N 768 тіркелген, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеудің Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті Төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті Төрағасының 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 286 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 10 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3056. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрлігiнiң Тіркеу қызметі комитетінің 2007 жылғы 25 шілдедегі N 84 бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрлігiнiң Тіркеу қызметі комитетінің 2007 жылғы 25 шілдедегі N 84 бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді----------------
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын.
...
6) "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі N 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті төрағасының 2004 жылғы 9 қыркүйектегі N 286 (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3056 нөмiрiмен тiркелген) бұйрығы...
2. Осы бұйрық қол қойған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Тіркеу қызметі комитеті
Төрағасының м.а.
-----------------------------
"Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру мақсатында, бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті Төрағасының 1999 жылғы 21 қыркүйектегі  N 202 , (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 917 тіркелген), 2000 жылғы 27 қаңтардағы  N 16 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1062 тіркелген) 2000 жылғы 11 сәуірдегі  N 61 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1119 тіркелген), 2003 жылғы 7 қаңтардағы  N 01 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2111 тіркелген) бұйрықтарымен өзгерістер енгізілген, "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеудің Ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Тіркеу қызметі комитеті Төрағасының 1999 жылғы 23 сәуірдегі  N 66 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 768 тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың атауында, кіріспесінде, бұйрықтың бірінші абзацында "тіркеудің" деген сөзден кейін "және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеудің" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 "Об утверждении Правил государственной регистрации юридических лиц", зарегистрированный за N 768
Приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 286. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 сентября 2004 года N 3056. Утратило силу - приказом Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 84
Извлечение из приказа Председателя Комитета регистрационной службы
Министерства юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2007 года N 84
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу:
...
6) Приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 9 сентября 2004 года N 286 "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 "Об утверждении Правил государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3056).
И.о. Председателя Комитета
регистрационной службы
_______________________________________________________
В целях реализации  Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам государственной регистрации юридических лиц", приказываю:
1. Внести в  приказ Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 1999 года N 66 "Об утверждении Правил государственной регистрации юридических лиц" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 768, с изменениями и дополнениями, утвержденными приказами Председателя Комитета регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан от 21 сентября 1999 года N 202 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 917), от 27 января 2000 года  N 16 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1062), от 11 апреля 2000 года  N 61 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 1119), от 7 января 2003 года  N 01 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2111), следующие изменения и дополнения:
в названии приказа, в преамбуле, в абзаце первом приказа после слова "лиц" дополнить словами "и учетной регистрации филиалов и представительств";

кіріспедегі "Қазақстан Республикасы Президентінің заң күші бар 1995 жылғы 17 сәуірдегі Жарлығы" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу ережесінде:
Ереженің атауындағы "тіркеудің" деген сөзден кейін "және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеудің" деген сөздермен толықтырылсын;
мәтіндегі "заңдарына" деген сөз тиісінше "Қазақстан Республикасының заң актілеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
1 тармақта "басқарма" деген сөз алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу:
заңды тұлғаны құру, қайта ұйымдастыру және тоқтату, сондай-ақ филиалдар мен өкілдіктерді құру және тоқтату фактісін растау;
Қазақстан Республикасының аумағында құрылған, қайта ұйымдастырылған және өзінің қызметін тоқтатқан заңды тұлғалар, сондай-ақ құрылған және өзінің қызметін тоқтатқан филиалдар мен өкілдіктерді есепке алу;
заңды тұлғалардың бірыңғай мемлекеттік тіркелімін және филиалдар мен өкілдіктердің тізілімін жүргізу;
заңды тұлғалар, олардың филиалдары мен өкілдіктері туралы ақпаратты (қызмет немесе коммерциялық құпиясы болып табылатын ақпаратты қоспағанда) монополияға қарсы орган белгілеген тарифтер бойынша өткізу мақсатында жүзеге асырылады."
7-тармақтың бірінші абзацында "құрылтай" деген сөзден кейін "және басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
"құрылатын заңды тұлғалардың" және "Қазақстан Республикасының заңдарына" деген сөздер "мемлекеттік тіркеуге ұсынылған" және "Қазақстан Республикасының заң актілеріне" деген сөздермен ауыстырылсын.
8-тармақта "қатысушылардың" деген сөзден кейін "(мүшелердің)" деген сөзбен толықтырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жоғарыда көрсетілген құжаттар ұсынылғаннан кейін тіркеуші орган:
ұсынылған құжаттар пакетінің толықтығын және олардың дұрыс құрастырылғанын, дайындалғанын және Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкестігін тексереді;
құрылтай құжаттары Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес болған жағдайда заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы бұйрық шығарады (бұйрық жобасын заңды тұлғаның құжаттарын қарастырған тіркеу қызметінің маманы үш данада дайындайды және осы маман, сондай-ақ тіркеу бөлімінің бастығы қол қояды, содан соң тіркеуші органының бастығына немесе оның орынбасарына қол қоюға ұсынады);
Тіркелімге, сондай-ақ электрондық дерекқорға заңды тұлға туралы мәлімет енгізеді;
тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік статистика органына заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені туралы хабарлама жібереді;
есеп журналына статистикалық карточканың алынған уақыты мен күнін тіркейді;
"Салық төлеушінің куәлігін тіркелген заңды тұлғаға, филиал мен өкілдікке беру үшін салық органының әділет органына жіберу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 2 маусымдағы N 314 бұйрығымен бекітілген тізімдемесі бойынша салық органы жіберген салық төлеушінің куәлігін алады; (тізімдемеге салық органының және әділет органының жауапты орындаушысы қол қояды және әрбір қол қойған тараптардың бір бір данасы сақталады, сонымен қатар әділет органы алынған салық төлеушінің куәліктерін есепке алу журналына жазба енгізеді);
салық төлеушінің куәлігін алғаннан кейін заңды тұлғаның құрылтай құжаттарының үшінші данасын және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркегені туралы бұйрықты салық органына береді, ол жөнінде тиісті жазба енгізіледі;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы белгіленген үлгідегі куәлікті, сондай-ақ салық төлеушінің куәлігін және статистикалық карточкасын береді;
құрылтай және басқа құжаттары бір данадан тұратын істі рәсімдейді, істі рәсімдеп болғаннан кейін (тиісті штамптар мен мөр қойылғаннан кейін) құрылтай құжаттарының түпнұсқасы құрылтайшыға немесе оның өкіліне қайтарылады.".

в преамбуле слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 17 апреля 1995 года" заменить словами "Закона Республики Казахстан";
в Правилах государственной регистрации юридических лиц, утвержденных указанным приказом:
в названии Правил после слова "лиц" дополнить словами "и учетной регистрации филиалов и представительств";
в тексте слово "законам" заменить соответственно словами "законодательным актам Республики Казахстан";
в пункте 1 слово "управления" исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная регистрация юридических лиц и учетная регистрация филиалов и представительств осуществляются в целях:
удостоверения факта создания, реорганизации и прекращения юридического лица, а также создания и прекращения филиалов и представительств;
учета созданных, реорганизованных и прекративших свою деятельность юридических лиц, а также созданных и прекративших свою деятельность филиалов и представительств на территории Республики Казахстан;
ведения единого государственного регистра юридических лиц и реестра филиалов и представительств;
pеализации информации о юpидических лицах, их филиалах и пpедставительствах (за исключением инфоpмации, составляющей служебную или коммеpческую тайну) по тарифам, установленным антимонопольным органом.";
в абзаце первом пункта 7:
после слова "учредительных" дополнить словами "и других";
слова "создаваемых юридических лиц законам Республики Казахстан" заменить словами ", представленных на государственную регистрацию, законодательным актам Республики Казахстан";
пункт 8 после слова "участников" дополнить словом "(членов)";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. После представления вышеуказанных документов регистрирующий орган:
проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления и соответствия законодательным актам Республики Казахстан;
издает приказ о государственной регистрации юридического лица в случае соответствия учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан (проект приказа готовится в трех экземплярах специалистом регистрационной службы, рассматривавшим документы юридического лица, и визируется этим специалистом, а также начальником отдела регистрации, после чего представляется на подпись руководителю регистрирующего органа или его заместителю);
вносит в Регистр, а также в электронный банк данных сведения о юридическом лице;
в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в органы государственной статистики извещение о произведенной государственной регистрации юридического лица;
фиксирует в журнале учета время и дату получения статистической карточки;
получает свидетельство налогоплательщика, предоставляемое налоговыми органами по описи, утвержденной приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 24 июня 2004 года N 314 "Об утверждении Правил направления налоговым органом в орган юстиции свидетельства налогоплательщика для выдачи его зарегистрированного юридическому лицу, филиалу и представительству" (опись подписывается ответственным исполнителем налогового органа и органа юстиции и хранится по одному экземпляру у каждой подписывающей стороны, при этом орган юстиции вносит запись в журнал учета полученных свидетельств налогоплательщиков);
после получения свидетельства налогоплательщика передает третий экземпляр учредительных документов юридического лица и приказ о произведенной государственной регистрации юридического лица в налоговый орган, о чем вносится соответствующая запись;
выдает свидетельство о государственной регистрации юридического лица установленного образца, а также свидетельство налогоплательщика и статистическую карточку;
оформляет дело, содержащее по одному экземпляру учредительных и других документов, после оформления дела (проставления соответствующих штампов и печати) подлинники учредительных документов возвращаются учредителю или его представителю.";

11-тармақта "Комитеттің кестесі бойынша", "статистика органдарын (2 Қосымша)", сол сияқты "(3 Қосымша)" деген сөздер алып тасталсын.
12-тармақтың үшінші абзацында:
"ережелердің" деген сөз "құжаттардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
"филиалдар (өкілдіктер) туралы" деген сөздерден кейін ", есептік тіркеуге ұсынылған" деген сөздермен толықтырылсын.
13-тармақта:
алтыншы абзацта "коммерциялық емес ұйымдар" деген сөздер алып тасталсын;
жетінші абзац "(өкілдікті) басқару" деген сөздерден кейін "және филиал (өкілдік) басшысының құзыреті" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"қызметінің мәні, филиал (өкілдік) құратын заңды тұлғаны тіркеу туралы деректер";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жоғарыда көрсетілген құжаттар ұсынылғаннан кейін тіркеуші орган:
ұсынылған құжаттар пакетінің толықтығын және олардың дұрыс құрастырылғанын, дайындалғанын және Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкестігін тексереді;
құжаттары Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес болған жағдайда филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу туралы бұйрық шығарады (бұйрық жобасын филиалдың (өкілдіктің) құжаттарын қарастырған тіркеу қызметінің маманы үш данада дайындайды және осы маман, сонымен қатар тіркеу бөлімінің бастығы қол қояды, содан соң тіркеуші органының бастығына немесе оның орынбасарына қол қоюға ұсынады);
Тізілімге, сондай-ақ электрондық дерекқорға филиал (өкілдік) туралы мәлімет енгізеді;
тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік статистика органына филиалды (өкілдікті) есептік тіркегені туралы хабарлама жібереді;
есеп журналында статистикалық карточканың алынған уақыты мен күнін тіркейді;
салық органы "Салық төлеушінің куәлігін тіркелген заңды тұлғаға, филиал мен өкілдікке беру үшін салық органының әділет органына жіберу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 2 маусымдағы N 314 бұйрығымен бекіткен, тізімдемесі бойынша жіберген салық төлеушінің куәлігін алады; (тізімдемеге салық органының және әділет органының жауапты орындаушылары қол қояды және әрбір қол қойған тараптардың бір бір данасы сақталады, сонымен қатар, әділет органы алынған салық төлеушінің куәлігін есепке алу журналына жазба енгізеді);
салық төлеушінің куәлігін алғаннан кейін филиалдың (өкілдіктің) құжаттарының үшінші данасын салық органына береді;
филиалды (өкілдікті) есептік тіркеу туралы белгіленген үлгідегі куәлікті, сондай-ақ салық төлеушінің куәлігін және статистикалық карточкасын береді;
бір данадан тұратын ережелер істерін ресімдейді, істі ресімдеп болғаннан кейін (тиісті штамптар мен мөр қойылғаннан кейін) ережелерінің түпнұсқасы басшысына немесе оның өкіліне қайтарылады.".
16-тармақта "Комитеттің кестесі бойынша" деген сөздер алып тасталсын;

в пункте 11 слова "по утвержденному Комитетом графику", "органы статистики (приложение 2), а также", "(приложение 3)" исключить;
в абзаце третьем пункта 12:
слово "положения" заменить словом "документов";
после слов "о филиале (представительстве)" дополнить словами ", представленных на учетную регистрацию,";
в пункте 13:
в абзаце шестом слова "некомммерческой организации" исключить;
абзац седьмой после слова "(представительством)" дополнить словами "и компетенция руководителя филиала (представительства)";
дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"предмет деятельности, данные о регистрации юридического лица, создающего филиал (представительство).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. После представления вышеуказанных документов регистрирующий орган:
проверяет полноту пакета представленных документов и правильность их составления и соответствия законодательным актам Республики Казахстан;
издает приказ об учетной регистрации филиала (представительства) в случае соответствия документов законодательным актам Республики Казахстан (проект приказа готовится в трех экземплярах специалистом регистрационной службы, рассматривавшим документы филиала (представительства), и визируется этим специалистом, а также начальником отдела регистрации, после чего представляется на подпись руководителю регистрирующего органа или его заместителю);
вносит в Реестр, а также в электронный банк данных сведения о филиале (представительстве);
в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в органы государственной статистики извещение о произведенной учетной регистрации филиала (представительства);
фиксирует в журнале учета время и дату получения статистической карточки;
получает свидетельство налогоплательщика, предоставляемое налоговыми органами по описи, утвержденной приказом Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 24 июня 2004 года N 314 "Об утверждении Правил направления налоговым органом в орган юстиции свидетельства налогоплательщика для выдачи его зарегистрированного юридическому лицу, филиалу и представительству" (опись подписывается ответственным исполнителем налогового органа и органа юстиции и хранится по одному экземпляру у каждой подписывающей стороны, при этом орган юстиции вносит запись в журнал учета полученных свидетельств налогоплательщиков);
после получения свидетельства налогоплательщика передает третий экземпляр документов филиала (представительства) в налоговый орган;
выдает свидетельство об учетной регистрации филиала (представительства) установленного образца, а также свидетельство налогоплательщика и статистическую карточку;
оформляет дело, содержащее по одному экземпляру положения, после оформления дела (проставления соответствующих штампов и печати) подлинники положения возвращаются руководителю или его представителю.";
в пункте 16 слова "по утвержденному Комитетом графику" исключить;

17-тармақтың 1) тармақшасында "мемлекеттік кәсіпорынның, шаруашылық серіктестігінің", "және акционерлік қоғамның жарияланған жарғылық капиталының мөлшері" деген сөздер алып тасталсын;
17-тармақтың 3) тармақшасында:
"және жабық акционерлік қоғамдарындағы" деген сөздер алып тасталсын;
"қатысушылардың" деген сөзден кейін "(саны жүз және одан да көп қатысушылары бар шаруашылық серіктестіктерін қоспағанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
18-тармақтың алтыншы абзацында:
"түпнұсқасы" деген сөз "түпнұсқалары" деген сөзбен ауыстырылсын;
"көшірмесі" деген сөз "және салық төлеушінің куәлігінің түпнұсқалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта "және жабық акционерлік қоғам", "құрылтайшылар құрамынан (акцияның ауысуы, үлестің кемуі) қатысушының шыққандығын дәлелдейтін құжат ұсынылады." деген сөздер "саны жүз және одан да көп қатысушылары бар шаруашылық серіктестіктерін қоспағанда, қатысушылар құрамының өзгеруі негiздемесi бойынша қайта тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына және құрылтай құжаттарына сәйкес шығып кететiн қатысушының, мүлiктегi (жарғылық капиталдағы) үлеске құқығы оның иелiгiнен шығарылғанын (басқа бiреуге берiлгенiн) немесе басқаға ауысқанын растайтын құжат ұсынылады" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта:
төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік статистика органына заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркегені туралы хабарлама жібереді";
алтыншы абзацта "көшірмесімен" деген сөз ", салық төлеушінің куәлігінің түпнұсқаларымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацта "заңды тұлғаның мемлекеттік қайта тіркелгені туралы статистика органдарына (5 қосымша) және", "(3 қосымша)" деген сөздер алып тасталсын.
23-тармақта:
төртінші абзацта "екі" деген сөз "үш" деген сөзбен ауыстырылсын;
бесінші абзац "құжаттарының" деген сөзден кейін "(мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің, статистикалық карточкасы мен салық төлеушінің куәлігінің)" деген сөздермен толықтырылсын;
24-тармақта:
төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"тіркеген күннен кейін бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік статистика органына заңды тұлғаның құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістермен толықтырулардың тіркелгені туралы хабарлама жібереді;
есеп журналында статистикалық карточкасын алған уақытын және күнін тіркейді;";
алтыншы абзацта "(3 қосымша)", "сондай-ақ тұрған жері өзгерген жағдайда - статистика органына (6-қосымша)" деген сөздер алып тасталсын;
25-тармақта:
төртінші абзац "заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы белгілі үлгідегі куәлікті" деген сөздерден кейін "және статистикалық карточканы" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзацта:
"түпнұсқасы" деген сөз "түпнұсқалары" деген сөзбен ауыстырылсын;
"карточкасының" деген сөзден кейін ", салық төлеушінің куәлігінің" деген сөздермен толықтырылсын;
жетінші абзацта "статистика органдарына (6 қосымша), сол сияқты", "(3 қосымша)" деген сөздер алып тасталсын;

в подпункте 1) пункта 17 слова "государственного предприятия, хозяйственного товарищества и объявленного уставного капитала акционерного общества" исключить;
в подпункте 3) пункта 17:
слова "и закрытых акционерных обществах" исключить;
после слова "товариществах" дополнить словами "(за исключением хозяйственных товариществ с числом участников сто и более).";
в абзаце шестом пункта 18:
слово "подлинник" заменить словом "подлинники";
слова "и копия" заменить словами ", свидетельства налогоплательщика и";
в пункте 19 слова "и закрытого акционерного общества представляется документ, подтверждающий выход участника из состава учредителей (перехода акции, доли)" заменить словами "за исключением хозяйственных товариществ с числом участников сто и более, представляется документ, подтверждающий отчуждение (уступку) или переход права выбывающего участника на долю в имуществе (уставном капитале) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и учредительными документами";
в пункте 20:
после абзаца четвертого дополнить абзацем следующего содержания:
"в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в органы государственной статистики извещение о произведенной государственной перерегистрации юридического лица;
в абзаце шестом слово "копией" заменить словами "подлинниками свидетельства налогоплательщика,";
в абзаце седьмом слова "органы статистики о произведенной государственной перерегистрации юридического лица (приложение 5) и", "(приложение 3)" исключить;
в пункте 23:
в абзаце четвертом слово "два" заменить словом "три";
абзац пятый после слов "документов" дополнить словами "(свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации), статистической карточки и свидетельства налогоплательщика)";
в пункте 24:
после абзаца четвертого дополнить абзацами следующего содержания:
"в течение одного рабочего дня со дня регистрации направляет в органы государственной статистики извещение о произведенной регистрации внесения изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица;
фиксирует в журнале учета время и дату получения статистической карточки;";
в абзаце шестом слова "(приложение 3), а также при изменении места нахождения - органа статистики (приложение 6)" исключить;
в пункте 25:
абзац четвертый после слов "о регистрации (перерегистрации) юридического лица," дополнить словами "а также статистическую карточку,";
в абзаце шестом:
слова "прежний подлинник" заменить словами "прежние подлинники";
после слова "карточки," дополнить словами "свидетельство налогоплательщика,";
в абзаце седьмом слова "орган статистики (приложение 6), а также", "(приложение 3)" исключить;

сегізінші абзацта "Бұрынғы мекен-жайдағы тіркеуші орган заңды тұлғаның бұл облыс аумағында қызметін тоқтатқаны туралы статистика органдарына 10 күн ішінде хабарлайды (7 қосымша)" деген сөздер алып тасталсын;
25-1-тармақта:
төртінші абзацта "мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік" деген сөздерден кейін "және статистикалық карточканы" деген сөздермен толықтырылсын;
бесінші абзацта "бұрынғы куәліктің түпнұсқасы" деген сөздер "бұрынғы статистикалық карточкасының түпнұсқалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта "статистика органдарын (6 қосымша), сонымен қатар", "(3 қосымша)" деген сөздер алып тасталсын;
27-тармақ "есептiк қайта тiркеу туралы куәлiк" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ салық төлеушінің куәлігі және статистикалық карточкасы" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Заңды тұлғаның өтініші бойынша тіркеуші орган үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу туралы және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы куәліктердің дубликаттарын береді.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы куәліктердің дубликаттарын беру үшін Қазақстан Республикасының Салық  кодексі белгіленген тәртіппен заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алым алынады.";
31-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"31. Заңды тұлғаларды тіркеуді жүзеге асырушы орган, заңды тұлғаны тарату немесе қайта ұйымдастыру туралы шешімді алғаннан кейін Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген тарату немесе қайта ұйымдастыру тәртібінің сақталуын тексереді.
Заңды тұлғаның таратылу негіздемесі бойынша қызметінің тоқтатылуын тіркеу үшін:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі белгілеген нысан бойынша таратылуды тіркеу туралы өтініш;
2) заңды тұлға мүлкі меншік иесінің немесе меншік иесі уәкілеттік берген органның не оған заңды тұлғаның мөрі басылған құрылтай құжаттарымен уәкілеттік берген заңды тұлға органының шешімі;
3) құрылтай құжаттары, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік пен статистикалық карточка;
4) заңды тұлғаның таратылуы, кредиторлар қойған талаптарды мәлімдеудің тәртібі мен мерзімдері туралы баспасөз басылымдарында ақпараттың жарияланғанын растайтын құжат;
5) таратылатын заңды тұлға мүлкінің құрамы, кредиторлар мәлімдеген талаптардың тізбесі туралы мәліметтер қамтылған аралық тарату балансы, сондай-ақ оларды қарау нәтижелері;
6) тарату балансы;
7) заңды тұлға мүлкі меншік иесінің немесе заңды тұлғаны тарату туралы, заңды тұлғаның мөрі басылған аралық және тарату баланстарын бекіту туралы шешімді қабылдаған өзге органның шешімі;

в абзаце восьмом слова "Регистрирующий орган по прежнему месту нахождения юридического лица в 10-дневный срок уведомляет орган статистики о прекращении деятельности юридического лица на территории области (приложение 7)." исключить;
в пункте 25-1:
в абзаце четвертом после слов "государственной регистрации (перерегистрации)" дополнить словами ", а также статистическую карточку";
в абзаце пятом слова "подлинник прежнего свидетельства" заменить словами "прежние подлинники статистической карточки";
в абзаце шестом слова "орган статистики (приложение 6), а также", "(приложение 3)" исключить;
пункт 27 после слова "образца" дополнить словами ", а также свидетельство налогоплательщика и статистическую карточку";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. По заявлению юридического лица регистрирующий орган в течение трех рабочих дней производит выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации и учетной регистрации филиалов и представительств.
За выдачу дубликата свидетельства о государственной регистрации юридического лица и учетной регистрации филиалов и представительств взимается сбор за государственную регистрацию юридических лиц в порядке, определяемом Налоговым кодексом Республики Казахстан.";
пункт 31 изложить в новой редакции:
"31. Орган, осуществляющий регистрацию юридических лиц, получив решение о ликвидации или реорганизации юридического лица, проверяет соблюдение порядка ликвидации или реорганизации, предусмотренного законодательными актами Республики Казахстан.
Для регистрации прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации представляются:
1) заявление о регистрации ликвидации по форме, установленной Министерством юстиции Республики Казахстан;
2) решение собственника имущества юридического лица или уполномоченного собственником органа либо органа юридического лица, уполномоченного на то учредительными документами, скрепленное печатью юридического лица;
3) учредительные документы, свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) и статистическая карточка;
4) документ, подтверждающий публикацию в печатном издании информации о ликвидации юридического лица, порядке и сроках заявления претензий кредиторами;
5) промежуточный ликвидационный баланс, содержащий сведения о составе имущества ликвидируемого юридического лица, перечне заявленных кредиторами претензий, а также результатах их рассмотрения;
6) ликвидационный баланс;
7) решение собственника имущества юридического лица или иного органа, принявшего решение о ликвидации юридического лица, об утверждении промежуточного и ликвидационного балансов, скрепленное печатью юридического лица;

8) заңды тұлғаның мөрінің жойылғаны туралы құжаты;
9) таратылатын заңды тұлғаның филиалдары мен өкілдіктерінің (олар болған жағдайда) есептен шығарылғанын растайтын құжат;
10) салық берешегінің жоқ екендігі туралы анықтама;
11) кеден органдарының кедендік төлемдер бойынша берешектері мен аяқталмаған сыртқы сауда мәмілелерінің жоқ екендігі туралы анықтама;
12) акция шығарылымдарының (акционерлік қоғамдар үшін) күші жойылғандығы туралы уәкілетті органның хабарламасы;
13) заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркелгені үшін бюджетке алым төленгенін растайтын түбіртек немесе құжат табыс етіледі.
Соттың шешімі бойынша таратылған заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын тіркеу, сот шешімінің негізінде жүзеге асырылады.
Тиісті тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсету) рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектілерінің, сондай-ақ табиғи монополиялар субъектілерінің қызметінің тоқтатылуын тіркеуді монополияға қарсы органның алдын ала келісімімен тіркеуші орган жүзеге асырады. Акционерлік қоғамды қайта ұйымдастырған жағдайда тіркеуші органға, уәкілетті органның осы акционерлік қоғам акцияларының барлық шығарылымының күшін жою туралы хабарламасы қосымша табыс етіледі.
Заңды тұлғаны таратудың немесе қайта ұйымдастырудың белгіленген тәртібін бұзушылық анықталған жағдайда тіркеуші орган тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады.";
34-тармақ мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"филиалдың (өкілдіктің) орналасқан жері бойынша салық органының салық берешегінің жоқ екендігі туралы анықтамасы.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Шағын кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш қоса берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуге тиіс.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Заңды тұлғаны құрудың және қайта ұйымдастырудың Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген тәртібін бұзу, құрылтай құжаттарының Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес келмеуі, сондай-ақ табыстау актісiн немесе бөлу балансын, ұсынбау не оларда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның құқық мирасқорлығы туралы ережелердің болмауы, заңды тұлғаны мемлекеттік тiркеуден және қайта тіркеуден бас тартуға әкеп соғады.
Филиалды (өкілдікті) есептік тіркеуден және қайта тіркеуден бас тартуға филиалды (өкілдікті) құрудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртібі бұзылған жағдайда, есептік тіркеуге ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес болмаған жағдайларда жол беріледі.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

8) документ об уничтожении печати юридического лица;
9) документ, подтверждающий снятие с учета филиалов и представительств ликвидируемого юридического лица (при их наличии);
10) справка об отсутствии налоговой задолженности;
11) справка таможенных органов об отсутствии задолженностей по таможенным платежам и незавершенных внешнеторговых сделок;
12) уведомление уполномоченного органа об аннулировании выпуска акций (для акционерных обществ);
13) квитанция или документ, подтверждающие уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию юридических лиц.
Регистрация прекращения деятельности юридического лица, ликвидированного по решению суда, осуществляется на основании решения суда.
Регистрация прекращения деятельности субъекта рынка, занимающего доминирующее (монопольное) положение на соответствующем рынке товаров (работ, услуг), а также субъектов естественной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа. При реорганизации акционерного общества в регистрирующий орган дополнительно предоставляется уведомление уполномоченного органа об аннулировании всех выпусков акций данного акционерного общества.
При выявлении нарушении установленного порядка ликвидации или реорганизации юридического лица регистрирующий орган выносит решения об отказе в регистрации.";
пункт 34 дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"справка налогового органа по местонахождению филиала (представительства) об отсутствии налоговой задолженности.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Государственная регистрация (перерегистрация) субъектов малого предпринимательства и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Нарушение порядка создания и реорганизации юридического лица, установленного законодательными актами Республики Казахстан, несоответствие учредительных документов законодательным актам Республики Казахстан, а также непредставление передаточного акта или разделительного баланса либо отсутствие в них положений о правопреемстве реорганизованного юридического лица влекут отказ в государственной регистрации и перерегистрации юридического лица.
Отказ в учетной регистрации и перерегистрации филиала (представительства) допускается в случаях нарушения установленного законодательством Республики Казахстан порядка создания филиала (представительства), несоответствия представленных для учетной регистрации документов законам Республики Казахстан.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:

"41. Құрылтай құжаттарына мемлекеттік қайта тіркеуге әкеліп соқпайтын өзгерістер мен толықтырулардың енгізілуін тіркеу мынадай мерзімдерде жүзеге асырылады: шағын кәсіпкерлік субъектілері және олардың филиалдар мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуі тиіс, ал өзге заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) және олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) қажетті құжаттары қоса тіркеліп өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізілуі тиіс. Құжаттардың толық емес пакеті ұсынылып немесе оларда заңға қайшылықтар болған жағдайда құрылтай құжаттарына енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларды тіркеуден бас тартылады.";
Тіркеуге ұсынатын құжаттардың барлық тізбесіне ЕСКЕРТПЕ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Заңды тұлғаны тiркеу үшiн тiркеушi органға Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi белгiлеген нысан бойынша өтініш берiледi, мемлекеттік және орыс тiлдерiнде жазылып, үш дана етiп берiлетiн құрылтай құжаттары қоса тапсырылады.
2. Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда, қызмет мәні банк және сақтандыру қызметi болып табылатын заңды тұлғаны тiркеу үшін - қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның рұқсаты, ал банктердiң филиалдары мен өкiлдiктерiн, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын есептiк тiркеу үшiн аталған органның келiсiмi қосымша талап етiледi.
3. Банктердiң, филиалдар және өкiлдiктер болып табылмайтын аумақтық оқшау бөлiмшелерi банк заңдарында белгiленген тәртiппен құрылады және есептiк (мемлекеттiк) тiркелуге жатпайды.
4. Қызметінің мәні зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру болып табылатын заңды тұлғаны тіркеу үшін қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды реттеу және қадағалау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның оны ашуға рұқсаты қосымша талап етіледі.
5. Заңды тұлғаның құрылтайшысы басқа заңды тұлға болып табылған жағдайда тiркеуші органға құрылтай құжаттарымен және басқа құжаттармен бiрге құрылтайшыда-заңды тұлғада салық берешегiнiң жоқ екендiгi туралы салық органының анықтамасы табыс етiледi.
6. Тиісті тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсету) рыногында үстем (монополиялық) жағдайға ие рынок субъектілерін, сондай-ақ табиғи монополиялар субъектілерін мемлекеттік тіркеуді монополияға қарсы органның алдын ала келісімімен тіркеуші орган жүзеге асырады.

"41. Регистрация изменений и дополнений в учредительные документы, не влекущих государственную перерегистрацию, осуществляется в следующие сроки: субъекты малого предпринимательства и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств должны быть произведены не позднее трех рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов, а государственная регистрация (перерегистрация) иных юридических лиц и учетная регистрация (перерегистрация) их филиалов и представительств - не позднее десяти рабочих дней со дня подачи заявления с приложением необходимых документов. При представлении неполного пакета документов или наличия в них нарушений законодательства выносит отказ в регистрации изменений и дополнений в учредительные документы.";
Примечания ко всему перечню документов, представляемых для регистрации, изложить в следующей редакции:
"1. Для регистрации юридического лица в регистрирующий орган подается заявление по форме, установленной Министерством юстиции Республики Казахстан, и прилагаются учредительные документы, составленные на государственном и русском языках и представляемые в трех экземплярах.
2. В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является банковская и страховая деятельность, дополнительно требуется разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, а для учетной регистрации филиалов и представительств банков, а также страховых (перестраховочных) организаций - согласие указанного органа.
3. Территориально обособленные подразделения банков, не являющиеся филиалами и представительствами, создаются в порядке, определенном банковским законодательством, и учетной (государственной) регистрации не подлежат.
4. Для регистрации юридического лица, предметом деятельности которого является привлечение пенсионных взносов и осуществление пенсионных выплат, дополнительно требуется на его открытие разрешение уполномоченного государственного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
5. В случаях, когда учредителем юридического лица является другое юридическое лицо, то в регистрирующий орган вместе с учредительными и другими документами предоставляется справка налогового органа об отсутствии у учредителя-юридического лица налоговой задолженности.
6. Государственная регистрация субъектов рынка, занимающих доминирующее (монопольное) положение на соответствующем рынке товаров (работ, услуг), а также субъектов естественной монополии осуществляется регистрирующим органом с предварительного согласия антимонопольного органа.

7. Өтінішке құрылтайшы немесе Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен куәландырылған құрылтай құжаттарын қоса тіркей отырып, құрылтайшы уәкiлдiк берген адам қол қояды.
8. Шетел қатысатын заңды тұлғаларды тіркеу Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларын тіркеу үшін белгіленген тәртіппен жүргізіледі. Егер Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарда өзгеше белгiленбесе, осы тәртiппен көзделген құжаттардан басқа, қосымша:
1) құрылтайшы - шетелдік заңды тұлға шет мемлекеттің заңдары бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын сауда тізілімінен заңды көшірмесі немесе басқа да заңы құжат мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалдық жолмен куәландырылған аудармасымен қоса;
2) құрылтайшының - шетелдік жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын паспорттың көшірмесі немесе басқа да құжат мемлекеттік және орыс тілдеріне нотариалдық жолмен куәландырылған аудармасымен қоса табыс етілуге тиіс.
9. Қоғамдық және дiни бiрлестiктердi тiркеу " Қоғамдық бірлестіктер туралы ", " Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген ерекшелiктер ескерiле отырып, осы бапта белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
10. Сонымен бiр мезгiлде тiркеушi органға заңды тұлғаның орналасқан жерiн куәландыратын құжат табыс етіледі. Заңды тұлғаның орналасқан жерін растайтын құжаттары: жалдау, сатып алу-сату шарттарының нотариалдық куәландырылған көшірмесі, үй-жайға құқығының тіркелгені туралы куәлігі және азаматтық заңдарда көзделген өзге де құжаты болуы мүмкін. Егер үй-жайдың иесі жеке тұлға болған жағдайда, онда жеке тұлғаның үй-жайды заңды тұлғаның орналасқан жері ретінде бергені туралы нотариалдық куәландырған келісімі табыс етіледі. Шағын кәсіпкерлік субъектілері өздерінің орналасқан жерін куәландыратын құжат табыс етпейді.
11. Бiр немесе бiрнеше заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру нәтижесiнде пайда болған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу үшiн табыстау актісi немесе бөлу балансы, қайта ұйымдастырылатын заңды тұлға кредиторларының осындай қайта ұйымдастыру туралы жазбаша хабардар етiлгенiн растайтын құжат та ұсынылады.
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңында және өзге де заң актілерінде көзделгеннен басқа қандай да болсын құжаттар мен мәлiметтердi талап етуге тыйым салынады.";

7. Заявление подписывается учредителем или уполномоченным учредителем лицом с приложением учредительных документов, удостоверенных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
8. Регистрация юридических лиц с иностранным участием производится в порядке, установленном для регистрации юридических лиц Республики Казахстан. Кроме документов, предусмотренных этим порядком, если иное не установлено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, дополнительно должны быть представлены:
1) легализованная выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что учредитель - иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки;
2) копия паспорта или другой документ, удостоверяющий личность учредителя - иностранного физического лица, с нотариально засвидетельствованным переводом на государственный и русский языки.
9. Регистpация общественных и pелигиозных объединений осуществляется в поpядке, установленном настоящей статьей, с учетом особенностей, пpедусмотpенных Законами Республики Казахстан  " Об общественных объединениях", " О свободе вероисповедания и религиозных объединениях".
10. Одновременно в регистрирующий орган представляется документ, удостовеpяющий местонахождение юpидического лица. Документами, подтверждающими место нахождения юридического лица, могут быть: нотариально засвидетельствованные копии договора аренды, купли-продажи, свидетельства о регистрации права на помещение и иной документ, предусмотренный гражданским законодательством. В случае, если владельцем помещения является физическое лицо, то предоставляется нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения в качестве места нахождения юридического лица. Субъекты малого предпринимательства не представляют документ, удостоверяющий их местонахождение.
11. Для государственной регистрации юридического лица, возникшего в результате реорганизации одного или нескольких юридических лиц, представляются также передаточный акт или разделительный баланс, документ, подтверждающий письменное уведомление кредиторов реорганизуемого юридического лица о такой реорганизации.
Требование каких-либо документов и сведений, кроме предусмотренных  Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" и иными законодательными актами, запрещается.";

2, 3, 5, 6-қосымшалар алып тасталсын;
4-қосымшаның 2-тармағында:
төртінші, бесінші абзацтарда:
"куәландырылған" деген сөз "куәландырылған" деген сөзбен ауыстырылсын;
"немесе орыс тілінде" деген сөздер "және орыс тілінде" деген сөздермен ауыстырылсын.
алтыншы, жетінші абзацта:
"куәландырылған" деген сөз "куәландырылған" деген сөзбен ауыстырылсын;
"мемлекеттік немесе орыс тіліне" деген сөздер "мемлекеттік және орыс тіліне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және жариялауға жатады.
Тіркеу қызметі
комитетінің Төрағасы

приложения 2, 3, 5, 6 исключить;
в пункте 2 приложения 4:
в абзацах четвертом, пятом:
слово "заверенным" заменить словом "засвидетельствованным";
слова "или русский язык" заменить словами "и русский языки";
в абзаце шестом, седьмом:
слово "заверенным" заменить словом "засвидетельствованным";
слова "казахский или русский язык" заменить словами "государственный и русский языки".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации и подлежит опубликованию.
Председатель Комитета
регистрационной службы