Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 127 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 122 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 7 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4283. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарғын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысымен.
Ескерту: Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарғын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы  N 222  (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) қаулысымен.
_________________________________________
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  41-бабының 4-тармағына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  9-бабының 5), 6) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ереженi бекiту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 127  қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2316 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 4 тамыздағы N 285  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2479 тіркелген), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 486  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2664 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 379  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3428 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 29 қазандағы N 385  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3943 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 413  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3992 тіркелген), Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 67  қаулысымен  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4149 тіркелген) енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларына арналған пруденциалдық нормативтер туралы ережеде:
2-тармақта:
1) тармақшада:
үшінші абзацтағы "екінші деңгейдегі банктердің" деген сөздер "Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
""А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша;";

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 122. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июля 2006 года N 4283. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 222 (вводится в действие с 15 декабря 2006 года)
Сноска. Постановление Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 122 утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N  222  (вводится в действие с 15 декабря 2006 года).
В соответствии с пунктом 4  статьи 41  Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и подпунктами 5), 6)  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 "Об утверждении Правил о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2316), с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 августа 2003 года N 285 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2479),  постановлением  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 486 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2664),  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 379 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3428),  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года N 310 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868),  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2005 года N 385 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3943),  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 413 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3992),  постановлением  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 67 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4149) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах  о пруденциальных нормативах для накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
в подпункте 1):
в абзаце третьем после слов "в банках второго уровня" дополнить словами "Республики Казахстан";
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
"деньги на счетах в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service");";

мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып);";
10-тармақтың 4) тармақшасында:
"аспауы" деген сөз "кем болмауы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"акцияларының" деген сөздің алдынан "дауыс беруші" деген сөздермен толықтырылсын;
1-қосымшада:
"20__ жылғы "___" ___________  жағдай бойынша _______________ (қордың атауы) К1 және К2 коэффициенттері мәнінің есебі" кестесінде:
1-жолда "1.2" деген цифрлар "1.3" деген цифрлармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 1.3-жолмен толықтырылсын:
1.3.
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктер шоттарындағы ақша
100%
мынадай мазмұндағы 3-1-жолмен толықтырылсын:
3-1.
ықтимал шығындардың резервтерін шегеріп тастағандағы "А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердегі салымдар (негізгі қарыз бен есептелген сыйақы сомасын есепке ала отырып)
100%
мынадай мазмұндағы 19.1-жолмен толықтырылсын:
19.1.
орташа алынған жалпы кіріс (ОАЖК)
2-қосымшада:
"20__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша ______________ (қордың атауы) пруденциалдық нормативтерді есептеуге арналған қосымша мәліметтер" кестесі мынадай мазмұндағы 8015, 8016-жолдармен толықтырылсын:
8015
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінің шоттарындағы ақша
8016
"А" санатынан төмен емес ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтинг агенттіктерінің жіктеуі бойынша) немесе "А2" санатынан төмен емес ("Moody's Investors Service" рейтинг агенттігінің жіктеуі бойынша) ұзақ мерзімді және/немесе қысқа мерзімді, жеке рейтингісі бар резидент емес-банктердің шоттарындағы ақша
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):

дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) вклады в банках-нерезидентах, которые имеют долгосрочный и/или краткосрочный, индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service") (с учетом сумм основного долга и начисленного вознаграждения), за вычетом резервов на возможные потери;";
в подпункте 4) пункта 10:
слова "не более" заменить словом "менее";
после слова "количества" дополнить словом "голосующих";
в приложении 1:
в таблице "Расчеты значений коэффициентов К1 и К2 по состоянию на "___"__________20___ года ____________________ (наименование Фонда)":
в строке 1 цифры "1.2" заменить цифрами "1.3";
дополнить строкой 1.3 следующего содержания:
1.3.
деньги на счетах в
банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный
и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг не
ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard &
Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации
рейтингового агентства
"Moody's Investors
Service")
100%
дополнить строкой 3-1 следующего содержания:
3-1.
Вклады в
банках-нерезидентах,
которые имеют
долгосрочный и/или краткосрочный,
индивидуальный рейтинг
не ниже категории "А" (по
классификации рейтинговых
агентств "Standard &
Poor's" и "Fitch") или
"А2" (по классификации
рейтингового агентства
"Moody's Investors
Service") (с учетом сумм
основного долга и
начисленного вознагражде-
ния), за вычетом резервов
на возможные потери
100%
дополнить строкой 19.1. следующего содержания:
19.1.
усредненный валовой
доход (УВД)
в приложении 2:
таблицу "Дополнительные сведения для расчета пруденциальных
нормативов по состоянию на "___"__________20___ года
_______________ (наименование Фонда)" дополнить строками 8015,
8016 следующего содержания:
8015
Деньги на счетах в банках второго уровня
Республики Казахстан
8016
Деньги на счетах в банках-нерезидентах,
которые имеют долгосрочный и/или
краткосрочный, индивидуальный рейтинг не
ниже категории "А" (по классификации
рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и
"Fitch") или "А2" (по классификации
рейтингового агентства "Moody's Investors
Service")
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):

1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға

1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти дней со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и Объединения юридических лиц "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель