Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 127 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 413 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 26 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3992. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысымен.
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы  N 222  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) қаулысымен.
_________________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 127  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2316 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 тамыздағы N 285  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2479 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 486  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2664 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 379  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3428 тіркелген), Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген) Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 385  қаулысымен  енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережеде:
кіріспеде "жинақтаушы зейнетақы қорлары" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - Қор)" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 413. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2005 года N 3992. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 222 (вводится в действие с 15 декабря 2006 года)
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 413 утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N  222  (вводится в действие с 15 декабря 2006 года).
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность накопительных пенсионных фондов, в соответствие с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2316, с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 285 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2479),  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 486 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2664),  постановлением  Правления Агентства от 27 декабря 2004 года N 379 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3428),  постановлением  Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868),  постановлением  Правления Агентства от 29 октября 2005 года N 385 следующие дополнения:
в Правилах о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу после слов "накопительными пенсионными фондами" дополнить словами "(далее - Фонд)";

мынадай мазмұндағы 2-1-2-6-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Зейнетақы активтері бойынша кірістілікті ең аз деңгейден төмен емес алуды қамтамасыз ету мақсаттары үшін Қор күнтізбелік жыл қорытындысы бойынша Қордың номиналды кірістілігінің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы дербес есептейді.
2-2. Қордың номиналды кірістілігінің көрсеткіші Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412  қаулысына  (бұдан әрі - N 412 қаулы) сәйкес есептелген К 2  номиналды кіріс коэффициентімен сипатталады.
2-3. Тиісті кезең үшін кірістіліктің ең аз мәні барлық жинақтаушы зейнетақы қорлары үшін N 412 қаулының  16-тармағымен  белгіленген кірістіліктің осы кезеңдегі орташа номиналды кіріс коэффициентінен ауытқуының төменгі шегіне тең болатын жалпы өлшемді білдіреді.
2-4. Күнтізбелік жылдың аяғында Қорда оның номиналды кірістілігінің көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасында теріс айырма болған жағдайда, Қор осы айырманы тиісті ақша сомасын кастодиан банктегі Қордың инвестициялық шотына аудару арқылы меншікті капитал есебінен өтейді.
2-5. Кірістіліктің ең аз мәні мен К 2  коэффициенті арасындағы теріс айырманы болдырмау мақсаттары үшін Қор кастодиан банктегі инвестициялық шотқа аударатын сома N 412 қаулының  17-тармағына  сәйкес есептеледі.
Кірістіліктің ең аз мәні мен К 2  коэффициенті арасындағы теріс айырманы болдырмау үшін Қор өтейтін сома есеп айырысу жасалған жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін кастодиан банктегі инвестициялық шотқа аударылуы тиіс.
2-6. Қор кірістіліктің ең аз мәні мен К 2  коэффициенті арасындағы теріс айырманы өтеу сомасы аударылған күннен кейінгі күн ішінде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) кастодиан банктің растауымен осы соманың аударылғаны туралы ақпаратты жібереді.".
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;

дополнить пунктами 2-1 - 2-6 следующего содержания:
"2-1. По итогам календарного года Фондом самостоятельно производится расчет разницы между показателем номинальной доходности Фонда и минимальным значением доходности для целей обеспечения получения доходности по пенсионным активам не ниже минимального уровня.
2-2. Показатель номинальной доходности Фонда, характеризуется коэффициентом номинального дохода К 2 , рассчитанного в соответствии с  постановлением  Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 412 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (далее - постановление N 412).
2-3. Минимальное значение доходности для соответствующего периода представляет собой общую для всех накопительных пенсионных фондов величину, равную нижнему пределу отклонения доходности, установленного пунктом 16 постановления  N 412 , от коэффициента среднего номинального дохода за данный период.
2-4. В случае, когда на конец календарного года у Фонда существует отрицательная разница между показателем номинальной доходности Фонда и минимальным значением доходности, Фонд возмещает данную разницу за счет собственного капитала путем зачисления соответствующей суммы денег на инвестиционный счет Фонда в банке-кастодиане.
2-5. Сумма, которую Фонд зачисляет на инвестиционный счет в банке-кастодиане для целей исключения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , рассчитывается в соответствии с пунктом 17 постановления  N 412 .
Сумма, которую Фонд возмещает для исключения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , должна быть зачислена на инвестиционный счет в банке-кастодиане в срок до 1 числа февраля года, следующего за годом произведения расчета.
2-6. Фонд в течение дня, следующего за днем произведения зачисления суммы возмещения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , направляет в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), информацию о зачислении данной суммы с подтверждением банком-кастодианом.".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;

2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель