2011-2013 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 154 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 6 қаңтарда № 3-4-107 тіркелді. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2012 жылғы 7 ақпандағы № 05-11/197 хаты.
Ескерту. Қолданылу мерзімі аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2012.02.07 № 05-11/197 Хаты.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. "2011-2013 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер 2 306 692,7 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 509 281 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 6 334 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер 2 320 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 788 757,7 мың теңге;
2) шығындар 2 455 265,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 7 564,1 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 15 938 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 247 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо 8 500 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 8 500 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -171 764,2 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 171 764,2 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2011.02.16 № 168; 2011.03.28 № 176; 2011.04.26 № 181; 2011.07.26 № 184; 2011.10.25 № 189; 2011.11.15 № 195 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерінің салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулары;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

О бюджете Байганинского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Байганинского района Актюбинской области от 24 декабря 2010 года № 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 января 2011 года № 3-4-107. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Байганинского района Актюбинской области от 7 февраля 2012 года № 05-11/197.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Байганинского района Актюбинской области от 07.02.2012 № 05-11/197.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со 2 частью статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШАЕТ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2011-2013 годы согласно приложениями 1, 2 и 3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы 2 306 692,7 тыс.тенге;
в том числе:
налоговые поступления 1 509 281 тыс.тенге;
неналоговые поступления 6 334 тыс.тенге;
поступления от продажи
основного капитала 2 320 тыс.тенге;
поступления трансфертов 788 757,7 тыс.тенге;
2) затраты 2 455 265,9 тыс.тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 7 564,1 тыс.тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 15 938 тыс.тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 247 тыс.тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 8 500 тыс.тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 8 500 тыс.тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) -171 764,2 тыс.тенге;
6)финансирование дефицита бюджета
(использование профицита) 171 764,2 тыс.тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 16.02.2011 № 168; 28.03.2011 № 176; от 26.04.2011 № 181; от 26.07.2011 № 184; от 25.10.2011 № 189; от 15.11.2011 № 195 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
бензин ( за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятий отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительтсв, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 15 999 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1512 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 15 999 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4. Облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 333 шешімінің 10 тармағына сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 552 632 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу 12000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға 31769 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау жүйесін дамыту үшін 13 250 мың теңге;
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2011.02.16 № 168; 2011.10.25 № 189 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелеріндегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 192 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мултимедиялық кабинеттер құру үшін – 5 541 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 2 873 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету үшін 1 600 мың теңге;
жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 1 900 мың теңге;
эпизотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 35 563 мың теңге;
"Балапан" мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 17 750 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 3 312 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын талаптарға сәйкес 15 938 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түскендігі ескерілсін.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 15 999 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 512 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 15 999 тенге.
4. В соответствии с пунктом 10 решения сессии областного маслихата № 333 "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" от 13 декабря 2010 года предусмотрены на 2011 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 552 632 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов развития из республиканского бюджета:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 12 000 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 31769 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения 13 250 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 16.02.2011 № 168; от 25.10.2011 № 189 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях общего среднего образования - 8 192 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов общего среднего образования - 5 541 тысяч тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 2 873 тысяч тенге;
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 900 тысяч тенге;
на расширение программы молодежной практики 1 560 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 35 563 тысяч тенге;
на реализацию государственной программы "Балапан" 17 750 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов 3 312 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов определяемых Правительством Республики Казахстан 15 938 тысяч тенге.

Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2011.10.25 № 189; 2011.11.15 № 195 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу 1333 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 3530 мың теңге сомасында;
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
"Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі" облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге 13896 мың теңге.
9. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 4400 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 25.10.2011 № 189; от 15.11.2011 № 195 (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов развития из областного бюджета:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1 333 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме – 3530 тысяч тенге;
8. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета:
на проведение областного марафона-эстафеты "Рассвет села - рассвет Казахстана" 13896 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 4400 тысяч тенге.

10. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрайымы:
Н.Шекеева
Мәслихат хатшысы:
Б.Тұрлыбаев
Байғанин аудандық мәслихатының 2010 жылғы
24 желтоқсандағы № 154 шешіміне 1 қосымша
2011 жылға арналған Байғанин ауданының бюджеті

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетные программы аульных (сельских) округов на 2011 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии маслихата:
Н.Шекеева
Секретарь маслихата:
Б.Тұрлыбаев
Приложение № 1 к решению № 154
Байганинского районного маслихата
от 24 декабря 2010 года
Бюджет Байганинского района на 2011 год