Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 131 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 821 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.10.2015 № 821 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 341 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру»;
2) «Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру»;
3) «Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 131 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын
қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және
нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) ішкі істер органдарының тіркеу-емтихан бөлімшелері (бұдан әрі – ТЕБ);

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере обеспечения безопасности дорожного движения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 131. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 821
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2015 № 821 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра внутренних дел РК от 14.04.2015 г. № 341.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые стандарты государственных услуг:
1) «Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства»;
2) «Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства»;
3) «Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 131
Стандарт государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача
регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных
средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга: «Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) регистрационно-экзаменационные подразделения органов внутренних дел (далее – РЭП);

2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің автоматтандырылуын бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) ТЕБ-ке:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 6 сағаттан аспайды;
қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
2) орталыққа жүгінген кезде:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 2 сағаттан аспайды;
электрондық кезек талонын алған сәттен бастап құжаттарды тапсырғанға дейін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
орталық қызметкерінің бір өтінімді ресімдеуіне рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көлік құралын тіркеу туралы куәлік және нөмірлік тіркеу белгілері.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхат негізінде әрекет ететін оның өкіліне жеке басты куәландыратын құжатты көрсеткен кезде:
1) ТЕБ-те: көлік құралын тіркеу туралы куәлікті беру тізіліміне қол қойғызып;
2) орталықта: қолхаттың негізінде орталық қызметкері күн сайын береді.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін мемлекеттік баж алынады, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 540-бабына сәйкес:
1) көлік құралын тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – КҚТК) беру үшін – мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген ең төменгі айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) 125 пайызын;
2) автомобильге мемлекеттік нөмірлік тіркеу белгісін (бұдан әрі – МНТБ) беру үшін – АЕК-тің 280 пайызын;
3) мотокөлікке, автомобиль тіркемесіне МНТБ беру үшін – АЕК-тің 140 пайызын;
4) «Транзит» МНТБ беру үшін АЕК-тің 35 пайызын құрайды.
Бұдан басқа, Салық кодексінің 456-бабында көлік құралдарын тіркеу үшін тіркелетін (қайта тіркелетін) әрбір көлік құралы үшін, сондай-ақ КҚТК телнұсқасын алған кезде айлық есептік көрсеткіштің төрттен бір бөлігін құрайтын мемлекеттік алым көзделген.
Мемлекеттік баж және мемлекеттік алым банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің көлемі мен төленген күнін растайтын төлем құжатын береді. Орталықта картридер көмегімен (оларда интернет банкинг болған жағдайда) төлем карталары арқылы «электрондық үкімет» порталының төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮПШ) арқылы төлем жүргізуге болады.

2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) в РЭП:
с момента сдачи документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта – не более 6 часов;
максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут;
2) при обращении в центр:
с момента сдачи документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта – не более 2 часов;
максимально допустимое время ожидания в очереди с момента получения талона электронной очереди до сдачи документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время оформления работником центра не более 20 минут на одну заявку.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации транспортного средства и регистрационные номерные знаки.
Результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю или его представителю, действующего на основании доверенности по предъявлению документа, удостоверяющего личность:
1) в РЭП: под роспись в реестре выдачи свидетельства о регистрации транспортного средства;
2) в центре: работником центра, ежедневно на основании расписки.
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» (далее – Налоговый кодекс) составляет за выдачу:
1) свидетельства о регистрации транспортного средства (далее – СРТС) – 125 процентов от минимального месячного расчетного показателя (далее – МРП), установленного на день оплаты государственной пошлины;
2) государственного регистрационного номерного знака (далее – ГРНЗ) на автомобиль – 280 процентов от МРП;
3) ГРНЗ на мототранспорт, прицеп к автомобилю – 140 процентов от МРП;
4) ГРНЗ «Транзит» – 35 процентов от МРП.
Кроме того, статьей 456 Налогового кодекса предусмотрен государственный сбор за регистрацию транспортных средств, составляющий одну четвертую МРП за каждое регистрируемое (перерегистрируемое) транспортное средство, а также при получении дубликата СРТС.
Государственная пошлина и государственный сбор оплачиваются через банковские учреждения, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты. В центре можно производить оплату через платежный шлюз портала «электронного правительства» (далее – ПШЭП) посредством платежных карт с помощью картридера (при наличии в них интернет банкинга).

Салық кодексінің 546-бабына сәйкес автомобильге, автомобиль тіркемесіне, мотокөлікке мемлекеттік нөмірлік тіркеу белгісін беру кезінде Кеңес Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, Даңқ орденінің үш дәрежесімен және Еңбек Даңқы орденінің үш дәрежесімен, «Алтын Қыран», «Отан» ордендерімен наградталған, «Халық қаһарманы», «Қазақстанның Еңбек Ері» атақтарын алған адамдар, Ұлы Отан соғысына қатысушылар және оларға теңестірілген адамдар, Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдар, 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдар, мүгедектер, сондай-ақ бала жастан мүгедектердің ата-анасының бірі, Чернобыль апатының салдарынан зардап шеккен азаматтар мемлекеттік баж төлеуден босатылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) ТЕБ – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа сейсенбіден бастап сенбіге дейін (сейсенбі – жұма сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, құжаттарды қабылдау сағат 17-00-ге дейін, сенбі сағат 08-00-ден бастап сағат 16-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12-00-ден бастап сағат 13-00-ге дейін, құжаттарды қабылдау сағат 15-00-ге дейін);
2) орталықтар – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 09-00-ден бастап сағат 20-00-ге дейін үзіліссіз.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ТЕБ-ке жүгінген кезде:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған көлік құралын тіркеу актісі;
2) жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, кәмелетке толмағандар үшін туу туралы куәлік) және өкілеттіктерді басқа сенім білдірген адамға берген кезде жеке тұлғадан нотариатта расталған сенімхат;
3) мекенжай анықтамасы;
4) осы стандарттың 7-тармағында көрсетілген баж бен алымдарды төлеу туралы тиісті құжат (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда);
5) мыналарды:
салық төлеушілер үшін – Салық кодексінде белгіленген тәртіппен көлік құралдарына салық төленгендігін;
Салық кодексіне сәйкес салық төлеуші болып табылмайтын адамдар үшін – салық төлеуден босату құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;

В соответствии со статьей 546 Налогового кодекса освобождаются от оплаты государственной пошлины при выдаче государственного регистрационного номерного знака на автомобиль, прицеп к автомобилю, на мототранспорт герои Советского Союза, герои Социалистического Труда, лица, награжденные орденами Славы трех степеней и Трудовой Славы трех степеней, «Алтын Қыран», «Отан», удостоенные званий «Халық қаhарманы», «Қазақстанның Еңбек Ері», участники Великой Отечественной войны и приравненные к ним лица, лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, инвалиды, а также один из родителей инвалида с детства, граждане, пострадавшие вследствие Чернобыльской катастрофы.
8. График работы:
1) РЭП – со вторника по субботу (вторник – пятница с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, прием документов до 17.00 часов, суббота с 08.00 до 16.00 часов, перерыв на обед с 12.00 до 13.00 часов, прием документов до 15.00 часов), кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) центров – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
при обращении в РЭП:
1) заполненный акт регистрации транспортного средства по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство о рождении для несовершеннолетних) и нотариально удостоверенная доверенность от физического лица, при передачи полномочий поверенным другому лицу;
3) адресная справка;
4) соответствующий документ об оплате пошлин и сборов, указанных в пункте 7 настоящего стандарта (при отсутствии сведений в государственных информационных системах);
5) копии документов, подтверждающие:
оплату налога на транспортное средство в порядке, установленном Налоговым кодексом, – для плательщиков налога;
право на освобождение от оплаты налога – для лиц, не являющихся плательщиками налога, в соответствии с Налоговым кодексом;

6) заңды тұлғаның, филиалдың (өкілдіктің) мемлекеттік тіркеуден (қайта тіркеуден) өткенін растайтын тіркеу органы беретін анықтама, жарғы (салыстырып тексеру үшін) және олардың көшірмелері;
7) техникалық құжат – көлік құралының оның техникалық параметрлеріне сәйкестігін анықтауға мүмкіндік беретін ақпаратты қамтитын құжат (МНТБ, басқа мемлекетте берілген МНТБ, көлік құралының паспорты, өндіруші зауыттың қабылдау-тапсыру актісі) (бұдан әрі – техникалық құжат);
8) өндіруші зауыттың немесе Қазақстан Республикасының шегінде көлік құралына арнайы (немесе мамандандырылған) жабдық орнатқан кәсіпорынның сертификаты немесе әкелінген жабдыққа арналған тиісті кедендік құжаттар, сәйкестік сертификаты;
9) КҚТК, МНТБ және/немесе кері әкету міндеттемесімен Қазақстан Республикасына әкелінген көлік құралдарының тіркеу құжаттары;
10) СІМ дипломатиялық корпуспен жұмыс жөніндегі ұйымының жолдамасы (жол жүрісінің шетелдік қатысушысы үшін);
11) мөрмен бекітілген, заңды тұлғаның көлік құралын өзінің құрылымдық бөлімшесіне немесе басқа заңды тұлғаға, не жеке тұлғаға бөлу және беру туралы бұйрығы (өкімі);
12) көлік құралына, нөмірлік агрегатқа меншік құқығын растайтын құжаттар, оған мыналар жатады:
Кеден одағына кірмейтін елдерден әкелінген көлік құралдары үшін кедендік ресімдеуден өткендігін растайтын құжаттар (кедендік декларация, кедендік кіріс ордері, уақытша әкелінген жағдайда кері әкету туралы міндеттемесі);
сот куәландырған сот шешімінің, қаулысының көшірмесі, орындауға жататын, мемлекеттік органның іс-әрекеттері туралы сот орындаушысының хабарламасы қоса берілген атқару парағы;
азаматтық заңнама талаптарына сәйкес жасалған шарттар, мәмілелер, куәліктер, мүлікті мұраға алу құқығы туралы құжаттар.
Құжаттарды көрсетілетін қызметті беруші арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
құжаттарды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілетін құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды қабылдаған көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Орталыққа жүгінген кезде:
1) жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, кәмелетке толмағандар үшін туу туралы куәлік) және басқа сенімді адамға өкілеттіктерін берген кезде жеке тұлғадан нотариалдық расталған сенімхат;

6) справка, подтверждающая государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица, филиала, (представительства) юридического лица, выдаваемая регистрирующим органом, устав (для сверки) и их копии;
7) технический документ – документ, содержащий информацию, позволяющую установить соответствие транспортного средства его техническим параметрам (СРТС, СРТС выданный в другом государстве, паспорт транспортного средства, прием-сдаточный акт завода изготовителя) (далее – технический документ);
8) сертификат завода-изготовителя или предприятия, установившего специальное (или специализированное) оборудование на транспортное средство в пределах Республики Казахстан или соответствующие таможенные документы на ввезенное оборудование, сертификат соответствия;
9) ГРНЗ, СРТС и/или регистрационные документы транспортного средства, ввезенные в Республику Казахстан под обязательство об обратном вывозе;
10) направление организации по работе с дипломатическим корпусом МИД (для иностранных участников дорожного движения);
11) приказ (распоряжение) юридического лица о выделении и передаче транспортного средства своему структурному подразделению или другому юридическому, либо физическому лицу, заверенный печатью;
12) документы, подтверждающие право собственности на транспортное средство, номерной агрегат, к которым относятся:
документы, подтверждающие прохождение таможенного оформления (таможенная декларация, таможенный приходный ордер, обязательство об обратном вывозе в случаях временного ввоза) для транспортных средств, ввезенных из стран, не входящих в Таможенный союз;
исполнительный лист с приложением заверенной судом копии судебного решения, постановления, уведомления судебного исполнителя о действиях государственного органа, подлежащих исполнению;
договоры, сделки, свидетельства, документы о праве на наследование имущества, составленные в соответствии с требованиями гражданского законодательства.
При приеме документов через услугодателя услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника услугодателя, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
При обращении в центр:
1) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство о рождении для несовершеннолетних) и нотариально удостоверенная доверенность от физического лица, при передаче полномочий поверенным другому лицу;

2) заңды тұлғаның өкіліне сенімхат;
3) Салық кодексінде белгіленген баж бен алымдарды төлеу туралы құжаттың көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда);
4) Салық кодексіне сәйкес салық төлеуші болып табылмайтын адамдар үшін - салық төлеуден босату құқығын растайтын құжаттар;
5) өндіруші зауыттардың немесе Қазақстан Республикасының шегінде көлік құралына арнайы (немесе мамандандырылған) жабдық орнатқан кәсіпорындардың сертификаты немесе әкелінген жабдыққа арналған тиісті кедендік құжаттар, сәйкестік сертификаты;
6) техникалық құжат;
7) МНТБ, КҚТК және/немесе кері әкету туралы міндеттемесімен Қазақстан Республикасына әкелінген көлік құралдарының тіркеу құжаттары;
8) мөрмен бекітілген, заңды тұлғаның көлік құралын өзінің құрылымдық бөлімшесіне немесе басқа заңды тұлғаға, не жеке тұлғаға бөлу және беру туралы бұйрығы (өкімі);
9) СІМ дипломатиялық корпуспен жұмыс жөніндегі ұйымының жолдамасы (жол жүрісінің шетелдік қатысушысы үшін);
10) көлік құралына, нөмірлік агрегатқа меншік құқығын растайтын құжаттар, оған мыналар жатады:
Кеден одағына кірмейтін елдерден әкелінген көлік құралдары үшін кедендік ресімдеуден өткендігін растайтын құжаттар (кедендік декларация, кедендік кіріс ордері, уақытша әкелінген жағдайда кері әкету туралы міндеттемесі);
сот куәландырған сот шешімінің, қаулысының көшірмесі, орындауға жататын, мемлекеттік органның іс-әрекеттері туралы сот орындаушысының хабарламасы қоса берілген атқару парағы;
азаматтық заңнама талаптарына сәйкес жасалған шарттар, мәмілелер, куәліктер, мүлікті мұраға алу құқығы туралы құжаттар.
Орталықта құжаттардың мәліметтері: жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасы, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтама немесе куәлік, баждар мен алымдарды төлеу туралы анықтама (ЭҮПШ арқылы төлеген жағдайда), мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған көлік құралына салық төлеуді орталық қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті орталық арқылы алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынған нысан бойынша, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды орталық арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілетін құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге құжатты қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты, олардың байланыс телефондары, электрондық кезек талонының нөмірі көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.

2) доверенность на представителя юридического лица;
3) копия документа об оплате пошлин и сборов, установленных Налоговым кодексом (при отсутствии сведений в государственных информационных системах);
4) документы, подтверждающие право на освобождение от оплаты налога – для лиц, не являющихся плательщиками налога, в соответствии с Налоговым кодексом;
5) сертификат завода-изготовителя или предприятия, установившего специальное (или специализированное) оборудование на транспортное средство в пределах Республики Казахстан, или соответствующие таможенные документы на ввезенное оборудование, сертификат соответствия;
6) технический документ;
7) ГРНЗ, СРТС и/или регистрационные документы транспортного средства, ввезенные в Республику Казахстан под обязательство об обратном вывозе;
8) приказ (распоряжение) юридического лица о выделении и передаче транспортного средства своему структурному подразделению или другому юридическому, либо физическому лицу, заверенный печатью;
9) направление организации по работе с дипломатическим корпусом МИД (для иностранных участников дорожного движения);
10) документ, подтверждающий право собственности на транспортное средство, номерной агрегат, к которым относятся:
документы, подтверждающие прохождение таможенного оформления (таможенная декларация, таможенный приходный ордер, обязательство об обратном вывозе в случаях временного ввоза) для транспортных средств, ввезенных из стран, не входящих в Таможенный союз;
исполнительный лист с приложением заверенной судом копии судебного решения, постановления, уведомления судебного исполнителя о действиях государственного органа, подлежащих исполнению;
договоры, сделки, свидетельства, документы о праве на наследование имущества, составленные в соответствии с требованиями гражданского законодательства.
Сведения о документах в центре: удостоверяющие личность, адресная справка с места жительства, справка или свидетельство о регистрации юридического лица, об оплате пошлин и сборов (при оплате через ПШЭП), оплату налога на транспортное средство содержащие в государственных информационных системах работник центра получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром обслуживания населения, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта;
название запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов (опись);
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего документы на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны, номер талона электронной очереди.

Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесін толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
МНТБ тіркеу, қайта тіркеу және беру кезінде көрсетілетін қызметті алушылар көзбен шолып байқауға дайындалған, таза нөмірлі агрегаттармен, оларды тіркеу және/немесе құқығын растайтын құжаттарға сәйкестігін салыстырып тексеру мақсатында көлік құралдарын ТЕБ-ке немесе орталыққа ұсынады.
Жеке жеңіл көлік құралдарын, мотоциклдер мен мотороллерлерді қоспағанда, ІІО жүзеге асыратын, көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және есептен шығару қалалардың (аудандардың) қорғаныс істері жөніндегі тиісті басқармаларын (бөлімдерін) жазбаша хабардар еткеннен кейін ғана жүргізіледі.
Әскери бөлімдерден іске асырылған көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу осы көлік құралдарын іске асыру жөніндегі уәкілетті орган берген құжаттардың негізінде жүргізіледі.
Ұсынылған құжаттарда, МНТБ-да қолдан жасау белгілері, зауыттық таңбалаудың өзгергені, агрегат нөмірлерінің ұсынылған құжаттарға немесе тіркеу деректеріне сәйкес емес, сондай-ақ көлік құралының (нөмірлік агрегаттардың), иесінің немесе ұсынылған құжаттардың іздестіруде екені туралы мәліметтер анықталған жағдайда, ІІО қызметкері ақпаратты дереу ІІО кезекші бөліміне береді, көлік құралдары ұсталады, ал құжаттар тиісті аумақтық ІІО-ға беріледі.
Қолдан соғылған, кесілген нөмірлік агрегаттар, іздестірілуіне байланысты есептен шығарылмаған көлік құралдары тіркеуге жатпайды.
Жол жүрісінің шетелдік қатысушыларының көлік құралдарын тіркеуді, қайта тіркеуді ТЕБ/орталық Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық өкілдіктермен жұмыс жөніндегі ұйымдары арқылы жүргізеді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Күні мен уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша орталықтың басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты почта арқылы келіп түскен шағымды орталықтың кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін орталықтың басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе орталықтың атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

В случае предоставления услугополучателем неполного перечня документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
При регистрации, перерегистрации и выдаче ГРНЗ услугополучатели представляют транспортные средства в РЭП или центр, с подготовленными к визуальному осмотру, чистыми номерными агрегатами, с целью их сверки соответствия с регистрационными и/или правоустанавливающими документами.
Государственная регистрация и снятие с учета транспортных средств, за исключением индивидуальных легковых транспортных средств, мотоциклов и мотороллеров, осуществляемые ОВД, производятся только после письменного уведомления соответствующих управлений (отделов) по делам обороны городов (районов).
Государственная регистрация транспортных средств, реализованных из воинских частей, производится на основании документов, выданных уполномоченным органом по реализации данных транспортных средств.
При обнаружении признаков подделки представленных документов, ГРНЗ, изменения заводской маркировки, несоответствия номеров агрегатов представленным документам или регистрационным данным, а также наличии сведений о нахождении транспортного средства (номерных агрегатов), владельца или представленных документов в розыске сотрудником ОВД незамедлительно передается информация в дежурную часть ОВД, транспортные средства задерживаются, а документы передаются в соответствующие территориальные ОВД.
Перебитые, спиленные номерные агрегаты, транспортные средства, не снятые с учетов по розыску, регистрации не подлежат.
Регистрация, перерегистрация транспортных средств иностранным участникам дорожного движения, производится РЭП/центром через организации по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника центра направляется к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа жеке өзінің келуіне мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті беруші – 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1, интернет-ресурс: www.mvd.kz;
орталық – 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43 үй, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71 58 68 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ауыл шаруашылығы министрлігі
тіркейтін көлік құралдарын
қоспағанда, автокөлік құралдарын
тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік
тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Көлік құралын тіркеу (есептен шығару)
актісі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (заңды тұлғаның атауы)
______________________________________ үшін мынадай құжаттарды ұсынды
_____________________________________________________________________
ЖСН (БСН) ____________________ Туған күні ___________________________
(күні, айы, жылы)
Жеке басын куәландыратын құжат ______________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Мекенжайы ___________________________________________________________
__________________________________________ Телефоны _________________
Көлік құралы туралы мәліметтер
VIN _________________________________________________________________
Мемлекеттік нөмірі ____________________ Шасси нөмірі ________________
Моделі ______________________________ Шанақ нөмірі __________________
Дайындаушы-кәсіпорын _________ Түсі _________________________________
КҚ түрі _______________ Қозғалтқыш қуаты (кВт/ж.к. Vсм3) ____________
КҚ санаты ___________ Рұқсат етілген ең жоғарғы масса, kg ___________
Шығарылған жылы ___________ Жүктемесіз массасы, kg __________________
КҚ тіркеу куәлігі ___________________________________________________
(сериясы, нөмірі, берілген күні)
Иесінің өкілі
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
Туған күні __________________ Жеке басын куәландыратын құжат ________
(күні, айы, жылы)
_____________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
_____________________________________________________________________
Мекенжайы ___________ Телефоны ______________________________________
Сенімхат ____________________________________________________________
(қашан, кім берді, тізілімнің нөмірі)
20__ жылғы «___» ________________. Иесінің қолы _____________________
МНТБ берді _________________ КҚТК ___________________________________
Қызметтік белгілер
Байқаудың қорытындысы бойынша көлік құралы туралы мәліметтер:
МНТБ _____________ Дайындаушы-кәсіпорын _____________ КҚ санаты _____
Сәйкестендіру нөмірі (VIN) _____________________ Шығарылған жылы ____
Маркасы, моделі __________________ Шасси (рама) нөмірі ______________
Шанақ нөмірі ________________________________________________________
Түсі ________________ Байқау нәтижесі _______________________________
(ақаусыз, ақауы бар)
ЖП лауазымды адамы __________________________________________________
(қолы немесе коды) (тегі)
Айдап әкетілген және ұрланған автокөліктер базасы бойынша тексеріс
жүргізілді
_____________________________________________________________________
(нәтижесі, күні, уақыты)
_____________________________________________________________________
(тексеріс жүргізген лауазымды адамның қолы, тегі)
Иесінен қабылданды
________________________ сериясы ___________ № ______________________
(тіркеу құжатының атауы)
Тіркеу белгілері ____________________ саны __________________________
КҚ паспорты сериясы ____________ № __________________________________
_______________________ сериясы ________ № __________________________
(меншік құқығын растайтын құжат)
«Транзит» белгісі ________________________ саны _____________________
Кепілді тіркеу туралы куәлік ________________________________________
Түбіртектердің №№ ___________________________________________________
Өзге құжаттар: ______________________________________________________
(тіркеу әрекеттерін жүргізу немесе жүргізуден бас тарту туралы
лауазымды адамының қорытындысы)
20__ жылғы «___» _____________________________________________ (қолы)
Иесіне берілді
сериясы ____________ № _____________________ (тіркеу құжатының атауы)
Тіркеу белгілері ______________ «Транзит» белгілері _________________
КҚ паспорты сериясы __________________ № ____________________________
Өзге құжаттар:_______________________________________________________
20__ жылғы «___» _________________.
Оператор ____________________________________________________________
(қолы, тегі)
«Ауыл шаруашылығы министрлігі
тіркейтін көлік құралдарын
қоспағанда, автокөлік құралдарын
тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік
тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымының атауы)
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
13. Адреса мест оказания государственной услуги:
услугодателя – 010000, г. Астана, проспект Тауелсіздік 1, интернет-ресурс: www.mvd.kz;
центра – 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71 58 68 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация
автотранспортных средств и выдача
регистрационных номерных знаков, за
исключением транспортных средств,
регистрируемых Министерством
сельского хозяйства»
Форма
Акт регистрации (снятия с учета) транспортного средства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество) (наименование юридического лица)
Представлены документы для __________________________________________
_____________________________________________________________________
ИИН (БИН) ____________________ Дата рождения ________________________
(число, месяц, год)
Документ, удост. личность ___________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
Адрес _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________ Телефон ________________________
Сведения о транспортном средстве
VIN _________________________________________________________________
Гос. номер __________________ Номер шасси ___________________________
Модель ______________________ Номер кузова __________________________
Предприятие-изготовитель _________ Цвет _____________________________
Вид ТС __________ Мощность двигателя (кВт/л.с. Vсм3) ________________
Категория ТС _______ Разрешенная максимальная масса kg ______________
Год выпуска ___________ Масса без нагрузки, kg ______________________
Свидетельство регистрации ТС ________________________________________
(серия, номер, дата выдачи)
Представитель владельца
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
_____________________________________________________________________
Дата рождения __________ Документ, удостов. личность ________________
(число, месяц, год)
_____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда, кем выдан)
Проживающий _________________________________________________________
________________________________ Телефон ____________________________
Доверенность ________________________________________________________
(когда, кем выдана, номер реестра)
«___»_____________ 20__ г. Подпись владельца ________________________
выдан ГРНЗ _____________________ СРТС _______________________________
Служебные отметки
Сведения о транспортном средстве по результатам осмотра:
ГРНЗ ______ Предприятие-изготовитель ______ Категория ТС ____________
Идентификационный номер (VIN) _______________ Год выпуска ___________
Марка, модель ______________ Номер шасси (рамы) _____________________
Номер кузова ________________________________________________________
Цвет ___________________ Результат осмотра __________________________
(исправен, неисправен)
должностное лицо ДП _________________________________________________
(подпись или код) (фамилия)
Проведена проверка по базе угнанного и похищенного автотранспорта
_____________________________________________________________________
(результат, дата, время)
_____________________________________________________________________
(подпись должностного лица, проводившего проверку, фамилия)
Приняты от владельца
_______________________________ серия ______ № ______________________
(наименование регистрационного документа)
Регистрационные знаки ______________ количество _____________________
Паспорт ТС серия _________ № ________________________________________
________________________ серия __________ № _________________________
(документ, подтверждающий право собственности)
Знаки «Транзит» ___________________ количество ______________________
Свидетельство о регистрации залога __________________________________
Квитанции №№ ________________________________________________________
Иные документы:______________________________________________________
(заключение должностного лица о производстве или отказе
регистрационного действия)
«___»_______ 20__ г. _______________________________________(подпись)
Выданы владельцу
серия ______№ _____________ (наименование регистрационного документа)
Регистрационные знаки ______________ Знаки «Транзит» ________________
Паспорт ТС серия __________________ № _______________________________
Иные документы:______________________________________________________
«___»______________ 20__ г.
Оператор ________________________________________(подпись, фамилия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация, перерегистрация
автотранспортных средств и выдача
регистрационных номерных знаков, за
исключением транспортных средств,
регистрируемых Министерством
сельского хозяйства»
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттардың толық тізбесін
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік қызметтің атауы
көрсетілсін) көрсетуге құжаттар қабылдаудан бас тартады, атап
айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
Осы қолхат 2 данада, тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден
жасалды.
Т.А.Ә. (орталық қызметкері)                              (қолы)
Орынд.: Т.А.Ә. ______________________________________________________
Тел.: _______________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» _______________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 131 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда,
азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) ішкі істер органдарының тіркеу-емтихан бөлімшелері (бұдан әрі – ТЕБ);
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің автоматтандырылуын бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
3) қолданылу мерзімі өтпеген жүргізуші куәлігін ауыстырған жағдайда, «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) ТЕБ-ке:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 6 сағаттан аспайды;
қажетті құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;

Руководствуясь подпунктом 2) статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел
№__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
(указать наименование государственной услуги в соответствии со
стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного
перечня документов, предусмотренных стандартом государственной
услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника центра)                   (подпись)
Исп. Ф.И.О._____________
Тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 131
Стандарт государственной услуги
«Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением
выдаваемых Министерством сельского хозяйства»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) регистрационно-экзаменационные подразделения органов внутренних дел (далее – РЭП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал), в случае обмена водительского удостоверения без истечения срока действия.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) в РЭП:
с момента сдачи документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта – не более 6 часов;
максимально допустимое время ожидания для сдачи необходимых документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время обслуживания – не более 20 минут;

2) орталыққа жүгінген кезде:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 2 сағаттан аспайды;
электрондық кезек талонын алған сәттен бастап құжаттарды тапсырғанға дейін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минуттан аспайды;
орталық қызметкерінің бір өтінімді ресімдеуіне рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды;
3) порталға жүгінген кезде:
қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 2 сағаттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жүргізуші куәлігі (бұдан әрі – ЖК), уақытша ЖК.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға электрондық сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхат негізінде әрекет ететін оның өкіліне беріледі:
1) ТЕБ-ке: жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде ЖК беру тізіліміне қол қойғызып;
2) орталықта: көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде, қолхаттың негізінде орталық қызметкері күн сайын;
3) портал арқылы жүгінген кезде ЖК беруді көрсетілетін қызметті алушы жеке жүгінген кезде, оның жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен жағдайда, ТЕБ-ке не орталықта ТЕБ қызметкері жүзеге асырады.
7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін мемлекеттік баж алынады, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес мемлекеттік баж төлеу күніне белгіленген ең төменгі есептік көрсеткіштің 125 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж және мемлекеттік алым банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің мөлшері мен күнін растайтын төлем құжатын береді. Орталықта төлемді «электрондық үкімет» порталының төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы картридерлер көмегімен төлем карточкалары арқылы (оларда интернет банкинг болған жағдайда) жүргізуге болады.
ЖК алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген кезде төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) ТЕБ – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерінен басқа, сейсенбіден бастап сенбіге дейін (сейсенбі – жұма сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, құжаттарды қабылдау сағат 17-00-ге дейін, сенбі сағат 08-00-ден бастап сағат 16-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12-00-ден бастап сағат 13-00-ге дейін, құжаттарды қабылдау сағат 15-00-ге дейін);

2) при обращении в центр:
с момента сдачи документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта – не более 2 часов;
максимально допустимое время ожидания в очереди с момента получения талона электронной очереди до сдачи документов – не более 20 минут;
максимально допустимое время оформления работником центра не более 20 мин на одну заявку;
3) при обращении на портал:
с момента сдачи необходимых документов – не более 2 часов.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги является – водительское удостоверение (далее – ВУ), временное ВУ.
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление о приеме электронного запроса.
Результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю или его представителю, действующего на основании доверенности:
1) в РЭП: под роспись в реестре выдачи ВУ по предъявлению документа, удостоверяющего личность;
2) в центре: работником центра, ежедневно на основании расписки, при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя;
3) при обращении через портал выдача ВУ осуществляется в РЭП либо в центре сотрудником РЭП на основании уведомления, при личном обращении услугополучателя при предъявлении документа, удостоверяющего его личность.
7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 год «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет 125 процентов от минимального месячного расчетного показателя, установленного на день оплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина и государственный сбор оплачиваются через банковские учреждения, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты. В центре можно производить оплату через платежный шлюз портала «электронного правительства» (далее – ПШЭП) посредством платежных карт с помощью картридера (при наличии в них интернет банкинга).
В случае подачи электронного запроса на получение ВУ через портал, оплата осуществляется через ПШЭП.
8. График работы:
1) РЭП – со вторника по субботу (вторник – пятница с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, прием документов до 17.00 часов, суббота с 08.00 до 16.00 часов, перерыв на обед с 12.00 до 13.00 часов, прием документов до 15.00 часов), кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) орталықтар – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 09-00-ден бастап сағат 20-00-ге дейін үзіліссіз;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет ТЕБ-те және орталықтарда алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ТЕБ-ке жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖК алуға немесе ауыстыруға толтырылған бланк;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін);
мекенжай анықтамасы;
медициналық анықтама;
курстарды бітіргені туралы куәлік және оның көшірмесі (жүргізуші куәліктерін ауыстыру және жоғалғанның орнына беру, сондай-ақ оларды ауыстыру жағдайларын қоспағанда);
ЖК (оны ауыстырған кезде);
уақытша ЖК (бұрын берілгенді жоғалтқан кезде);
мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
«Д», «Е» санаттарын беру үшін жұмыс өтілін растайтын құжат (жұмыс орнынан анықтама);
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін шетел мемлекеті берген, мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы нотариатта куәландырылған ЖК;
тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде, азаматтың сауалнамалық деректерінің өзгергенін растайтын құжат;
ЖК жоғалтқан кезде, жоғалтудың мән-жайлары туралы жазбаша түсініктеме;
Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық корпуспен жұмыс жөніндегі ұйымының жолдамасы (жол жүрісінің шетелдік қатысушысы үшін).
ТЕБ-ке құжаттарды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
құжаттарды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілетін құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды қабылдаған ТЕБ қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі;
2) орталыққа жүгінген кезде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖК алуға немесе ауыстыруға бланк;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін);
жүргізуші курстарын бітіргені туралы куәлік (жүргізуші куәліктерін ауыстыру және жоғалғанның орнына беру, сондай-ақ жол жүрісінің шетелдік қатысушысына оларды ауыстыру және беру жағдайын қоспағанда);
мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған жағдайда);
медициналық анықтама;
бұрын берілгені жоғалған кезде уақытша ЖК;
«Д», «Е» санаттарын беру үшін жұмыс өтілін растайтын құжат (жұмыс орнынан анықтама);
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін шетел мемлекеті берген, мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармасы нотариалды куәландырылған ЖК;
тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде, азаматтардың сауалнамалық деректерінің өзгергенін растайтын құжат;
ЖК жоғалған кезде, жоғалтудың мән-жайлары туралы жазбаша түсініктеме;
Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық корпуспен жұмыс жөніндегі ұйымының жолдамасы (жол жүрісінің шетелдік қатысушысы үшін).
Құжаттарды орталық арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілетін құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге құжаттарды қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті орталық арқылы алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, орталық ұсынған нысан бойынша, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Жеке басын, тұратын жерін куәландыратын құжаттардың, баждар мен алымдарды төлеу (ЭҮПШ арқылы төлеген жағдайда) туралы мәліметтерді орталық қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚО АЖ) арқылы алады.
Бекітілген нысандағы бланкілер орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.

2) центров – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
3) на портале – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга в РЭП и центрах оказывается порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) при обращении в РЭП:
заполненный бланк на получение или обмен ВУ по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации личности услугополучателя);
адресная справка;
медицинская справка;
свидетельство об окончании курсов и его копия (за исключением случаев замены водительских удостоверений и выдачи взамен утраченных, а также их замены);
ВУ (при его замене);
временное ВУ (при утере ранее выданного);
документ, подтверждающий оплату государственной пошлины;
документ, подтверждающий стаж работы (справка с места работы) для присвоения категорий «D», «Е»;
для иностранцев и лиц без гражданства ВУ, выданное иностранным государством с нотариально заверенным переводом на государственном или русском языках;
при изменении фамилии, имени, отчества документ, подтверждающий перемену анкетных данных граждан;
при утере ВУ, письменное объяснение об обстоятельствах утери;
направление организации по работе с дипломатическим корпусом Министерства иностранных дел (для иностранных участников дорожного движения).
При приеме документов в РЭП услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документов;
название запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника РЭП, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны;
2) при обращении в центр:
бланк на получение или обмен ВУ по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарта государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации личности услугополучателя);
свидетельство об окончании водительских курсов (за исключением случаев замены водительских удостоверений и их утери, а также их замены и выдачи иностранным участником дорожного движения);
документ, подтверждающий оплату государственной пошлины (при отсутствии сведений в государственных информационных системах);
медицинская справка;
временное ВУ при утере ранее выданного;
документ, подтверждающий стаж работы (справка с места работы) для присвоения категорий «D», «Е»;
для иностранцев и лиц без гражданства ВУ, выданное иностранным государством с нотариально заверенным переводом на государственном или русском языках;
при изменении фамилии, имени, отчества документ, подтверждающий перемену анкетных данных граждан;
при утере ВУ, письменное объяснение об обстоятельствах утери;
направление организации по работе с дипломатическим корпусом Министерства иностранных дел (для иностранных участников дорожного движения).
При приеме документов через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
название запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего документы на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
В случае получения государственной услуги через центр, услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения документов удостоверяющих личность, места проживания, об оплате пошлин и сборов (при оплате через ПШЭП) работник центра получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг (далее – ИС ЦОН) из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Бланки, утвержденной формы размещаются на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.

Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесін толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
3) портал арқылы жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы ЖК ауыстыруға сұрау салу;
көрсетілетін қызметті алушының цифрлық фотосуреті;
көрсетілетін қызметті алушы қолының электрондық бейнесі.
Жеке басын, тұратын жерін куәландыратын құжаттардың, көрсетілетін қызметті алушының жүргізуші куәлігі туралы, мүгедектігі бар-жоғы туралы, жүргізуші куәлігінен айыру туралы, мемлекеттік баж төленгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік органның уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттардың нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Портал арқылы жүргізуші куәлігін ауыстыруға өтінім бергеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы ТЕБ қызметкерлері оның жеке басын сәйкестендіруі және жүргізуші куәлігін алу үшін хабарламада көрсетілген мекенжайға сәйкес орталыққа/ТЕБ-ге баруы қажет.
ЖК алу үшін:
басып шығарылған хабарламаны;
бұрын берілген жүргізуші куәлігін;
жеке басын куәландыратын құжатты;
медициналық анықтаманы ұсыну керек.
Шетелдік жол жүрісіне қатысушылардан емтихандар қабылдауды және ЖК беруді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық өкілдіктермен жұмыс жөніндегі ұйымы арқылы ТЕБ/орталық жүргізеді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым почта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Күні мен уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Орталық қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша орталықтың басшысына жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты почта арқылы келіп түскен шағымды орталықтың кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) оның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін орталықтың басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе орталықтың атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қаралғаны немесе қараудан бас тартылғаны туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

В случае предоставления услугополучателем неполного перечня документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) при обращении через портал:
запрос на обмен ВУ в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя:
цифровая фотография услугополучателя;
электронное изображение подписи услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющие личность, места проживания, о водительском удостоверении услугополучателя, о наличии инвалидности, о лишении водительского удостоверения, об оплате государственной пошлины услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
После подачи заявки на обмен водительского удостоверения через портал, услугополучателю необходимо посетить центр/РЭП в соответствии с адресом, указанным в уведомлении для идентификации личности сотрудником РЭП и получения водительского удостоверения.
Для получения ВУ необходимо предоставить:
распечатанное уведомление;
ранее выданное водительское удостоверение;
документ, удостоверяющий личность;
медицинскую справку.
Прием экзаменов и выдача ВУ иностранным участникам дорожного движения производится РЭП/центром через организации по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц, центров обслуживания
населения и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника центра направляется к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, или центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
12. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа жеке өзінің келуіне мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті беруші – 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1, интернет-ресурс: www.mvd.kz;
орталық – 010000, Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43 үй, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71 58 68 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ауыл шаруашылығы министрлігі
беретін куәліктерді қоспағанда,
азаматтарға жүргізуші куәліктерін
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Жүргізуші куәлігін беру
бланкісі
______________________________________________________________ ТЕБ-ге
(облыс, қала, аудан)
туған жылы ______________ ЖСН _______________________________________
туған жері __________________________________________________________
(облыс, қала)
____________________________________________________________ тұратын,
______________________________________________________ жұмыс істейтін
жеке басын куәландыратын құжаттың сериясы ________, № _______________
____________________________________________________________ берілген
(қашан, кім)
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
жүргізуші куәлігі ауыстырылсын, телнұсқасы берілсін _________________
_____________________________________ (керек емесі сызылып тасталсын)
жүргізуші куәлігінің сериясы __________, № __________________________
_____________________________________________________________________
(облыс, өлке, республика)
______________________________________________________________ алған.
(күні, айы, жылы)
20__ жылғы «___» _____ жүргізуші куәлігі мынадай жағдайларда жоғалды
(ұрланды), төмендегі құжаттарды қоса беремін: (баяндау):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұрлық фактісі бойынша АІІБ-ден анықтама (егер ұрланса)
_____________________________________________________________________
ЖК жоғалған (ұрланған) кезде қажетті белгілер:
Өтініш берушінің қолы _________________________________________
Ауыстыру, телнұсқаны беру үшін құжаттарды қабылдаған ТЕБ
лауазымды адамы _____________________________________________________
(қолы)
Қызметтік белгілер:
Сериясы ___, № ___ жүргізуші куәлігі 20__ жылғы «___» _________
берілді.
ТЕБ операторы _________________________________________________
(қолы)
Осымен ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын жеке мәліметтерді пайдалануға, халыққа қызмет көрсету
орталығы қызметкерінің осы мемлекеттік қызметті алуға электрондық
құжат нысанындағы сұрау салуға менің атымнан қол қоюына, сондай-ақ
халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің менің фотосуретімді
дайындауына және оны одан әрі осы мемлекеттік қызметті көрсету
шеңберінде пайдалануына өз келісімімді беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы __________________________   ____________
(тегі, аты, әкесінің аты)      (қолы)
«Ауыл шаруашылығы министрлігі
беретін куәліктерді қоспағанда,
азаматтарға жүргізуші куәліктерін
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымының атауы)
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником центра с выездом по месту жительства услугополучателя.
13. Адреса мест оказания государственной услуги:
услугодателя – 010000, г. Астана, проспект Тауелсіздік 1, интернет-ресурс: www.mvd.kz;
центра – 010000, город Астана, проспект Республики, дом № 43, интернет-ресурс: www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71 58 68 и единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача гражданам водительских
удостоверений, за исключением
выдаваемых Министерством
сельского хозяйства»
Бланк на выдачу водительского удостоверения
В РЭП _________________________________________________________
(область, город, район)
Ф.И.О._________________________________________________________
год рождения ___________________________ ИИН __________________
место рождения ________________________________________________
(область, город)
проживающего __________________________________________________
работающего ___________________________________________________
Документ удостоверяющий личность серии __________, № __________
выдано ________________________________________________________
(когда, кем)
заменить, выдать дубликат водительского удостоверения _________
(ненужное зачеркнуть)
водительское удостоверение серии ________ № ___________________
получил в _____________________________________________________
(область, край, республика)
_______________________________________________________________
(число, месяц, год)
«__» _____ 20__ г. водительское удостоверение было утеряно
(украдено) при следующих обстоятельствах прилагаю следующие
документы:
(изложить): ___________________________________________________
_______________________________________________________________
Справка из РОВД по факту кражи (если украдено)
_______________________________________________________________
Отметки, необходимые при утере (краже) ВУ:
Подпись заявителя _________________________
Документы для замены, выдачи дубликата принял должностное лицо
РЭП __________________________________________
(подпись)
Служебные отметки:
Выданы: водительские удостоверения серии ______, № ____________
«____» __________ 20__ г.
Оператор РЭП __________________________________________________
Настоящим подтверждаю свое согласие на использование личных
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, на подписание от моего имени работником
центра обслуживания населения запроса в форме электронного документа
на получение настоящей государственной услуги, а также на
изготовление работником центра обслуживания населения моего
фотоизображения и его дальнейшее использование в рамках оказания
настоящей государственной услуги.
Услугополучатель _____________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество)       (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача гражданам водительских
удостоверений, за исключением
выдаваемых Министерством
сельского хозяйства»
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов

2) порталға жүгінген кезде:
осы стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 2 сағаттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесіне көлік құралын сенімхат бойынша басқаратын адамды тіркеу.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ТЕБ – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, сейсенбіден бастап сенбіге дейін (сейсенбі – жұма сағат 09.00-ден бастап сағат 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап сағат 14.30-ға дейін, құжаттарды қабылдау сағат 17-00-ге дейін, сенбі сағат 08-00-ден бастап сағат 16-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 12-00-ден бастап сағат 13-00-ге дейін, құжаттарды қабылдау сағат 15-00-ге дейін);
2) орталықтар – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 09-00-ден бастап сағат 20-00-ге дейін үзіліссіз.
3) Порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет ТЕБ-те және орталықтарда алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) ТЕБ-ке жүгінген кезде:
көлік құралын тіркеу туралы куәлік;
көлік құралын пайдалану құқығына сенімхат;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
көрсетілетін қызметті алушының жүргізуші куәлігі.
Сенімхат қарапайым жазбаша нысанда берілген жағдайда көлік құралы иесінің жеке куәлігімен бірге болуы керек.
2) орталыққа жүгінген кезде:
өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіру үшін).
көлік құралын тіркеу туралы куәлік;
көлік құралын пайдалану құқығына сенімхат;
сенімхат берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Орталық арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының, сенімхат берушінің жеке басын куәландыратын құжаттардың, көлік құралын тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін орталық қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті орталық арқылы алған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, орталық ұсынған нысан бойынша, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Құжаттарды орталық арқылы қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілетін құжаттардың саны және атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты, олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесін толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді;

2) при обращении на портал:
с момента сдачи документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта – не более 2 часов.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация лица, управляющего транспортным средством по доверенности в информационной системе услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) РЭП – со вторника по субботу (вторник – пятница с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, прием документов до 17.00 часов, суббота с 08.00 до 16.00 часов, перерыв на обед с 12.00 до 13.00 часов, прием документов до 15.00 часов), кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) центров – с понедельника по субботу включительно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
3) на портале – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Государственная услуга в РЭП и центрах оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) при обращении в РЭП:
свидетельство о регистрации транспортного средства;
доверенность на право пользования транспортным средством;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
водительское удостоверение услугополучателя.
В случае выдачи доверенности в простой письменной форме необходимо присутствие владельца транспортного средства с документом, удостоверяющим личность;
2) при обращении в центр:
заявление;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации личности услугополучателя);
свидетельство о регистрации транспортного средства;
доверенность на право пользования транспортным средством;
копия документа, удостоверяющего личность доверителя.
При обращении через центр сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя, доверителя, свидетельства о регистрации транспортного средства работник центра получает посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг из соответствующих государственных информационных систем.
В случае получения государственной услуги через центр услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с обязательным указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и название приложенных документов;
даты (времени) и место выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего документы на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
В случае предоставления в центр услугополучателем неполного перечня документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник центра отказывает в приеме документов и выдает расписку по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;

3) ….
Осы қолхат 2 данада, тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден
жасалды.
Т.А.Ә. (орталық қызметкері)                              (қолы)
Орынд.: Т.А.Ә. ______________________________________________________
Тел.: _______________________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» __________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 24 ақпандағы
№ 131 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. «Ауыл шаруашылығы министрлігі жүзеге асыратын тіркеуді қоспағанда, көлік құралдарын сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1670 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 45, 430-құжат).
2. «Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1671 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 45, 431-құжат).
3. «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1672 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 46, 432-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 маусымдағы № 620 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 39, 344-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 345-тармақтары.
5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1672 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 сәуірдегі № 349 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 31, 243-құжат).
6. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1670 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1485 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 129-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1671 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1489 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 130-құжат).

3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника центра)                        (подпись)
Исп. Ф.И.О._____________
Тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ г.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2014 года № 131
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1670 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация лиц, управляющих транспортными средствами по доверенности, за исключением регистрации, осуществляемой Министерством сельского хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 45, ст. 430).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1671 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 45, ст. 431).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1672 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств регистрируемых Министерством сельского хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 45, ст. 432).
4. Пункты 34 и 5 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2010 года № 620 «О переименовании государственного учреждения Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 39, ст. 344).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2010 года № 349 «О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1672 (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 31, ст. 243).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1485 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1670 (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 129).
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1489 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1671 (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 130).

8. «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1672 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1490 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 131-құжат).
9. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 304 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 28, 338-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 345-тармақтары.
10. «Ауыл шаруашылығы министрлігі беретін куәліктерді қоспағанда, азаматтарға жүргізуші куәліктерін беру» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1671 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 маусымдағы № 879 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 50, 683-құжат).
11. «Ішкі көшіп-қонушыларды тіркеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 5, 93-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3, 4, 5-тармақтары.
12. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 855 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 50, 699-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 567-тармақтары.

8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1490 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1672 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств регистрируемых Министерством сельского хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 131).
9. Пункты 345 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 304 «О вопросах Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 28, ст. 338).
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2011 года № 879 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1671 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача гражданам водительских удостоверений, за исключением выдаваемых Министерством сельского хозяйства» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 50, ст. 683).
11. Пункты 1213 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427 «Об утверждении Правил регистрации внутренних мигрантов и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 5, ст. 93).
12. Пункты 567 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 855 «Некоторые вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 50, ст. 699).