Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесін, екпелерді жүргізу қағидаларын, мерзімдерін және халықтың профилактикалық екпелерге жататын топтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 612 қаулысы.
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесін, екпелерді жүргізу қағидаларын, мерзімдерін және халықтың профилактикалық екпелерге жататын топтарын бекіту туралы
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі 85-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелерді жүргізу қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар);
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес халықтың профилактикалық екпелерге жатқызылатын топтары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдері:
1) Қағидаларға сәйкес халықтың профилактикалық екпелерді алуын;
2) профилактикалық екпелер жүргізуге жағдайлары жоқ елді мекендерде тұратын халықты вакцинациялау мақсатында көшпелі екпе бригадаларының жұмыс істеуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі      А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 612 қаулысына
1-қосымша
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде оларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер жүргізілетін аурулардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Республикалық бюджет қаражаты есебінен егілетін адамның вакцинациялау жүргізуге хабардар етілген келісімі алынғаннан кейін мынадай инфекциялық және паразиттік ауруларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер (вакциналарды енгізу) жүргізіледі:
1) жоспарлы профилактикалық екпелер:
адам папилломасы вирусы туғызған ауру;

Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи, правил, сроков их проведения и групп населения, подлежащих профилактическим прививкам
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 612.
В соответствии с пунктом 5 статьи 85 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) перечень заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Правила и сроки проведения обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи (далее – Правила) согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) группы населения, подлежащие профилактическим прививкам согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
2. Министерству здравоохранения Республики Казахстан, акимам областей, городов республиканского значения и столицы обеспечить:
1) получение профилактических прививок населением в соответствии с Правилами;
2) функционирование выездных прививочных бригад в целях вакцинации населения, проживающего в населенных пунктах, в которых отсутствуют условия для проведения профилактических прививок.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2020 года № 612
Перечень заболеваний, против которых проводятся обязательные профилактические прививки в рамках гарантированного объема медицинской помощи
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. За счет средств республиканского бюджета проводятся обязательные профилактические прививки (введение вакцин) против следующих инфекционных заболеваний после получения информированного согласия прививаемого лица на проведение вакцинации:
1) плановые профилактические прививки:
заболевание, вызванное вирусом папилломы человека;

2) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша профилактикалық екпелер:
коронавирус инфекциясы.
2. Жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен егілетін адамның вакцинациялау жүргізуге хабардар етілген келісімі алынғаннан кейін мынадай инфекциялық және паразиттік ауруларға қарсы міндетті профилактикалық екпелер (вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды енгізу) жүргізіледі:
1) жоспарлы профилактикалық екпелер:
"А" вирустық гепатиті;
"В" вирустық гепатиті;
b типті гемофильді инфекция;
дифтерия;
көкжөтел;
қызылша;
қызамық;
пневмококк инфекциясы;
полиомиелит;
сіреспе;
туберкулез;
эпидемиялық паротит;
2) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша профилактикалық екпелер:
"А" вирустық гепатиті;
"В" вирустық гепатиті;
дифтерия;
көктемгі-жазғы кене энцефалиті;
күйдіргі;
құтырма;
қызылша;
қызамық;
оба;
сіреспе;
туляремия;
тұмау;
іш сүзегі;
эпидемиялық паротит.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 612 қаулысына
2-қосымша
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелерді жүргізу қағидалары мен мерзімдері
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелерді жүргізу қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 85-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және профилактикалық екпелерді жүргізу тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Міндетті профилактикалық екпелерді (бұдан әрі – екпелер) алғашқы медициналық-санитариялық көмекті, ересектерге және (немесе) балаларға консультативтік-диагностикалық және (немесе) стационарлық медициналық көмекті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалар жүргізеді.
3. Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелерді жүргізу мерзімдері осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес анықталған.
4. Екпелерді жүргізуге жоғары және орта медициналық білімі бар, екпелерді жүргізу техникасы қағидаларына, иммундаудан кейін жағымсыз жағдайлар өршіген жағдайда шұғыл көмек тәсілдеріне оқытылған, екпелерді жүргізуге рұқсаты бар адамдар жіберіледі.
Рұқсатты медициналық ұйымның жанынан арнайы құрылған екпелер жүргізуге рұқсат беру жөніндегі комиссия жыл сайын береді.

2) профилактические прививки по эпидемиологическим показаниям:
коронавирусная инфекция.
2. За счет средств местных бюджетов проводятся обязательные профилактические прививки (введение вакцин и других иммунобиологических препаратов) против следующих инфекционных и паразитарных заболеваний после получения информированного согласия прививаемого лица на проведение вакцинации:
1) плановые профилактические прививки:
вирусный гепатит "А";
вирусный гепатит "В";
гемофильная инфекция типа b;
дифтерия;
коклюш;
корь;
краснуха;
пневмококковая инфекция;
полиомиелит;
столбняк;
туберкулез;
эпидемический паротит;
2) профилактические прививки по эпидемиологическим показаниям:
вирусный гепатит "А";
вирусный гепатит "В";
дифтерия;
весенне-летний клещевой энцефалит;
сибирская язва;
бешенство;
корь;
краснуха;
чума;
столбняк;
туляремия;
грипп;
брюшной тиф;
эпидемический паротит.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2020 года № 612
Правила и сроки проведения обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила и сроки проведения обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 85 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок и сроки проведения профилактических прививок.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Обязательные профилактические прививки (далее – прививки) проводят юридические лица при наличии лицензии на осуществление первичной медико-санитарной помощи, консультативно-диагностической и (или) стационарной медицинской помощи взрослому и (или) детскому населению.
3. Сроки проведения обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи установлены согласно приложению к настоящим Правилам.
4. К проведению прививок допускаются лица с высшим и средним медицинским образованием, обученные правилам техники проведения прививок, приемам неотложной помощи в случае развития неблагоприятных проявлений после иммунизации, имеющие разрешение к проведению прививок.
Разрешение выдается ежегодно специально созданной при медицинской организации комиссией по выдаче допуска к проведению прививок.

5. Екпелер жүргізуді ұйымдастыруды, екпелерді жүргізетін мамандарды даярлауды медициналық ұйымдардың басшылары жүзеге асырады.
6. Екпелер денсаулық сақтау ұйымдарының және (немесе) білім беру ұйымдарының арнайы жабдықталған екпе кабинеттерінде жүргізіледі. Екпелер жүргізілетін үй-жайлар қолдануға арналған нұсқаулығы бар шұғыл және шоққа қарсы терапия жиынтығымен міндетті түрде қамтамасыз етіледі.
7. Елді мекенде екпелер жүргізу үшін жағдай болмаған кезде (денсаулық сақтау ұйымы, медицина қызметкері немесе вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сақтау үшін жағдай болмаса) екпелерді тиісті көшпелі екпе бригадасы жүргізеді.
Көшпелі екпе бригадаларының жұмыс режимін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару органдары белгілейді.
8. Екпелерді жүргізу үшін Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген вакциналар мен медициналық иммундық-биологиялық препараттар пайдаланылады.
9. Екпелер парентеральды – өздігінен бұзылатын шприцтер арқылы және пероральды - ішке қабылдау арқылы жүргізіледі.
10. Егілетін адамға екпе жүргізетін күні дәрігер, дәрігер болмаған кезде - фельдшер медициналық қарап-тексеру және термометрия жүргізе отырып, иммундауға қарсы айғақтарды жоққа шығару үшін егілетін адамнан немесе оның заңды өкілінен сұрау жүргізеді және қарсы айғақтар болмаса, екпе жүргізуге рұқсат береді.
11. Медициналық қызметкер егілетін адамға немесе оның заңды өкіліне екпе туралы, иммундаудан кейінгі ықтимал реакциялар мен жағымсыз жағдайлар, екпеден бас тарту салдары туралы толық және объективті ақпарат береді. Екпелер азаматтардан, кәмелетке толмағандардың ата-аналарынан немесе олардың өзге де заңды өкілдерінен және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген тәртіппен әрекетке қабілетсіз деп танылған азаматтардан егу жүргізуге ақпараттандырылған келісім алғаннан кейін жүргізіледі.
12. Кәмелетке толған егілетін адамды екпені жүргізу алдында медициналық тексеру олар денсаулық жағдайының нашарлауына шағым берген жағдайда және (немесе) аурудың объективті белгілері болған кезде жүргізіледі.
13. Екпелерді жүргізу алдында медицина қызметкері вакцинаның және басқа да иммундық-биологиялық препараттардың ампуласының (сауытының) бүтіндігін, жарамдылық мерзімін, таңбалануын, вакцинаның ерітіндіге және қоса берілген нұсқаулыққа сәйкестігін мұқият тексереді.
14. Иммундаудан кейін жағымсыз жағдайлар пайда болған жағдайда шаралар қабылдау үшін егілген адамдар өздері екпе алған медициналық ұйымда 30 минут бойы бақылауда болады. Екпелерді көшпелі екпе бригадасы жүргізген жағдайда егілген адамдар екпені жүргізген медицина қызметкерінің бақылауында болады.

5. Организация проведения прививок, подготовка специалистов, проводящих прививки, осуществляется руководителями медицинских организаций.
6. Прививки проводятся в специально оборудованных прививочных кабинетах организаций здравоохранения и (или) организаций образования. Помещения, где проводятся прививки, обязательно обеспечиваются наборами для неотложной и противошоковой терапии с инструкцией по их применению.
7. В случае отсутствия в населенном пункте условий для проведения прививок (отсутствие организации здравоохранения, медицинского работника или условий для хранения вакцин и других иммунобиологических препаратов), прививки проводятся соответствующей выездной прививочной бригадой.
Режим работы выездных прививочных бригад определяется местными органами государственного управления здравоохранением областей, городов республиканского значения и столицы.
8. Для проведения прививок используются вакцины и другие иммунобиологические препараты, зарегистрированные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области здравоохранения.
9. Прививки проводятся парентерально путем использования саморазрушающихся шприцев и перорально – путем употребления вовнутрь.
10. В день проведения прививки прививаемому лицу врач, при отсутствии врача – фельдшер, проводит опрос прививаемого лица или его законного представителя с проведением медицинского осмотра и термометрии для исключения противопоказаний к иммунизации и при отсутствии таковых, дает разрешение на проведение прививки.
11. Медицинский работник предоставляет прививаемому лицу или его законному представителю полную и объективную информацию о прививке, возможных реакциях и неблагоприятных проявлениях после иммунизации, последствиях отказа от прививки. Прививки проводятся после получения информированного согласия на проведение прививок граждан, родителей или иных законных представителей несовершеннолетних и граждан, признанных недееспособными в порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
12. Медицинское обследование совершеннолетнего прививаемого лица перед проведением прививок проводится в случае предъявления им жалоб на ухудшение состояния здоровья и (или) при наличии объективных симптомов заболеваний.
13. Перед проведением прививок медицинский работник проверяет целостность ампулы (флакона), срок годности и маркировку вакцины и других иммунобиологических препаратов, соответствие вакцины растворителю и прилагаемой инструкции.
14. Привитые лица в течение 30 минут находятся под наблюдением в медицинской организации, где они получили прививки, для принятия мер в случае возникновения неблагоприятных проявлений после иммунизации. В случае проведения прививок выездной прививочной бригадой, привитые находятся под наблюдением медицинского работника, проводившего прививку.

15. Медицина қызметкері барлық жүргізілген екпелерді есепке алуға тиіс және ол мынадай мәліметтерді қамтуға тиіс: препарат енгізілген күн, препараттың атауы, сериясының нөмірі, дозасы, бақылау нөмірі, жарамдылық мерзімі, препаратты енгізуге реакцияның сипаты, шығарушы ел.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Профилактикалық екпелер туралы мәліметтер медициналық ақпараттық жүйеге және "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) сәйкес есепке алу нысандарына енгізіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды енгізуге реакциялар мен иммундаудан кейін қолайсыз көріністердің барлық жағдайлары медициналық құжаттардың есепке алу нысандарында тіркеледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Медициналық көмектің кепілдік
берілген көлемі шеңберінде
міндетті профилактикалық
екпелерді жүргізу
қағидаларына
қосымша
Медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде міндетті профилактикалық екпелер жүргізу мерзімдері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Республикалық бюджет қаражаты есебінен оларға қарсы профилактикалық екпелер жүргізілетін инфекциялық аурулар:

15. Все проведенные прививки подлежат учету медицинским работником и должны содержать следующие сведения: дата введения препарата, название препарата, номер серии, доза, контрольный номер, срок годности, характер реакции на введение препарата, страна-производитель.
Сноска. Пункт 15 – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Сведения о профилактических прививках вносятся в медицинскую информационную систему и учетные формы, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).
Сноска. Пункт 16 – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Все случаи реакций и неблагоприятных проявлений после иммунизации на введение вакцин и других иммунобиологических препаратов регистрируются в учетных формах медицинских документов.
Сноска. Пункт 17 – в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам проведения
обязательных профилактических
прививок в рамках
гарантированного объема
медицинской помощи
Сроки проведения обязательных профилактических прививок в рамках гарантированного объема медицинской помощи
Сноска. Таблица приложения - в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Инфекционные заболевания, против которых профилактические прививки проводятся за счет средств республиканского бюджета:

3) кез келген жануар тістеген, сілекейлеген адамдар
+
4) жарақат алған, тері жабыны мен сілемейлі қабықтарының тұтастығы бұзылып жараланған адамдар
5) өзінің денсаулық жағдайы бойынша тәуекел топтарына жатқызылған адамдар, оның ішінде:
медициналық ұйымда динамикалық байқауда тұрған балалар
қан құйылған адамдар
6) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында оқитын және (немесе) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, қарттарға арналған медициналық-әлеуметтік
1
7
8
9
10
11
12
мекемелердің адамдары, мүгедектігі бар адамдар

3) лица,
+
1
7
8
9
10
11
12
подвергшиеся укусу, ослюнению любым животным
4) лица, получившие травмы, ранения с нарушением целостности кожных покровов и слизистых
5) лица, относящиеся к группам риска по состоянию своего здоровья, в том числе:
дети, состоящие на динамическом наблюдении в медицинской организации
лица, получившие переливание крови
6) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся и (или) воспитывающиеся в организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
1
7
8
9
10
11
12
родителей, лица медико-социальных учреждений для престарелых, лица с инвалидностью

7) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 612 қаулысына
3-қосымша
Халықтың профилактикалық екпелерге жатқызылатын топтары
Ескерту. Топтар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.02.2024 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Халықтың мынадай топтары міндетті профилактикалық екпелерге жатады:
1) міндетті профилактикалық екпелер жүргізудің белгіленген мерзімдеріне сәйкес жасы бойынша адамдар;
2) инфекциялық аурулардың (көктемгі-жазғы кене энцефалиті, күйдіргі, туляремия, оба) табиғи ошақтарында тұратын және жұмыс істейтін тұрғындар;
3) өзінің кәсіби қызметінің түрі бойынша тәуекел топтарына жатқызылған адамдар:
медицина қызметкерлері ("В" вирустық гепатиті, тұмау);
кәріз және тазалау құрылыстарының қызметкерлері (іш сүзегі);
ғылыми-зерттеу ұйымдарының, зертханалардың қызметкерлері, оның ішінде сынама алуды жүргізетін, виварийлер, құтырма қоздырғышының болуына зерттеулер жүргізетін және жануарлармен жұмыс істейтін ұйымдар мен мекемелердің персоналы (құтырма);
қараусыз қалған жануарларды аулау және ұстау бойынша жұмысты орындайтын адамдар (құтырма);
аңшылық және орман шаруашылықтары органдарының қызметкерлері, қорықшылар, мал сою орындарының (алаңдарының) жұмыскерлері, таксидермистер, кинологтар (құтырма);
құтырмамен ауыратын науқасқа парентеральды араласуды жүргізуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлері және патологоанатомдар (құтырма);
4) кез келген жануар тістеген, сілекейлеген адамдар (құтырма);
5) жарақат алған, тері жабыны мен сілемейлі қабықтарының тұтастығы бұзылып жараланған адамдар (сіреспе);
6) өзінің денсаулық жағдайы бойынша тәуекел топтарына жатқызылған адамдар:
медициналық ұйымда динамикалық байқауда тұрған балалар (тұмау);
қан құйылған адамдар ("В" вирустық гепатиті);
7) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында оқитын және (немесе) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, қарттарға арналған медициналық-әлеуметтік мекемелердің адамдары, мүгедектігі бар адамдар (тұмау);
8) эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша жұқтыру тәуекелі жоғары адамдар ("А" вирустық гепатиті, тұмау, қызылша, қызамық, эпидемиялық паротит, коронавирус инфекциясы).
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 612 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Қарсы профилактикалық егу жүргізілетін аурулардың тізбесін, оларды жүргізу ережесін және халықтың жоспарлы егілуге жатқызылатын топтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2295 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 4, 45-құжат).

7) по эпидемиоло-гическим показаниям
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2020 года № 612
Группы населения, подлежащие профилактическим прививкам
Сноска. Группы населения - в редакции постановления Правительства РК от 20.02.2024 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Обязательным профилактическим прививкам подлежат следующие группы населения:
1) лица по возрастам в соответствии с установленными сроками проведения обязательных профилактических прививок;
2) население, проживающее и работающее в природных очагах инфекционных заболеваний (весенне-летний клещевой энцефалит, сибирская язва, туляремия, чума);
3) лица, относящиеся к группам риска по роду своей профессиональной деятельности:
медицинские работники (вирусный гепатит "В", грипп);
работники канализационных и очистных сооружений (брюшной тиф);
сотрудники научно-исследовательских организаций, лабораторий, в том числе персонал, проводящий отбор проб, вивариев, организаций и учреждений, проводящих исследования на наличие возбудителя бешенства и работающих с животными (бешенство);
лица, выполняющие работу по отлову и содержанию безнадзорных животных (бешенство);
сотрудники органов охотничьего и лесного хозяйств, егери, работники убойных пунктов (площадок), таксидермисты, кинологи (бешенство);
сотрудники организаций здравоохранения, участвующих в проведении парентеральных вмешательств больным бешенством, и патологоанатомы (бешенство);
4) лица, подвергшиеся укусу, ослюнению любым животным (бешенство);
5) лица, получившие травмы, ранения с нарушением целостности кожных покровов и слизистых (столбняк);
6) лица, относящиеся к группам риска по состоянию своего здоровья:
дети, состоящие на динамическом наблюдении в медицинской организации (грипп);
получившие переливание крови (вирусный гепатит "В");
7) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся и (или) воспитывающиеся в организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, лица медико-социальных учреждений для престарелых, лица с инвалидностью (грипп);
8) лица, имеющие высокий риск инфицирования по эпидемиологическим показаниям (вирусный гепатит "А", грипп, корь, краснуха, эпидемический паротит, коронавирусная инфекция).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2020 года № 612
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2295 "Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся профилактические прививки, Правил их проведения и групп населения, подлежащих плановым прививкам" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 4, ст. 45).

2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2295 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 маусымдағы № 663 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 40, 357-құжат).
3. "Қарсы профилактикалық егу жүргізілетін аурулардың тізбесін, оларды жүргізу ережесін және халықтың жоспарлы егілуге жатқызылатын топтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2295 қаулысына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 ақпандағы № 119 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 15, 266-құжат).

2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2010 года № 663 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2295" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 40, ст. 357).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2013 года № 119 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2295 "Об утверждении перечня заболеваний, против которых проводятся профилактические прививки, Правил их проведения и групп населения, подлежащих плановым прививкам" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 15, ст. 266).