"Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 24 желтоқсан N 1332
Қаржы-несие жүйесін жетілдіру және ауыл шаруашылығында жүргізілетін реформаларды қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлік қоғамымен бірлесіп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісе отырып "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлік қоғамының талаптарын өтеу есебіне қайтарылатын ақшадан (қосымшаға сәйкес):
"Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау" жабық акционерлік қоғамының 66 (алпыс алты) миллион теңге мөлшеріндегі жарғылық капиталын қалыптастыруды;
1998 және 1999 жылдарға арналған республикалық бюджеттің кіріс бөлігінде салынған қаражаттың бюджетке түсуін;
жоғарыда аталған шарттар орындалғаннан кейін, қалған ақшаның есебінен, ауыл шаруашылығы өнімін өндірумен және ұқсатумен байланысты мақсаттарға ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қайта инвестициялауды қамтамасыз етсін.
2.<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1334 қаулысымен.  P991334_
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және "Ауыл шаруашылығын қаржылай жабық акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісе отырып, бір ай мерзім ішінде талап құқықтарын беру (сату) шартын жасасу құқығына тендер өткізудің тәртібін әзірлесін.
4. "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлік қоғамына бұрын Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдаудың мемлекеттік қорының балансына берілген борышты талап ету құқығын конкурстық негізде беруді (сатуды) ұйымдастыру ұсынылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
24 желтоқсандағы
N 1332 қаулысына
қосымша
Заң актілері, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің|Сомасы
нормативтік құқықтық актілері                                    |млн.
|теңге
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 28 мамырдағы N 651
P960651_   қаулысына сәйкес директивтік және орталықтандырылған

О некоторых вопросах закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 1998 года № 1332
В целях совершенствования финансово-кредитной системы и поддержки реформ, проводимых в сельском хозяйстве, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с закрытым акционерным обществом "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан из денег, возвращаемых в счет погашения требований закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (согласно приложению), обеспечить :
формирование уставного капитала закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" в сумме 66 (шестьдесят шесть) миллионов тенге;
поступление в бюджет средств, заложенных в доходной части республиканского бюджета на 1998 и 1999 годы;
реинвестирование сельских товаропроизводителей за счет остатка денег после выполнения вышеперечисленных условий на цели, связанные с производством и переработкой сельскохозяйственной продукции.
2. Для реализации вышеназванных целей Министерству финансов Республики Казахстан заключить с закрытым акционерным обществом "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" соответствующие соглашения.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать порядок проведения тендера на право заключения договора уступки (продажи) прав требования.
4. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" организовать на конкурсной основе уступку (продажу) права требования долгов, переданных ранее на баланс Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 декабря 1998 года
____________________________________________________________________________
Законодательные акты, нормативные правовые акты  Президента      !   сумма  !
и Правительства Республики Казахстан                             !млн. тенге!
____________________________________________________________________________!
Директивные и централизованные кредиты согласно постановлению    !          !
Правительства Республики Казахстан от 28 мая 1996 года           !          !
№ 651
P960651_

несиелер                                                          5274,9
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 14 желтоқсандағы
N 1719 қаулысына сәйкес директивті және
орталықтандырылған несиелер                                       796,9
Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 24 ақпандағы
N 1578   U941578_   Жарлығына сәйкес мерзімі 2004 жылға дейін
ұзартылған несиелер                                               1161,1
Қазақстан Республикасының 1996,1997 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы Заңға сәйкес лизингтік қордың
берілген қаражаты                                                 1378,1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 9 сәуірдегі N 513
P970513_   және 1997 жылғы 29 мамырдағы N 901   Р970901_
қаулыларына сәйкес берілген комбайндар бойынша берешек            1613,3
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 9 маусымдағы
N 938   P970938_ ; 1997 жылғы 21 шілдедегі N 1141   Р971141_
және 1997 жылғы 4 тамыздағы N1209   P971209_   қаулылары бойынша
берешек (Павлодар трактор зауыты)                                  300
Қазақстан Республикасының 1995, 1996, 1997 жылдардың
республикалық бюджеті туралы заңдарына сәйкес шаруа
қожалықтарын дамытуға 1995 жылдан 1997 жылдарға дейін берілген
несиелер                                                          384
Қазақстан Республикасының 1998 жылға арналған республикалық
бюджет туралы Заңына сәйкес лизингтік негізде бөлінген қаражат    529,1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 29 мамырдағы N 901
P970901_ қаулысына сәйкес "БАСФ"(Германия) және "Зенека-
Өсімдіктерді қорғау"(Ұлыбритания) фирмаларына Алматы облысының
борыштарын өтеу                                                   200,5
Павлодар трактор зауытына 1997 жылы аударылған қаражат            245
Барлығы                                                          11882,9 _________________________________________________________________________

! 5274,9   !
!          !
Директивные и централизованные кредиты согласно постановлению    !          !
Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1995 года       !          !
№ 1719
P951719_
!  796,9   !
!          !
Отсроченные кредиты до 2004 года согласно Указу Президента       !          !
Республики Казахстан от 24 февраля 1994 года № 1578
U941578_
! 1161,1   !
!          !
Выданные средства лизингового фонда согласно Закону о республи-  !          !
канском бюджете Республики Казахстан на 1996
U952700_
,           !          !
1997 годы
Z960059_
! 1378,1   !
!          !
Задолженность по комбайнам, переданным согласно постановлениям   !          !
Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1997 года № 513 и !          !
от 29 мая 1997 года № 901
p970901_
! 1613,3   !
!          !
Задолженность по постановлениям Правительства Республики Казах-  !          !
стан (Павлодарский тракторный завод ) от 9 июня 1997 года        !          !
№ 938
P970938_
; от 21 июля 1997 года № 1141
Р971141_
;            !          !
от 4 августа 1997 года № 1209
P971209_
!  300     !
!          !
Кредиты, выданные на развитие крестьянских хозяйств с 1995 по    !          !
1997 годы, согласно Законом о республиканском бюджете            !          !
1995
U952120_
, 1996
U952700_
, 1997 годов
Z960059_
!   384    !
!          !
Средства, выделенные на лизинговой основе, согласно Закону о     !          !
республиканском бюджете Республики Казахстан на 1998 год
Z970201_
!   529,1  !
!          !
Погашение долгов Алматинской области фирмам "БАСФ" (Германия) и  !          !
"Зенеке-Защита растений" (Великобритания) согласно постановлению !          !
Правительства Республики Казахстан от 29 мая 1997 г.,            !          !
№ 901
P970901_
!   200,5  !
!          !
Средства, перечисленные Павлодарскому тракторному заводу в       !          !
1997 году                                                        !   245    !
!          !
Всего                                                            ! 11882,9  !
____________________________________________________________________________!