Жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 4С-19/5 шешімі. Ақмола облысы Жарқайың ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 28 қаңтарда № 1-12-122 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 қазандағы № 4С-36/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2011.10.12 № 4С-36/3 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56 бабына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жергілікті басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Жарқайың аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік төлем алуға келесі азаматтардың құқығы бар:
- күнкөріс деңгейінен төмен табысы бар немесе белгілі жағдай күшіндегі төтенше әлеуметтік қолдауға мұқтаж азаматтар;
- мүгедектер және Мүгедектер күніне орай 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
- Қарттар күніне Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары (оларға теңестірілген тұлғалар, тыл еңбеккерлері, Ұлы Отан соғысының мүгедектерінің жесірлері, бейбіт уақытта қаза тапқан жауынгерлердің отбасылары, фашист концлагерлерінің бұрынғы тұтқындары) ақталған азаматтар, зейнеткерлер, интернационал жауынгерлерге, Чернобыль атомдық электростанциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушыларына;
- жазылмайтын аурулармен ауыратындар;
- қатерлі ісікпен және туберкулезбен ауыратындарға және туберкулезбен ауратындарға» сөздерінен кейін «Жарқайың аудандық орталық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынымен ұсынылған анықтамалар негізінде 2,8 айлық есептік көрсеткіш көлемінде «туберкулезді ұзақ емделушілерге Ақмола облысы бойынша емдеу мекемелеріне жолақы;
- колледждерде күндізгі бөлімде оқу орындары мен шарт негізінде оқитын және оқу орынан берілген анықтамасы бойынша аудандағы аз қамтылған отбасылар мен ауылдық жердегі көп балалы отбасылардан шыққан студентер;
- Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына облыстық бюджеттен бөлінген трансферттер есебінен ай сайын коммуналдық қызмет төлемі бойынша шығындарды өтеуге 2,5 айлық есеп көрсеткіші көлемінде «Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық мекемесінің Ақмола облыстық филиалының Жарқайың аудандық бөлімшесінің ұсынған тізімдер негізінде, жеке шотына аудару жолымен;
- аз қамтылған отбасыларға ай сайын негізгі азық - түліктің қымбаттауына байланысты 0,5 айлық есеп көрсеткіші көлемінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2009 года № 4С-19/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаркаинского района Акмолинской области 28 января 2010 года № 1-12-122. Утратило силу - решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12 октября 2011 года № 4С-36/3
Сноска. Утратило силу - решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12.10.2011 № 4С-36/3
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года Жаркаинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
2. Право на социальные выплаты имеют следующие граждане:
- граждане, имеющие доход ниже прожиточного минимума или в силу определенных обстоятельств, нуждающиеся в экстренной социальной поддержке;
- инвалиды, и детям инвалидам до 16 лет ко Дню инвалидов;
- участники и инвалиды Великой Отечественной войны (лица приравненные к ним, труженики тыла, вдовы умерших инвалидов Великой Отечественной войны, семьи погибших воинов в мирное время, бывшие узники фашистских концлагерей), реабилитированные граждане, пенсионеры к Дню пожилых, воинам интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции;
- больные неизлечимыми болезнями;
- проезд к лечебным учреждениям по Акмолинской области онкобольным и туберкулезным больным, находящимся на длительном лечении туберкулеза» в размере 2,8 месячных расчетных показателей, на основании справок представленных государственным коммунальным казенным предприятием «Жаркаинская центральная районная больница;
- студенты из малообеспеченных семей района и многодетных семей сельской местности обучающиеся на очном отделении в колледжах на основании договора с учебным заведением и справки с места учебы;
- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ежемесячно за счет трансфертов, выделяемых из областного бюджета, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг в размере 2,5 месячных расчетных показателей на основании списков, представленных Жаркаинским районным отделением Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный Центр по выплате пенсий» путем зачисления на лицевые счета;
- малообеспеченным гражданам ежемесячно в размере 0,5 месячного расчетного показателя, в связи с удорожанием цен на основные продукты питания;

- жоғары білімі бар жас маман - дәрігерлерге жайластыруға 175 айлық есеп көрсеткішімен, жас маман - мұғалімдерге жайластыруға 18 айлық есеп көрсеткішімен, өтініш бойынша жас мамандармен «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету» бюджеттік бағдарламаның әкімшілігі арасында жасалынған Келісім- шарт негізінде;
- концлагерь тұтқындарына ай сайын коммуналдық қызмет төлемі бойынша шығындарды өтеуге айлық есеп көрсеткіші көлемінде «Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы» Республикалық мемлекеттік қазыналық мекемесінің Ақмола облыстық филиалының Жарқайың аудандық бөлімшесінің ұсынған тізімдер негізінде, жеке шотына аудару жолымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Ақмола облысы Жарқайың аудандық мәслихатының 2010.04.12 № 4С-21/4; 2010.08.09 № 4С-24/2 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 2011.03.09 № 4С-30/3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен.
3. Жарқайың аудандық мәслихатының 2005 жылғы 24 ақпандағы № 3С-11/8 «Жеке санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3051 тіркелген, 2005 жылғы 4 наурыздағы «Целинное знамя» аудандық газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылсын.
4. Шешім Жарқайың ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А.Демьянов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Б.Швачкин
КЕЛІСІЛГЕН:
Жарқайың ауданының
«Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        В.Сидорина
Жарқайың ауданының
«Қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Б.Ахметова
«Жарқайың ауданының
«Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі»мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        З.Қоржымбаева

- молодым специалистам врачам на обустройство с высшим образованием 175 месячных расчетных показателей, молодым специалистам педагогам на обустройство 18 месячных расчетных показателей, по заявлению на основании Договора, заключенного между молодыми специалистами с администратором бюджетной программы «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
- узникам концлагерей - ежемесячно на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг в размере месячного расчетного показателя на основании списков, представленных Жаркаинским районным отделением Акмолинского областного филиала республиканского государственного казенного предприятия «Государственный Центр по выплате пенсий» путем зачисления на лицевые счета.
Сноска. Пункт 2 с изменениями и дополнениями, внесенными решением Жаркаинского районного маслихата Акмолинской области от 12.04.2010 № 4С-21/4; 09.08.2010 № 4С-24/2 (порядок введения в действия см. п-2); 09.03.2011 № 4С-30/3 (порядок введения в действия см. п-2)
3. Признать утратившим силу решение Жаркаинского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 24 февраля 2005 года № 3С-11/8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3051, опубликовано 4 марта 2005 года в районной газете «Целинное знамя»).
4. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Жаркаинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Демьянов
Секретарь районного
маслихата                                  Б.Швачкин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ»
Жаркаинского района                        В.Сидорина
Начальник государственного
учреждения «Отдел финансов»
Жаркаинского района                        Б.Ахметова
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования»
Жаркаинского района                        З.Коржумбаева