Тракторларды және олардың базасында жасалған өзi жүретiн шассилер мен механизмдердi, олардың тiркемелерiн, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тiркемелердi, өзi жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу ережелерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі N 467 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 18 қарашада тіркелді. Тіркеу N 2564. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңын орындау үшiн БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту: Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 бұйрығымен.
1. Ұсынылып отырған Тракторларды және олардың базасында жасалған өзi жүретiн шассилер мен механизмдердi, олардың тiркемелерiн, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тiркемелердi, өзi жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу ережелерi бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 бұйрығымен.
2. Заңнамамен белгіленген тәртіппен Егіншілікті дамыту және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi қамтамасыз етсiн;
2) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732; 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрықтарымен.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлiгiнiң келесi бұйрықтарының күшi жойылсын:
1) "Тракторлардың, өзi жүретiн ауыл шаруашылық және мелиоративтiк машиналардың есебiн алу әрi техникалық жай-күйiне тексеру жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 281 (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылдың 17 қарашасында тiркелген N 2015);
2) "Қазақстан Республикасында доңғалақты тракторларды, соған қоса олардың базасында жасалған өзi жүретiн шассилер мен механизмдердi, сондай-ақ доңғалақты тракторлар құрамында жүруге арналған тіркемелерді мемлекеттiк тiркеу және олардың техникалық жай күйiне тексеру жүргізу ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 282 (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде 2002 жылдың 17 қарашасында тiркелген N 2015/1).

Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года № 467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 ноября 2003 года № 2564. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
Сноска. В наименование и в преамбулу внесены изменения приказом Министра сельского хозяйства РК от 5 апреля 2006 года N 217 .
Во исполнение Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территории" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Министра сельского хозяйства РК от 5 апреля 2006 года N 217 .
2. Департаменту развития земледелия и фитосанитарной безопасности в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Признать утратившими силу следующие приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) "Об утверждении Правил  проведения учета и осмотра технического состояния тракторов, самоходных сельскохозяйственных и мелиоративных машин" от 16 сентября 2002 года N 281, (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 октября 2002 года N 2015);
2) "Об утверждении Правил  государственной регистрации и проведения осмотра технического состояния колесных тракторов, включая изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, а также прицепов, предназначенных для движения в составе с колесными тракторами" от 16 сентября 2002 года N 282 (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 17 октября 2002 года N 2015/1).

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Вице-министрге жүктелсін.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732; 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрықтарымен.
5. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен
бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу
ЕРЕЖЕЛЕРI
Ескерту: Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006 жылғы 5 сәуірдегі N 217 бұйрығымен.
Жалпы қолданылатын жолдарда жүруге арналған жылдамдығы 50 км. сағатқа дейiн және одан төмен тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдердi, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды (бұдан әрi - машиналар) мемлекеттiк тiркеу "Агроөнеркәсіп кешенін және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысы негiзiнде жүргiзiледi және олардың жол қозғалысына қатысуына және пайдалануға мемлекеттiк рұқсат шарасы болып табылады. Бұл шаралар машиналардың құрылмаларының, техникалық жай-күйi мен жабдықталуының жол қозғалысы қауiпсiздiгi талаптарына сәйкестiгiн тексерудi және бақылауды қамтамасыз ету оларды сатып алу, пайдалану, тәркiлеу және жарамсыз деп табу тәртiптерiн сақтау және оларға орталықтандырылған, аймақтық мониторинг жүргiзу мақсаттарында жүзеге асырылады.
Осы Ережелерде мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) машиналарды мемлекеттiк тiркеу - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық органдарының (бұдан әрi - Мемтехинспекция) машиналарды тiркеу, олардың жол қозғалысына қатысуына және пайдалануға рұқсат берiлгендiгiн растайтын мемлекеттiк нөмiрлiк белгiлер мен тiркеу құжаттарын беру бойынша Қазақстан Республикасының нормативтiк-құқықтық актiлерiне сәйкес жүзеге асыратын қызметі;

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказами Министра сельского хозяйства РК от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
Утверждены
Приказом Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 г. N 467
Сноска. Наименование и преамбула правил с изменениями, внесенными приказами Министра сельского хозяйства РК от 05.04.2006 N 217 ; от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ) .
Правила
государственной регистрации тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных
машин повышенной проходимости
Государственная регистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов со скоростью движения 50 км/час и менее, специальных машин повышенной проходимости, а также не предназначенных для движения по дорогам общего пользования (далее - машины), производится на основании Закона  Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплексам сельских территорий" и постановления Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года N 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", и является мерой государственного разрешения на их участие в дорожном движении. Она осуществляется в целях обеспечения контроля и надзора за соответствием конструкции, технического состояния и оборудования машин установленным требованиям безопасности, соблюдением порядка приобретения, получения, пользования, отчуждения, выбраковки машин и их централизованного и регионального мониторинга.
В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) государственная регистрация машин - деятельность территориальных органов Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Гостехинспекция) по регистрации, выдаче государственных регистрационных номерных знаков (далее - номерные знаки) и регистрационных документов на машины, подтверждающих их допуск к участию в дорожном движении и эксплуатации, осуществляемая в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан;

2) тiркеу iс-әрекеттерi - бұл машиналарды тiркеудi жүргiзу бойынша, тiркеуге өзгерiс енгiзу және машиналарды тiркеуден шығару, тиiстi тiркеу құжаттары мен нөмiрлiк белгiлер беру, жоғалған нөмiрлiк белгiлер мен тiркеу құжаттарының, пайдалануға жарамсыз, бекiтiлген үлгiдегi стандарттарға сәйкес емес немесе қолдану мерзiмi өтiп кеткен тiркеу құжаттарының орнына басқа тiркеу құжаттарын (төлқұжаттарын) және нөмiрлiк белгiлерiн беру жөнiндегi тiркеу пункттерiнiң қызметi;
3) тiркеудегi өзгерiс (қайта тiркеу) - тиiстi құқықтық негiз болған жағдайларда машиналардың тiркеу мәлiметтерiне және құжаттарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу;
4) тiркеу пунктi - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң облыстық, аудандық, Астана және Алматы қалалық аумақтық Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитеті инспекциясының Мемтехинспекциялары;
5) нөмiрлiк агрегат - зауыттық тiркеу нөмiрi бар (двигатель, шасси, рама) машинаның негiзгi құрамдық тораптары;
6) меншiк иесi - заңнамаларға сәйкес өз меншiгiндегi машинаға өз қалауы бойынша иемденуге, пайдалануға және билiк етуге құқылы тұлға;
7) иеленушi - өзiне тиесiлi меншiк иесi құқығы негiзiнде немесе басқа да заңнамалық негiздерге байланысты ағымдағы уақытта машинаны нақты иеленушi тұлға;
8) тiркеу құжаттары - машиналардың жол қозғалысына қатысуына және пайдаланылуына рұқсат берiлгенiн растайтын ресми құжаттар болып табылатын техникалық паспорттар (1-қосымша);
9) машиналардың мемлекеттiк техникалық байқау- Мемтехинспекцияның машиналардың техникалық жай-күйiн олардың құрылмасының қауiпсiздiк талаптарына, атап айтқанда Қазақстан Республикасында қолданылатын жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету және қоршаған ортаны қорғау бойынша белгiленген стандарттар мен  ережелер талаптарына сәйкестiгiн бағалау қызметi;
10) жоғары өтімді арнайы машиналар - қаршаналар, квадроциклдар.
Ескерту: Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2006.04.05 N 217, 2008.11.27 N 732; 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрықтарымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер Қазақстан Республикасының барлық аумақтарында заңды және жеке тұлғалардың иелiгiндегi, шетелдiң заңды тұлғалары және азаматтығы жоқ тұлғалардың басқа мемлекеттерде тiркелген машиналарды қоса алғанда және Қазақстан Республикасына 2 айдан артық мерзiмге әкелiнген машиналарға мемлекеттiк тiркеу жүргiзудiң бiрыңғай тәртiбiн белгiлейдi, сондай-ақ Мемтехинспекцияның көрсетiлген саладағы қызметiн регламенттейдi.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.

2) регистрационные действия - это деятельность регистрационных пунктов по осуществлению регистрации, изменению в регистрации и снятию с регистрации машин, по выдаче соответствующих регистрационных документов и номерных знаков, выдаче номерных знаков и регистрационных документов (дубликатов) взамен утерянных, непригодных для пользования, не соответствующих стандартам, установленным образцам либо срок действия которых истек;
3) изменение в регистрации (перерегистрация) - внесение изменений и дополнений в регистрационные данные и документы на машины при наличии соответствующих правовых оснований;
4) регистрационный пункт - Гостехинспекции областных, районных, городов Астаны и Алматы территориальных инспекций Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
5) номерной агрегат - основной составляющий узел машины, имеющий заводской регистрационный номер (двигатель, шасси, рама);
6) собственник - лицо, в соответствии с законодательством , обладающее правом, по своему усмотрению, владеть, пользоваться и распоряжаться принадлежащей ему машиной;
7) владелец - лицо, которое на основании принадлежащего ему права собственности или в силу иных установленных законодательством оснований, осуществляет фактическое обладание машиной в текущем периоде времени;
8) регистрационные документы - технические паспорта, являющиеся официальными документами на машины, подтверждающие их допуск к участию в дорожном движении и эксплуатации ( Приложение 1 );
9) государственный технический осмотр машин - деятельность Гостехинспекции по оценке соответствия технического состояния машин, конструкция которых должна соответствовать требованиям безопасности , действующим в Республике Казахстан, установленным стандартам правилам , в части, относящимся к безопасности дорожного движения и охране окружающей среды;
10) специальные машины повышенной проходимости - снегоходы, квадроциклы.
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила устанавливают единый на всей территории Республики Казахстан порядок государственной регистрации машин, принадлежащих физическим и юридическим лицам, иностранным юридическим лицам и лицам без гражданства, включая машины, зарегистрированные в других государствах и временно ввезенные в Республику Казахстан на срок более двух месяцев, а также регламентируют деятельность Гостехинспекции в указанной сфере.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

2. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
3. Машиналарды тiркеудi, тiркеуден шығаруды, тiркеуге өзгерту енгiзудi, машиналарға мемлекеттiк техникалық байқау жүргiзудi тiркеу пункттерi жүргiзедi.
4. Машиналардың меншiк иелерi немесе өзге тұлғалар, олардың меншiк иелiгiне (иеленуге) машиналардың келiп түскен сәттен бастап, бiр ай iшiнде олардың меншiгiнен (иеленуiнен) шыққан немесе тiркеудi, тiркеу құжаттарына өзгерту енгiзудi талап ететiн өзге мiндеттер пайда болған, тiркеуге өзгерiс енгiзу немесе тiркеуден шығару бойынша осы Ережелермен бекітілген машиналарды тіркеу (қайта тіркеу) үшін іс-әрекеттерді жасайды.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
5. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
6. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
7. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
8. Тіркеуге (қайта тіркеуге) ұсынылған құжаттарда мыналар көрсетілуі тиіс:
1) олардың жасалу уақыты;
2) олардың жасалу орны;
3) өкiлеттi тұлғаның қолы;
4) машина туралы мәлiметтер (марка, модель, шығарушы зауыт, шыққан жылы, шассидiң, раманың және двигательдiң зауыттық нөмiрлерi).
Ескерту: 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
9. Тiркеудiң iс қағаздарын жүргiзу, тiркеудi ресiмдеу және тiркеу пункттерi беретiн құжаттарды ресiмдеу мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жүргiзiледi.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
10. Машиналарға басқа тiлде жазылған меншiк құқығын растайтын және тiркеу әрекеттерiн жүргiзу үшiн ұсынылған өзге де құжаттар мемлекеттiк және орыс тiлдерiне аударылуы және оларда аударманың бiр тiлден екiншi тiлге дұрыс аударылуын куәландыратын нотариустың қолы немесе осындай iс-әрекет iстеу бойынша аударманың түп нұсқаға сәйкестiгiн растайтын құқығы бар лауазымды тұлғаның қолы болуы тиiс.
11. Тiркеуге тазалануы бар немесе қосып жазылған, сызылған, өшiрiлген сөздерi бар немесе басқадай аталмаған түзетулерi бар, сондай-ақ қарындашпен жазылған құжаттар тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзуге қабылданбайды. Аталған құжаттардың мәтiнi анық әрi түсiнiктi жазылуы тиiс. Азаматтардың аты, әкесiнiң аты, тегi, тұрған жерi толық көрсетiлуi керек, ал заңды тұлғалардың атаулары - қысқартылмай мекен-жайы дәл көрсетiлуi тиiс. Заңнамаларда көзделген жағдайлардан басқа тiркеу iс-әрекеттерiн жасауға тiркеу пункттерiне ұсынылған құжаттардың көшiрмелерi, сондай-ақ тiркеу пункттерi берген тiркеу немесе басқадай құжаттардың көшiрмелерi түпнұсқаны алмастыра алмайды.

2. Пункт 2 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Регистрация, снятие с регистрации, внесение изменений в регистрацию и проведение государственного технического осмотра машин производятся регистрационными пунктами.
4. Собственники или иные лица, в течение одного месяца, с момента поступления машины в их собственность (владение), выбытия из их собственности (владения) либо наступления обстоятельств, влекущих необходимость регистрации, внесения изменения в регистрацию или снятия с регистрации машин, совершают установленные настоящими правилами действия для регистрации (перерегистрации) машин.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Пункт 5 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
6. Пункт 6 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
7. Пункт 7 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
8. Предоставляемые для регистрации (перерегистрации) документы содержат:
1) дату их составления;
2) место их составления;
3) подписи уполномоченных лиц;
4) сведения о машине (марка, модель, завод-изготовитель, год выпуска, заводской номер, шасси, рамы и двигателя).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
9. Регистрационное делопроизводство, оформление регистрационных  документов, выдаваемых регистрационными пунктами, ведется на государственном и русском языках.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
10. Документы, представляемые для производства регистрационных действий, составленные на других языках, должны быть переведены на государственный или русский языки и иметь удостоверяющие подписи нотариуса о верности перевода с одного языка на другой, либо другого должностного лица, имеющего право совершать действия по заверению подлинности перевода.
11. К производству регистрационных действий не принимаются документы, имеющие подчистки либо приписки зачеркнутые слова и иные, не оговоренные исправления, а также исполненные карандашом. Текст указанных документов должен быть ясен и четок. Фамилии, имена и отчества граждан должны быть представлены полностью с указанием места их жительства, а наименования юридических лиц - без сокращений и с точным указанием адресов. Копии представляемых для совершения регистрационных действий документов, а также регистрационных и иных выдаваемых регистрационными пунктами документов, не могут служить заменой подлинников за исключением случаев предусмотренных законодательством.

12. Тiркеу пункттерiнiң қызметкерлерi машиналардың меншiк иелерiне (иеленушiлерiне) тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзу сұрақтары бойынша түсiнiктемелер беруге, мiндеттерiн түсiндiруге, олардың құқықтарының орындалуына және мүдделерiн қорғауға көмектеседі.
Ескерту: 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
13. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
14. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
15. Машинаға берiлген тiркеу құжаты оның жол жүрiсiне қатысуға жiберуге, пайдалануға рұқсат берiлгендiгiн растайтын және машинаның мемлекеттiк тiркеуге қойылғандығын куәландыратын ресми құжат болып табылады.
16. Қазақстан Республикасына әкелінетін, шетел тауары болып табылатын машиналар міндетті кедендік ресімдеуден өткеннен кейін тіркеледі.
Қазақстан Республикасына әкелінетін, кедендік одақ тауары болып табылатын машиналар міндетті ресімдеуден өтпей-ақ тіркеледі.
Ескерту: 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
2. Тiркеу пункттерiнiң жүргiзетiн iс-әрекеттерi
17. Тiркеу пункттерi тiркеу iс-әрекеттерiнен басқа мынадай iс-әрекеттердi жүргiзедi:
1) машиналарға тiркеу кезiндегi техникалық байқау актiсiн бередi (2-қосымша);
2) заңнамада көзделген жағдайларда тiркелген машиналарды тiркеуден шығаруға шектеу енгiзедi;
3) тiркеу iс-әрекеттерi жөнiнде анықтамалар бередi;
4) жыл сайынғы машиналарға мемлекеттiк техникалық байқау жүргiзедi;
5) машиналарды тiркейдi және оның иелерiне тиiстi құжаттар мен нөмiрлiк белгiлер бередi;
6) тiркеуге өзгерiстер енгiзедi;
7) машиналарды есептен шығарады;
8) алынып тасталды.
9) Қазақстан Республикасының басқа аймақтарынан келген машиналарды уақытша тiркеуге алады;
10) жоғалған, тиiстi үлгiге сай келмейтiн, пайдалануға жарамсыз болған немесе мерзiмi өтiп кеткендердiң орнына тiркеу құжаттарын және нөмiрлiк белгiлерiн бередi;
11) тiркеу пункттерiнде тiркеуден өткен машиналардың босаған агрегаттарының құжаттарын бередi;
12) нөмiр жоқ агрегаттарға (двигатель, шасси, рама) пуансонмен номер енгiзедi.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.

12. Сотрудники регистрационных пунктов оказывают собственникам и владельцам машин содействие в осуществлении их прав и защите интересов, разъясняют их права и обязанности, дают пояснения по вопросам совершения регистрационных действий.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
13. Пункт 13 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
14. Пункт 14 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
15. Регистрационный документ на машину является официальным документом, подтверждающим факт допуска машины к участию в дорожном движении, эксплуатации и постановки машины на государственную регистрацию.
16. Машины, являющиеся иностранным товаром, ввозимые в Республику Казахстан, регистрируются после прохождения обязательного таможенного оформления.
Машины, являющиеся товаром таможенного союза, ввозимые в Республику Казахстан, регистрируются без прохождения обязательного таможенного оформления.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Действия, совершаемые регистрационными пунктами
17. Регистрационные пункты помимо регистрационных действий совершают следующие действия:
1) выдают акты технического осмотра машин при регистрации ( Приложение 2 );
2) вносят ограничения на снятие с регистрации зарегистрированных машин в случаях, предусмотренных законодательством ;
3) выдают справки о совершенных регистрационных действиях;
4) проводят ежегодный государственный технический осмотр машин;
5) регистрируют машины, и выдают их владельцам соответствующие регистрационные документы и номерные знаки;
6) производят изменения в регистрацию;
7) снимают с учета машины;
8) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
9) производят временную регистрацию машин, прибывших из других регионов Республики Казахстан;
10) выдают регистрационные документы и номерные знаки взамен утерянных, не пригодных для пользования, не соответствующих действующим стандартам, либо срок действия которых истек;
11) выдают документы на высвободившиеся агрегаты машины, зарегистрированные в регистрационных пунктах;
12) наносят пуансоном номера без номерным агрегатам (двигатель, шасси, рама).
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

18. Тiркеу пункті берген тiркеу құжаттар тиiстi тiркеу пунктiнiң мемлекеттiк техникалық инженер-инспекторының қолымен және мөрiмен куәландырылады. Құжаттарды, сондай-ақ нөмiрлiк белгiлердi алу фактiсi машиналарды тiркеу кiтабында тiркеу құжаттарын алушының қолымен куәландырылады (5-қосымша).
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
19. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
20. Тiркеу әрекеттерiн немесе оны жасамаған жағдайда оны негiзсiз деп санайтын машина иелерi бұл туралы жоғарғы органдарға немесе сотқа шағымдануға құқылы.
3. Тiркеу iс-әрекеттерiнiң жалпы шарттары мен
машиналарды мемлекеттiк тiркеу тәртiбi
21. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
22. Заңнама шарттары бойынша меншiк иесi болып табылмайтын тұлғалардың бастамаларымен тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзiлген жағдайларында тiркеу құжаттарындағы ерекше белгiлер бағанында машинаның меншiк иесiнiң атауы мен бастамашы тұлғаның машинаны иелену негiзi көрсетiледi.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
23. Егер тiркеу iс-әрекеттерi жүргiзiлуге тиiс машина жалпы меншiк иелiгiнде болған жағдайда тiркеу құжаттарында барлық меншiк иелерi көрсетiледi және құжаттар барлық меншiк иелерi аттарынан берiледi.
24. Заңды тұлға жарғысы негізінде машиналарды сатуды жүзеге асыратын машина жасаушы зауыттардың, сауда немесе басқа ұйымдардың сатуға арналған және олармен жеке шаруашылық мақсатарда пайданылмайтын машиналары тіркелмейді.
Ескерту: 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
25. Машиналар жеке тұлғалардың атына тұрақты тұрғын орны бойынша немесе уақытша келген орны бойынша тiркеледi (тұрақты тiркеуi болмаған жағдайда) уақытша тұратын уақыт мерзiмiне дейiн, ал заңды тұлғаның атына орналасқан орны бойынша, заңды тұлғалардың филиалдарына заңды тұлғаның мөр қойылған рұқсат қағазы бойынша олардың дислокацияланған орны бойынша тiркеледi.

18. Регистрационные документы, выдаваемые регистрационным пунктом, удостоверяются подписью и печатью государственного технического инженера-инспектора соответствующего регистрационного пункта. Факт получения документов, а также номерных знаков, удостоверяется подписью получателя регистрационных документов в книге регистрации машин ( Приложение 5 ).
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
19. Пункт 19 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
20. Владельцы машин, считающие совершенное регистрационное действие или отказ в совершение регистрационного действия необоснованным, вправе обжаловать его в вышестоящий орган или в суд.
3. Общие условия совершения регистрационных действий
и порядок государственной регистрации машин
21. Пункт 21 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
22. В случаях, когда регистрационные действия производятся за лицами, не являющимися собственниками и по их инициативе, в регистрационных документах в графе особые отметки указывается собственник машины и основание нахождения машины во владении лица-инициатора.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
23. В случае, если машина, подвергающаяся регистрационным действиям, находится в общей собственности, то в регистрационных документах отражаются все собственники и все документы подаются от имени всех собственников машины.
24. Машины заводов-изготовителей, торговых или иных организаций, осуществляющих реализацию машин на основании устава юридического лица, предназначенные для сбыта и не эксплуатируемые ими в собственных хозяйственных целях, не регистрируются.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
25. Машины регистрируются за физическими лицами по постоянному месту жительства или месту временного пребывания (в случае отсутствия постоянной прописки) на срок временного проживания, а за юридическими лицами - по их юридическому адресу, а за филиалами юридических лиц - пo месту дислокации филиалов, с письменного разрешения юридического лица, заверенного печатью.

26. Машинаның меншiк иесi болып саналмайтын тұлғаларға мемлекеттiк тiркеу жүргiзiлген жағдайда, алдын-ала машинаның меншiк иесiнiң жазбаша келiсiмiнсiз тиiстi тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзуге болмайды.
Ескерту: 26-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
27. Машинаны тіркеу кезінде оларға байқау жүргізіледі.
Тексеру процесiнде мыналар жүзеге асырылады:
1) нөмiрлiк агрегаттардың зауыттық нөмiрiнiң және нөмiрлiк белгiлердiң машина құжатындағы нөмiрлерге сәйкестiгiн тексеру;
2) машина құрылмасының қауiпсiздiгiн регламенттеушi Қазақстан Республикасы нормативтiк-құқықтық актiлерi талаптарына сәйкес, тiркелетiн машина құрылмасының қауiпсiздiгiн бақылау;
3) алынып тасталды.
Ескерту: 27-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
28. Машиналарды тіркеу пунктіне алып келуге кедергі болатын жағдайларда (бұзылып қалу, машинаның габариті және (немесе) техникалық сипаттамасы мүмкіндік бермейді) машинаны байқау осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысанда техникалық байқау актісі жасалып машинаның тұрған жері бойынша жүзеге асырылады. Мұндай актінің жарамдылық мерзімі 30 күнтізбелік күнді құрайды.
Ескерту: 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
29. Тiркеу пунктiнiң қызметкерлерi тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзу кезiнде жеке басын куәландыратын құжаттар негiзiнде машиналардың меншiк иелерiнiң, иеленушiлерiнiң немесе олардың өкiлдерiнiң жеке басын анықтайды.
30. Меншiк иесi немесе иеленушiнiң өкiлi тiркеу iс-әрекетiне өтiнiш бергенде оның өкiлеттiлiгi берiлген сенiмхатты заңнамада көзделген тәртiп бойынша тексеру арқылы расталады. Заңды тұлға өкiлiнiң өкiлеттiлiгi бастықтың қолы мен заңды тұлға мөрi қойылған сенiмхат арқылы расталады.
14-16 жастағы азаматтардың жеке басын куәландыру олардың ата-аналарының, асырап алушыларының немесе қамқорлық жасаушы органдардың қатысуымен кәмелетке толмаған адамның туу туралы куәлiгiн ұсыну арқылы жасалады.

26. В случаях, когда государственная регистрация машин производится за лицами, не являющимися собственниками машин, не допускается осуществление регистрационных действий без предварительного получения регистрационным пунктом письменного согласия собственника машины на совершение соответствующего регистрационного действия.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
27. При регистрации машин производится их осмотр.
В процессе осмотра осуществляется:
1) сверка соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину;
2) контроль за безопасностью конструкции регистрируемой машины в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регламентирующими требования к безопасности конструкции машин;
3) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
28. При наличии обстоятельств, препятствующих предоставлению машины в регистрационный пункт (поломка, не позволяют габариты и (или) технические характеристики) осмотр машины осуществляется по месту ее нахождения с составлением акта технического осмотра по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Срок действия такого акта составляет 30 календарных дней.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
29. Сотрудники регистрационных пунктов при совершении регистрационных действий устанавливают личность собственников, владельцев машин и их представителей на основании документов, удостоверяющих личность.
30. При обращении представителя собственника или владельца проверяются его полномочия представлять интересы данного лица при совершении соответствующих регистрационных действий путем проверки доверенности на предмет ее соответствия требованиям законодательства . Полномочия представителя юридического лица подтверждаются доверенностью, удостоверенной подписью руководителя и печатью юридического лица. Установление личности граждан в возрасте от 14 до 16 лет производится в присутствии родителей (усыновителей), опекунов (попечителей) или представителей органов опеки и попечительства или предъявлении свидетельства о рождении несовершеннолетнего лица.

31. Тiркеу iс-әрекеттерi, тiркеу пункттерiнде машиналардың тiркелген орындары бойынша жүргiзiледi. Аталған iс-әрекеттердi басқа жерде жүргiзу туралы шешiм машинаны тiркелген орны бойынша тiркейтiн пункт пен тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзу жобаланған пункт арасындағы келiсiм арқылы қабылданады.
Ескерту: 31-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
32. Жеке тұлғалардың машиналары иесiнiң бұрынғы тұрған үйi оның атында қалғанда, оның жаңа тұратын жерi бойынша жағдай болмаса (машиналарды пайдалануға климаттық және басқа жағдайлар қиындататын жерлерде тұратын, ұзақ іссапар, әскери қызмет, оқу, ұзақ жүзетiн кемелерде жұмыс iстеу немесе басқа жағдайлар) бұрынғы тұратын жерi бойынша тіркеледі.
Мұндай жағдайларда машиналарды тiркеуге негiз болған құжаттарға оның иесiнiң шалғай ауданда тұратындығын растайтын келiсiм-шарттың немесе басқадай құжаттың көшiрмесi қоса тiгiледi.
Ескерту: 32-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732; 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрықтарымен
33. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
34. Егер иегер 14 жасқа дейiнгi кәмелетке жетпеген азамат болса, тiркеу әрекеттерi ата-аналардың атынан жасалады, ал егер 14-18 жас аралығында болса, оның жазбаша келiсiмiмен ата-анасы (асырап алушысы) немесе қамқорлыққа алған органдар жасайды.
Ескерту: 34-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
35. Машинаның меншiк иесi болып саналмайтын тұлғаларға мемлекеттiк тiркеу немесе басқа да тiркеу iс-қимылдары жүргiзiлген жағдайда, машинаның тiркелген тұлғаның иеленуiнен шығуы немесе аталған тұлғаның машинаны бұдан әрi иелену құқығынан айрылуы меншiк иесiнiң бастамасымен тиiстi тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзуге және кейiннен машинаны меншiк иесi атына тiркеуге негiз болады.

31. Регистрационные действия, совершаемые регистрационными пунктами производятся по месту регистрации машин. Решение о проведении указанных действий в ином месте принимается по согласованию между регистрационным пунктом по месту регистрации машин и регистрационным пунктом по месту предполагаемого произведения регистрационных действий.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
32. Машины, принадлежащие физическим лицам, регистрируются по месту прежнего жительства владельцев при сохранении за ними жилой площади для проживания при наличии обстоятельств, не позволяющих произвести регистрацию по месту жительства собственников (проживания в местах, где пользование машинами по климатическим и другим условиям затруднено, длительная командировка, военная служба, учеба, работа на судах дальнего плавания) или иные подобные обстоятельства. В таких, случаях к документам, послужившим, основанием для регистрации машин, приобщается копия договора или другого документа, подтверждающего факт проживания владельца в отдаленном районе.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными приказами Министра сельского хозяйства РК от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ) ; от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
33. Пункт 33 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
34. Регистрационные действия в случаях, когда собственниками являются несовершеннолетние граждане, не достигшие 14 летнего возраста, совершаются от их имени родителями (усыновителями) или органами опеки и попечительства, а в случаях, когда собственниками являются лица в возрасте от 14 до 18 лет, этими лицами с письменного согласия родителей (усыновителей) или органов опеки и попечительства.
Сноска. Пункт 34 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
35. В случаях, когда государственная регистрация машин или иные регистрационные действия производятся за лицами, не являющимися собственниками, выбытие машины из владения лица, за которым зарегистрирована машина, либо утрата указанным лицом права на дальнейшее владение машиной является основанием для произведения по инициативе собственника соответствующих регистрационных действий и последующей регистрации машин на имя собственника.

36. Заңды және жеке тұлғалар мемлекеттiк тiркеу iс-қимылдарын жүргiзу үшiн тiркеу пунктiне мыналарды ұсынады:
1) өтiнiш (34-қосымша);
2) жеке тұлға үшiн тiркеу iс-әрекеттерiн жасауға өтiнiш жасаған азаматтың жеке басын куәландыратын құжатының түп нұсқасы мен көшiрмесi немесе заңды тұлғаның құрылтай құжаттары (тiркелгенi, (қайта тiркелгенi) туралы куәлiгiнiң статистикалық картасының көшiрмесi, салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТТН));
3) машинаны мемлекеттiк тiркеуге, қайта тiркеуге және тiркеу құжатының төлқұжатына алым төленгенi жөнiндегi құжат;
4) машинаның өзiн, егер ұқсату (жарамсыз деп табу, есептен шығару) жағдайлары болмаса, сондай-ақ осы Ережелердiң 28-тармағында анықталған жағдайларда;
5) нотариус куәландырған келiсiм-шарттың (сату-сатып алу, айырбастау, сыйға тарту, қарызға беру және т.б.) және машинаны қабылдау-беру актiсiнiң немесе машинаға меншiк құқығын растайтын құжаттардың (анықтама-шот, кiрiс кассалық ордерiнiң квитанциясы, соттың шешiмi және өзге де заңнамада көзделген құжаттар) көшiрмесi;
6) машинаның тiркеу құжаты мен мемлекеттiк тiркеу нөмiрлiк белгiсi үшiн төлемді растайтын құжат;
7) қолдан құрастырылған немесе Қазақстан Республикасының территориясына әкелiнген машиналарға белгiленген қауiпсiздiк техникасы талаптарына сәйкестiгiн растайтын сертификат немесе басқа да бiр құжат.
8) Кеден жүк декларациясы (машинаны шетелден алған жағдайда) Кедендiк құжаттар көшiрмелерi, осы тармақтың 8-1) тармақшасында көрсетілген жағдайларды қоспағанда осы құжаттарды берген Кеден органдарымен куәландырылады;
8-1) тауардың шығу сертификатының көшірмесін, кедендік одақ тауары болып табылатын машиналарды әкелу туралы және де салыстырылып тексеру үшін жанама салықтарды төленгені туралы салық органының белгісі бар жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің көшірмесі мен түпнұсқасы.
Ескерту. Көрсетілген өтініштің түпнұсқасы ұсынушыға қайтарылуға жатады;
9) жеке тұлғалар үшін көлік құралдарына салық төлегенін растайтын құжат немесе көлік құралдарына салық төлеуден босатылғанын растайтын құжат.
Ескерту: Машиналарға, нөмiрлi агрегаттарға меншiк құқығын растайтын басқадай құжаттарға мыналар жатады:
1) сатып алғанын, сондай-ақ машиналарды ҚР Кедендiк ауқымына әкелгенiн растайтын құжаттардың түпнұсқасы (ЖТД);
2) келiсiм-шарттар, куәлiктер, мұраға берiлген құқығын растайтын және нотариальдық тәртiппен куәланған құжаттар, сондай-ақ тиiстi заңға сәйкес жасалған өзге де құжаттар;

36. Юридические и физические лица для осуществления государственной регистрации машин предоставляют в регистрационный пункт следующее:
1) заявление (Приложение 3 4 );
2) физическому лицу копию и оригинал документа, удостоверяющего личность и место жительства гражданина, обратившегося за совершением регистрационных действий или учредительные документы юридического лица (копии статистической карты, регистрационный номер налогоплательщика (РНН), свидетельства о регистрации (перерегистрации), заверенные печатью юридического лица);
3) документ об уплате сборов за государственную регистрацию, перерегистрацию и выдачу дубликата регистрационного документа машины;
4) машину, за исключением случаев ее утилизации (выбраковка, списание), также случая, определенного пунктом 28 настоящих Правил;
5) нотариально заверенную копию договора (купли-продажи, мены, дарения, займа и другие), акта приема-передачи машины или иного документа, подтверждающего право собственности на машину (справка-счет, квитанция к приходному кассовому ордеру, решение суда или иные документы, подтверждающие право собственности);
6) документ, подтверждающий оплату за регистрационный документ машины и государственный регистрационный номерной знак;
7) сертификат соответствия РК на новые и самодельные машины или ввезенные на территорию Республики Казахстан или другой документ, подтверждающий его соответствие установленным требованиям техники безопасности;
8) грузовую таможенную декларацию (при приобретении машины из за границы), копии таможенных документов заверяются только таможенным органом, выдавшим их, за исключением случаев, установленных подпунктом 8-1) настоящего пункта;
8-1) копию сертификата происхождения товара, копию и оригинал заявления о ввозе машины, являющегося товаром таможенного союза, и об уплате косвенных налогов, содержащую отметку налогового органа об уплате косвенных налогов для проведения сверки;
Примечание. Оригинал указанного Заявления подлежит возврату предъявителю;
9) документ, подтверждающий уплату налога на транспортные средства либо документ, подтверждающий освобождение от уплаты налога на транспортные средства - для физических лиц.
Примечание. К иным документам, подтверждающим права собственности на машины и номерные агрегаты, относятся:
1) подлинники документов, подтверждающих приобретение, а также ввоз на таможенную территорию Республики Казахстан машин (ГТД);
2) договоры, свидетельства, документы о праве на наследование имущества и другие документы, удостоверенные в нотариальном порядке, а также иные документы, составленные в соответствии с действующим законодательством;

3) Қазақстан Республикасына әкелiнген машиналардың тiркеу құжаттары және "Транзит" нөмiрлерi;
4) заңды тұлғаның машиналарын жеке тұлғаға сату туралы мөр қойылған бұйрық (өкiм).
Ескерту: Гостехинспекцияда есепте тұрған және жаңа заңды немесе жеке тұлғаларға сатылған (берiлген) заңды тұлғалардың машиналарын тiркеу үшiн мыналар негiз болады - жалпы жиналыстың хаттамасы, құрылтай құжаттарына сәйкес жоғарғы органның шешiмi, бiрiншi басшының қолы қойылып, мөрмен расталған осы ұйым бойынша бұйрықтың көшiрмесi, негiзгi қорларды қабылдау-тапсыру актiлерi сатылған машиналар үшiн төленген төлемдердi растайтын құжаттар, мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi ауқымдық органның рұқсатын (мемлекет меншiгiндегi заңды тұлғалар үшiн).
Ескерту: 36-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732, 2010.02.15 N 92; 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрықтарымен.
37. Меншiк иесi немесе иеленушi атынан тiркеудi олардың өкiлдерi жүргiзген жағдай орын алса, онда олар тiркеу пунктiне осы Ережелердегi жеке тұлғаларға арналған 36-тармағында белгiленген құжаттардан басқа өкiл-тұлғаның тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзу кезiнде меншiк иесiнiң немесе иеленушiнiң мүдделерiн бiлдiру жөнiндегi өкiлеттiлiгiн куәландыратын құжаттарды ұсынуы қажет.
38. Егер, мемлекеттiк тiркеуге Қазақстан Республикасында бұрын мемлекеттiк тiркеуде болмаған машина ұсынылса, онда иеленушiлер тiркеу пунктiне осы Ережелердегi 36-тармақтың белгiленген құжаттардан басқа жасаушы-зауыт берген формулярдың көшiрмесiн ұсынуға мiндеттi.
39. Егер, мемлекеттiк тiркеуге Қазақстан Республикасында бұрын мемлекеттiк тiркеуде болған машина ұсынылса, онда иеленушiлер тiркеу пунктiне осы Ережелердегi 36-тармағында белгiленген құжаттардан басқа бастапқы тiркеу құжатын ұсынуға мiндеттi, бiрақ аталған құжатты ұсынбау мемлекеттiк тiркеу жүргiзбеуге негiз болмайды.
40. Егер, машинаны иеленушi мен меншiк иесi бiр тұлға ретiнде үйлеспесе, онда иеленушiлер тiркеу пунктiне осы Ережелердегi жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға арналған 36-тармақтың белгiленген құжаттардан басқа келiсiм шарттың (жалдау, субъективтi жалдау, лизинг, сублизинг, кепiлге беру және басқалар) нотариус куәландырған көшiрмесiн және машинаны қабылдау-беру актiсiнiң немесе машинаны иелену құқығын растайтын өзге құжатты, сонымен қатар меншiк иесiнiң мемлекеттiк тiркеу жүргiзуге қол қойылған (жеке тұлғаларға) немесе бiрiншi басшы қол қойып, мөрмен куәландырылған (заңды тұлғаларға) жазбаша келiсiмiн ұсынады.
Ескерту: 40-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.

3) знаки "Транзит" и регистрационные документы машин, ввезенных в Республику Казахстан;
4) приказ (распоряжение) юридического лица о реализации машины физическому лицу, заверенные печатью;
Примечание. Регистрация машин юридических лиц, состоящих на учете в Гостехинспекции и реализованных (переданных) новым владельцам - юридическим или физическим лицам, производится на основании имеющихся регистрационных документов, протокола общего собрания, решения высшего органа согласно устава, выписки из приказа по данной организации заверенных печатью и подписью первого руководителя, актов приема-передачи основных средств, платежных документов, подтверждающих оплату за реализованную машину, разрешений территориальных органов по государственному имуществу (для юридических лиц, находящихся в государственной собственности).
Сноска. Пункт 36 с изменениями, внесенными приказами Министра сельского хозяйства РК от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3); от 15.02.2010 № 92; от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
37. В случаях, когда при осуществлении регистрационных действий от имени собственника или владельца, имеют место действия представителей данных лиц, помимо документов, установленных пунктом 36 настоящих Правил, в регистрационный пункт предоставляются документы, удостоверяющие полномочия лица-представителя представлять интересы собственника или соответственно владельца при совершении регистрационных действий.
38. В случаях, если к государственной регистрации предоставляется машина, ранее не находившаяся на государственной регистрации в Республике Казахстан, то помимо документов, установленных пунктом 36 настоящих Правил, в регистрационный пункт предоставляется копия формуляра на машину, выданного заводом-изготовителем.
39. В случаях, если к государственной регистрации предоставляется машина, ранее находившаяся на государственной регистрации в Республике Казахстан, то помимо документов, установленных пунктом 36 настоящих Правил, в регистрационный пункт предоставляется прежний регистрационный документ, однако непредставление данного документа не является основанием для отказа в произведении государственной регистрации.
40. В случаях, когда совершение регистрационных действий, включая государственную регистрацию машин, производится за лицами, не являющимися собственниками, то помимо документов, установленных для физических лиц и для юридических лиц пунктом 36 настоящих Правил, инициаторы регистрационных действий, предоставляют в регистрационный пункт нотариально заверенную копию договоров (аренды, субаренды, лизинга, сублизинга, заклада или другие) и акта приема-передачи машины, или иной документ, подтверждающий право владения на машину, а также письменное согласие собственника машины на совершение соответствующего регистрационного действия, подписанное собственником (для физических лиц) или первым руководителем юридического лица, заверенное печатью (для юридических лиц).
Сноска. Пункт 40 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

41. Заңды және жеке тұлғалар аукциондар мен сауда биржалары арқылы сатып алған машиналарды тiркеу, тиісті өкілетті тұлғаның қолымен және мөрімен куәландырылған аукцион хаттамасы мен сатып-алу келісім шарты негiзiнде жүргiзiледi.
Ескерту: 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
42. Қолдан құрастырылған және дайындалған машиналар олардың Қазақстан Республикасы стандарттарына және олардың құрылмасының жол қозғалысы қауiпсiздiгi талаптарына сәйкестiгiн (сәйкестiк сертификаты) растайтын өкiлеттi орган куәландырған құжаттарын ұсынғаннан кейiн тiркеу iс-әрекеттерiне қабылданады.
43. Тiркелген, техникалық жарамды машиналарға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң үлгiсiндегi техникалық паспорттар, және Қазақстан Республикасы индустрия және сауда министрлiгiнiң стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитетiнiң 2003 жылғы 30 шiлдедегi N 262 бұйрығымен бекiтiлген "Көлiк құралдары және олардың тiркемелерi үшiн қаптамалы жарықшағылыстырғышты мемлекеттiк тiркеу нөмiрлiк белгiлер" 1176-2003 ҚP СТ нысаны бойынша тиiстi түрдегi нөмiр белгiлерi берiледi. Бiр машинаға бiр нөмiрлiк белгi берiледi.
Техникалық паспорттар мен нөмiрлiк белгiлер қатаң түрде олардың цифрлық нөмiрлерiнiң өсуi ретiмен берiледi.
Нөмiрлiк белгiлер техникалық жарамсыз машиналарға олар жарамды болғанға дейiн берiлмейдi.
44. Жоғалған, жарамсыз болған, қолданыстағы стандартқа сәйкес емес немесе жарамдық мерзiмi бiткен техникалық паспорттар мен мемлекеттiк нөмiрлiк белгiлердiң орнына берiлетiн құжаттар мен нөмiрлiк белгiлер, иеленушiлердiң өтiнiшiмен, машинаны тiркеу орны бойынша, айырбастауды негiздей отырып берiледi.
45. Кепiлдiкке немесе басқа да жүктемеге қойылған машиналарға тiркеу жасау iс-әрекеттерiн кепiл ұстаушының немесе тиiстi жүктеме түрi пайдасына шешiлген тұлғаның ондай тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзуге жазбаша келiсiмiнсiз жүргiзуге болмайды.
46. Осы Ережеге сәйкес тiркеуге қажеттi тиiстi құжаттарды алмай тіркеу пункттеріне тіркеу жүргізуге рұқсат етілмейді.
47. Тiркеушi орган 36, 50, 52-тармақтарда қарастырылған құжаттар жоқ болған жағдайда тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзуден бас тартудың себебiн көрсетіп машина иелеріне үш жұмыс күн ішінде хабарлайды.
Машинаны тiркеуден бас тарту себебi өтiнiшке жазылып, ол лауазымды тұлғаның қолымен және тiркеу пунктiнiң мөрiмен куәландырады. Мұндай өтiнiш машина иесiне қайтарылады.
Мұндай тәртiп тiркеуден басқа да iс-әрекеттердi тiркеу және анықтама беруден бас тартқан жағдайда да қолданылады.
Ескерту: 47-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.

41. Регистрация машин, приобретаемых юридическими и физическими лицами через аукционы и торговые биржи, производится после предоставления в регистрационный пункт протокола аукциона и договора купли-продажи заверенных соответствующими печатями и подписями уполномоченных лиц.
Сноска. Пункт 41 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
42. Самостоятельно сконструированные и изготовленные машины принимаются к совершению регистрационных действий после предоставления заверенных уполномоченным органом копий документов, подтверждающих соответствие машин стандартам Республики Казахстан ( сертификат соответствия ) и требованиям безопасности дорожного движения.
43. На зарегистрированные технически исправные машины выдаются технические паспорта образца Министерства сельского хозяйства ( Приложение 1 ) и номерные знаки соответствующих типов, предусмотренные СТ РК 1176-2003 "Знаки государственные, регистрационные со светоотражающим покрытием для транспортных средств и прицепов к ним", утвержденный приказом Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 июля 2003 года N 262. На одну машину выдается один номерной знак.
Регистрационные документы и номерные знаки машин выдаются строго по порядку возрастания их цифровых номеров.
Номерные знаки на технически неисправные машины не выдаются до исправления неисправности.
44. Регистрационные документы и государственные номерные знаки взамен утерянных, пришедших в негодность, несоответствующих действующим стандартам, либо срок действия которых истек, выдаются по месту регистрации машин по заявлениям лиц, на которых зарегистрированы соответствующие машины с обоснованием необходимости замены.
45. В отношении машин, переданных в залог или иное обременение, не допускается совершение регистрационных действий без получения регистрационным пунктом письменного разрешения залогодержателя или иного лица в чью пользу предоставлен соответствующий вид обременения на совершение таких регистрационных действий.
46. Не допускается произведение регистрационных действий без получения регистрационным пунктом документов, которые в соответствии с настоящими Правилами должны представляться для совершения соответствующего регистрационного действия.
47. При отсутствии документа, предусмотренных пунктах 36, 50, 52, регистрирующий орган уведомляет об отказе в регистрации в письменной форме владельцев машин с указанием причин в течение трех рабочих дней.
Запись об отказе в регистрации машин производится в заявлении владельца, которая удостоверяется подписью должностного лица и печать регистрационного пункта. В этом случае заявление возвращается владельцу машины.
Данный порядок применяется также при оформлении отказа в производстве иных регистрационных действий и при выдаче справок.
Сноска. Пункт 47 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

48. Тiркелген машиналар мен олардың иелерi туралы тiркеу анықтамалары мына негiзде жазбаша сұрауға берiледi:
Қазақстан Республикасы заңнамаларында көзделген жағдайларда өкiлеттi мемлекеттiк органдарға;
машиналардың меншiк иелерi мен иеленушiлерiне.
Ескерту: 48-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
49. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
50. Әскери бөлiмдерден сатылған машиналарды тiркеу мына негiзде жүргізiледі:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң төлем төлегенi туралы төлем-наряды;
2) машинаның бағыныштылығына байланысты тиiсiнше Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауiпсiздiк комитетi немесе Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасы Республикалық гвардия, Қазақстан Республикасы Президентiнiң күзет қызметi бекiткен машинаның техникалық жай-күйi және беру жөнiндегi актiсi.
Ескерту. ҚР ҰҚК, ҚР IIМ, машиналары сатылған жағдайда төлем-наряд атқарушы органның, комиссияның тиiстi ведомствоның мөрiмен куәландырады.
51. Қазақстан Республикасы аумағында үнемi тұратын шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқтардың машиналарын тiркеу жалпы негiзде жүргiзiледi.
52. Кейбiр себептермен агрегаттарының (двигатель, кузов, шасси рамма) нөмiрi болмаған машиналарға олардың аталған агрегаттарына пуансонмен биiктiгi 5-7 мм. және енi 3-4 мм. 6-белгiлi индекс соғылғаннан кейiн ғана аталған машиналар тiркеуге жатады.
53. Алғашқы әрiп аймақтың кодын, қалған цифрлар операцияның реттiк нөмiрiн бiлдiредi. Пуансонмен соғуды инженер - инспектор жүргiзедi.
Бұл туралы есеп кiтабына және тiркеу құжаттарына белгi соғылады. Әрбiр агрегатқа, соғылған номерлер дербес болады және ол осы аймақта қайталанбауы тиiс.
54. Жасаушы кәсiпорыннан, машина жөндеу заводтарынан кедендiк бақылау органдары мен сауда ұйымдарының тiркеу орнына өз жүрiсiмен жеткiзiлген, сондай-ақ тұрған жерiнен немесе меншiк иесiнiң өзгеруiне байланысты тiркеушi органның есебiнен шығарылған машиналарына бiр рет қолданылатын "Транзит" нөмiрлiк белгiсi тиiстi жасаушы кәсiпорын, машина жөндеу заводы, кеден органдары сауда ұйымдары тарапынан берiледi.
Ескерту: 54-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.

48. Справки о совершенных регистрационных действиях зарегистрированных машин и их владельцев выдаются на основании письменного запроса:
уполномоченных государственных органов в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
собственников или владельцев машин.
Сноска. Пункт 48 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
49. Пункт 49 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
50. Регистрация машин, реализованных из воинских частей, производится на основании:
1) оплаченного счет-наряда Министерства обороны Республики Казахстан;
2) актов технического состояния и передачи машин, утвержденных в зависимости от принадлежности машин соответственно Министерством обороны Республики Казахстан, Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан или Министерством внутренних дел Республики Казахстан, Республиканской гвардией Республики Казахстан, Службой охраны Президента Республики Казахстан.
Примечание.
При реализации машин, принадлежащих КНБ РК, МВД РК, счет-наряд исполнительного органа комиссии заверяется печатью соответствующего ведомства.
51. Регистрация машин за иностранными гражданами и лицами без гражданства, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан производится на общих основаниях.
52. Производство регистрационных действий для машин, не имеющих, по каким-либо причинам номеров агрегатов (на двигателе, кузове, шасси, раме), осуществляется только после нанесения пуансоном 6-ти значных индексов высотой 5-7 мм и шириной 3-4 мм на указанные агрегаты.
53. Первая буква означает код региона, а остальные цифры порядковый номер операции, нанесение пуансона производится инженером-инспектором. Отметка об этом вносится в книгу учета и в регистрационные документы. Каждому агрегату должен присваиваться персональный номер, и он не может повторяться в данном регионе.
54. На машины, доставленные своим ходом с предприятий-изготовителей, ремонтных заводов, органов таможенного контроля и торговых организаций к месту регистрации, а также снятые с учета регистрирующего органа в связи с изменением места жительства или изменением право собственности, выдаются для разового использования номерные знаки "Транзит" соответственно предприятиями-изготовителями, ремонтными заводами, таможенными органами, торговыми организациями.
Сноска. Пункт 54 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

55. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
56. Машиналарды тіркеу кезінде "Транзит" нөмірлік белгісі алынады және тіркеу үшін негіз болатын құжаттарға тігіледі, ал "Транзит" номерлік белгісін бермеген жағдайда еркін түрдегі қажетті акті жасалады.
Ескерту: 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732 бұйрығымен.
57. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
58. Есептен шығарылған машинаның тiркеу құжаты жоғалған жағдайда тiркеу пункттерi көлiктiң бұрынғы тiркелген жерiне сұрау салады, ол алған күннен бастап 5 тәулiктiң iшiнде орындалуға тиiс.
59. Орнына дубликат берiлген құжат пен машинаның нөмiрлiк белгiсi табылған жағдайда олар жарамсыз деп табылады.
Ескерту: 59-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
60. Егер тiркеу пунктiне тапсырылуға тиiстi құжаттар мен белгiлер жоғалған болса, онда ол өтiнiште жоғалу жағдайы көрсетiледi.
61. Алынып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
4. Машиналардың тiркеуiне өзгерiстер енгiзу
(қайта тiркеу)
62. Машиналардың тiркеуiне (қайта тiркеуіне) өзгерiстер енгiзу мынадай жағдайда жүргiзiледi:
1) меншiк құқығы өзгергенде;
2) жалпы меншiк құқығы пайда болғанда, тоқтатылғанда және машинаның жалпы меншiк иелерi өзгергенде;
3) машина тiркелген тұлғаның мекен-жайы (заңды тұлғаның мекен-жайы) өзгергенде, машинаны тiркеуге алған тiркеу пунктiнiң қызмет ететiн аумағында болса;
4) машина тiркелген тұлғаның тегi, аты-жөнi (атауы) өзгергенде;
5) қайта жабдықтау немесе агрегаттарын алмастыру, арнаулы жабдық орнату және өзге де ұқсас өзгертулер салдарынан машинаның тұрпаты мен моделi өзгергенде.
63. Жеке және заңды тұлғалар қайта тiркеу iс-әрекеттерiн жүргiзу үшiн тiркеу пунктiне мыналарды ұсынады:
1) меншiк құқығы өзгергенде осы Ережелердегi 36, 39-тармақтарында көрсетiлген құжаттарды;
2) Жалпы меншiк құқығы пайда болғанда, тоқтатылғанда, жалпы меншiк иелерi өзгергенде және машина тiркелген тұлғаның мекен-жайы немесе заңды тұлғаның мекен-жайы өзгергенде осы Ережелердегi 36, 39-тармақтарындағы көрсетiлген құжаттарды;

55. Пункт 55 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
56. При регистрации машин номерные знаки "Транзит" изымаются и подшиваются в документы послужившими основанием для регистрации, а в случаях не предоставления номерного знака "Транзит" составляется соответствующий акт произвольной формы.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ) .
57. Пункт 57 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
58. При утрате регистрационных документов машин, снятых с учета, регистрационными пунктами направляются запросы по месту прежней регистрации машины, исполнение которых обязательно в течение 5 суток со дня получения.
59. Поступившие в регистрационный пункт обнаруженные документы, номерные знаки машин, взамен которых были выданы дубликаты, считаются недействительными.
Сноска. Пункт 59 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
60. Если подлежащие сдаче в регистрационный пункт документы и знаки утрачены, в заявлениях владельцы указывают обстоятельства их утраты.
61. Пункт 61 исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
4. Внесение изменений в регистрацию (перерегистрацию) машин
62. Внесение изменений в регистрацию (перерегистрацию) машин производится в случаях:
1) изменения права собственности;
2) возникновения, прекращения общей собственности и изменения состава общих собственников машин;
3) изменения места жительства (юридического адреса) лица в пределах территории обслуживания регистрационного пункта, зарегистрировавшего машину;
4) перемены фамилии, имени, отчества (наименования) лица, на которое зарегистрирована машина;
5) изменения типа машины, вследствие переоборудования или замены на ней номерных агрегатов, установки специального оборудования и иных подобных изменений.
63. Физические и юридические лица для осуществления государственной перерегистрации машин, предоставляют в регистрационный пункт следующее:
1) в случае изменения права собственности, документы, указанные в пунктах 36, 39 настоящих Правил;
2) в случае возникновения, прекращения общей собственности, изменения состава общих собственников машин и изменения места жительства лица или адреса юридического лица, на которое зарегистрирована машина, документы, указанные в пунктах 36, 39 настоящих Правил;

3) машина тiркелген тұлғаның тегi, аты-жөнi өзгергенде немесе заңды тұлғаның аты-жөнi өзгергенде осы Ережелердегi 36, 39-тармақтарда көрсетiлген және қолданыстағы заңнамаларға сәйкес осы өзгерiстердi растайтын құжаттарды;
4) қайта жабдықтау немесе агрегаттарын алмастыру, арнаулы жабдық орнату және өзге де ұқсас өзгертулер салдарынан машинаның тұрпаты өзгергенде осы Ережелердегi 36, 39-тармақтың көрсетiлген құжаттарды және қайта жабдықтаудан кейiн тiркеу пунктiнде жасалған машинаның техникалық жай-күйiн тексеру актiсiн;
5) алынып тасталды.
Ескерту: 63-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
64. Тораптары мен нөмiрлiк агрегаттарының нөмiрлiк агрегаттарының нөмiрлерi тiркеу құжаттарына сәйкес келмейтiн машинаны тiркеуге өзгерiстер енгiзу Мемтехинспекция органдарында қабылданған шешiмдер немесе соттың шешiмi негiзiнде жүргiзiледi. Мұндай жағдайда тiркеу құжатының "Ерекше белгiлер" графасына аталған шешiм жазылып, оның расталған көшiрмесi iске тiгiледi. Шешiмдi жоғалтқан жағдайда оның көшiрмесi сұратылады.
65. Тiркеуге өзгерiстер жүргiзу машиналарға, осы Ережелердiң 36, 50, 52-тармақтарында көзделген құжаттар болмаса жүргiзiлмейдi.
66. Тәркiленген немесе сот шешiмiмен иесiз деп табылған машиналарға тiркеу құжаттарсыз тiркеуiне өзгерiс енгiзу сот шешiмiнiң куәландырылған көшiрмесi негiзiнде жасалады.
67. Машина иесiнiң тiркеу куәлiгiнiң техникалық паспорттың "Ерекше белгiлерi" графасында өзгерiс енгiзуге ұсынылған құжаттар, сондай-ақ бұрынғы тiркеу құжатының сериясы мен нөмiрi көрсетiледi.
68. Мұрагерлiкке немесе сыйлыққа алынған машина мұрагерлiк құқында бiрнеше адам көрсетiлген болса, онда барлығының бiр адамға меншiк құқығын беру туралы жазбаша келiсiмi арқылы қайта тiркеледi.
69. Машиналарды тiркегенде керек мәлiметтер машиналарды тiркеу кiтабына жазылады (5 қосымша).
5. Машиналарды тiркеуден шығару
70. Машиналарды тiркеуден шығару мына жағдайларда жүргiзiледi:
1) машина тiркелген тұлғаның мекен-жайы (заңды тұлғаның мекен-жайы) өзгергенде, егер жаңа мекен-жай машинаны тiркеген тiркеу пунктiнiң қызмет ететiн аумағынан тысқары болғанда;

3) в случае перемены фамилии, имени, отчества лица или изменения наименования юридического лица, на которое зарегистрирована машина, документы, указанные в пунктах 36, 39 настоящих Правил, и документы, подтверждающие эту перемену, в соответствии с действующим законодательством;
4) в случае изменения типа машины, вследствие переоборудования или замены на ней номерных агрегатов, установки специального оборудования и иных подобных изменений, документы, указанные в пунктах 36, 39 настоящих Правил, и акт осмотра технического состояния машины, составленного в регистрационном пункте после переоборудования;
5) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 63 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
64. Внесение изменений в регистрацию машины, имеющей расхождения нумерации узлов и номерных агрегатов с регистрационными документами, производится на основании решения, принятого органами Гостехинспекции или решения суда. В этом случае в раздел "Особые отметки" регистрационного документа машины вносятся реквизиты указанного решения, заверенная его копия подшивается в основание производства регистрационных действий. При утере владельцами решений запрашивается их копия.
65. Внесение изменений в регистрацию не производится на машины, при отсутствии документов, предусмотренных в пунктах 36, 50, 52 настоящих Правил.
66. Регистрация машин, конфискованных или признанных бесхозными по решению суда, без регистрационных документов на новых владельцев производится на основании заверенной копии решения суда.
67. Владельцу машины в техническом паспорте, в графе "Особые отметки" указываются предъявленные документы при внесении изменений в регистрацию, а также серия и номер прежнего регистрационного документа.
68. Машины, принятые в дар или полученные по наследству, если в договоре или свидетельстве о праве наследования указано несколько лиц, перерегистрируются с письменного согласия всех собственников на одного из них.
69. При регистрации машин все необходимые данные о них записываются в книгу регистрации машин ( Приложение 5 ).
5. Снятие с регистрации машин
70. Снятие с регистрации машин производится в случаях:
1) изменения места жительства (юридического адреса) лица, на которое зарегистрирована машина, если новое место жительства (юридический адрес) находится за пределами территории обслуживания регистрационного пункта, зарегистрировавшего машину;

2) машинаға меншiк иесi құқығының жойылғанында;
3) машинаны ұқсатқанда (жарамсыз деп тапқанда, есептен шығарғанда);
4) машинаны Қазақстан Республикасы аумағынан тысқары шығарғанда;
5) тiркеу орнын ауыстыруға басқа негiздер пайда болғанда.
71. Жеке және заңды тұлғалар машиналарды тiркеуден шығару үшiн (ұқсату, жарамсыз деп табу, есептен шығару жағдайларынан өзге жағдайларда) тiркеу пунктiне осы Ережелердегi 36-тармақтың 1), 2), 4), 5) тармақшаларында, көрсетiлген құжаттарды ұсынады.
Ескерту: 71-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
72. Ұқсатуға (жарамсыз деп табуға, есептен шығаруға) жататын машиналарды тiркеуден шығару үшiн жеке тұлғалар - осы Ережелердегi 36-тармақтың 1), 2) тармақшаларында, көрсетiлген құжаттарды және техникалық паспорты, заңды тұлғалар - осы Ережелердегi 36-тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды және техникалық паспорты, есептен шығару (тарату) туралы бұйрықты және актiсiн, ал мемлекеттiк мекемелер үшiн жоғарғы органның бұйрығы. Тiркеу құжаттары (заңды тұлғалардың) мен нөмiрлiк белгiлер тiркеу пунктiне тапсырылады. Ұқсатылатын машиналардың тiркеу құжаттары мен нөмiрлiк белгiлер болмаса өтiнiштерде олардың жоғалу себебi көрсетiледi.
73. Соттың және басқа да мемлекеттік құзыретті органдардың шешімдерімен машинаны есептен шығаруға уақытша шектеу қойылады.
Ескерту: 73-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.10.13 N 652 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
74. Мемлекет меншiгiне сот немесе басқа органдардың шешiмiмен берiлген машиналарды есептен шығару кезiндегi сот атқарушылары немесе басқа органдардың лауазым иелерiне осы Ережелердегi көрсетiлген машина иелерiне қойылатын талаптар жүктеледi.
75. Сот, тергеу, кеден органдарының меншiк құқын өзгертуге тыйым салғанда немесе шектеу қою болғанда, ондай машиналар тиiстi шектеулердiң немесе соттың (заңда белгiленген басқадай мемлекеттiк органдардың) машиналар иелiктен алу және басқа кiсiлердiң немесе мемлекеттiң меншiгiне ауыстыру жөнiнде шешiмдерді куәландыратын құжаттар ұсынылғанда, заңда басқа тәртiп көрсетiлмесе, есептен шығарылады.
76. Машиналарды есептен шығарғанда тiркеу құжаттарында тiркеуден шығарудың себептерi жазылады тiркеу пунктiнiң мөрiмен бекiтiледi.

2) прекращения права собственности на машину;
3) утилизации (выбраковки, списания) машины;
4) вывоза машины за пределы Республики Казахстан;
5) возникновения иных оснований для изменения места регистрации.
71. Физические и юридические лица для снятия с регистрации машин (кроме утилизации, выбраковки, списания) предоставляют в регистрационный пункт документы, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 5) пункта 36 .
Сноска. Пункт 71 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
72. Машины, подлежащие утилизации (выбраковке, списанию), снимаются с регистрации при представлении физическими лицами документов, указанных в подпунктах 1), 2), пункта 36 и технического паспорта, юридическими лицами - документов, указанных в подпунктах 1), 2) пункта 36 настоящих Правил, и технического паспорта, приказа и акта на списание (ликвидацию), а для государственных учреждений также приказа вышестоящего органа. Регистрационные документы (физических лиц) и номерные знаки сдаются в регистрационный пункт. При отсутствии регистрационных документов или номерных знаков на утилизируемые машины в заявлениях указываются обстоятельства их утери.
73. По решению суда и других компетентных государственных органов вводятся временные ограничения на снятие с учета машин.
Сноска. Пункт 73 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
74. В случаях снятия с учета машин, обращаемых в собственность государства на основании решения суда или иных органов, определенных законодательством, на судебных исполнителей, должностных лиц иных органов распространяются требования, предусмотренные настоящими правилами, как для представителей собственников машин.
75. Машины, на которые судами, следственными, таможенными органами введены запреты или ограничения по изменению права собственности, снимаются с учета после представления документов, свидетельствующих об отсутствии указанных запретов или ограничений, либо решении судов (иных государственных органов, определенных законодательством ) об отчуждении данных машин и их передаче в собственность иных лиц или обращении в собственность государства, если иной порядок не предусмотрен действующим законодательством.
Сноска. Пункт 75 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.10.2010 № 652 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
76. При снятии машин с регистрации в регистрационных документах производятся записи с указанием обстоятельств снятия с регистрации, которые заверяются печатью регистрационного пункта.

77. Машинаның нөмiрлiк агрегаттары нөмiрлерiнiң тiркеу құжатына сәйкес келмеген жағдайда, тiркеу пунктi қабылданған шешiмдерi (қорытынды) негiзiнде тiркеуден шығарылады.
78. Егер машина ортақ меншiкте болса, есептен шығару барлық иелерiнiң келiсiмiмен немесе нотариальдық куәландырылған сенiмхат арқылы жүргізіледі.
79. Заңды және жеке тұлғалардың машиналарды кепiлдiкке бергенi жөнiндегi келiсiм шарттың көшiрмесi болғанда оны есептен шығаруға кепiлдiк мiндетiн орындағанша шектеу қойылады. Мұндай кезде тiркеу құжатына тиiстi белгi жасалады.
80. Аумақтық органдарда тұратын машиналар облыстан, Астана мен Алматы қалаларынан тысқары 2 айдан астам уақытқа кетсе, машина иесiнiң өтiнiшi бойынша олардың келген жерiнде, сондағы заңды және жеке тұлғалардың мекен-жайына олардың жазбаша келiсiмiмен уақытша есепке алуға қабылданады. Уақытша есепке алу журналында жазу жүргізіледі және тіркеу құжатында машинаның уақытша есепке алынғандығы жөнінде оның аяқталатын мерзімі көрсетіліп белгі қойылады.
Ескерту: 80-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2008.11.27 N 732 бұйрығымен .
81. Республикаға 2-айдан артық мерзiмге қайтадан әкету мiндеттемесiмен уақытша әкелiнген машинаны есептен шығарғанда тiркеу куәлiгiне бұл туралы белгi соғылып "Әкетуге жатады" деген жазу жазылады. Берiлген нөмiрлiк белгiлер тiркеу пунктiне тапсырылады.
82. Машиналарды тiркеу кiтабында нақты негiздеме көрсетiлiп (машина иесiнiң мекен-жайының өзгеруi, тiркеу орнында өзгертудiң басқа негiздерi, басқа ортақ меншiктес адамдарға тiркеу, машинаны Қазақстан Республикасынан тысқары шығарылуы, жарамсыз болуы, сатып алу-сату, айырбастау, сыйлау және т.б. келiсiм шарттар бойынша машиналарды иелiктен айыру, көлiктiң сот шешiмi арқылы мемлекеттiң немесе басқа адамның мүлкiне өтуi) машинаны есептен шығару белгiсi қойылады.
83. Мыналардың:
басқа аймақтарға iссапарға жiберiлген заңды тұлғалардың немесе жалға берiлгендердiң;
аумақтық органдардың тiркеу пункттерi қызмет ететiн территориядан тысқары әкетiлетiн, бiрақ иесiнiң тұрған жерi өзгермесе, сондай-ақ басқаларға сенiмхат арқылы пайдалануға берген жеке тұлғалардың машиналары есептен шығарылмайды.
6. Машиналардың нөмiрлiк белгiлерi мен тiркеу
құжаттарын дайындау, сақтау тәртiбi
84. Тiркеу құжаттары ретiнде Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi бекiткен арнайы өнiмдер қолданылады.

77. Снятие с регистрации машин, имеющих расхождения нумерации номерных агрегатов с регистрационными документами, производится на основании принятых регистрационными пунктами решений (заключений).
78. Если машины находится в общей собственности, снятие с учета производится по письменному согласию всех собственников или нотариально заверенной доверенности.
79. На машины юридических и физических лиц, представленных в качестве залога, при предъявлении копий договора о залоге, вводятся ограничения на снятие их с учета до исполнения залогового обязательства. При этом в книгах регистрации машин делаются соответствующие отметки.
80. Зарегистрированные в территориальных органах машины, убывшие за пределы области, г. Алматы и г. Астаны на срок более 2-х месяцев, принимаются на временный учет по заявлениям владельцев по месту их пребывания с письменного согласия юридических или физических лиц, по адресу которых производится такая регистрация. В журнале регистрации временного учета производится запись и в регистрационном документе делается отметка о временном учете машины с указанием срока его окончания.
Сноска. Пункт 80 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.11.2008 N 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ) .
81. При снятии с учета машин, временно ввезенных в Республику Казахстан на срок более 2-х месяцев под обязательство об обратном вывозе, в регистрационном документе производится отметка о снятии с учета и делается запись: "Подлежит вывозу". Выданные номерные знаки сдаются в регистрационный пункт.
82. В книге регистрации машин, делается отметка о снятии машин с учета с указанием конкретного основания (изменения места жительства владельца, изменения места регистрации, регистрации за другим совладельцем, вывоза машины за пределы Республики Казахстан, утилизации машины, отчуждения машины по договорам отчуждения, купли-продажи, мены, дарения, обращения машины в собственность государства или иных лиц по решению суда и т.п.,).
83. Не снимаются с учета машины:
юридических лиц, направленных в командировку в другие регионы или передаваемые в аренду;
физических лиц, которые вывозятся за пределы территории, обслуживаемой данным регистрационным пунктом территориального органа, без изменения постоянного места жительства их владельцев, а также передаваемого другим лицам по доверенностям.
6. Порядок изготовления, регистрации и хранения номерных
знаков и регистрационных документов на машины
84. В качестве регистрационных документов применяется спецпродукция, изготовленная по образцам, установленным Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан.

85. Келiп түскен арнайы өнiмдердiң (нөмiрлiк белгiлердiң, техникалық паспорттардың) санын есепке алу Нөмiрлiк белгілер мен техникалық паспорттардың түсуiн және берiлуiн есепке алу журналында (6-қосымша) жүргiзiледi.
86. Нөмiрлiк белгiлердiң және тiркеу құжаттарының жұмсалуы машиналарды тiркеу кiтабында жүргiзiледi, оларда берiлген тiркеу құжаттарының сериялары мен нөмiрлерi және нөмiрлiк белгiлерi қатаң нөмiрлердiң ретiмен жазылады.
87. Толтыру кезiнде бүлiнген техникалық паспорттар, тiркеу бланкiлерi, қолдануға жарамсыз болған мемлекеттiк тiркеу нөмiрлiк белгiлер кезектi тексерiс кезiнде оларды қайта пайдалануға болмайтындай етіп жойылады және ол туралы тиiстi акт жасалады.
88. Тiркеуге, тiркеуге өзгерiс енгiзуге, есептен шығаруға, нөмiрлiк белгiлер беруге негiз болған құжаттар машиналардың тiркеу кiтабындағы жазбаларға сәйкес кезегiмен жеке iске тiгiлiп, 5 жыл бойы сақталады.
89. Арнайы өнiмдерге тапсырыс беруге байланысты мәселелердi реттеудi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлiгінiң аумақтық органдары жүргізедi.
90. Нөмiрлiк белгiлер, тiркеу құжаттарының бланкiлерi есепке алу құжаты ретiнде қатаң сақталады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467
бұйрығымен бекітілген Тракторларды
және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар механизмдерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылық,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін
мемлекеттік тіркеу ережелеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрiнiң м.а. 2010.05.21 N 342 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Бұйрығымен.
ТЕХНИКАЛЫҚ
ПАСПОРТ ТЕХНИЧЕСКИЙ
ПАСПОРТ
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467
бұйрығымен бекітілген Тракторларды
және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар механизмдерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылық,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін
мемлекеттік тіркеу ережелеріне
1-қосымшасының жалғасы
I. ЖАЛПЫ МӘЛІМЕТТЕР
ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ
1. Машинаның атауы және маркасы
Наименование и марка машины ______________________________________
_____________________________________________________________________
2. Шығарушы зауыт
завод изготовитель _______________________________________________

85. Количество поступающей спецпродукции (номерных знаков, технических паспортов) ведется по Журналу учета поступления и выдачи номерных знаков и технических паспортов ( Приложение 6 ).
86. Расходование номерных знаков и регистрационных документов ведется в книге регистрации машин, в которых серии и номера, выданных регистрационных документов и номерных знаков, записываются строго в порядке номеров.
87. Бланки регистрационных документов, испорченные при заполнении, номерные знаки, не пригодные к дальнейшему использованию, утилизируются при очередных ревизиях средствами и способами, исключающими возможность их повторного использования, о чем составляются соответствующие акты.
88. Документы, послужившие основанием для регистрации, внесения изменений в регистрацию, снятия с регистрации машин, выдачи или замены государственных номерных знаков, регистрационных документов, подшиваются в отдельные дела, в очередности, соответствующей записи в книгах регистрации машин, и хранятся в течение пяти лет.
89. Регулирование вопросов, связанных с заказами спецпродукции, производится территориальными органами МСХ Республики Казахстан.
90. Номерные знаки, бланки регистрационных документов хранятся как документы строгой отчетности.
продолжение Приложения 1
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года № 467
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 21.05.2010 № 342 (вводятся в действие с 01.01.2010).
ТЕХНИКАЛЫҚ ПАСПОРТ
ТЕХНИЧЕСКИЙ ПАСПОРТ
I. ЖАЛПЫ МӘЛІМЕТТЕР
ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ
1. Машинаның атауы және маркасы
Наименование и марка машины ______________________________________
_____________________________________________________________________
2. Шығарушы зауыт
завод изготовитель _______________________________________________

3. Шығарылған айы және жылы
месяц и год изготовления _________________________________________
4. Машинаның зауыттық нөмірі
заводской номер машины ___________________________________________
5. Двигательдің маркасы және нөмірі
марка и номер двигателя __________________________________________
6. Иесі / иеленуші, иесі емес және мекен-жайы:
(керек емесі сызылсын)
Собственник / владелец, не являющийся собственником и адрес:
(ненужное зачеркнуть)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Присвоен номерной знак ___________________ нөмірлік белгі берілді.
8. Ерекше белгілер
особые отметки ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Техникалық паспорт
Технический паспорт выдан ___________________________ ж.(г.) берілді.
________________________________________        _____________________
(инженер-инспектор)                       (қолы, подпись)
М.О.
М.П.
Сериясы
серия ________ № __________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467
бұйрығымен бекітілген Тракторларды
және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар механизмдерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылық,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін
мемлекеттік тіркеу ережелеріне
1-қосымшасының жалғасы
II. МАШИНАЛАРДЫ ТІРКЕУГЕ АЛУ
ЖӘНЕ ТІРКЕУДЕН ШЫҒАРУ
ПРИЕМ И СНЯТИЕ МАШИН С РЕГИСТРАЦИИ
1. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
2. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
3. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)

3. Шығарылған айы және жылы
месяц и год изготовления _________________________________________
4. Машинаның зауыттық нөмірі
заводской номер машины ___________________________________________
5. Двигательдің маркасы және нөмірі
марка и номер двигателя __________________________________________
6. Иесі/иеленуші, иесі емес және мекен-жайы:
(керек емесі сызылсын)
Собственник/владелец, не являющийся собственником и адрес:
(ненужное зачеркнуть)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Присвоен номерной знак ___________________ нөмірлік белгі берілді.
8. Ерекше белгілер
особые отметки ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Техникалық паспорт
Технический паспорт выдан ___________________________ ж.(г.) берілді.
________________________________________        _____________________
(инженер-инспекторы, инженер-инспектор)            (қолы, подпись)
М.О.
М.П.
Сериясы
серия ________ № __________
продолжение Приложения 1
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года № 467
II. МАШИНАЛАРДЫ ТІРКЕУГЕ АЛУ
ЖӘНЕ ТІРКЕУДЕН ШЫҒАРУ
ПРИЕМ И СНЯТИЕ МАШИН С РЕГИСТРАЦИИ
1. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
2. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
3. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)

4. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
5. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
6. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
«__» ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
Сериясы
серия ________ № ______________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467
бұйрығымен бекітілген Тракторларды
және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар механизмдерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылық,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін
мемлекеттік тіркеу ережелеріне
1-қосымшасының жалғасы
III. НӨМІРЛІК БЕЛГІНІҢ ӨЗГЕРУІ
ИЗМЕНЕНИЕ НОМЕРНОГО ЗНАКА
Нөмірлік белгінің берілген уақыты
Дата выдачи номерного знака
Белгінің сериясы мен нөмірі
Серия и номер знака
Инспектордың қолы және мөр
Подпись инспектора и печать
IV. АГРЕГАТТАРДЫ ЖӨНДЕУ ЖӘНЕ
АУЫСТЫРУ ЖӨНІНДЕГІ МӘЛІМЕТТЕР
СВЕДЕНИЯ О РЕМОНТЕ И ЗАМЕНЕ АГРЕГАТОВ
Жөндеудің жүргізілген уақыты
Дата проведения ремонта
Жөндеудің түрі ауыстырылған агрегаттар және олардың нөмірі
Наименование ремонтов, замененных агрегатов и их номера
Жөндеуге жауапты адамның қолы
Подпись лица, ответственного за ремонт
Сериясы
серия ________ № _____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467
бұйрығымен бекітілген Тракторларды
және олардың базасында жасалған
өздігінен жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған арнайы
жабдығы бар механизмдерді қоса
алғанда, олардың тіркемелерін,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылық,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерін
мемлекеттік тіркеу ережелеріне
1-қосымшасының жалғасы
V. ТЕХНИКАЛЫҚ ЖАЙ-КҮЙІН ТЕКСЕРУ
ОСМОТРЫ ТЕХНИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ
Уақыты
Дата
Техникалық жағдайы
Техническое состояние
Пайдаланудан бастап байқауға дейінгі жұмыс жасауы
Выработка к моменту осмотра с начала эксплуатации
Инспектордың қолы
Подпись инспектора
Сериясы
серия _________ № ____________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған
арнайы жабдығы бар механизмдердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережелерiне
2-қосымша
Машиналарды тіркеу кезіндегі техникалық байқау
АКТIСI
Мен, ________________________________________________________
(тегi, есiмi, әкесiнiң аты)
________________________________________________ инженер инспекторы
және ___________________________________________________ қатысуымен
(машина меншiк иесiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты)
___________________________________________________________________
(машинаның атауы, маркасы, моделi, шыққан жылы)
зауыттық N ________  двигатель N __________________________________
техникалық тексеру жүргiздiм.
Машинаны тексеру, оталдыру және жол қозғалысы сынау кезiнде мыналар анықталды:
___________________________________________________________________
(көрсетiледi: техникалық талаптарға сәйкес немесе параметрлерi
___________________________________________________________________
бойынша сәйкес емес - негiзгiлерiн атап көрсету керек)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қол қоятындар:              _________________________________
(инженер инспектор)
_________________________________
(машинаның меншiк иесi, иеленушi)
M.О.
"___"_________ 200__ ж.
Ескерту: Бұрын пайдаланылған және қолдан iстелген машиналарды, сондай-ақ қайта жабдықталған машиналарды тiркеген кезде ғана жасалады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған
арнайы жабдығы бар механизмдердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережелерiне
3-қосымша
(заңды тұлғаларға)
Мөртабан                 __________________________________________
(обл., аудан., қала.)
_____________ ҚP АШМ аумақтық басқармасына
ӨТIНIШ
Төмендегi арызға қоса ұсынылған құжаттар негiзiнде __________
___________________________________________________________________
(iстiң мәнiсi баяндалады)
____________________________________ сұраймын.

4. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
5. Снята с регистрации вследствие ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________ салдарынан тіркеуден шығарылды.
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
6. Принята на регистрацию ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(жаңа иесінің мекен-жайы, адрес нового собственника)
_____________________________________________________ тіркеуге алынды
"__" ___________ ж.(г.) _______________________________________
(инспектордың қолы, подпись инспектора)
Сериясы
серия ________ № ______________
продолжение Приложения 1
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года № 467
III. НӨМІРЛІК БЕЛГІНІҢ ӨЗГЕРУІ
ИЗМЕНЕНИЕ НОМЕРНОГО ЗНАКА
Нөмірлік белгінің
берілген уақыты
Дата выдачи номерного
знака
Белгінің сериясы мен
нөмірі
Серия и номер знака
Инспектордың қолы
және мөр
Подпись инспектора
и печать
IV. АГРЕГАТТАРДЫ ЖӨНДЕУ ЖӘНЕ
АУЫСТЫРУ ЖӨНІНДЕГІ МӘЛІМЕТТЕР
СВЕДЕНИЯ О РЕМОНТЕ И ЗАМЕНЕ АГРЕГАТОВ
Жөндеудің жүргізілген
уақыты
Дата проведения
ремонта
Жөндеудің түрі
ауыстырылған агрегаттар
және олардың нөмірі
Наименование ремонтов,
замененных агрегатов и их
номера
Жөндеуге жауапты
адамның қолы
Подпись лица,
ответственного за
ремонт
Сериясы
серия ________ № _____________
продолжение Приложения 1
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года № 467
V. ТЕХНИКАЛЫҚ ЖАЙ-КҮЙІН ТЕКСЕРУ
ОСМОТРЫ ТЕХНИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ
Уақыты
Дата
Техникалық жағдайы
Техническое состояние
Пайдаланудан бастап
байқауға дейінгі жұмыс
жасауы
Выработка к моменту
осмотра с начала
эксплуатации
Инспектордың
қолы
Подпись
инспектора
Сериясы
серия _________ № ____________
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года N 467
АКТ
ТЕХНИЧЕСКОГО ОСМОТРА МАШИН ПРИ РЕГИСТРАЦИИ
Мною, инженер-инспектором __________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
в присутствии ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество собственника, владельца машины)
проведен осмотр технического состояния ___________________________
(наименование машины,
__________________________________________________________________
марка, модель, год выпуска)
Заводской N ____________, двигатель марка и N ____________________
При осмотре, запуске и испытании пробегом установлено, что машина ___________________________________________________________
(указывается: соответствует техническим требованиям или не
__________________________________________________________________
соответствует по параметрам - перечислить основные)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Подписи:  ____________________________
(инженер-инспектор)
____________________________
(собственник, владелец)
М.П.
"___"_________200__г.
(для юридических лиц)
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года N 467
Штамп
В гостехинспекцию ___________________________________________
(обл., район., гор.)
___________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу ______________________________________________________
(излагается сущность дела)
__________________________________________________________________
на основании следующих прилагаемых к заявлению документов:

1. __________________________________________________________
2. __________________________________________________________
3. __________________________________________________________
4. __________________________________________________________
Мәлiметтер:
1. Машинаның түрi _______________   2. Маркасы ______________
3. Шыққан жылы __________________   4. Шығарушы зауыт _______
5. Машинаның зауыттық N _________   6. Двигательдiң N _______
Ресiмдеу жүргiзу __________________________ сенiп тапсырылады
(тегi, есiмi, әкесiнiң аты)
Машина меншiк иесiнiң (иеленушiнiң) қолы _______________
Инженер-инспектордың белгiсi: _______________
Берiлдi: Нөмiрлiк белгi _____________________________________
Техникалық паспорт сериясы ___________ N ___________
"___" _________ 200__ж.    _________________________
(инженер-инспектордың қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған
арнайы жабдығы бар механизмдердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережелерiне
4-қосымша
(жеке тұлғаларға)
_______________________________________
(обл., аудан., қала.)
__________ ҚP АШМ аумақтық басқармасына
азамат ________________________________
(тегi, есiмi, әкесiнiң аты)
Туған жылы ____________________________
(тұратын мекен-жайы көрсетiледi)
паспорт (куәлiк) ______ N _____________
_______________________________________
жұмыс орны ____________________________
ӨТIНIШ
___________________________________________________________________
(өтiнiштiң мәнiсi және негiзi баяндалады
__________________________________________________________ сұраймын.
және машинаның атауы, маркасы көрсетiледi)
Зауыттық N _______________, двигатель N ___________________________
номiрлiк белгi __________, техникалық паспорттың нөмiрi ___________
Арызға төмендегi құжаттарды қоса ұсынамын:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___" ___________ 200_ ж. ________________
(қолы)
Инженер-инспектордың белгiлерi:
Машинаның есептiк мәлiметтерi арызда көрсетiлгендерге сәйкес келедi
"___" ___________ 200_ ж. ________________
(қолы)
Берiлдi: Нөмiрлiк белгi ________________________________
Техникалық паспорттың сериясы __ N____
"___" ___________ 200_ ж.
__________________________
(инженер-инспектордың қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған
арнайы жабдығы бар механизмдердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережелерiне
5-қосымша
Машиналарды тiркеу
КIТАБЫ
___________________________________________________________________
Рет |  Машиналардың   |  Шыққан    |  Машиналар туралы мәлiметтер
саны|типi мен маркасы |(жасалған)  |_______________________________
|                 |   жылы     |  Двигатель N   | зауыттық N
___________________________________________________________________
1   |       2         |     3      |        4       |     5
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Машина иесiнiң атауы немесе тегi,  |  Техникалық паспорт берiлдi
есiмi, әкесiнiң аты. Мекен жайы,   |________________________________
жұмыс орны (жеке иеленушi үшiн)    |  Уақыты | Сериясы, | Алушының
|         |  нөмiрi  |   қолы
___________________________________________________________________
6                     |    7    |     8    |     9
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Нөмiрлiк белгi берiлдi  |   Машина иесiнiң, иеленушi     | Ескерту
________________________| өзгерiстерi, тiркеуден шығару, |
Уақыты|Сериясы,|Алушының|  нөмiрлiк белгiлердi өткiзу,   |
| нөмiрi |  қолы  |  техникалық паспортты немесе   |
|        |        | нөмiрлiк белгi ауыстыру туралы |
|        |        |           белгiлер             |
___________________________________________________________________
10  |   11   |   12   |              13                |   14
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрiнiң
2003 жылғы 8 қыркүйектегi
N 467 бұйрығымен бекiтiлген
Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер
мен механизмдердi, монтаждалған
арнайы жабдығы бар механизмдердi
қоса алғанда, олардың тiркемелерiн,
өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылық,
мелиоративтiк және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерiн
мемлекеттiк тiркеу ережелерiне
6-қосымша
Нөмiрлiк белгiлер мен техникалық паспорттар түсуiн және берiлуiн есепке алу
ЖУРНАЛЫ
___________________________________________________________________
Келiп түсуi
___________________________________________________________________
| Қайдан келiп түстi.   |           |
Уақыты  |  Тiркеме қағаздың     |           |  Сериясы мен нөмiрi
|   немесе жолдама      |    Саны   |
|    хаттың нөмiрi      |           |
___________________________________________________________________
1   |          2            |      3    |          4
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Берiлуi                              |
__________________________________________________________|
|       | Кiмге берiлдi |     |         |         | Ескерту
|       | (инспекцияның |Саны | Сериясы |Алғандағы|
Берiлген| Беру  | атауы, алушы  |     |   мен   |  қолы   |
күні  |негізі | адамның аты,  |     |нөмірлері|         |
|       | әкесiнiң аты, |     |         |         |
|       |  фамилиясы)   |     |         |         |
___________________________________________________________________
5    |   6   |      7        |  8  |    9    |    10   |   11
___________________________________________________________________

1. _________________________________________
2. _________________________________________
3. _________________________________________
Данные:
1. Тип машины _________________ 2. Марка ___________________
3. Год выпуска __________ 4. Завод-изготовитель ____________
____________________________________________________________
5. Заводской N машины _________ 6. Двигатель марка и N _____
7. Оформление доверяется произвести ________________________
____________________________________________________________
(Ф.И.О.)
Подпись собственника (владельца) ___________________
Отметка инженера-инспектора ___________________________
Выданы:  Номерной знак ___________________________________________
Технический паспорт серия _______N_______________________
"___" __________ 200__г.           ______________________
(подпись инженера-
инспектора)
(для физических лиц)
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года N 467
В гостехинспекцию _____________________________
(обл., район., гор.)
от гр. ________________________________________
(Ф.И.О.)
Год рождения _____, проживающего ______________
_______________________________________________
(указывается адрес место жительства)
паспорт (удост. личности)____ N _______________
Место работы __________________________________
Заявление
Прошу _____________________________________________________________
(излагается суть просьбы и основание),
___________________________________________________________________
Тип машины ___________________________ марка ______________________
год выпуска ____________________ завод-изготовитель _______________
заводской N ____________________ двигатель марка и N ______________
номерной знак _______________, N технического паспорта ____________
К заявлению прилагаю следующие документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___"__________ 200__г. ________________
(подпись)
Служебные отметки инженера-инспектора:
Регистрационные данные машины соответствуют указанным
в заявлении "____"_________200__г. __________________
(подпись)
Выданы: номерной знак _______________________________
технический паспорт серии ________N _________
"___"_________200__г. _______________________
(подпись инженера-
инспектора)
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года N 467
Машиналарды тіркеу
КІТАБЫ
КНИГА
регистрации машин
Рет
саны
№№
п/п
Машиналардың түpi
мен маркасы
Тип и марка машин
Шыққан
(жасалған) жылы
Год выпуска
(изготовления)
Машиналар туралы мәліметтер
Данные о машинах
Двигатель №
зауыттық №
Заводской №
1
2
3
4
5
Атауы немесе машина иесінің,
әкесінің аты, фамилиясы. Мекен
жайы, жұмыс орны - жеке иеленуші
үшін
Наименование или ф.и.о.
собственника. Адрес, место
работы - для физических лиц
Техникалық паспорт берілді
Выдан технический паспорт
Уақыты
Дата
Сериясы,
нөмірі
Серия,
Номер
Алушының қолы
Расписка
получателя
6
7
8
9
Нөмірлік белгі берілді
Выдан номерной знак
Машина иесінің, иеленуші
өзгерістері, тіркеуден
шығару, нөмірлік белгілерді
өткізу, техникалық паспортты
немесе нөмірлік белгі
ауыстыру туралы белгілер
Отметка об изменениях
собственника, владельца
машины, снятии с регистрации,
сдаче номерных знаков, замене
технического паспорта или
номерного знака
Ескерту
Примечание
Уақыты
Дата
Сериясы,
нөмірі
Серия,
номер
Алушының
қолы
Расписка
получателя
10
11
12
13
14
Приложение 6
к Правилам государственной регистрации
тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним,
включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, утвержденным приказом Заместителя
Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 8 сентября 2003 года № 467
Нөмірлік белгілер мен техникалық паспорттар түсуін және
берілуін есепке алу
ЖУРНАЛЫ
ЖУРНАЛ УЧЕТА
поступления и выдачи номерных знаков и технических паспортов
Tүcyi
Поступление
Уақыты
Дата
Кайдан келіп түсті тіркеме
қағаздың немесе жолдама хаттың
нөмірі
Откуда поступили № накладной или
сопроводительного письма
Саны
Кол-во
Сериясы мен нөмірі
Серия и Номера
1
2
3
4
Берілуі
Выдача
Ескерту
Примечание
Берілген
күні
Дата
выдачи
Беру
негізі
Основания
для
выдачи
Кімге берілді
(инспекцияның
атауы, алушы
адамның аты,
әкесінің аты,
фамилиясы)
Кому выдано
(наименование
инспекции,
Ф.И.О.
получателя)
Саны
Кол-во
Сериясы
мен
нөмірі
Серия и
номера
Алғандағы
қолы
Расписка
в
получении
5
6
7
8
9
10
11