Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 43 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4157. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 178 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.09.2014 № 178 (01.07.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап Қазақстан Республикасының мынадай нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 332 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3336 тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компаниялардың есебін ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 332 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2005 жылғы 28 мамырдағы N 161 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3707 тіркелген).
4. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттіктің мүдделi бөлiмшелерiне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, ипотекалық ұйымдарға және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жiберсiн.

Об утверждении Правил предоставления отчетности ипотечными организациями
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 43. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2006 года № 4157. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 178
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.09.2014 № 178 (вводится в действие с 01.07.2015).
В целях приведения нормативных правовых актов, регулирующих деятельность организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, в соответствие с законодательством Республики Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности ипотечными организациями.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 февраля 2006 года.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу следующие нормативные правовые акты Республики Казахстан:
1) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 332 "Об утверждении Правил представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3336);
2) постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2005 года N 161 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 332 "Об утверждении Правил представления отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3707).
4. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, ипотечных организаций и объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Қ.М. Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
N 43 қаулысымен бекітілген
Ипотекалық ұйымдардың есеп беру ережесі
Осы Ереже "Жылжымайтын мүлік ипотекасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-3-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және ипотекалық ұйымдардың қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) есеп беру тізбесін, нысандарын, мерзімін және тәртібін белгілейді.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2011.10.28 № 170 Қаулысымен.
1. Ипотекалық ұйымдардың есебіне мыналар жатады:
1) Ереженің 1-қосымшасына сәйкес баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар жөніндегі есеп;
2) Ереженің 2-қосымшасына сәйкес берілген заемдар туралы есеп;
3) Ереженің 3-қосымшасына сәйкес ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп;
4) Ереженің 4-қосымшасына сәйкес заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар құрылымы туралы есеп;
5) Ереженің 5-қосымшасына сәйкес бағалы қағаздар туралы есеп;
6) Ереженің 6-қосымшасына сәйкес «кері РЕПО» және «РЕПО» операциясы» операцияларының құрылымы туралы есеп;
7) Ереженің 7-қосымшасына сәйкес екінші деңгейдегі банктердегі салымдар құрылымы туралы есеп жатады;
8) Ереженің 8-қосымшасына сәйкес тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есеп;
9) Ереженің 9-қосымшасына сәйкес заемдар бойынша мерзімі ұзартылған борыш туралы есеп;
10) Ереженің 10-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп;
11) Ереженің 11-қосымшасына сәйкес ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

5. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года N 43
Правила
представления отчетности ипотечными организациями
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 декабря 1995 года "Об ипотеке недвижимого имущества", Законом Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и устанавливают перечень, формы, сроки и порядок представления отчетности ипотечными организациями в Комитет по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган).
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
1. Отчетность ипотечных организаций включает в себя:
1) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах в соответствии с приложением 1 к Правилам;
2) отчет о предоставленных займах в соответствии с приложением 2 к Правилам;
3) отчет об обслуживании ипотечных займов в соответствии с приложением 3 к Правилам;
4) отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц в соответствии с приложением 4 к Правилам;
5) отчет о ценных бумагах в соответствии с приложением 5 к Правилам;
6) отчет о структуре операций «обратное РЕПО» и «Операция «РЕПО» в соответствии с приложением 6 к Правилам;
7) отчет о структуре вкладов в банках второго уровня в соответствии с приложением 7 к Правилам;
8) отчет об основных источниках привлеченных денег в соответствии с приложением 8 к Правилам;
9) отчет о просроченной задолженности по займам в соответствии с приложением 9 к Правилам;
10) отчет о сделках с лицами, связанными с ипотечной организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 10 к Правилам;
11) реестр лиц, связанных с ипотечной организацией особыми отношениями в соответствии с приложением 11 к Правилам.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Ипотекалық ұйымдар уәкілетті органға есептілікті ай сайын - Ереженің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-қосымшаларына сәйкес есептік айдан кейінгі айдың оныншы жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірмей береді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Ипотекалық ұйымдар есепті уәкілетті органға электронды және қағаз тасымалдағышта береді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
4. Электрондық тасымалдағыштағы есептер құпиялылығын және ұсынылатын деректердің түзетілмейтіндігін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткізілуіне кепілдік беретін көлік жүйесін пайдаланумен ұсынылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
5. Есептегі деректер ұлттық валютамен - теңгемен көрсетіледі.
6. Есепті жасаған кезде қолданылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Есепте бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүзге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
7. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
8. Есептілік есепті күнгі жағдай бойынша қағаз тасымалдағышта ипотекалық ұйымның бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам), бас бухгалтері қол қойып мөрмен куәландырылады және банктік емес ипотекалық ұйымда сақталады.
Ипотекалық ұйымы уәкілетті органның талап етуі бойынша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күннен кешіктірмей белгілі бір күнгі жағдай бойынша есептілікті қағаз тасымалдағышта ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
9. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердің қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестігін ипотекалық ұйымның бірінші басшысы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қамтамасыз етеді.

2. Ипотечные организации представляют отчетность в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 18.00 часов времени города Астаны десятого рабочего дня, следующего за отчетным месяцем, согласно приложениям 12345678910 и 11 к Правилам.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ипотечные организации представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном носителе.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
4. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
5. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
6. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге, в отчете округляется до нуля, а сумма равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
7. Исключен постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
8. Отчетность на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем ипотечной организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится в ипотечной организации.
По требованию уполномоченного органа ипотечная организация не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
9. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем ипотечной организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
9-1. Есептілікке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігіне байланысты, ипотекалық ұйым есептілікті ұсынған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш ұсынады.
Ипотекалық ұйымы ұсынған есептілікте толық емес және (немесе) шынайы емес ақпаратты анықтаған кезде уәкілетті орган ол жайында ипотекалық ұйымға хабарлайды. Ипотекалық ұйым уәкілетті орган хабарлаған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып пысықталған есептілікті ұсынады.
Ескерту. Ереже 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
10. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2006.10.27 N 228 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз),
2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт
күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі), 2008.11.28 N 205 ;
2009.04.29 N 95 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.06.01 N 74, 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi), 2011.03.11 № 28 (2011.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.10.28 № 170 Қаулыларымен.
___________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
20 __ жылғы "__"________ жағдай бойынша
баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есебі

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
9-1. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, ипотечная организация в течение трех рабочих дней со дня представления отчетности представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной ипотечной организацией, уполномоченный орган уведомляет об этом ипотечную организацию. Ипотечная организация не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
10. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности ипотечными
организациями
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27.10.2006 N 231 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 28.11.2008 N 205 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 29.04.2009 N 95; от 01.06.2010 № 74 (порядок введения в действие см. п. 2); от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК); от 11.03.2011 № 28 (вводится в действие с 01.07.2011); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
___________________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" _____________ 20 __ года

1. Активтердің, міндеттемелердің және меншікті капиталдың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп
(мың теңгемен)
Шоттар
№№
Шоттар, баланстық шоттар және оларға қосалқы шоттар сыныптарының, топтарының атаулары
Сомасы
I сынып - АКТИВТЕР
1000
Ақша
1001
Кассадағы қолма-қол ақша
1002
Жолдағы банкноталар мен монеталар
1003
Айырбастау пункттеріндегі қолма-қол ақша
1004
Кешкі кассадағы қолма-қол ақша
1005
Банкоматтардағы және электрондық терминалдардағы қолма-қол ақша
1006
Жолдағы жол жүру чектеріндегі ақша
1007
Қымбат металдардан жасалған монеталар, кассада
1008
Жол чектеріндегі ақша
1009
Қымбат емес металдардан жасалған коллекциялық монеталар, кассада
1010
Тазартылған қымбат металдар
1011
Тазартылған қымбат металдар
1012
Жолдағы тазартылған қымбат металдар
1013
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар
1050
Корреспонденттік шоттар
1051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шот
1052
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар
1053
Ипотекалық ұйымдардың банктердегі ағымдағы шоттары
1054
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттары мен ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне талаптар
1101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар (бір түнге)
1102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі талап етуге дейінгі салымдар
1103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі мерзімдік салымдар
1104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер
1105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1106
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1150
Айналысқа шығарғанға дейінгі ұлттық валютадағы банкноталар
1150
Айналысқа шығарғанға дейінгі ұлттық валютадағы банкноталар
1200
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
1201
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар
1202
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен берешек
1205
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін сатып алынған бағалы қағаздар бойынша дисконт
1206
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін сатып алынған бағалы қағаздар бойынша сыйлықақы
1208
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздардың әділ құнын оң түзету шоты

1. Отчет об остатках на балансовых счетах активов, обязательств и собственного капитала
Сноска. Таблица 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
(в тысячах тенге)
№№
счетов
Наименования классов, групп счетов, балансовых счетов и субсчетов к ним
Сумма
I класс - AКТИВЫ
1000
Деньги
1001
Наличность в кассе
1002
Банкноты и монеты в пути
1003
Наличность в обменных пунктах
1004
Наличность в вечерней кассе
1005
Наличность в банкоматах и электронных терминалах
1006
Деньги в дорожных чеках в пути
1007
Монеты, изготовленные из драгоценных металлов, в кассе
1008
Деньги в дорожных чеках
1009
Коллекционные монеты, изготовленные из недрагоценных металлов, в кассе
1010
Аффинированные драгоценные металлы
1011
Аффинированные драгоценные металлы
1012
Аффинированные драгоценные металлы в пути
1013
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах
1050
Корреспондентские счета
1051
Корреспондентский счет в Национальном Банке Республики Казахстан
1052
Корреспондентские счета в других банках
1053
Текущие счета ипотечных организаций в банках
1054
Резервы (провизии) на покрытие убытков по корреспондентским счетам в
других банках и текущим счетам ипотечных организаций
1100
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
1101
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан (на одну ночь)
1102
Вклады до востребования в Национальном Банке Республики Казахстан
1103
Срочные вклады в Национальном Банке Республики Казахстан
1104
Обязательные резервы в Национальном Банке Республики Казахстан
1105
Дисконт по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1106
Премия по вкладам, размещенным в Национальном Банке Республики Казахстан
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1150
Банкноты национальной валюты до выпуска в обращение
1200
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или
убыток
1201
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или
убыток
1202
Просроченная задолженность по ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
1205
Дисконт по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
1206
Премия по приобретенным ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
1208
Счет положительной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг,
учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток

1209
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздардың әділ құнын теріс түзету шоты
1250
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
1251
Басқа банктерде орналастырылған салымдар (бір түнге)
1252
Басқа банктерде орналастырылған талап етуге дейінгі салымдар
1253
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір айға дейін)
1254
Басқа банктерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар (бір жылға дейін)
1255
Басқа банктерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
1256
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымдар
1257
Салымдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1259
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтер (провизиялар)
1260
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын оң түзету шоты
1261
Басқа банктерде орналастырылған мерзімді салымның құнын теріс түзету шоты
1262
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын оң түзету шоты
1263
Басқа банктерде орналастырылған шартты салымның құнын теріс түзету шоты
1264
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым
1265
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша дисконт
1266
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша сыйлықақы
1267
Банктің және ипотекалық ұйымның міндеттемелерін қамтамасыз ету ретінде берілген ақшаны (қардарлық, қарымжы) сақтау шоты
1300
Басқа банктерге берілген заемдар
1301
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары бойынша овердрафт заемдары
1302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдар
1303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары
1304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдар
1305
Басқа банктерге қаржы лизингі
1306
Заемдар бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1309
Қаржы лизингі бойынша басқа банктердің мерзімі өткен берешегі
1310
Басқа банктерге берілген заем құнын оң түзету шоты
1311
Басқа банктерге берілген заем құнын теріс түзету шоты
1312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт
1313
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша сыйлықақы
1319
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтер (провизиялар)
1320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі
1321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары
1322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдар
1323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар

1209
Счет отрицательной корректировки справедливой стоимости ценных бумаг,
учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток
1250
Вклады, размещенные в других банках
1251
Вклады, размещенные в других банках (на одну ночь)
1252
Вклады до востребования, размещенные в других банках
1253
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного месяца)
1254
Краткосрочные вклады, размещенные в других банках (до одного года)
1255
Долгосрочные вклады, размещенные в других банках
1256
Условные вклады, размещенные в других банках
1257
Просроченная задолженность других банков по вкладам
1259
Резервы (провизии) по вкладам, размещенным в других банках
1260
Счет положительной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного
в других банках
1261
Счет отрицательной корректировки стоимости срочного вклада, размещенного
в других банках
1262
Счет положительной корректировки стоимости условного вклада, размещенного
в других банках
1263
Счет отрицательной корректировки стоимости условного вклада, размещенного
в других банках
1264
Вклад, являющийся обеспечением обязательств банка, ипотечной организации
и акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
1265
Дисконт по вкладам, размещенным в других банках
1266
Премия по вкладам, размещенным в других банках
1267
Счет хранения денег, переданных в качестве обеспечения (заклад, задаток)
обязательств банка и ипотечной организации
1300
Займы, предоставленные другим банкам
1301
Займы овердрафт по корреспондентским счетам других банков
1302
Краткосрочные займы, предоставленные другим банкам
1303
Займы овернайт, предоставленные другим банкам
1304
Долгосрочные займы, предоставленные другим банкам
1305
Финансовый лизинг другим банкам
1306
Просроченная задолженность других банков по займам
1309
Просроченная задолженность других банков по финансовому лизингу
1310
Счет положительной корректировки стоимости займа, предоставленного другим
банкам
1311
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, предоставленного другим
банкам
1312
Дисконт по займам, предоставленным другим банкам
1313
Премия по займам, предоставленным другим банкам
1319
Резервы (провизии) по займам и финансовому лизингу, предоставленным
другим банкам
1320
Займы и финансовый лизинг, предоставленные организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1321
Займы овердрафт, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
1322
Краткосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
1323
Долгосрочные займы, предоставленные организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций

1657
Жалға алынған ғимараттар бойынша күрделі шығындар
1658
Көлік құралдары
1659
Материалдық емес активтер
1660
Құрылатын (әзірленетін) материалдық емес активтер
1661
Гудвилл
1662
Инвестициялық мүлік
1692
Үйлер мен ғимараттар бойынша есептелген амортизация
1693
Компьютерлік жабдық бойынша есептелген амортизация
1694
Басқа негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1695
Қаржы лизингі бойынша алынған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1696
Жалға беруге арналған негізгі құралдар бойынша есептелген амортизация
1697
Жалға алынған ғимараттар бойынша күрделі шығындар бойынша есептелген амортизация
1698
Көлік құралдары бойынша есептелген амортизация
1699
Материалдық емес активтер бойынша есептелген амортизация
1700
Сыйақы алуға байланысты есептелген кірістер
1705
Корреспонденттік шоттар бойынша есептелген кірістер
1710
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1725
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша есептелген кірістер
1726
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1727
Металл шоттарда орналастырылған тазартылған қымбат металдар бойынша есептелген кірістер
1728
Банктің, ипотекалық ұйымның және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салым бойынша есептелген кірістер
1730
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1731
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1733
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1734
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1735
Бас офис пен оның филиалдары арасындағы есеп айырысулар бойынша есептелген кірістер
1740
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша есептелген кірістер
1741
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен сыйақы
1744
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1745
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1746
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша есептелген кірістер
1747
Капиталға және реттелген борышқа инвестициялар бойынша есептелген кірістер
1748
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша есептелген кірістер
1749
Басқа мерзімі өткен сыйақы
1750
Бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен сыйақы
1752
Есепке алынған вексельдер бойынша есептелген кірістер

1657
Капитальные затраты по арендованным зданиям
1658
Транспортные средства
1659
Нематериальные активы
1660
Создаваемые (разрабатываемые) нематериальные активы
1661
Гудвилл
1662
Инвестиционное имущество
1692
Начисленная амортизация по зданиям и сооружениям
1693
Начисленная амортизация по компьютерному оборудованию
1694
Начисленная амортизация по прочим основным средствам
1695
Начисленная амортизация по основным средствам, полученным по финансовому
лизингу
1696
Начисленная амортизация по основным средствам, предназначенным для сдачи
в аренду
1697
Начисленная амортизация по капитальным затратам по арендованным зданиям
1698
Начисленная амортизация по транспортным средствам
1699
Начисленная амортизация по нематериальным активам
1700
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
1705
Начисленные доходы по корреспондентским счетам
1710
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в  Национальном Банке
Республики Казахстан
1725
Начисленные доходы по вкладам, размещенным в других банках
1726
Просроченное вознаграждение по вкладам, размещенным в других банках
1727
Начисленные доходы по аффинированным драгоценным металлам, размещенным
на металлических счетах
1728
Начисленные доходы по вкладу, являющемуся обеспечением обязательств
банка, ипотечной организации и акционерного общества "Банк Развития
Казахстана"
1730
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
другим банкам
1731
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
1733
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций
1734
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
1735
Начисленные доходы по расчетам между головным офисом и его филиалами
1740
Начисленные доходы по займам и финансовому лизингу, предоставленным
клиентам
1741
Просроченное вознаграждение по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
1744
Начисленные доходы по ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
1745
Начисленные доходы по ценным бумагам, удерживаемым до погашения
1746
Начисленные доходы по ценным бумагам, имеющимся в наличии для продажи
1747
Начисленные доходы по инвестициям в капитал и субординированный долг
1748
Начисленные доходы по операциям "обратное РЕПО" с ценными бумагами
1749
Прочее просроченное вознаграждение
1750
Просроченное вознаграждение по ценным бумагам
1752
Начисленные доходы по учтенным векселям

1753
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша есептелген кірістер
1755
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша есептелген кірістер
1756
Басқа операциялар бойынша есептелген кірістер
1757
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша есептелген кірістер
1790
Сыйақылар мен шығыстарды алдын ала төлеу
1792
Алынған заемдар мен салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
1793
Болашақ кезеңдердің шығыстары
1799
Басқа алдын ала төлемдер
1810
Есептелген комиссиялық кірістер
1811
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1813
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1814
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1815
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1816
Кепілдіктері бар операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1818
Басқа есептелген комиссиялық кірістер
1820
Төлем құжаттарының акцептісі үшін есептелген комиссиялық кірістер
1821
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1822
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша есептелген комиссиялық кірістер
1823
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1824
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1825
Инкассация бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1826
Тазартылған қымбат металдарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1827
Сейф операциялары бойынша қызмет көрсету үшін есептелген комиссиялық кірістер
1830
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1831
Аударым операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1833
Бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1834
Шетел валютасын сатып алу-сату бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1835
Сенімгерлік операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1836
Берілген кепілдіктер бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1838
Басқа мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1840
Төлем құжаттарының акцептісі үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1841
Кассалық операциялар бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1842
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1843
Форфейтинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер

1753
Начисленные доходы по операциям с производными финансовыми инструментами
1755
Начисленные доходы по финансовым активам, переданным в доверительное
управление
1756
Начисленные доходы по прочим операциям
1757
Начисленные доходы по прочим долговым инструментам в категории "займы и
дебиторская задолженность"
1790
Предоплата вознаграждения и расходов
1792
Предоплата вознаграждения по полученным займам и вкладам
1793
Расходы будущих периодов
1799
Прочие предоплаты
1810
Начисленные комиссионные доходы
1811
Начисленные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1813
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1814
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1815
Начисленные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1816
Начисленные комиссионные доходы за услуги по операциям с гарантиями
1818
Начисленные прочие комиссионные доходы
1820
Начисленные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1821
Начисленные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1822
Начисленные комиссионные доходы по документарным расчетам
1823
Начисленные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям
1824
Начисленные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1825
Начисленные комиссионные доходы за услуги по инкассации
1826
Начисленные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже аффинированных
драгоценных металлов
1827
Начисленные комиссионные доходы за услуги по сейфовым операциям
1830
Просроченные комиссионные доходы
1831
Просроченные комиссионные доходы за услуги по переводным операциям
1833
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже ценных бумаг
1834
Просроченные комиссионные доходы за услуги по купле-продаже иностранной
валюты
1835
Просроченные комиссионные доходы за услуги по доверительным операциям
1836
Просроченные комиссионные доходы за услуги по выданным гарантиям
1838
Просроченные прочие комиссионные доходы
1840
Просроченные комиссионные доходы за акцепт платежных документов
1841
Просроченные комиссионные доходы за услуги по кассовым операциям
1842
Просроченные комиссионные доходы по документарным расчетам
1843
Просроченные комиссионные доходы за услуги по форфейтинговым операциям

1844
Факторинг операциялары бойынша қызмет көрсету үшін мерзімі өткен комиссиялық кірістер
1850
Басқа дебиторлар
1851
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша есеп айырысулар
1852
Бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларымен есеп айырысулар
1853
Акционерлермен есеп айырысулар (дивидендтер бойынша)
1854
Қызметкерлермен есеп айырысулар
1855
Құжаттамалық есеп айырысулар бойынша дебиторлар
1856
Күрделі салымдар бойынша дебиторлар
1857
Кейінге қалдырылған салық активтері
1858
Шетел валютасы бойынша қысқа валюталық позиция
1859
Теңгемен шетел валютасының қарсы құны (ұзын валюталық позицияның)
1860
Банктік қызмет бойынша басқа дебиторлар
1861
Кепілдіктер бойынша дебиторлар
1864
Акцептелген вексельдер үшін клиентке қойылатын талаптар
1867
Негізгі емес қызмет бойынша басқа дебиторлар
1870
Басқа транзиттік шоттар
1873
Тазартылған қымбат металдар бойынша қысқа позиция
1874
Теңгемен тазартылған қымбат металдардың қарсы құны (тазартылған қымбат металдар бойынша ұзын позицияның)
1876
Басқа банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1877
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1878
Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
1879
Есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
1880
Секьюритилендірілетін активтер
1880
Секьюритилендірілетін активтер
1890
Туынды қаржы құралдарымен операциялар және дилинг операциялары бойынша талаптар
1891
Фьючерс операциялары бойынша талаптар
1892
Форвард операциялары бойынша талаптар
1893
Опциялық операциялар бойынша талаптар
1894
Спот операциялары бойынша талаптар
1895
Своп операциялары бойынша талаптар
1899
Басқа туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша талаптар
Жиынтығы Актив:
Шоттар
№№
Шоттар, баланстық шоттар және оларға қосалқы шоттар сыныптарының, топтарының атаулары
Сомасы
II сынып - МІНДЕТТЕМЕЛЕР
2030
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған заемдар
2034
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2035
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2036
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және ұлттық басқарушы холдингтен алынған ұзақ мерзімді заемдар
2037
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты

1844
Просроченные комиссионные доходы за услуги по факторинговым операциям
1850
Прочие дебиторы
1851
Расчеты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
1852
Расчеты с профессиональными участниками рынка ценных бумаг
1853
Расчеты с акционерами (по дивидендам)
1854
Расчеты с работниками
1855
Дебиторы по документарным расчетам
1856
Дебиторы по капитальным вложениям
1857
Отложенные налоговые активы
1858
Короткая валютная позиция по иностранной валюте
1859
Контрстоимость иностранной валюты в тенге (длинной валютной позиции)
1860
Прочие дебиторы по банковской деятельности
1861
Дебиторы по гарантиям
1864
Требования к клиенту за акцептованные векселя
1867
Прочие дебиторы по неосновной деятельности
1870
Прочие транзитные счета
1873
Короткая позиция по аффинированным драгоценным металлам
1874
Контрстоимость аффинированных драгоценных металлов в тенге (длинной
позиции по аффинированным драгоценным металлам)
1876
Резервы (провизии) на покрытие убытков от прочей банковской деятельности
1877
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности,
связанной с банковской деятельностью
1878
Резервы (провизии) на покрытие убытков по дебиторской задолженности,
связанной с неосновной деятельностью
1879
Начисленная неустойка (штраф, пеня)
1880
Секьюритизируемые активы
1880
Секьюритизируемые активы
1890
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами и
дилинговым операциям
1891
Требования по операциям фьючерс
1892
Требования по операциям форвард
1893
Требования по опционным операциям
1894
Требования по операциям спот
1895
Требования по операциям своп
1899
Требования по операциям с прочими производными финансовыми инструментами
Итого Актив:
№№
счетов
Наименования классов, групп счетов, балансовых счетов и субсчетов к ним
Сумма
II класс - ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
2030
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных
исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего
холдинга
2034
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
и местных исполнительных органов Республики Казахстан
2035
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от
Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Республики Казахстан
2036
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан,
местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального
управляющего холдинга
2037
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от
Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов
Республики Казахстан

2038
Қазақстан Республикасының Үкіметінен және Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2040
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар
2041
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша дисконт
2042
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2044
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді заемдар
2045
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2046
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2047
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2048
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заемдар бойынша мерзімі өткен берешек
2050
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар
2051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдар
2052
Шетел орталық банктерінен алынған заемдар
2054
Басқа банктерден алынған қысқа мерзімді заемдар
2055
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын оң түзету шоты
2056
Басқа банктерден алынған ұзақ мерзімді заемдар
2057
Басқа банктерден алынған қаржы лизингі
2058
Басқа банктерден алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2059
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған заемдармен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2064
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қысқа мерзімді заемдар
2065
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемның құнын теріс түзету шоты
2066
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді заемдар
2067
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қаржы лизингі
2068
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заемдар мен қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек
2069
Алынған заемдар бойынша сыйлықақы
2070
Алынған заемдар бойынша дисконт
2110
Овернайт заемдары
2111
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған овернайт заемдары
2112
Шетел орталық банктерінен алынған овернайт заемдары
2113
Басқа банктерден алынған овернайт заемдары
2120
Мерзімді салымдар
2126
Басқа банктердің тазартылған қымбат металдардағы мерзімді салымдары
2150
Филиалдармен есеп айырысулар
2151
Бас офиспен есеп айырысулар

2038
Просроченная задолженность по займам, полученным от Правительства
Республики Казахстан и местных исполнительных органов Республики
Казахстан
2040
Займы, полученные от международных финансовых организаций
2041
Дисконт по займам, полученным от международных финансовых организаций
2042
Премия по займам, полученным от международных финансовых организаций
2044
Краткосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2045
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от
международных финансовых организаций
2046
Долгосрочные займы, полученные от международных финансовых организаций
2047
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от
международных финансовых организаций
2048
Просроченная задолженность по займам, полученным от международных
финансовых организаций
2050
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2051
Займы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2052
Займы, полученные от иностранных центральных банков
2054
Краткосрочные займы, полученные от других банков
2055
Счет положительной корректировки стоимости займа, полученного от других
банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2056
Долгосрочные займы, полученные от других банков
2057
Финансовый лизинг, полученный от других банков
2058
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от других банков
2059
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от Национального Банка Республики Казахстан
2064
Краткосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2065
Счет отрицательной корректировки стоимости займа, полученного от других
банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2066
Долгосрочные займы, полученные от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2067
Финансовый лизинг, полученный от организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций
2068
Просроченная задолженность по займам и финансовому лизингу, полученным
от организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
2069
Премия по полученным займам
2070
Дисконт по полученным займам
2110
Займы овернайт
2111
Займы овернайт, полученные от Национального Банка Республики Казахстан
2112
Займы овернайт, полученные от иностранных центральных банков
2113
Займы овернайт, полученные от других банков
2120
Срочные вклады
2126
Срочные вклады других банков в аффинированных драгоценных металлах
2150
Расчеты с филиалами
2151
Расчеты с головным офисом

2875
Шартты міндеттемелер бойынша шығындарды жабуға арналған резервтер (провизиялар)
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2880
Секьюритилендірілетін активтер бойынша міндеттемелер
2890
Туынды қаржы құралдарымен операциялар және дилинг операциялары бойынша міндеттемелер
2891
Фьючерс операциялары бойынша міндеттемелер
2892
Форвард операциялары бойынша міндеттемелер
2893
Опциялық операциялар бойынша міндеттемелер
2894
Спот операциялары бойынша міндеттемелер
2895
Своп операциялары бойынша міндеттемелер
2899
Басқа туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
Жиынтығы Міндеттемелер
III сынып - МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
3000
Жарғылық капитал
3001
Жарғылық капитал - жай акциялар
3003
Сатып алынған жай акциялар
3025
Жарғылық капитал - артықшылықты акциялар
3027
Сатып алынған артықшылықты акциялар
3100
Қосымша капитал
3101
Төленген қосымша капитал
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
3300
Резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3301
Басқа банктердегі корреспонденттік шоттар және ипотекалық ұйымдардың ағымдағы шоттары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3302
Басқа банктерде орналастырылған салымдар бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3303
Басқа банктерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3304
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3305
Клиенттерге берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3306
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3307
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3308
Еншілес және қауымдасқан ұйымдарға инвестициялар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3309
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3310
"Заемдар және дебиторлық берешек" санатындағы басқа да борыштық құралдар бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3311
Басқа банктік қызметтен шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3312
Банктік қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты
3313
Негізгі емес қызметке байланысты дебиторлық берешек бойынша шығындарды жабуға арналған резервтерді (провизияларды) түзету шоты

2875
Резервы (провизии) на покрытие убытков по условным обязательствам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2880
Обязательства по секьюритизируемым активам
2890
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами
и дилинговым операциям
2891
Обязательства по операциям фьючерс
2892
Обязательства по операциям форвард
2893
Обязательства по опционным операциям
2894
Обязательства по операциям спот
2895
Обязательства по операциям своп
2899
Обязательства по операциям с прочими производными финансовыми
инструментами
Итого Обязательства
III класс - СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
3000
Уставный капитал
3001
Уставный капитал - простые акции
3003
Выкупленные простые акции
3025
Уставный капитал - привилегированные акции
3027
Выкупленные привилегированные акции
3100
Дополнительный капитал
3101
Дополнительный оплаченный капитал
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3200
Резервы (провизии) на общебанковские риски
3300
Счет корректировки резервов (провизий)
3301
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по
корреспондентским счетам в других банках и текущим счетам ипотечных
организаций
3302
Счет корректировки резервов (провизий) по вкладам, размещенным в других
банках
3303
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
3304
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим отдельные виды банковских
операций
3305
Счет корректировки резервов (провизий) по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
3306
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по ценным
бумагам, имеющимся в наличии для продажи
3307
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по операциям
"Обратное РЕПО" с ценными бумагами
3308
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по инвестициям
в дочерние и ассоциированные организации
3309
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по ценным
бумагам, удерживаемым до погашения
3310
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по прочим
долговым инструментам в категории "займы и дебиторская задолженность"
3311
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков от прочей
банковской деятельности
3312
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по дебиторской
задолженности, связанной с банковской деятельностью
3313
Счет корректировки резервов (провизий) на покрытие убытков по дебиторской
задолженности, связанной с неосновной деятельностью

3589
Басқа қайта бағалау бойынша резервтер
3599
Бөлінбеген таза пайда (орны толтырылмаған шығын)
Жиынтығы меншікті капитал
Жиынтығы Пассив:
Толтыру бойынша түсіндірме
№ 1662 баланстық шот бойынша есеп уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 109 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7237 тіркелген) қолданысқа енгізілген күннен бастап ұсынылады.

3589
Резервы по прочей переоценке
3599
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
Итого собственный капитал
Итого Пассив:
Пояснение по заполнению
Отчет по балансовому счету № 1662 представляется в уполномоченный орган со дня введения в действие постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 109 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7237).

4050
Корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4051
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4052
Басқа банктегі корреспонденттік шоттар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4100
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4101
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір түн үшін)
4102
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан талап ету бойынша салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4103
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан мерзімдік салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4104
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі міндетті резервтер бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4105
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналасқан салымдар бойынша дисконт амортизациясының кірістері
4200
Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4201
Кіріс немесе шығын арқылы әділ құн бойынша ескерілетін, бағалы қағаздар бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4202
Кіріс немесе шығын арқылы әділ құн бойынша ескерілетін, сатып алынған бағалы қағаздар дисконтының амортизациясы бойынша кірістер
4250
Басқа банктерге орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4251
Басқа банктерге орналасқан салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір түн үшін)
4252
Басқа банктерге орналасқан талап ету бойынша салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4253
Басқа банктерге орналасқан қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір айға дейін)
4254
Басқа банктерге орналасқан қысқа мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер (бір жылға дейін)
4255
Басқа банктерге орналасқан ұзақ мерзімді салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4256
Басқа банктерге орналасқан шартты салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4257
Басқа банктердің салымдары бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4260
Металл шоттарда орналасқан тазартылған қымбат металдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4261
Басқа банктерде орналасқан мерзімді салымдар құнын оң түзету түріндегі  кірістер
4262
Басқа банктерге орналасқан шартты салымдар құнын оң түзету түріндегі кірістер

4050
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по корреспондентским счетам
4051
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по корреспондентскому счету в Национальном
Банке Республики Казахстан
4052
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по корреспондентским счетам в других банках
4100
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан
4101
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в Национальном Банке
Республики Казахстан (на одну ночь)
4102
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам до востребования, размещенным в
Национальном Банке Республики Казахстан
4103
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по срочным вкладам, размещенным в
Национальном Банке Республики Казахстан
4104
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по обязательным резервам в Национальном Банке
Республики Казахстан
4105
Доходы по амортизации дисконта по вкладам,
размещенным в Национальном Банке Республики
Казахстан
4200
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
4201
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по ценным бумагам, учитываемым по справедливой
стоимости через прибыль или убыток
4202
Доходы по амортизации дисконта по приобретен-
ным ценным бумагам, учитываемым по справедли-
вой стоимости через прибыль или убыток
4250
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в других банках
4251
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам, размещенным в других банках (на
одну ночь)
4252
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладам до востребования, размещенным в
других банках
4253
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам, размещенным в
других банках (до одного месяца)
4254
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным вкладам, размещенным в
других банках (до одного года)
4255
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным вкладам, размещенным в других
банках
4256
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по условным вкладам, размещенным в других
банках
4257
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности других банков
по вкладам
4260
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по аффинированным драгоценным металлам,
размещенным на металлических счетах
4261
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости срочного вклада, размещенного в
других банках
4262
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости условного вклада, размещенного в
других банках

4263
Басқа банктерден қамтылған мерзімді салымдар құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4264
Басқа банктерден қамтылған шартты салымдар құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4265
Банктің ипотекалық ұйымның және «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылатын салымдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4266
Басқа банктерде орналасқан салымдар бойынша дисконт амортизациясының кірістері
4270
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен, шетелдік орталық банктерден және басқа банктерден тартылған салымдар бойынша сыйлықақы амортизациясының кірістері
4300
Басқа банктер берген заемдар бойынша  сыйақы алуға байланысты кірістер
4301
Басқа банктерге берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4302
Басқа банктерге берілген қысқа мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4303
Басқа банктерге берілген овернайт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4304
Басқа банктерге берілген ұзақ мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4305
Басқа банктерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4306
Басқа банктердің заемдары бойынша мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4309
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша комиссиялық сыйақы
4310
Басқа банктерге берілген заемдар құнын оң түзету түріндегі кірістер
4311
Басқа банктерден алынған заем құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4312
Басқа банктерге берілген заемдар бойынша дисконт амортизациясының кірістері
4320
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар және қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4321
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген овердрафт заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4322
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қысқа мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4323
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген ұзақ мерзімді заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4324
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заем құнын оң түзету түріндегі кірістер
4325
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған заем құнын теріс түзету түріндегі кірістер

4263
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
других банков
4264
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
других банков
4265
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по вкладу, являющемуся обеспечением
обязательств банка, ипотечной организации и
акционерного общества "Банк Развития
Казахстана"
4266
Доходы по амортизации дисконта по вкладам,
размещенным в других банках
4270
Доходы по амортизации премии по вкладам,
привлеченным от Национального Банка
Республики Казахстан, иностранных центральных
банков и других банков
4300
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам, предоставленным другим банкам
4301
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным другим
банкам
4302
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
другим банкам
4303
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овернайт, предоставленным другим
банкам
4304
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
другим банкам
4305
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
другим банкам
4306
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности других банков
по займам
4309
Комиссионное вознаграждение по займам,
предоставленным другим банкам
4310
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного другим
банкам
4311
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от других банков
4312
Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным другим банкам
4320
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды  банковских операций или
полученным от организаций, осуществляющих
отдельные виды банковских операций
4321
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4322
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4323
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4324
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4325
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от организаций,
осуществляющих отдельные виды банковских
операций

4326
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4327
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4328
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген қаржы лизингі бойынша мерзімі өткен берешек бойынша сыйақы алумен байланысты кірістер
4330
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға берілген заемдар бойынша дисконт амортизациясының кірістері
4331
Алынған заемдар бойынша сыйлықақы амортизациясының кірістері
4350
Филиалдармен есеп айырысу бойынша кірістер
4351
Бас офиспен есеп айырысу бойынша кірістер
4352
Жергілікті филиалдармен есеп айырысу бойынша кірістер
4353
Шетелдік филиалдармен есеп айырысу бойынша кірістер
4400
Банктің клиенттерге қоятын талаптары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4401
Клиенттерге берілген овердрафт заемы бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4405
Клиенттердің есепке алынған вексельдері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4407
Клиенттердің факторинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4411
Клиенттердің қысқа мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4417
Клиенттерге берілген ұзақ мерзімді заемдары бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4420
Клиенттерге берілген қаржы лизингі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4422
Клиенттерге берілген форфейтинг бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4424
Клиенттердің мерзімі өткен берешегі бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4428
Клиенттерге берілген басқа заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4429
Клиенттерге берілген басқа заемдар бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4430
Клиенттерге берілген заемдар құнын оң түзету түріндегі кірістер
4431
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарынан және халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған заем құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4432
Клиенттерден қамтылған мерзімді салымдар құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4433
Клиенттерден қамтылған шартты салымдар құнын теріс түзету түріндегі кірістер
4434
Клиенттерге берілген заемдар бойынша дисконт амортизациясының кірістері
4445
Сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері бойынша сыйақы алуға байланысты кірістер
4455
Айналысқа жіберілген реттелген облигациялар бойынша сыйлықақы амортизациясының кірістері

4326
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
организациям, осуществляющим отдельные виды
банковских операций
4327
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
4328
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности по финансовому
лизингу, предоставленному организациям,
осуществляющим отдельные виды банковских
операций
4330
Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
4331
Доходы по амортизации премии по полученным
займам
4350
Доходы по расчетам с филиалами
4351
Доходы по расчетам с головным офисом
4352
Доходы по расчетам с местными филиалами
4353
Доходы по расчетам с зарубежными филиалами
4400
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по требованиям банка к клиентам
4401
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по займам овердрафт, предоставленным клиентам
4405
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по учтенным векселям клиентов
4407
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по факторингу клиентам
4411
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по краткосрочным займам, предоставленным
клиентам
4417
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по долгосрочным займам, предоставленным
клиентам
4420
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовому лизингу, предоставленному
клиентам
4422
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по форфейтингу клиентам
4424
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по просроченной задолженности клиентов по
займам
4428
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по прочим займам, предоставленным клиентам
4429
Комиссионное вознаграждение по займам,
предоставленным клиентам
4430
Доходы в виде положительной корректировки
стоимости займа, предоставленного клиентам
4431
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости займа, полученного от Правительства
Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и международных
финансовых организаций
4432
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости срочного вклада, привлеченного от
клиентов
4433
Доходы в виде отрицательной корректировки
стоимости условного вклада, привлеченного от
клиентов
4434
Доходы по амортизации дисконта по займам,
предоставленным клиентам
4445
Доходы, связанные с получением вознаграждения
по финансовым активам, переданным в
доверительное управление
4455
Доходы по амортизации премии по выпущенным в
обращение субординированным облигациям

4942
Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 Қаулысымен
4943
Алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 274 Қаулысымен
4950
Резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4951
Басқа банктерде орналастырылған
салымдар бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4952
Басқа банктерге берілген заемдар мен
қаржы лизингі бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4953
Банк қызметімен байланысты дебиторлық
борыш бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4954
Бағалы қағаздар бойынша құрылған
резервтерді (провизияларды) қалпына
келтіруден түскен кірістер
4955
Клиенттерге берілген заемдар мен қаржы
лизингі бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4956
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
берілген заемдар мен қаржы лизингі
бойынша құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер
4957
Басқа банк қызметінен келтірілген
шығындарды жабуға құрылған резервтерді
(провизияларды) қалпына келтіруден
түскен кірістер

4942
Исключена - от 24 декабря 2007 года N 274
4943
Исключена - от 24 декабря 2007 года N 274
4950
Доходы от восстановления резервов (провизий)
4951
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по вкладам, размещенным в других банках
4952
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по займам и финансовому лизингу,
предоставленным другим банкам
4953
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по дебиторской задолженности, связанной с банковской деятельностью
4954
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по ценным бумагам
4955
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по займам и финансовому лизингу,
предоставленным клиентам
4956
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных по займам и финансовому лизингу,
предоставленным организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских операций
4957
Доходы от восстановления резервов (провизий),
созданных на покрытие убытков от прочей
банковской деятельности

460
Салымдар
470
басқа қамтамасыз ету
480
бланктік заемдар
490
Заемдардың жиынтығы
400
Анықтама: Заемдар бойынша орташа өлшенген сыйақы ставкасы (пайызбен)
Банктерге және банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдарға заемдар
700
заңды тұлғаларға заемдар
800
жеке тұлғаларға заемдар
900
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
3-қосымша
Ипотекалық заемдарға қызмет көрсету туралы есеп
_____________________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
__________________________ жағдай бойынша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
(мың теңгемен)
N
Әріп-
тестің
- банк
опера-
цияла-
рының
жеке-
леген
түрлерін
жүзеге
асыратын
банктің,
ұйымның
атауы
Сенім-
герлік
бас-
қару
шарты-
ның
нөмірі
мен
күні
Про-
цент-
пен
сыйақы став-
касы
(ор-
таша жыл-
дық)
Ипо-
тека-
лық
заем-
дар бой-
ынша талап-
тардың сатып алынған құқық-
тарының
жалпы
сомасы
Алынуға тиісті
аннуитеттік
төлемдер
Оның ішінде
мерзімі
өткен берешек
Бар-
лы-
ғы,
оның іші-
нде
Не-
гізгі
борыш
Есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
Бар-
лығы,
оның ішінде
Не-
гізгі
борыш
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Барлығы
кестенің жалғасы
Оның
ішін-
де
мер-
зімі
өткен бере-
шек
Өсім-
пұл-
дың (айы-
ппұл-
дың) өтел-
меген қал-
дығы
Берілген кезден бастап Аннуитеттік төлемдер компаниясына нақты аударылды
Неси-
елік
бере-
шектің
және
ипо-
тека-
лық
заем-
дар
бойынша
қалдық
Се-
нім-
гер-
лік
бас-
қару
шарты
бой-
ынша
есеп-
тел-
ген
сый-
ақы
Кері
сатып
алудың
мін-
детте-
месі
не
есеп-
телген
сыйақы
Ескер-
тулер
(мерзімі
өткен
шарттар
бойынша
түсінік-
темелер)
Есеп-
тел-
ген сый-
ақы
Бар-
лығы, оның іші-
нде
Не-
гізгі
борыш
Сый-
ақы
Өс-
ім-
пұл
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2011.10.28 № 170 Қаулысымен.
______________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
20 жылғы "___" жағдай бойынша
заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың құрылымы туралы есебі
№ р/с
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның коды
Баланстық құны (мың теңгемен)
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
Барлығы
Есептелген сыйақы
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған провизия мөлшері
1
2
3
4
5
6
7
1.
Жай акциялар
1.1
2.
Артықшылықты акциялар
2.1
3.
Салымдар мен пайлар
3.1
4.
Барлығы
кестенің жалғасы
Саны (данамен)
Эмитенттің жарғылық капиталында қатысу үлесі, пайыздар
Сатып алу күні
Рейтинг/Листинг
Ескертпе
8
9
10
11
12
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы адам)
______________________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(тегі, аты, бар болғанда - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы:
______________(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 жылғы "_____"____________.
Мөр орны
Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 2011.10.28 № 170 Қаулысымен.
______________________________
(ипотекалық ұйымның атауы)
20 жылғы "___"__________ жағдай бойынша
бағалы қағаздар туралы есебі
№ р/с
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаз түрі
Эмитент елінің атауы
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны (данамен)
Бағалы қағаздың номиналды құны/сатып алу құны1
Бағалы қағаздардың сатып алу құны (мың теңгемен)
Номиналды құнының валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
...
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

460
Вклады
470
другое обеспечение
480
бланковые займы
490
Итого займов
400
Справочно: Средневзвешенная ставка вознагражденная по займам (в процентах)
Займы банкам и организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций
700
займы юридическим лицам
800
займы физическим лицам
900
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 3
к правилам представления
отчетности ипотечными
организациями
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет об обслуживании ипотечных займов
____________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию _____________________________
(в тысячах тенге)
N
Наиме-
нование
банка,
органи-
зации,
осуществ-
ляющей
отдельные
виды
банковских
операций
партнера
Номер и
дата
дого-
вора
дове-
ритель-
ного
управ-
ления
Ставка
вознаг-
раждения
(средне-
годовая)
в про-
центах
Общая
сумма
приоб-
ретен-
ных
прав
требо-
ваний
по ипо-
течным
займам
Аннуитетные платежи,
подлежащие к получению
Всего,
в том
числе
основ-
ной
долг
начис-
ленное
вознаг-
раждение
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы
N
В том числе просроченная
задолженность
Остаток
непогашен-
ной пени
(штрафа)
Фактически
перечислено в Компанию
аннуитетных
платежей с
момента выдачи
Всего,
в том
числе
основной
долг
начис-
ленное
вознаг-
раждение
Всего,
в том
числе
основной
долг
1
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
N
Фактически
перечислено
в Компанию
аннуитетных
платежей с
момента выдачи
Остаток
ссудной
задол-
женности
по ипо-
течным
займам
Начисленное
вознаг-
раждение
по договору
доверитель-
ного управ-
ления
Начис-
ленное
вознаг-
раждение
за обяза-
тельство
обратного
выкупа
Примечания
(пояснения
по
договорам,
вынесенным
на
просрочку)
вознаг-
ражде-
ние
пеня
1
15
16
17
18
19
20
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности ипотечными
организациями
Отчет о структуре инвестиций в капитал юридических лиц
___________________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" _____________ 20 __ года
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
п/п
Наименование
юридического
лица
Код
юриди-
ческого
лица
Балансовая стоимость
(в тысячах тенге)
Размер
провизии,
сформированный
в соответствии
с требованиями
уполномоченного
органа
Всего
Начисленное
вознаграж-
дение
Размер провизии,
сформированный в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности
1
2
3
4
5
6
7
1.
Простые акции
1.1.
2.
Привилегированные
акции
2.1.
3.
Вклады и паи
3.1.
4.
Всего
продолжение таблицы
Количество
(в штуках)
Доля участия в
уставном капитале
эмитента, проценты
Дата приобретения
Рейтинг/Листинг
Примечание
8
9
10
11
12
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)               (подпись)
Главный бухгалтер_________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)   (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета  "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 5
к Правилам представления отчетности
ипотечными организациями
Отчет о ценных бумагах
____________________________________________________
(наименование ипотечной организации)
по состоянию на "____" ____________ 20_ года
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2011 № 170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 30.09.2011).
п/п
Наименование
эмитента
Вид
ценной
бумаги
Наиме-
нование
страны-
эмитен-
та
Националь-
ный иден-
тификацион-
ный номер,
международ-
ный иден-
тификацион-
ный номер
Количество
ценных
бумаг
(в штуках)
Номинальная
стоимость/
покупная
стоимость
ценной
бумаги1
Покупная
стоимость
ценных
бумаг
(тыс.
тенге)
Валюта
номи-
нальной
стоимо-
сти
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Государственные
ценные бумаги
Республики
Казахстан
1.1.
...
2
Негосударственные
эмиссионные
ценные бумаги
организаций
Республики
Казахстан
2.1.
Ценные бумаги
банков второго
уровня

10.1.
...
Жиынтығы
кестенің жалғасы
Кредиторлық
берешек
Борыштық және
басқа бағалы
қағаздар (оның
ішінде "РЕПО"
операциясы
бойынша)
Туынды
қаржы
құралдары
Басқа
көздер
(қан-
дай
екен-
дігін
көрсе-
ту)
Бар-
лығы
ұзақ мерзімді
қысқа мерзімді
7
8
9
10
11
12
Тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есепті толтыру
бойынша түсіндірмелер
Тартылған ақшаның негізгі көзі туралы есепті толтырғанда, ипотекалық ұйымдар ұйымның ең ірі он кредиторларын - жеке және заңды тұлғаларды (ұйымның ең ірі кредиторлары болып басқалармен салыстырғанда кредиттің ең көп мөлшерін азайю тәртібімен берген ұйымдар табылады) жария етеді. Бұл ретте егер ипотекалық ұйымда ипотекалық ұйымның ең ірі он кредиторлары санына жататын заңды тұлғасы алдында міндеттемелері және осы тұлғаның ірі акционерлері/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері бар болса, тиісті тармақшаларда ірі акционерлер/еншілес ұйымдар бойынша мәліметтерді сонымен қатар көрсету қажет. Ипотекалық ұйымда заңды тұлға және ипотекалық ұйымның ірі он кредиторлары санына жиынтықтарында жататын ірі акционерлері/еншілес ұйымдары алдында міндеттемелері болса, осы тұлға және оның ірі акционерлері/еншілес ұйымдары бойынша мәліметтерді көрсету қажет.
Бiрiншi басшы (ол жоқ болған кезеңде – оның орнындағы адам)
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(фамилиясы, аты, бар болса - әкесiнiң аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20___ жылғы «____» __________
Мөр орны
Ипотекалық ұйымдардың
есеп беру ережесіне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының
2007.12.24. N 274 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он
төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгерту енгізілді - 2010.09.03 N 131 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
Заемдар бойынша мерзімі өткен берешек туралы есеп
_____________________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
200 ___ жылғы»"___"«"____________" жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Мер-
зім-
дері
Атау
1. Стан-
дарт-
тылар
2. Күмәнділер
3. Үміт-
сіздер
Барлы-
ғы
1-са-
натты
күмән-
ділер
2-са-
натты
күмән-
ділер
3-са-
натты
күмән-
ділер
4-са-
натты
күмән-
ділер
5-са-
натты
күмән-
ділер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
30
күнге
дейін
негіз-
гі бо-
рыш
бойын-
ша
заем-
дар
бойын-
ша
сыйақы
жөнін-
де

10.1.
...
Итого
Пояснения по заполнению
Отчета об основных источниках привлеченных денег
При заполнении Отчета об основных источниках привлеченных денег, ипотечные организации раскрывают десять крупнейших кредиторов организации - физических и юридических лиц (крупнейшими кредиторами организации являются организации, предоставившие наибольший размер кредита по сравнению с остальными, в порядке убывания). При этом, если у ипотечной организации имеются обязательства перед юридическим лицом, которое входит в число десяти крупнейших кредиторов ипотечной организации и обязательства перед крупными акционерами/дочерними организациями данного лица, необходимо также указывать сведения по крупным акционерам/дочерним организациям в соответствующих подпунктах. В случае если у ипотечной организации имеются обязательства перед юридическим лицом и его крупными акционерами/дочерними организациями, которые в совокупности входят в число десяти крупнейших кредиторов ипотечной организации необходимо указывать сведения по данному лицу и его крупным акционерам/дочерним организациям.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "_____" __________ 20_____ года.
Место для печати
Приложение 9
к Правилам представления отчетности
ипотечными организациями
Сноска. Правила дополнены приложением 9 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 24.12.2007 N 274 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); с изменением, внесенным постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 131 (вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
Отчет о просроченной задолженности по займам
____________________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
на _______________
(в тысячах тенге)
Сроки
Наиме-
нование
1.
Стан-
дарт-
ные
2. Сомнительные
3.
Без-
на-
деж-
ные
В
с
е
г
о
Сом-
ни
тель-
ные 1
кате-
гории
Сом-
ни
тель-
ные 2
кате-
гории
Сом-
ни
тель-
ные 3
кате-
гории
Сом-
ни
тель-
ные 4
кате-
гории
Сом-
ни
тель-
ные 5
кате-
гории
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
до 30
дней
по основному
долгу
по вознаг-
раждению
по займам

Ескерту. 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасалған
мәмілелер туралы есеп
Тұлғаның атауы (тегі, аты, әкесінің аты)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның резиденттігі
Тұлғаның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
Мәміленің мақсаты
Операция түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
6
7
8
9

Сноска. Правила дополнены приложением 10 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет о сделках с лицами, связанными с ипотечной организацией
особыми отношениями
_________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на «____» ______ 20__ года
Наимено-
вание
(фамилия,
имя,
отчество)
лица
Бизнес-
идентификационный
номер (для
юридического
лица),
индивидуальный
идентификационный
номер (для
физического лица)
или
регистрационный
номер налого-
плательщика
Рези-
дентство
лица
Признак, в
соответствии с
которым лицо
отнесено
к лицу,
связанному
особыми
отношениями
с ипотечной
организацией
Цель
сделки
Вид
опе-
рации
Вид
ва-
люты
Сумма
сделки по
договору
(в тысячах
тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9

1. Заемдар беру
Жиынтығы
2. Заемдар алу
Жиынтығы
3. Депозитті орналастыру
Жиынтығы
4. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
5. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
6. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
7. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
8. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
Жиынтығы
9. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
Жиынтығы
10. Туынды қаржы құралдарын сату
Жиынтығы
11. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
Жиынтығы
12. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
Жиынтығы
13. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
Жиынтығы
14. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға берілген реттелген борыш
Жиынтығы
15. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу
Жиынтығы
16. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
Жиынтығы
17. Ипотекалық ұйыммен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғаға мүлікті сату
Жиынтығы
18. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
Жиынтығы
19. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
Жиынтығы
20. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер
Жиынтығы

1. Выдача займов
Итого
2. Получение займов
Итого
3. Размещение депозита
Итого
4. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными
особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
5. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с
ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации
определить контрагента)
Итого
6. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации
определить контрагента)
Итого
7. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц,
связанных особыми отношениями с ипотечной организацией (за исключением
сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
ипотечной организации определить контрагента)
Итого
8. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам,
связанным особыми отношениями с ипотечной организацией (за исключением
сделок, заключенных на организованном рынке, методами, не позволяющими
ипотечной организации определить контрагента)
Итого
9. Покупка производных финансовых инструментов
Итого
10. Продажа производных финансовых инструментов
Итого
11. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
12. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
Итого
13. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого
14. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого
15. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
16. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями
с ипотечной организацией
Итого
17. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с ипотечной
организацией
Итого
18. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами,
связанными особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
19. Будущее требование ипотечной организации к лицу, связанному
особыми отношениями с ипотечной организацией
Итого
20. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями
с ипотечной организацией
Итого

21. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
Жиынтығы
22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
Жиынтығы
23. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері
Жиынтығы

21. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по
договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной)
организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией
Итого
23. Страховые выплаты, полученные ипотечной организацией от страховой
(перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми
отношениями с ипотечной организацией
Итого

24. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Шарттың жасалу күні (талаптарын орындай бастаған күн)
Шарт қолданылуының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
есептелген сыйақы (жылдық пайызбен)
түрі
құны (мың теңгемен)
Қайта бағалауды ескергендегі қамтамасыз етудің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Баллмен есептегенде қамтамасыз етудің сапасы
ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның ипотекалық ұйымның
ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның
ипотекалық ұйымның ішкі құжаттары на сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18

24. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Итого
Всего
продолжение таблицы:
Дата
заключения
(дата
начала
выполнения
условий)
договора
Дата
окончания
действия
(дата
окончания
выполнения
условий)
договора
Обеспечение по условиям
договора
начисленное вознаграждение
(в процентах годовых)
вид
стои-
мость
тыся-
чах
тен-
ге)
Текущая
стоимость
обеспе-
чения с
учетом
переоценки
(в тысячах
тенге)
Качес-
тво
обеспе-
чения в
баллах
лицом,
связанным
с
ипотечной
организа-
цией
особыми
отношени-
ями в
пользу
ипотечной
организа-
ции
ипотечной
организа-
цией в
пользу
лица,
связан-
ного с
ипотечной
организа-
цией
особыми
отноше-
ниями
в соот-
ветствии
с вну-
тренними
докумен-
тами
ипотечной
организа-
ции
10
11
12
13
14
15
16
17
18

1. Заемдар беру
2. Заемдар алу
3. Депозитті орналастыру
4. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын сатып алу
5. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
6. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
7. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалардан қайта сатып алу талаптарымен бағалы қағаздарды сатып алу (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
8. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға қайта сату талаптарымен бағалы қағаздарды сату (ипотекалық ұйымға қарсы агентті анықтауға мүмкіндік бермейтін тәсілдермен ұйымдастырылған нарықта жасалған мәмілелерді қоспағанда)
9. Туынды қаржы құралдарын сатып алу
10. Туынды қаржы құралдарын сату
11. Шетел валютасын сатып алу (спот, форвард)
12. Шетел валютасын сату (спот, форвард)
13. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан қабылданған реттелген борыш
14. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға берілген реттелген борыш
15. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан мүлікті сатып алу

1. Выдача займов
2. Получение займов
3. Размещение депозита
4. Покупка финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с ипотечной организацией
5. Покупка ценных бумаг у лиц, связанных особыми отношениями с ипотечной
организацией (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке,
методами, не позволяющими ипотечной организации определить контрагента)
6. Продажа ценных бумаг лицам, связанным особыми отношениями с ипотечной
организацией (за исключением сделок, заключенных на организованном рынке,
методами, не позволяющими ипотечной организации определить контрагента)
7. Покупка ценных бумаг на условиях их обратной продажи у лиц, связанных особыми
отношениями с ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации определить
контрагента)
8. Продажа ценных бумаг на условиях их обратной покупки лицам, связанным особыми
отношениями с ипотечной организацией (за исключением сделок, заключенных на
организованном рынке, методами, не позволяющими ипотечной организации определить
контрагента)
9. Покупка производных финансовых инструментов
10. Продажа производных финансовых инструментов
11. Покупка иностранной валюты (спот, форвард)
12. Продажа иностранной валюты (спот, форвард)
13. Субординированный долг, принятый от лица, связанного особыми отношениями с
ипотечной организацией
14. Субординированный долг, выданный лицу, связанному особыми отношениями с
ипотечной организацией
15. Покупка имущества у лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией

16. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар байланысты тұлғадан мүлікті кепілге қабылдау
17. Ипотекалық ұйыммен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғаға мүлікті сату
18. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар шығарған қаржы құралдарын кепілге қабылдау
19. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға болашақ талабы
20. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаның пайдасына берілген кепілдіктер

16. Принятие в залог имущества у лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
17. Продажа имущества лицу, связанному особыми отношениями с ипотечной
организацией
18. Прием в залог финансовых инструментов, выпущенных лицами, связанными особыми
отношениями с ипотечной организацией
19. Будущее требование ипотечной организации к лицу, связанному особыми
отношениями с ипотечной организацией
20. Выданные гарантии в пользу лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией

21. Ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғадан кепілдіктерді қабылдау
22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)
23. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымынан алған сақтандыру төлемдері

21. Принятие гарантий от лица, связанного особыми отношениями с ипотечной
организацией
22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по договорам
страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся
лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией
23. Страховые выплаты, полученные ипотечной организацией от страховой
(перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с
ипотечной организацией

24. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
кестенің жалғасы
Есепті күнге ағымдағы қалдық
Жіктелу санаты
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Уәкілетті органның талаптарына сәйкес құрылған провизиялар сомасы (мың теңгемен)
Ипотекалық ұйымның директорлар кеңесіне акционерлердің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімінің деректемелері
Есептелген кірістер/ шығыстар
Ескерту
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
19
20
21
22
23
24
25
26
27

24. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
продолжение таблицы:
Текущий
остаток на
отчетную дату
Класси-
фика-
ционная
кате-
гория
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требовани-
ями между-
народных
стандартов
финансовой
отчетности
(в тысячах
тенге)
Сумма
созданных
провизий в
соот-
ветствии с
требова-
ниями
уполномо-
ченного
органа (в
тысячах
тенге)
Реквизиты
решения
совета
директоров
ипотечной
организации
либо
общего
собрания
акционеров
(в случае
отсутствия
совета
директоров)
Начисленные
доходы/расходы
Приме-
чание
Сумма
тысячах
тенге)
Балан-
совый
счет
Сумма
тысячах
тенге)
Балан-
совый
счет
19
20
21
22
23
24
25
26
27

24. Мәмілелердің өзге де түрлері (көрсетілуі жоғарыда көзделмеген мәмілелер)
Ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) сәйкес есептелетін ипотекалық ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз аспайтын, ипотекалық ұйымның онымен айрықша қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасаған мәмілелерінің жалпы сомасы 20 __ жылғы "__"  ________ жағдай бойынша ______________ мың теңге болады.
Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында сақтандырылған клиенттері заемдарының жалпы сомасы есепті күндегі жағдай бойынша ___________ мың теңге болады.
Ипотекалық ұйым ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаларға есепті кезең ішінде жеңілдік берілген талаптардың ұсынылмағанын және ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалармен осы Ақпаратта көрсетілгендерді қоспағанда басқа мәмілелер жүзеге асырылмағандығын растайды.
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "___" ____________.
Мөр орны
Кестені толтыру бойынша нұсқаулар:
1) кестеде тиісті есепті күндегі жағдай бойынша ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғамен жасаған операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы жиынтығында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Агроөнеркәсіп кешені саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдарына, Ипотекалық ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу әдістемесі мен олардың нормативтік мәні және олардың орындалуы туралы есеп беру нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2006 жылғы 25 ақпандағы № 48 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4158 тіркелген) сәйкес есептелетін ипотекалық ұйымның меншікті капиталының мөлшерінен 0,001 пайыз асатын, ипотекалық ұйымның онымен ерекше қатынасы бар тұлғалармен жасаған барлық мәмілелері туралы, оның ішінде кестеде көрсетілген мәмілелер (бірақ олармен шектелместен) туралы мәліметтер көрсетіледі;

24. Иные виды сделок (сделки, указание которых не предусмотрено выше)
Общая сумма сделок ипотечной организации с лицами, связанными особыми отношениями с ней, суммы которых по каждому виду операций ипотечной организации с лицом, связанным особыми отношениями с ней, не превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала ипотечной организации, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158) по состоянию на «__» _____ 20__ года, составляет ________ тысяч тенге.
Общая сумма займов клиентов ипотечной организации, застрахованных у страховой (перестраховочной) организации, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией, по состоянию на отчетную дату составляет _________ тысяч тенге.
Ипотечная организация подтверждает, что в отчетном периоде льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией, не предоставлялись и других сделок с лицами, связанными особыми отношениями с ипотечной организацией, кроме указанных в настоящей Информации, ипотечной организацией не осуществлялось.
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати
Указания по заполнению таблицы:
1) в таблице указываются сведения обо всех сделках ипотечной организации с лицами, связанными особыми отношениями с ней, сумма которых по каждому виду операций ипотечной организации с лицом, связанным особыми отношениями с ней, превышает 0,001 процент в совокупности от размера собственного капитала ипотечной организации, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года № 48 «Об утверждении Инструкции о нормативных значениях, методике расчетов пруденциальных нормативов для ипотечных организаций, дочерних организаций национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, а также форм и сроков представления отчетности об их выполнении» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4158) по состоянию на соответствующую отчетную дату, в том числе о сделках, указанных в таблице (но, не ограничиваясь ими);

2) егер мәміле талаптарында қамтамасыз етудің болуы, сыйақы төлеу немесе провизияларды есептеу болжанбайтын болса, онда 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23-бағандар толтырылмауы тиіс;
3) 2-бағанда жеке тұлға үшін тегі, аты міндетті түрде, әкесінің аты - бар болғанда көрсетіледі;
4) 15-бағанда баллмен есептегенде қамтамасыз етудің сапасы Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 296 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4580 тіркелген) бекітілген Активтерді, шартты міндеттемелерді жіктеу және оларға қарсы провизиялар (резервтер) құру ережесіне сәйкес бағаланады;
5) 25-бағанда ағымдағы жылдың басынан бастап жинақталған, есептелген кіріс/шығыс сомасы көрсетіледі;
6) «22. Ипотекалық ұйымның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлға болып табылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен жасалған сақтандыру шарттары бойынша төлеген сақтандыру сыйлықақылары (жарналары)» деген жол бойынша 9-бағанда сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2006 жылғы 25 ақпандағы
№ 43 қаулысына
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20 __ жылғы "__" _____ жағдай бойынша
________________________________________
(ипотекалық ұйымның толық атауы)
ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғалар тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін) немесе салық төлеушінің тіркелу нөмірі
Тұлғаның атауы (тегі,
аты, бар болса - әкесінің аты)
Тұлғаның ипотекалық ұйыммен ерекше қатынасы бар тұлғаға жатқызылған белгісі
1
2
3
4
Бірінші басшы (ол жоқ болған кезеңде - оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: __________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20 __ жылғы "___" ____________.
Мөр орны

2) если условия сделки не предполагают наличие обеспечения, выплату вознаграждения или начисление провизий, то графы 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 22, 23 не подлежат заполнению;
3) в графе 2 для физического лица фамилия, имя указывается обязательно, при наличии отчество;
4) в графе 15 качество обеспечения в баллах оценивается в соответствии с Правилами классификации активов, условных обязательств и создания провизий (резервов) против них, утвержденными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 296 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4580);
5) в графе 25 указывается сумма начисленного дохода/ расхода, накопленного с начала текущего года;
6) по строке «22. Страховые премии (взносы), оплаченные ипотечной организацией по договорам страхования, заключенным со страховой (перестраховочной) организацией, являющейся лицом, связанным особыми отношениями с ипотечной организацией» в графе 9 указывается страховая сумма по договору страхования.
Приложение 11
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 25 февраля 2006 года № 43
Сноска. Правила дополнены приложением 11 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Реестр лиц, связанных с ипотечной
организацией особыми отношениями
__________________________________________
(полное наименование ипотечной организации)
по состоянию на «____» ______ 20__ года
Бизнес–идентификационный
номер (для юридического
лица), индивидуальный
идентификационный номер
(для физического лица) или
регистрационный номер
налогоплательщика
Наименование (фамилия,
имя, при наличии
отчество) лица
Признак, в соответствии с
которым лицо отнесено к лицу,
связанному особыми
отношениями
с ипотечной организацией
1
2
3
4
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его
замещающее) _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ __________________
(должность, фамилия и имя)  (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета «_____» __________ 20_____ года.
Место для печати