Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 28 шілдедегі № 223 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6404 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 86 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.02.24 № 86 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Заңын, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасының Патент заңы» Заңын, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Заңын және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерін аттестаттау, тіркеу және тіркеу жөнінде куәлік беру ережесі;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдеріне қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитеті төрағасының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап жиырма бір күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                          Д. Құсдәулетов
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2010 жылғы 28 шілдедегі
№ 223 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерін аттестаттау, тіркеу және тіркеу жөнінде куәлік беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерін аттестаттау, тіркеу және тіркеу жөнінде куәлік беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасының Патент заңы» Заңына, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Заңына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерін аттестаттау, тіркеу және тіркеу жөнінде куәлік берудің тәртібін белгілейді.

О некоторых вопросах патентных поверенных Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 2010 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2010 года № 6404. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 86
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 24.02.2012 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", Закона Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров" и Закона Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила аттестации и регистрации патентных поверенных в Республике Казахстан и выдачи свидетельства об их регистрации согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Квалификационные требования к патентным поверенным Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
И.о.министра                                Д. Куставлетов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 июля 2010 года № 223
Правила
аттестации и регистрации патентных поверенных в Республике
Казахстан и выдачи свидетельства об их регистрации
1. Общие положения
1. Правила аттестации и регистрации патентных поверенных Республики Казахстан и выдачи свидетельства об их регистрации (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", Законом Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", Законом Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и определяют порядок аттестации и регистрации патентных поверенных в Республике Казахстан и выдачи свидетельства об их регистрации.

2. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар мен терминдер қолданылады:
1) Апелляциялық комиссия - Уәкілетті органның Апелляциялық комиссиясы;
2) Аттестаттау комиссиясы - Уәкілетті органның Аттестаттау комиссиясы;
3) бюллетень - зияткерлік меншікті қорғау мәселелері жөніндегі ресми мерзімдік басылым;
4) үміткер - патенттік сенімді өкіл қызметімен айналысуға үміттену құқығы бар тұлға;
5) Біліктілік талаптар - Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдеріне қойылатын біліктілік талаптар;
6) уәкілетті орган - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті;
7) патенттік сенімді өкіл - жеке және заңды тұлғалардың уәкілетті орган мен сараптама жасау ұйымы алдындағы өкілдігіне Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқық берілген Қазақстан Республикасының азаматы;
8) Тізілім - Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерінің тізілімі.
9) Сараптама жасау ұйымы - мемлекеттік монополияға жатқызылған салаларда (өнеркәсіптік меншік объектілерін қорғау саласында қызмет көрсету) қызметін жүзеге асыратын, уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйым.
2. Аттестаттаудан өту үшін құжаттарды қабылдау тәртібі
3. Үміткер Аттестаттау комиссиясына оны аттестаттауға жіберу туралы еркін нысанда өтінішін жібереді.
4. Өтініш мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жіберіледі.
5. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) фотосуреті бар кадр есебі жөніндегі жеке іс парақ;
2) жоғары білімі туралы дипломының нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) үміткердің зияткерлік меншік құқығы саласында еңбек өтілін дәлелдейтін құжат немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) жеке куәліктің көшірмесі;
5) патенттік сенімді өкілдерді аттестаттағаны үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
6) кандидаттың қалауы бойынша, оның біліктілігін сипаттайтын басқа да құжаттар.
6. Осы Ережеде көзделген құжаттар ұсынылмаған немесе тиісті түрде ресімделмеген жағдайда, Аттестаттау комиссиясы үміткерге жетіспейтін мәліметтерді немесе құжаттарды екі ай мерзімінде ұсыну қажеттілігі туралы хат жолдайды.
7. Үміткер белгіленген мерзімде жетіспеген мәліметтер мен құжаттарды жібермеген жағдайда, өтініш қоса берілген барлық құжаттармен бірге үміткерге қайтарылады.
3. Патенттік сенімді өкілдерді аттестаттау және тіркеу процедурасы
8. Патенттік сенімді өкілді аттестаттау және тіркеу рәсімі өзіне:
1) Біліктілік талаптарда көзделген патенттік сенімді өкілге қойылатын талаптардың сәйкестігін тексеруді;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и термины:
1) Апелляционная комиссия - Апелляционная комиссия уполномоченного органа;
2) Аттестационная комиссия - Аттестационная комиссия уполномоченного органа;
3) бюллетень - официальное периодическое издание по вопросам охраны интеллектуальной собственности;
4) кандидат - лицо, претендующее на право занятия деятельностью патентного поверенного;
5) Квалификационные требования - Квалификационные требования к патентным поверенным Республики Казахстан;
6) уполномоченный орган - Комитет по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан;
7) патентный поверенный - гражданин Республики Казахстан, которому в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставлено право на представительство физических и юридических лиц перед уполномоченным органом и экспертной организацией;
8) Реестр - Реестр патентных поверенных Республики Казахстан;
9) экспертная организация - организация, подведомственная уполномоченному органу, осуществляющая деятельность в сферах, отнесенных к государственной монополии (оказание услуг в области охраны объектов промышленной собственности).
2. Порядок приема документов для прохождения аттестации
3. Кандидат направляет в Аттестационную комиссию заявление произвольной формы о допуске его к аттестации.
4. Заявление представляется на государственном или русском языках.
5. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) личный листок по учету кадров с фотографией;
2) нотариально засвидетельствованная копия диплома о высшем образовании;
3) документ, подтверждающий стаж работы кандидата в области прав интеллектуальной собственности или нотариально засвидетельствованная его копия;
4) копия удостоверения личности;
5) документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных;
6) другие документы по усмотрению кандидата, характеризующие его квалификацию.
6. В случае непредставления либо ненадлежащего оформления документов, предусмотренных настоящими Правилами, Аттестационная комиссия письменно уведомляет кандидата в течение двух месяцев о необходимости предоставления недостающих сведений или документов.
7. Если кандидатом не представлены недостающие сведения и документы в указанный срок, заявление с приложенными документами возвращается кандидату.
3. Процедура аттестации и регистрации патентного поверенного
8. Процедура аттестации и регистрации патентного поверенного включает в себя:
1) проверку соответствия патентного поверенного Республики Казахстан, предъявляемым Квалификационным требованиям;

2) аттестаттауды;
3) сенімді өкіл куәлігін беруді;
4) Тізілімге енгізуді және Тізілімнен алынған мәліметтерді жариялауды қамтиды.
9. Аттестаттау комиссиясы патенттік сенімді өкілге қойылатын Біліктілік талаптарына сәйкестікті тексеруді патенттік сенімді өкілдікке үміткердің өтініші, өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын түпнұсқалы құжаттары немесе олардың нотариалды куәландырылған көшірмелері негізінде жүргізеді.
4. Аттестаттауды өткізу тәртібі
10. Аттестаттау комиссиясы аттестациялық істің материалдарын қараудың қорытындысы бойынша, аттестаттауға жіберу немесе жіберуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім үміткердің қойылатын біліктілік талаптарына сай келмейтіндігі анықталғанда қабылданады.
11. Патенттік сенімді өкілдің қызметімен айналысу құқығына өтініш берген үміткерді аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, ол он күнтізбелік күн ішінде жазбаша хабарланады.
12. Аттестаттауға жіберілген үміткерге жіберілгені туралы жазбаша хабарлама жіберіледі.
13. Үміткерге аттестаттаудың өтетін орны, күні және уақыты туралы оны өткізуге дейін кемінде он күнтізбелік күн бұрын хабарланады.
14. Үміткер емтихан тапсырарда жеке куәлігін ұсынады.
15. Емтихан ауызша түрде жүргізіледі. Емтихан билеттеріне зияткерлік меншік объектілері бойынша теориялық сұрақтар және бір-бір практикалық тапсырма енеді.
16. Аттестаттау комиссиясы емтихан қорытындысы бойынша үміткерді аттестаттау немесе аттестаттаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
17. Аттестаттау комиссиясының шешімі екі дана етіп жасалады, оның біреуі аттестаттау ісінде қалады, екіншісі үміткерге беріледі.
18. Аттестаттаудан өтпеген үміткер, Аттестаттау комиссиясына кемінде алты айдан кейін аттестаттауға жіберу туралы қайта өтініш беруіне болады.
19. Аттестаттауға келмеген үміткер Аттестаттау комиссиясының келесі отырысына шақырылады.
20. Үміткер аттестаттауға екінші рет келмеген жағдайда, оның өтініші қаралмай қалады және өтініш қоса берілген құжаттармен үміткерге қайтарылады.
21. Аттестаттау комиссиясының аттестаттауға жіберуден бас тарту, аттестаттаудан бас тарту және өтінішті қараусыз қалдыру туралы шешімдеріне шешімді алған күннен бастап үміткер бір ай мерзімінде Апелляциялық комиссияға немесе сотқа шағым жасауына болады.
5. Патенттік сенімді өкілді тіркеу жөніндегі куәлікті беру тәртібі
22. Осы Ережеге қосымшада көрсетілген нысандағы Патенттік сенімді өкілді тіркеу жөніндегі куәлік (бұдан әрі - куәлік) куәлікті беру үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат ұсынылған кезде беріледі.

2) аттестацию;
3) выдачу свидетельства патентного поверенного;
4) внесение в Реестр и публикацию сведений из Реестра.
9. Проверка соответствия патентного поверенного Республики Казахстан, предъявляемым Квалификационным требованиям проводится Аттестационной комиссией на основании заявления кандидата, подлинных или нотариально заверенных копий документов, подтверждающих сведения, указанные в заявлении.
4. Порядок проведения аттестации
10. По итогам рассмотрения материалов аттестационного дела Аттестационная комиссия выносит решение о допуске либо об отказе в допуске к аттестации. Решение об отказе в допуске кандидата к аттестации принимается в случае несоответствия его к предъявляемым квалификационным требованиям.
11. При вынесении решения об отказе в допуске к аттестации кандидата, подавшего заявление на право занятия деятельностью патентного поверенного, он письменно извещается об этом в течение десяти календарных дней.
12. Кандидату, допущенному к аттестации, направляется письменное уведомление о допуске.
13. О месте, дате и времени проведения аттестации кандидат уведомляется не позднее, чем за десять календарных дней до ее проведения.
14. Кандидаты сдают экзамен при предъявлении удостоверения личности.
15. Экзамен проводится в устной форме. В экзаменационные билеты входят теоретические вопросы по объектам интеллектуальной собственности и по одному практическому заданию.
16. По результатам экзамена Аттестационная комиссия выносит решение об аттестации либо об отказе в аттестации кандидата.
17. Решение Аттестационной комиссии составляется в двух экземплярах, один из которых остается в аттестационном деле, другой - выдается кандидату.
18. Кандидат, не прошедший аттестацию, может повторно обратиться в Аттестационную комиссию с заявлением о допуске к аттестации не ранее, чем через шесть месяцев.
19. Кандидат, не явившийся на аттестацию, вызывается на следующее заседание Аттестационной Комиссии.
20. В случае повторной неявки кандидата на аттестацию его заявление возвращается с приложенными документами.
21. Решения Аттестационной комиссии об отказе в допуске к аттестации, об отказе в аттестации и возвращении заявления обжалуются в Апелляционную комиссию в месячный срок с даты получения решения или в суд.
5. Порядок выдачи свидетельства о регистрации патентного
поверенного
22. Свидетельство о регистрации патентного поверенного (далее - свидетельство), по форме согласно приложению к настоящим Правилам, выдается при предоставлении документа, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу свидетельства.

23. Куәлік мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
24. Куәлік патенттік сенімді өкілдің өзіне беріледі немесе тапсырыс бойынша поштамен жіберіледі.
6. Патенттік сенімді өкілдер мәліметтерін Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерінің тізіліміне енгізу және одан алып тастау
25. Тізілімге куәлік алған патенттік сенімді өкілдер мәліметтері мен олардың алдағы уақыттағы өзгерістері енгізіледі. Тізілім уәкілетті органмен жүргізіледі және Интернет-ресурста орналастырылады.
26. Тізілімде келесі мәліметтер көрініс табады:
1) куәлік нөмірі болып табылатын реттік тіркеу нөмірі;
2) патенттік сенімді өкілді тіркеу күні;
3) патенттік сенімді өкілдің тегі, аты, әкесінің аты;
4) тұрақты тұрғылықты жерінің атауы;
5) Аттестаттау комиссиясы шешімінің нөмірі және күні;
6) хат алмасу үшін мекен-жайы, сондай-ақ бар болған жағдайда телефон, телетайп, телефакс нөмірлері, хат жазысу тілдері;
7) куәлікті беру немесе жіберу туралы мәліметтер;
8) Тізілімнен алып тастау жөніндегі мәліметтер.
27. Патенттік сенімді өкілдер Тізілімге енгізілген мәліметтердің барлық өзгерістері туралы бір ай мерзімінде Уәкілетті органға хабарлайды.
28. Патенттік сенімді өкіл Аттестаттау комиссиясының шешімімен:
1) өзінің Аттестаттау комиссиясына берген өтініші негізінде;
2) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған кезде немесе Қазақстан Республикасы аумағынан тыс тұрақты тұрғылықты жерге кеткен кезде;
3) патенттік сенімді өкіл өз міндеттерін алақол орындаған немесе Қазақстан Республикасының заңнамасын өрескел бұзған жағдайда;
4) патенттік сенімді өкіл қайтыс болған немесе хабар-ошарсыз кетті деп танылған немесе қайтыс болды деп танылған жағдайда;
5) патенттік сенімді өкілдің әрекет қабілеттілігі шектеулі немесе әрекет қабілеттілігі жоқ деп танылған жағдайда Тізілімнен алынып тасталады.
29. Тізілімнен алынып тасталған патенттік сенімді өкіл куәлігі жарамсыз деп танылады және қайтарып алуға жатады.
30. Ереженің 28-тармағы 1) және 2) тармақшаларының негіздері бойынша Тізілімнен алынып тасталған патенттік сенімді өкіл Тізілімнен алып тасталған уақыттан бастап үш жыл ішінде Аттестаттау комиссиясына шығару және өтініш беру үшін негіздер тоқтатылу шартымен, біліктілік емтиханды қайта тапсырмай-ақ патенттік сенімді өкіл ретінде қайта тіркелуі мүмкін.
31. Патенттік сенімді өкіл қызметі Тізілімде тіркеуі және куәлік бар болған жағдайда жүзеге асырылады.
7. Патенттік сенімді өкілді тіркеу және тіркеуді жарамсыз деп тану туралы мәліметтерді жариялау
32. Патенттік сенімді өкілді тіркеу туралы мәліметтерді жариялау Тізілімде тіркелгеннен кейін жүргізіледі.

23. Свидетельство заполняется на государственном и русском языках.
24. Свидетельство вручается патентному поверенному лично или направляется заказным почтовым отправлением.
6. Порядок внесения и исключения сведений о патентном
поверенном из Реестра патентных поверенных Республики Казахстан
25. В Реестр вносятся сведения о патентных поверенных получивших свидетельства и последующие изменения сведений о них. Реестр ведется уполномоченным органом и размещается на Интернет-ресурсе.
26. В Реестре содержатся следующие сведения:
1) порядковый номер регистрации, являющийся номером свидетельства;
2) дату регистрации патентного поверенного;
3) фамилия, имя, отчество патентного поверенного;
4) постоянное место жительство;
5) номер и дату решения Аттестационной комиссии;
6) адрес для переписки, а также номер телефона, телетайпа, телефакса, если таковые имеются, языки переписки;
7) сведения о выдаче или отправке свидетельства;
8) сведения об исключении из Реестра.
27. Патентные поверенные в месячный срок сообщают уполномоченному органу обо всех изменениях сведений, внесенных в Реестр.
28. Патентный поверенный исключается из Реестра решением Аттестационной комиссии:
1) на основании личного заявления, поданного в Аттестационную комиссию;
2) при прекращении гражданства Республики Казахстан или при выезде на постоянное место жительство за пределы Республики Казахстан;
3) в случае недобросовестного выполнения патентным поверенным своих обязанностей;
4) в случае смерти патентного поверенного или признания его умершим или безвестно отсутствующим;
5) в случае признания патентного поверенного недееспособным или ограниченно дееспособным.
29. Свидетельство патентного поверенного, исключенного из Реестра, аннулируется и подлежит отзыву.
30. Патентный поверенный, исключенный из Реестра по основаниям подпунктов 1), 2) пункта 28 Правил, может быть вновь зарегистрирован в качестве патентного поверенного без повторной сдачи экзамена при условии прекращения оснований для исключения и подачи заявления в Аттестационную комиссию в течение трех лет с даты исключения из Реестра.
31. Деятельность патентного поверенного осуществляется при наличии регистрации в Реестре и свидетельства.
7. Публикация сведений о регистрации и об аннулировании
регистрации патентного поверенного
32. Публикация сведений о патентном поверенном производится после его регистрации в Реестре.

33. Патенттік сенімді өкіл ретінде тіркеу туралы мәліметтерді жариялау кезінде, Уәкілетті орган бюллетенде мемлекеттік және орыс тілдерінде мынадай мәліметтерді жариялайды:
1) тегі, аты, әкесінің аты;
2) куәлік нөмірі мен оны беру күні;
3) хат алмасу үшін мекен-жайы, сондай-ақ бар болған жағдайда телефон, телетайп, телефакс нөмірлері, хат жазысу тілдері;
34. Уәкілетті орган бюллетенде патенттік сенімді өкіл мәліметтерінің өзгеруі және патенттік сенімді өкілді Тізілімнен алып тастау туралы ақпаратты мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.
Қазақстан Республикасының
патенттік сенімді өкілдерін
аттестаттау, тіркеу және
тіркеу жөнінде куәлік беру
ережесіне қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ӘДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІНІҢ
ЗИЯТКЕРЛІК МЕНШІК ҚҰҚЫҒЫ КОМИТЕТІ №_______КУӘЛІК
Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілі ретінде тіркелген (Т.А.Ә.)__________________________________________________ берілді.
Қазақстан Республикасының Патенттік сенімді өкілдер тізіліміндегі
нөмірі __________
Қазақстан Республикасының Патенттік сенімді өкілдер тізіліміне жазулардың енгізілген күні
«__»_____________20___ж.
Куәліктің күші шексіз.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы м.о.
КОМИТЕТ ПО ПРАВАМ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ
СОБСТВЕННОСТИ МИНИСТЕРСТВА ЮСТИЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН СВИДЕТЕЛЬСТВО
№____________
Выдано (Ф.И.О.) ________________________________________________
зарегистрированному (ой) в качестве патентного поверенного Республики Казахстан.
Номер в Реестре патентных поверенных Республики Казахстан ______
Дата внесения сведений в Реестр патентных поверенных Республики Казахстан
«___»_____________20____г.
Действие свидетельства бессрочно.
Председатель
Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан               м.п.              ______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2010 жылғы 28 шілдедегі
№ 223 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдеріне қойылатын біліктілік талаптар
1. Осы Біліктілік талаптары Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасының Патент заңы» Заңына және Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 26 шілдедегі «Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы» Заңына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 29 маусымдағы «Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы» Заңына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында патенттік сенімді өкілдеріне қойылатын біліктілік талаптарын айқындайды.

33. При публикации сведений о регистрации в качестве патентного поверенного уполномоченный орган публикует в бюллетени на государственном и русском языках следующие сведения:
1) фамилия, имя, отчество;
2) номер и дату выдачи свидетельства;
3) адрес для переписки, а также номер телефона, телетайпа, телефакса, если таковые имеются, языки переписки;
34. Уполномоченный орган публикует в бюллетени на государственном и русском языках информацию об изменении сведений о патентном поверенном, а также об исключении патентного поверенного из Реестра.
Приложение к Правилам
аттестации и регистрации
патентных поверенных в
Республике Казахстан и
выдачи свидетельства об
их регистрации
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ЭДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІНІҢ
ЗИЯТКЕРЛІК МЕНШІК ҚҰҚЫҒЫ КОМИТЕТІ № ________ КУӘЛІК
Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілі ретінде тіркелген (Т.А.Ә.) ___________________________________________________ берілді.
Қазақстан Республикасының Патенттік сенімді өкілдер тізіліміндегі нөмipi _____________
Қазақстан Республикасының Патенттік сенімді өкілдер тізіліміндегі жазулардың енгізілген күні
"__" _________ 20 __ ж.
Куәлік күші шексіз.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
Зияткерлік меншік құқығы
комитетінің төрағасы           м.о. ___________
КОМИТЕТ ПО ПРАВАМ ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНОЙ
СОБСТВЕННОСТИ МИНИСТЕРСТВА ЮСТИЦИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН СВИДЕТЕЛЬСТВО № _________
Выдано (Ф.И.О.) _____________________________________________________
зарегистрированному (ой) в качестве патентного
поверенного Республики Казахстан
Номер в Реестре патентных поверенных Республики Казахстан __________
Дата внесения сведений в Реестр патентных поверенных Республики
Казахстан
"__" _________ 20__ г.
Действие свидетельства бессрочно.
Председатель
Комитета по правам
интеллектуальной собственности
Министерства юстиции
Республики Казахстан                м.п. ____________
Приложение 2
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 июля 2010 года № 223
Квалификационные требования к патентным
поверенным Республики Казахстан
1. Настоящие Квалификационные требования разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", Законом Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров", Законом Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" и определяют квалификационные требования, предъявляемые к патентным поверенным в Республике Казахстан.

2. Патенттік сенімді өкілдерге қойылатын біліктілік талаптары келесілердің:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығының;
2) жоғары білімнің;
3) зияткерлік меншік құқығы саласында екі жылдан кем емес жұмыс тәжірибесінің бар болуын қажет етеді.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011.03.30 № 194 (ресми жарияланған күнінен бастап жиырма бір күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2010 жылғы 28 шілдедегі
№ 223 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Зияткерлік меншік құқығы комитеті төрағасының күшін жоюға жататын бұйрықтарының тізбесі
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы № 187 «Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдеріне қойылатын біліктілік талаптарды бекіту туралы» бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2039 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған, 2003 ж., № 2, 763-құжат);
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы № 188 «Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерді аттестаттау және тіркеу ережесін бекіту туралы» бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2040 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде жарияланған, 2003 ж., № 2, 762-құжат);
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі Комитеті Төрайымының 2004 жылғы 12 ақпандағы № 7-п «Қазақстан Республикасының патенттік сенімді өкілдерді тіркеу және аттестаттау ережесін бекіту туралы» № 2040 тіркелген «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Санаткерлік меншік құқығы жөніндегі комитеті төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы № 188 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы» бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2707 болып тіркелген);
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрайымының 2005 жылғы 30 желтоқсандағы № 69-н.қ. «Қазақстан Республикасының патенттік сенім білдірілген өкілдерін аттестаттау және тіркеу ережесін бекіту туралы» № 2040 тіркелген «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті Төрайымының 2002 жылғы 4 қарашадағы № 188 бұйрығына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы» бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4024 болып тіркелген, 2006 жылғы 1 ақпандағы № 16 (822) «Заң газетінде» жарияланған).

2. Квалификационные требования к патентным поверенным Республики Казахстан включают наличие:
1) гражданства Республики Казахстан;
2) высшего образования;
3) стажа работы в области прав интеллектуальной собственности не менее двух лет.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30.03.2011 № 194 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 июля 2010 года № 223
Перечень,
признаваемых утратившим силу приказов Председателя Комитета по
правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции
Республики Казахстан
1) Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года № 187 "Об утверждении Квалификационных требований к патентным поверенным Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2039, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 г., № 2, ст. 763);
2) Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года № 188 "Об утверждении Правил аттестации и регистрации патентных поверенных Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2040, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 г., № 2, ст. 762);
3) Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 12 февраля 2004 года № 7-п "О внесении дополнений в приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года № 188 "Об утверждении Правил аттестации и регистрации патентных поверенных Республики Казахстан", зарегистрированный за № 2040 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2707);
4) Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 30 декабря 2005 года № 69-о.д. "О внесении дополнения и изменения в Приказ Председателя Комитета по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2002 года № 188 "Об утверждении Правил аттестации и регистрации патентных поверенных Республики Казахстан", зарегистрированный за № 2040 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4024, опубликованный в "Юридической газете" от 1 февраля 2006 года № 16 (996)).