Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі № С-4/5 шешімі. Ақмола облысы Шортанды ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 3 мамырда № 1-18-155 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № С-22/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/4 (қол қойылған күннен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мерекелік күндерге әлеуметтік төлемдер:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге байланысты Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жылына бір рет 15000 теңге мөлшерінде және Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнінің 70, 75, 80, 85 жылдық мерейтойлық күндерін тойлауға жылына бір рет -10 айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге байланысты Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген тұлғаларға жылына бір рет - 5000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге байланысты Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға жылына бір рет - 3000 теңге мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейін алты айдан кем емес жұмыс істеген (әскери қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда жанқиярлық еңбек пен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендер және медалдармен марапатталмаған тұлғаларға Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеуге байланысты жылына бір рет - 3000 теңге мөлшерінде;
қарттар күнін мерекелеуге байланысты ең төменгі зейнетақы мөлшері бар зейнеткерлерге жылына бір рет - 2000 теңге мөлшерінде.
Әлеуметтік төлемдер Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығымен ұсынған тізімдерге сәйкес өтініш тапсырмастан жүргізіледі:
2. Отбасының (азаматтың) ортажандық кірісіне қарамастан әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларға (азаматтарға):
1) 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға жылына бір рет - 3 айлық есептік көрсеткіш;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 12 апреля 2012 года № С-4/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Шортандинского района Акмолинской области 3 мая 2012 года № 1-18-155. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2013 года № С-22/4
Сноска. Утратило силу решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/4 (вводится в действие с момента подписания).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат Шортандинского района РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района:
1) социальные выплаты к праздничным датам:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в связи с празднованием Дня Победы в Великой Отечественной войне один раз в год в размере 15000 тенге и к юбилейным датам 70, 75, 80, 85 – летие празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне один раз в год - 10 месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в связи с празднованием Дня Победы в Великой Отечественной войне один раз в год в размере 5000 тенге;
другой категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в связи с празднованием Дня Победы в Великой Отечественной войне один раз в год в размере 3000 тенге;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в связи с празднованием Дня Победы в Великой Отечественной войне один раз в год в размере 3000 тенге;
пенсионерам с минимальной пенсией в связи с празднованием Дня пожилых людей один раз в год в размере 2000 тенге.
Социальные выплаты будут производиться согласно предоставленных списков Государственного центра по выплате пенсий без подачи заявления.
2. Семьям (гражданам), нуждающимся в социальной поддержке, независимо от среднедушевого дохода семьи (гражданина):
1) детям-инвалидам до 16 лет один раз в год - 3 месячных расчетных показателя;

2) 1 және 2 топтағы мүгедектерге жылына бір рет - 8 айлық есептік көрсеткіш;
3) 3 топтағы мүгедектерге жылына бір рет - 5 айлық есептік көрсеткіш;
4) өрт, су тасқыны, басқа табиғи және техногендік сипаттағы зілзала апаттары сияқты ерекше жағдайларда отбасыларға (азаматтарға) жылына бір рет - 40 айлық есептік көрсеткіш;
5) амбулаторлық емделудегі туберкулезбен ауыратындарға - 10 айлық есептік көрсеткіш;
6) орта жандық кірістері күнкөріс деңгейінен төмен қамтылған отбасыларға (азаматтарға) азаматтардың өтініштері бойынша жылына бір рет - 8 айлық есептік көрсеткіш.
7) екінші әлемдік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастарын құрған концлагерлер, гетто және басқа мәжбүрлі ұстау орындарының кәмелетке толмаған тұтқындарына- ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының ұсынған тізіміне сәйкес облыстық бюджеттен бөлінетін мақсатты трансферттердің есебінен ай сайын 100 пайыз мөлшерінде коммуналдық қызметтердің шығыстарына:
сумен жабдықтауға, кәрізге, газбен жабдықтауға, жылумен жабдықтауға, қоқыс шығаруға, электрмен жабдықтауға және телефон байланысының қызметтеріне абоненттік төлем қызмет берушілер ұсынған тізілімдеріне сәйкес алушының өтініші бойынша қызмет берушілердің шоттарына немесе алушылардың жеке шоттарына.
Жылу беру маусымы мерзімінде қатты отынға арналған шығыстар Ұлы Отан соғысының қатысушылары немесе мүгедектерінің нақты тұру орны бойынша қатты отын сатып алуға ұсынылған түбіртектерге сәйкес алушылардың жеке шоттарына аудару арқылы өтеледі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.01.2013 № С-13/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттардың толыққанды тізбесін белгілесін:
1) барлық санаттар үшін негізгі құжаттардың тізімі:
өтініш;
жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі немесе мекенжай бюросынан анықтама, немесе ауылдық, селолық округі әкімінің анықтамасы);
салық төлеушінің тіркеу нөмірі куәлігінің көшірмесі;
екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиялары бар ұйымдарда жеке шоты барын растайтын құжат;
2) 16 жасқа дейінгі мүгедек – балалар, қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі;
мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі.

2) инвалидам 1 и 2 групп один раз в год - 8 месячных расчетных показателей;
3) инвалидам 3 группы один раз в год - 5 месячных расчетных показателей;
4) семьям (гражданам) в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного и техногенного характера один раз в год – 40 месячных расчетных показателей;
5) больным туберкулезом, находящихся на амбулаторном лечении - 10 месячных расчетных показателей;
6) семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума, по заявлению граждан один раз в год - 8 месячных расчетных показателей.
7) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – в размере одного месячного расчетного показателя ежемесячно.
8) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны согласно предоставленных списков Государственного центра по выплате пенсий на расходы за коммунальные услуги в размере 100 процентов ежемесячно за счет целевых трансфертов, выделяемых из областного бюджета:
за водоснабжение, канализацию, газоснабжение, теплоснабжение, мусороудаление, электроснабжение и абонентскую плату за услуги телефонной связи согласно реестров, предоставленных поставщиками услуг на счета услугодателей по заявлению получателя, либо на лицевые счета получателей.
Расходы на твердое топливо в период отопительного сезона возмещаются по месту фактического проживания участника или инвалида Великой Отечественной войны, путем перечисления на лицевые счета получателей, согласно предоставленных квитанций на приобретения твердого топлива.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.01.2013 № С-13/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Определить перечень исчерпывающих документов, необходимых для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) основной перечень документов для всех категорий:
заявление;
копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства (копия книги регистрации граждан либо справка адресного бюро, либо справка акима аульного, сельского округа);
копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика;
документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
2) дети-инвалиды до 16 лет, дополнительно предоставить следующие документы:
копия свидетельства о рождении ребенка;
копию справки об инвалидности;

3) 1, 2, 3 топтағы мүгедектер, қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
мүгедектік туралы анықтаманың көшірмесі;
4) Өрт, су тасқыны, басқа табиғи және техногендік сипаттағы зілзала апат ерекше жағдайларда отбасылар (азаматтар), қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
өртке қарсы қызметпен берілген өрт туралы акті;
төтенше жағдайлар жөніндегі бөлімнен табиғи және техногендік сипаттағы зілзала апатпен, су тасқынымен зиян келтірілгенінің себебі туралы анықтама;
5) амбулаторлық емделудегі туберкулезбен ауратындар, қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
амбулаторлық емделуде болған кездегі фтизиатрдың анықтамасы;
6) орта жандық кірістері күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар), қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
алдыңғы тоқсанға отбасы мүшелерінің кірістері туралы мәліметтер.
тұрмыстық-материалдық жағдайын тексеру актісі;
7) екінші әлемдік соғыс кезінде фашистер және олардың одақтастары құрған концлагерлер, гетто және басқа мәжбүрлі ұстау орындарының кәмелетке толмаған тұтқындары, қосымша келесі құжаттарды тапсырсын:
жеңілдік санатына тиесілін растайтын мұрағаттық анықтаманың көшірмесі.
4. Күші жойылды деп танылсын:
Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылдың 26 ақпанындағы № С-24/4 «Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына біржолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы», (нормативтік құқықтық кесімдері мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-18-108 болып тіркелген, 2010 жылғы 24 сәуірдегі аудандық «Өрлеу» және «Вести» газеттерінде жарияланған) шешімі;
Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылдың 26 ақпанындағы № С-24/5 «Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына 2010 жылы айсайынғы әлеуметтік көмек көрсету туралы», (нормативтік құқықтық кесімдері мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-18-109 болып тіркелген, 2010 жылғы 24 сәуірде аудандық «Өрлеу» және «Вести» газеттерінде жарияланған) шешімі;
Шортанды аудандық мәслихатының 2010 жылдың 14 қазанындағы № С-31/4 «Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 26 ақпандағы № 24/4 «Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне толықтырулар енгізу туралы», (нормативтік құқықтық кесімдері мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-18-122 болып тіркелген, 2010 жылғы 27 қарашадағы аудандық «Өрлеу» және «Вести» газеттерінде жарияланған) шешімі;
Шортанды аудандық мәслихатының 2011 жылдың 6 сәуіріндегі № С-37/5 «Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 26 ақпандағы № 24/4 «Шортанды ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы», (нормативтік құқықтық кесімдері мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-18-132 болып тіркелген, 2011 жылғы 30 сәуірдегі аудандық «Өрлеу» және «Вести» газеттерінде жарияланған) шешімі.

3) инвалидам 1, 2, 3 групп, дополнительно предоставить следующие документы:
копию справки об инвалидности;
4) семьям (гражданам) в исключительных случаях, таких как пожар, наводнение, другое стихийное бедствие природного и техногенного характера, дополнительно предоставить следующие документы:
акт о пожаре, выданный противопожарной службой;
справка с отдела по чрезвычайным ситуациям о причинении ущерба стихийным бедствием, природного и техногенного характера, наводнением;
5) больным туберкулезом, находящихся на амбулаторном лечении, дополнительно предоставить следующие документы:
справка фтизиатра при нахождении на амбулаторном лечении;
6) семьям (гражданам), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума, дополнительно предоставить следующие документы:
сведения о доходах членов семьи за предыдущий квартал;
акт обследования материально-бытовых условий;
7) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны дополнительно предоставить следующие документы:
копия архивной справки, подтверждающая принадлежность к льготной категории
4. Признать утратившими силу:
решение Шортандинского районного маслихата «Об оказании единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 26 февраля 2010 года № С-24/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-18-108, опубликовано в газетах: от 24 апреля 2010 года «Өрлеу» и «Вести»);
решение Шортандинского районного маслихата «Об оказании ежемесячной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района в 2010 году» от 26 февраля 2010 года № С-24/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-18-109, опубликовано от 24 апреля 2010 года в районных газетах «Өрлеу» и «Вести»);
решение Шортандинского районного маслихата «О внесении дополнений в решение районного маслихата от 26 февраля 2010 года № С-24/4 «Об оказании единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района» от 14 октября 2010 года № С-31/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-18-122, опубликовано от 27 ноября 2010 года в районных газетах «Өрлеу» и «Вести»);
решение Шортандинского районного маслихата «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 26 февраля 2010 года № С-24/4 «Об оказании единовременной социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шортандинского района» от 6 апреля 2011 года № С-37/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-18-132, опубликовано от 30 апреля 2011 года в районных газетах «Өрлеу» и «Вести»)

5. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Е.Мұқанова
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирд
«КЕЛІСІЛДІ»
Аудан әкімі                                С.Қамзебаев

5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Г.Муканова
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким района                                С.Камзебаев