Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2012 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 1680 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2012 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2012 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 1680
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2012 год (далее - План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.

3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1680 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2012 жылға арналған жоспары

3. Государственным органам - разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2011 года № 1680
План
законопроектных работ Правительства Республики Казахстан
на 2012 год

Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.04.12 № 453; 2012.04.12 N 454; 2012.06.05 N 749; 2012.06.29 N 887; 2012.07.26 N 971; 2012.07.31 N 1005; 2012.08.14 N 1045; 2012.09.12 N 1187; 2012.09.17 N 1208; 2012.09.28 N 1245; 2012.10.29 N 1364; 2012.10.30 N 1372; 21.12.2012 N 1650 Қаулыларымен.
№ р/с
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.04.12 N 454 Қаулысымен.
2.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.04.12 N 454 Қаулысымен.
3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаптауларға және басқа да қатыгез, адамгершілікке жатпайтын немесе ар-намысты қорлайтын іс-әрекеттер мен жазалау түрлерін алдын алуға бағытталған ұлттық алдын алу тетіктерін жасау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
М.Б. Бекетаев
4.
Дербес деректер туралы
ІІМ
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
А.Ж. Күреңбеков
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дербес деректер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
А.Ж. Күреңбеков
6.
Магистралдық құбыржол туралы
МГМ
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Қ.Б. Сафинов
7.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне магистралдық құбыржолдар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МГМ
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Қ.Б. Сафинов
8.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бәсекелестік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭДСМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
А.М. Ескендіров
9.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.04.12 № 453 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін ұйымдастыру, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ
(келісім бойынша)
Қаңтар
Наурыз
Мамыр
Б.Ш. Тәжияқов
11.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.29 N 887 Қаулысымен.
12.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.29 N 887 Қаулысымен.
13.
«Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Ақпан
Сәуір
Маусым
Ә.Т. Аманбаев
14.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.14 N 1045 Қаулысымен.
15.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.05 N 749 Қаулысымен.
16.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.07.31 N 1005 Қаулысымен.
17.
Мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы
Әділетмині
Сәуір
Маусым
Тамыз
Ә.Т. Аманбаев
18.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекет кепілдік берген заң көмегі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Сәуір
Маусым
Тамыз
Ә.Т. Аманбаев

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.04.2012 № 453; от 12.04.2012 № 454; от 05.06.2012 № 749; от 29.06.2012 № 887; от 26.07.2012 № 971; от 31.07.2012 № 1005; от 14.08.2012 № 1045; от 12.09.2012 № 1187; от 17.09.2012 № 1208; от 28.09.2012 № 1245; от 29.10.2012 № 1364; от 30.10.2012 № 1372; от 21.12.2012 № 1650.
№ п/п
Наименование законопроекта
Государственный
орган-
разработчик
Срок представления
Лицо,
ответственное
за качественную
разработку и
своевременное
внесение
законопроектов
Мин.
юст
Правительство
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 12.04.2012 № 454
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 12.04.2012 № 454
3.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам создания
национальных
превентивных
механизмов,
направленных на
предупреждение пыток
и других жестоких,
бесчеловечных или
унижающих достоинств
видов обращения и
наказания
МЮ
Январь
Февраль
Март
Бекетаев М.Б.
4.
О персональных данных
МВД
Январь
Февраль
Март
Куренбеков А.Ж.
5.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
персональных данных
МВД
Январь
Февраль
Март
Куренбеков А.Ж.
6.
О магистральном
трубопроводе
МНГ
Январь
Февраль
Март
Сафинов К.Б.
7.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
магистральных
трубопроводов
МНГ
Январь
Февраль
Март
Сафинов К.Б.
8.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
конкуренции
МЭРТ
Январь
Февраль
Апрель
Искандиров А.М.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 12.04.2012 № 453
10.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
организации
деятельности
Национального Банка
Республики Казахстан,
регулирования
финансового рынка и
финансовых
организаций
НБ
(по согласованию)
Январь
Март
Май
Таджияков Б.Ш.
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 29.06.2012 № 887
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 29.06.2012 № 887
13.
О внесении изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
«О судебно-экспертной
деятельности в
Республике Казахстан»
МЮ
Февраль
Апрель
Июнь
Аманбаев А.Т.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 14.08.2012 № 1045
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 05.06.2012 № 749
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.07.2012 № 1005
17.
О гарантированной
государством
юридической помощи
МЮ
Апрель
Июнь
Август
Аманбаев А.Т.
18.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
совершенствования
системы
предоставления
гарантированной
государством
юридической помощи
МЮ
Апрель
Июнь
Август
Аманбаев А.Т.

18-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру және исламдық қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ (келісім бойынша)
Мамыр
Маусым
Тамыз
Д.Т. Ақышев
19.
2013 – 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Л.М. Кармазина
20.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2013 - 2015 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ЭДСМ
Тамыз
Тамыз
Тамыз
М.Ә. Құсайынов
20-1.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.28 N 1245 Қаулысымен.
21.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ювеналдық әділетті жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Мамыр
Шілде
Қыркүйек
Д.Р. Құсдәулетов
22.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.07.26 N 971 Қаулысымен.
23.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.12 N 1187 Қаулысымен.
24.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.10.29 N 1364 Қаулысымен
25.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.10.29 N 1364 Қаулысымен
26.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың тұрғын үйге құқықтарын қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БҒМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
М.Н. Сарыбеков
27.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.09.17 N 1208 Қаулысымен.
27-1.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы (жаңа редакция)
ҰҚК (келісім бойын ша)
Наурыз
Тамыз
Қазан
Т.М. Стамбеков
28.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ККМ
Маусым
Тамыз
Қазан
Ж.М. Қасымбек
28-1.
Азаматтық қорғау туралы
ТЖМ
Шілде
Тамыз
Қазан
В.В. Петров
28-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтық қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТЖМ
Шілде
Тамыз
Қазан
В.В. Петров
28-3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МҚІА (келісім бойынша)
Ақпан
Сәуір
Қараша
Ә.А.Көмекбаев
28-4.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне арнайы экономикалық аймақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИЖТМ
Мамыр
Қыркүйек
Қараша
А.П. Рау
28-5.
Мемлекеттік қызметтер туралы
ЭДСМ
Мамыр
Шілде
Қараша
Д.М. Шәженова
28-6.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік қызметтер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭДСМ
Мамыр
Шілде
Қараша
Д.М. Шәженова
29.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.12.2012 N 1650 Қаулысымен.
30.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне атқарушылық іс жүргізуді жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Шілде
Қыркүйек
Қараша
Ә.Т. Аманбаев
31.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Кеден одағында тарифтік емес реттеу шараларын қолдану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭДСМ
Шілде
Қыркүйек
Қараша
Т.М. Сүлейменов
32.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне адам саудасына қарсы іс қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Шілде
Қыркүйек
Қараша
М.Ғ. Демеуов

18-1.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
страхования и
исламского
финансирования
НБ (по
согласованию)
Май
Июнь
Август
Акишев Д.Т.
19.
О республиканском
бюджете на 2013-2015
годы
МФ
Август
Август
Август
Кармазина Л.М.
20.
О гарантированном
трансферте из
Национального фонда
Республики Казахстан
на 2013-2015 годы
МЭРТ
Август
Август
Август
Кусаинов М.А.
20-1.
Исключена постановлением Правительства РК от 28.09.2012 № 1245
21.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
совершенствования
ювенальной юстиции
МЮ
Май
Июль
Сентябрь
Куставлетов Д.Р.
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 26.07.2012 № 971.
23.
Исключена постановлением Правительства РК от 12.09.2012 № 1187.
24.
Исключена постановлением Правительства РК от 29.10.2012 № 1364
25.
Исключена постановлением Правительства РК от 29.10.2012 № 1364
26.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
обеспечения прав на
жилище детей-сирот и
детей, оставшихся без
попечения родителей
МОН
Июнь
Июль
Сентябрь
Сарыбеков М.Н.
27.
Исключена постановлением Правительства РК от 17.09.2012 № 1208
27-1.
О Государственной
границе Республики
Казахстан
(новая редакция)
КНБ (по
согласованию)
Март
Август
Октябрь
Стамбеков Т.М.
28.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
транспорта
МТК
Июнь
Август
Октябрь
Касымбек Ж.М.
28-1.
О гражданской
защите
МЧС
Июль
Август
Октябрь
Петров В.В.
28-2.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
гражданской защиты
МЧС
Июль
Август
Октябрь
Петров В.В.
28-3.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
государственной службы
АДГС (по
согласованию)
Февраль
Апрель
Ноябрь
Комекбаев А.А.
28-4.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
специальных
экономических зон
МИНТ
Май
Сентябрь
Ноябрь
Рау А.П.
28-5.
О государственных
услугах
МЭРТ
Май
Июль
Ноябрь
Шаженова Д.М.
28-6.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
государственных услуг
МЭРТ
Май
Июль
Ноябрь
Шаженова Д.М.
29.
Исключена постановлением Правительства РК от 21.12.2012 № 1650
30.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
совершенствования
исполнительного
производства
МЮ
Июль
Сентябрь
Ноябрь
Аманбаев А.Т.
31.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
применения мер
нетарифного
регулирования в
Таможенном союзе
МЭРТ
Июль
Сентябрь
Ноябрь
Сулейменов Т.М.
32.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
противодействия
торговле людьми
МВД
Июль
Сентябрь
Ноябрь
Демеуов М.Г.

32-1.
Жол қозғалысы туралы
ІІМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Қ.С. Тыныбеков
32-1-1.
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы (жаңа редакция)
ІІМ
Шілде
Қыркүйек
Желтоқсан
Қ.Н. Қасымов
32-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол қозғалысы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Қ.С. Тыныбеков
33.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне астық нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АШМ
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
М.Т. Өмірияев
33-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қаржымині
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Р.Е. Дәленов
33-2.
Оңалту және банкроттық туралы
Қаржымині
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Р.Е. Дәленов
34.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әр түрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қарама-қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарын жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Тамыз
Қазан
Желтоқсан
Д.Р. Құсдәулетов
34-1.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЖРБА
қыркүйек
қазан
Желтоқсан
Қ.М. Отаров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әдiлетминi – Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
МҚА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ЖРБА – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі

32-1.
О дорожном движении
МВД
Август
Октябрь
Декабрь
Тыныбеков К.С.
32-1-1.
Об органах внутренних
дел Республики
Казахстан
(новая редакция)
МВД
Июль
Сентябрь
Декабрь
Касымов К.Н.
32-2.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам дорожного
движения
МВД
Август
Октябрь
Декабрь
Тыныбеков К.С.
33.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
регулирования
зернового рынка
МСХ
Август
Октябрь
Декабрь
Умерьяев М.Т.
33-1.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые законода-
тельные акты
Республики Казахстан
по вопросам
банкротства
МФ
Август
Октябрь
Декабрь
Даленов Р.Е.
33-2.
О реабилитации и
банкротстве
МФ
Август
Октябрь
Декабрь
Даленов Р.Е.
34.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые законо-
дательные акты
Республики Казахстан
по вопросам исключения
противоречий,
пробелов, коллизий
между нормами права
различных законо-
дательных актов
и норм, способст-
вующих совершению
коррупционных
правонарушений
МЮ
Август
Октябрь
Декабрь
Куставлетов Д.Р.
34-1.
О внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные акты
Республики Казахстан
по вопросам
регулирования
земельных отношений
АУЗР
сентябрь
октябрь
декабрь
Отаров К.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АУЗР – Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами