Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 128 Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған, Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 26 шілдедегі
№ 128 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің
кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР
1. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 829 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 41, 426-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы осы өзгерістерге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 10, 92-құжат; № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 9, 92-құжат; 2004 ж., № 14, 171-құжат; № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 43, 573-құжат; 2006 ж., № 35, 374-құжат; 2007 ж., № 3, 36-құжат; № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 4, 43-құжат; № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 10, 48-құжат; № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 50, 454-құжат; 2011 ж., № 2, 13-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Комиссия төрағадан, оның орынбасарынан, хатшыдан және Комиссияның өзге де мүшелерінен тұрады. Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасының Бас прокуроры, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы, Қазақстан Республикасы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясы) төрағасы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, Қазақстан Республикасының Қаржы министрі, Қазақстан Республикасының Әділет министрі кіреді.
Комиссия құрамына Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері және өзге де адамдар кіруі мүмкін.»;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Бәйменов                 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әлихан Мұхамедияұлы        қызмет істері агенттігінің төрағасы,
Дауылбаев                - Қазақстан Республикасының Бас
Асхат Қайзоллаұлы          прокуроры,
Қасымов                  - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет                министрі
Нұрмұханбетұлы
Шпекбаев                 - Қазақстан Республикасы Президенті
Алик Жатқамбайұлы          Әкімшілігі Құқық қорғау жүйесі
бөлімінің меңгерушісі;
мына:
«Саудабаев               - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы          Мемлекеттік хатшысы - Қазақстан
Республикасының Сыртқы істер министрі,
төраға»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Саудабаев               - Қазақстан Республикасының
Қанат Бекмырзаұлы          Мемлекеттік хатшысы, төраға»;
көрсетілген Комиссия құрамынан С.Н.Баймағанбетов, Қ.Ә.Мәми, Қ.А.Нұрпейісов шығарылсын.

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 128
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые акты Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 июля 2011 года № 128
ИЗМЕНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
1. В Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 41, ст. 426; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 20, ст. 182; 2008 г., № 42, ст. 465):
состав Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям.
2. В Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 10, ст. 48; № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 50, ст. 454; 2011 г., № 2, ст. 13):
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Комиссия состоит из председателя, его заместителя, секретаря и иных членов комиссии. В состав Комиссии входят по должности Генеральный прокурор Республики Казахстан, Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Председатель Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан, Председатель Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Министр внутренних дел Республики Казахстан, Министр финансов Республики Казахстан, Министр юстиции Республики Казахстан.
В состав Комиссии могут входить депутаты Парламента Республики Казахстан, представители неправительственных организаций и иные лица.";
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Байменова                   - Председателя Агентства Республики
Алихана Мухамедьевича         Казахстан по делам государственной
службы,
Даулбаева                   - Генерального прокурора Республики
Асхата Кайзуллаевича          Казахстан,
Касымова                    - Министра внутренних дел Республики
Калмуханбета                  Казахстан,
Нурмуханбетовича
Шпекбаева                   - заведующего Отделом правоохранительной
Алика Жаткамбаевича           системы Администрации Президента
Республики Казахстан;
строку:
"Саудабаев                  - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич            Казахстан - Министр иностранных дел
Республики Казахстан, председатель"
изложить в следующей редакции:
"Саудабаев                  - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич            Казахстан, председатель";
вывести из состава указанной Комиссии: Баймаганбетова С.Н., Мами К.А., Нурпеисова К.А.

3. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 11, 125-құжат; 2004 ж., № 15, 183-құжат; 2005 ж., № 21, 247-құжат; 2006 ж., № 20, 195-құжат, 2007 ж., № 1, 1-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Амандықов Қайрат         - Қазақстан Кәсіподақтары федерациясы
Яһудаұлы                   төрағасының орынбасары (келісім бойынша),
Қасымов                  - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет Нұрмұханұлы    министрі
Александр                - Қазақстандағы Астана және Алматы
(Могилов                   Орыс православие шіркеуінің
Александр Геннадьевич)     архиепископы (келісім бойынша),
Өтегенов                 - «Қазақстан Республикасының Ауғаныстан
Шәріпбай Әбдумәлікұлы      және жергілікті соғыстар ардагерлері
одағы» қоғамдық бірлестігінің төрағасы
(келісім бойынша);
мына:
«Нұрғалиева              - Алматы заң академиясының ректоры
Еңлік Нұрғалиқызы         (келісім бойынша)»,
«Смолин                  - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Анатолий Сергеевич         Сотының қадағалау алқасының төрағасы»
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Нұрғалиева              - Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық
Еңлік Нұрғалиқызы          унивеситетінің азаматтық іс жүргізу
және еңбек құқығы кафедрасының
меңгерушісі (келісім бойынша),
Смолин                   - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Анатолий Сергеевич         Сотының судьясы»;
көрсетілген Комиссияның құрамынан Л.Н.Мартынов, Мефодий (Н.Ф.Немцов), Б.М.Сапарбаев, О.А.Федоров шығарылсын.
4. «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 1509 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 675-құжат; 2006 ж., № 41, 446-құжат; 2009 ж., № 26, 220-құжат, № 56, 467-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің құрамында (қызметі бойынша) «Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрі».
5. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 1 ақпандағы № 56 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 5, 39-құжат; 2007 ж., № 12, 135-құжат; 2008 ж., № 27, 248-құжат; 2010 ж., № 10, 115-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Әйелдер істері және отбасылық-демографиялық саясат жөніндегі ұлттық комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Наубетова Рашида         - Қазақстан Республикасы Президенті
Аронқызы                   Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор
меңгерушісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Әйелдер істері
және отбасылық-демографиялық саясат
жөніндегі ұлттық комиссия хатшылығының
меңгерушісі, хатшы,
Асанов                   - Қазақстан Республикасы Парламенті
Жақып Қажманұлы            Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша),
Злой                     - «Қазақстан Парламентінің Жастар Мәжілісі»
Анатолий Васильевич        республикалық қоғамдық бірлестігі
төрағасының бірінші орынбасары (келісім
бойынша),
Ибрагимова               - «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ
Ләззат Еркінқызы           басқарма төрайымы (келісім бойынша),
Қалтаева                 - «Шырақ» мүгедек әйелдер қауымдастығы»
Ләззат Молдабекқызы        қоғамдық бірлестігінің төрайымы
(келісім бойынша),
Құрманғалиева Жанна      - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Дулатқызы                  министрлігінің жауапты хатшысы,
Сәрсембаева              - «Қазақстанның іскер әйелдері қауымдастығы»
Раушан Біргебайқызы        республикалық қоғамдық бірлестігінің
президенті (келісім бойынша),
Сухорукова               - Қарағанды қаласының «Шахтер»
Наталья Евгеньевна         стадионы» ҚҚКК директоры;
мына:
«Әбдіқалықова            - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы          кеңесшісі, төрайым»,
«Құрманбаева             - М.Әуезов атындағы Семей мемлекеттік
Шырын Асылханқызы          университетінің президенті
(келісім бойынша)»,
«Мұсақожаева             - Қазақ ұлттық музыка акдемиясының
Айман Қожабекқызы          ректоры (келісім бойынша)»,
«Тұтқышев                - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бексұлтан Серікбайұлы      Сенатының депутаты (келісім бойынша)»,
«Шәукенова               - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Зарема Каукенқызы          университеті философия және саясаттану
факультетінің деканы (келісім бойынша)»
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
«Әбдіқалықова            - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы          халықты әлеуметтік қорғау министрі,
төрайым»,
«Құрманбаева             - Қазақ гуманитарлық-заң инновациялық
Шырын Асылханқызы          университетінің ректоры
(келісім бойынша)»,
«Мұсақожаева             - Қазақ ұлттық өнер университетінің
Айман Қожабекқызы          ректоры (келісім бойынша)»,
«Тұтқышев                - «Республикалық диагностикалық
Бексұлтан Серікбайұлы      орталық» АҚ дикторлар кеңесінің
төрағасы (келісім бойынша)»,
«Шәукенова               - Қазақстан Республикасы Президентінің
Зарема Каукенқызы          жанындағы Қазақстандық стратегиялық
зерттеулер институты директорының
орынбасары»;
көрсетілген Комиссия құрамынан Б.К.Байқадамов, Г.К.Даржұманова, А.Г.Дерновой, Ж.К.Жүкенов, Д.В.Клебанова, Н.Б.Новодворская, Ю.К.Шоқаманов шығарылсын.

3. В Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Амандыкова                  - заместителя председателя Федерации
Кайрата Якудаевича            профсоюзов Казахстана
(по согласованию),
Касымова                    - Министра внутренних дел Республики
Калмуханбета                  Казахстан,
Нурмуханбетовича
Александра                  - архиепископа Астанайского и
(Могилева                     Алматинского Русской православной
Александра Геннадьевича)      церкви в Казахстане (по согласованию),
Утегенова                   - председателя общественного объединения
Шарипбая Абдумаликовича       "Союз ветеранов Афганистана и
локальных войн Республики Казахстан"
(по согласованию);
строки:
"Нургалиева                 - ректор Алматинской юридической
Енлик Нургалиевна             академии (по согласованию)",
"Смолин                     - председатель надзорной коллегии
Анатолий Сергеевич            Верховного Суда Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Нургалиева                 - заведующий кафедрой гражданского
Енлик Нургалиевна             процесса и трудового права Евразийского
национального университета имени
Л.Н. Гумилева (по согласованию)",
"Смолин                     - судья Верховного Суда Республики
Анатолий Сергеевич            Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Мартынова Л.Н., Мефодия (Немцова Н.Ф.), Сапарбаева Б.М., Федорова О.А.
4. В Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2004 года № 1509 "О некоторых вопросах Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 675; 2006 г., № 41, ст. 446; 2009 г., № 26, ст. 220, № 56, ст. 467):
в составе Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан (по должности), утвержденном вышеназванным Указом, строку "Министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Министр экономического развития и торговли Республики Казахстан".
5. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2006 года № 56 "О Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 5, ст. 39; 2007 г., № 12, ст. 135; 2008 г., № 27, ст. 248; 2010 г., № 10, ст. 115):
ввести в состав Национальной комиссии по делам женщин и семейно-демографической политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Наубетову Рашиду            - заведующего сектором Отдела внутренней
Ароновну                      политики Администрации Президента
Республики Казахстан - заведующего
Секретариатом Национальной комиссии по
делам женщин и семейно-демографической
политике при Президенте Республики
Казахстан, секретарем,
Асанова                     - депутата Мажилиса Парламента
Жакипа Кажмановича            Республики Казахстан (по согласованию),
Злой                        - первого заместителя Республиканского
Анатолия Васильевича          общественного объединения
"Молодежный Мажилис Парламента
Казахстана" (по согласованию),
Ибрагимову                  - председателя правления АО "Фонд
Ляззат Еркеновну              развития предпринимательства "Даму"
(по согласованию),
Калтаеву                    - председателя общественного объединения
Ляззат Молдабековну           "Ассоциация женщин с инвалидностью
"Шырак" (по согласованию),
Курмангалиеву Жанну         - ответственного секретаря Министерства
Дулатовну                     культуры Республики Казахстан,
Сарсембаеву                 - президента Республиканского
Раушан Биргебаевну            общественного объединения "Ассоциация
деловых женщин Казахстана"
(по согласованию),
Сухорукову                  - директора КГКП "Стадион "Шахтер"
Наталью Евгеньевну            города Караганды;
строки:
"Абдыкаликова               - советник Президента Республики
Гульшара Наушаевна            Казахстан, председатель",
"Курманбаева                - президент Семипалатинского
Шырын Асылхановна             государственного университета
им. М.Ауэзова (по согласованию)",
"Мусаходжаева               - ректор Казахской национальной академии
Айман Кожабековна             музыки (по согласованию)",
"Туткушев                   - депутат Сената Парламента Республики
Бексултан Серикпаевич         Казахстан (по согласованию)",
"Шаукенова                  - декан факультета философии и
Зарема Каукеновна             политологии Казахского Национального
университета им. Аль-Фараби
(по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Абдыкаликова               - Министр труда и социальной защиты
Гульшара Наушаевна            населения Республики Казахстан,
председатель",
"Курманбаева                - ректор Казахского гуманитарно-
Шырын Асылхановна             юридического инновационного
университета (по согласованию)",
"Мусаходжаева               - ректор Казахского национального
Айман Кожабековна             университета искусств
(по согласованию)",
"Туткушев                   - председатель Совета директоров
Бексултан Серикпаевич         АО "Республиканский диагностический
центр" (по согласованию)",
"Шаукенова                  - заместитель директора Казахстанского
Зарема Каукеновна             института стратегических исследований
при Президенте Республики Казахстан";
вывести из состава указанной комиссии: Байкадамова Б.К., Даржуманову Г.К., Дернового А.Г., Жукенова Ж.К., Клебанову Д.В., Новодворскую Н.Б., Шокаманова Ю.К.

6. «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі № 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 32, 332-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамы осы өзгерістерге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. Күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен.
8. «Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі № 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 671-құжат; 2005 ж., № 50, 638-құжат; 2007 ж., № 6, 69-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат; № 59, 510-құжат; 2010 ж., № 56, 534-құжат):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның мынадай құрамы бекітілсін:
Мусин                    - Қазақстан Республикасы Президенті
Аслан Есболайұлы           Әкімшілігінің Басшысы, төраға
Абайділдин               - Қазақстан Республикасы Парламенті
Талғатбек Жәмшитұлы        Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Мұқашев                  - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы         Мәжілісінің Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша);
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қауіпсіздік кеңесі хатшысының орынбасары - Қауіпсіздік Кеңесі хатшылығының меңгерушісі, Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі бөлімінің меңгерушісі кіреді.».
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 26 шілдедегі
№ 128 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістерге
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 29 наурыздағы
№ 829 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Саудабаев                - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік
Қанат Бекмырзаұлы          хатшысы, Комиссия төрағасы
Қасымбеков               - Қазақстан Республикасы Президенті
Махмұт Базарқұлұлы         Кеңсесінің бастығы, Комиссия төрағасының
орынбасары
Көшкінов                 - Қазақстан Республикасы Президенті
Ержан Сүлейменұлы          Кеңсесінің сектор меңгерушісі, Комиссия
хатшысы
Комиссия мүшелері:
Исақұлов                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Ержан Бекбауұлы            Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Сүлейменов               - Республикалық ардагерлер ұйымы
Қайырбек Шошанұлы          кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Сүлейменов               - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлан Ілиясұлы            Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі, Білім және ғылым министрі, Мәдениет министрі кіреді.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 26 шілдедегі
№ 128 Жарлығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы
Президентінің кейбір актілеріне
енгізілетін өзгерістерге
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 1 шілдедегі
№ 625 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы
Жастар саясаты жөніндегі кеңестің
ҚҰРАМЫ
Әбдірахымов              - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі
Ғабидолла Рахматоллаұлы    Кеңсесінің Басшысы, төраға
Әбенов                   - Қазақстан Республикасы Парламенті
Мұрат Абдуламитұлы         Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Байманов                 - «Қазақстан Жастар конгресі» ЗТБ
Шахмардан Асқарұлы         атқарушы директоры (келісім бойынша)
Бескемпіров              - Қазақстан Студенттер альянсінің
Шыңғыс Жұмағалиұлы         лидері (келісім бойынша)
Бишімбаев                - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат
Қуандық Уәлиханұлы         қоры» АҚ басқарма төрағасының орынбасары
Дмитриенко               - «Жұлдыз» балалар қоғамдық ұйымдары
Елена Александровна        одағы» ҚБ президенті (келісім бойынша)
Ержанова                 - «Sіfе-Қазақстан» ЖҚ президенті
Альбина Мейірбекқызы       (келісім бойынша)
Желдібай                 - «Ел арна» телеарнасының «Азамат»
Руслан Сұлтанұлы           жастар парламенті» бағдарламасының
жүргізушісі (келісім бойынша)
Жұмин                    - «Арех Соnsult» консалтингтік компанияның
Данат Есболұлы             әріптесі және аға кеңесшісі, «Қазақстан
Республикасы Президентінің «Болашақ»
халықаралық стипендиясы стипендианттары
қауымдастығы» ҚБ мүшесі (келісім бойынша)
Қаржаубаева              - «Салауатты өмір салтын қалыптастыру
Шолпан Естемесқызы         проблемаларының ұлттық орталығы» РМК
директорының орынбасары (келісім бойынша)
Өрсариев                 - Қазақстан Республикасы Президентінің
Арын Амангелдіұлы          жанындағы Мемлекеттік басқару
академиясының ректоры
Өтешев                   - «Нұр Отан» ХДП «Жас Отан» жастар
Нұрлан Сүлейменұлы         қанатының атқарушы хатшысы (келісім
бойынша)
Палаев                   - «Астана-Полюс-СТ» бірлескен
Василий Владимирович       қазақстан-ресей кәсіпорны ЖШС
директоры (келісім бойынша)
Сәдуақасов               - Шахматтан халықаралық
Дәрмен Қанатұлы            гроссмеистер (келісім бойынша)
Салиходжаев              - «Жасыл ел» жастар еңбек жасақтарының
Ескендір Валжанұлы         республикалық штабының атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Саясат Нұрбек            - «Халықаралық бағдарламалар орталығы»
АҚ президенті
Суентаев                 - «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ
Дамир Серікбайұлы          корпоративтік даму департаментінің
директоры
Сыздықова                - Қазақстан Республикасы Парламенті
Бақыт Ахметқызы            Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Төлегенова               - «Қазақстан Республикасы Президентінің
Жанна Викторовна           «Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендианттары қауымдастығы» ҚБ атқарушы
директоры (келісім бойынша)
Хаматдинова              - «Қазақстан азаматтық альянсы» ЗТБ
Алина Наилқызы             атқарушы директоры (келісім бойынша)
Комиссия құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Қоршаған ортаны қорғау, Мәдениет, Туризм және спорт, Экономикалық даму және сауда министрліктерінің жауапты хатшылары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің сектор меңгерушісі, Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағаттар комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жастар саясаты департаментінің директоры кіреді.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы 26 шілдедегі
№ 128 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің
күші жойылған кейбір актілерінің
ТІЗБЕСІ

6. В Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям.
7. Утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188.
8. В распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года № 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 671; 2005 г., № 50, ст. 638; 2007 г., № 6, ст. 69; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234; № 59, ст. 510; 2010 г., № 56, ст. 534):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующий состав Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам:
Мусин                       - Руководитель Администрации Президента
Аслан Еспулаевич              Республики Казахстан, председатель
Абайдильдин                 - депутат Сената Парламента Республики
Талгатбек Жамшитович          Казахстан (по согласованию)
Мукашев                     - председатель Комитета по
Рахмет Желдыбаевич            законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию);
в состав Комиссии входят по должности заместитель Секретаря Совета Безопасности - заведующий Секретариатом Совета Безопасности, Руководитель Канцелярии Премьер-Министра, заведующий Отделом государственной службы и кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан, заведующий Отделом правоохранительной системы Администрации Президента Республики Казахстан.".
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 июля 2011 года № 128
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 марта 2002 года № 829
СОСТАВ
Комиссии по государственным наградам
при Президенте Республики Казахстан
Саудабаев                   - Государственный секретарь Республики
Канат Бекмурзаевич            Казахстан, председатель Комиссии
Касымбеков                  - начальник Канцелярии Президента
Махмуд Базаркулович           Республики Казахстан, заместитель
председателя Комиссии
Кошкинов                    - заведующий сектором Канцелярии
Ержан Сулейменович            Президента Республики Казахстан,
секретарь Комиссии
члены Комиссии:
Исакулов                    - депутат Мажилиса Парламента Республики
Ержан Бекбауович              Казахстан (по согласованию)
Сулейменов                  - председатель Республиканского совета
Каирбек Шошанович             организации ветеранов (по согласованию)
Сулейменов                  - депутат Сената Парламента Республики
Нурлан Ильясович              Казахстан (по согласованию)
В состав Комиссии входят по должности Министр обороны, Министр образования и науки, Министр культуры Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Изменениям, которые
вносятся в некоторые акты
Президента Республики
Казахстан, утвержденным
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 июля 2011 года № 128
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 1 июля 2008 года № 625
СОСТАВ
Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан
Абдрахимов                  - Руководитель Канцелярии Премьер-
Габидулла Рахматуллаевич      Министра Республики Казахстан,
председатель
Абенов                      - депутат Мажилиса Парламента Республики
Мурат Абдуламитович           Казахстан (по согласованию)
Байманов                    - исполнительный директор ОЮЛ
Шахмардан Аскарович           "Конгресс молодежи Казахстана"
(по согласованию)
Бескемпиров                 - лидер Альянса студентов Казахстана
Чингис Жумагалиевич           (по согласованию)
Бишимбаев                   - заместитель председателя правления
Куандык Валиханович           АО "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Казына" (по согласованию)
Дмитриенко                  - президент ОО "Союз детских
Елена Александровна           общественных организаций "Жулдыз"
(по согласованию)
Ержанова                    - президент ЧФ "Sife-Казахстан"
Альбина Мейрбековна           (по согласованию)
Желдибай                    - ведущий передачи "Молодежный
Руслан Султанович             парламент "Азамат" на телеканале
"Ел арна" (по согласованию)
Жумин                       - партнер и старший советник
Данат Есболович               консалтинговой компании "Apex Consult",
член ОО "Ассоциация стипендиатов
международной стипендии Президента
Республики Казахстан "Болашак"
(по согласованию)
Каржаубаева                 - заместитель директора РГП
Шолпан Естемесовна            "Национальный центр проблем
формирования здорового образа жизни"
(по согласованию)
Орсариев                    - ректор Академии государственного
Арын Амангельдиевич           управления при Президенте Республики
Казахстан
Палаев                      - директор ТОО "Совместное Казахстанско-
Василий Владимирович          Российское предприятие "Астана-Полюс-
СТ" (по согласованию)
Садвакасов                  - международный гроссмейстер по шахматам
Дармен Канатович              (по согласованию)
Салиходжаев                 - исполнительный директор
Искандер Валжанович           республиканского штаба молодежных
трудовых отрядов "Жасыл ел"
(по согласованию)
Саясат                      - президент АО "Центр международных
Нурбек                        программ"
Суентаев                    - директор департамента корпоративного
Дамир Серкбаевич              развития АО "Фонд развития
предпринимательства "Даму"
(по согласованию)
Сыздыкова                   - депутат Мажилиса Парламента Республики
Бахыт Ахметовна               Казахстан (по согласованию)
Тулегенова                  - исполнительный директор ОО "Ассоциация
Жанна Викторовна              стипендиатов международной стипендии
Президента Республики Казахстан
"Болашак" (по согласованию)
Утешев                      - исполнительный секретарь молодежного
Нурлан Сулейменович           крыла НДП "Hуp Отан" "Жас Отан"
(по согласованию)
Хаматдинова                 - исполнительный директор ОЮЛ
Алина Наильевна               "Гражданский альянс Казахстана"
(по согласованию)
В состав Совета входят по должности ответственные секретари министерств культуры, образования и науки, охраны окружающей среды, труда и социальной защиты населения, туризма и спорта, экономического развития и торговли, заведующий сектором Отдела внутренней политики Администрации Президента Республики Казахстан, председатель Комитета информации и архивов Министерства связи и информации Республики Казахстан, директор департамента молодежной политики Министерства образования и науки Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 26 июля 2011 года № 128
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых актов
Президента Республики Казахстан

1. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтының Қамқоршылар Кеңесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 19 маусымдағы № 3041 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 28, 238-құжат).
2. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтының Қамқоршылар Кеңесінің құрамында өзгерістер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 22 қыркүйектегі № 3641 Жарлығы.
3. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтының Қамқоршылар Кеңесінің құрамында өзгерістер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы № 3987 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., № 19, 168-құжат).
4. «Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 19 маусымдағы № 3041 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 20 сәуірдегі № 376 Жарлығы.
5. «Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің алқа мүшелері туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 1 сәуірдегі № 3893 өкімі.
6. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтының Қамқоршылар Кеңесінің құрамында өзгерістер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 қарашадағы № 173 өкімі (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 51, 580-құжат).
7. «Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстан Менеджмент, Экономика және Болжамдау Институтының Қамқоршылар Кеңесінің құрамында өзгерістер туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 4 шілдедегі № 227 өкімі.
8. «Қазақстандағы Ресей жылын өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 433 өкімі (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 50, 571-құжат).
9. «Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы № 433 өкіміне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 6 мамырдағы № 467 өкімі (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 22, 277-құжат).
10. «Астана қаласында өтетін Әлемдік және дәстүрлі діндер лидерлерінің үшінші съезін әзірлеу мен өткізу жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 20 ақпандағы № 300 өкімі.
11. «Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық саясатын іске асырудың тиімділігін көтеру жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 8 сәуірдегі № 314 өкімі (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 20, 174-құжат).

1. Указ Президента Республики Казахстан от 19 июня 1996 года № 3041 "О Совете Попечителей Казахстанского Института Менеджмента, Экономики и Прогнозирования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 28, ст. 238).
2. Указ Президента Республики Казахстан от 22 сентября 1997 года № 3641 "Об изменениях в составе Совета Попечителей Казахстанского Института Менеджмента, Экономики и Прогнозирования при Президенте Республики Казахстан".
3. Указ Президента Республики Казахстан от 30 июня 1998 года № 3987 "Об изменениях в составе Совета Попечителей Казахстанского Института Менеджмента, Экономики и Прогнозирования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 19, ст. 168).
4. Указ Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2000 года № 376 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 19 июня 1996 года № 3041".
5. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1998 года № 3893 "О членах коллегии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
6. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года № 173 "Об изменениях в составе Совета Попечителей Казахстанского Института Менеджмента, Экономики и Прогнозирования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 51, ст. 580).
7. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 4 июля 2001 года № 227 "Об изменениях в составе Совета Попечителей Казахстанского Института Менеджмента, Экономики и Прогнозирования при Президенте Республики Казахстан".
8. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 433 "О проведении Года России в Казахстане" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 50, ст. 571).
9. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 6 мая 2004 года № 467 "О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года № 433" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 22, ст. 277).
10. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2009 года № 300 "О создании Государственной комиссии по подготовке и проведению третьего Съезда лидеров мировых и традиционных религий в городе Астане".
11. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 апреля 2009 года № 314 "О Координационном совете по повышению эффективности реализации индустриально-инновационной политики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 20, ст. 174).