Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы
Астана қаласы әкімінің 2004 жылғы 3 наурыздағы N 3-1-618қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 26 наурызда N 321 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 22 қарашадағы N 23-1097қ қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2010.11.22 N 23-1097қ қаулысымен
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "департаменті" деген сөз тиісінше "басқармасы" деген сөзбен ауыстырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.06.17 N 23-570қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару  және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда жазылды - Астана қаласы әкімдігінің 2006.08.08 N 23-698қ, өзгерту енгізілді - 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі),  2009.06.17 N 23-569қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
1. Қоса беріліп отырған азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) бекітілсін.
2. "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қағидаға сәйкес "Мүгедектерді әлеуметтік қолдау" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) орындалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Астана қаласының Қаржы басқармасы қаржылық жылға сәйкес қала бюджетінде осы мақсаттарға қарастырылған қаражаттар шегінде Бағдарламаларды қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Астана қаласы әкімдігінің 2003 жылғы 27 наурыздағы N 3-1-576қ "Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қолдау көрсету Қағидасын бекіту туралы" қаулысының күші жойылды деп танылсын (Астана қаласының Әділет басқармасында 2003 жылдың 7 сәуірінде N 254 болып тіркелген; 2003 жылғы 10 сәуірдегі N 47 "Астана ақшамы"; 2003 жылғы 19 сәуірде N 43 "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған).
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Т.М. Мұхамеджановқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Визалар:
Келісілді
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Астана қаласы Еңбек, халықты
жұмыспен қамту және әлеуметтік
қорғау департаментінің бастығы
Астана қаласы әкімдігінің

Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан
Постановление Акимата города Астаны от 3 марта 2004 года N 3-1-618п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 26 марта 2004 года N 321. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22 ноября 2010 года N 23-1097п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 22.11.2010 N 23-1097п
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Астаны от 08.08.2006 N 23-698п; с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 17.06.2009 N 23-569п (порядок введения в действие см. п. 4)
Сноска. По всему тексту слова "Департамент", "Департаменту" заменены словами "Управление", "Управлению" постановлением акимата города Астаны от 17.06.2009 N 23-569п (порядок введения в действие см. п. 4)
В соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан (далее - Правила).
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальных программ города Астаны" обеспечить выполнение Программы "Социальная поддержка инвалидов" (далее - Программа) в соответствии с Правилами.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата города Астаны  от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
3. Управлению финансов города Астаны обеспечить финансирование Программ в пределах средств, предусмотренных на эти цели в бюджете города на соответствующий финансовый год.
4. Постановление акимата города Астаны от 27 марта 2003 года N 3-1-576п "Об утверждении Правил оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан" считать утратившим силу (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 7 апреля 2003 года за N 254; опубликовано в газетах: "Aстана акшамы" от 10 апреля 2003 года N 47; "Вечерняя Астана" от 19 апреля 2003 года N 43).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Мухамеджанова Т.М.
Аким города Астаны                        Т. Досмуханбетов
Визы: Мухамеджанов Т.М.
Шакиров А.А.
Ертаев Ж.Б.
Мухамбетказы М.Б.
Сарсембаев А.З.
Согласовано
Начальник Департамента
финансов города Астаны                    Х. Мусин
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                   А. Демеува
Утверждены
постановлением акимата
города Астаны

2004 жылғы 3 наурыздағы
N 3-1-618қ қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "департаменті", "Департамент" деген сөздер "басқармасы", "Басқарма" деген сөздермен ауыстырылды - Астана қаласы әкімдігінің 2009.06.17 N 23-570қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік қолдау көрсету
Қағидасы
Осы Қағида "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы", Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
Ескерту. Преамбула жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2006.08.08 N 23-698қ, өзгерту енгізілді - 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.06.17 N 23-569қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
1. Жалпы ережелер
1. Ақшалай төлемдер түріндегі әлеуметтік қолдау көзі көрмейтін бірінші топтағы мүгедектерді ертіп жүруге көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. "Мүгедектерді әлеуметтік қолдау" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) әкімгері тиісті қаржылық жылға сәйкес "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы " мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2006.08.08 N 23-698қ, өзгерту енгізілді - 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
3. Бағдарламаны қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Әлеуметтік қолдау көрсету тәртібі
4. Әлеуметтік қолдау көрсету осы Ереженің 1-тармағында көрсетілген тұлғалардың өтініштері және мынадай құжаттардың негізінде жүзеге асырылады:
1) жеке куәліктің көшірмесі;
2) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлімшесі берген мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі;
3) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
4) банктік шот ашылғандығын растайтын құжаттың көшірмесі.
Әлеуметтік қолдау көрсету өтініш берген айдан бастап жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі), 2010.06.24 N 23-562қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулыларымен.

от 3 марта 2004 года
N 3-1-618п
Сноска. По всему тексту слово "Департамент",  заменено словом "Управление" постановлением акимата города Астаны от 17.06.2009 N 23-569п (порядок введения в действие см. п. 4)
Правила
оказания социальной поддержки отдельным категориям граждан
Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Астаны от 08.08.2006 N 23-698п., с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года); от 17.06.2009 N 23-569п (порядок введения в действие см. п. 4)
1. Общие положения
1. Социальная поддержка в виде денежных выплат оказывается на сопровождение инвалидов первой группы по зрению:
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
2. Администратором программы "Социальная поддержка инвалидов" (далее - Программа) на соответствующий финансовый год является Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее - Управление).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата города Астаны от 08.08.2006 N 23-698п; с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
3. Источником финансирования Программы является бюджет города Астаны.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
2. Порядок оказания социальной поддержки
4. Оказание социальной поддержки осуществляется на основании заявления лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил и следующих документов:
1) копия удостоверения личности;
2) копия справки об инвалидности, выданной территориальным подразделением центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения;
3) копия регистрационного номера налогоплательщика;
4) копия документа, подтверждающего открытие банковского счета.
Оказание социальной поддержки осуществляется с месяца обращения заявителя.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления акимата города Астаны  от 24.06.2010 N 23-562п (порядок введения в действие см. п. 4)

5. Осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген адамдарды әлеуметтік қолдау ай сайын, ақшалай қаражатты Астана қаласы банктерінің бөлімшелеріндегі алушылардың дербес немесе карт-шоттарына аудару арқылы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5-1. Әлеуметтік қолдау Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Қағиданың 1-тармағында көрсетілген жеке көмекшілер қызметін пайданалатын адамдарға таратылмайды.
Ескерту. 5-1-тармақ жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 2009.11.11 N 23-1045қ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Астана қаласының Қаржы басқармасы қаржылық жылға сәйкес қала бюджетінде қарастырылған қаражаттар шегінде Бағдарламаны қаржыландыруды жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2008.02.28 N 23-266қ (2008 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
Астана қаласы Қаржы
департаментінің бастығы
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің "Мемлекеттік
зейнетақы төлеу орталығы"
Республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны Астана қаласы
филиалының директоры
Астана қаласы Еңбек,
халықты жұмыспен қамту
және әлеуметтік қорғау
департаментінің бастығы

5. Социальная поддержка лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил, осуществляется ежемесячно путем перечисления денежных средств на лицевые или карт-счета получателей в отделениях банков города Астаны в размере двух месячных расчетных показателей, установленных законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
5-1. Социальная поддержка не распространяется на лиц, указанных в пункте 1 настоящих Правил в соответствии с законодательством Республики Казахстан пользующихся услугами индивидуальных помощников.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции постановления акимата города Астаны от 11.11.2009 N 23-1045п (порядок введения в действие см. п. 4)
6. Управление финансов города Астаны осуществляет финансирование Программы в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на соответствующий финансовый год.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Астаны от 28.02.2008 N 23-266п (вводится в действие с 1 января 2008 года)
Начальник Департамента
финансов города Астаны                        Х. Мусин
Директор Городского филиала
г. Астаны Республиканского
государственного казенного
предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий"
Министерства труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан                          Н. Нелюбова
Начальник Департамента труда,
занятости и социальной защиты
населения города Астаны                       А. Демеува