Тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 17 ақпандағы N 63 және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2010 жылғы 19 ақпандағы N 86 Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 1 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6092 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 31 тамыздағы № 264 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 16 қыркүйектегі № 307 бірлескен бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Байланыс және ақпарат министрінің 2011.08.31 № 264 және ҚР Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011.09.16 № 307 (ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Жеке кәсiпкерлiк туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабы 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Тексеру парақтарының нысандары:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы субъектілерін кешенді тексерісі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы субъектілерін тақырыптық тексерісі;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес электрондық цифрлық қолтаңба саласындағы субъектілерін тақырыптық тексерісі;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес компьютерлiк жүйе болып табылатын бақылау-касса машиналар иелері және ақпараттар, кредиттiк бюро жеткізушілері мен кредиттiк есептердi алушыларын тақырыптық тексерісі;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес байланыс саласындағы субъектілерін тексерісі;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы табиғи монополиялар мен реттелетін нарықтар субъектілерін тексерісі бойынша бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің Байланыс, Ақпараттық технологиялар департаменттері (Ә.Е. Баймұратов, Қ.Б. Елеусізова) заңнамада  белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми жариялауын және Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс  агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсiн.
3. 1-қосымшаның 6, 23-тармақтары, 2-қосымшаның 6, 7, 8, 12, 14-тармақтары және 4-қосымшаның әрекеті 2011 жылғы 1 қаңтарға дейін таратылады.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің жауапты хатшысы Б.Ә. Маханбетәжиевке жүктелсін.

Об утверждении форм проверочных листов
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 17 февраля 2010 года № 63 и Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 19 февраля 2010 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2010 года № 6092. Утратил силу совместным приказом Министра связи и информации Республики Казахстан от 31 августа 2011 года № 264 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 16 сентября 2011 года № 307
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра связи и информации РК от 31.08.2011 № 264 и и.о. Министра экономического развития и торговли РК от 16.09.2011 № 307 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие совместного приказа см. п. 5.
В целях реализации пунктом 2 статьи 38 Закона Республики Казахстан "О частном предпринимательстве" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить формы проверочных листов по:
1) комплексной проверке субъектов в сфере информатизации согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) тематической проверке субъектов в сфере информатизации согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) тематической проверке субъектов в сфере электронной цифровой подписи согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) тематической проверке владельцев контрольно-кассовых машин являющихся компьютерной системой и поставщиков информации, кредитных бюро и получателей кредитных отчетов согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) проверке субъектов в области связи согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) проверке субъектов естественных монополий и регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Департаментам связи, информационных технологий Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Баймуратов А.Е., Елеусизова К.Б.) в установленном  законодательном порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование и размещение на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи.
3. Действие пунктов 6, 23 приложения 1, пунктов 6, 7, 8, 12, 14 приложения 2 и приложение 4 распространяется до 1 января 2011 года.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Маханбетажиева Б.А.

Заңның 18-1-бабымен қарастырылған іс-әрекеттерді жүзеге асыруға келісім беру туралы өтінімді уақытында уәкілетті органға ұсыну
реттелетін нарық субъектіге
1
Алдағы уақытта тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалардың өсетіні және өсу себебін растайтын негіздемелік материалдарды табыс ете отырып, өсу себептері туралы кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын жазбаша түрде уәкілетті органға хабарлау
2

предусмотренных статьей 18-1 Закона
к субъекту регулируемого рынка
1
Уведомление уполномоченного органа в письменном виде не
менее чем за тридцать календарных дней о предстоящем
повышении цен на товары (работы, услуги) и причинах их
повышения с предоставлением обосновывающих материалов,
подтверждающих причины повышения
2
Снижение действующей или проектируемой цены до уровня
цены, определенной уполномоченным органом, в порядке,
установленном Правилами ценообразования на регулируемых
рынках, утвержденных Постановлением Правительства

Қолданыстағы немесе жобаланған бағаны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы қаулысымен бекітілген Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесімен белгіленген тәртібіне сәйкес уәкілетті органмен айқындалған бағаны негізделген баға деңгейіне дейін төмендету
3
Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленген баға белгілеу тәртібін сақтау
4
Заңда көзделген талаптарды бұза отырып, белгіленген бағаны негізсіз көтеру нәтижесінде алған табысты тұтынушыларға қайтаруы
5
Бағаларды мемлекеттік реттеу енгізілген немесе өнімдердің, тауарлардың және көрсетілетін қызметтердің номенклатураға енгізілген күнінен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, баға деңгейін растайтын негіздемелік материалдарды қоса бере отырып, босату бағалары туралы ақпаратты уәкілетті органға беру
6
Өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босату бағалары туралы өнімнің монополиялық түрлері бойынша ай сайынғы ақпаратты уәкілетті органға беру
7
Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті уәкілетті органға беру
Ескерту: Заң - Қазақстан Республикасының «Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Заң
Уәкілетті органның лауазымды тұлғалары:
__________________ _______________ _____________________                   (лауазым)           (қолы)         (Аты-жөні)
__________________ _______________ _____________________
(лауазым)          (қолы)         (Аты-жөні)
Тексеру субъектісі:
__________________ _______________ _____________________
(лауазым)            (қолы)         (Аты-жөні)

Республики Казахстан от 3 марта 2009 года
3
Соблюдение порядка ценообразования, установленного
Правительством Республики Казахстан
4
Возвращение потребителям дохода, полученного в результате
необоснованного превышения цены, установленной в нарушение
требований Закона
5
Представление в уполномоченный орган информации об
отпускных ценах с приложением обосновывающих материалов,
подтверждающих уровень цены, не позднее тридцати календар-
ных дней со дня введения государственного регулирования
цен либо включения в номенклатуру продукции, товаров и
услуг
6
Представление в уполномоченный орган ежемесячной
информации по монопольным видам продукции об объемах
производства (реализации), уровне доходности и отпускных
ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг)
7
Представление в уполномоченный орган ежеквартальной
финансовой отчетности в соответствии с законодательством
Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой
отчетности
Примечание: Закон - Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках"
Должностные лица уполномоченного органа:
____________________________ _______________ _______________________
(должность)                  (подпись)                  (Ф.И.О)
____________________________ _______________ _______________________
(должность)                  (подпись)                  (Ф.И.О)
Субъект проверки:
____________________________ _______________ _______________________
(должность)                  (подпись)                  (Ф.И.О)