Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 12 қарашадағы N 689 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Мемлекеттік наградалар жөнінде комиссия құру, оның құрамын және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 сәуірдегі N 2935 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 14, 108-құжат; N 44, 422-құжат; 1997 ж., N 2, 19-құжат; 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24 ж., 268-құжат):
Жарлықтың атауындағы "оның құрамын және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережені" деген сөздер "ол туралы Ережені" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Комиссияның қызметін қамтамасыз етуді Президент Кеңсесі жүзеге асырады.";
2) "Қазақстан Республикасының Заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережені бекіту" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 шілдедегі N 3051 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 30, 267-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережеде:
2-тармақтағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі" деген сөздер "Жалпы бөлім" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың бірінші абзацындағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөліміне" деген сөздер "Жалпы бөліміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтағы "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінде" деген сөздер "Жалпы бөлімінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен;
4) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат; N 51, 671-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Ғабидолла Рахматоллаұлы Кеңсесінің Басшысы, төрағаның орынбасары,
Мыңбай - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Дархан Қамзабекұлы және ақпарат вице-министрі, хатшы,
Бижанов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ақан Құсайынұлы Сенатының Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Досқалиев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жақсылық Ақмырзаұлы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрағасы (келісім бойынша),
Дьяченко - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сергей Александрович Мәжілісі Төрағасының орынбасары,
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының
орынбасары (келісім бойынша),
Жолдасбаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлығайым Шалданқызы Сенатының Экономикалық және өңірлік
саясат комитетінің төрайымы (келісім
бойынша),
көрсетілген Комиссияның құрамынан: А.Ы.Бөрібаев, Л.Н.Бурлаков, А.Д.Досжан, Е.Қ.Ертісбаев, З.Ж.Қадырова, Е.Т.Орынбаев, Қ.С.Сұлтанов, С.А.Терещенко шығарылсын;

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2008 года № 689.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 1996 года № 2935 "Об образовании Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утверждении ее состава и Положения о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 14, ст. 108; № 44, ст. 422; 1997 г., № 2, ст. 19; 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268):
в названии Указа слова "ее состава и Положения о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" заменить словами "Положения о ней";
в Положении о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Обеспечение деятельности Комиссии осуществляется Канцелярией Президента.";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 июля 1996 года № 3051 "Об утверждении Положения о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 30, ст. 267):
в Положении о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 2 слова "Отделом документационного обеспечения" заменить словами "Общим отделом";
в абзаце первом пункта 5 слова "Отделу документационного обеспечения" заменить словами "Общему отделу";
в пункте 6 слова "Отделе документационного обеспечения" заменить словами "Общем отделе";
3) утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдрахимова - Руководителя Канцелярии Премьер-
Габидуллу Рахматуллаевича Министра Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Мынбая - вице-министра культуры и информации
Дархана Камзабекулы Республики Казахстан, секретарем,
Бижанова - председателя Комитета по социально-
Ахана Хусаиновича культурному развитию Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Джолдасбаеву - председателя Комитета по экономической
Нурлыгайым Чалдановну и региональной политике Сената Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Доскалиева - председателя Комитета по социально-
Жаксылыка Акмырзаевича культурному развитию Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию),
Дьяченко - заместителя Председателя Мажилиса
Сергея Александровича Парламента Республики Казахстан,
заместителя Председателя Ассамблеи народа
Казахстана (по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Бурибаева А.И., Бурлакова Л.Н., Досжана А.Д., Ертысбаева Е.К., Кадырову З.Ж., Орынбаева Е.Т., Султанова К.С., Терещенко С.А.;

5) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 829 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы наградалар жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Нүрпейісов - Қазақстан Республикасы Президенті
Қайрат Айтмұхамбетұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары,
Құл-Мұхамед - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Мұхтар Абрарұлы ақпарат министрі;
мына жол:
"Көшкінов - Қазақстан Республикасының Президенті
Ержан Сүлейменұлы Әкімшілігінің Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру-кадр жұмысы бөлімінің
сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Көшкінов - Қазақстан Республикасы Президенті
Ержан Сүлейменұлы Кеңсесінің сектор меңгерушісі, Комиссия
хатшысы";
Комиссия көрсетілген құрамынан: Е.Қ.Ертісбаев, Д.А.Кәлетаев шығарылсын;
6) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж., N 14, 171-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 43, 573-құжат; 2006 ж., N 35, 374-құжат; 2007 ж., N 3, 36-құжат; N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат; N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары,
Сүлейменов - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қайырбек Шошанұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің
хатшысы,
Омаров - "Қазақстан" республикалық
Жанай Сейтжанұлы телерадиокорпорациясы" АҚ басқармасының
бастығы (келісім бойынша);
мына жол:
"Имашев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Берік Мәжитұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің
хатшысы, төрағаның орынбасары"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Берік Мәжитұлы Сенатының депутаты (келісім бойынша)";
көрсетілген комиссия құрамынан: Ғ.Р.Әбдірахымов, Д.С.Әбдіхамитов, Қ.Ахметов, Н.Н.Дүтбаев шығарылсын;
7) "Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат; 2004 ж., N 15, 183-құжат; 2005 ж., N 21, 247-құжат; 2006 ж., N 20, 195-құжат; 2007 ж., N 1, 1-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Федоров - Қазақстан Республикасы Ішкі істер вице-
Олег Анатольевич министрі;
мына жол:
"Байжанов - "Қазмұнайгаз ҰК" АҚ вице-президенті
Ұлан Сапарұлы (келісім бойынша)"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Байжанов - Қазақстандық тәуелсіз директорлар
Ұлан Сапарұлы қауымдастығының төрағасы (келісім
бойынша)";
көрсетілген Комиссия құрамынан А.Ж.Шпекбаев шығарылсын;

5) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Нурпеисова - заместителя Руководителя Администрации
Кайрата Айтмухамбетовича Президента Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Кул-Мухаммеда - Министра культуры и информации
Мухтара Абрарулы Республики Казахстан;
строку:
"Кошкинов - заведующий сектором Отдела
Ержан Сулейменович государственного контроля и
организационно-кадровой работы
Администрации Президента Республики
Казахстан, секретарь Комиссии"
изложить в следующей редакции:
"Кошкинов - заведующий сектором Канцелярии
Ержан Сулейменович Президента Республики Казахстан,
секретарь Комиссии";
вывести из состава указанной Комиссии: Ертысбаева Е.К., Калетаева Д.А.;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Донакова - заместителя Руководителя Администрации
Талгата Советбековича Президента Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Сулейменова - помощника Президента - Секретаря Совета
Каирбека Шошановича Безопасности Республики Казахстан,
Омарова - председателя правления АО
Жаная Сейтжановича "Республиканская телерадиокорпорация
"Казахстан" (по согласованию);
строку:
"Имашев - помощник Президента - Секретарь Совета
Берик Мажитович Безопасности Республики Казахстан,
заместитель председателя"
изложить в следующей редакции:
"Имашев - депутат Сената Парламента Республики
Берик Мажитович Казахстан (по согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии: Абдрахимова Г.Р., Абдыхамитова Д.С., Ахметова К., Дутбаева Н.Н.;
7) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Федорова - вице-министра внутренних дел Республики
Олега Анатольевича Казахстан;
строку:
"Байжанов - вице-президент АО "НК "Казмунайгаз"
Улан Сапарович (по согласованию)"
изложить в следующей редакции:
"Байжанов - председатель Казахстанской ассоциации
Улан Сапарович независимых директоров (по
согласованию)";
вывести из состава указанной Комиссии Шпекбаева А.Ж.;

8) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 151 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен;
10) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Есім - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ғарифолла Сенатының депутаты (келісім бойынша),
мына жолдар:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары",
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Отбасы істері және
гендерлік саясат жөніндегі ұлттық
комиссияның төрайымы"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары",
"Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасының
Президенті жанындағы Әйелдер істері
және отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның төрайымы";
көрсетілген Комиссия құрамынан: С.А.Әбдіманапов, Л.Н.Бурлаков шығарылсын;
11) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 38, 421-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат; N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия құрамында :
мына жол:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
төрағаның орынбасары";
12) "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 11, 120-құжат; N 38, 430-құжат; 2008 ж., N 24, 226-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамына енгізілсін:
Исекешев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әсет Орынтайұлы көмекшісі, төрағаның орынбасары;
мына жолдар:
"Келімбетов - Қазақстан Республикасы Президенті
Қайрат Нематұлы Әкімшілігінің Басшысы, төрағаның
орынбасары",
"Мирчев Александр - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің кеңесшісі",
"Эванс Ричард - "Самұрық" мемлекеттік активтерді
басқару жөніндегі қазақстандық
холдингі" АҚ директорлар кеңесінің
төрағасы"
тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Келімбетов - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Қайрат Нематұлы акционерлік қоғамы басқармасының
төрағасы",
"Мирчев Александр - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
АҚ директорлар кеңесінің мүшесі",
"Эванс Ричард - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
АҚ директорлар кеңесінің мүшесі";
көрсетілген Мемлекеттік комиссия құрамынан: Қ.А.Бозымбаев, А.Ғ.Дунаев шығарылсын;

8) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016);
9) утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791;
10) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Есима - депутата Сената Парламента Республики
Гарифоллу Казахстан (по согласованию);
строки:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан, заместитель
председателя",
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам семьи и гендерной
политике при Президенте Республики
Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя",
"Абдыкаликова - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна Казахстан - председатель Национальной
комиссии по делам женщин и
семейно-демографической политике при
Президенте Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Абдыманапова С.А., Бурлакова Л.Н.;
11) в Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421; 2007 г., № 11, ст. 119; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182):
в составе Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан, заместитель
председателя"
изложить в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
заместитель председателя";
12) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226):
ввести в состав Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Исекешева - помощника Президента Республики
Асета Орентаевича Казахстан, заместителем председателя;
строки:
"Келимбетов - Руководитель Администрации Президента
Кайрат Нематович Республики Казахстан, заместитель
председателя",
"Мирчев Александр - советник Премьер-Министра Республики
Казахстан",
"Эванс Ричард - председатель совета директоров АО
"Казахстанский холдинг по управлению
государственными активами "Самрук"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Келимбетов - председатель правления акционерного
Кайрат Нематович общества "Фонд национального
благосостояния "Самрук-Казына",
"Мирчев Александр - член совета директоров АО "Фонд
национального благосостояния "Самрук-
Казына",
"Эванс Ричард - член совета директоров АО "Фонд
национального благосостояния "Самрук-
Казына";
вывести из состава указанной Государственной комиссии: Бозумбаева К.А., Дунаева А.Г.;

13) Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі);
14) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 12 қарашадағы N 434 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 42, 477-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Астананың сәулет кеңесінің құрамына енгізілсін:
Тасмағамбетов - Астана қаласының әкімі, төрағаның
Иманғали Нұрғалиұлы орынбасары;
аталған Сәулет кеңесінің құрамынан А.Ұ.Мамин шығарылсын;
15) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы; 2008 ж., N 32, 332-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңесінің құрамында :
мына жол:
"Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Ғабидолла Рахматоллаұлы қызмет істері агенттігінің төрағасы,
төраға"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Премьер-
Ғабидолла Рахматоллаұлы Министрі Кеңсесінің Басшысы, төраға";
16) Күші жойылды – ҚР Президентінің 09.02.2022 № 808 Жарлығымен.
17) күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен;
18) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат; N 35, 389-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамында :
мына жол:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Кеңестің төрағасы";
көрсетілген Кеңестің құрамынан О.И.Жұмабеков шығарылсын;
19) "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі N 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 50, 638-құжат; 2007 ж., N 6, 69-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамы осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

13) утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015);
14) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 ноября 2007 года № 434 "Об Архитектурном совете столицы при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 42, ст. 477):
ввести в состав Архитектурного совета столицы при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Тасмагамбетова - акима города Астаны,
Имангали Нургалиевича заместителем председателя;
вывести из состава указанного Архитектурного совета Мамина А.У.;
15) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332):
в составе Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку:
"Абдрахимов - Председатель Агентства Республики
Габидулла Рахматуллаевич Казахстан по делам государственной
службы, председатель"
изложить в следующей редакции:
"Абдрахимов - Руководитель Канцелярии Премьер-
Габидулла Рахматуллаевич Министра Республики Казахстан,
председатель";
16) Утратил силу Указом Президента РК от 09.02.2022 № 808.
17) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312;
18) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182):
в персональном составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным распоряжением:
строку:
"Донаков - заведующий Государственно-правовым
Талгат Советбекович отделом Администрации Президента
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
председатель Совета";
вывести из состава указанного Совета Жумабекова О.И.;
19) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671; 2005 г., № 50, ст. 638; 2007 г., № 6, ст. 69; 2008 г., № 20, ст. 182):
состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденный вышеназванным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Указу;

20) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.05.12 № 987 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791; 21.01.2015 № 993 (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі); 29.12.2015 № 151 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 312; 20.10.2017 № 568; 09.02.2022 № 808 Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 12 қарашадағы
N 689 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 18 сәуірдегі
N 323 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жоғары әскери және өзге де атақтар,
сыныптық шендер жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Донақов - Қазақстан Республикасы Президенті
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Комиссия төрағасы
Комиссия мүшелері:
Абайділдин - Қазақстан Республикасы Парламенті
Талғатбек Жәмшитұлы Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Әбдіров - Қауіпсіздік Кеңесі хатшысының
Нұрлан Мәжитұлы орынбасары - Қауіпсіздік Кеңесі
хатшылығының меңгерушісі
Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Ғабидолла Рахматоллаұлы Кеңсесінің Басшысы
Баймағанбетов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Нұртайұлы Мәжілісінің Заңнама және сот-құқық
реформасы комитетінің төрағасы (келісім
бойынша)
Бектұрғанов - Қазақстан Республикасы Президенті
Ерсұлтан Өтеғұлұлы Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және
кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі
Шпекбаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Алик Жатқамбайұлы Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі
бөлімінің меңгерушісі

20) утратил силу Указом Президента РК от 12.05.2010 N 987.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 21.01.2015 № 993(вводится в действие с 01.01.2015); от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016); от 20.10.2017 № 568.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 12 ноября 2008 года № 689
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 18 апреля 2002 года № 323
СОСТАВ
Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам
Донаков - заместитель Руководителя Администрации
Талгат Советбекович Президента Республики Казахстан,
председатель Комиссии
члены Комиссии:
Абайдильдин - депутат Сената Парламента Республики
Талгатбек Жамшитович Казахстан (по согласованию)
Абдиров - заместитель Секретаря Совета
Нурлан Мажитович Безопасности - заведующий
Секретариатом Совета Безопасности
Абдрахимов - Руководитель Канцелярии Премьер-
Габидулла Рахматуллаевич Министра Республики Казахстан
Баймаганбетов - Председатель Комитета по
Серик Нуртаевич законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Бектурганов - заведующий Отделом государственной
Ерсултан Утегулович службы и кадровой политики
Администрации Президента Республики
Казахстан
Шпекбаев - заведующий Отделом правоохранительной
Алик Жаткамбаевич системы Администрации Президента
Республики Казахстан