Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындау туралы
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы мәслихатының 2012 жылғы 19 қарашадағы N 64 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 желтоқсанда N 4366 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 қыркүйектегі № 115 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 20.09.2017 № 115 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97-бабының 2-тармағына, сондай-ақ "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 Қаулысына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШЕМІЗ:
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
"Қармақшы ауданында аз қамтамасыз етілген азаматтарға тұрғын үй ұстауға және коммуналдық қызметтің ақысын төлеуге арналған тұрғын үй көмегін көрсету Қағидасын бекіту туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының N 178, 2010 жылдың 14 сәуірдегі кезектен тыс 25-сессиясының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 10-5-137 нөмірімен тіркелген, "Қармақшы таңы" газетінің 2010 жылғы 5 маусымдағы N 48 санында жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қармақшы аудандық
мәслихатының кезектен тыс
9-сессиясының төрағасы О. Бодыбаев
Қармақшы аудандық
мәслихат хатшысы М. Ерманов
Қармақшы аудандық мәслихатының
2012 жылғы "19" қарашадағы
кезектен тыс 9-сессиясының
N 64 шешіміне қосымша
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі
Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесіне" сәйкес әзірленді.
1. Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 2-тармағында көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.

Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 19 ноября 2012 года N 64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 декабря 2012 года N 4366. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 20 сентября 2017 года № 115.
Сноска. Утратило силу решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 20.09.2017 № 115 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Согласно подпункту 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пункту 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", а также Постановлению Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛИ:
Определить размер и порядок оказания жилищной помощи согласно приложению.
Признать утратившим силу решение внеочередной 25-сессиии Кармакшинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным гражданам Кармакшинского района на содержание жилища и оплату коммунальных услуг" N 178 от 14 апреля 2010 года (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 мая 2010 года за N 10-5-137, опубликовано в газете "Қармақшы таңы" 5 июня 2010 года N 48).
Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
9-сессии Кармакшинского
районного маслихата О. Бодыбаев
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата М. Ерманов
Приложение к решению
внеочередной 9-сессии
Кармакшинского районного маслихата
от "19" ноября 2012 года N 64
Размер и порядок оказания жилищной помощи
Настоящий размер и порядок оказания жилищной помощи разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", а также "Правилами предоставления жилищной помощи", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из направлений, указанных в пункте 2 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.

Белгiленген нормалар шегiндегi шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi отбасының (азаматтың) жиынтық табыстың Қармақшы ауданы тұрғындары үшін 12 пайыз, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін 14 пайыз мөлшерiнде белгiленедi.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау "Қармақшы аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 23.07.2015 № 281 шешiмiмен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Алынып тасталды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.06.2014 N 186 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған кұнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) уәкілетті органға өтінішпен жүгінеді және Қазақстан Республикасының Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 4-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
2. Тұрғын үй көмегiн көрсету мөлшерi
Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау төмендегі пайдалану нормаларына сәйкес жүргізіледі:
1) Электр қуатын пайдалану нормалары 1 айға:
1 адамға - 70 киловатт сағатына;
2 адамға - 140 киловатт сағатына;
3 адамға - 210 киловатт сағатына;
4 және одан да көп адамға - 250 киловатт сағатына.
2) Газ пайдалану нормалары 1 айға:
4 адамға дейін – 10 килограмм;
4 және одан да көп адамға –20 килограмм.
3) отын пайдалану от жағу маусымына:
отбасына (азаматқа) айына - 1 тонна.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 30.06.2014 N 186 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған кұнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Доля предельно допустимых расходов в пределах установленных норм устанавливается для жителей Кармакшинского района в размере 12 процентов, для жителей г. Байконыр в размере 14 процентов от совокупного дохода семьи (гражданина).
2. Назначение жилищной помощи осуществляется коммунальным государственным учреждением "Кармакшинский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее- уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23.07.2015 N 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Исключен решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 30.06.2014 N 186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган с заявлением и представляет документы, указанные в пункте 4 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314.
2. Размер оказания жилищной помощи
Назначение жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) производится в соответствии c нижеследующими нормами потребления:
1) Нормы потребления электроэнергии на 1 месяц:
на 1-го человека - 70 киловатт в час;
на 2-х человек - 140 киловатт в час;
на 3-х человек - 210 киловатт в час;
на 4-х человек - 250 киловатт в час.
2) Нормы потребления газа на 1 месяц:
до 4-х человек – 10 килограмм;
на 4 и более человека – 20 килограмм.
3) потребления топлива на отопительный сезон:
на семью (гражданину) в месяц– 1 тонна.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 30.06.2014 N 186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).