Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3995. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 223 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы  N 223  (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен .
_________________________________
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттеуді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 23-26, 28-29-тармақтарының қолданылуы жинақтаушы зейнетақы қорлары және бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары үшін 2006 жылдың 1 шілдесінен бастап туындайтын қарым-қатынастарға қолданылады. 2006 жылдың 1 шілдесіне дейін Ереженің 23-26, 28-тармақтарында көрсетілген ақпарат қағаз тасымалдаушысында Ережеде белгіленген тәртіппен Агенттікке ұсынылады.
3. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап осы қаулының  2-қосымшасында  көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің және нормативтік құқықтық актінің құрылымдық бөлігінің күші жойылды деп танылсын.
4. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті көрсететін бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушыларына жіберсін.

Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 412. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2005 года N 3995. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 223 (вводится в действие с 15 декабря 2006 года)
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 412 утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N  223  (вводится в действие с 15 декабря 2006 года)
В целях совершенствования регулирования деятельности организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить Правила о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами согласно приложению 1 к настоящему постановлению (далее - Правила).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Действие  пунктов 23-26, 28-29  Правил распространяется на отношения, возникающие с 1 июля 2006 года для накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг. До 1 июля 2006 года информация, указанная в пунктах 23-26, 28 Правил, предоставляется в Агентство на бумажном носителе в порядке, установленном Правилами.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты и структурную часть нормативного правового акта, указанные в приложении 2 к настоящему постановлению.
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц в форме ассоциации "Ассоциация управляющих активами", профессиональных участников рынка ценных бумаг, оказывающих услуги по инвестиционному управлению пенсионными активами.

5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2005 жылғы 26 қарашадағы
N 412 қаулысына 1-қосымша
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі
қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған
пруденциалдық нормативтер туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес әзірленді және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларды сақтауға міндетті пруденциалдық нормативтерді белгілейді.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар қолданылады:
1) ұйым - зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры;
2) зейнетақы активтерiнің шартты бiрлiгі - жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерiнің оларды ұйым инвестициялық басқару нәтижесiндегi олардың өзгерiстерiнің сипаты үшін пайдаланылатын және осы Ережеге сәйкес есептелетiн үлестiк өлшемi;
3) қор - жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) "таза" зейнетақы активтерi - қордың оның зейнетақы активтерiне қатысты мiндеттемелерiн (зейнетақы төлемдерi, басқа қорларға аударымдар жөніндегi мiндеттемелердi және басқа да ұқсас ықтимал мiндеттемелердi) шегерiп тастағандағы зейнетақы активтерi.
2-тарау. 1-пруденциалдық норматив
"Өз капиталының жеткіліктілігі"
3. Ұйымның меншікті капиталының жеткіліктілігі күнделікті мәні 1-ден кем болмайтын К 1  коэффициентімен сипатталады.
К 1  коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К 1  = (ӨА - М)/МКЕАМ, онда
ӨА - осы Ереженің 4 және 5-тармақтарымен белгіленген өтімді және басқа активтер;
М - міндеттемелер;
МКЕАМ - мына формула бойынша есептелген меншікті капиталдың ең аз мөлшері:
МКЕАМ = (ЗААҚ * k)* 0,10, онда
ЗААҚ - зейнетақы активтерінің ағымдағы құны,
k - мына формула бойынша есептелген кредиттік тәуекел коэффициенті:
E (қаржы құралының ағымдағы құны * дефольта коэффициенті)
k = __________________________________________________________
қаржы құралының ағымдағы құны
Дефольта коэффициентінің мәні осы Ереженің  1-қосымшасында  көрсетілген.
4. Ұйымның мына активтері өтімді активтер болып табылады:

5. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 ноября 2005 года N 412
Правила
о пруденциальных нормативах для организаций,
осуществляющих деятельность по инвестиционному
управлению пенсионными активами
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и устанавливают пруденциальные нормативы, обязательные к соблюдению организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами и накопительными пенсионными фондами, самостоятельно осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) организация - организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами и накопительный пенсионный фонд, самостоятельно осуществляющий инвестиционное управление пенсионными активами;
2) условная единица пенсионных активов - удельная величина пенсионных активов накопительного пенсионного фонда, используемая для характеристики их изменения в результате инвестиционного управления ими организацией и рассчитываемая в соответствии с настоящими Правилами;
3) фонд - накопительный пенсионный фонд;
4) "чистые" пенсионные активы - пенсионные активы фонда за вычетом его обязательств, относящихся к пенсионным активам (обязательств по пенсионным выплатам, переводам в другие фонды и других возможных схожих обязательств).
Глава 2. Пруденциальный норматив 1
"Достаточность собственного капитала"
3. Достаточность собственного капитала организации характеризуется коэффициентом К 1, значение которого должно ежедневно составлять не менее 1.
Коэффициент К 1  рассчитывается по формуле:
К 1  = (ЛА-О)/МРСК, где
ЛА - ликвидные и прочие активы, установленные  пунктами 4  и 5 настоящих Правил;
О - обязательства;
МРСК - минимальный размер собственного капитала, рассчитанный по формуле:
МРСК = (ТПА * k)*0,10, где
ТПА - текущая стоимость пенсионных активов,
k - коэффициент кредитного риска, рассчитываемый по формуле:
Значения коэффициента дефолта указаны в  Приложении 1  к настоящим Правилам.
4. В качестве ликвидных активов признаются следующие активы организации:

1) ақша, оның ішінде:
баланс бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын кассадағы ақша;
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша;
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша;
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша;
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар;
3) Бағалы қағаздары қор биржасының ең жоғары санаты бойынша ресми тізімге енгізілген немесе еншілес резидент банктер болып табылатын, мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып "А" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "А2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) санаттарынан кем емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді жеке рейтингі бар резидент емес енші беруші банктердің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдары;
3-1) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар;
4) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес айналысқа ақша шығарған);
5) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып қор биржасының ең жоғары санаты бойынша (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму Банкі" АҚ облигацияларынан басқа) ресми тізімге енгізілген ұйымдарға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
6) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының ипотекалық облигациялары;

1) деньги, в том числе:
деньги в кассе, не более десяти процентов от суммы активов по балансу;
деньги на счетах в банках второго уровня Республики Казахстан;
деньги на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг;
деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service");
деньги на счетах в организациях-нерезидентах, предоставляющих банковские услуги организациям для осуществления операций на организованном рынке ценных бумаг;
2) вклады в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, ценные бумаги которых включены в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории, или являющихся дочерними банками-резидентами, родительские банки - нерезиденты которых имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
3-1) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
4) государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств) с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения за вычетом резервов на возможные потери;
5) негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи, и облигаций акционерного общества "Банк Развития Казахстана") с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;
6) ипотечные облигации юридических лиц Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;

7) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының инфрақұрылымдық облигациялары;
8) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары;
9) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып кредиттік рейтингтің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтингтік бағасы бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздары;
10) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып "ВВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтингтік бағасы бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары;
11) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып борыштық бағалы қағаздары "ВВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтингтік бағасы бар шетелдік эмитенттердің акциялары;
12) "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ва2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтингтік бағасы немесе шетел мемлекеттерінің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарында айналыста жүретін Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "KzA" рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының акциялары және мүмкін жоғалтудың резервтерін шегергендегі "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ва2" ("Moody's Investors Servіce" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтингтік бағасы немесе шетел мемлекеттерінің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыноктарында айналыста жүретін Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шәкілі бойынша "KzA" рейтингтік бағасы бар Қазақстан Республикасы ұйымдарының борыштық бағалы қағаздары;
13) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары;
14) тазартылған қымбат металдар;

7) инфраструктурные облигации юридических лиц Республики Казахстан с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
8) облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана" с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
9) ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "ВBB" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
10) негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
11) акции иностранных эмитентов, чьи долговые ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service" с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
12) акции организаций Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "kzА" по национальной шкале Standard&Poor's Республики Казахстан, обращающихся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, за вычетом резервов на возможные потери;
13) ценные бумаги международных финансовых организаций с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения, за вычетом резервов на возможные потери;
14) аффинированные драгоценные металлы;

15) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі елу процентке кемітілген ашық және аралық инвестициялық пай қорларының пайлары;
16) қор биржасының ең жоғары санатынан кейінгі (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигациялардан басқа) мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі, елу процентке кемітілген негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ұйымдарға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
16-1) бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар рыногының кәсіпқой қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары;
17) ұйымға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын (мүмкін жоғалтудың резервін шегере отырып), қызметкерлер мен басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі заңды тұлғалардың дебиторлық берешегі, оның ішінде:
ұйымға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын, ұйымның балансы бойынша активтер сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшердегі шарт талаптары бойынша үш күннен аспайтын мерзімге кешіктірген қызметкерлердің және басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі заңды тұлғалардың дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегере отырып);
ұйымға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын, ұйымның балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі шарт талаптары бойынша тоқсан күннен аспайтын мерзімге кешіктірген, елу процентке кемітілген, қызметкерлердің және басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі заңды тұлғалардың дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегере отырып).
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .
5. Басқа активтер ретінде ұйымның мынадай активтері танылады:
1) ұйымның баланстық құны бойынша негізгі құрал-жабдықтар, оның ішінде:
ұйымның балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі немесе тұрақты пайдалану құқығындағы жер;
ұйымның балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі үйлер және ғимараттар;
ұйымның балансы бойынша активтер сомасының бес процентінен аспайтын мөлшердегі меншігіндегі машиналар мен жабдықтар;

15) паи открытого и интервального паевых инвестиционных фондов, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;
16) негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по категории, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) с учетом суммы основного долга и начисленного вознаграждения, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;
16-1) акции организаторов торгов с ценными бумагами, центрального депозитария ценных бумаг и иных юридических лиц, являющихся частью инфраструктуры рынка ценных бумаг, акционерами которых являются профессиональные участники рынка ценных бумаг, уменьшенные на пятьдесят процентов, за вычетом резервов на возможные потери;
17) дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, в том числе:
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более трех дней в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу организации;
дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации, уменьшенная на пятьдесят процентов.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
5. В качестве прочих активов признаются следующие активы организации:
1) основные средства организации по балансовой стоимости, в том числе:
земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации;
здания и сооружения, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации;
машины и оборудование, находящиеся в собственности, в размере не превышающем пяти процентов от суммы активов по балансу организации;

2) бағдарламалық қамтамасыз ету - ұйымның балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі баланстық құны бойынша.
3-тарау. 2-пруденциалдық норматив
"Зейнетақы активтерінің кірістілігі"
6. Ұйымның инвестициялық басқаруында тұрған зейнетақы активтерінің кірістілігі мына формула бойынша есептелетін К2 номиналды кіріс коэффициентімен сипатталады:
__
Сt
К2 = (___ - 1) х 100, бұл жерде
__
С 0
_
Сt - қордың есептi күнтiзбелiк айда ұйымның инвестициялық басқаруындағы зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің осы Ереженің 7-тармағына сәйкес есептелген орташа құны;
_
С 0  - қордың отыз алты ай бұрын ұйымның инвестициялық басқаруындағы зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің осы Ереженің 7-тармағына сәйкес есептелген орташа құны.
7. Қордың қандай да болмасын айда ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің орташа құны осы қордың осы айдың әрбiр күнтiзбелiк күнiнің соңында осы ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгінің осы Ереженің 8-тармағына сәйкес есептелген орташа арифметикалық мәнi ретiнде есептеледi.
8. Қордың қандай да болмасын күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруындағы зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгінің орташа құнын ұйым мына формула бойынша есептейдi:
ПАі
Сi = ____, бұл жерде
УЕі
Сi - қордың осы күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің құны;
ПАi - қордың осы күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған "таза" зейнетақы активтерiнің осы Ереженің 9-тармағына сәйкес есептелген ағымдағы құны;
УЕi - қордың осы күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған "таза" зейнетақы активтерiнің осы Ереженің 10-тармағына сәйкес есептелген шартты бiрлiктерiнің жалпы саны.
9. Қордың қандай да болмасын күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған "таза" зейнетақы активтерiнің ағымдағы құны мына формула бойынша есептеледi (осы Ереженің 11-тармағында белгiленген ерекшелiктердi ескере отырып):
ПАi = ПА(i - 1) + Вi + Ті+ Д + Иi + Пi1 + Пі2 - Ні1 - Ні2 - КВі, бұл жерде
ПА(і-1) - қордың өткен күнтiзбелiк күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған "таза" зейнетақы активтерiнің ағымдағы құны;
Ві - осы күнi қорға түскен зейнетақы жарналары;
Тi - осы күнi қорға түскен басқа қорлардан аударылған зейнетақы активтерi;
Дi - қордың зейнетақы активтерi бойынша осы күнi есептелген инвестициялық табыс;
Иi - қордың инвестициялық шотындағы қалдық бойынша осы күнi кастодиан-банк төлеген сыйақы (мүдде);
Пi1 - зейнетақы жарналарын уақытында төлемегендiк үшін қордың осы күнi алған өсiмi;
Пі2 - зейнетақы активтерiн уақытында инвестицияламағандық үшін қордың осы күнi алған өсiмi;
Ні1 - осы күнi қордан есептелген зейнетақы төлемдерi, қордан басқа қорларға жасалған аударымдар және қордың инвестициялық шотына қателесiп түскен сомалар бойынша мiндеттемелер (қор және оған қызмет көрсететiн кастодиан-банк түскен күнi қателесiп түскен деп таныған, қаржы құралдарына орналастырылмаған және қордың салымшыларының/зейнетақы төлемдерiн алушылардың жеке шоттарына есепке алынбаған сомаларды қоспағанда);
Нi2 - анықталғанға дейiн осы күнi есептелген сомалар;
КВі - қордың және ұйымның осы күнi есептелген комиссиялық сыйақылары.

2) программное обеспечение - по балансовой стоимости, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации.
Глава 3. Пруденциальный норматив 2
"Доходность пенсионных активов"
6. Доходность пенсионных активов, находящихся у организации в инвестиционном управлении, характеризуется коэффициентом номинального дохода К 2 , рассчитываемым по формуле:
___
C t
К 2 = (--------- - 1) х 100,  где
__
C o
__
C t  - средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении в отчетном календарном месяце, рассчитанная в соответствии с  пунктом 7  настоящих Правил;
__
C о  - средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении тридцать шесть месяцев назад, рассчитанная в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
7. Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении в каком-либо месяце, рассчитывается как среднее арифметическое значение стоимости одной условной единицы пенсионных активов данного фонда, которые находились у этой организации в инвестиционном управлении на конец каждого календарного дня данного месяца, рассчитанной в соответствии с  пунктом 8  настоящих Правил.
8. Стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, находившихся у организации в инвестиционном управлении на конец какого-либо дня, рассчитывается организацией по формуле:
ПАi
Сi = -----------, где
УЕi
Сi - стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, находившихся у организации в инвестиционном управлении на конец данного дня;
ПAi - текущая стоимость "чистых" пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управление на конец данного дня, рассчитанная в соответствии с  пунктом 9  настоящих Правил;
УЕi - общее количество условных единиц пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на конец данного дня, рассчитанное в соответствии с  пунктом 10  настоящих Правил.
9. Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на конец какого-либо дня, рассчитывается по формуле (с учетом особенностей, установленных  пунктом 11  настоящих Правил):
ПАi = ПА (i-1) + Вi + Тi + Д + Иi + Пi1 + Пi2 - Нi1 - Нi2 - Квi, где
ПА (i-1) - текущая стоимость "чистых" пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на конец предыдущего календарного дня;
Вi - пенсионные взносы, поступившие в фонд за данный день;
Тi - переводы пенсионных активов из других фондов, поступившие в фонд за данный день;
Дi - инвестиционный доход по пенсионным активам фонда, начисленный за данный день;
Иi - вознаграждение (интерес), выплаченное банком-кастодианом по остатку денег на инвестиционном счете фонда в данный день;
Пi1 - пеня, полученная фондом в данный день за несвоевременное перечисление пенсионных взносов;
Пi2 - пеня, полученная фондом в данный день за несвоевременное инвестирование пенсионных активов;
Нi1 - начисленные за данный день пенсионные выплаты из фонда, переводы из фонда в другие фонды и обязательства по ошибочно поступившим на инвестиционный счет фонда суммам (за исключением ошибочно поступивших сумм, которые признаны в качестве таковых фондом и обслуживающим его банком - кастодианом в день поступления, не размещены в финансовые инструменты и не зачислены на индивидуальные счета вкладчиков фонда/получателей пенсионных выплат);
Нi2 - начисленные за данный день суммы до выяснения;
КВi - комиссионные вознаграждения фонда и организации, начисленные за данный день.

10. Қордың қандай да болмасын күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің шартты бiрлiктерiнің жалпы саны мына формула бойынша есептеледi (осы Ереженің 11-тармағында белгiленген ерекшелiктердi ескере отырып):
Вi + Тi + Пi1 - Нi1 - Нi2
УЕi = УЕ (i - 1) + __________________________, бұл жерде
С(i - 1)
УЕ(i-1) - қордың осы күннің алдындағы соңғы күнтiзбелiк күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің шартты бiрлiктерiнің жалпы саны;
С(i-1) - қордың осы күннің алдындағы соңғы күнтiзбелiк күннің соңына ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің құны.
11. Қордың зейнетақы активтерi ұйымның инвестициялық басқаруына бастапқы түскен кезде (осы Ереженің 12-тармағында белгiленген ерекшелiктердi қоспағанда) осы қордың зейнетақы активтерi инвестициялық басқаруда болып табылған бiрiншi күннің соңына Сi, ПАi және УЕi көрсеткiштерiнің есебi мынадай мәндерге сүйене отырып жүзеге асырылады:
1) С(i-1) - 100 теңге;
2) ПА(i-1) - қордың ұйым инвестициялық басқаруға қабылдаған "таза" зейнетақы активтерiнің ағымдағы құны;
3) УЕ(i-1) - қордың ұйым инвестициялық басқаруға қабылдаған "таза" зейнетақы активтерiнің ағымдағы құнын 100 теңгеге бөлудiң нәтижесi.
12. Қордың зейнетақы активтерiн бiр ұйымнан екiншiсiне инвестициялық басқаруға өткiзген кезде осы қордың зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің құнын есептеу үзiлмейдi және оның зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруға қабылдаған ұйым жүзеге асыруды жалғастыра бередi.
13. К 2  коэффициентін ұйым тек зейнетақы активтерi осы немесе басқа ұйымдарда отыз алты және одан көп айда инвестициялық басқаруда болған қорларға ғана қатысты аталған мерзiм iшiнде мынадай оқиғалардың болғандығына не болмағандығына қарамастан есептейдi:
1) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөніндегi қызметтi жүзеге асыруға осы ұйымға берiлген лицензияны қолдануды тоқтата тұру;
2) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөніндегi қызметтi жүзеге асыруға осы ұйымның инвестициялық басқаруындағы К 2  коэффициентін есептеу күнiне қордың зейнетақы активтерi инвестициялық басқаруда болған басқа ұйымға берiлген лицензияны қолдануды тоқтата тұру;
3) зейнетақы активтерiн тарту және зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөніндегi қызметтi жүзеге асыру үшін қорға берiлген лицензияны қолдануды тоқтата тұру;

10. Общее количество условных единиц пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на конец какого-либо дня, рассчитывается по формуле (с учетом особенностей, установленных  пунктом 11  настоящих Правил):
Bi + Ti + Пi1 - Hi1 - Hi2
УЕi = УЕ(i - 1) + -------------------------------, где
C(i - 1)
УЕ(i - 1) - общее количество условных единиц пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на конец последнего календарного дня, предшествующего данному дню;
С(i - 1) - стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, находившихся у организации в инвестиционном управлении на конец последнего календарного дня, предшествующего данному дню.
11. При первоначальном поступлении пенсионных активов фонда в инвестиционное управление организации (за исключением, установленным  пунктом 12  настоящих Правил) расчет показателей Сi, ПАi и УЕi на конец первого дня нахождения пенсионных активов данного фонда в инвестиционном управлении осуществляется исходя из следующих значений:
1) С (i - 1) - 100 тенге;
2) ПА (i - 1) - текущая стоимость "чистых" пенсионных активов фонда, принятых организацией в инвестиционное управление;
3) УЕ (i - 1) - результат деления текущей стоимости "чистых" пенсионных активов фонда, принятых организацией в инвестиционное управление, на 100 тенге.
12. При передаче пенсионных активов фонда в инвестиционное управление от одной организации другой расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов данного фонда не прерывается и продолжает осуществляться организацией, принявшей его пенсионные активы в инвестиционное управление.
13. Коэффициент К рассчитывается организацией в отношении только тех фондов, чьи пенсионные активы находились в инвестиционном управлении у данной или других организаций тридцать шесть и более месяцев вне зависимости от того, происходили ли в течение указанного срока следующие события:
1) приостановление действия лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, выданной данной организации;
2) приостановление действия лицензий на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, выданных другим организациям, у которых находились в инвестиционном управлении пенсионные активы фондов, находящиеся на дату расчета коэффициента К в инвестиционном управлении у данной организации;
3) приостановление действия выданной фонду лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;

4) қордың зейнетақы активтерiн бiр ұйымнан екiншiсiне инвестициялық басқаруға өткiзiп беру.
14. Ұйымдар ұсынған К 2  коэффициенті есептерiнің негiзiнде қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) осы Ереженің 15-тармағына сәйкес ай сайын мыналардың мәндерiн есептейдi және ағымдағы айдың он бесiнен кешiктiрмей уәкілетті органның web-сайтында жариялайды:
1) осы Ереженің 12-тармағының шарттарына сәйкес келетiн барлық қорлар бойынша К 2  коэффициенті;
2) осы Ереженің 13-тармағының шарттарына сәйкес келетiн барлық қорлар бойынша өткен толық отыз алты айдағы орташа номиналды кіріс коэффициентті.
15. Орташа номиналды кіріс коэффициентi "таза" зейнетақы активтерiнің ағымдағы құны бойынша (К 2  коэффициентiн есептеу жүзеге асырылған кезеңнің бiрiншi айының бiрiншi күнi жағдайы бойынша) осы Ереженің 13-тармағының шарттарына сәйкес келетiн барлық қорлар бойынша бiр кезеңдегi К 2  коэффициенттерiнің орташа өлшенген өлшемi ретiнде есептеледi.
16. Зейнетақы активтері осы ұйымда инвестициялық басқаруда тұрған әрбір қор бойынша К 2  коэффициентінің ауытқуы тиісті кезеңнің орташа номиналды кіріс коэффициентінің мәнінен 30 проценттен кем болмауы тиіс.
17. Ұйым номиналды кіріс көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы айырманы қорға оның екінші деңгейдегі банктің банк шотына мына формула бойынша есептелген тиісті ақша сомасын аудару арқылы өтейді:
S = (C ср  - С t ) * Y ei , бұл жерде
C ср  - қордың ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің қажетті орташа құны, бұл ретте зейнетақы активтері кірістілігінің ең аз мәні мен К 2  коэффициенті арасындағы теріс айырма алынып тасталады;
С t  - қордың есеп айырысуды жасау күніне ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің орташа құны;
Y ei  - қордың есеп айырысу күніне ұйымның инвестициялық басқаруында болған зейнетақы активтерiнің шартты бiрлiгiнің жалпы саны.
С ср  мәні мына формула бойынша есептеледі:
С ср  >=((K cp  - (K cp  * 30%) + 100)/100) * С o , бұл жерде
К ср  - есеп айырысуды жасау күніне сәйкес келетін жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтері бойынша номиналды кірістің орташа коэффициентінің мәні;
С о  - қорда есеп айырысуды жасау күнінің алдында отыз алты ай бұрын болған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны.

4) передача пенсионных активов фонда в инвестиционное управление от одной организации другой.
14. На основании предоставленных организациями расчетов коэффициента К 2  уполномоченный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) ежемесячно рассчитывает в соответствии с  пунктом 15  настоящих Правил и не позднее пятнадцатого числа текущего месяца публикует на web-сайте уполномоченного органа значения:
1) коэффициента К 2  по всем фондам, соответствующим условиям  пункта 12  настоящих Правил;
2) коэффициента среднего номинального дохода за последние истекшие полные тридцать шесть календарных месяцев по всем фондам, соответствующим условиям  пункта 13  настоящих Правил.
15. Коэффициент среднего номинального дохода рассчитывается как средневзвешенная по текущей стоимости "чистых" пенсионных активов (по состоянию на первый календарный день первого месяца периода, за который осуществлялся расчет коэффициента К 2 ) величина коэффициентов К за один и тот же период по всем фондам,соответствующим условиям   пункта 13  настоящих Правил.
16. Отклонение коэффициента К 2  по каждому отдельному фонду, чьи пенсионные активы находятся в инвестиционном управлении у данной организации, должно быть не ниже 30 процентов от значения коэффициента среднего номинального дохода за соответствующий период.
17. Организация возмещает отрицательную разницу между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности фонду путем зачисления на банковский счет фонда в банке второго уровня соответствующей суммы денег, рассчитанной по формуле:
S = (Cср - Сt)* Yei, где
C ср  - необходимая средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, находящегося в инвестиционном управлении у организации, при которой отрицательная разница между минимальным значением доходности пенсионных активов и коэффициентом К исключается;
С t  - средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, которые находились у организации в инвестиционном управлении на дату произведения расчета;
Y ei  - общее количество условных единиц пенсионных активов Фонда, которые находятся в инвестиционном управлении у организации на расчетную дату.
Значение С ср  рассчитывается по формуле:
Сср >=((Kcp-(Kcp*30%)+100)/100)*Сo, где
К ср  - значение среднего коэффициента номинального дохода по пенсионным активам накопительных пенсионных фондов, соответствующее дате произведения расчета;
С о  - средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов фонда, которые находились у фонда тридцать шесть месяцев назад, предшествующих дате произведения расчета.

18. Көрсетілген сома қор ұйымға номиналды кірістілік көрсеткіші мен кірістіліктің ең аз мәні арасындағы теріс айырманы өтеу туралы талапты қойған күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде қордың шотына есептелуі тиіс.
Осы тармақтың талабы ұйым зейнетақы активтерін инвестициялық басқару қызметін жүзеге асыруға лицензиясы және зейнетақы жарналарын тарту мен зейнетақы төлемдерін төлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бір мезгілде болған жағдайларға қолданылмайды.
19. Ұйым кірістіліктің ең аз мәні мен К 2  коэффициенті арасындағы теріс айырманың өтеу сомасын есептеген күннен кейінгі күн ішінде уәкілетті органға екінші деңгейдегі банктің растауымен бірге осы соманы есептеу туралы ақпаратты жібереді.
4-тарау. 3-пруденциалдық норматив
"Жоғары өтімді активтер жеткіліктілігі"
4-пруденциалдық норматив
"Бір эмитенттің мемлекеттік емес бағалы қағаздарына,
екінші деңгейдегі бір банктегі салымдарға инвестициялау"
20. Жоғары өтімді активтер жеткіліктілігі күнделікті мәні 1-ден кем болмайтын К 3  коэффициентімен сипатталады. К 4  коэффициенті мына формула бойынша есептеледі:
К 3  = ЖӨА( МКЕАМ * 0,3), бұл жерде
ЖӨА - жоғары өтімді активтер;
МКЕАМ - осы Ереженің 3-тармағына сәйкес есептелген меншікті капиталдың ең аз мөлшері.
21. Ұйымның бір эмитенттің мемлекеттік емес бағалы қағаздарына, екінші деңгейдегі бір банктегі салымдарға уәкілетті орган белгілеген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін инвестицияларының жиынтық мөлшері осы Ереженің  2-қосымшасында  көрсетілген мәндерден аспауы тиіс.
5-тарау. Пруденциалдық нормативтердің
сақталуына бақылау жасау
22. Ұйым әрбiр жұмыс күнi алдыңғы жұмыс күнiнің соңы жағдайы бойынша, сондай-ақ тiкелей ағымдағы жұмыс күнiнің алдындағы әрбiр демалыс күндерiнің соңына:
1) К 1  коэффициентiнің мәнiн;
2) К 4  коэффициентiнің мәнiн;
3)  алынып тасталды ;
4) жүзеге асырылған инвестициялардың "Бір эмитенттің мемлекеттік емес бағалы қағаздарына, екінші деңгейдегі бір банктегі салымдарға инвестициялау" 4-пруденциялық нормативке сәйкес келуiн есептеудi жүргiзуге мiндеттi.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .
23. Ай сайын, бесiншi жұмыс күнiнен кешiктiрмей ұйым уәкiлеттi органға электрондық тасымалдағышта:

18. Указанная сумма должна быть зачислена на счет фонда в течение 10 календарных дней с даты предъявления фондом требования к организации о возмещении отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности.
Требование настоящего пункта не распространяется на случай, когда организация обладает лицензией на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами и лицензией на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат одновременно.
19. Организация в течение дня следующего за днем произведения зачисления суммы возмещения отрицательной разницы между минимальным значением доходности и коэффициентом К 2 , направляет в уполномоченный орган информацию о зачислении данной суммы с подтверждением банком второго уровня.
Глава 4. Пруденциальный норматив 3
"Достаточность высоколиквидных активов"
Пруденциальный норматив 4
"Инвестиции в негосударственные ценные бумаги одного
эмитента, во вклады в одном банке второго уровня"
20. Достаточность высоколиквидных активов характеризуется коэффициентом К 3 , значение которого должно ежедневно составлять не менее 1.
Коэффициент К рассчитывается по формуле:
К 3  = ВА/(МРСК*0,3), где
ВА - высоколиквидные активы;
МРСК - минимальный размер собственного капитала, рассчитанный в соответствии с  пунктом 3  настоящих Правил.
21. Суммарный размер инвестиций организации в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня, которые могут быть осуществлены в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным уполномоченным органом, не должен превышать значений, указанных в  Приложении 2  к настоящим Правилам.
Глава 5. Контроль за соблюдением пруденциальных нормативов
22. Организация каждый рабочий день производит расчеты по состоянию на конец предшествующего рабочего дня, а также на конец каждого из выходных дней, непосредственно предшествовавших текущему рабочему дню:
1) значения коэффициента К 1
2) значения коэффициента К 3
3)  (исключен   постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации);
4) на соответствие осуществленных инвестиций пруденциальному нормативу 4 "Инвестиции в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня".
23. Ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня, организация представляет уполномоченному органу на электронном носителе:

1) өткен айдағы К 2  коэффициентінің мәндерiн есептеулердi (ағымдағы айдың басына зейнетақы активтерi осы ұйымның инвестициялық басқаруында болған әрбiр қор бойынша жеке);
2) осы Ереженің  4-қосымшасындағы  үлгі бойынша ағымдағы айдың басына зейнетақы активтерi осы ұйымның инвестициялық басқаруында болған әрбiр жеке қордың зейнетақы активтерiнің бiр шартты бiрлiгiнің өткен айдағы орташа құны туралы анықтаманы беруге мiндеттi.
24. Осы Ереженің 22-тармағында (осы Ереженің  5-қосымшасына  сәйкес нысан бойынша) және осы Ереженің 23-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген қағаз жазбадағы есептеулерге, сондай-ақ осы Ереженің 25-тармақта көрсетiлген пруденциалдық нормативтердiң есебiне арналған қосымша мәлiметтерге (осы Ереженің  6-қосымшасына  сәйкес нысан бойынша) бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам, бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және ұйымда сақталады. Ұйым уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей осы мәлiметтердi қағаз жазбада ұсынады.
25. Уәкiлеттi орган және ұйым Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актiлерiне сәйкес электрондық тасымалдағышта ұйым уәкілетті органға ұсынатын қаржылық және өзге де есеп берудiң және ұйым осы Ереженің  6-қосымшасына  сәйкес нысан бойынша электрондық тасымалдағышта ұсынатын пруденциалдық нормативтердiң есебiне арналған қосымша мәлiметтер негiзiнде К 1  және К 3  коэффициенттерiнің мәнiн ай айын есептейдi.
26. Электрондық тасымалдағыштағы пруденциалдық нормативтердiң есебiне арналған қосымша мәлiметтер осы айдың бесiншi жұмыс күнi Астана уақытымен 18.00-сағаттан кешiктiрмей есептi айдан кейiнгi айдың бiрi күнгi жағдай бойынша ұсынылады.
27. Пруденциалдық нормативтер есебінің есеп беру және қосымша мәліметтердегі деректері Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі. Оларды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден аз сома нөлге теңестіріліп дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан асатын сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
28. Осы Ереженің 23-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген есептеулер, сондай-ақ осы Ереженің 26-тармағында көрсетiлген пруденциалдық нормативтердiң есебiне арналған қосымша мәлiметтер электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдаланумен ұсынылады.

1) расчеты значений коэффициента К 2  за истекший месяц (отдельно по каждому фонду, чьи пенсионные активы находились в инвестиционном управлении у данной организации на начало текущего месяца);
2) справку о средней стоимости одной условной единицы пенсионных активов каждого отдельного фонда, чьи пенсионные активы находились в инвестиционном управлении у данной организации на начало текущего месяца, за истекший месяц по форме  Приложения 4  к настоящим Правилам.
24. Расчеты на бумажном носителе, указанные в  пункте 22  настоящих Правил (по форме согласно  Приложению 5  к настоящим Правилам) и подпункте 1)  пункта 23  настоящих Правил, а также дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов, указанные в  пункте 25  настоящих Правил (по форме согласно Приложению 6 к настоящим Правилам), подписываются первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяются печатью и хранятся в организации. По требованию уполномоченного органа организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет данные сведения на бумажном носителе.
25. Уполномоченный орган и организация ежемесячно рассчитывают значения коэффициентов К 1  и К 3  на основании финансовой и иной отчетности, представляемой организацией в уполномоченный орган на электронном носителе в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, и дополнительных сведений для расчета пруденциальных нормативов, представляемых организацией на электронном носителе по форме согласно Приложению 6 к настоящим Правилам.
26. Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов на электронном носителе представляются по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным, не позднее 18-00 часов времени города Астаны пятого рабочего дня данного месяца.
27. Данные в расчетах и дополнительных сведениях для расчета пруденциальных нормативов указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге. Единица измерения, используемая при их составлении, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
28. Расчеты, указанные в подпункте 1)  пункта 23  настоящих Правил, а также дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов, указанные в  пункте 26 настоящих Правил, представляются на электронном носителе с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.

11,86
25,26
36,34
44,36
49,9
Қазақстан Республикасының рейтингі жоқ екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
5,93
12,63
18,17
х
х
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтер
туралы ереженің 2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .
Ұйым инвестицияларының жиынтық мөлшерінің мәндері
N
Қаржы құралының атауы
Зейнетақы
активтері
есебінен
инвестиция-
лар (ұйымның
инвестиция-
лық басқа-
руындағы
әрбір жеке
қордың
зейнетақы
активтері
көлемінен
процентпен)
Өз
активтері
есебінен
инвести-
циялар
(өз ак-
тивтері-
нен про-
центпен)
Жиынтықта
зейнетақы және өз
активтері есебінен
инвестициялар
1
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкісімен эмиссияланған бағалы қағаздар, осы банктің дауыс беретін акцияларындағы инвестициялар осы банктің дауыс беретін акцияларының жалпы санының 10%  кемін құраған жағдайда
10%
10%
Осы банктің меншікті капиталының мөлшерінің 35%  астам емес (қаржы агенттіктері мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда)
2
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі осы банкінің борыштық бағалы қағаздарының "ВВ-" ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтік агенттіктерді жіктеу бойынша) немесе "Ва3" кем емес ("Moody's Investors Service" рейтингтік агенттіктерді жіктеу бойынша) рейтинтік бағасы бар
Осы банктің меншікті капиталы мөлшерінің  50% астам емес
3
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінде эмиссияланған бағалы қағаздарға инвестициялар
Банктің меншікті капиталы мөлшерінің 25%-інен астам емес (қаржы агенттіктері мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда)
4
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкіндегі салымдарға инвестициялар
Банктің меншікті капиталы мөлшерінің 35%  астам емес (қаржылық агенттіктер мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда)
5
2. Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің бағалы қағаздары және екінші деңгейдегі банк болып табылмайтын банктің аффилирленген тұлғалары, сондай-ақ осы банктегі салымдар (ипотекалық облигацияларды қоспағанда)
10%
10%
Осы банктің меншікті капиталының мөлшерінің 35% астам емес (қаржылық агенттіктер мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда
Осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25%  астам емес (қаржылық агенттіктер, ипотекалық облигацияларды, қаржылық агенттіктің кепілдемесімен шығарылған инфрақұрылымдық облигациялар мен облигацияларды қоспағанда) немесе осы эмитенттің бір эмиссия облигациясының жалпы көлемінің  25% астам емес (көрсетілген шаманың қайсысы ең аз шама болып табылғандығына байланысты)
осы эмитент акцияларының жалпы санының 10% астам емес
6

11,86
25,26
36,34
44,36
49,9
Вклады в банках
второго уровня
Республики
Казахстан, не
имеющих рейтинга
5,93
12,63
18,17
х
х
Приложение 2
к Правилам о пруденциальных
нормативах для организаций,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. В приложение 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Значения суммарного размера инвестиций организации
N№
Наименование
финансового
инструмента
Инвестиции
за счет
пенсионных
активов (в
процентах
от объема
пенсионных
активов
каждого
отдельного
фонда, на-
ходящихся
у орга-
низации
в инвес-
тиционном
управлении)
Инвес-
тиции
за счет
собст-
венных
активов
(в про-
центах
от соб-
ственных
активов)
Инвестиции
за счет
пенсионных и
собственных
активов в
совокупности
1
1. Ценные бумаги,
эмитированные одним
банком второго
уровня Республики
Казахстан, а также
вклады в данном
банке, при условии,
что инвестиции в
голосующие акции
данного банка
составляют менее 10 %
от общего количества
голосующих акций
данного банка
10 %
10 %
менее 35 %
от размера
собственного
капитала
данного
банка (за
исключением
финансовых
агентств и
ипотечных
облигаций)
2
долговые ценные
бумаги данного банка
второго уровня
Республики Казахстан
имеют рейтинговую
оценку не ниже "ВВ-"
(по классификации
рейтинговых агентств
"Standard & Poor's" и
"Fitch") или "Ва3"
(по классификации
рейтингового
агентства "Moody's
Investors Service")
не более
50 % от
размера
собственного
капитала
данного
банка
3
инвестиции в ценные
бумаги, эмитированные
одним банком второго
уровня Республики
Казахстан
не более
25 % от
размера
собственного
капитала
банка (за
исключением
финансовых
агентств и
ипотечных
облигаций)
4
инвестиции во вклады
в одном банке
второго уровня
Республики Казахстан
не более
25 % от
размера
собственного
капитала
банка (за
исключением
финансовых
агентств и
ипотечных
облигаций)
5
2. Ценные бумаги
банка второго уровня
Республики Казахстан
и аффилиированных лиц
банка, не являющихся
банками второго
уровня, а также
вклады в данном банке
(за исключением
ипотечных облигаций)
10 %
10 %
не более
35 % от
размера
собственного
капитала
данного
банка (за
исключением
финансовых
агентств и
ипотечных
облигаций)
не более
25 % от
размера
собственного
капитала
данного
эмитента (за
исключением
финансовых
агентств,
ипотечных
облигаций,
инфраструк-
турных обли-
гаций и
облигаций,
выпущенных
под гарантии
финансового
агентства)
или не более
25 % от
общего
объема
облигаций
одной эми-
ссии данного
эмитента (в
зависи-
мости от
того, какая
из указанных
величин
является
наименьшей)
не более
10 % от
общего коли-
чества
акций
данного
эмитента
6

3. Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі болып табылмайтын эмитент облигациясы, оның ішінде шетел эмитентінің облигациясы
10%
10%
осы эмитенттің меншікті капиталы мөлшерінің 25%  астам емес (қаржылық агенттіктер мен ипотекалық облигацияларды, қаржылық агенттіктің кепілдемесімен шығарылған инфрақұрылымдық облигациялар мен облигацияларды қоспағанда) немесе осы эмитенттің бір эмиссиясы облигациясының жалпы санының  25% астам емес
7

3. Облигации
эмитента, не
являющегося банком
второго уровня
Республики
Казахстан, в том
числе облигации
иностранного эмитента
10 %
10 %
не более
25 % от
размера
собственного
капитала
данного
эмитента (за
исключением
финансовых
агентств,
ипотечных
облигаций,
инфраструк-
турных обли-
гаций и
облигаций,
выпущенных
под гарантии
финансового
агентства)
или не более
25 % от
общего
объема
облигаций
одной
эмиссии
данного
эмитента (в
зависимости
от того,
какая из
указанных
величин
является
наименьшей)
7

4. Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкі болып табылмайтын эмитент акциясы, оның ішінде шетел эмитентінің акциялары
15% (+ 1-3%)
15%
Осы эмитент дауыс беруші акцияларының жалпы санының 10%-інен кем
Екінші деңгейдегі банк болып табылмайтын эмитент облигациясындағы ұйым инвестициясының жиынтық мөлшерімен есеп айырысу кезінде облигацияның номиналды құны пайдаланылады.
Акция эмитентіндегі ұйым инвестициясының жиынтық мөлшерімен есеп айырысу барысында 3 айдан астам емес мерзім ішінде белгіленген мәннен 1-3 процент асыруға болады.
Бір эмитенттің мемлекеттік емес бағалы қағаздарындағы ұйым инвестициясының жиынтық мөлшерімен есеп айырысу кезіндегі бір екінші деңгейдегі банктегі салымдар:
1) Қазақстан Республикасының резиденті-банктің меншікті капиталы (эмитенті) банк заңнамасымен немесе акционерлік қоғамдар туралы заңнамаға сәйкес баспасөз басылымында жарияланған не листингтік рәсімдерге сәйкес бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушы ұсынған оның соңғы тоқсандық балансының негізінде айқындалады;
2) Reuters немесе Bloomberg V. L. Р. ақпарат талдау жүйелерінде немесе интернет желісіндегі бағалы қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушысының сайтында, осы бағалы қағаздар белгіленетін сауда жүйесінде немесе осы бағалы қағаздар эмитентінің сайтында орналастырылған шетел эмитентінің меншікті капиталы оның соңғы тоқсандық балансының негізінде айқындалады;
3) бір-бірімен қатынас бойынша аффилиирленген банктер бір банк есебінде танылады. Банктің меншікті капиталы мөлшерінің 35 процентінен астам емес инвестициясының жиынтық мөлшері бөлігіндегі белгіленген шектеулер (қаржылық агенттіктер мен ипотекалық облигацияларды қоспағанда) осындай банктердің әрқайсысына қатысты қолданылады;
4) екінші деңгейдегі банктер болып табылмайтын бір-бірімен қатынас бойынша аффилиирленген эмитенттер бір эмитент есебінде танылады, бұл ретте осы эмитенттің меншікті капитал мөлшерінің 25 процентінен астам емес (қаржылық агенттіктер, ипотекалық облигацияларды, қаржылық агенттіктің кепілдемесімен шығарылған инфрақұрылымдық облигациялар мен облигацияларды қоспағанда) немесе осы эмитенттің бір эмиссиясы облигациясының жалпы көлемінің 25 процентінен астам емес (осы көрсетілген шамалардың қайсысы ең азы болғандығына байланысты) облигациялардағы және осы эмитент акцияларының жалпы санының 10 процентінен астам емес акциялардағы  инвестицияның жиынтық мөлшері бөлігіндегі шектеулер осындай эмитенттің әрқайсысына қатысты қолданылады. Осы тармақшаның қолданылуы кредиттік бюролардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларға, сондай-ақ акциялардың мемлекеттік пакеті (қатысу үлестері) "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдинг" акционерлік қоғамына берілген өзге заңды тұлғаларға және акциялардың мемлекеттік пакетін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығы "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамына берілген заңды тұлғаларға қатысты болмайды.
Ұйымдардың кассасындағы ақша қалдықтарының мөлшері күннің соңында ұйымның меншікті активінің 10 процентінен аспау керек.
Осы Қосымшамен белгіленген ұйым инвестициясының жиынтық мөлшерінің шектеулері Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шiлдедегі N 273  қаулысымен  белгіленген зейнетақы активтерін инвестициялау тәртібіне сәйкес ұйым сатып алуы мүмкін халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздарына тарамайды (Нормативтік құқықтық актілер тізілімінде N 3831 тіркелген).
Егер ұйым банктің ірі қатысушысы белгісіне абайсыздан сәйкес бола бастаса, оған банктің ірі қатысушысы белгісіне сәйкес болу фактісі анықталған сәттен бастап алпыс күн ішінде зейнетақы және өзінің меншікті активтерінің есебінен сатып алынған осы банктің акцияларын сату қажет болады.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтер
туралы ереженің 3-қосымшасы
(күні, айы, жылы форматындағы күн) соңына (зейнетақы
активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын
ұйымның ілік септігіндегі қысқаша атауы) инвестициялық
басқаруындағы (жинақтаушы зейнетақы қорының ілік
септігіндегі қысқаша атауы) зейнетақы активтерінің
бір шартты бірлігінің құны туралы есептері
(үтірден кейін екі белгімен)
Күні
Зейне-
тақы
жарна-
лары,
түскен
Басқа
қор-
лар-
дан
ауда-
рым-
дар
Алынған өсім
Касто-
диан-
банк.
тің 1
сыйа.
қысы
Төлемдер
және
аудармалар
Анық.
тал.
ғанға
де.
йін.
гі
сома.
лар
Зейнетақы
жарна.
ларын
уақы.
тында
аударма-
ғандығы
үшін
Зейнетақы
актив-
терін
уақытында
инвестиция-
ламағандығы
үшін
Тө-
лен-
ген
есеп-
тел-
ген
1
2
3
4
5
6
7
8
күні, айы, жылы
Жиынтығы: Х Х Х
кестенің жалғасы
Қателесіп
есепке
алынған
сомалар
бойынша
міндет-
темелер
Зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Инвести-
циялық
табыстан
комиссия-
лық сыйақы
"Таза"
зейне-
тақы
актив-
терінің
ағымда-
ғы құны
Шартты
бірлік-
тердің 2
саны
Зейнетақы
актив-
терінің
бір шартты
бірлі-
гінің  3
құны
есеп-
тел-
ген
тө-
лен-
ген
есеп-
тел-
ген
тө-
лен-
ген
9
10
11
12
13
14
15
16
Бірінші басшы (қолы)                  Бас бухгалтер (қолы)
Мөр орны
1  Қордың инвестициялық шотындағы қалдық бойынша кастодиан-банк
төлеген сыйақы (мүдде).
2  Үтірден кейін үш белгіге дейінгі дәлдікпен.
3  Үтірден кейін жеті белгіге дейінгі дәлдікпен.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтер
туралы ереженің 4-қосымшасы
Ескерту: 4-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .
(күнтізбелік жылды санмен белгілеу) жылғы
(айдың аты)-дағы (зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымның ілік септігіндегі
қысқаша атауы) инвестициялық басқаруындағы (жинақтаушы
зейнетақы қорының ілік септігіндегі қысқаша атауы)
зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа
құны туралы анықтама
(үтірден кейін екі белгімен)
Күні
Зейне-
тақы
жарна-
лары,
түскен
Басқа
қор-
лар-
дан
ауда-
рым-
дар
Алынған өсім
Кас-
то-
диан-
банк-
тің 1
сый-
ақысы
Төлемдер
және
аудармалар
Анық-
тал-
ғанға
де-
йінгі
сома-
лар
Зейнет.
ақы
жарна.
ларын
уақы.
тында
аудар.
маған-
дығы
үшін
Зейнетақы
актвитерін
уақытында
инвести-
циялама-
ғандығы
үшін
тө-
лен-
ген
есеп-
тел-
ген
1
2
3
4
5
6
7
8
күні, айы, жылы
кестенің жалғасы
Қателесіп
есепке
алынған
сомалар
бойынша
міндет-
темелер
Зейнетақы
активтері-
нен ко-
миссиялық
сыйақы
Инвес-
тициялық
табыстан
комиссиялық
сыйақы
"Таза"
зейнетақы
актив-
терінің
ағымдағы
құны
Шартты
бірлік-
тердің 2
саны
Зейнетақы
актив-
терінің
бір шартты
бірлі-
гінің 3
құны
Бір күнде есептелген зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кіріс
есеп-
тел-
ген
тө-
лен-
ген
есеп-
тел-
ген
тө-
лен-
ген
9
10
11
12
13
14
15
16
17
(күнтізбелік жылды санмен белгілеу) (3) жылғы (айдың аты)-дағы
бір шартты бірліктің орташа құны:
номиналды кіріс коэффициенті К 2
Бірінші басшы (қолы)                  Бас бухгалтер (қолы)
Мөр орны
1  Қордың инвестициялық шотындағы қалдық бойынша кастодиан-банк
төлеген сыйақы (мүдде).
2  Үтірден кейін үш белгіге дейінгі дәлдікпен.
3  Үтірден кейін жеті белгіге дейінгі дәлдікпен.
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтер
туралы ереженің 5-қосымшасы
Ескерту: 5-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .

4. Акции эмитента,
неявляющегося банком
второго уровня
Республики Казахстан,
в том числе акции
иностранного эмитента
15 %
(+ 1-3 %)
15 %
менее 10 %
от общего
количества
голосующих
акций
данного
эмитента
При расчете суммарного размера инвестиций организации в облигации эмитента, не являющегося банком второго уровня, используется номинальная стоимость облигаций.
При расчете суммарного размера инвестиций организации в акции эмитента допустимо превышение установленного значения на 1-3 процента в течение периода времени не более 3 месяцев.
При расчете суммарного размера инвестиций организации в негосударственные ценные бумаги одного эмитента, во вклады в одном банке второго уровня:
1) собственный капитал банка (эмитента) - резидента Республики Казахстан определяется на основании его последнего квартального баланса, опубликованного в печатном издании в соответствии с  банковским законодательством или законодательством об акционерных обществах, либо предоставленного организатором торгов ценными бумагами в соответствии с листинговыми процедурами;
2) собственный капитал иностранного эмитента определяется на основании его последнего квартального баланса, размещенного в информационных аналитических системах Reuters или Bloomberg V. L. Р. или в сети интернет на сайте организатора торгов ценными бумагами, в торговой системе которого котируются данные ценные бумаги, или на сайте эмитента данных ценных бумаг;
3) аффилиированные по отношению друг к другу банки признаются в качестве одного банка. Ограничение, установленное в части совокупного размера инвестиций не более 35 процентов от размера собственного капитала банка (за исключением финансовых агентств и ипотечных облигаций), применяется по отношению к каждому из таких банков. Действие настоящего подпункта не распространяется на юридические лица, являющиеся участниками кредитных бюро, а также на юридические лица, государственные пакеты акций (долей участия) которых переданы Акционерному обществу "Казахстанский холдинг по управлению государственными активами "Самрук", и юридические лица, права владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия) которых переданы Акционерному обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына";
4) аффилиированные по отношению другу к другу эмитенты, не являющиеся банками второго уровня, признаются в качестве одного эмитента, не являющегося банком второго уровня, при этом ограничения, в части совокупного размера инвестиций в облигации не более 25 процентов от размера собственного капитала данного эмитента (за исключением финансовых агентств, ипотечных облигаций, инфраструктурных облигаций и облигаций, выпущенных под гарантии финансового агентства) или не более 25 процентов от общего объема облигаций одной эмиссии данного эмитента (в зависимости от того, какая из указанных величин является наименьшей и в акции не более 10 процентов от общего количества акций данного эмитента, применяется по отношению к каждому из таких эмитентов.
Размер остатка денег в кассе организации на конец дня не должен превышать 10 процентов от собственных активов организации. Ограничения суммарного размера инвестиций организации, установленные настоящим Приложением, не распространяются на ценные бумаги международных финансовых организаций, которые могут быть приобретены организацией в соответствии с порядком инвестирования пенсионных активов, установленным  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N 273 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами нормативными правовыми актами Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре нормативных правовых актов под N 3831).
В случае если организация непреднамеренно стала соответствовать признакам крупного участника банка, ей необходимо в течение шестидесяти дней с момента обнаружения факта соответствия признакам крупного участника банка осуществить реализацию акций данного банка, приобретенных за счет пенсионных и собственных активов.
Приложение 3
к Правилам о пруденциальных
нормативах для организаций,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Расчет
стоимости одной условной единицы пенсионных активов
(сокращенное наименование накопительного пенсионного фонда в
родительном падеже), находившихся в инвестиционном управлении
(сокращенное наименование организации, осуществляющей инвестиционное
управление пенсионными активами в родительном падеже)
на конец (дата в формате дата, месяц, год)
(с двумя знаками после запятой)
Д
а
т
а
Пенси-
онные
взносы,
посту-
пило
Пере-
воды из
других
фондов
Пеня полученная
Вознаграж-
дение
банка-
кастодиана 1
Выплаты и
переводы
За не-
своевре-
менное
перечис-
ление
пенси-
онных
взносов
За не-
своевре-
менное
инвес-
тиро-
вание
пенси-
онных
активов
в
ы
п
л
а
ч
е
н
о
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
1
2
3
4
5
6
7
8
Дата, месяц, год
Итого: Х Х Х
(продолжение таблицы)
Суммы
до
выяс-
нения
Обяза-
тельст-
во по
ошибоч-
но за-
числен-
ным
суммам
Комиссионное
вознаграждение
от пенсионных
активов
Комиссионное
вознаграждение
от инвестици-
онного дохода
Текущая
стоимость
"чистых"
пенси-
онных
активов
Коли-
чество
услов-
ных
еди-
ниц 2
Стои-
мость
одной
услов-
ной
еди-
ницы
пенси-
онных
акти-
вов 3
на-
чис-
лено
выпла-
чено
начи-
слено
выпла-
чено
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Первый руководитель (подпись)    Главный бухгалтер (подпись)
Место для печати
Вознаграждение (интерес), выплаченное банком-кастодианом по остатку на инвестиционном счете Фонда.
С точностью до трех знаков после запятой.
3  С точностью до семи знаков после запятой.
Приложение 4
к Правилам о пруденциальных
нормативах для организаций,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. В приложение 4 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Справка
о средней стоимости одной условной
единицы пенсионных активов (сокращенное
наименование накопительного пенсионного фонда
в родительном падеже), находившихся в инвестиционном
управлении (сокращенное наименование организации,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами в родительном падеже) за (наименование месяца)
(цифровое обозначение календарного года) года
(с двумя знаками после запятой)
Д
а
т
а
Пенси-
онные-
взносы,
посту-
пило
Переводы
из других
фондов
Пеня полученная
Возна-
граж-
дение
банка-
касто-
диана 1
Выплаты и
переводы
За несвое-
временное
перечис-
ление
пенсионных
взносов
За несвое-
временное
инвести-
рование
пенсионных
взносов
в
ы
п
л
а
ч
е
н
о
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
1
2
3
4
5
6
7
Дата, месяц, год
Суммы
до
выяс-
нения
Обяза-
тельство
по оши-
бочно
зачи-
сленным
суммам
Комиссионное
вознаграждение
от пенсионных
активов
Комиссионное
вознаграждение
от инвести-
ционного
дохода
Текущая
стои-
мость
"чистых"
пенси-
онных
активов
Коли-
чес-
тво
усло-
вных
еди-
ниц 2
Стои-
мость
одной
услов-
ной
единицы
пенси-
онных
акти-
вов 3
Инвес-
тици-
онный
доход
по
пенси-
онным
акти-
вам,
начис-
ленный
за день
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
в
ы
п
л
а
ч
е
н
о
н
а
ч
и
с
л
е
н
о
в
ы
п
л
а
ч
е
н
о
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Средняя стоимость одной условной единицы за (наименование месяца)
(цифровое обозначение календарного года) года (3):
коэффициент номинального дохода К 2 :
Первый руководитель (подпись)    Главный бухгалтер (подпись)
Место для печати
1  Вознаграждение (интерес), выплаченное банком-кастодианом по остатку
на инвестиционном счете Фонда.
2  С точностью до трех знаков после запятой.
3  С точностью до семи знаков после запятой.
Приложение 5
к Правилам о пруденциальных
нормативах для организаций,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. В приложение 5 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).

К 1  және К 3  коэффициенттері мәнінің есептері
N
Көрсеткіш атауы
Баланс
бойынша
құны
Еске-
рілген
көлем
Есептік
құн
1.
Ақша - барлығы (жол сомасы
1.1. - 1.5):
1.1.
Баланс бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын кассадағы ақша
100%
1.2.
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктердің шоттарындағы ақша
100%
1.3
бағалы қағаздар орталық депозитарийінің шоттарындағы ақша
100%
1.4
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша
100%
1.5
бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
100%
2.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкіндегі салымдар
100%
3.
Бағалы қағаздары қор биржасының ең жоғары санаты бойынша ресми тізімге енгізілген немесе мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі "А" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "А2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) санаттарынан кем емес ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді жеке рейтингі бар резидент емес енші беруші банктердің еншілес резидент банктері болып табылатын Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар;
100%
3.1
ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар
100%
4.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес айналысқа ақша шығаруды қосқанда) (негізгі қарыз бен
есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
5.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі қор биржасының ең жоғары санаты бойынша (қор
биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамының облигацияларынан басқа) (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) ресми тізімге енгізілген ұйымдарға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
100%
6.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі қор биржасының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
7.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі "Қазақстанның даму банкі" акционерлік қоғамының облигациялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
8.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі халықаралық кредиттік рейтинг шкаласы бойынша "ВВВ" ("Standard & Poor's" және  "Fіtch" рейтинг
агенттіктерінің  жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2"
("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің
жіктелімі бойынша) кем емес ұзақ мерзімді рейтинг бағасы бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
9.
Шетел эмитенттерінің мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі "ВВВ" ("Standard & Poor's" және  "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service"рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
10.
Шетел эмитенттерінің мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі борыштық бағалы қағаздарының "ВВВ" ("Standard & Poor's" және  "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе
"Ваа2" ("Moody's Investors Service"рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар мемлекеттік емес акциялары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
11.

Расчеты значений коэффициентов К 1  и К 3
N№
Наименование показателя
Стои-
мость по балансу
Учитывае-
мый объем
Расчет-
ная сто-
имость
1.
Деньги - всего (сумма строк 1.1. - 1.5):
1.1.
деньги в кассе, не более десяти процентов от суммы активов по балансу
100 %
1.2.
деньги на счетах в банках второго уровня Республики Казахстан
100 %
1.3.
деньги на счетах в
центральном депозитарии
ценных бумаг
100 %
1.4.
деньги на счетах в
банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не
ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard &
Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации
рейтингового агентства
"Moody's Investors
Service")
100 %
1.5.
деньги на счетах в
организациях-нерезидентах,
предоставляющих банковские
услуги организациям для
осуществления операций на
организованном рынке ценных
бумаг
100 %
2.
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
100 %
3.
Вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, ценные бумаги которых включены в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории, или являющихся дочерними банками-резидентами, родительские банки - нерезиденты которых имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100 %
3-1.
Вклады в банках-
нерезидентах, которые имеют
долгосрочный и/или
краткосрочный, индиви-
дуальный рейтинг не ниже
категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard &
Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации
рейтингового агентства
"Moody's Investors
Service") с учетом сумм
основного долга и начислен-
ного вознаграждения, за
вычетом резервов на
возможные потери
100 %
4.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100 %
5.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи и облигаций акционерного общества "Банк Развития Казахстана") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
6.
Ипотечные облигации юридических лиц Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
7.
Облигации акционерного общества "Банк Развития Казахстана" (с учетом сумм основного долга и начисленного
вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
8.
Ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
9.
Негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
10.
Акции иностранных эмитентов, чьи долговые ценные бумаги имеют рейтинговую оценку не ниже "ВВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ваа2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
11.

Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі борыштық бағалы қағаздарының "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар не шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан  рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша "kzА" рейтинг бағасы бар   Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың акциялары және "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар не шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан  рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша "kzA" рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың борыштық бағалы қағаздары
100%
12.
Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі бағалы қағаздары (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
13.
Халықаралық қаржы ұйымдарының мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі бағалы қағаздары
(негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып)
100%
14.
Тазартылған қымбат металдар
100%
15.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі пайлық инвестициялық қорлардың ашық және аралық пайлары
50%
16.
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі қор биржасының ең жоғары санатынан кейінгі (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық
облигациялардан басқа) (елу процентке кемітілген негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ұйымдарға қатысы бойынша аффилирленген тұлға
болып табылмайтын (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған
бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары;
50%
16.1
бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың, бағалы қағаздар орталық депозитарийінің және акционерлері бағалы қағаздар қатысушылары болып табылатын, бағалы қағаздар рыногы инфрақұрылымының бір  бөлігі болып табылатын өзге заңды тұлғалардың ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы, елу процентке азайтылған акциялары
50%
17.
Ұйымға қатысты аффилирленген тұлға болып табылмайтын, қызметкерлер мен басқа тұлғалардың дебиторлық берешегін шегергендегі (17.1 және 17.2
жолдар сомасы) ұйымның дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегеріп)
17.1.
Ұйымға қатысты аффилирленген тұлға болып табылмайтын, қызметкерлер мен басқа тұлғалардың шарт талабы бойынша үш күн мерзімге кешіктірілген
баланстық активтер сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшердегі дебиторлық берешегін шегергендегі ұйымның дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегеріп)

Акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "kzА" по национальной шкале Standard&Poor's Республики Казахстан, обращающихся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "kzА" по национальной шкале Standard&Poor's Республики Казахстан, обращающихся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, за вычетом резервов на возможные потери
100%
12.
Инфраструктурные облигации юридических лиц Республики Казахстан (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
13.
Ценные бумаги международных финансовых организаций (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери
100%
14.
Аффинированные драгоценные металлы
100%
15.
Паи открытого и интервального паевых инвестиционных фондов, за вычетом резервов на возможные потери
50%
16.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по категории, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) (с учетом суммы основного долга и начисленного вознаграждения, уменьшенные на пятьдесят процентов), за вычетом резервов на возможные потери
50 %
16-1.
Акции организаторов торгов
с ценными бумагами,
центрального депозитария
ценных бумаг и иных
юридических лиц, являющихся
частью инфраструктуры рынка
ценных бумаг, акционерами
которых являются
профессиональные участники
рынка ценных бумаг,
уменьшенные на пятьдесят
процентов, за вычетом
резервов на возможные
потери
50 %
17.
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц (сумма строк 17.1 и 17.2)
17.1.
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более трех дней в размере, не превышающем двадцати процентов от суммы активов по балансу

100%
17.2.
Ұйымға қатысты аффилирленген тұлға болып табылмайтын, қызметкерлер мен басқа тұлғалардың шарт талабы бойынша тоқсан күн мерзімге кешіктірілген баланстық активтер сомасының он процентінен аспайтын, елу процентке кемітілген мөлшердегі дебиторлық берешегін шегергендегі ұйымның дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегеріп)
50%
18.
Ұйымның баланс құны бойынша негізгі құрал-жабдықтары (18.1-18.3 жолдар сомасы)
18.1.
Ұйымның балансы бойынша активтері сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі жеке меншіктегі жер немесе тұрақты жер пайдалану
құқығы бар жер
100%
18.2.
Ұйымның балансы бойынша активтері сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі жеке меншіктегі үй және ғимарат
100%
18.3.
Ұйымның балансы бойынша активтері сомасының бес процентінен аспайтын мөлшердегі жеке меншіктегі машиналар және жабдықтар
100%
19.
Ұйымның балансы бойынша активтері сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі бағдарламалық
қамтамасыз ету
100%
20.
Өтімді және басқа активтер
жиынтығы (1-19 жол сомасы) - ӨА
21.
Баланс бойынша міндеттемелер

100 %
17.2.
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц, просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации, уменьшенная на пятьдесят процентов
50 %
18.
Основные средства организации по балансовой стоимости (сумма строк 18.1 - 18.3)
18.1.
земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации
100 %
18.2.
здания и сооружения, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации
100 %
18.3.
машины и оборудование, находящиеся в собственности, в размере, не превышающем пяти процентов от суммы активов по балансу организации
100 %
19.
Программное обеспечение - по балансовой стоимости, в размере, не превышающем десяти процентов от суммы активов по балансу организации
100 %
20.
Итого ликвидные и прочие активы (сумма строк 1-19) - ЛА
21.
Обязательства по балансу

100%
22.
Меншікті капиталдың ең аз мөлшері
(МКАМ)
22.1
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (ЗАА)
22.2
кредит тәуекелінің
коэффициенті (k)
23.
К 1  ((20-жол - 21-жол)/22-жол);
К 1   > 1
24.
Өтімділігі жоғары активтер жиынтығы (1-14 жолдар сомасы)
25.
К4 (24-жол/22жол*0,3); К >  1
26.
Баланс бойынша активтер сомасы
Басшы         ______________________________
(аты-жөні)                (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________
(аты-жөні)                (қолы)
Мөр орны
Зейнетақы активтерiн инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға
арналған пруденциалдық нормативтер
туралы ереженің 6-қосымшасы
Ескерту: 6-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 27 мамырдағы  N 123   қаулысымен .
200__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
____________________________________________
(ұйымның атауы)
пруденциалдық нормативтердің есебіне
арналған қосымша мәліметтер
(мың теңгемен)
Белгінің N
Көрсеткіш атауы
Баланс бойынша сомасы
1
2
3

100 %
22.
Минимальный размер собственного капитала (МРСК)
22-1.
текущая стоимость
пенсионных активов (ТПА)
22-2.
коэффициент кредитного
риска (k)
23.
К 1  ((строка 20 - строка 21)/строка 22);
К 1  >= 1
24.
Итого высоколиквидных активов (сумма строк 1 - 14)
25.
К4 (строка 24/строка 22*0,3); К 4 >=1
26.
Сумма активов по балансу
Руководитель      __________________________
(фамилия, имя, отчество)     (подпись)
Главный бухгалтер __________________________
(фамилия, имя, отчество)     (подпись)
Место для печати
Приложение 6
к Правилам о пруденциальных
нормативах для организаций,
осуществляющих инвестиционное
управление пенсионными активами
Сноска. В приложение 6 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27 мая 2006 года N  123  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
Дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов
по состоянию на "___"__________200___ года
______________________________________________________
(наименование Организации )
N приз-
нака
Наименование показателя
Сумма
по балансу
1
2
3

8001
Жеке меншіктегі немесе тұрақты жер пайдалану құқығы бар жер
8002
Жеке меншіктегі үйлер мен ғимараттар
8003
Жеке меншіктегі машиналар мен жабдықтар
8004
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
8005
Басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын, қызметкерлер мен басқа тұлғалардың шарт талабы бойынша үш күн мерзімге кешіктірілген дебиторлық берешегін шегергендегі Басқарушының балансы бойынша активтер сомасының жиырма процентінен аспайтын мөлшердегі ұйымның дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі)
8006
Басқарушыға қатысты аффилиирленген тұлға болып табылмайтын, қызметкерлер мен басқа тұлғалардың шарт талабы бойынша тоқсан күн мерзімге кешіктірілген дебиторлық берешегін шегергендегі Басқарушының балансы бойынша активтер сомасының он процентінен аспайтын мөлшердегі ұйымның дебиторлық берешегі (мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі)
8007
Басқа дебиторлық берешек (мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі)
8008
Тазартылған қымбат металдар
8009
Бағдарламалық қамтамасыз ету
8010
Басқа материалдық емес активтер

8001
Земля, находящаяся в собственности или на праве постоянного землепользования
8002
Здания и сооружения, находящиеся в собственности
8003
Машины и оборудование, находящиеся в собственности
8004
Прочие основные средства
8005
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц просроченная по условиям договора на срок не более трех дней
8006
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери) юридических лиц, не являющихся по отношению к организации аффилиированными лицами, за вычетом дебиторской задолженности работников и других лиц просроченная по условиям договора на срок не более девяносто дней
8007
Прочая дебиторская задолженность (за вычетом резервов на возможные потери)
8008
Аффинированные драгоценные металлы
8009
Программное обеспечение
8010
Прочие нематериальные активы

8011
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі қор биржасының ең жоғары санаты бойынша (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигациялардан және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигацияларынан басқа) (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) ресми тізімге енгізілген Басқарушыға қатысы бойынша аффилиирленген тұлға болып табылмайтын Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары;

8011
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по наивысшей категории (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи и облигаций акционерного общества "Банк Развития Казахстан") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери

8012
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі қор биржасының ең жоғары санатынан кейінгі (қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ипотекалық облигациялардан басқа) (елу процентке кемітілген негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып) қор биржасының ресми тізіміне енгізілген ұйымдарға қатысы бойынша аффилирленген тұлға болып табылмайтын (оның ішінде басқа мемлекеттердің заңдарына сәйкес шығарылған бағалы қағаздар) Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың эмиссиялық бағалы қағаздары;

8012
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан (в том числе ценные бумаги, выпущенные в соответствии с законодательством других государств), не являющихся аффилиированными лицами по отношению к организации, включенные в официальный список фондовой биржи по категории, следующей за наивысшей (за исключением ипотечных облигаций, включенных в официальный список фондовой биржи) (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери

8013
Мүмкін жоғалтудың резервін шегергендегі борыштық бағалы қағаздарының "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар не шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша "kzА" рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың акциялары және "ВВ" ("Standard & Poor's" және "Fіtch" рейтинг агенттіктерінің жіктелімі бойынша) немесе "Ваа2" ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктелімі бойынша) кем емес рейтинг бағасы бар не шет мемлекеттердің немесе Қазақстан Республикасының ұйымдасқан рыногында айналыстағы Қазақстан Республикасының "Standard & Poor's" ұлттық шкаласы бойынша "kzА" рейтинг бағасы бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғалардың борыштық бағалы қағаздары

8013
Акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "kzА" по национальной шкале обращающихся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, и долговые ценные шкале Standard&Poor's Республики Казахстан, обращающейся бумаги юридических лиц Республики Казахстан, имеющие рейтинговую оценку не ниже "ВВ" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Ва2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service"), или рейтинговую оценку "kzА" по национальной шкале Standard&Poor's Республики Казахстан, обращающихся на организованных рынках иностранных государств или Республики Казахстан, за вычетом резервов на возможные потери

8014
Басқа бағалы қағаздар
8015
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша
8016
Бағалы қағаздар орталық
депозитарийінің шоттарындағы ақша
8017
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша

8014
Прочие ценные бумаги
8015
Деньги на счетах в банках второго
уровня Республики Казахстан
8016
Деньги на счетах в центральном
депозитарии ценных бумаг
8017
Деньги на счетах в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг
не ниже категории "А" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor's"
и "Fitch") или "А2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody's
Investors Service")

8018
Бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында операцияларды жүзеге асыру үшін ұйымдарға банктік қызметті көрсететін резидент емес-ұйымдар шоттарындағы ақша
Басшы         ______________________________
(аты-жөні)                (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________
(аты-жөні)                (қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2005 жылғы 26 қарашадағы
N 412 қаулысына 2-қосымша
Күші жойылды деп танылған нормативтік
құқықтық актілердің және нормативтік
құқықтық акті құрылымдық бөлігінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1330 тіркелген);
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтер" нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2001 жылғы 16 қарашадағы N 434  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1690 тіркелген);
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде  N 1330 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер" нұсқаулығын бекiту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 31 сәуірдегі N 134  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2334 тіркелген);
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1330 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" 2003 жылғы 4 тамыздағы N 284  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2472 тіркелген);

8018
Деньги на счетах в организациях-
нерезидентах, предоставляющих банковские
услуги организациям для осуществления
операций на организованном рынке ценных
бумаг
Руководитель      __________________________
(фамилия, имя, отчество)       (подпись)
Главный бухгалтер __________________________
(фамилия, имя, отчество)       (подпись)
Место для печати
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 26 ноября 2005 года N 412
Перечень
нормативных правовых актов и структурной части
нормативного правового акта, признаваемых утратившими силу
1.  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1330);
2.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 434 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "Об утверждении Инструкции "Пруденциальные нормативы для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" от 15 ноября 2000 года N 87" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1690);
3.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 134 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Инструкции "Пруденциальные нормативы для организаций, осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1330" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2334);
4.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 284 "О внесении дополнения и изменения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1330" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2472);

5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1330 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту жөнінде" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 487  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2666 тіркелген, 2004 жылғы 28 қаңтардағы N 16 (24326) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған);
6. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 378  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3424 тіркелген);
7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережені бекіту туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 87 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" 2005 жылғы 19 сәуірдегі N 133  қаулысы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3636 тіркелген);
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 қаулысының  2 тармағы  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген).

5.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 487 "О внесении дополнения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1330" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2666, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 28 января 2004 года N 16 (24326);
6.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 378 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3424);
7.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19 апреля 2005 года N 133 "О внесении дополнения и изменения в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года N 87 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3636);
8. Пункт 2  постановления  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868).