Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 мамырдағы N 815 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат; N 51, 671-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Майлыбаев - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Бағлан Асаубайұлы және ақпарат вице-министрі, хатшы
Нүкетаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Динар Жүсіпәліқызы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрайымы (келісім бойынша);
көрсетілген Комиссия құрамынан: Д.Қ.Мыңбай, Ж.А.Досқалиев шығарылсын;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж, N 14, 171-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж, N 43, 573-құжат; 2006 ж, N 35, 374-құжат; 2007 ж., N 3, 36-құжат, N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат, N 20, 182-құжат, N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына :
Мәми - Қазақстан Республикасы Бас
Қайрат Әбдіразақұлы прокуроры,
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша) енгізілсін;
мына:
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Нұртайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Берік Мәжитұлы Сенатының депутаты (келісім
бойынша)",
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Бас
Рашид Төлеутайұлы прокуроры"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы істер министрі",
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламент
Берік Мәжитұлы Cенаты Заңнама және құқықтық
мәселелер комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы министрі";
аталған Комиссияның құрамынан: З.Я.Балиева, Б.Ә.Мұхаметжанов, Р.Ш.Шамсутдинов шығарылсын;

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 815.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Майлыбаева - вице-министра культуры и информации
Баглана Асаубаевича Республики Казахстан, секретарем,
Нукетаеву - председателя Комитета по социально-
Динар Жусупалиевну культурному развитию Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Мынбая Д.К., Доскалиева Ж.А.;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Мами - Генерального прокурора
Кайрата Абдразакулы Республики Казахстан,
Мукашева - председателя Комитета по
Рахмета Желдыбаевича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Баймаганбетов - председатель Комитета по
Серик Нуртаевич законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Имашев - депутат Сената Парламента
Берик Мажитович Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Тусупбеков - Генеральный прокурор
Рашид Толеутаевич Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Баймаганбетов - Министр внутренних дел
Серик Нуртаевич Республики Казахстан",
"Имашев - председатель Комитета по
Берик Мажитович законодательству и правовым вопросам
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Тусупбеков - Министр юстиции
Рашид Толеутаевич Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Балиеву З.Я., Мухамеджанова Б.А., Шамсутдинова Р.Ш.;

3) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат; 2004 ж., N 15, 183-құжат; 2005 ж., N 21, 247-құжат; 2006 ж., N 20, 195-құжат,2007 ж., N 1, 1-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы министрі;
Сапарбаев - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Бердібек Мәшбекұлы халықты әлеуметтік қорғау министрі"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
Сапарбаев - Шығыс Қазақстан Облысының әкімі";
Бердібек Мәшбекұлы
аталған Комиссияның құрамынан: Ұ.С.Байжанов, З.Я.Балиева шығарылсын;
4) күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен;
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы рақымшылық жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына :
Қаудыров - Қазақ гуманитарлық заң
Төлеш Ерденұлы университетінің Азаматтық-құқық
зерттеу институтының директоры,
заң ғылымдарының докторы
(келісім бойынша);
аталған комиссия құрамынан Г.Н.Әбдіқалықова шығарылсын;
6) "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 11, 120-құжат; N 38, 430-құжат; 2008 ж., N 24, 226-құжат; N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамындағы :
мына:
"Исекешев - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы Президентінің көмекшісі, төрағаның
орынбасары",
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің орынбасары"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің бірінші орынбасары";
көрсетілген Мемлекеттік комиссияның құрамынан В.С.Школьник шығарылсын;

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдыкаликову - Министра труда и социальной защиты
Гульшару Наушаевну населения Республики Казахстан,
Тусупбекова - Министра юстиции Республики Казахстан;
Рашида Толеутаевича
строку:
"Сапарбаев - Министр труда и социальной защиты
Бердибек Машбекович населения Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Сапарбаев - аким Восточно-Казахстанской
Бердибек Машбекович области";
вывести из состава указанной Комиссии: Байжанова У.С., Балиеву З.Я.;
4) утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791;
5) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Каудырова - директора Института гражданско-правовых
Толеша Ерденовича исследований Казахского
гуманитарно-юридического университета,
доктора юридических наук
(по согласованию);
вывести из состава названной комиссии Абдыкаликову Г.Н.;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465):
в составе Государственной комиссии по модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Исекешев - помощник Президента Республики
Асет Орентаевич Казахстан, заместитель председателя",
"Шукеев - Заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Исекешев - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Шукеев - Первый заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Государственной комиссии Школьника B.C.;

7) Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі);
8) Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
9) "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы N 523 Жарлығына (Қазақстан ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 3, 36-құжат, N 43, 481-құжат):
аталған Жарлықпен құрылған Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның құрамына :
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан В.С.Школьник шығарылсын;
10) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 32, 332-құжат; N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына :
Біртанов - Қазақстан Республикасының
Елжан Амантайұлы Денсаулық сақтау вице-министрі,
Палаев
Василий Владимирович - "Агроиздат" ЖШС директоры
(келісім бойынша),
Тұрсынбаев
Қуаныш Мейрамбекұлы - "Жетісу жастары" МКК
директоры (келісім бойынша),
Нұржанов
Мірболат Сағынғалиұлы - Батыс Қазақстан облысы жастар
қауымдастығы" ЗТБ төрағасы
(келісім бойынша),
Назаров - Қызылорда облыстық "Жасыл ел"
Есенжол Асылбекұлы студенттік құрылыс және
жастардың еңбек жасақтары
штабының жетекшісі
(келісім бойынша);
мына:
"Баймұқанов - Алматы қаласы жастар саясатын
Нұрбол Болатұлы дамыту мемлекеттік қорының
директоры, "Қайсар" жастардың
қоғамдық-саяси қозғалысының төрағасы
(келісім бойынша)",
"Берсебаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Болат Талапұлы Баспасөз хатшысының орынбасары",
"Рахыманберді - "Жамбыл облысы студенттері мен жастар
Талғат Абайұлы одағы" ҚБ төрағасы (келісім бойынша),
"Сапарова - А. Байтұрсынов атындағы Қостанай
Әлия Сүйіндікқызы мемлекеттік университетінің тәрбие
жұмысы және қоғамдық келісім
жөніндегі проректорының
орынбасары (келісім бойынша)",
"Серғазинов - Шәкәрім атындағы Семей
Болат Рамазанұлы мемлекеттік университеті
заң факультетінің деканы,
заң ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)",
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Баймұқанов - Алматы қаласы жастар
Нұрбол Болатұлы саясаты мәселелері жөніндегі
басқарманың бастығы",
"Берсебаев - "НИХ "Арна Медиа" ҒЗХ"
Болат Талапұлы АҚ-ның басқарушы директоры
(келісім бойынша)",
"Рахыманберді - "Патриот" ҚБ төрағасы (келісім
Талғат Абайұлы бойынша)",
"Сапарова - А.Байтұрсынов атындағы
Әлия Сүйіндікқызы Қостанай мемлекеттік
университетінің тәрбие жұмысы
және қоғамдық келісім жөніндегі
проректоры (келісім бойынша)",
"Серғазинов - Семей қаласы Қазақ
Болат Рамазанұлы гуманитарлық-заң инновациялық
университетінің ғылыми
жұмыстар және халықаралық
байланыстар жөніндегі
проректоры (келісім бойынша)";
аталған кеңес құрамынан Ш.А.Бәйменов, А.М.Бейнешов, А.Б.Нүсіпова, Е.Ш.Тайжанов шығарылсын;

7) утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993 (вводится в действие с 01.01.2015);
8) утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568;
9) в Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008
года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса
"Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 36, № 43,
ст. 481):
ввести в состав Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", образованной названным Указом:
Исекешева - Министра индустрии и торговли
Асета Орентаевича Республики Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии Школьника B.C.;
10) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465):
ввести в состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Биртанова - вице-министра здравоохранения
Елжана Амантаевича Республики Казахстан,
Палаева - директора ТОО "Агроиздат"
Василия Владимировича (по согласованию),
Турсинбаева - директора ГКП "Жетісу жастары"
Куаныша Мейрамбековича (по согласованию),
Нуржанова - председателя ОЮЛ "Ассоциация
Мирболата Сагынгалиевича молодежи Западно-Казахстанской
области" (по согласованию),
Назарова - руководителя Кызылординского
Есенжола Асылбекулы областного штаба студенческих
строительных и молодежных
трудовых отрядов "Жасыл ел"
(по согласованию);
строки:
"Баймуханов - директор государственного фонда
Нурбол Болатович развития молодежной политики
г. Алматы, председатель молодежного
общественно-политического движения
"Кайсар" (по согласованию)",
"Берсебаев - заместитель Пресс-секретаря
Болат Талапович Президента Республики Казахстан",
"Рахманберды - председатель ОО "Союз студентов
Талгат Абаевич и молодежи Жамбылской области"
(по согласованию)",
"Сапарова - заместитель проректора по
Алия Суиндиковна воспитательной работе и
общественному согласию
Костанайского государственного
университета им. А. Байтурсынова
(по согласованию)",
"Сергазинов - декан юридического факультета
Болат Рамазанович Семипалатинского государственного
университета им. Шакарима, кандидат
юридических наук (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Баймуханов - начальник управления по вопросам
Нурбол Болатович молодежной политики г. Алматы",
"Берсебаев - управляющий директор АО "НИХ
Болат Талапович "Арна Медиа" (по согласованию)",
"Рахманберды - председатель ОО "Патриот"
Талгат Абаевич (по согласованию)",
"Сапарова - проректор по воспитательной работе и
Алия Суиндиковна общественному согласию
Костанайского государственного
университета им. А. Байтурсынова
(по согласованию)",
"Сергазинов - проректор по научной работе и
Болат Рамазанович международным связям Казахского
гуманитарно-юридического
инновационного университета
г. Семей (по согласованию)";
вывести из состава указанного совета: Байманова Ш.А., Байнешова A.M., Нусупову А.Б., Тайжанова Е.Ш.;

11) күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен;
12) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі N 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 52, 507-құжат; 2001 ж., N 23, 283-құжат; 2006 ж., N 50, 530-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 30, 292-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетел инвесторлары кеңесінің құрамына мыналар енгізілсін:
Марченко - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Григорий Александрович Банкінің Төрағасы,
Джон Ферраро - "Еrnst & Youg Glodаl"
компаниясының бас
операциялық директоры,
Питер Возер - "Royаl Dutch Shеll Plc" концерні бас
атқарушы директоры,
Тецуро Терад - "Митсубиси" корпорациясының
Еуропа, ТМД, Таяу Шығыс және
Африка елдері бойынша атқарушы
вице-президенті,
Дерипаск - "Ресей алюминийі" бірлескен
Олег Владимирович компаниясының бас директоры,
Ларс Ниберг - "Tеlіа Sonеrа" компаниясының
президенті әрі бас атқарушы
директоры;
мына:
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің орынбасары",
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әсет Өрентайұлы көмекшісі"
"Питер Тильс - "Дойче Банк" компаниясының
басқарушы директоры,
"Мустафа Коч - "Коч холдинг" компаниясының
президенті",
"Ив-Луи Дарикарэр - "Тоталь" компаниясының атқарушы
вице-президенті",
"Клаудио Дескальци - "Эни" компаниясының бас өндірістік
директоры",
"Фаузи Кириякос-Саад - "Кредит Свис Групп" компаниясының
бас директоры",
"Джеймс Малва - "КонокоФиллипс" компаниясының
басқарма төрағасы",
"Андре Калантзопулос - "Филип Моррис Интернэшнл, Инк."
компаниясының президенті"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің бірінші орынбасары",
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
"Питер Тильс - "Дойче Банк Франкфурт"
компаниясының Орталық және
Шығыс Еуропа бойынша басқарушы
директоры, бас атқарушы директоры",
"Мұстафа Коч - "Коч холдинг" компаниясы
Директорлар кеңесінің төрағасы",
"Ив-Луи Дарикарэр - "Тоталь" компаниясының атқарушы
вице-президенті, атқарушы
комитетінің мүшесі,
"Тоталь Эксплорейшн энд Продакшн"
бөлімшесінің президенті",
"Клаудио Дескальци - "ЭНИ С.п.А." корпорациясының
бас өндірістік директоры,
кен орындарын барлау бөлімшесінің
басшысы",
"Фаузи Кириякос-Саад - "Кредит Суисс" компаниясының
ТМД елдері, Ресей және Түркия
бойынша бас директоры,
"Кредит Суисс" компаниясының ЕМЕА
(Еуропаның, Таяу Шығыстың және
Африканың дамушы рыноктары)
елдері бойынша басқарма мүшесі",
"Джеймс Малва - "КонокоФиллипс" компаниясының
басқарма төрағасы әрі
бас атқарушы директоры",
"Андре Калантзопулос - "Филип Моррис Интернэшнл, Инк."
компаниясының бас басқарушы
тұлғасы";
аталған Кеңес құрамынан А.С.Булыгин, Йерун Ван дер Вир, К. Джоханссон, Ә.Ғ.Сәйденов, Т. Киджим, Ф. Кайларс, В.С.Школьник шығарылсын;

11) утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188;
12) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 52, ст. 507; 2001 г., № 23, ст. 283; 2006 г., № 50, ст. 530; 2008 г., № 20, ст. 182; № 30, ст. 292):
ввести в состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Марченко - Председателя Национального Банка
Григория Александровича Республики Казахстан,
Джона Ферраро - главного операционного директора
компании "Ernst & Young Global",
Питера Возера - главного исполнительного директора
концерна "Royal Dutch Shell Plc",
Тецуро Терада - исполнительного вице-президента по
странам Европы, СНГ, Ближнему Востоку и
Африке корпорации "Митсубиси",
Дерипаску - генерального директора Объединенной
Олега Владимировича компании "Российский алюминий",
Ларса Ниберга - президента и главного исполнительного
директора компании "Telia Sonera";
строки:
"Шукеев - Заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан",
"Исекешев - помощник Президента
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Питер Тильс - управляющий директор компании
"Дойче Банк",
"Мустафа Коч - президент компании "Коч холдинг",
"Ив-Луи Дарикарэр - исполнительный вице-президент
компании "Тоталь",
"Клаудио Дескальци - генеральный производственный
директор компании "Эни",
"Фаузи Кириякос-Саад - генеральный директор компании "Кредит
Свис Групп",
"Джеймс Малва - председатель правления компании
"КонокоФиллипс",
"Андре Калантзопулос - президент компании "Филип Моррис
Интернэшнл, Инк."
изложить соответственно в следующей редакции:
"Шукеев - Первый заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан",
"Исекешев - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Питер Тильс - управляющий директор, главный
исполнительный директор по Центральной
и Восточной Европе компании
"Дойче Банк Франкфурт",
"Мустафа Коч - председатель Совета директоров компании
"Коч холдинг",
"Ив-Луи Дарикарэр - исполнительный вице-президент, член
исполнительного комитета компании
"Тоталь", президент подразделения
"Тоталь Эксплорейшн энд Продакшн",
"Клаудио Дескальци - главный производственный директор,
глава подразделения разведки добычи
корпорации "ЭНИ С.п.А.",
"Фаузи Кириякос-Саад - генеральный директор компании "Кредит
Суисс" по странам СНГ, России и Турции,
член правления компании "Кредит Суисс"
по странам ЕМЕА (Развивающиеся рынки
Европы, Ближнего Востока и Африки)",
"Джеймс Малва - председатель правления и главный
исполнительный директор компании
"КонокоФиллипс",
"Андре Калантзопулос - главное управляющее лицо компании
"Филип Моррис Интернэшнл, Инк.";
вывести из состава указанного Совета: Булыгина А.С., Йерун Ван дер Вира, К. Джоханссона, Сайденова А.Г., Т. Киджима, Ф. Кайларса, Школьника B.C.;

13) күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен;
14) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 Ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; 2007 ж., N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат; N 35, 389-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат; 2009 ж., N 49, 555-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына :
Әлімбеков - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Мұсабек Тұрғынбекұлы Сотының Төрағасы,
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша);
мына:
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Бас
Рашид Төлеутайұлы прокуроры, Кеңес төрағасының
орынбасары",
"Мәми - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Қайрат Әбдіразақұлы Сотының Төрағасы",
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Нұртайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының
Рашид Төлеутайұлы Әділет министрі",
"Мәми - Қазақстан Республикасы Бас
Қайрат Әбдіразақұлы прокуроры, Кеңес төрағасының
орынбасары",
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы істер министрі";
аталған Кеңес құрамынан З.Я.Балиева, Б.Ә.Мұхаметжанов шығарылсын;
15) "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі N 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 50, 638-құжат; 2007 ж., N 6, 69-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат):
аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамына :
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша) енгізілсін;
аталған Комиссия құрамынан С.Н.Баймағанбетов шығарылсын;
16) күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен;
17) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.05.12 № 987 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791; 21.01.2015 № 993 (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі); 03.02.2016 № 188; 29.08.2016 № 312; 20.10.2017 № 568; 05.05.2018 № 681 Жарлықтарымен.

13) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312;
14) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 49, ст. 555):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Алимбекова - Председателя Верховного Суда
Мусабека Тургынбековича Республики Казахстан,
Мукашева - председателя Комитета по
Рахмета Желдыбаевича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию);
строки:
"Тусупбеков - Генеральный прокурор Республики
Рашид Толеутаевич Казахстан, заместитель председателя
Совета",
"Мами - Председатель Верховного Суда
Кайрат Абдразакулы Республики Казахстан",
"Баймаганбетов - председатель Комитета по
Серик Нуртаевич законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Тусупбеков - Министр юстиции Республики Казахстан",
Рашид Толеутаевич
"Мами - Генеральный прокурор Республики
Кайрат Абдразакулы Казахстан, заместитель председателя
Совета",
"Баймаганбетов - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Балиеву З.Я., Мухамеджанова Б.А.;
15) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671; 2005 г., № 50, ст. 638; 2007 г., № 6, ст. 69; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Мукашева - председателя Комитета по
Рахмета Желдыбаевича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии Баймаганбетова С.Н;
16) утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681;
17) утратил силу Указом Президента РК от 12.05.2010 N 987.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 12.05.2010 N 987; от 09.04.2014 № 791; от 21.01.2015 № 993 (вводится в действие с 01.01.2015); от 03.02.2016 № 188; от 29.08.2016 № 312; от 20.10.2017 № 568; от 05.05.2018 № 681.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев