Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу және олардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 20 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 31 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4068
Нормативтік құқықтық актілерді "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне лицензиялау және шоғырландырылған қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күшін жойғандығын тану және өзгерістер енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2004 жылы 12 маусымдағы N 159  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2955 тіркелген):
1 және 2-тармақтар алынып тасталсын;
2) күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 385 қаулысымен (04.02.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 385 қаулысымен (04.02.2012 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулының  қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Заң департаменті (Байсынов М.Б.):
1) осы қаулы қабылданған күнінен бастап жеті күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жіберсін;
2) осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы
мен қаржы ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі Басқармасының

О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан от 9 января 2006 года № 20. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2006 года № 4068
В целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с  Законом  Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативные правовые акты по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций следующие изменения:
1) в  постановление  Правления Агентства от 12 июня 2004 года N 159 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам согласования руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2955):
пункты 1 и 2 исключить;
2) утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 385 (вводится в действие с 04.02.2012).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 385 (вводится в действие с 04.02.2012).
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Юридическому департаменту (Байсынов М.Б.):
1) в семидневный срок со дня принятия настоящего постановления довести его до сведения Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня введения в действие настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций

2006 жылы 9 қаңтардағы N 20 қаулысына
Қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылған
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беру және келісім беруден бас тарту ережесін бекіту туралы" 2000 жылы 31 қаңтардағы N 15  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 1073 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2000 жылы 31 қаңтардағы N 15 қаулысымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беру және келісім беруден бас тарту ережесіне өзгерістер мен толықтыруларды бекіту туралы" 2001 жылы 20 сәуірдегі N 107  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1533 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына бақылау жасау құқығын иемденуге рұқсат беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылы 3 маусымдағы N 207  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1906 тіркелген, 2002 жылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, N 45-46).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1073 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары мен өкілдіктерін ашуға келісім беру және келісім беруден бас тарту ережесін бекіту туралы" 2000 жылы 31 қаңтардағы N 15 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы" 2002 жылы 26 қарашадағы N 470  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2112 тіркелген).
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктерді лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2003 жылы 27 қазандағы N 380  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2589 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 1906 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына бақылау жасау құқығын иемденуге рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" 2002 жылы 3 маусымдағы N 207 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылы 2 желтоқсандағы N 416  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2638 тіркелген).

от 9 января 2006 года N 20
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15 "Об утверждении Правил выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1073).
2.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года N 107 "Об утверждении изменений и дополнений в Правила выдачи и отказа в выдаче согласия на открытия филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1533).
3.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 207 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на приобретение права контроля над страховой (перестраховочной) организацией" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 1906, опубликованное в 2002 году в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, N 45-46).
4.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 470 "О внесении дополнений и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2000 года N 15 "Об утверждении Правил выдачи и отказа в выдаче согласия на открытие филиалов и представительств страховых (перестраховочных) организаций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1073" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2112).
5.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года N 380 "Об утверждении Правил лицензирования кредитных товариществ" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2589).
6.  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 416 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 207 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на приобретение права контроля над страховой (перестраховочной) организацией", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 1906" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2638).

7. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Ломбардтарды ашу, қызметін лицензиялау, реттеу, тоқтату және олардың басшы қызметкерлерін келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылы 16 ақпандағы N 43  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2765 тіркелген, 2004 жылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, N 29-32).
8. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктерге арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы" 2004 жылы 12 шілдедегі N 199  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде
N 2994 тіркелген, 2004 жылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, N 41-44).
9. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының "Cақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына бақылау жасау құқығын иеленуге рұқсат беру ережесін бекіту туралы" 2002 жылы 3 маусымдағы N 207 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылы 27 қарашадағы N 323  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3311 тіркелген, 2005 жылы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, N 3-8).
10. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Ломбардтарды ашу, қызметін лицензиялау, реттеу, тоқтату ережесін бекіту туралы" 2005 жылы 26 ақпандағы N 43 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылы 26 наурыздағы N 97  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3579 тіркелген).
11. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктерге арналған пруденциалдық нормативтерді, сондай-ақ олардың орындалуы жөніндегі есептердің нысандарын және ұсыну мерзімін белгілеу туралы" 2004 жылы 12 шілдедегі N 199 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылы 25 маусымдағы N 228  қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3749 тіркелген).

7.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года N 43 "Об утверждении Правил лицензирования, регулирования, прекращения деятельности ломбардов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2765, опубликованное в 2004 году в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, N 29-32).
8.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 199 "Об установлении пруденциальных нормативов для кредитных товариществ, а также форм и сроков представления отчета об их выполнении" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2994, опубликованное в 2004 году в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, N 41-44).
9.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 323 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 июня 2002 года N 207 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на приобретение права контроля над страховой (перестраховочной) организацией" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3311, опубликованное в 2005 году в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, N 3-8).
10.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 97 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 16 февраля 2004 года N 43 "Об утверждении Правил открытия, лицензирования, регулирования, прекращения деятельности ломбардов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3579).
11.  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года N 228 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июля 2004 года N 199 "Об установлении пруденциальных нормативов для кредитных товариществ, а также форм и сроков представления отчета об их выполнении" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3749).