Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы N 116 Қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2022 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 47-бабының 7-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2022 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидалары және олардың мөлшерлері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.02.28 № 266 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 7 ақпандағы
№ 116 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидалары және олардың мөлшерлері
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.10.2022 № 799 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидалары және олардың мөлшерлері (бұдан әрі – Қағидалар) "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеу тәртібін, сондай-ақ олардың мөлшерлерін айқындайды.
2. Мемлекеттік стипендиялар білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысанында мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алатын студенттерге, интерндерге, магистранттарға, докторанттарға, резидент- дәрігерлерге, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларына (бұдан әрі – алушылар) тағайындалады және төленеді.
3. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын стипендияларды, сондай-ақ ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті орган тағайындайтын мемлекеттік атаулы стипендияларды тағайындау және төлеу тәртібіне қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.08.2023 № 703 (01.09.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года N 116.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2022 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 7 статьи 47 Закона Республики Казахстан "Об образовании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2022 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения, выплаты и размеров государственных стипендий обучающимся в организациях образования.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2012 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2008 года № 116
Правила назначения, выплаты и размеры государственных стипендий
Сноска. Правила – в редакции постановления Правительства РК от 10.10.2022 № 799 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила назначения, выплаты и размеры государственных стипендий (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании" (далее – Закон) и определяют порядок назначения и выплаты, а также размеры государственных стипендий.
2. Государственные стипендии назначаются и выплачиваются студентам, интернам, магистрантам, докторантам, врачам-резидентам, слушателям подготовительных отделений организаций высшего и (или) послевузовского образования, обучающимся в организациях образования по государственному образовательному заказу по очной форме обучения (далее – получатели).
3. Настоящие Правила не распространяются на порядок назначения и выплаты стипендий, учреждаемых Президентом Республики Казахстан, а также государственных именных стипендий, учреждаемых уполномоченным органом в области науки и высшего образования.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 17.08.2023 № 703 (вводится в действие с 01.09.2023).

4. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының студенттеріне, магистранттарына, докторанттарына, резидент-дәрігерлеріне, дайындық бөлімдерінің тыңдаушыларына стипендия тағайындау және төлеу тәртібі "Назарбаев Университеті", "Назарбаев Зияткерлік мектептері" және "Назарбаев Қоры" мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес айқындалады.
2-тарау. Мемлекеттік стипендияны тағайындау тәртібі
5. Мемлекеттік стипендия аралық аттестаттаудың (емтихан сессиясының) нәтижелері бойынша "үздік", "жақсы" деген бағаға сәйкес бағалардың баламасын алған, мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алатын студенттерге, интерндерге, магистранттарға, сондай-ақ мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алуға ауыстырылған студенттерге, интерндерге, магистранттарға тағайындалады.
6. Докторанттарға, резидент-дәрігерлерге және дайындық бөлімшелерінің тыңдаушыларына мемлекеттік стипендия бүкіл оқу кезеңіндегі аралық аттестаттаудың (емтихан сессиясының) нәтижелеріне қарамастан бүкіл оқу мерзіміне тағайындалады.
7. Бірінші академиялық кезеңге мемлекеттік стипендия мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша бірінші курсқа (бірінші оқу жылына) қабылданған барлық студенттерге, магистранттарға 1 қыркүйектен немесе 1 қаңтардан бастап бірінші академиялық кезең мен каникул аяқталатын айды қоса алғанда, оның соңына дейін тағайындалады.
Келесі академиялық кезеңдерде мемлекеттік стипендия студенттерге, магистранттарға осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес алдыңғы академиялық кезеңдегі аралық аттестаттау (емтихан сессиясы) нәтижелері бойынша тағайындалады.
8. Аралық аттестаттауды (емтихан сессиясын) академиялық күнтізбеде белгіленген мерзімде дәлелді себептер бойынша (сырқаттану, отбасы жағдайы, дүлей апаттар, академиялық немесе кредиттік ұтқырлық бойынша оқу) тапсырмаған студенттерге, интерндерге, магистранттарға білім беру ұйымының басшылығы білім алушы растайтын құжаттарды тапсырғаннан кейін аралық аттестаттау (емтихан сессиясын) тапсырудың жеке мерзімдерін белгілейді.
Тапсырылған аралық аттестаттау (емтихан сессиясы) нәтижелері бойынша білім алушылардың аталған санатына осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен мемлекеттік стипендия тағайындалады.
9. Бір оқу орнынан басқасына ауысқан студенттерге, интерндерге, магистранттарға мемлекеттік стипендия алдыңғы семестрдің қорытындысы бойынша осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тағайындалады.

4. Порядок назначения и выплаты стипендии студентам, магистрантам, докторантам, врачам-резидентам, слушателям подготовительных отделений автономной организации образования "Назарбаев Университет" определяется в соответствии с Законом Республики Казахстан "О статусе "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы" и "Назарбаев Фонд".
Глава 2. Порядок назначения государственной стипендии
5. Государственная стипендия назначается студентам, интернам, магистрантам, обучающимся по государственному образовательному заказу, а также студентам, интернам, магистрантам, переведенным на обучение по государственному образовательному заказу, получившим по результатам промежуточной аттестации (экзаменационная сессия) эквивалент оценок, соответствующий оценкам "отлично", "хорошо".
6. Докторантам, врачам-резидентам и слушателям подготовительных отделений государственная стипендия назначается на весь срок обучения независимо от результатов промежуточной аттестации (экзаменационная сессия) в течение всего периода обучения.
7. Государственная стипендия на первый академический период назначается всем студентам, магистрантам, зачисленным на первый курс (первый год обучения) по государственному образовательному заказу, с 1 сентября или 1 января до завершения первого академического периода и каникул включительно до конца месяца, в котором заканчиваются академический период и каникулы.
В последующих академических периодах государственная стипендия назначается студентам, магистрантам по результатам промежуточной аттестации (экзаменационная сессия) за предшествующий академический период в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.
8. Студентам, интернам, магистрантам, которые не сдали промежуточную аттестацию (экзаменационная сессия) в сроки, определенные академическим календарем, по уважительным причинам (болезнь, семейные обстоятельства, стихийные бедствия, обучение по академической или кредитной мобильности), руководством организации образования после представления обучающимся подтверждающих документов устанавливаются индивидуальные сроки сдачи промежуточной аттестации (экзаменационная сессия).
По результатам сданной промежуточной аттестации (экзаменационная сессия) данной категории обучающихся назначается государственная стипендия в порядке, установленном настоящими Правилами.
9. Студентам, интернам, магистрантам, переведенным из одного учебного заведения в другое, государственная стипендия назначается в порядке, установленном настоящими Правилами, по итогам предыдущего семестра.

10. Академиялық демалыстан оралған студенттерге, интерндерге, магистранттарға мемлекеттік стипендияны тағайындау оқу жоспарларындағы академиялық айырма жойылғаннан кейін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Сырқатына байланысты екінші оқу жылына қалдырылған студенттерге, интерндерге, магистранттарға мемлекеттік стипендия олар оралған кезден бастап осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен оқу жоспары орындалған алдыңғы семестрдің қорытындысы бойынша тағайындалады.
Тиісті медициналық қорытындысы бар болса, туберкулезбен ауыратын студенттерге, интерндерге, магистранттарға, резидент-дәрігерлерге, докторанттарға мемлекеттік стипендия алдыңғы семестрдің қорытындысына қарамастан еңбекке жарамсыздық кезеңіне, бірақ еңбекке жарамсыздық басталған күннен бастап он айдан аспайтын кезеңге тағайындалады.
11. Студенттер, интерндер, магистранттар, докторанттар, резидент-дәрігерлерге бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты академиялық демалыста болған кезеңде мемлекеттік стипендия тағайындалмайды.
12. Мемлекеттік стипендияларды тағайындау білім алушылардың үлгерімін бақылау жүктелген бөлімше бастығының қызметтік жазбасы (ұсынуы) негізінде білім беру ұйымы басшысының немесе оны алмастыратын адамның бұйрығымен жүргізіледі.
13. Мемлекеттік стипендияларды тағайындау:
1) шығарылу себебіне қарамастан, білім алушы білім беру ұйымынан шығарылған жағдайда;
2) білім алушы қайтыс болған жағдайда;
3) білім алушы оқу бітіргеннен кейін оқу бітіргені туралы бұйрық шыққан күнінен бастап тоқтатылады.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағында белгіленген жағдайлар бойынша мемлекеттік стипендияларды тағайындауды тоқтату білім беру ұйымы басшысының немесе оны алмастыратын адамның тиісті бұйрығын шығару арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алатын көру қабілеті жағынан мүгедектігі бар адамдарға және есту қабілеті жағынан мүгедектігі бар адамдарға, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алынған балаларға мемлекеттік стипендия растайтын құжаттар тапсырылған күннен бастап және емтихан сессиясының нәтижелері бойынша академиялық берешегі болмаған кезде ұлғайту ескеріліп тағайындалады.
3-тарау. Мемлекеттік стипендияны төлеу тәртібі
16. Мемлекеттік стипендия осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген оны тағайындау туралы бұйрықтың негізінде төленеді.
Мемлекеттік стипендияны төлеуді ("Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 13-1-тармағына сәйкес) білім беру саласындағы уәкілетті органның операторы – жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын, білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын, студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты, жекеменшік білім беру ұйымдарында орта білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды және мемлекеттік атаулы стипендияларды қоспағанда, мемлекеттік стипендиялар төлеуді жүзеге асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыруға қатысушылардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын және Заңның 47-бабының 17-тармағында көрсетілген адамдардың бюджет қаражатының шығыстарын жұмыспен өтеу немесе жұмыспен өтемеген жағдайда орнын толтыру жөніндегі өз міндеттерін сақтауын мониторингтеу мен бақылауды қамтамасыз ететін заңды тұлға (бұдан әрі – оператор):
әкімшісі ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті орган болып табылатын тиісті бюджеттік бағдарламалардың қаражаты шеңберінде;
әкімшілері тиісті саланың өзге уәкілетті органдары болып табылатын тиісті бюджеттік бағдарламалардың қаражаты шеңберінде келісу бойынша жүзеге асырады.

10. Студентам, интернам, магистрантам, возвратившимся из академического отпуска, назначение государственной стипендии осуществляется в порядке, установленном настоящими Правилами, после устранения академической разницы в учебных планах.
Студентам, интернам, магистрантам, оставленным на повторный год обучения по болезни, с момента их возвращения государственная стипендия назначается в порядке, установленном настоящими Правилами, по итогам предыдущего семестра, в котором выполнен учебный план.
Студентам, интернам, магистрантам, врачам-резидентам, докторантам, больным туберкулезом, при наличии соответствующего медицинского заключения государственная стипендия назначается за период нетрудоспособности, но не более десяти месяцев со дня наступления нетрудоспособности независимо от итогов предыдущего семестра.
11. В период нахождения студентов, интернов, магистрантов, докторантов, врачей-резидентов в отпуске по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет государственная стипендия не назначается.
12. Назначение государственных стипендий производится приказом руководителя организации образования или лицом, его замещающим, на основании служебной записки (представления) руководителя подразделения, на которое возложен контроль успеваемости обучающихся.
13. Назначение государственных стипендий прекращается:
1) в случае отчисления (исключения) обучающегося из организации образования, независимо от причин отчисления (исключения);
2) в случае смерти обучающегося;
3) после завершения учебы обучающимся со дня выхода приказа о выпуске.
14. Прекращение назначения государственных стипендий по случаям, определенным пунктом 13 настоящих Правил, осуществляется путем издания соответствующего приказа руководителя организации образования или лица, его замещающего.
15. Государственная стипендия лицам с инвалидностью по зрению и лицам с инвалидностью по слуху, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей и находящимся под опекой (попечительством), обучающимся по государственному образовательному заказу, назначается с учетом повышения, с даты представления подтверждающих документов и при отсутствии академической задолженности по результатам экзаменационной сессии.
Глава 3. Порядок выплаты государственной стипендии
16. Государственная стипендия выплачивается на основании приказа о ее назначении, предусмотренного пунктом 12 настоящих Правил.
Выплату государственных стипендий осуществляет (согласно пункту 13-1 статьи 1 Закона Республики Казахстан "Об образовании") оператор уполномоченного органа в области образования - юридическое лицо со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определяемое уполномоченным органом в области образования, осуществляющее размещение государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях, государственного образовательного заказа на среднее образование в частных организациях образования, государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием и выплату государственных стипендий, за исключением государственных именных стипендий, а также осуществляющее координацию деятельности участников подушевого нормативного финансирования в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, и обеспечивающее мониторинг и контроль за соблюдением лицами, указанными в пункте 17 статьи 47 Закона, своих обязанностей по отработке или возмещению расходов бюджетных средств в случае неотработки (далее – оператор):
в рамках соответствующих бюджетных программ, администратором которых выступает уполномоченный орган в области науки и высшего образования;
по согласованию, в рамках соответствующих бюджетных программ, администраторами которых выступают иные уполномоченные органы соответствующей отрасли.

Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Мемлекеттік стипендияларды төлеу айдың 10-шы күніндегі жағдай бойынша оператор алушылардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексергеннен кейін толық ай үшін бөлшектемей жүзеге асырылады, бұл бірінші курстың бірінші семестрінде оқитын білім алушыларға қолданылмайды, олардың сәйкестігін тексеру қыркүйекте 30 қыркүйектегі жағдай бойынша, ал келесі айларда осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген фактілерді анықтау үшін айдың 10-шы күніндегі жағдай бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Мемлекеттік стипендияларды төлеу шеңберінде оператордың жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарымен өзара іс-қимылы "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары "Жоғары білімнің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесі арқылы ағымдағы айдың 12-ші күнінен кешіктірмей операторға өздерінде оқып жатқан алушылар туралы, олардың аралық аттестаттау нәтижелері (емтихан сессиясы), осы Қағидаларға сәйкес алушылардың санаттары, сондай-ақ алушылардың таңдауы бойынша екінші деңгейдегі банкте не Ұлттық пошта операторында ашылған олардың ағымдағы шоттарының деректемелері туралы дұрыс деректерді ұсынады. Егер 12-ші күн жұмыс істемейтін күнге келетін болса, одан кейінгі ең жақын жұмыс күні мерзім аяқталатын күн болып есептеледі.
Оператор жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары ұсынған мәліметтерді қарайды және қаржыландыруға өтінімдерді ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органға, тиісті саланың өзге де уәкілетті органдарына мәліметтерді алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жібереді.
Ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті орган, тиісті саланың өзге де уәкілетті органдары алушылардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексергеннен кейін оператордан қаржыландыруға өтінімдерді алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік стипендия төлеу үшін операторға қаражат аударуды жүзеге асырады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Мына:

Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
17. Выплаты государственных стипендий осуществляются за полный месяц, без дробления, после проверки соответствия получателей требованиям настоящих Правил, проводимой оператором по состоянию на 10 число месяца, за исключением получателей, обучающихся на первом семестре первого курса, проверка соответствия которых проводится в сентябре по состоянию на 30 сентября, а в последующие месяцы по состоянию на 10 число месяца для установления фактов, указанных в пункте 13 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 17 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
18. В рамках выплат государственных стипендий взаимодействие оператора с организациями высшего и (или) послевузовского образования осуществляется посредством информационной системы "Единая платформа высшего образования".
Организации высшего и (или) послевузовского образования представляют оператору сведения, включающие корректные данные об обучающихся у них получателях, результатах их промежуточной аттестации (экзаменационная сессия), категории получателей согласно настоящим Правилам, а также реквизитах их текущих счетов, открытых в банке второго уровня либо Национальном операторе почты по выбору получателей посредством информационной системы "Единая платформа высшего образования", не позднее 12 числа текущего месяца. В случае, если 12 число приходится на нерабочий день, днем окончания срока считается ближайший следующий за ним рабочий день.
Оператор рассматривает сведения, предоставленные организациями высшего и (или) послевузовского образования, и направляет заявки на финансирование в уполномоченный орган в области науки и высшего образования, иные уполномоченные органы соответствующей отрасли в течение пяти рабочих дней со дня получения сведений.
Уполномоченный орган в области науки и высшего образования, иные уполномоченные органы соответствующей отрасли осуществляют перечисление средств оператору для выплаты государственных стипендий после проверки соответствия получателей требованиям настоящих Правил в течение трех рабочих дней со дня получения от оператора заявки на финансирование.
Сноска. Пункт 18 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
19. Выплаты государственных стипендий осуществляются путем зачисления их сумм на текущие счета получателей, открытые в банке второго уровня либо Национальном операторе почты по выбору получателей, до конца текущего месяца, за исключением случаев:

1) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары операторға ұсынған мәліметтерде алушылардың деректемелері дұрыс көрсетілмегендіктен, аударылған мемлекеттік стипендия сомалары екінші деңгейдегі банктерден қайтарылған (бұл жағдайда мемлекеттік стипендияны алушылардың есебіне жатқызу екінші деңгейдегі банктер төлемді жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары ұсынған алушылардың ағымдағы шоттарының дұрыс деректемелерін ескере отырып толық өткізгенге дейін жүргізіледі);
2) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары операторға алушылардың деректері дұрыс толтырылмаған мәліметтерді ұсынған (бұл жағдайда мемлекеттік стипендияны алушылардың есебіне жатқызу жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары мәліметтерді түзеткеннен кейін және ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті органнан, тиісті саладағы өзге де уәкілетті органдардан операторға мемлекеттік стипендия төлеу үшін қаражат түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүргізіледі);
3) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары мәліметтерді операторға техникалық себептер бойынша осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген мерзімнен кешіктіріп ұсынған (бұл жағдайда мемлекеттік стипендияны алушылардың есебіне жатқызу ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті органнан, тиісті саладағы өзге де уәкілетті органдардан операторға мемлекеттік стипендия төлеу үшін қаражат түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жүргізіледі) жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік стипендия төлеу оның сомасын алушылардың таңдауы бойынша екінші деңгейдегі банкте не Ұлттық пошта операторында ашылған алушылардың ағымдағы шоттарына ағымдағы айдың соңына дейін аудару жолымен жүзеге асырылады.
Алушыларға мемлекеттік стипендия аударуға негіз болған мәліметтерді жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының түзетуі себебінен оператордың тиісті ағымдағы шотында мемлекеттік стипендиялардың артық сомасы қалыптасқан жағдайда ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті орган, тиісті саладағы өзге де уәкілетті органдар мемлекеттік стипендия төлеу үшін аударған қаражатты қайтаруды оператор:
1) қаржы жылы ішінде – ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті органның, тиісті саладағы өзге де уәкілетті органның ағымдағы шотына;
2) қаржы жылының қорытындысы бойынша – республикалық бюджеттің кірісіне жүргізеді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1) возврата перечисленных сумм государственных стипендий от банков второго уровня по причине некорректного указания в сведениях, предоставляемых организациями высшего и (или) послевузовского образования, реквизитов получателей (в данном случае зачисление государственных стипендий получателям производится до полного проведения платежа банками второго уровня с учетом предоставленных организациями высшего и (или) послевузовского образования корректных реквизитов текущих счетов получателей);
2) предоставления оператору организациями высшего и (или) послевузовского образования сведений с заполненными некорректными данными по получателям (в данном случае зачисление государственных стипендий получателям производится после корректировки сведений организациями высшего и (или) послевузовского образования и в течение трех рабочих дней со дня поступления средств для выплаты государственных стипендий от уполномоченного органа в области науки и высшего образования, иных уполномоченных органов соответствующей отрасли оператору);
3) предоставления оператору организациями высшего и (или) послевузовского образования сведений позднее срока, предусмотренного пунктом 18 настоящих Правил, по техническим причинам (в данном случае зачисление государственных стипендий получателям производится в течение трех рабочих дней со дня поступления оператору средств для выплаты государственных стипендий от уполномоченного органа в области науки и высшего образования, иных уполномоченных органов соответствующей отрасли).
Оператор производит возврат средств, перечисленных уполномоченным органом в области науки и высшего образования, иными уполномоченными органами соответствующей отрасли на выплату государственных стипендий, в случае образования излишней суммы государственных стипендий на соответствующем текущем счете оператора по причине корректировки организациями высшего и (или) послевузовского образования сведений, на основании которых уже произведено зачисление государственных стипендий получателям:
1) в течение финансового года – на текущий счет уполномоченного органа в области науки и высшего образования, иного уполномоченного органа соответствующей отрасли;
2) по итогам финансового года – в доход республиканского бюджета.
Сноска. Пункт 19 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).

19-1. "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесіндегі алушылар жөніндегі деректердің анықтығын және дұрыстығын жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы қамтамасыз етеді. Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының дұрыс емес мәліметтер ұсынуына байланысты мемлекеттік стипендия алушылардың есебіне қате жатқызылған жағдайда жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы қате есепке жатқызылған мемлекеттік стипендия сомаларын алушылардың операторға қайтаруын қамтамасыз етеді.
"Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесінің іркіліссіз жұмыс істеуін және ондағы алушылар жөніндегі деректердің сақталуын ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті орган қамтамасыз етеді.
Операторға мемлекеттік стипендия төлеу үшін қаражаттың уақтылы аударылуын ғылым және жоғары білім беру саласындағы уәкілетті орган, тиісті саладағы өзге де уәкілетті органдар қамтамасыз етеді.
Алушылардың ағымдағы шоттарына мемлекеттік стипендия сомаларының уақтылы аударылуын және мемлекеттік стипендия төлеу бойынша есеп-қисаптарды жүзеге асыруды оператор қамтамасыз етеді.
Ескерту. 3-тарау 19-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Мемлекеттік стипендия аралық аттестаттаудан (емтихан сессиясынан) және каникулдардан кейінгі келесі айдың бірінші күнінен бастап академиялық кезең, аралық аттестаттау мен каникул аяқталатын айды қоса алғанда, оның соңына дейін ай сайын төленеді. Бітіруші курстарда оқып жүргендерге мемлекеттік стипендия білім беру ұйымдарын бітіруіне байланысты оқудан шығарылған күніне дейінгі кезең үшін төленеді.
21. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген, мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқып жүрген адамдарға мемлекеттік стипендия растайтын құжаттар тапсырылған күннен бастап және емтихан сессиясының нәтижелері бойынша академиялық берешегі болмаса, ұлғайту ескеріле отырып төленеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Мемлекеттік стипендияға ұсынылған студенттерге, интерндерге, магистранттарға, резидент-дәрігерлерге, докторанттарға мемлекеттік стипендия жазғы каникул кезеңіне екі ай (шілде, тамыз) үшін жиынтықтап төленеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Кәсіптік практика, жазғы каникулдар кезеңінде, сондай-ақ жалақы төленетін жұмыс орындары мен лауазымдарда жұмыс істеген кезеңде студенттерге, интерндерге, магистранттарға мемлекеттік стипендия осы Қағидалардың 12-тармағында белгіленген тәртіппен төленеді.

19-1. Достоверность и корректность данных по получателям в информационной системе "Единая платформа высшего образования" обеспечивает организация высшего и (или) послевузовского образования. В случае неправильного зачисления государственных стипендий получателям в связи с предоставлением организацией высшего и (или) послевузовского образования некорректных сведений организация высшего и (или) послевузовского образования обеспечивает возврат получателями оператору неправильно зачисленных сумм государственных стипендий.
Бесперебойное функционирование информационной системы "Единая платформа высшего образования" и сохранность данных по получателям в ней обеспечивает уполномоченный орган в области науки и высшего образования.
Своевременность перечисления средств для выплаты государственных стипендий оператору обеспечивают уполномоченный орган в области науки и высшего образования, иные уполномоченные органы соответствующей отрасли.
Своевременность зачисления сумм государственных стипендий на текущие счета получателей и осуществление расчетов по выплате государственных стипендий обеспечивает оператор.
Сноска. Правила дополнены пунктом 19-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
20. Государственная стипендия выплачивается ежемесячно с первого числа месяца, следующего за промежуточной аттестацией (экзаменационная сессия) и каникулами, включительно до конца месяца, в котором заканчиваются академический период, промежуточная аттестация и каникулы. Обучающимся выпускных курсов государственная стипендия выплачивается за период до даты отчисления в связи с окончанием организаций образования.
21. Лицам, указанным в пункте 15 настоящих Правил, обучающимся по государственному образовательному заказу, государственная стипендия выплачивается с учетом повышения, даты предоставления подтверждающих документов и при отсутствии академической задолженности по результатам экзаменационной сессии.
Сноска. Пункт 21 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
22. Студентам, интернам, магистрантам, врачам-резидентам, докторантам, представленным на государственную стипендию, государственная стипендия за период летних каникул выплачивается суммарно за два месяца (июль, август).
Сноска. Пункт 22 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
23. В период профессиональной практики, летних каникул, а также в период работы на рабочих местах и в должностях с выплатой заработной платы студентам, интернам, магистрантам, государственная стипендия выплачивается в порядке, установленном пунктом 12 настоящих Правил.

24. Медициналық қорытындының (дәрiгерлiк-консультациялық комиссияның қорытындысы) негізінде берілген академиялық демалыстарды қоспағанда, студенттер, интерндер, магистранттар, резидент-дәрігерлер, докторанттар академиялық демалыста болған кезеңде мемлекеттік стипендия төленбейді.
Медициналық қорытындының (дәрiгерлiк-консультациялық комиссияның қорытындысы) негізінде академиялық демалыста жүрген студенттерге, интерндерге, магистранттарға, резидент-дәрігерлерге, докторанттарға, мемлекеттік стипендия осы Қағидалардың 32-тармағында көзделген мөлшерде белгіленеді.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25. Жүктілігіне және босануына байланысты демалыс кезеңіне студенттерге, интерндерге, магистранттарға, резидент-дәрігерлерге, докторанттарға мемлекеттік стипендия Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген бүкіл мерзім ішінде жүктілігіне және босануына байланысты демалысқа шыққанға дейін белгіленген мөлшерде төленеді.
Академиялық демалыс кезеңінде жүктілігіне және босануына байланысты уақытша еңбекке жарамсыздығы туралы анықтама ұсынылған кезде академиялық демалыс тоқтатылып, жүктілігіне және босануына байланысты демалыс ресімделеді.
4-тарау. Бiлiм беру ұйымдарында білім алушыларға берілетін мемлекеттiк стипендияның мөлшерлерi
26. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша білім алушыларға ай сайынғы мемлекеттік стипендия осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде белгіленеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

24. В период нахождения студентов, интернов, магистрантов, врачей-резидентов, докторантов в академическом отпуске государственная стипендия не выплачивается, за исключением академических отпусков, предоставленных на основании медицинского заключения (заключение врачебно-консультационной комиссии).
Студентам, интернам, магистрантам, врачам-резидентам, докторантам, находящимся в академическом отпуске на основании медицинского заключения (заключение врачебно-консультационной комиссии), на время академического отпуска государственная стипендия устанавливается в размере, предусмотренном в пункте 32 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 24 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
25. Студентам, интернам, магистрантам, врачам-резидентам, докторантам на период отпуска по беременности и родам государственная стипендия выплачивается в размерах, установленных до ухода в отпуск по беременности и родам, в течение всего срока, установленного действующим законодательством Республики Казахстан.
При представлении справки о временной нетрудоспособности в связи с беременностью и родами в период академического отпуска академический отпуск прерывается и оформляется отпуск по беременности и родам.
Глава 4. Размеры государственной стипендии обучающимся в организациях образования
26. Обучающимся по государственному образовательному заказу размер ежемесячной государственной стипендии устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 26 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).

27. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
29. Осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген адамдардың, сондай-ақ аралық аттестаттау (емтихан сессиясы) нәтижелері бойынша тек "үздік" деген бағалары бар студенттер мен магистранттардың білім беру ұйымдарында оқу кезеңінде жоғарылатылған мемлекеттік стипендия алуға құқығы бар.
Мемлекеттік стипендияның мөлшерлерін жоғарылату осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.

27. исключен постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
28. исключен постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
29. Лица, указанные в пункте 15 настоящих Правил, а также студенты и магистранты, имеющие по результатам промежуточной аттестации (экзаменационной сессии) оценки только "отлично", имеют право на получение повышенной государственной стипендии в период обучения в организациях образования.
Повышение размеров государственной стипендии устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. "Арал өңіріндегі экологиялық қасірет салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экологиялық апат аймағында тұратын білім алушыларға стипендия төлеу экологиялық жағынан қолайсыз жағдайда тұрғаны үшін коэффициент қолданыла отырып белгіленеді.
31. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес толықтай мемлекет қамтамасыз ететін студенттер мен магистранттарға мемлекеттік стипендия тиісінше студенттер мен магистранттардың мемлекеттік стипендиясы мөлшерінің 50 (елу) пайызы мөлшерінде белгіленеді.

Сноска. Пункт 29 - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
30. Обучающимся, проживающим в зоне экологического бедствия, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие экологического бедствия в Приаралье" устанавливается оплата стипендии с применением коэффициента за проживание в экологически неблагополучных условиях.
31.Студентам и магистрантам, состоящим в соответствии с законодательством Республики Казахстан на полном государственном обеспечении, государственная стипендия устанавливается в размере 50 (пятьдесят) процентов от размера государственной стипендии, соответственно, студентов и магистрантов.

32. Медициналық қорытындының негізінде академиялық демалыстағы студенттерге, интерндерге, магистранттарға, докторанттарға, резидент-дәрігерлерге мемлекеттік стипендия академиялық демалыс уақытына тиісінше докторанттардың, резидент-дәрігерлердің, студенттердің, интерндердің, магистранттардың мемлекеттік стипендиясы мөлшерінің 50 (елу) пайызы (мүгедектігі бар адамдарға – 75 (жетпіс бес) пайыз) мөлшерінде белгіленеді.
Мемлекеттік стипендияларды
тағайындау, төлеу қағидаларына
және олардың мөлшеріне
1-қосымша
Ай сайынғы мемлекеттік стипендияның мөлшері

32. Студентам, интернам, магистрантам, докторантам, врачам-резидентам, находящимся в академическом отпуске на основании медицинского заключения, на время академического отпуска государственная стипендия устанавливается в размере 50 (пятьдесят) процентов (лицам с инвалидностью – 75 (семьдесят пять) процентов), соответственно, от размера государственной стипендии докторантов, врачей–резидентов, студентов, интернов, магистрантов.
Приложение 1
к Правилам назначения,
выплаты и размерам
государственных стипендий
Размер ежемесячной государственной стипендии

Ескерту. Қағидалар 1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с
Алушылардың санаты
Мемлекеттік стипендияның мөлшері, айына (теңге)
2024 жылғы 1 қыркүйектен бастап
2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап
1
2
3
4
1
Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмысшы біліктіліктері бойынша оқитын студенттер
43 574
43 574
2
Техникалық және кәсіптік (орта буын мамандарын даярлауды көздейтін), орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын студенттер
41 896
41 896
3
Даярлаудың педагогикалық бағыттары және "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша оқитын студенттерді қоспағанда, жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын студенттер
47 135
52 372
4
Жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында даярлаудың педагогикалық бағыттары және "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша оқитын студенттер
75 600
84 000
5
Интерндер
85 376
94 862
6
Магистранттар, оның ішінде оқуға мемлекеттік органдар жібермеген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Сот төрелігі академиясының магистранттары
107 061
117 098
7
Мемлекеттік органдардан оқуға жіберілген Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің Сот төрелігі академиясының магистранттары
(оқуға түскен кезде соңғы жұмыс орнында белгіленген лауазымдық айлықақысы мөлшерінде, бірақ мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын магистранттар үшін белгіленген мемлекеттік стипендия мөлшерінен төмен емес)
-
-
8
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымында білім алатын магистранттар
200 000
218 750
9
Даярлаудың "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша резидент-дәрігерлер және магистранттар
123 122
134 664
10
Докторанттар, оның ішінде даярлаудың "Денсаулық сақтау" бағыты бойынша докторанттар
240 000
262 500
11
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдерінің тыңдаушылары (ай сайынғы мемлекеттік стипендия мөлшерінің сексен бес пайызы деңгейінде)
40 065
44 516
Мемлекеттік стипендияларды
тағайындау, төлеу қағидаларына
және олардың мөлшеріне
2-қосымша
Мемлекеттік стипендиялардың мөлшерлерін жоғарылату
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 518 (01.09.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Стипендиаттар тізбесі
Мемлекеттік стипендияның белгіленген мөлшеріне қатысты мөлшерлерді пайызбен жоғарылату
1
2
3
1
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын көру қабілеті жағынан мүгедектігі бар адамдарға және есту қабілеті жағынан мүгедектігі бар адамдарға
75
2
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген студенттерге, магистранттарға және интерндерге
50
3
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және азаматтардың қамқорлығындағы (қорғаншылығындағы) балалар қатарындағы студенттерге, магистранттарға және интерндерге
30
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында оқитын, емтихан сессиясының нәтижелері бойынша тек "үздік" деген бағалары бар студенттерге, магистранттарға
15
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 7 ақпандағы
N 116 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

Сноска. Правила дополнены приложением 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
№ п/п
Категория получателей
Размер государственной стипендии в месяц (тенге)
с 1 сентября 2024 года
с 1 сентября 2025 года
1
2
3
4
1
Студенты, обучающиеся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования по рабочим квалификациям
43 574
43 574
2
Студенты, обучающиеся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального (предусматривающие подготовку специалистов среднего звена), послесреднего образования
41 896
41 896
3
Студенты, обучающиеся в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования, за исключением студентов, обучающихся по педагогическим направлениям подготовки и направлению "Здравоохранение"
47 135
52 372
4
Студенты, обучающиеся в организациях образования, реализующих образовательные программы высшего образования по педагогическим направлениям подготовки и направлению подготовки "Здравоохранение"
75 600
84 000
5
Интерны
85 376
94 862
6
Магистранты, в том числе магистранты Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан без направления государственных органов
107 061
117 098
7
Магистранты Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, направленные на обучение из государственных органов
(в размере должностного оклада, установленного на момент поступления, по последнему месту работы, но не ниже размера государственной стипендии, установленного для магистрантов, обучающихся по государственному образовательному заказу)
-
-
8
Магистранты, обучающиеся в автономной организации образования "Назарбаев Университет"
200 000
218 750
9
Врачи-резиденты и магистранты по направлению подготовки "Здравоохранение"
123 122
134 664
10
Докторанты, в том числе докторанты, по направлению подготовки "Здравоохранение"
240 000
262 500
11
Слушатели подготовительных отделений организаций высшего и (или) послевузовского образования (на уровне восемьдесят пять процентов от размера ежемесячной государственной стипендии студентов)
40 065
44 516
Приложение 2
к Правилам назначения,
выплаты и размерам
государственных стипендий
Повышение размеров государственных стипендий
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства РК от 28.06.2024 № 518 (вводится в действие с 01.09.2024).
№ п/п
Перечень стипендиатов
Повышение размеров в процентах к установленному размеру к государственной стипендии
1
2
3
1
Лицам с инвалидностью по зрению и лицам с инвалидностью по слуху, обучающимся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования
75
2
Студентам, магистрантам и интернам, обучающимся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, приравненным в соответствии с Законом Республики Казахстан "О ветеранах" по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
50
3
Студентам, магистрантам и интернам, обучающимся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей и находящихся под опекой (попечительством) граждан
30
4
Студентам, магистрантам, обучающимся в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, имеющим по результатам экзаменационной сессии только оценки "отлично"
15
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 февраля 2008 года N 116
Перечень утративших силу
некоторых решений Правительства Республики Казахстан

1. "Білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 54, 538-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 12 тамыздағы N 1254 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 36-37, 430-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 12 шілдедегі N 770 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 22, 234-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 мамырдағы N 473 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 21-22, 213-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 наурыздағы N 286 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 12, 157-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 қарашадағы N 1154 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 44, 553-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 мамырдағы N 453 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 21, 250-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 515 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 22, 271-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 54, ст. 538).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 августа 2000 года N 1254 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 36-37, ст. 430).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2002 года N 770 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 22, ст. 234).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 473 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 21-22, ст. 213).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2004 года N 286 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 12, ст. 157).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2004 года N 1154 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 44, ст. 553).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2005 года N 453 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 21, ст. 250).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 515 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 22, ст. 271).