Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 156 Жарлығы.
Ескерту. Жарлықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
2. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 156 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ереже
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
Ескерту. Мәтін бойынша "Министрлік", "Министрліктің" деген сөздер, тиісінше, "Агенттік", "Агенттіктің" деген сөздермен ауыстырылды – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестерінің мәртебесін, өкілеттіктерін және қызметін ұйымдастыруды айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері (бұдан әрі – Әдеп жөніндегі кеңес) Агенттіктің алқалы органдары болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
2. Әдеп жөніндегі кеңес өз қызметін "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы, "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" 2015 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының заңдарына, осы Ережеге, өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырады және заңдылық, объективтілік пен әділдік, әдептілік, қоғамдық пікір мен жариялылықты ескеру, сыбайлас жемқорлықтың алдын алу шараларын қолдану қағидаттарын басшылыққа алады.

Об утверждении Положения о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице
Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 156.
Сноска. Наименование Указа Президента РК от 22.07.2019 № 74.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 22.07.2019 № 74.
2. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 156
Положение о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице
Сноска. Заголовок Положения в редакции Указа Президента РК от 22.07.2019 № 74.
Сноска. По тексту слова "Министерство", "Министерства", "Министерством" заменены соответственно словами "Агентство", "Агентства", "Агентством" Указом Президента РК от 05.10.2016 № 349.
Настоящее Положение определяет статус, полномочия и организацию деятельности советов по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах республиканского значения, столице.
Сноска. Преамбула в редакции Указа Президента РК от 22.07.2019 № 74.
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции Указа Президента РК от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Советы по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) в областях, городах республиканского значения, столице (далее – Совет по этике) являются коллегиальными органами Агентства.
Сноска. Пункт 1 в редакции Указа Президента РК от 22.07.2019 № 74.
2. Совет по этике осуществляет свою деятельность в соответствии с законами Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", от 18 ноября 2015 года "О противодействии коррупции", настоящим Положением, иными нормативными правовыми актами и руководствуется принципами законности, объективности и справедливости, этичности, учета общественного мнения и гласности, применения мер предупреждения коррупции.

3. Әдеп жөніндегі кеңестің жұмыс органы Агенттіктің аппарат басшысы Агенттіктің аумақтық органының құрылымдық бөлімшелері қатарынан айқындайтын хатшылық болып табылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
4. Әдеп жөніндегі кеңестің жұмыс регламентін Агенттіктің төрағасы бекітеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
2-тарау. Әдеп жөніндегі кеңестің негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
5. Әдеп жөніндегі кеңестің негізгі міндеттері:
1) сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға және қызметтік әдеп нормаларын бұзушылықтардың, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтардың профилактикасына бағытталған іс-шаралар әзірлеу;
2) мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтаудағы жауапкершілік деңгейін арттыруды қамтамасыз ету жөніндегі шараларды қабылдау;
3) әдеп жөніндегі уәкілдердің қызметін үйлестіру және мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларымен өзара іс-қимыл мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
6. Әдеп жөніндегі кеңес негізгі міндеттеріне сәйкес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін талдау қорытындыларын қарау;
2) мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнаманы бұзушылықтардың профилактикасы бойынша жұмысының қорытындыларын қарау;
3) қызметтік әдептің сақталуын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру кезіндегі әдеп жөніндегі уәкілдер қызметінің нәтижелерін қарау;
4) тәртіптік практиканы талдау қорытындылары негізінде мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмыс нәтижелерін қарау;
5) сыбайлас жемқорлықтың алдын алу нысандары мен әдістерін жетілдіру мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу;
6) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның, Кадр саясаты жөніндегі ұлттық комиссияның, Агенттіктің ұсынымдарын қарау;
7) қызметтік әдеп нормаларын бұзуға жол берген, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтар жасаған С-О-1, С-О-2, С-R-1, С-R-2, D-1, D-2, D-О-1, D-О-2, D-R-1, D-R-2, Е-1, Е-2, Е-R-1, Е-R-2 санаттарындағы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге, сондай-ақ облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің аппараттарында дербес лауазымдағы әдеп жөніндегі уәкілдерге (бұдан әрі – қызметшілер) қатысты тәртіптік істерді қарау.

3. Рабочим органом Совета по этике является секретариат, который определяется руководителем аппарата Агентства из числа структурных подразделений территориального органа Агентства.
Сноска. Пункт 3 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
4. Регламент работы Совета по этике утверждается председателем Агентства.
Сноска. Пункт 4 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
Глава 2. Основные задачи, функции и полномочия Совета по этике
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции Указа Президента РК от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Основными задачами Совета по этике являются:
1) выработка мер, направленных на предупреждение коррупции и профилактику нарушений норм служебной этики, в том числе дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу;
2) принятие мер по обеспечению повышения уровня ответственности государственных служащих в соблюдении служебной этики;
3) выработка рекомендаций и предложений по вопросам координации деятельности уполномоченных по этике и взаимодействия с дисциплинарными комиссиями государственных органов.
6. В соответствии с основными задачами Совет по этике выполняет следующие функции:
1) рассмотрение итогов анализа коррупционных рисков;
2) рассмотрение итогов работы государственных органов по профилактике нарушений законодательства о государственной службе и противодействию коррупции;
3) рассмотрение результатов деятельности уполномоченных по этике при осуществлении мониторинга и контроля за соблюдением служебной этики;
4) рассмотрение результатов деятельности дисциплинарных комиссий государственных органов на основе итогов анализа дисциплинарной практики;
5) выработка рекомендаций и предложений по вопросам совершенствования форм и методов предупреждения коррупции;
6) рассмотрение рекомендаций Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, Национальной комиссии по кадровой политике, Агентства;
7) рассмотрение дисциплинарных дел в отношении административных государственных служащих категорий С-О-1, С-О-2, C-R-l, C-R-2, D-l, D-2, D-O-l, D-O-2, D-R-1, D-R-2, Е-1, Е-2, E-R-l, E-R-2, а также уполномоченных по этике, занимающих самостоятельные должности в аппаратах акимов областей, городов республиканского значения, столицы (далее – служащие), допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе совершивших дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 04.08.2018 № 723; 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 22.02.2022 № 814 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 05.06.2023 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
7. Әдеп жөніндегі кеңес өз құзыреті шегінде:
1) өз отырыстарында жергілікті атқарушы органдардың және орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің басшылары мен өзге де лауазымды адамдарын, әдеп жөніндегі уәкілдерді тыңдауға;
2) мемлекеттік органдар мен ұйымдардан олардың алдында тұрған міндеттерді орындау үшін қажетті құжаттар, материалдар мен ақпарат сұратуға;
3) осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілерден және өзге де адамдардан түсіндірмені талап етуге;
4) осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілерді лауазымға тағайындау және лауазымнан босату құқығы берілген лауазымды адамдарға қызметшілердің қызметтік әдеп нормаларын бұзу, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексеру жүргізу туралы ұсыныстар енгізуге;
5) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, өзге де әкімшілік-аумақтық бірліктердің әкімдеріне, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар мен орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің басшыларына қызмет тәртібін нығайту, сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға және қызметтік әдеп нормаларын бұзушылықтардың профилактикасына бағытталған іс-шараларды іске асыру жөнінде ұсынымдар мен ұсыныстар енгізуге;
6) осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілерді лауазымға тағайындау және лауазымнан босату құқығы берілген лауазымды адамдардың қарауына қызметтік әдеп нормаларын бұзғаны, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтар жасағаны үшін оларды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы ұсыныстар енгізуге;
7) жоғары тұрған мемлекеттік органдарға немесе лауазымды адамдарға Әдеп жөніндегі кеңестің ұсынымын негізсіз орындамаған лауазымды адамдардың жауаптылығын қарау туралы ұсыныстар енгізуге;
8) сарапшылар мен мамандарды, мемлекеттік органдардың жұмыскерлерін қорытындылар беру үшін тартуға құқылы.
3-тарау. Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін ұйымдастыру
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 04.08.2018 № 723; от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.02.2022 № 814 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 05.06.2023 № 239 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Совет по этике в пределах своей компетенции вправе:
1) заслушивать на своих заседаниях руководителей и иных должностных лиц местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных государственных органов, уполномоченных по этике;
2) запрашивать у государственных органов и организаций документы, материалы и информацию, необходимые для выполнения стоящих перед ним задач;
3) истребовать объяснения у служащих, указанных в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения, и иных лиц;
4) вносить предложения должностным лицам, наделенным правом назначения на должности и освобождения от должностей служащих, указанных в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения, о проведении служебных расследований по фактам нарушения служащими норм служебной этики, в том числе по дисциплинарным проступкам, дискредитирующим государственную службу;
5) вносить акимам областей, городов республиканского значения, столицы, иных административно-территориальных единиц, руководителям исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, и территориальных подразделений центральных государственных органов рекомендации и предложения по укреплению служебной дисциплины, реализации мер, направленных на предупреждение коррупции и профилактику нарушений норм служебной этики;
6) вносить на рассмотрение должностным лицам, наделенным правом назначения на должности и освобождения от должностей служащих, указанных в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения, рекомендации о привлечении их к дисциплинарной ответственности за нарушение норм служебной этики, в том числе за совершение дисциплинарных проступков, дискредитирующих государственную службу;
7) вносить вышестоящим государственным органам или должностным лицам предложения о рассмотрении ответственности должностных лиц, необоснованно не исполнивших рекомендацию Совета по этике;
8) привлекать для дачи заключений экспертов и специалистов, работников государственных органов.
Глава 3. Организация деятельности Совета по этике
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции Указа Президента РК от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

8. Агенттіктің аумақтық органының басшысы лауазымы бойынша Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы болып табылады, оны Агенттіктің төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
9. Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы:
1) Агенттіктің Аппарат басшысына Әдеп жөніндегі кеңестің дербес құрамын бекіту бойынша ұсыныс, сондай-ақ оның құрамын өзгерту бойынша ұсыныстар енгізеді;
2) Әдеп жөніндегі кеңестің қарауына және бекітуіне жұмыс жоспарын енгізеді;
3) Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін ұйымдастырады және оған басшылық етуді жүзеге асырады;
4) Әдеп жөніндегі кеңес отырыстарының күн тәртібін, өтетін орны мен уақытын айқындайды;
5) Әдеп жөніндегі кеңестің отырыстарын шақырады және оларға төрағалық етеді;
6) Әдеп жөніндегі кеңестің отырысында қаралатын нақты мәселе бойынша баяндамашыны айқындайды;
7) Агенттіктің алдында Әдеп жөніндегі кеңес жұмысының қорытындылары туралы тоқсан сайын есеп береді;
8) Әдеп жөніндегі кеңестің құзыреті шегінде тәртіптік істерді қозғайды, тоқтата тұрады және қайта жалғастырады;
9) Әдеп жөніндегі кеңестің отырысында мәселелерді қараудың нәтижелері бойынша адамдардың теріс қылықтар жасағаны туралы мәліметтер мен материалдарды уәкілетті мемлекеттік органның немесе лауазымды адамның қарауына олардың құзыретіне сәйкес жолдайды.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349; 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
10. Әдеп жөніндегі кеңестің құрамын Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы мен мүшелері құрайды. Мәслихат депутаттары, қоғамдық ұйымдардың, үкіметтік емес ұйымдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері, мемлекеттік органдардың басшылары мен өзге де адамдар Әдеп жөніндегі кеңестің мүшелері бола алады. Әдеп жөніндегі кеңес мүшелерінің саны тақ әрі кемінде 7 адамнан құралуға тиіс.
11. Әдеп жөніндегі кеңестің мүшесі өзіне жүктелген функцияларды атқару кезінде бейтарап және объективті болуға тиіс.
12. Әдеп жөніндегі кеңестің құрамына:
1) сот әрекетке қабілетсіз немесе әрекетке қабілеті шектеулі деп таныған;
2) сот белгілі бір мерзім ішінде мемлекеттік лауазымдар атқару құқығынан айырған;
3) сыбайлас жемқорлық әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін жаза қолданылған;
4) қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін бұрын сотталған немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауаптылықтан босатылған;

8. Председателем Совета по этике является по должности руководитель территориального органа Агентства, назначаемый на должность и освобождаемый от должности председателем Агентства.
Сноска. Пункт 8 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
9. Председатель Совета по этике:
1) вносит предложение руководителю аппарата Агентства по утверждению персонального состава Совета по этике, а также предложения по изменению его состава;
2) вносит на рассмотрение и утверждение Совету по этике план работы;
3) организует деятельность Совета по этике и осуществляет руководство им;
4) определяет повестку дня, место и время заседаний Совета по этике;
5) созывает заседания Совета по этике и председательствует на них;
6) определяет докладчика по конкретному вопросу, рассматриваемому на заседании Совета по этике;
7) ежеквартально отчитывается перед Агентством об итогах работы Совета по этике;
8) в пределах компетенции Совета по этике возбуждает, приостанавливает и возобновляет дисциплинарные дела;
9) по результатам рассмотрения вопросов на заседании Совета по этике направляет сведения и материалы о совершении лицами проступков на рассмотрение уполномоченному государственному органу или должностному лицу в соответствии с их компетенцией.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 05.10.2016 № 349; от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Состав Совета по этике образуют председатель и члены Совета по этике. Членами Совета по этике могут являться депутаты маслихата, представители общественных объединений, неправительственных организаций, средств массовой информации, руководители государственных органов и иные лица. Число членов Совета по этике должно быть нечетным и составлять не менее 7 человек.
11. Член Совета по этике должен быть беспристрастным и объективным при исполнении возложенных на него функций.
12. В состав Совета по этике не могут входить лица:
1) признанные судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
2) лишенные судом права занимать государственные должности в течение определенного срока;
3) на которых за совершение административного коррупционного правонарушения налагались взыскания;
4) ранее судимые или освобожденные от уголовной ответственности за совершение уголовных правонарушений на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан;

5) мемлекеттік органдардан және ұйымдардан теріс себептер бойынша босатылған адамдар кіре алмайды.
13. Әдеп жөніндегі кеңес төрағасының ұсынуы бойынша Агенттіктің аппарат басшысы Әдеп жөніндегі кеңестің дербес құрамын бекітеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
14. Әдеп жөніндегі кеңестің мүшесі:
1) Әдеп жөніндегі кеңес жұмысының жоспары мен отырыстардың күн тәртібі бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) Әдеп жөніндегі кеңестің отырыстарына материалдарды және оның шешімдерінің жобаларын әзірлеуге қатысуға;
3) Әдеп жөніндегі кеңес қарайтын мәселелерді талқылауға қатысуға құқылы.
15. Әдеп жөніндегі кеңес төрағасының ұсынуы бойынша Әдеп жөніндегі кеңестің мүшесі мынадай:
1) уақытша еңбекке жарамсыздығы жағдайында болған, мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді атқару үшін жұмыстан босатылған, демалыста, іссапарда болған уақытты қоспағанда, Әдеп жөніндегі кеңестің отырыстарына бір жылдың ішінде үш реттен артық келмеген;
2) мемлекеттік орган басшысының, депутаттың, қоғамдық бірлестіктің, бұқаралық ақпарат құралдары өкілінің өкілеттігі тоқтатылған;
3) заңнамада көзделген тәртіппен расталған құқыққа қайшы кінәлі түрде әрекет немесе әрекетсіздік жасаған;
4) Әдеп жөніндегі кеңестің құзыретіне кіретін мәселелерді қарау кезінде объективті болмаған және жеке мүдделілік танытқан;
5) Әдеп жөніндегі кеңестің құрамынан шығу туралы ниет білдірген жағдайда, оның құрамынан шығарылуы мүмкін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
15-1. Әдеп жөніндегі кеңестің құрамы Агенттік төрағасының не Әдеп жөніндегі кеңес төрағасының бастамасы бойынша жылына бір рет қайта қаралуы мүмкін.
Ескерту. Ереже 15-1-тармақпен толықтырылды - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
16. Әдеп жөніндегі кеңестің отырыстары:
1) егер оларға Әдеп жөніндегі кеңес мүшелерінің көпшілігі қатысса, құқықтық күші бар деп саналады;
2) оның жұмыс жоспарына сәйкес, сондай-ақ қажеттігіне қарай, бірақ екі айда бір реттен сиретпей өткізіледі.
Әдеп жөніндегі кеңестің мүшелері оның отырыстарына алмастыру құқығынсыз қатысады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 22.02.2022 № 814 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
17. Әдеп жөніндегі кеңестің мүшесі, егер ол не онымен бірге тұратын жақын туыстары өзіне қатысты тәртіптік іс қозғалған адаммен туыстық немесе басқа да қатынастармен байланыста немесе аталған адамнан қызметтік не өзге де тәуелділікте болса, тәртіптік іс бойынша талқылауға және дауыс беруге қатыса алмайды.
Әдеп жөніндегі кеңестің мүшесі өзінің талқылауға және дауыс беруге қатысуына жол бермейтін мән-жайлар туралы Әдеп жөніндегі кеңестің отырысына дейін мәлімдеуге міндетті.

5) уволенные по отрицательным мотивам из государственных органов и организаций.
13. Персональный состав Совета по этике утверждается руководителем аппарата Агентства по предложению председателя Совета по этике.
Сноска. Пункт 13 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
14. Члены Совета по этике вправе:
1) вносить предложения по плану работы Совета по этике и повестке дня заседаний;
2) участвовать в подготовке материалов к заседаниям Совета по этике и проектов ее решений;
3) принимать участие в обсуждении вопросов, рассматриваемых Советом по этике.
15. По предложению председателя Совета по этике член Совета по этике может быть выведен из его состава в случаях:
1) непосещения заседаний Совета по этике более трех раз в течение года, за исключением времени нахождения в состоянии временной нетрудоспособности, освобождения от работы для выполнения государственных или общественных обязанностей, нахождения в отпуске, командировке;
2) прекращения полномочий руководителя государственного органа, депутата, представителя общественного объединения, средств массовой информации;
3) совершения противоправных виновных действий или бездействия, подтвержденных в предусмотренном законодательством порядке;
4) проявления необъективности и личной заинтересованности при рассмотрении вопросов, входящих в компетенцию Совета по этике;
5) изъявления желания о выходе из состава Совета по этике.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15-1. Состав Совета по этике может быть пересмотрен один раз в год по инициативе председателя Агентства либо председателя Совета по этике.
Сноска. Правила дополнены пунктом 15-1 в соответствии с Указом Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
16. Заседания Совета по этике:
1) считаются правомочными, если на них присутствует большинство членов Совета по этике;
2) проводятся в соответствии с планом его работы, а также по мере необходимости, но не реже одного раза в два месяца.
Члены Совета по этике участвуют на его заседаниях без права замены.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.02.2022 № 814 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Член Совета по этике не может участвовать в обсуждении и голосовании по дисциплинарному делу, если он либо совместно проживающие с ним близкие родственники связаны с лицом, в отношении которого возбуждено дисциплинарное дело, родственными или другими отношениями либо находятся в служебной или иной зависимости от указанного лица.
Член Совета по этике обязан заявить об обстоятельствах, исключающих его участие в обсуждении и голосовании, до заседания Совета по этике.

18. Әдеп жөніндегі кеңес оның отырысына қатысып отырған мүшелерінің санының қарапайым көпшілік дауысымен шешім қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады. Әдеп жөніндегі кеңестің мүшелері дауыс беру кезінде қалыс қала алмайды.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
19. Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы болмаған кезде оның тапсырмасы бойынша Әдеп жөніндегі кеңес мүшелерінің бірі төрағаның міндеттерін атқарады. Бұл ретте, ол болмаған кезеңде тәртіптік істі қозғау, тоқтата тұру және қайта жалғастыру жөніндегі өкілеттіктерді Агенттіктің аумақтық органы басшысының міндеттерін орындайтын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
20. Әдеп жөніндегі кеңестің отырысы Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы, мүшелері, сондай-ақ Әдеп жөніндегі кеңес хатшылығының меңгерушісі қол қоятын хаттама түрінде ресімделеді.
21. Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы қозғаған тәртіптік іс тәртіптік жазаны қолдану мерзімдерін ескере отырып, жиырма жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
22. Тәртіптік іс:
1) қызметшінің еңбекке уақытша жарамсыздығы;
2) қызметшінің демалыста немесе іссапарда болу;
3) қызметшінің мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді орындау уақытында өзінің лауазымдық міндеттерін орындаудан босатылу;
4) қызметшінің даярлауда, қайта даярлауда, біліктілігін арттыру курстарында және тағылымдамада болу;
5) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің тәртіптік теріс қылық жасағаны туралы мемлекеттік органдардың актілеріне оның сот тәртібімен шағым жасауы кезеңінде, сондай-ақ тәртіптік істі қозғауға негіз болған мәселе сот тәртібімен қаралған жағдайларда;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес енгізілген төтенше жағдай ретінде түсінілетін еңсерілмейтін күш әсер еткен;
7) қызметтік тергеп-тексерулерді жүзеге асыруға қажетті материалдар мен ақпарат беру туралы сұрау салу мемлекеттік органдарға, лауазымды адамдарға және өзге де субъектілерге жіберілген кезеңде тоқтатыла тұрады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 22.02.2022 № 814 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
23. Әдеп жөніндегі кеңестің отырысында тәртіптік іс қаралғанға дейін оның хатшылығы мемлекеттік қызмет туралы заңнамада белгіленген тәртіппен және жағдайларда қызметтік тергеп-тексеру жүргізеді, оның барысында іске қатысы бар мән-жайлар мен мәліметтер зерделенеді.

18. Совет по этике принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Совета по этике. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим. Члены Совета по этике не могут воздерживаться при голосовании.
Сноска. Пункт 18 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. В отсутствие председателя Совета по этике по его поручению исполняет обязанности председателя один из членов Совета по этике. При этом полномочия по возбуждению, приостановлению и возобновлению дисциплинарного дела на период его отсутствия осуществляются лицом, исполняющим обязанности руководителя территориального органа Агентства.
Сноска. Пункт 19 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
20. Заседание Совета по этике оформляется в виде протокола, который подписывается председателем, членами Совета по этике, а также заведующим секретариатом Совета по этике.
21. Возбужденное председателем Совета по этике дисциплинарное дело должно быть рассмотрено в течение двадцати рабочих дней с учетом сроков наложения дисциплинарного взыскания.
22. Дисциплинарное дело приостанавливается на период:
1) временной нетрудоспособности служащего;
2) нахождения служащего в отпуске или командировке;
3) освобождения служащего от исполнения своих должностных обязанностей на время выполнения им государственных или общественных обязанностей;
4) нахождения служащего на подготовке, переподготовке, курсах повышения квалификации и стажировке;
5) обжалования административным государственным служащим в судебном порядке актов государственных органов о совершении им дисциплинарного проступка, а также в случаях рассмотрения в судебном порядке вопроса, являющегося основанием для возбуждения дисциплинарного дела.
6) действия непреодолимой силы, под которой понимается чрезвычайное положение, введенное в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) направления в государственные органы, должностным лицам и иным субъектам запроса о предоставлении необходимых для осуществления служебных расследований материалов и информации.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.02.2022 № 814 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
23. До рассмотрения дисциплинарного дела на заседании Совета по этике его секретариатом проводится в порядке и случаях, установленных законодательством о государственной службе, служебное расследование, в ходе которого изучаются обстоятельства и сведения, имеющие отношение к делу.

24. Хатшылық тәртіптік жауаптылыққа тартылатын адамдарды Әдеп жөніндегі кеңес отырысының өтетін орны мен уақыты туралы хабарлау жөніндегі шараларды қабылдайды.
Әдеп жөніндегі кеңестің отырысында тәртіптік іс, егер тәртіптік жауаптылыққа тартылатын адамдар отырыс өткізілгенге дейін үш күн бұрын Әдеп жөніндегі кеңес отырысының өтетін уақыты мен орны туралы тиісінше хабардар етілсе, олардың қатысуынсыз қаралуы мүмкін.
25. Осы Ережеде тиісінше хабарлау деп адамды тікелей өзіне немесе онымен бірге тұрып жатқан кәмелетке толған отбасы мүшелерінің біріне қолын қойғызып, не хабарлаудың немесе шақырудың тіркелуін қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын пайдалана отырып, хатпен, тапсырыс хатпен немесе жеделхатпен табыс етілетін хабарлау танылады.
26. Отырыста қызметшінің тәртіптік жауаптылығын қарау кезінде Әдеп жөніндегі кеңес мынадай мәселелерді:
1) қызметшінің тәртіптік жауаптылығын қарау үшін негіз болып табылатын нақты әрекеттің (әрекетсіздіктің) орын алғанын-алмағанын;
2) бұл әрекеттің (әрекетсіздіктің) тәртіптік теріс қылық болып табылатынын-табылмайтынын және ол заңнаманың қандай нормаларын бұза отырып жасалғанын;
3) осы теріс қылықты қызметшінің жасағанын-жасамағанын;
4) осы теріс қылықты жасауда қызметшінің кінәсі байқалатынын-байқалмайтынын;
5) қызметшіні тәртіптік жауаптылыққа тарту мерзімдерінің сақталғанын-сақталмағанын;
6) қызметшіге тәртіптік жазаның қандай түрін белгілеу ұсынылатынын шешеді.
27. Тәртіптік істі қараудың қорытындылары бойынша Әдеп жөніндегі кеңес мынадай шешімдердің бірін шығаруы мүмкін:
1) лауазымға тағайындау және лауазымнан босату құқығы берілген лауазымды адамдарға осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілерге тиісті тәртіптік жаза қолдануды ұсыну;
2) тәртіптік істі тоқтату.
28. Осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілердің іс-әрекетінде ықтимал қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық белгілері болған жағдайда, аталған адамды белгіленген тәртіппен қылмыстық немесе әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы мәселені шешу үшін Әдеп жөніндегі кеңес тиісті құжаттар мен материалдарды үш жұмыс күні ішінде құқық қорғау немесе өзге де уәкілетті мемлекеттік органдарға жібереді.
Әдеп жөніндегі кеңес материалдар мен құжаттардың құқық қорғау немесе өзге де уәкілетті мемлекеттік органдарға жіберілгені туралы үш жұмыс күні ішінде Агенттікті хабардар етеді.
Ескерту. 28-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
4-тарау. Хатшылықтың негізгі міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

24. Секретариатом принимаются меры по извещению лиц, привлекаемых к дисциплинарной ответственности, о месте и времени проведения заседания Совета по этике.
Рассмотрение дисциплинарного дела на заседании Совета по этике может происходить без участия лиц, привлекаемых к дисциплинарной ответственности, если они были надлежащим образом извещены о времени и месте заседания Совета по этике не менее чем за три дня до проведения заседания.
25. Надлежащим извещением в настоящем Положении признается извещение лица письмом, заказным письмом или телеграммой, которые вручаются ему лично или кому-то из совместно проживающих с ним совершеннолетних членов семьи под расписку либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование извещения или вызова.
26. При рассмотрении дисциплинарной ответственности служащего на заседании Совет по этике разрешает следующие вопросы:
1) имело ли место конкретное действие (бездействие), являющееся основанием для рассмотрения дисциплинарной ответственности служащего;
2) является ли это действие (бездействие) дисциплинарным проступком, и в нарушение каких норм законодательства оно совершено;
3) совершен ли этот проступок служащим;
4) усматривается ли вина служащего в совершении этого проступка;
5) соблюдены ли сроки привлечения к дисциплинарной ответственности служащего;
6) какой вид взыскания рекомендуется наложить на служащего.
27. По итогам рассмотрения дисциплинарного дела Совет по этике может вынести одно из следующих решений:
1) рекомендовать должностным лицам, наделенным правом назначения на должности и освобождения от должностей, наложить соответствующее дисциплинарное взыскание на служащих, указанных в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения;
2) прекратить дисциплинарное дело.
28. При наличии в действиях служащего, указанного в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения, возможных признаков уголовного или административного правонарушения Совет по этике направляет соответствующие документы и материалы в правоохранительные или иные уполномоченные государственные органы для решения вопроса о привлечении данного служащего в установленном порядке к уголовной или административной ответственности в течение трех рабочих дней.
О направлении материалов и документов в правоохранительные или иные уполномоченные государственные органы Совет по этике информирует Агентство в течение трех рабочих дней.
Сноска. Пункт 28 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 05.10.2016 № 349.
Глава 4. Основные задачи, функции и полномочия секретариата
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции Указа Президента РК от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

29. Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін қамтамасыз ету хатшылықтың негізгі міндеті болып табылады.
30. Хатшылықты Агенттіктің аппарат басшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын хатшылық меңгерушісі басқарады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 05.10.2016 № 349 Жарлығымен.
31. Хатшылық Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіп бойынша:
1) Әдеп жөніндегі кеңестің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық-құқықтық және өзге де қамтамасыз ету;
2) қызметтік әдеп нормаларының бұзылу, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулер жүргізу;
3) осы Ереженің 6-тармағының 7) тармақшасында аталған қызметшілерге қатысты тәртіптік істерді қарау үшін материалдар дайындау функцияларын жүзеге асырады.
32. Хатшылық өз құзыреті шегінде:
1) қызметтік әдеп нормаларының бұзылу, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық фактілері бойынша қызметтік тергеп-тексерулер жүргізуге;
2) мемлекеттік органдардан, лауазымды адамдар мен өзге де субъектілерден қызметтік тергеп-тексерулерді жүзеге асыру үшін қажетті материалдар мен ақпарат сұратуға;
3) тиісті салалардағы мамандар мен консультанттарды қызметтік тергеп-тексерулерге қатысу және қорытындылар беру үшін тартуға;
4) қызметтік тергеп-тексерулер барысында қозғалатын мәселелерді қарау құзыретіне кіретін мемлекеттік органдардың қызметкерлерін қызметтік тергеп-тексерулерге тартуға құқылы.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 156 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған
кейбір жарлықтарының
ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Астана және Алматы қалаларындағы, облыстардағы тәртіптік кеңестері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 30 маусымдағы № 1598 Жарлығының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 27, 329-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 27 қарашадағы № 446 Жарлығының 1-тармағының 10) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 43, 499-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 18 ақпандағы № 1157 Жарлығының 1-тармағының 5) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 19, 229-құжат).

29. Основной задачей секретариата является обеспечение деятельности Совета по этике.
30. Секретариат возглавляет заведующий секретариатом, назначаемый на должность и освобождаемый от должности руководителем аппарата Агентства.
Сноска. Пункт 30 в редакции Указа Президента РК от 05.10.2016 № 349.
31. В соответствии с основными задачами секретариат осуществляет следующие функции по:
1) информационно-аналитическому, организационно-правовому и иному обеспечению деятельности Совета по этике;
2) проведению служебных расследований по фактам нарушения норм служебной этики, в том числе по дисциплинарным проступкам, дискредитирующим государственную службу;
3) подготовке материалов для рассмотрения дисциплинарных дел в отношении лиц, указанных в подпункте 7) пункта 6 настоящего Положения.
32. Секретариат в пределах своей компетенции вправе:
1) проводить служебные расследования по фактам нарушения норм служебной этики, в том числе по дисциплинарным проступкам, дискредитирующим государственную службу;
2) запрашивать у государственных органов, должностных лиц и иных субъектов необходимые для осуществления служебных расследований материалы и информацию;
3) привлекать специалистов и консультантов в соответствующих областях для участия в служебных расследованиях и дачи заключений;
4) привлекать к служебным расследованиям сотрудников государственных органов, в компетенцию которых входит рассмотрение затрагиваемых в ходе служебного расследования вопросов.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 156
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов
Президента Республики Казахстан
1. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан от 30 июня 2005 года № 1598 "О дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в городах Астане и Алматы, областях и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 27, ст. 329).
2. Подпункт 10) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года № 446 "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 43, ст. 499).
3. Подпункт 5) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 18 февраля 2011 года № 1157 "О внесении дополнений и изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 19, ст. 229).

4. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 16 тамыздағы № 616 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 45, 658-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 21 қарашадағы № 697 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 68, 905-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 900 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 12-тармағының төртінші - жиырма екінші абзацтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 54, 532-құжат).

4. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 616 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 45, ст. 658).
5. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2013 года № 697 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 68, ст. 905).
6. Абзацы четвертый - двадцать второй пункта 12 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 900 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 54, ст. 532).