"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 111-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 23 қарашадағы
№ 111-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 111-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 ноября 2015 года № 111-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бюджет заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
РР/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орында-луына жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімдері
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного законодательства"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственные органы, ответственные за исполнение Сроки исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1

"Республикалық бюджет комиссиясы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 780 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Л.М. Қармазина
2
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 маусымдағы № 827 және "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің одан әрі жұмыс істеуінің кейбір мәселелері туралы" 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
3
"Республикалық бюджет жобасын әзірлеу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 26 тамыздағы № 861 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы
Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
4
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастыру және пайдалану тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі № 962 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығы
ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
5
Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының меморандумын әзірлеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
7
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына активтерді есептеу және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын пайдалану қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау нысандары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
Р.Б. Бекетаев
Үкіметінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 267 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
8
"Қазақстан Республи-касы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
9

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 780 "Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии"
Указ Президента Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2015 года
Кармазина Л.М.
2
О внесении изменений и дополнений в указы Президента Республики Казахстан от 18 июня 2009 года № 827 "О Системе государственного планирования в Республике Казахстан" и от 4 марта 2010 года № 931 "О некоторых вопросах дальнейшего функционирования Системы государственного планирования в Республике Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
3
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2009 года № 861 "Об утверждении Правил разработки проекта республиканского бюджета"
Указ Президента Республики Казахстан
МФ, МНЭ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
4
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года № 962 "О Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МНЭ, МФ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
5
Об утверждении Правил разработки и оценки меморандума государственного органа, входящего в структуру Правительства Республики Казахстан, местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
6
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
7
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 267 "Об утверждении Правил зачисления активов в Национальный фонд Республики Казахстан и использования Национального фонда Республики Казахстан, а также форм и Правил составления годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ, МНЭ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2015 года
Бекетаев Р.Б.
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполни­тельных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
9

"Бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқауын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
10
"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
11
"Операциялық жоспарды әзірлеу, іске асыру, мониторингілеу және іске асырылуын бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 16 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
12
"Жергілікті бюджеттер жобаларын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 470 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
13
"Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасын жасау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 494 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
14
"Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
15
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині, ҰЭМ, ҰБ (келісім бойынша)
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
16
"Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) әзірлеу және бекіту (қайта бекіту) қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 195 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ, Қаржымині
2015 жылғы қараша
М.Ә. Құсайынов
17
"Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині, ҰЭМ
2015 жылғы қараша
Р.Е. Дәленов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68 "Об утверждении Инструкции по проведению бюджетного мониторинга"
приказ
МФ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
10
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
приказ
МФ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е
11
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 сентября 2014 года № 16 "Об утверждении Правил разработки, реализации, мониторинга и контроля за реализацией операционного плана"
приказ
МНЭ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
12
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 470 "Об утверждении Правил разработки проектов местных бюджетов"
приказ
МФ, МНЭ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
13
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 ноября 2014года № 494 "Об утверждении Правил составления Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
приказ
МФ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
14
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
приказ
МФ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
15
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
приказ
МФ, МНЭ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
16
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 195 "Об утверждении Правил разработки и утверждения (переутверждения) бюджетных программ (подпрограмм) и требований к их содержанию"
приказ
МНЭ, МФ
ноябрь 2015 года
Кусаинов М.А.
17
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания"
приказ
МФ, МНЭ
ноябрь 2015 года
Даленов Р.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан