Қызылжар ауданындағы оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 23 маусымдағы N 206 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 9 шілдеде N 13-8-107 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімі аппаратының 2013 жылғы 4 ақпандағы N 02.07-05-03/127 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы әкімі аппаратының 04.02.2013 N 02.07-05-03/127 хаты)
«Қазақстан Респубикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағына 14) тармақшасына, «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы Жарлығын, «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 қаулысын, «Оралмандардың 2009-2011 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 17 қарашадағы № 690 Жарлығын және «Оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 қаңтардағы № 32 Қаулысын іске асыру туралы» Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 18 наурыздағы 62 қаулысын іске асыру үшін аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оралмандардың 2009 жылға арналған Белгіленген көшіп келу квотасы саны 35 отбасы ауылдық округтер бойынша 1-қосымшаға сәйкес бөлінсін.
2. Оралмандарды қабылдау және орналастыру жөніндегі аудандық комиссия құрамы (ары қарай – комиссия) 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. «Аудандық білім бөлімі» мемлекеттік мекемесі:
мектеп жасындағы оралмандардың балаларын оқыту және оларды интернаттарға орналастыру бойынша шаралар қолдансын;
оралмандардың балаларын бастапқы және орта кәсіби оқу мекемелеріне тарту бойынша жүйелі жұмыс жүргізсін.
4. «Аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі оралмандарды жұмысқа орналастыру және мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау мәселелерін шешсін, қажеттілігіне қарай Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оларды жаңа мамандықтарға қайта даярлауды және оқытуды ұйымдастырсын.
5. Селолық округтер әкімдері:
оралмандарды жаңа жерлерге орналастыруды ұйымдастырсын, олардың бейімделуі үшін жағдай жасасын;
тұрғын үй сатып алуда көмек көрсетсін;
оралмандарды жұмысқа орналастыру, оларға жер телімдерін беру және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шағын кредиттер алуға жағдай жасау мәселелерін бақылауға алсын.

О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год в Кызылжарском районе
Постановление акимата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 23 июня 2009 года N 206. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылжарского района Северо-Казахстанской области 9 июля 2009 года N 13-8-107. Утратило силу (письмо аппарата акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 4 февраля 2013 года N 02.07-05-03/127)
Сноска. Утратило силу (письмо аппарата акима Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 04.02.2013 N 02.07-05-03/127)
В соответствии с подпунктом 14 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан «О миграции населения» от 13 декабря 1997 года, во исполнение Указа Президента Республики Казахстан «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» от 17 ноября 2008 года, постановления Правительства Республики Казахстан «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год» от 22 января 2009 года № 32, постановления акимата Северо-Казахстанской области «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2008 года № 690 «О квоте иммиграции оралманов на 2009-2011 годы» и постановления Правительства Республики Казахстан от 22 января 2009 года № 32 «О распределении квоты иммиграции оралманов на 2009 год» № 62 от 18 марта 2009 года, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту иммиграции оралманов на 2009 год в количестве 35 семей, распределить по сельским округам Кызылжарского района согласно приложению 1.
2. Утвердить состав районной комиссии по приему и обустройству оралманов (далее - Комиссия) согласно приложению 2.
3. Государственному учреждению «Районный отдел образования»:
принять меры по полному охвату детей оралманов школьного возраста обучением и при необходимости разместить их в интернатах района;
систематически проводить работу по привлечению детей оралманов в учебные заведения начального и среднего профессионального образования.
4. Государственному учреждению «Районный отдел занятости и социальных программ» решить вопросы трудоустройства и оказания государственной адресной социальной помощи, организовать переподготовку и обучение оралманов новым профессиям в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Акимам сельских округов:
организовать прием и обустройство оралманов в местах их расселения, создать условия для адаптации и закрепления;
оказать содействие в приобретении жилья;
взять под контроль вопросы трудоустройства оралманов, предоставления им земельных участков и создания условий для получения микрокредитов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

6. Комиссия оралмандарды қабылдау және орналастыру мәселесі жөніндегі селолық округтер әкімдерінің, аудандық бөлімдер басшыларының ақпараттарын комиссия отырысында мерзімді түрде тыңдасын.
7. «Аудандық ішкі саясат бөлімі» мемлекеттік мекемесі оралмандарды қабылдау және орналастыру бойынша атқарылып жатқан жұмыс туралы аудан жұртшылығын бұқаралық ақпарат құралдары арқылы хабардар етсін, тақырыптық кездесулер мен әңгіме өткізсін.

6. Комиссии периодически заслушивать на заседаниях комиссии информации акимов сельских округов, руководителей районных отделов по вопросам приема и обустройства оралманов.
7. Государственному учреждению «Районный отдел внутренней политики» систематически информировать общественность района о проводимой работе по приему и обустройству оралманов через средства массовой информации, проводить тематические встречи и беседы.

8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә.Ы. Байсыновқа жүктелсін.
9. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін күшіне енеді.
Қызылжар ауданының әкімі                   Қ. Пшенбаев
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы мамырдағы № 206
қаулысына 1-қосымша
Қызылжар ауданының селолық округтарына
оралмандардың 2009 жылға арналған көшіп келу квотасын бөлу
ж/ж
Селолық округтар
Көшіп келу квотасы
1
Архангелька
3
2
Бескөл
1
3
Қызылжар
30
4
Прибрежный
1
Барлығы
35
Аудан әкімдігінің
2009 жылғы мамырдағы № 206
қаулысына 2-қосымша
Оралмандарды қабылдау және орналастыру жөніндегі аудандық комиссияның құрамы
Байсынов                             Аудан әкімінің орынбасары
Әсет Ыбрайымұлы                      комиссия төрағасы
Колесников                           «Қызылжар аудандық жұмыспен
Сергей Сергеевич                     қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы, төрағаның орынбасары
Дәуенова                             «Қызылжар аудандық жұмыспен
Қағира Хакімқызы                     қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»                                                 мемлекеттік мекемесі әкімшілік
секторының бас маманы,
комиссия хатшысы
Комиссия мүшелері:
Қасеинов                             «Қызылжар ауданының ішкі істер
Әмір Қуандықұлы                      бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы
Алмолдин                             «Қызылжар аудандық орталық
Серік Алмолдаұлы                     ауруханасы» мемлекеттік
коммуналдық қазынашылық
кәсіпорнының бас дәрігері
Касенова                             «Қызылжар аудандық білім
Күлшара Асқарқызы                    бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы
Батаева                              «Қазақстан Республикасының Еңбек Светлана Анатольевна                 және халықты әлеуметтік қорғау
Министрлігінің зейнетақы төлеу
жөніндегі мемлекеттік орталығы»
республикалық қазыналық
кәсіпорны Солтүстік Қазақстан
облыстық филиалының
Қызылжар аудандық бөлімшесінің
бастығы (келісімімен)
Қожахметова                          «Қызылжар аудандық Әділет
Гүлнәр Қалиқанқызы                   басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Бодуновский                          «Қызылжар аудандық ішкі саясат
Александр Викторович                 бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы
Байбосынов                           Архангельск
Махмет Тлембайұлы                    селолық округінің әкімі
Андреасян                            Бескөл
Васо Вартанович                      селолық округінің әкімі
Жаңабеков                            Қызылжар
Хайса Есмұқанұлы                     селолық округінің әкімі
Сибанов                              Прибрежный
Орынбай Қожанұлы                     селолық округінің әкімі

8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Байсынова А.И.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Аким Кызылжарского района                  К.Пшенбаев
Приложение 1
к постановлению акимата района
от 23 июня 2009 г. № 206
Распределение
семей оралманов на 2009 год по сельским округам
Кызылжарского района
п/п
Сельские округа
Квота миграции
1
Архангельский
3
2
Бишкульский
1
3
Кызылжарский
30
4
Прибрежный
1
Итого
35
Приложение 2
к постановлению акимата района
от 23 июня 2009 г. № 206
Состав районной комиссии
по приему и обустройству оралманов
Байсынов                        Заместитель акима района,
Асет Ибраимович                 председатель комиссии
Колесников                      начальник государственного
Сергей Сергеевич                учреждения «Кызылжарский
районный отдел
занятости и социальных программ»,
заместитель председателя
Дауенова Кагира Хакимовна       главный специалист
административного сектора
государственного учреждения
«Кызылжарский районный отдел
занятости и социальных
программ», секретарь комиссии
Члены комиссии:
Касеинов                        начальник государственного
Амир Куандыкович                учреждения «Отдел
внутренних дел Кызылжарского
района»
Алмолдин                        главный врач государственного
Серик Алмолдинович              коммунального казенного
предприятия «Кызылжарская
центральная районная больница»
Касенова                        начальник государственного
Кульшара Аскаровна              учреждения «Кызылжарский
районный отдел образования»
Батаева                         начальник Кызылжарского
Светлана Анатольевна            районного отделения
Северо-Казахстанского филиала
Республиканского государственного
казенного предприятия
«Государственный центр
по выплате пенсий Министерства
труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан»
(по согласованию)
Кожахметова                     начальник государственного
Гульнара Каликановна            учреждения «Кызылжарского
районного управления юстиции»
Бодуновский                     начальник государственного
АлександрВикторович             учреждения «Кызылжарский
районный отдел
внутренней политики»
Байбусинов                      аким Архангельского
Махмет Тлембаевич               сельского округа
Руспеков                        аким Асановского
Галым Жакупович                 сельского округа
Андреасян                       аким Бишкульского
Васо Вартанович                 сельского округа
Жанабеков                       аким Кызылжарского
Хайса Исмуканович               сельского округа
Сибанов                         аким Прибрежного
Орынбай Кожанович               сельского округа
Блохин                          аким Рассветского
Анатолий Иванович               сельского округа