Тауар нарықтары субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) және инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік органдар, нарық субъектілері мен олардың бірлестіктері реттеуші органға оның тиісті тауар нарықтарына талдау жүргізуі үшін ұсынатын деректердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2007 жылғы 6 қыркүйекте N 237-нқ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 22 қазандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4972 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 16 қаңтардағы N 5-НҚ Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 16 қаңтардағы N 5-НҚ Бұйрығымен.
------------------ Бұйрықтан үзінді ------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1."Тауар нарықтары субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) және инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік органдар, нарық субъектілері мен олардың бірлестіктері реттеуші органға оның тиісті тауар нарықтарына талдау жүргізуі үшін ұсынатын деректердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007 жылғы 6 қыркүйектегі N 237-НҚ бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                       Н. Алдабергенов
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 5-5) тармақшасына және "Бәсеке және монополистік қызметті шектеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тауар нарықтары субъектілерінің тауарларына (жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) және инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сай нарық субъектілері мен олардың бірлестіктері;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сай мемлекеттік органдар реттеуші органға оның тиісті тауар нарықтарына талдау жүргізуі үшін ұсынатын деректердің нысандары бекітілсін.
2. Нарық субъектілері мен олардың бірлестіктері осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жартыжылдық қорытындылар бойынша деректерді жыл сайын 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне және оның аумақтық органдарына ұсынсын.
Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының шекараларындағы тиісті тауар нарықтарында қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көрсететін нарық субъектілері және олардың бірлестіктері Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің тиісті аумақтық органдарына деректер береді.
Екі және одан көп облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының шекараларындағы тиісті тауар нарықтарына қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көрсететін нарық субъектілері және олардың бірлестіктері Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне деректер береді
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 3 қарашадағы N 336-НҚ Бұйрығымен.
3. Индустрия және сауда, көлік және коммуникация, ауыл шаруашылығы, энергетика және минералдық ресурстар министрліктері осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жартыжылдық қорытындылар бойынша деректерді жыл сайын 15 қаңтарға және 15 шілдеге Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне ұсынсын.

Об утверждении форм представления государственными органами, субъектами рынка и их объединениями данных в регулирующий орган для проведения им анализа соответствующих товарных рынков в целях обеспечения недискриминационного доступа к товарам (работам, услугам) и инфраструктуре субъектов товарных рынков
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 6 сентября 2007 года N 237-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 октября 2007 года N 4972. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 16 января 2009 года № 5-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 16.01.2009 № 5-ОД.
В соответствии с подпунктом 5-5) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" и подпунктом 3) пункта 1 и подпунктом 1) пункта 2 статьи 6-1 Закона Республики Казахстан "О конкуренции и ограничении монополистической деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить формы представления данных в регулирующий орган для проведения им анализа соответствующих товарных рынков в целях обеспечения недискриминационного доступа к товарам (работам, услугам) и инфраструктуре субъектов товарных рынков:
субъектами рынка и их объединениями согласно приложению 1 к настоящему приказу;
государственными органами согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Субъектам рынка и их объединениям ежегодно к 15 января и 15 июля, по итогам полугодия, представлять в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и его территориальные органы данные в соответствии с приложением 1 к настоящему приказу.
Субъекты рынка, оказывающие услуги (товары, работы) на соответствующих товарных рынках в границах областей, городов Астана и Алматы, и их объединения предоставляют данные в соответствующие территориальные органы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
Субъекты рынка, оказывающие услуги (товары, работы) на соответствующих товарных рынках в границах двух и более областей, городов Астана и Алматы, и их объединения предоставляют данные в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 03.11.2008 № 336-ОД (порядок введения в действие см. п. 5 ).
3. Министерствам индустрии и торговли, транспорта и коммуникаций, сельского хозяйства, энергетики и минеральных ресурсов ежегодно к 15 января и 15 июля, по итогам полугодия, представлять в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий данные в соответствии с приложением 2 к настоящему приказу.

4. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі және порттар саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (Г.Қ. Ыбыраева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) оны заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Н.Ш. Алдабергеновке жүктелсін.
7. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Келісілген:
Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда министрі
2007 жылғы 2 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2007 жылғы»21 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
2007 жылғы»15 қыркүйек
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрі
2007 жылғы»28 қыркүйек
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігінің
2007 жылғы 6 қыркүйектегі
N 237-нқ бұйрығына
1-қосымша
Тауар нарықтары субъектілерінің тауарларына
(жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) және
инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз ету
мақсатында нарық субъектілері мен олардың
бірлестіктері реттеуші органға оның тиісті тауар
нарықтарына талдау жүргізуі үшін ұсынатын
деректердің нысандары*
Субъек-
тінің
атауы
Субъек-
тімен
аффилир-
ленген
тұлғалар
(осы
субъекті
қабылда-
ған ше-
шімдерге
әсер ету-
ге құқығы
бар кез
келген
жеке не-
месе заң-
ды тұлға)
Тауарлар-
дың (жұ-
мыстар-
дың, көр-
сетілетін
қызмет-
тердің)
түрлері
Ақпараттық
ашықтығы
(бағалар
туралы
ақпаратқа
қол жетім-
ділігі,
тауарларды
(жұмыстар-
ды, көрсе-
тілетін
қызметтер-
ді) алу
шарттары)
Техникалық
мүмкіндік-
тері (қуат-
тылығы, өт-
кізу қабі-
леттігі,
жүктелуі)
(тәулікте/
жарты жылда)
Тауарларды
(жұмыстар-
ды, көрсе-
тілетін
қызметтер-
ді) алуға
тұтынушы-
лардан Түс-
кен өтінім-
дердің саны
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қана-
ғат-
танды-
рылған
өті-
нім-
дердің
саны
(тұты-
нушы-
лардың
жалпы
саны)
Бас тарту
себептері
Тұтынушы-
лардың
өндіріле-
тін/өткі-
зілетін
тауарлар-
дың (жұ-
мыстар-
дың, көр-
сетілетін
қызмет-
тердің)
(жалпы
көлемнен
10%-дан
асатын)
тізбесі**
Тізбеде
заттай
көрсеткіш-
те көрсе-
тілген тұ-
тынушылар
бойынша
тауарларды
(жұмыстар-
ды, көр-
сетілетін
қызметтер-
ді) өнді-
ру/өткізу
көлемі**
Тізбеде
көрсетілген
тұтынушылар
бойынша босату
бағалары **
Ақы төлеу
шарттары
(шарт
бойынша)
7
8
9
10
11
12
* - темір жол көлігі, электр және жылу энергетикасы, мұнайды, мұнай өнімдері мен газды тасымалдау, азаматтық авиация, порт қызметі саласындағы тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілері және бағаларын мемлекет реттейтін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасына енгізілген нарық субъектілері бойынша
** - жеке тұлғалар бойынша жалпы көрсеткіш көрсетілуі мүмкін.
Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігінің
2007 жылғы 6 қыркүйектегі
N 237-нқ бұйрығына
2-қосымша
Тауар нарықтары субъектілерінің тауарларына
(жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне) және
инфрақұрылымына кемсітусіз қол жеткізуді қамтамасыз
ету мақсатында мемлекеттік органдар реттеуші
органға оның тиісті тауар нарықтарына талдау
жүргізуі үшін ұсынатын деректердің нысандары*
Тауар-
лардың
(жұмыс-
тардың,
көрсе-
тілетін
қызмет-
тердің)
түрлері
Тауарларды
(жұмыстар-
ды, көр-
сетілетін
қызметтер-
ді) өнді-
ретін/өт-
кізетін
нарық су-
бъектілері
Субъекті-
мен аффи-
лирленген
тұлғалар
(осы су-
бъекті
қабылдаған
шешімдерге
әсер етуге
құқығы бар
кез келген
жеке неме-
се заңды
тұлға және
субъекті
қатысатын
заңды
тұлғалар)
(мемлекет-
тік орган-
да осы
ақпарат
болған
жағдайда)
Тұтынушы-
ларға тауарлар-
ды өткі-
зуді шек-
тейтін
фактордың
болуы**
Тауарларды
енгізу
(шығару)
бойынша
шектеудің
болуы**
Тауар
нарықтарына
қатысушылар
үшін белгі-
ленген
жеңілдік-
тер, артық-
шылықтар**
1
2
3
4
5
6
* - темір жол көлігі, электр және жылу энергетикасы, мұнайды, мұнай өнімдері мен газды тасымалдау, азаматтық авиация, порт қызметі саласындағы тауар нарықтарында үстем (монополиялық) жағдайға ие нарық субъектілері және бағаларын мемлекет реттейтін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) номенклатурасына енгізілген нарық субъектілері бойынша
** - мемлекеттік органдардың актілері.

4. Департаменту по регулированию и контролю в сфере железнодорожного транспорта и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Алдабергенова Н.Ш.
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
Согласовано:
Министр индустрии и торговли
Республики Казахстан
7 сентября 2007 года
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
21 сентября 2007 года
Министр транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан
15 сентября 2007 года
Министр энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
18 сентября 2007 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
от 6 сентября 2007 года N 237-ОД
Форма представления субъектами рынка и их объединениями
данных в регулирующий орган для проведения им анализа соответствующих
товарных рынков в целях обеспечения недискриминационного доступа
к товарам (работам, услугам) и инфраструктуре субъектов товарных рынков*
Наиме-
нование
субъекта
Аффилиированные
с субъектом лица
(физическое или
юридическое лицо,
которое влияет
на принимаемые,
субъектом
решения
и юридические
лица, в которых
участвует субъект)
Виды
товаров
(работ,
услуг)
Информа-
ционная
открытость
(доступ-
ность
информации
о ценах,
условия
получения
товаров
(работ,
услуг)
Технические
возможности
(мощность,
пропускная
способность,
загружен-
ность)
(в сутки/
в полугодие)
Количество
поступивших от
потребителей
заявок на
получение
товаров
(работ, услуг)
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Количество
удовлетворенных
заявок (общее
количество
потребителей)
Причины
отказа
Перечень
потребителей**
(объемом
свыше 10%
от общего
объема)
Объем по
потребителям**
указанным в
Перечне в
натуральном
выражении
Отпускные
цены по
потребите-
лям**
указанным в
Перечне
Условия
оплаты
(по
договору)
7
8
9
10
11
12
* - по субъектам рынка, занимающим доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках в области железнодорожного транспорта, электро- и теплоэнергетики, транспортировки нефти, нефтепродуктов и газа, гражданской авиации, портовой деятельности и субъектам рынка, включенным в номенклатуру товаров (работ, услуг), цены на которые регулируются государством
** - по физическим лицам возможно указание общего показателя
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
от 6 сентября 2007 года N 237-ОД
Форма представления государственными органами данных в
регулирующий орган для проведения им анализа соответствующих товарных
рынков в целях обеспечения недискриминационного доступа к товарам
(работам, услугам) и инфраструктуре субъектов товарных рынков*
Виды
товаров
(paбoт,
услуг)
Субъекты
рынка,
производящие/
реализующие
товары
(работы,
услуги)
Аффилиированные
с субъектом лица
(физическое или
юридическое лицо,
которое влияет
на принимаемые
субъектом решения
и юридические
лица, в которых
участвует
субъект)
(при наличии
(данной
информации у
государствен-
ного органа)
Наличие
факторов
ограни-
чивающих
реализацию
товаров
потреби-
телям**
Наличие
ограни-
чений
по ввозу
(вывозу)
товаров**
Льготы,
преференции
установ-
ленные для
участников
товарных
рынков**
1
2
3
4
5
6
* - по субъектам рынка, занимающим доминирующее (монопольное) положение на товарных рынках в области железнодорожного транспорта, электро- и теплоэнергетики, транспортировки нефти, нефтепродуктов и газа, гражданской авиации, портовой деятельности и субъектам рынка, включенным в номенклатуру товаров (работ, услуг), цены на которые, регулируются государством
** - акты государственного органа