Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 3 ақпандағы № 188 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасы Конституциясының 44-бабының 20) тармақшасына, 82-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі құрылсын.
2. Осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 3 ақпандағы
№ 188 Жарлығына
1-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 27.09.2016 № 341; 13.06.2018 № 701; 30.10.2018 № 782; 26.02.2019 № 862; 01.06.2019 № 57; 30.12.2020 № 482; 29.06.2021 № 608; 01.06.2022 № 905 (01.06.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
Шипп Денис Алексеевич
-
Төраға
мүшелері:
Ақылбай Серік Байсейітұлы
-
"Қазақстанның заңгерлер одағы" Республикалық қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісім бойынша)
Нұрбеков Айдын Маратұлы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы
Сисенова Нұрия Оралжанқызы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы
Жакулин Әскербек Бейсембекұлы
-
Ақмола облыстық сотының судьясы
Мырзалиев Жеңісбек Сәбетбекұлы
-
Қостанай облысы Рудный қалалық сотының судьясы
Архарова Жаңылсын Баянқызы
-
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының судьясы
Жұмағұлов Марат Иманғалиұлы
-
заң ғылымдарының докторы
Қалимұқашева Айгүл Демеуқызы
-
Атырау облыстық сотының судьясы
Нұржанов Әлихан Әбілғазыұлы
-
Ақмола облыстық адвокаттар алқасының адвокаты
Сағиденов Ғұлар Ғаббасұлы
-
Павлодар облыстық сотының судьясы
Цай Олеся Юрьевна
-
Қарағанды облысы Қарағанды қаласының Октябрь ауданы №2 аудандық сотының судьясы
Шаров Ғафур Хамзеұлы
-
Маңғыстау облысы қылмыстық істер жөніндегі мамандандырылған ауданаралық сотының судьясы
Қалишева Жаннетта Ғайсақызы
-
"М.С.Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" АҚ Заңгерлерді бағалау және сертификаттау бюросының басшысы, заң ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
Кеңес құрамына лауазымы бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы, Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Конституциялық заңнама, сот жүйесі және құқық қорғау органдары комитетінің төрағасы, Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің төрағасы кіреді.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 3 ақпандағы
№ 188 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір күші жойылған жарлықтарының
ТІЗБЕСІ

О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 3 февраля 2016 года № 188.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44, пунктом 4 статьи 82 Конституции Республики Казахстан, статьей 4 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О Высшем Судебном Совете Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Высший Судебный Совет Республики Казахстан в составе согласно приложению 1 к настоящему Указу.
2. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему Указу.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 3 февраля 2016 года № 188
СОСТАВ
Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными указами Президента РК от 27.09.2016 № 341; от 13.06.2018 № 701; от 30.10.2018 № 782; от 26.02.2019 № 862; от 01.06.2019 № 57; от 30.12.2020 № 482; от 29.06.2021 № 608; от 01.07.2022 № 905 (вводится в действие с 01.07.2022).
Шипп Денис Алексеевич
-
Председатель
члены:
Акылбай
Серик Байсеитулы
-
председатель Республиканского общественного объединения "Казахстанский союз юристов" (по согласованию)
Архарова Жанылсын Баяновна
судья Верховного Суда Республики Казахстан;
Жумагулов Марат Имангалиевич
доктор юридических наук;
Калимукашева Айгуль Демеуовна
судья Атырауского областного суда;
Нуржанов Алихан Абилгазинович
адвокат Акмолинской областной коллегии адвокатов;
Сагиденов Гулар Габбасович
судья Павлодарского областного суда;
Нурбекова Айдына Маратовича
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан;
Сисенову Нурию Уралжановну
-
судью Верховного Суда Республики Казахстан;
Жакулина Аскербека Бейсембековича
-
судью Акмолинского областного суда;
Мирзалиева Женисбека Саветбековича
-
судью Рудненского городского суда Костанайской области;
Цай Олесю Юрьевну
-
судью районного суда № 2 Октябрьского района города Караганды Карагандинской области;
Шарова Гафура Хамзеулы
-
судью специализированного межрайонного суда по уголовным делам Мангистауской области;
Калишеву Жаннетту Гайсовну
-
руководителя Бюро оценки и сертификации юристов АО "Университет КАЗГЮУ имени М.С. Нарикбаева", кандидата юридических наук (по согласованию);
В состав Совета входят по должности Председатель Верховного Суда Республики Казахстан, Генеральный Прокурор Республики Казахстан, председатель Комитета по конституционному законодательству, судебной системе и правоохранительным органам Сената Парламента Республики Казахстан, председатель Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе Мажилиса Парламента Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 3 февраля 2016 года № 188
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов
Президента Республики Казахстан

1. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесін құру және оның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы № 696 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 43, 482-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № 815 Жарлығының 1-тармағының 11) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 27-28, 234-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің құрамындағы өзгерістер туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 6 мамырдағы № 74 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 440-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 128 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 50, 664-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 284 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 20-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 476-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 533 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 14-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 22, 351-құжат).
7. "Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесін құру және оның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 21 қарашадағы № 696 Жарлығына және "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 23 қазандағы № 676 Жарлығының 1-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 62, 832-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 750 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 11-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 4, 29-құжат).

1. Указ Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 696 "Об образовании и составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 43, ст. 482).
2. Подпункт 11) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 815 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 27-28, ст. 234).
3. Указ Президента Республики Казахстан от 6 мая 2011 года № 74 "Об изменениях в составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 440).
4. Пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 128 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 50, ст. 664).
5. Пункт 20 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 284 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 476).
6. Пункт 14 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 533 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 22, ст. 351).
7. Пункт 1 Указа Президента Республики Казахстан 23 октября 2013 года № 676 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 21 ноября 2008 года № 696 "Об образовании и составе Высшего Судебного Совета Республики Казахстан" и распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 62, ст. 832).
8. Пункт 11 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 750 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 4, ст. 29).

9. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір өкімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қыркүйектегі № 911 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 15-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 538-құжат).

9. Пункт 15 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2014 года № 911 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу некоторых распоряжений Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 538).