Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қаржылық есептілік депозитарийінің, қор биржасының интернет-ресурсында корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты, қаржылық есептілікті және аудиторлық есептерді орналастыру қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 ақпандағы № 72 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 111 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 маусымда № 8507 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 26 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банкі басқармасының 28.01.2016 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржылық есептілік депозитарийінің, қор биржасының интернет-ресурсында корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты, қаржылық есептілікті және аудиторлық есептерді орналастыру қағидаларын бекіту туралы» 2012 жылғы 24 ақпандағы № 72 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7578 тіркелген, 2012 жылғы 24 мамырда «Егемен Қазақстан» газетінде № 261-266 (27340) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қаржылық есептілік депозитарийінің, қор биржасының интернет-ресурсында корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты, қаржылық есептілікті және аудиторлық есептерді орналастыру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қаржы ұйымы, «Қазақстан Даму банкі» акционерлік қоғамы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылмайтын акционерлік қоғам қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастыру мақсатында жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептілік депозитарийіне Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің «Жария мүдделі ұйымдардың (қаржылық ұйымдарынан басқа) жариялауы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысандарын бекіту туралы» 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 тіркелген) (бұдан әрі – № 422 бұйрық) бекітілген тізбеге және нысандарға сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.

О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 72 "Об утверждении Правил размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности, фондовой биржи информации о корпоративных событиях, финансовой отчетности и аудиторских отчетов"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 апреля 2013 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2013 года № 8507. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 26
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.01.2016 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 72 «Об утверждении Правил размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности, фондовой биржи информации о корпоративных событиях, финансовой отчетности и аудиторских отчетов» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7578, опубликованное 24 мая 2012 года в газете «Казахстанская правда» № 150-151 (26969-26970)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности, фондовой биржи информации о корпоративных событиях, финансовой отчетности и аудиторских отчетов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. В целях размещения на интернет - ресурсе депозитария финансовой отчетности акционерное общество, не являющееся финансовой организацией, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией, ежегодно не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, представляет в депозитарий финансовой отчетности годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с перечнем и формами, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 «Об утверждении перечня и форм годовой финансовой отчетности для публикации организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций)» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6452) (далее – приказ № 422), и аудиторский отчет.

Қаржы ұйымы, «Қазақстан Даму банкі» акционерлік қоғамы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылмайтын, бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитент қаржылық есептiлiк депозитарийiнiң және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасының интернет-ресурсында орналастыру мақсатында жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына № 422 бұйрықпен бекітілген тізбеге және нысандарға сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті және аудиторлық есепті ұсынады.
Қаржы ұйымы, «Қазақстан Даму банкі» акционерлік қоғамы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылатын акционерлік қоғам қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастыру мақсатында жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептілік депозитарийіне Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6890 тіркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қаржы ұйымдарының, арнайы қаржы компанияларының, исламдық арнайы қаржы компанияларының, «Қазақстан Даму Банкі» акционерлік қоғамының, инвестициялық қорлардың және микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептілігінің нысандары, тізбесі, ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы» 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6890 тіркелген) (бұдан әрі – № 11 қаулы) бекітілген тізбеге және нысандарға сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті, сондай-ақ, бар болса аудиторлық есепті ұсынады.
Қаржы ұйымы, «Қазақстан Даму банкі» акционерлік қоғамы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылатын, бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитент қаржылық есептiлiк депозитарийiнiң және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасының интернет-ресурсында орналастыру мақсатында жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына № 11 қаулымен бекітілген тізбеге және нысандарға сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті, сондай-ақ, бар болса аудиторлық есепті ұсынады.
Шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген, бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитент қаржылық есептiлiк депозитарийiнiң және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасының интернет-ресурсында орналастыру мақсатында жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 31 тамызынан кешіктірмей қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына халықаралық қаржылық есептiлiк стандарттарына (бұдан әрі – ХҚЕС) немесе Америка Құрама Штаттарында қолданылатын қаржылық есептiлiк стандарттарына (General Accepted Accounting Principles – GAAP) сәйкес жасалған жылдық қаржылық есептілікті, сондай-ақ аудиторлық есепті ұсынады.»;
3-тармақ алып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В целях размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, эмитент, не являющийся финансовой организацией, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, ежегодно, не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, представляет в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с перечнем и формами, утвержденными приказом № 422, и аудиторский отчет.
В целях размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности акционерное общество, являющееся финансовой организацией, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией, ежегодно, не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, представляет в депозитарий финансовой отчетности годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с перечнем и формами, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11 «Об утверждении Инструкции о формах, перечне, сроках и порядке представления финансовой отчетности финансовыми организациями, специальными финансовыми компаниями, исламскими специальными финансовыми компаниями, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», инвестиционными фондами и микрофинансовыми организациями» (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6890) (далее – постановление № 11), а также, при наличии аудиторский отчет.
В целях размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, эмитент, являющийся финансовой организацией, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, ежегодно, не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, представляет в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с перечнем и формами, утвержденными постановлением № 11, а также, при наличии, аудиторский отчет.
В целях размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, эмитент, зарегистрированный в соответствии с законодательством иностранного государства, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, ежегодно, не позднее 31 августа года, следующего за отчетным годом, представляет в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, годовую финансовую отчетность, составленную в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности(далее – МСФО) или стандартами финансовой отчетности, действующими в Соединенных Штатах Америки (General Accepted Accounting Principles - GAAP), а также аудиторский отчет.»;
пункт 3 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:

«4. Бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитент қаржылық есептiлiк депозитарийiнiң және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасының интернет-ресурсында орналастыру мақсатында тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнтізбелік күнінен кешіктірмей қаржылық есептiлiк депозитарийіне, шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына тоқсан сайынғы шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті және мыналардан тұратын өзге ақпаратты ұсынады:
1) № 422 бұйрықтың 2 және 3-қосымшаларында белгіленген нысандарға сәйкес жасалған бухгалтерлік баланс және пайда мен шығындар туралы есеп – қаржы ұйымы, «Қазақстан Даму банкі» акционерлік қоғамы, арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылмайтын эмитент үшін;
2) № 11 қаулымен белгіленген нысандарға сәйкес жасалған бухгалтерлік баланс және пайда мен шығындар туралы есеп – екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда, қаржы ұйымы болып табылатын эмитент үшін;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының «Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын және ұсыну мерзімдерін бекіту туралы» 2005 жылғы 25 маусымдағы № 224 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3750 тіркелген) қосымшасында белгіленген нысанға сәйкес жасалған банктің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп – екінші деңгейдегі банк болып табылатын эмитент үшін;
4) ХҚЕС-ке сәйкес жасалған бухгалтерлік баланс және меншікті қаражат бойынша пайда мен шығындар туралы есеп – арнайы қаржы компаниясы және исламдық арнайы қаржы компаниясы болып табылатын эмитент үшін;
5) ХҚЕС-ке немесе Америка Құрама Штаттарында қолданылатын қаржылық есептiлiк стандарттарына (General Accepted Accounting Principles – GAAP) сәйкес жасалған бухгалтерлік баланс және пайда мен шығындар туралы есеп – шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес тіркелген эмитент үшін.»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Акционерлік қоғам интернет-ресурста орналастыру үшін қаржылық есептiлiк депозитарийіне тізбесі Акционерлік қоғамдар туралы заңның 79-бабының 1-тармағында айқындалған, осы Қағидалардың 1-қосымшасының 2, 3, 5, 7, 9, 10, 12, 13-тармақтарына сәйкес жасалған корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты туындаған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде, осы Қағидалардың 1-қосымшасының 1, 4, 6, 8-тармақтарына сәйкес туындаған күнінен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде ұсынады.

«4. В целях размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, эмитент, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, представляет депозитарию финансовой отчетности, фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, ежеквартально не позднее последнего календарного дня месяца, следующего за отчетным кварталом, ежеквартальную неконсолидированную финансовую отчетность и иную информацию, состоящую из:
1) бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках, составленных в соответствии с формами, установленными приложениями 2 и 3 к приказу № 422, - для эмитента, не являющегося финансовой организацией, акционерным обществом «Банк Развития Казахстана», специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией;
2) бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках, составленных в соответствии с формами, установленными постановлением № 11 – для эмитента, являющегося финансовой организацией, за исключением банков второго уровня;
3) отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банка, составленного в соответствии с формой, установленной приложением к постановлению Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года № 224 «Об утверждении формы и сроков представления отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня» (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3750) - для эмитента, являющегося банком второго уровня;
4) бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках по собственным средствам, составленных в соответствии с МСФО, – для эмитента, являющегося специальной финансовой компанией и исламской специальной финансовой компанией;
5) бухгалтерского баланса и отчета о прибылях и убытках, составленных в соответствии с МСФО или стандартами финансовой отчетности, действующими в Соединенных Штатах Америки (General Accepted Accounting Principles – GAAP), – для эмитента, зарегистрированного в соответствии с законодательством иностранного государства.»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Акционерное общество представляет в депозитарий финансовой отчетности для размещения на интернет - ресурсе информацию о корпоративных событиях, перечень которых определен пунктом 1 статьи 79 Закона об акционерных обществах, составленную в соответствии с пунктами 2, 3, 5, 7, 9, 10, 12, 13 приложения 1 к настоящим Правилам, в течение пяти рабочих дней с даты ее возникновения, в соответствии с пунктами 1, 4, 6, 8 приложения 1 к настоящим Правилам, в течение пятнадцати календарных дней с даты ее возникновения.

Акционерлік қоғам осы Қағидалардың 1-қосымшасының 11-тармағына сәйкес жасалған корпоративтік дау бойынша сотта iс қозғалғаны туралы ақпаратты интернет-ресурста орналастыру үшін қаржылық есептілік депозитарийіне қоғам корпоративтік дау жөнiндегi азаматтық iс бойынша тиiстi сот хабарламасын (шақыруын) алған күннен бастап жеті жұмыс күнi iшiнде ұсынады.»;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
«8-1. Бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген акционерлік қоғам болып табылатын эмитент интернет-ресурста орналастыру үшін қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген ақпаратқа қосымша осы Қағидалардың 1-қосымшасының 2, 3, 5, 9, 10 және 13-тармақтарына сәйкес жасалған корпоративтік оқиғалар туралы ақпаратты туындаған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынады.
Акционерлік қоғам болып табылатын, бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитент осы Қағидалардың 1-қосымшасының 11-тармағына сәйкес жасалған корпоративтік дау бойынша сотта iс қозғалғаны туралы ақпаратты интернет-ресурста орналастыру үшін қаржылық есептілік депозитарийіне және қор биржасына эмитент корпоративтік дау жөнiндегi азаматтық iс бойынша тиiстi сот хабарламасын (шақыруын) алған күннен бастап жеті жұмыс күнi iшiнде ұсынады.»;
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Акционерлік қоғамдардың және бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитенттердің қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына ұсынатын жылдық және тоқсан сайынғы қаржылық есептiлiктерін, аудиторлық есептерін қаржылық есептiлiк депозитарийі мен шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасы оларды алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде орналастырады.
Акционерлік қоғамдардың және бағалы қағаздары қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген эмитенттердің қаржылық есептiлiк депозитарийіне және шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасына ұсынатын корпоративтік оқиғалар туралы және эмитенттің қызметіндегі өзгерістер туралы ақпаратын қаржылық есептiлiк депозитарийі мен шығарылған бағалы қағаздар тiзiмiне енгiзiлген қор биржасы оларды алған күні орналастырады.
15. Қаржылық есептілік депозитарийінің және қор биржасының интернет-ресурсында орналастырылуға тиіс қаржылық есептілік, аудиторлық есептер және өзге де ақпарат осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен орналастырылған күннен бұрын бұқаралық ақпарат құралдарының басқа көздері арқылы жариялануға (орналастырылуға) жатпайды.
Эмитенттің Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының тiзiмiне енгiзiлген бағалы қағаздары шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін қор биржаларының сауда жүйелерінде айналыста болған жағдайда, жылдық қаржылық есептілікті, аудиторлық есептерді және эмитенттің қызметіндегі бағалы қағаздар ұстаушылардың мүдделерін қозғайтын өзгерістер туралы ақпаратты осы Қағидаларға және шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін, тiзiмдерiне осы эмитенттің бағалы қағаздары енгiзiлген қор биржаларының талаптарына сәйкес жариялау (орналастыру) мақсатында тиісті ақпарат бір мезгілде қаржылық есептiлiк депозитарийіне, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасына және шет мемлекеттердің аумағында жұмыс істейтін, тiзiмдерiне осы эмитенттің бағалы қағаздары енгiзiлген қор биржаларының атына жіберіледі.».

Информация о возбуждении в суде дела по корпоративному спору, составленная в соответствии с пунктом 11 приложения 1 к настоящим Правилам, представляется акционерным обществом в депозитарий финансовой отчетности для размещения на интернет-ресурсе в течение семи рабочих дней с даты получения обществом соответствующего судебного извещения (вызова) по гражданскому делу по корпоративному спору.»;
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
«8-1. Эмитент, являющийся акционерным обществом, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, представляет в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, для размещения на интернет - ресурсе, в дополнение к информации, предусмотренной пунктом 8 настоящих Правил, информацию о корпоративных событиях, составленную в соответствии с пунктами 2, 3, 5, 9, 10 и 13 приложения 1 к настоящим Правилам, в течение пяти рабочих дней с даты ее возникновения.
Информация о возбуждении в суде дела по корпоративному спору, составленная в соответствии с пунктом 11 приложения 1 к настоящим Правилам, представляется эмитентом, являющимся акционерным обществом, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже для размещения на интернет-ресурсе в течение семи рабочих дней с даты получения эмитентом соответствующего судебного извещения (вызова) по гражданскому делу по корпоративному спору.»;
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
«14. Представляемые акционерными обществами и эмитентами, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, годовые и ежеквартальные финансовые отчетности, аудиторские отчеты размещаются депозитарием финансовой отчетности и фондовой биржей, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, в течение пяти рабочих дней с даты их получения.
Представляемые акционерными обществами и эмитентами, чьи ценные бумаги включены в список фондовой биржи, в депозитарий финансовой отчетности и фондовой бирже, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, информация о корпоративных событиях и об изменениях в деятельности эмитента размещаются депозитарием финансовой отчетности и фондовой биржей, в список которой включены выпущенные ценные бумаги, в день их получения.
15. Финансовая отчетность, аудиторские отчеты и иная информация, подлежащие размещению на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности и фондовой биржи, не подлежат опубликованию (размещению) посредством других источников средств массовой информации ранее даты размещения в порядке, установленном настоящими Правилами.
При обращении ценных бумаг эмитента, включенных в список фондовой биржи, функционирующей на территории Республики Казахстан, в торговых системах фондовых бирж, функционирующих на территории иностранных государств, в целях опубликования (размещения) годовой финансовой отчетности, аудиторских отчетов и информации об изменениях в деятельности эмитента, затрагивающих интересы держателей ценных бумаг, в соответствии с настоящими Правилами и требованиями фондовых бирж, функционирующих на территории иностранных государств в списках которых включены ценные бумаги данного эмитента, соответствующая информация направляется депозитарию финансовой отчетности, фондовой бирже, функционирующей на территории Республики Казахстан, и в адрес фондовых бирж, функционирующих на территории иностранных государств, в списках которых включены ценные бумаги данного эмитента, одновременно.».

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                   Г. Марченко
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Министр ____ Б. Жәмішев
2013 жылғы 23 мамыр

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
«СОГЛАСОВАНО»
Министерство финансов
Республики Казахстан
Министр __________ Б.Жамишев
23 мая 2013 года