кейін ", Қаржы" деген сөзбен толықтырылсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.11.2008 N 1048 Қаулысымен.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"ҚазАгро" ұлттық холдингі" АҚ-ны басқару мәселелері" деген 5-бөлімде:
үшінші абзацтағы "(бірінші басшының орынбасарынан төмен емес мәртебемен) өкілдері" деген сөздер "бірінші басшылары" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года N 829
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2007 года N 829
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2006 года N 117 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 2006 года N 50" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 7, ст. 53):
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 4. "Вопросы управления АО "Холдинг "Самрук":
в абзаце третьем:
слова "заместители руководителей", "исполнительный директор" заменить словами "первые руководители", "председатель правления";
после слов "финансов," дополнить словами "энергетики и минеральных ресурсов,".
2. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 1048 ).
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65":
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 5. "Вопросы управления АО "Қазына":
в абзаце третьем:
слова "заместители руководителей" заменить словами "первые руководители";
после слов "индустрии и торговли," дополнить словами "финансов,".
4. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 1048 ).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220":
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "национальный холдинг "КазАгро", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 5 "Вопросы управления АО "Нацхолдинг "КазАгро":
в абзаце третьем слова "представители (со статусом не ниже заместителя первого руководителя)" заменить словами "первые руководители".

6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.04.2014 N 377 қаулысымен.
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 мамырдағы N 363 қаулысында:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы мемлекеттік корпоративтік басқару мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестер туралы ережеде:
"Кеңестердің қызметін ұйымдастыру" деген 4-бөлімде:
7-тармақта "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі" деген сөздерден кейін "немесе оның орынбасары" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Сұлтанов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Бақыт Тұрлыханұлы        бюджеттік жоспарлау министрі
Бозымбаев              - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару
Қанат Алдабергенұлы      жөніндегі қазақстандық холдингі"
акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)"
мына:
"Мыңбаев               - "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару
Сауат Мұхаметбайұлы      жөніндегі қазақстандық холдингі"
акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Мыңбаев               - Қазақстан Республикасының Энергетика және
Сауат Мұхаметбайұлы      минералдық ресурстар министрі";
көрсетілген құрамнан Мусин Аслан Есболайұлы, Ізмұхамбетов Бақтықожа Салахатдинұлы, Дошаев Ерген Николайұлы шығарылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамына:
Сұлтанов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Бақыт Тұрлыханұлы        бюджеттік жоспарлау министрі
енгізілсін;
көрсетілген құрамнан Мусин Аслан Есболайұлы шығарылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамын дамыту мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Шөкеев                 - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Өмірзақ Естайұлы         орынбасары, төраға
Сұлтанов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Бақыт Тұрлыханұлы        бюджеттік жоспарлау министрі
мына:
"Оспанов               - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Берік Серікұлы           министрлігі Аграрлық саясат және
агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясы
департаментінің директоры, хатшы"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Оспанов               - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Берік Серікұлы           министрлігі Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту
стратегиясы және аграрлық ғылым
департаментінің директоры, хатшы";
көрсетілген құрамнан Мәсімов Кәрім Қажымқанұлы, Мусин Аслан Есболайұлы, Айтжанов Дулат Нулиұлы шығарылсын;

6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.04.2014 № 377.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2007 года N 363 "О создании специализированных советов по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан":
1) в Положении о специализированных советах по вопросам государственного корпоративного управления при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
в разделе 4. "Организация деятельности советов":
пункт 7 после слов "Премьер-Министр Республики Казахстан" дополнить словами "или его заместитель";
2) ввести в состав Специализированного совета по вопросам развития акционерного общества "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук" при Правительстве Республики Казахстан", утвержденный указанным постановлением:
Султанова                  - Министра экономики и бюджетного
Бахыта Турлыхановича         планирования Республики Казахстан
Бозумбаева                 - председателя правления акционерного
Каната Алдабергеновича       общества "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами
"Самрук" (по согласованию);
строку:
"Мынбаев                   - председатель правления акционерного
Сауат Мухаметбаевич          общества "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами
"Самрук" (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Мынбаев                   - Министр энергетики и минеральных
Сауат Мухаметбаевич          ресурсов Республики Казахстан";
вывести из указанного состава: Мусина Аслана Еспулаевича, Измухамбетова Бактыкожу Салахатдиновича, Дошаева Ергена Николаевича;
3) ввести в состав Специализированного совета по вопросам развития акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына" при Правительстве Республики Казахстан", утвержденный указанным постановлением:
Султанова                  - Министра экономики и бюджетного
Бахыта Турлыхановича         планирования Республики Казахстан
вывести из указанного состава Мусина Аслана Еспулаевича;
4) ввести в состав Специализированного совета по вопросам развития акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро" при Правительстве Республики Казахстан", утвержденный указанным постановлением:
Шукеева                    - Заместителя Премьер-Министра
Умирзака Естаевича           Республики Казахстан, председателем
Султанова                  - Министра экономики и бюджетного
Бахыта Турлыхановича         планирования Республики Казахстан
строку:
"Оспанов                   - директор Департамента аграрной политики
Берик Серикович              и стратегии развития агропромышленного
комплекса Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан,
секретарь"
изложить в следующей редакции:
"Оспанов                   - директор Департамента стратегии
Берик Серикович              развития агропромышленного комплекса
и аграрной науки Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан,
секретарь";
вывести из указанного состава Масимова Карима Кажимкановича, Мусина Аслана Еспулаевича, Айтжанова Дулата Нулиевича;