Халықтың нысаналы топтарының тізбесін белгілеу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 11 қаңтардағы № 25 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 8 ақпанда № 9-1-140 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 2464 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2010.12.07 № 2464 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5, 7-баптарына сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының № 1-қосымшасына сәйкес 2010 жылға арналған Қостанай қаласы бойынша Халықтың нысаналы топтарының тізбесі белгіленсін.
2. Осы қаулының № 2-қосымшасына сәйкес Қостанай қаласы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарын жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу жөніндегі шараларды көздесін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М. Қ. Жүндібаевқа жүктелсін.
Әкім                                       Ж. Нұрғалиев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 11 қаңтардағы
№ 25 қаулысына 1-қосымша
Қостанай қаласы бойынша
Халықтың нысаналы топтарының 2010 жылға тізбесі
1.  Табысы аз адамдар.
2.  Жиырма бір жасқа дейінгі жастар.
3.  Жиырма екі жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар.
4.  Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі
балалар.
5.  Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған
жалғызілікті, көп балалы ата-аналар.
6.  Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен
асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды
қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар.
7.  Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты
зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған).
8.  Мүгедектер.
9.  Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған
адамдар.
10. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу
орындарынан босатылған адамдар.
11. Оралмандар.
12. Жұмыс беруші-заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс
беруші-жеке тұлғаның қызметін тоқтатуына, қызметкерлер
санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан
босатылған адамдар жатады.
13. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын
бітірушілер.

Об утверждении Перечня целевых групп населения
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 11 января 2010 года № 25. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 8 февраля 2010 года № 9-1-140. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 7 декабря 2010 года № 2464
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Костаная Костанайской области от 07.12.2010 № 2464.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 5, 7 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Перечень целевых групп населения по городу Костанаю на 2010 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата города Костаная согласно приложению № 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная" предусмотреть меры по содействию занятости целевым группам населения.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Жундубаева М.К.
Аким                                       Ж. Нургалиев
Приложение № 1
к постановлению
акимата города Костаная
от 11 января 2010 года № 25
Перечень
целевых групп населения по городу Костанаю на 2010 год
1.  Малообеспеченные.
2.  Молодежь в возрасте до двадцати одного года.
3.  Молодежь в возрасте от двадцати двух до двадцати девяти
лет.
4.  Воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся
без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет.
5.  Одинокие, многодетные родители, воспитывающие
несовершеннолетних детей.
6.  Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан,
признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или
надзоре.
7.  Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на
пенсию по возрасту).
8.  Инвалиды.
9.  Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики
Казахстан.
10. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или)
принудительного лечения.
11. Оралманы.
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя -
юридического лица либо прекращением деятельности
работодателя – физического лица, сокращением численности
или штата работников.
13. Выпускники организаций высшего и послевузовского
образования.

14. Алған мамандық бойынша еңбек өтілі мен тәжірибесі жоқ,
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім
беретін ұйымдардың түлектері.
15. Ұзақ уақыт жұмыс істемейтін азаматтар (бір жыл және одан да
көп).
16. Елу жастан асқан адамдар.
17. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органының
жолдамасы бойынша кәсіптік оқуды бітірген жұмыссыздар.
Қостанай қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 11 қаңтардағы
№ 25 қаулысына 2-қосымша
Қостанай қаласы әкімдігінің
күші жойылған кейбір қаулыларының тізімі
1. "Халықтың нысаналы топтарының тізбесін бекіту туралы" 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 43 (9-1-121 нөмірі бойынша Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 24 ақпандағы "Қостанай" газетінде жарияланған).
2. "Халықтың нысаналы топтарының тізбесін бекіту туралы" әкімдіктің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 43 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 24 тамыздағы № 1596 (9-1-132 нөмірі бойынша Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 13 қазандағы "Қостанай" газетінде жарияланған).
3. "Халықтың нысаналы топтарының тізбесін бекіту туралы" әкімдіктің 2009 жылғы 13 қаңтардағы № 43 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2009 жылғы 23 қазандағы № 2013 (9-1-134 нөмірі бойынша Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2009 жылғы 24 қарашадағы "Қостанай" газетінде жарияланған).

14. Выпускники организаций технического И профессионального,
послесреднего образования, не имеющие опыта и стажа работы
по полученной специальности.
15. Длительно неработающие граждане (год и более).
16. Лица, старше пятидесяти лет.
17. Безработные, завершившие профессиональное обучение по
направлению уполномоченного органа по вопросам занятости.
Приложение № 2
к постановлению
акимата города Костаная
от 11 января 2010 года № 25
Перечень
утративших силу некоторых постановлений акимата города Костаная
1. "Об утверждении Перечня целевых групп населения" от 13 января 2009 года № 43 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 9-1-121, опубликовано 24 февраля 2009 года в газете "Костанай").
2. "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата от 13 января 2009 года № 43 "Об утверждении Перечня целевых групп населения" от 24 августа 2009 года № 1596 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-1-132, опубликовано 13 октября 2009 года в газете "Костанай").
3. "О внесении изменений в постановление акимата от 13 января 2009 года № 43 "Об утверждении Перечня целевых групп населения" от 23 октября 2009 года № 2013 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 9-1-134, опубликовано 24 ноября 2009 года в газете "Костанай").