Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 "Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 20 тамыздағы N 04.2-44/145 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 9 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5781 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы № 189 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.10.22 № 189 (2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5223 тіркелген, 2008 жылғы 6 маусымдағы N 85 (1485) "Юридическая газета" және 2008 жылғы 6 маусымдағы N 85 (1311) "Заң газетінде" жарияланған), "Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 28 тамыздағы N 04.2-09/207 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5300 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2008 жылғы қыркүйегінде N 9 жарияланған), "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 20 қаңтардағы N 04.2-44/18 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5529 тіркелген, 2009 жылғы 26 ақпандағы N 30 (1627) "Юридическая газета" және 2009 жылғы 26 ақпандағы N 30 (1453) "Заң" газетінде жарияланған), "Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу агенттігі Төрағасының 2009 жылғы 30 наурыздағы N 04.2-44/84 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5682 тіркелген, 2009 жылғы 5 маусымдағы N 84 (1681) "Юридическая газета" және 2009 жылғы 5 маусымдағы N 84 (1507) "Заң" газетінде жарияланған) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен қоса, келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қосымшада:
1-тармақта:
16) тармақшадағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мына мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20 августа 2009 года № 04.2-44/145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2009 года № 5781. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 189
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 189 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года «О региональном финансовом центре города Алматы» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5223, опубликованный в "Юридической газете" от 6 июня 2008 года № 85 (1485)), с дополнениями и изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 28 августа 2008 года № 04.2-09/207 "О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5300, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, сентябрь 2008 года, № 9), приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 20 января 2009 года № 04.2-44/18 "О внесении изменения и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5529, опубликованный в "Юридической газете" от 26 февраля 2009 года № 30 (1627) и "Заң газеті" от 26 февраля 2009 года № 30 (1453)), приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 30 марта 2009 года № 04.2-44/84 «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года № 04.2-09/119» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5682, опубликованный в "Юридической газете" от 5 июня 2009 года № 84 (1681) и "Заң газеті" от 5 июня 2009 года № 84 (1507)) следующие изменения и дополнения:
в приложении к вышеуказанному приказу:
в пункте 1:
в подпункте 16) знак препинания «.» заменить знаком препинания «;»;
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:

"17) эмитенттің міндеттемелерін қайта құрылымдау – эмитенттің қаржылық ахуалын қалпына келтіру және жұмысының сапасын жақсарту үшін эмитентті қайта құрылымдау жоспары негізінде ол ерікті негізде жүзеге асыратын әкімшілік, заңдық, қаржылық, ұйымдастырушы-техникалық және басқа іс-шаралардың кешені.";
4-тармақта:
4) тармақшаның үшінші абзацтағы орыс мәтініндегі "по истечении" деген сөздері "в течение" деген сөздерімен ауыстырылсын;
5) тармақша мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Акциялар ресми тізімнің осы санатында болғанда, эмитенттің меншікті капиталы сегіз миллион бес жүз алпыс мың еселі мөлшердегі АЕК баламалы сомасының жетпіс пайызына тең шамаға дейін, бірақ аудиторлық есеппен расталған, соңғы есептілік күнгі қаржылық есептілікке сәйкес эмитенттің жарғылық капиталынан төмен емес төмендеуіне жол беріледі.";
6) тармақша мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Акциялар ресми тізімнің осы санатында болғанда, жылына сексен бес мың алты жүз АЕК еселі мөлшерінен кем емес баламалы сомасын құрайтын, аудиторлық есеппен расталған, соңғы есептілік күнгі қаржылық есептілікке сәйкес соңғы үш жылдың ең болмағанда екі жылында акциялар эмитентінің таза кірісі бар болуына жол беріледі.";
5-тармақта:
4) тармақшаның үшінші абзацтағы орыс мәтініндегі "по истечении" деген сөздері "в течение" деген сөздерімен ауыстырылсын;
5) тармақша мына мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Акциялар осы санатта болғанда, эмитенттің меншікті капиталы бір жүз жетпіс бір мың АЕК еселі мөлшердегі баламалы сомасының жетпіс пайызына тең шамаға дейін, бірақ аудиторлық есеппен расталған, соңғы есептік күнгі қаржылық есептілікке сәйкес жарғылық капиталынан төмен емес төмендеуіне жол беріледі.";
6) тармақшадағы "әрқайсысы" деген сөзі "біреуі" деген сөзімен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бірінші абзацтағы "екі" деген сөзі "үш" деген сөзімен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мына мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) буферлік санат.";
8-тармақта:
5) тармақшаның үшінші абзацтағы орыс мәтініндегі "по истечении" деген сөздері "в течение" деген сөздерімен ауыстырылсын;
10-тармақта:
4) тармақшаның үшінші абзацтағы орыс мәтініндегі "по истечении" деген сөздері "в течение" деген сөздерімен ауыстырылсын;
11-тармақта:
4) тармақшаның үшінші абзацтағы "өтіп" деген сөзі "ішінде" деген сөзімен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "екі" деген сөзі "үш" деген сөзімен ауыстырылсын;
9) тармақша алынып тасталсын;
мына мазмұндағы 13-1, 13-2, 13-3, 13-4, 13-5, 13-6, 13-7, 13-8, 13-9, 13-10, 13-11, 13-12, 13-13, 13-14, 13-15 және 13-16-тармақтармен толықтырылсын:

«17) реструктуризация обязательств эмитента - комплекс административных, юридических, финансовых, организационно-технических и других мероприятий и процедур, реализуемых эмитентом на добровольной основе на основании плана реструктуризации эмитента для оздоровления его финансового положения и улучшения качества работы.»;
в пункте 4:
в абзаце третьем подпункта 4) в тексте на русском языке слова «по истечении» заменить словами «в течение»;
подпункт 5) дополнить абзацем следующего содержания:
«Во время нахождения акций в данной категории официального списка допускается снижение собственного капитала эмитента до величины, равной семидесяти процентам от суммы, эквивалентной восьми миллионам пятистам шестидесяти тысячекратному размеру МРП, но не ниже уставного капитала эмитента, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом.»;
подпункт 6) дополнить абзацем следующего содержания:
«Во время нахождения акций в данной категории официального списка допускается наличие чистой прибыли эмитента акций за два из трех последних лет, составляющей сумму эквивалентную не менее восьмидесяти пяти тысяч шестисоткратному размеру МРП за каждый год, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом.»;
в пункте 5:
в абзаце третьем подпункта 4) в тексте на русском языке слова «по истечении» заменить словами «в течение»;
подпункт 5) дополнить абзацем следующего содержания:
«Во время нахождения акций в данной категории допускается снижение собственного капитала эмитента до величины, равной семидесяти процентам от суммы, эквивалентной ста семидесяти одному тысячекратному размеру МРП, но не ниже уставного капитала эмитента, согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом.»;
в подпункте 6) слово «каждый» заменить словом «один»;
в пункте 7:
в абзаце первом слово «две» заменить словом «три»;
в абзаце пятом знак препинания «.» заменить знаком препинания «;»;
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) буферная категория.»;
в пункте 8:
в абзаце третьем подпункта 5) в тексте на русском языке слова «по истечении» заменить словами «в течение»;
в пункте 10:
в абзаце третьем подпункта 4) в тексте на русском языке слова «по истечении» заменить словами «в течение»;
в пункте 11:
в абзаце третьем подпункта 4) слова «по истечении» заменить словами «в течение»;
в подпункте 6) слово «двух» заменить словом «трех»;
подпункт 9) исключить;
дополнить пунктами 13-1, 13-2, 13-3, 13-4, 13-5, 13-6, 13-7, 13-8, 13-9, 13-10, 13-11, 13-12, 13-13, 13-14, 13-15 и 13-16 следующего содержания:

"13-1. Эмитенттің борыштық бағалы қағаздарын қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің "борыштық бағалы қағаздар" секторының "буферлік санат" санатына аударым жасау мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) бағалы қағаздар мен оның эмитенттері осы Талаптардың 10 және 11-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде;
2) эмитенттің өз міндеттемелері бойынша сыйақыны төлеу бойынша дефолтында (соңғы купондық кезең бойынша сыйақыны қоспағанда);
3) эмитент міндеттемелері қайта құрылымдағанда.
13-2. Қор биржасы эмитент пен оның бағалы қағаздарын осы Талаптардың 13-1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген "буферлік санат" санатына аударым жасау үшін негіздер пайда болған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде эмитентке (рұқсатнаманың бастамашысына) осындай сәйкессіздік жөнінде хабарлама жібереді.
13-3. Осы Талаптардың 13-1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген негіздер пайда болғанда, эмитенттің бағалы қағаздарын "буферлік санат" санатына аударым жасау үшін эмитент (рұқсатнамасының бастамашысы) қор биржасына бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде белгіленген борыштық бағалы қағаздар бойынша міндеттемелер орындалмағаны туралы бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде белгіленген орындалу мерзіміне дейінгі үш жұмыс күні бұрын кешіктірмей хабарлайды.
13-4. Эмитент (рұқсатнаманың бастамашысы) міндеттемелерді қайта құрылымдау туралы эмитенттің директорлар кеңесі шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей қор биржасына осы факті туралы хабарлайды.
13-5. Эмитент (рұқсатнаманың бастамашысы) қор биржасының жазбаша хабарламасын алған күннен не эмитентті және оның бағалы қағаздарын осы Талаптардың 13-1-тармағының 2) және 3) тармақшасында көрсетілген "буферлік санат" санатына аударым жасау үшін негіздер пайда болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қор биржасының атына директорлар кеңесі бекіткен эмитенттің бағалы қағаздарын осы Талаптардың 13-1-тармағында көрсетілген "буферлік санат" санатына аударым жасаудың негіздерін жою жөніндегі іс-шаралардың жоспарын (бұдан әрі – іс-шаралар жоспары) жібереді.
Қор биржасы іс-шаралар жоспарын алған күні оны өзінің ресми сайтында орналастырады.
13-6. Қор биржасы іс-шаралар жоспарын алған күннен кейінгі он жұмыс күні ішінде іс-шаралар жоспарын қарайды және оны қабылдау не қабылдамау туралы шешім қабылдайды.
13-7. Іс-шараларды қабылдау не қабылдамау туралы шешімді құзыретіне листинг, делистинг немесе бағалы қағаздар тізімінің санатын ауыстыру мәселелерін қарау кіретін, қор биржасының органы қабылдайды және қор биржасының директорлар кеңесі оны бекітеді.

«13-1. Перевод долговых ценных бумаг эмитента в категорию «буферная категория» сектора «долговые ценные бумаги» официального списка специальной торговой площадки финансового центра осуществляется в случаях:
1) несоответствия ценных бумаг и их эмитентов требованиям, установленным пунктами 10 и 11 настоящих Требований;
2) дефолта эмитента по выплате вознаграждения по своим обязательствам (за исключением вознаграждения за последний купонный период);
3) реструктуризации обязательств эмитента.
13-2. Фондовая биржа в течение трех рабочих дней с даты возникновения оснований для перевода эмитента и его ценных бумаг в категорию «буферная категория», указанных в подпункте 1) пункта 13-1 настоящих Требований, направляет эмитенту (инициатору допуска) уведомление о таком несоответствии.
13-3. При возникновении оснований для перевода ценных бумаг эмитента в категорию «буферная категория», указанных в подпункте 2) пункта 13-1 настоящих Требований, эмитент (инициатор допуска) уведомляет фондовую биржу о неисполнении обязательств по долговым ценным бумагам, установленных проспектом выпуска ценных бумаг, не позднее чем за три рабочих дня до установленной проспектом выпуска ценных бумаг даты исполнения обязательств.
13-4. Эмитент (инициатор допуска) не позднее трех рабочих дней с даты принятия решения советом директоров эмитента о реструктуризации обязательств уведомляет фондовую биржу о данном факте.
13-5. Эмитент (инициатор допуска) в течение десяти рабочих дней со дня получения письменного уведомления фондовой биржи либо возникновения оснований для перевода эмитента и его ценных бумаг в категорию «буферная категория», указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 13-1 настоящих Требований, направляет в адрес фондовой биржи план мероприятий, утвержденный советом директоров эмитента, по устранению оснований для перевода ценных бумаг эмитента в категорию «буферная категория», предусмотренных пунктом 13-1 настоящих Требований (далее - план мероприятий).
Фондовая биржа в день получения плана мероприятий размещает его на своем официальном сайте.
13-6. Фондовая биржа в течение десяти рабочих дней, следующих за датой получения плана мероприятий, рассматривает план мероприятий и принимает решение о его принятии либо отклонении.
13-7. Решение о принятии или отклонении плана мероприятий принимается органом фондовой биржи, в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов листинга, делистинга или смены категории списка ценных бумаг и утверждается советом директоров фондовой биржи.

13-8. Эмитент "буферлік санат" санатына өзінің бағалы қағаздарын аударым жасаудың негіздерін жойған не делистингі және "буферлік санат" санатына аударым жасау туралы шешім қабылданған сәтке дейін растайтын құжаттарды берген не бағалы қағаздардың делистингі жағдайында, осы бағалы қағаздар осы Талаптардың 13-1-тармағында көрсетілген іс-әрекеттер жасалған сәтте болған қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің санатында қалады.
13-9. Қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің "буферлік санат" санатында бағалы қағаздардың болуының барынша ұзақ мерзімі эмитентті және оның бағалы қағаздарын "буферлік санат" санатына аударым жасау туралы шешім қабылданған күннен бастап он екі айды құрайды.
13-10. Бағалы қағаздар "буферлік санат" санатында болған кезеңде, эмитент (рұқсатнаманың бастамашысы) тоқсан сайынғы негізде сауда-саттықты ұйымдастырушысына мына ақпаратты береді:
1) қор биржасының ішкі құжаттарында және листинг туралы шартта тізбесі айқындалатын, эмитенттің қызметіндегі маңызды оқиғалар жөніндегі оның ішінде мәліметтер бар есептілікті және ақпаратты береді;
2) іс-шаралар жоспарында көзделген шараларды орындау туралы мәліметтерді.
13-11. Қор биржасы іс-шаралар жоспарын қабылдаған жағдайда, осы эмитенттің борыштық бағалы қағаздарының барлық шығарылымдары "буферлік санат" санатына аударым жасалады.
13-12. Осы Талаптардың 13-9-тармағында көрсетілген мерзімде эмитенттің бағалы қағаздарын "буферлік санат" санатына аударым жасау үшін осы Талаптардың 13-9-тармағында көрсетілген негіздер жойылған жағдайда, құзыретіне листинг, делистинг немесе бағалы қағаздар тізімінің санатын ауыстыру мәселелерін қарау кіретін, қор биржасы органының шешімі негізінде бағалы қағаздар "буферлік санат" санатынан бұдан бұрын олар болған санатқа аударым жасалады.
Эмитенттің міндеттемелерін қайта құрылымдаған жағдайда, оның бағалы қағаздарын "буферлік санат" санатынан басқа санатқа (шағын санатқа) аударым жасаудың негізі болып құзыретіне листинг, делистинг немесе бағалы қағаздар тізімінің санатын ауыстыру мәселелерін қарау кіретін, қор биржасы органының эмитент және оның бағалы қағаздары қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің тиісті санатының талаптарына сәйкес келетіні туралы шешімі табылады.
13-13. Осы Талаптардың 13-1-тармағының 1) тармақшасында белгіленген сәйкессіздіктерді осы Талаптардың 13-9-тармағында  көрсетілген мерзімде жоймаған жағдайда, эмитенттің бағалы қағаздары осы шағын санаттың талаптарына сәйкес келгенде не делистингте қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің "рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар" санатының "екінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздары" шағын санатына аударым жасауға жатады.

13-8. В случае устранения эмитентом оснований для перевода его ценных бумаг в категорию «буферная категория» либо делистинга и представления подтверждающих документов фондовой бирже до момента принятия решения о переводе в категорию «буферная категория» либо делистинге ценных бумаг, данные ценные бумаги остаются в категории официального списка специальной торговой площадки финансового центра, в которой они находились на момент совершения действий, указанных в пункте 13-1 настоящих Требований.
13-9. Максимальный срок нахождения ценных бумаг в категории «буферная категория» официального списка специальной торговой площадки финансового центра составляет двенадцать месяцев с даты принятия решения о переводе эмитента и его ценных бумаг в категорию «буферная категория».
13-10. В период нахождения ценных бумаг в категории «буферная категория» эмитент (инициатор допуска) на ежеквартальной основе представляет организатору торгов следующую информацию:
1) отчетность и информацию, перечень которых определяется внутренними документами фондовой биржи и договором о листинге, содержащих в том числе сведения о существенных событиях в деятельности эмитента;
2) сведения о выполнении мероприятий, предусмотренных планом мероприятий.
13-11. В случае принятия фондовой биржей плана мероприятий все выпуски долговых ценных бумаг данного эмитента переводятся в категорию «буферная категория».
13-12. В случае устранения оснований для перевода ценных бумаг эмитента в категорию «буферная категория», указанных в пункте 13-1 настоящих Требований, в срок, установленный пунктом 13-9 настоящих Требований, ценные бумаги переводятся из категории «буферная категория» в категорию, в которой они ранее находились на основании решения органа фондовой биржи, в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов листинга, делистинга или смены категории списка ценных бумаг.
В случае проведения реструктуризации обязательств эмитента основанием для перевода его ценных бумаг из категории «буферная категория» в другую категорию (подкатегорию) является решение органа фондовой биржи, в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов листинга, делистинга или смены категории списка ценных бумаг о соответствии эмитента и его ценных бумаг требованиям соответствующей категории официального списка специальной торговой площадки финансового центра.
13-13. В случае неустранения несоответствий, установленных подпунктом 1) пункта 13-1 настоящих Требований, в срок, установленный пунктом 13-9 настоящих Требований, ценные бумаги эмитента подлежат переводу в подкатегорию «долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки второй подкатегории» категории «долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки» официального списка специальной торговой площадки финансового центра при их соответствии требованиям данной подкатегории либо делистингу.

13-14. Егер эмитент және оның бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында болғанда, осы санатқа оларды аударым жасауға әкелген сәйкессіздіктермен қоса осы Талаптардың 10-тармағының басқа да талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, эмитенттің бағалы қағаздары осы шағын санаттың талаптарына сәйкес келгенде не делистингте қаржы орталығының арнайы сауда алаңының ресми тізімінің "рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздар" санатының "екінші шағын санаттың рейтингтік бағасы жоқ борыштық бағалы қағаздары" шағын санатына аударым жасауға жатады.
13-15. Егер бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында болғанда, эмитент қайта құрылымдау жөнінде хабарлаған жағдайда, оның бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында қалады.
13-16. Эмитенттің бағалы қағаздары мынадай жағдайларда делистингке жатады:
1) эмитенттің қызметі қайта құрылымдау немесе тарату не эмитент тарату процесінде болу нәтижесінде тоқтатылғанда;
2) өз міндеттемелері бойынша сыйақы төлеу жөнінде эмитенттің дефолтында (соңғы купондық кезең бойынша сыйақыны қоспағанда) және эмитент осы Талаптардың 13-5-тармағында көрсетілген іс-шаралар жоспарын бермегенде;
3) бағалы қағаздар және оның эмитенттері осы Талаптардың 10 және 11-тармақтарында белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде және эмитент осы Талаптардың 13-5-тармағында көрсетілген іс-шаралар жоспарын бермегенде;
4) қор биржасы осы Талаптардың 13-5-тармағында көрсетілген іс-шаралар жоспарын қабылдамағанда;
5) егер эмитенттің директорлар кеңесі міндеттемелерді қайта құрылымдау туралы шешім қабылдамаған жағдайда, оның бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында болған уақытта эмитенттің өз міндеттемелері бойынша дефолтында;
6) қор биржасы осы Талаптардың 13-5-тармағында көрсетілген негіздерді жою мүмкін емес фактісін айқындағанда;
7) осы Талаптардың 13-13-тармағының талаптарын ескеріп, осы Талаптардың 13-1-тармағында көрсетілген негіздерді осы Талаптардың 13-9-тармағында көрсетілген мерзімде жоймағанда;
8) егер эмитенттің директорлар кеңесі міндеттемелерді қайта құрылымдау туралы шешім қабылдамаған жағдайда, эмитент және оның бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында болғанда, осы санатқа оларды аударым жасауға әкелген сәйкессіздіктермен қоса осы Талаптардың 13-14-тармақтарын ескеріп, осы Талаптардың 10 және 11-тармақтарының басқа да талаптарына сәйкес келмегенде;
9) сот эмитентті банкрот деп танығанда;
10) эмитент мүлігіне осы эмитент активтерінің елу пайызынан асатын мөлшерде тыйым салынғанда;
11) эмитент және оның бағалы қағаздары "буферлік санат" санатында болған уақытта эмитент (рұқсатнама бастамашысы) тізбесі осы Талаптардың 13-10-тармағында көрсетілген ақпаратты бермегенде;

13-14. В случае, если эмитент и его ценные бумаги в период нахождения в категории «буферная категория» помимо несоответствий, повлекших их перевод в данную категорию, перестают соответствовать другим требованиям пункта 10 настоящих Требований, ценные бумаги эмитента подлежат переводу в подкатегорию «долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки второй подкатегории» категории «долговые ценные бумаги без рейтинговой оценки» официального списка специальной торговой площадки финансового центра при их соответствии требованиям данной подкатегории либо делистингу.
13-15. В случае, если эмитент во время нахождения его ценных бумаг в категории «буферная категория» объявил о реструктуризации обязательств, его ценные бумаги остаются в категории «буферная категория».
13-16. Ценные бумаги эмитента подлежат делистингу в следующих случаях:
1) прекращения деятельности эмитента в результате реорганизации или ликвидации либо нахождения эмитента в процессе ликвидации;
2) дефолта эмитента по выплате вознаграждения по своим обязательствам (за исключением вознаграждения за последний купонный период) и непредставления эмитентом плана мероприятий, указанного в пункте 13-5 настоящих Требований;
3) несоответствия ценных бумаг и их эмитентов требованиям, установленным пунктами 10 и 11 настоящих Требований и непредставления эмитентом плана мероприятий, указанного в пункте 13-5 настоящих Требований;
4) отклонения фондовой биржей плана мероприятий, указанного в пункте 13-5 настоящих Требований;
5) дефолта эмитента по своим обязательствам во время нахождения его ценных бумаг в категории «буферная категория» в случае, если советом директоров эмитента не было принято решение о реструктуризации обязательств;
6) установления фондовой биржей факта невозможности устранения оснований, указанных в пункте 13-1 настоящих Требований;
7) неустранения оснований, указанных в пункте 13-1 в срок, установленный пунктом 13-9, с учетом требований пункта 13-13 настоящих Требований;
8) эмитент и его ценные бумаги в период нахождения в категории «буферная категория» помимо несоответствий, повлекших их перевод в данную категорию, перестают соответствовать другим требованиям пунктов 10 и 11 настоящих Требований с учетом требований пункта 13-14 настоящих Требований в случае, если советом директоров эмитента не было принято решение о реструктуризации обязательств;
9) признания судом эмитента банкротом;
10) ареста имущества эмитента в размере, превышающем пятьдесят процентов активов данного эмитента;
11) непредставления эмитентом (инициатором допуска) информации во время нахождения эмитента и его ценных бумаг в категории «буферная категория», перечень которой указан в пункте 13-10 настоящих Требований;

12) іс-шаралар жоспарында көзделген шараларды орындамағанда;
13) қор биржасының ішкі құжаттарында көзделген өзге де жағдайларда.";
14-тармақтың 9) тармақшасының бірінші абзацы мына мазмұнда жазылсын:
"9) соңғы есептілік күні инвестициялық қордың таза активінің құны аудиторлық есеппен расталған не инвестициялық пай қоры бойынша арнайы мақсаттағы аудиторлық есепке сәйкес басқарушы компанияның немесе акционерлік инвестициялық қордың қаржылық есептілігіне сәйкес екі жүз он бес мың еселенген АЕК мөлшерінен кем емес баламалы сомасын құрауы тиіс.".
2. Осы бұйрықтың 1-тармағының тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он бесінші және он алтыншы абзацтарының қолданылуы 2012 жылғы 1 шілдеге дейін таралады.
3. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Даму департаменті:
1) Агенттіктің Заң басқармасымен бірге осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі, "Қазақстандық қор биржасы" акционерлік қоғамы және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін;
3) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына жүктелінсін.
5. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, 10 күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                            А. Арыстанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігінің төрайымы
________________ Е. Бахмутова
20 тамыз 2009 жыл

12) невыполнения мероприятий, предусмотренных планом мероприятий;
13) иных случаях, предусмотренных внутренними документами фондовой биржи.»;
в абзаце первом подпункта 9) пункта 14:
дополнить словами «либо согласно аудиторскому отчету специального назначения по паевому инвестиционному фонду».
2. Действие абзацев девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, пятнадцатого и шестнадцатого пункта 1 настоящего приказа распространяется до 1 июля 2012 года.
3. Департаменту развития Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) совместно с Юридическим управлением Агентства принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества «Казахстанская фондовая биржа» и Объединения юридических лиц «Ассоциация финансистов Казахстана»;
3) обеспечить публикацию настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель                               А. Арыстанов
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
______________ Е. Бахмутова
28 августа 2009 года