Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 желтоқсандағы N 1946 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.20 № 429 Қаулысымен.
Ғылым мен техника саласында бірыңғай саясатты жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құрылсын.
2. Мыналар бекітілсін:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия туралы ереже (1-қосымша);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы (2-қосымша).
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1946 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы
Ж оғары ғылыми-техникалық комиссия туралы
Ереже
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.05.13 № 411 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі - ЖҒТК) - Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы іргелі және қолданбалы ғылым мен техниканы дамытудың болжамдары мен мемлекеттік басымдықтарын жасауға жауапты консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. ЖҒТК-нi төраға - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi (бұдан әрi - төраға) басқарады, оның ғылым және инновациялар саласындағы уәкiлеттi органдардың бiрiншi басшылары тұлғасындағы екi орынбасары болады.
ЖҒТК-ның жеке құрамы мен ол туралы Ережені Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
ЖҒТК Үкімет мүшелерінен, мемлекеттiк органдардың басшыларынан, жетекші ғалымдардан, білімнің түрлі салаларының мамандарынан, ұлттық компаниялар, iрi бизнес және үкiметтiк емес сектор өкілдерінен қалыптастырылады.
ЖҒТК-нiң жанынан дүниежүзiне танымал отандық және шетелдiк ғалымдардан тұратын Халықаралық сараптамалық кеңес құрылады. Халықаралық сараптамалық кеңестiң ережесi мен құрамын төраға айқындайды.
Комиссияның хатшысы комиссия отырысының күн тәртiбi жөнiнде ұсыныстар, қажеттi құжаттар, материалдар дайындайды және ол өткiзiлгеннен кейiн хаттамалар ресiмдейдi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.03.19 N 357, 2004.02.20 N 207, 2004.08.02 N 820, 2005.04.15 N 362, 2006.08.25 N 815, 2007.01.29 N 63 Қаулыларымен.

Об образовании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 1999 года № 1946. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2011 № 429.
Для осуществления единой политики в области науки и техники Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Высшую научно-техническую комиссию при Правительстве Республики Казахстан.
2. Утвердить:
1) Положение о Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан (приложение 1);
2) состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан (приложение 2).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 1999 года N 1946
Положение
о Высшей научно-технической комиссии
при Правительстве Республики Казахстан
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.05.2010 № 411 .
1. Общие положения
1. Высшая научно-техническая комиссия при Правительстве Республики Казахстан (далее - ВНТК) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, ответственным за выработку прогнозов и государственных приоритетов развития фундаментальной и прикладной науки и техники.
2. ВНТК возглавляет председатель - Премьер-Министр Республики Казахстан (далее - председатель), который имеет двух заместителей в лице первых руководителей уполномоченных органов в сфере науки и инноваций.
Секретарь комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседания комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы после его проведения.
Персональный состав ВНТК и Положение о нем утверждаются Правительством Республики Казахстан.
ВНТК формируется из числа членов Правительства, руководителей государственных органов, ведущих ученых, специалистов различных отраслей знаний, представителей национальных компаний, крупного бизнеса и неправительственного сектора.
При ВНТК создается Международный экспертный совет из всемирно признанных отечественных и зарубежных ученых. Положение и состав Международного экспертного совета определяются председателем. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 марта 2001 г. N 357 ; от 20 февраля 2004 г. N 207 ; от 2 августа 2004 г. N 820 ; от 15 апреля 2005 г. N 362 ; от 25 августа 2006 года N 815 ; от 29 января 2007 года N 63 .

3. ЖҒТК өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, Ғылым туралы Қазақстан Республикасының Заңын, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін және осы Ережені басшылыққа алады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.20 N 207 Қаулысымен.
2. Негізгі міндеттері
4. ЖҒТК-ның негізгі міндеттері:
бірыңғай мемлекеттік ғылыми ғылыми-техникалық және инновациялық саясатты қалыптастыру, жетілдіру үшін талдау ақпараттарын жинақтау және ұсынымдар дайындау;
іргелі және қолданбалы ғылым мен техниканы дамытудың болжамдары мен стратегияларын әзірлеу;
елді әлеуметтік-экономикалық дамыту мүддесінде ғылымның жетістіктері мен жаңа технологияларды пайдалану жөнінде ұсынымдар жасау;
мемлекеттік бағдарламалардың, заңдардың, тұжырымдамалардың жобасы жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
ғылыми-техникалық ұйымдардың желісін ұтқырландыру, маңызды өнеркәсіп объектілерін, оның ішінде шетелдің қатысуымен құру және қайта жаңарту жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
ғылыми қызметкерлерді әлеуметтік қорғауды және интеллектуалдық меншікті құқықтық қорғауды күшейту жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
Қазақстанның қорғаныс кешенін конверсиялау және оның ғылыми және материалдық-техникалық әлеуетін республиканың экономикасында тиімді пайдалану жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
мемлекетаралық және халықаралық ғылыми-техникалық ынтымақтастықтың неғұрлым перспективалық және тиімді бағыттарын талдау және айқындау;
жоғары білікті ғылыми кадрларды даярлауды және аттестациялауды жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдаудың нысандары мен әдiстерi, мемлекеттiк инновациялық саясатты iске асыру кезiнде ғылым, бiлiм беру, өндiрiс және қаржы-кредит салаларының өзара iс-қимылын қамтамасыз ету жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;
ғылыми-техникалық саланы инвестициялау жүйесiн жетiлдiру, инновациялық жобалар мен бағдарламаларды iске асыру инновациялық инфрақұрылымды қалыптастыру үшiн мемлекеттiк ресурстарды тиiмдi пайдалану және сыртқы инвестицияларды тарту жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу болып табылады.
Халықаралық сараптамалық кеңестiң ұсынымдарын ескере отырып, елдiң ғылыми-техникалық даму басымдықтарын мақұлдау;
мемлекеттiк ғылыми-техникалық сараптаманың ұсынымдарын ескере отырып, ғылыми-техникалық бағдарламаларды мақұлдау;
Республикалық бюджет комиссиясына ғылыми-технологиялық бағдарламаларды қаржыландыру көлемі жөнінде ұсынымдар әзірлеу;
әрбiр үш жыл сайын Қазақстан Республикасының Президентiне елдiң ғылыми-технологиялық даму қорытындылары бойынша есеп дайындау.
ЖҒТК үш жылда бiр рет:
ғылыми-техникалық дамудағы әлемдiк трендтер және елдiң нақты бағыттар бойынша озық ғылыми зерттеулер жүргiзуге арналған әлеуеттi мүмкiндiктерi туралы Халықаралық сараптамалық кеңестi;
орындалған ғылыми-технологиялық бағдарламалардың нәтижелерi туралы Бiлiм және ғылым министрлiгiн және басқа да салалық министрлiктердi;
ғылыми қоғамдастықтың және үкiметтiк емес сектордың өкiлi ретiнде Ғылым туралы ұлттық баяндамасымен Ұлттық ғылым академиясын тыңдайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.12.20 N 1333, 2006.08.25 N 815 Қаулыларымен.

3. В своей деятельности ВНТК руководствуется Конституцией Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О науке", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 февраля 2004 г. N 207 .
2. Основные задачи
4. Основными задачами ВНТК являются:
обобщение аналитической информации и подготовка рекомендаций для формирования, совершенствования единой государственной научной, научно-технической и инновационной политики;
разработка прогнозов и стратегии развития фундаментальной и прикладной науки и техники;
выработка рекомендаций по использованию достижений науки и новых технологий в интересах социально-экономического развития страны;
выработка рекомендаций по проектам государственных программ, законов, концепций;
выработка предложений по рационализации сети научно-технических организаций, созданию и реконструкции важнейших промышленных объектов, в том числе с иностранным участием;
разработка предложений по усилению социальной защиты научных работников и правовой охраны интеллектуальной собственности;
выработка рекомендаций по конверсии оборонного комплекса Казахстана и эффективному использованию его научного и материально-технического потенциала в экономике республики;
анализ и определение наиболее перспективных и эффективных направлений международного научно-технического сотрудничества;
разработка предложений по совершенствованию подготовки и аттестации научных кадров высшей квалификации;
разработка предложений по формам и методам государственной поддержки инновационной деятельности, обеспечению взаимодействия науки, образования, производства и финансово-кредитной сферы при реализации государственной инновационной политики;
выработка рекомендаций по совершенствованию системы инвестирования научно-технической сферы, эффективному использованию государственных ресурсов и привлечению внешних инвестиций для реализации инновационных проектов и программ, формирования инновационной инфраструктуры;
одобрение приоритетов научно-технического развития страны с учетом рекомендаций Международного экспертного совета;
одобрение научно-технических программ с учетом рекомендаций государственной научно-технической экспертизы;
выработка рекомендаций Республиканской бюджетной комиссии по объемам финансирования научно-технологических программ;
подготовка каждые три года отчета Президенту Республики Казахстан по итогам научно-технологического развития страны.
ВНТК один раз в три года заслушивает:
Международный экспертный совет о мировых трендах в научно-техническом развитии и потенциальных возможностях страны на проведение передовых научных исследований по конкретным направлениям;
Министерство образования и науки и другие отраслевые министерства о результатах выполненных научно-технологических программ;
Национальную академию наук, как представителя научного сообщества и неправительственного сектора с Национальным докладом о науке.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 1333 ; от 25 августа 2006 года N 815

4-1. ЖҒТК-нің Қазақстан Республикасының Президентіне елдің ғылыми-технологиялық даму қорытындылары бойынша есебі мынадай бөлімдерден тұруға тиіс:
1. Кіріспе.
2. Негізгі бөлік:
1) елдің Ғылыми-техникалық дамуының басым бағыттары;
2) іргелі зерттеулердің негізгі нәтижелері;
3) қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалар шеңберіндегі ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың негізгі нәтижелері.
3. Ұсынымдар.
ЖҒТК-нің есебі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне әрбір үш жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі 15 наурызға дейін енгізіледі.
Ескерту. Ереже 4-1-тармақпен толықтырылсын - ҚР Үкіметінің 2010.05.13 № 411 Қаулысымен.
5. ЖҒТК-ның:
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік ғылыми және ғылыми-техникалық саясатты қалыптастыру мен жүзеге асырудың мәселелері жөнінде; мемлекеттік инновациялық және өндірістік саясатты қалыптастыру проблемалары және өз құзыретіне жататын өзге де мәселелер жөнінде ұсыныс енгізуге;
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп беретін мемлекеттік органдардан қажетті материалдар мен құжаттарды сұратуға және алуға;
ұлттық ғылыми және ғылыми-техникалық саясаттың мәселелері жөніндегі ұсыныстарды зерделеу және жасау үшін жұмыс топтарын құруға құқығы бар.
ЖҒТК-ның төрағасы ЖҒТК қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады, оның жұмысын жоспарлайды және қабылданатын шешімдердің сапасы мен тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды айқындайды.
6. ЖҒТК-ның шешімі хаттамамен ресімделеді.
7. ЖҒТК-нiң қызметiн, оның iшiнде ЖҒТК-нiң жұмысына тартылатын шетелдiк және отандық ғалымдар мен сарапшылардың қызметтерiн қаржыландыру және оларды iссапарға жiберу осы мақсаттарға бөлiнетiн республикалық бюджет қаражатынан жүргiзiледi.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.08.25 N 815 Қаулысымен.
8. ЖҒТК-мүшесінің:
өзінің бастамашылығы бойынша ЖҒТК-ның қарауына ұсынымдар, ұсыныстар және тиісті шешімдердің жобаларын енгізуге;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен ЖҒТК қызметінің мәселелері бойынша іссапарларға баруға;
ЖҒТК мүшелерінің көпшілік даусымен қабылданған шешімдер бойынша ЖҒТК мәжілісінің хаттамасында көрсетілуі тиіс өзінің ерекше пікірін енгізуге құқығы бар.
9. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.05.13 № 411 Қаулысымен.
10. ЖҒТК-ның мәжілісі қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде жарты жылда бiр рет өткiзiледi өткізедi.
ЖҒТК-нің шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және, егер оған комиссия мүшелерінің жалпы санының басым көпшілігі дауыс берген жағдайда қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның жұмыс органы болып анықталсын.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.12.20 N 1333, 2004.02.20 N 207, 2005.04.15 N 362, 2007.01.29 N 63, 2010.05.13 № 411 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 20 желтоқсандағы
N 1946 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы
Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның
Құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.08.25 N 815, 2007.01.29 N 63, өзгерту енгізілді - 2007.12.28 N 1340, 2008.08.29 N 795, 2009.07.25 N 1139, 2010.05.13 № 411, 2011.02.22 N 168 Қаулыларымен.
Мәсiмов                    - Қазақстан Республикасының
Кәрiм Қажымқанұлы            Премьер-Министрi, төраға
Жұмағұлов                  - Қазақстан Республикасының Білім және
Бақытжан Тұрсынұлы           ғылым министрі, төрағаның орынбасары
Исекешев                   - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әсет Өрентайұлы              Министрінің орынбасары - Қазақстан
Республикасының Индустрия және жаңа
технологиялар министрі, төрағаның
орынбасары
Шаяхметов                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Саят Болатұлы                министрлігі Ғылым комитеті төрағасының
орынбасары, хатшы
Айтжанова                  - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Жанар Сейдахметқызы          даму және сауда министрі
Жәмішев                    - Қазақстан Республикасының Қаржы
Болат Бидахметұлы            министрі
Күрішбаев                  - Қазақстан Республикасының Ауыл
Ақылбек Қажығұлұлы           шаруашылығы министрі
Жұмағалиев                 - Қазақстан Республикасының Байланыс және
Асқар Қуанышұлы              ақпарат министрі
Есекеев                    - «Қазақтелеком» акционерлік қоғамының
Қуанышбек Бақытбекұлы        басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Сұлтанов                   - Қазақстан Республикасының Парламенті
Қуаныш Сұлтанұлы             Сенатының депутаты, Халықаралық
қатынастар, қорғаныс және қауіпсіздік
комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Сағадиев                   - Қазақстан Республикасының Парламенті
Кенжеғали Әбенұлы            Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Жантаев                    - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Жұмабек Шабденамұлы          ғарыш агенттігі "Ұлттық ғарыштық
зерттеулер және технологиялар орталығы"
акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Сүлейменов                 - "Қазақстан Республикасының Ұлттық
Ербол Зинаддинұлы            ғылыми-техникалық ақпарат орталығы"
акционерлік қоғамының президенті
(келісім бойынша)
Бектұрғанов                - "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық
Нұралы Сұлтанұлы             холдингі" акционерлік қоғамының
басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Перуашев                   - "Атамекен" одағы" Қазақстанның ұлттық
Азат Тұрлыбекұлы             экономикалық палатасының төрағасы
(келісім бойынша)
Әбдірайымов                - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бақытжан Жарылқасымұлы       министрлігі Л.Н.Гумилев атындағы
Еуразия ұлттық университетінің ректоры
Жұмағұлов                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Бақытжан Тұрсынұлы           министрлігі әл-Фараби атындағы Қазақ
ұлттық университетінің ректоры
Жұрынов                    - "Қазақстан Республикасының Ұлттық
Мұрат Жұрынұлы               ғылым академиясы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң президентi
Қадыржанов                 - Қазақстан Республикасы Энергетика және
Қайрат Камалұлы              минералдық ресурстар министрлiгi
"Қазақстан Республикасының Ұлттық
ядролық орталығы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорнының бас директоры
Раманқұлов                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Ерлан Мiрхайдарұлы           министрлiгiнiң Ғылым комитетi
"Қазақстан Республикасының Ұлттық
биотехнология орталығы" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорнының бас директоры
Әдекенов                   - «Парасат» ұлттық, ғылыми-технологиялық
Серғазы Мыңжасарұлы          холдингі» акционерлік қоғамы «Фитохимия»
халықаралық ғылыми-өндірістік холдингі»
акционерлік қоғамының басқарма төрағасы
(келісім бойынша)
Қасқабасов                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
Сейiт Асқарұлы               министрлiгiнiң Ғылым комитетi
М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер
институтының директоры
Қайырбекова                - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Салидат Зекенқызы            сақтау министрі
Келімбетов                 - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Қайрат Нематұлы              акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Кененбаев                  - «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының
Серік Барменбекұлы           президенті (келісім бойынша)

4-1. Отчет ВНТК Президенту Республики Казахстан по итогам научно-технологического развития страны должен содержать следующие разделы:
1. Введение.
2. Основная часть:
1) приоритетные направления научно-технического развития страны;
2) основные результаты фундаментальных исследований;
3) основные результаты научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в рамках прикладных научно-технических программ.
3. Рекомендации.
Отчет ВНТК вносится в Администрацию Президента Республики Казахстан каждые три года до 15 марта, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 4-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 13.05.2010 № 411 .
5. ВНТК имеет право:
вносить предложения Правительству Республики Казахстан по вопросам формирования и реализации государственной научной и научно-технической политики; по проблемам формирования государственной инновационной и промышленной политики и другим вопросам, относящимся к его компетенции;
запрашивать и получать от государственных органов, подотчетных Правительству Республики Казахстан, необходимые материалы и документы;
создавать рабочие группы для изучения и выработки предложений по вопросам национальной научной и научно-технической политики.
Председатель ВНТК осуществляет общее руководство деятельностью ВНТК, планирует его работу и определяет мероприятия, направленные на повышение качества и эффективности принимаемых решений.
6. Решения ВНТК оформляются протоколом.
7. Финансирование деятельности ВНТК, в том числе услуг зарубежных и отечественных ученых и экспертов, привлекаемых к работе ВНТК, и их командирование, производятся из средств республиканского бюджета, выделяемых на эти цели.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 25 августа 2006 года N 815 .
8. Член ВНТК имеет право:
вносить по своей инициативе на рассмотрение ВНТК рекомендации, предложения и проекты соответствующих решений;
выезжать в командировки по вопросам деятельности ВНТК в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
вносить особое мнение по решениям, принятым большинством голосов членов ВНТК, что должно быть отражено в протоколе заседания ВНТК.
9. Исключен постановлением Правительства РК от 13.05.2010 № 411 .
10. Заседание ВНТК проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
Решения ВНТК принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Рабочим органом Высшей научно-технической комиссии определить Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20 декабря 2002 г. N 1333 ; от 20 февраля 2004 г. N 207 ; от 15 апреля 2005 г. N 362 ; от 29 января 2007 года N 63 ; от 13.05.2010 № 411 .
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 1999 года N 1946
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 25 августа 2006 года N 815 ; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.01.2007 N 63 ; от 28.12.2007 N 1340 ; от 29.08.2008 N 795 ; от 25.07.2009 N 1139 ; от 13.05.2010 № 411 ; от 22.02.2011 № 168.
Состав
Высшей научно-технической комиссии
при Правительстве Республики Казахстан
Масимов                    - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович           председатель
Исекешев                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Асет Орентаевич              Казахстан - Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан,
заместитель председателя
Жумагулов                  - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович          Казахстан, заместитель председателя
Шаяхметов                  - заместитель председателя Комитета науки
Саят Болатович               Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Каирбекова                 - Министр здравоохранения Республики
Салидат Зикеновна            Казахстан
Айтжанова                  - Министр экономического развития и
Жанар Сейдахметовна          торговли Республики Казахстан
Жамишев                    - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Куришбаев                  - Министр сельского хозяйства Республики
Ахылбек Кажигулович          Казахстан
Жумагалиев                 - Министр связи и информации Республики
Аскар Куанышевич             Казахстан
Кененбаев                  - президент акционерного общества
Серик Барменбекович          "КазАгроИнновация" (по согласованию)
Есекеев                    - председатель правления акционерного
Куанышбек Бахытбекович       общества «Казахтелеком»
(по согласованию)
Келимбетов                 - председатель правления акционерного
Кайрат Нематович             общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына"
(по согласованию);
Бектурганов                - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович            общества "Национальный научно-
технологический холдинг "Парасат"
(по согласованию)
Перуашев                   - председатель Национальной экономической
Азат Турлыбекулы             палаты Казахстана "Союз "Атамекен"
(по согласованию)
Султанов                   - депутат Сената Парламента Республики
Куаныш Султанович            Казахстан, председатель Комитета по
международным отношениям, обороне и
безопасности (по согласованию)
Сагадиев                   - депутат Мажилиса Парламента
Кенжегали Абенович           Республики Казахстан (по согласованию)
Абдраимов                  - ректор Казахского национального
Бахытжан Жарылкасымович      университета имени аль-Фараби
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Жантаев                    - президент акционерного общества
Жумабек Шабденамович         "Национальный центр космических
исследований и технологий"
Национального космического агентства
Республики Казахстан (по согласованию)
Журинов                    - президент общественного объединения
Мурат Журинович              "Национальная академия наук
Республики Казахстан"
Кадыржанов                 - генеральный директор республиканского
Кайрат Камалович             государственного предприятия
"Национальный ядерный центр
Республики Казахстан" Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Раманкулов                 - генеральный директор республиканского
Ерлан Мирхайдарович          государственного предприятия
"Национальный центр биотехнологии
Республики Казахстан" Комитета науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Сулейменов                 - президент акционерного общества
Ербол Зинаддинович           "Национальный центр
научно-технической информации
Республики Казахстан" (по согласованию)
Адекенов                   - председатель правления акционерного
Сергазы Мынжасарович         общества «Международный
научно-производственный холдинг
«Фитохимия» акционерного общества
«Национальный научно-технологический
холдинг «Парасат» (по согласованию)
Каскабасов                 - директор Института литературы и
Сеит Аскарович               искусства им. М.О. Ауэзова Комитета
науки Министерства образования и
науки Республики Казахстан