Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 21 ақпандағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 13 наурызда № 9211 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 17 қарашадағы № 357 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 17.11.2015 № 357 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы (Ә.Т. Жуанышпаева) Кадрлық қамтамасыз ету басқармасымен (Ж.А. Нукушева) бірге осы бұйрықты заңнамада көрсетілген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің жауапты хатшысы Т.Т. Ысмайыловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     М. Әзілханов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің Төрағасы
_____________ А. Байменов
2014 жыл 28 ақпан
Қазақстан Республикасы
Дін істері агенттігі
Төрағасының
2014 жылғы 21 ақпанда
№ 9 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің «Б» корпусы
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына біліктілік
талаптары
Төрағаның кеңесшісі, С-3 санаты, 1 бірлік, № 2-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтық мамандықтар бойынша немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық ынтымақтастыққа қатысты мәселелер жөніндегі жұмысқа қатысу;
халықаралық форумдар мен конференциялар өткізуге қатысу;
қазақстандық студенттердің шетелдік теологиялық оқу орындарда білім алу мәселелері жөнінде мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл;
діни қызмет саласында халықаралық келісімдер жасауды дайындауға және оларды іске асыруға қатысу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау.

Об утверждении Квалификационных требований к категориям административных государственных должностей корпуса "Б" Агентства Республики Казахстан по делам религий
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам религий от 21 февраля 2014 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 марта 2014 года № 9211. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года № 357
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 17.11.2015 № 357.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к категориям административных государственных должностей корпуса «Б» Агентства Республики Казахстан по делам религий.
2. Управлению правового обеспечения (Жуанышпаева А.Т.) совместно с Управлением кадрового обеспечения (Нукушева Ж.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Агентства Республики Казахстан по делам религий Исмаилова Т.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель                               М. Азильханов
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы
__________________ А. Байменов
28 февраля 2014 года
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам религий
от 21 февраля 2014 года № 9
Квалификационные требования
к категориям административных государственных должностей
корпуса «Б» Агентства Республики Казахстан по делам религий
Советник Председателя, категория С-3, 1 единица, № 2-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по правовым специальностям или по специальностям политология, социология, государственное и местное управление или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Участие в работе по вопросам международного сотрудничества;
участие в проведении международных форумов и конференций;
взаимодействие с государственными органами и по вопросам обучения казахстанских студентов в зарубежных теологических учебных заведениях;
участие в подготовке заключении и реализации международных соглашений в сфере религиозной деятельности;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий.

Төрағаның кеңесшісі, С-3 санаты, 1 бірлік, № 2-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтық мамандықтар бойынша немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Дін саласында әйелдер мен жастар арасындағы аудиториямен ақпараттық-ағартушылық жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу;
ақпараттық-талдамалы және әдістемелік құжаттарды, баяндамаларды дайындау және дайындауға қатысу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау.
Әкімшілік департаментінің директоры, С-1 санаты,
1 бірлік, № 3-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе экономика немесе есеп және бухгалтерлік есеп және аудит немесе қаржы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы»«Мемлекеттік сатып алу туралы»«Бухгалтерлік есепке алу мен қаржылық есеп беру туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және мемлекеттік қызмет көрсету, бюджеттік қатынастар, мемлекеттік сатып алу және құжаттамалық қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментті ұйымдастыру және оған жалпы басшылық ету;
Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігімен, Премьер-Министрі Кеңсесімен және басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл;
стратегиялық және операциялық жоспарларды құрастыру және орындалуын мониторингтеу;
көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау және мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
орындаушылық тәртіпті бақылауды ұйымдастыру;
орындаушылық тәртіптің жағдайына талдау жүргізуді қамтамасыз ету;
Департамент қызметі саласындағы нормативтік актілердің әзірленуін қамтамасыз ету;
құжаттамалық айналымның бірыңғай тәртібін қамтамасыз етуге бақылауды, бухгалтерлік есеп жүргізу мен ұйымдастыруды, материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
ақпараттық технологиялардың енгізіліп, қолданылуын қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету.
Әкімшілік департаментінің стратегиялық жоспарлау және
мемлекеттік қызметтерге мониторинг жүргізу басқармасының

Советник Председателя, категория С-3, 1 единица, № 2-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по правовым специальностям или по специальностям политология, социология, государственное и местное управление или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Организация и проведение информационно-просветительской работы среди женской и молодежной аудитории в сфере религии;
подготовка и участие в подготовке информационно-аналитических и методических документов, докладов;
своевременное исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий.
Директор Административного департамента,
категория С-1, 1 единица, № 3-1-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям юриспруденция или государственное и местное управление или экономика, бухгалтерский учет и аудит или финансы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных закупках», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственном имуществе», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг, бюджетных отношений, государственных закупок и документационного обеспечения.
Функциональные обязанности
Организация и общее руководство департаментом;
взаимодействие с Администрацей Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра и другими государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию департамента;
обеспечение формирования и мониторинга исполнения стратегического и операционного планов;
обеспечение мониторинга и оценки качества оказываемых государственных услуг;
организация контроля исполнительской дисциплины;
обеспечение проведения анализа состояния исполнительской дисциплины;
обеспечение разработки нормативных актов в сфере деятельности департамента;
осуществление контроля за обеспечением единого порядка документирования, организацией и ведением бухгалтерского учета, материально-техническим и организационным обеспечением работы;
обеспечение внедрения и применения информационных технологий;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий.
Руководитель управления стратегического
планирования и мониторинга государственных услуг
Административного департамента,

басшысы, С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе құқықтану немесе аймақтану немесе демография және экономика мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы»«Мемлекеттік қызмет көрсету туралы» заңдарын және «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік қызмет көрсету салаларындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және оның жұмысын үйлестіру;
стратегиялық, операциялық жоспарлардың уақытылы әзірленуін және олардың орындалуына бақылауды қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
стратегиялық және операциялық жоспарларға мониторинг жүргізу қорытындысы бойынша мақсаттар мен міндеттерге, тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша ұсыныстар енгізу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау және мониторинг жүргізуді жүзеге асыру;
мемлекеттік қызметтердің көрсетілу тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізуді жүзеге асыру.
Әкімшілік департаментінің стратегиялық жоспарлау және
мемлекеттік қызметтерге мониторинг жүргізу басқармасының
бас сарапшысы, С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе құқықтану немесе аймақтану немесе экономика мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі

категория С-3, 1 единица, № 3-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям политология или социология или государственное и местное управление или юриспруденция или регионоведение или демография или экономика.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере стратегического планирования, в сфере оказания государственных услуг.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управления;
обеспечение своевременной разработки и контроля исполнения стратегического, операционного планов;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
обеспечение взаимодействия с государственными и организациями;
внесение предложений по достижению целей и задач, показателей прямых результатов по итогам проведения мониторинга стратегического и операционного планов;
осуществление мониторинга и оценки качества государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам религий;
мониторинг нормативных правовых и правовых актов, регламентирующих оказание государственных услуг.
Главный эксперт управления стратегического
планирования и мониторинга
государственных услуг Административного департамента,
категория С-4, 1 единица, № 3-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям политология или социология или государственное и местное управление или юриспруденция или регионоведение или экономика.
Практический опыт

Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік қызмет көрсету туралы» заңдарын және «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік қызмет көрсету салаларындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық, операциялық жоспарлар құру;
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
стратегиялық және операциялық жоспарларға мониторинг жүргізу қорытындысы бойынша мақсаттар мен міндеттерге, тікелей нәтижелердің көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша ұсыныстар енгізу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің сапасын бағалау және мониторинг жүргізуді жүзеге асыру.
Әкімшілік департаментінің стратегиялық жоспарлау және
мемлекеттік қызметтерге мониторинг жүргізу басқармасының
сарапшысы, С-5 санаты, 1 бірлік, № 3-4-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе құқықтану немесе аймақтану немесе тарих немесе экономика мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік қызмет көрсету туралы» заңдарын және «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және стратегиялық жоспарлау, мемлекеттік қызмет көрсету салаларындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Стратегиялық, операциялық жоспарларға мониторинг жүргізу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сонымен қатар тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі мемлекеттік қызметтерінің сапасын бағалау және мониторинг жүргізу;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.
Әкімшілік департаментінің құжаттамалық қамтамасыз ету және
ақпараттық технологияны дамыту басқармасының басшысы,

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере стратегического планирования, в сфере оказания государственных услуг..
Функциональные обязанности
Подготовка стратегического, операционного планов;
взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
внесение предложений по достижению целей и задач, показателей прямых результатов по итогам проведения мониторинга стратегического и операционного планов;
осуществление мониторинга оказываемых государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам религий.
Эксперт управления стратегического планирования и мониторинга
государственных услуг Административного департамента,
категория С-5, 1 единица, № 3-4-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям политология или социология или государственное и местное управление или юриспруденция или регионоведение или история или экономика.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных услугах», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере стратегического планирования, в сфере оказания государственных услуг.
Функциональные обязанности
Ведение мониторинга стратегического, операционного планов;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
взаимодействие с государственными органами и организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления;
ведение мониторинга и оценки качества государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам религий;
ведение делопроизводства в управлении.
Руководитель управления документационного обеспечения
и развития информационных технологий
Административного департамента,

С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету немесе құқықтану немесе ақпараттық жүйелер немесе автоматтандыру және басқару немесе гуманитарлық немесе білім мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы»«Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы»«Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» заңдарын және «Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және құжаттамалық қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және жұмысын үйлестіру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
іс-жүргізуді ұйымдастыру, электрондық құжат айналым жүйесін жетілдіруді қамтамасыз ету;
құжаттарды мұрағаттық сақтауды ұйымдастыру;
орындаушылық тәртіптің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептерді уақытылы және сапалы ұсынуды қамтамасыз ету;
ақпараттық технологияларды енгізу және қолдану бойынша іс-шаралар ұйымдастыру;
мемлекеттік тіл саясатын жүзеге асыру бойынша жұмысты ұйымдастыру;
құжаттау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ әдістемелік материалдарды әзірлеу және әзірлеуге қатысу.
Әкімшілік департаментінің құжаттамалық қамтамасыз ету және
ақпараттық технологияны дамыту басқармасының бас сарапшысы,

категория С-3, 1 единица, № 3-2-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям архивоведение, документоведение и документационное обеспечение или юриспруденция или информационные системы или автоматизация и управление или гуманитарное или по специальностям образования.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О Национальном архивном фонде и архивах», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи»постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 «Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере документационного обеспечения.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управления;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
организация делопроизводства, обеспечение развития системы электронного документооборота;
организация архивного хранения документов;
осуществление контроля за соблюдением исполнительской дисциплины;
обеспечение своевременного и качественного предоставления отчетов по вопросам, входящим в компетенцию управления;
организация мероприятий по внедрению и применению информационных технологий;
организация работы по реализации государственной языковой политики.
разработка и участие в разработке правовых актов и методических пособий по вопросам документирования.
Главный эксперт управления документационного обеспечения и
развития информационных технологий
Административного департамента,

С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету немесе құқықтану немесе ақпараттық жүйелер немесе автоматтандыру және басқару немесе мемлекеттік және жергілікті басқару мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы», «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» заңдарын және «Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және құжаттамалық қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функциональные обязанности
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінде іс-қағаздарды ұйымдастыру және жүргізу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
құжаттамалық айналымға есеп жүргізуді және талдауды, құрылымдық бөлімшелердің Құжаттамалық ереже талаптарын сақтауын ұйыдастыру;
орындаушылық тәртіп жағдайына талдау жүргізу, орындаушылық тәртіп бойынша, жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша есептер дайындау;
құжаттарды бақылауға қою және орындалған құжаттарды бақылаудан алу;
құжаттардың мұрағаттық сақталуын қамтамасыз ету;
іс-қағаздар жүргізуде тіл саясатын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
құжаттама мәселелері бойынша нормативтік актілерді және әдістемелік құралдарды әзірлеу және әзірлеуге қатысу.
Әкімшілік департаментінің құжаттамалық қамтамасыз ету және
ақпараттық технологияны дамыту басқармасының бас сарапшысы

категория С-4, 1 единица, № 3-3-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям архивоведение, документоведение и документационное обеспечение или юриспруденция или информационные системы или автоматизация и управление или государственное и местное управление.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О Национальном архивном фонде и архивах», «Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 «Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере документационного обеспечения.
Функциональные обязанности
Организация и ведение делопроизводства в Агентстве Республики Казахстан по делам религий;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
организация учета и анализа состояния документооборота, соблюдения структурными подразделениями требований к делопроизводству;
анализ состояния исполнительской дисциплины, подготовка отчетов по исполнительской дисциплине, по обращениям юридических и физических лиц;
постановка на контроль и снятие с контроля исполненных документов;
обеспечение архивного хранения документов;
обеспечение реализации языковой политики в делопроизводстве;
разработка и участие в разработке правовых актов и методических пособий по вопросам документирования.
Главный эксперт управления документационного обеспечения и
развития информационных технологий
Административного департамента

(IT-мамандығы), С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Мұрағаттану, құжаттар жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету немесе құқықтану немесе ақпараттық жүйелер немесе автоматтандыру және басқару немесе есептеу техникасы жіне бағдарламалық қамтамасыз ету немесе экономика мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы», «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» заңдарын және «Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясы және құжаттамалық қамтамасыз ету саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Құжаттармен жұмыс істеуде және ақпараттық технология құжаттарын басқаруда ақпараттық жүйені енгізу және қолдану бойынша іс-шаралар өткізу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі қызметтерін (үрдістерді) автоматтандыру бойынша іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету;
«Электронды үкімет» компоненттері бар ведомстволық ақпараттық жүйелерді және/немесе басқа мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін біріктіру жөніндегі жұмысқа қатысу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінде мемлекеттік органдардың Интранет-порталының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
қызмет тиімділігін бағалауда «Ақпараттық технологияны қолдану» бағыты бойынша іс-шараларды жүзеге асыру.
Әкімшілік департаментінің қаржы және мемлекеттік сатып алу

(IT-специалист), категория С-4, 1 единица, № 3-3-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям архивоведение, документоведение и документационное обеспечение или юриспруденция или информационные системы или автоматизация и управление или вычислительная техника и программное обеспечение или экономика.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О Национальном архивном фонде и архивах»,«Об электронном документе и электронной цифровой подписи», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», «Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере документационного обеспечения.
Функциональные обязанности
Проведение мероприятий по внедрению и применению информационных систем в работе с документами и управлением документацией информационных технологий;
своевременное исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
обеспечение проведения мероприятий по автоматизации функций (процессов) Агентства Республики Казахстан по делам религий;
участие в работе по интеграции ведомственных информационных систем с компонентами «электронного правительства» и/или информационными системами других государственных органов;
обеспечение функционирования Интранет-портала государственных органов в Агентстве Республики Казахстан по делам религий;
реализация мероприятий по оценке эффективности деятельности по направлению «Применение информационных технологий».
Руководитель управления финансов и государственных закупок
Административного департамента,

басқармасының басшысы, С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы саласындағы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы»«Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы»«Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын және «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы»,  «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және қаржы, мемлекеттік сатып алуды өткізу саласын реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және жұмысын үйлестіру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
бюджетті құру мен нақтылау, бухгалтерлік есепті және бюджеттің орындалуы бойынша жұмысты ұйымдастыру;
мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге бақылауды жүзеге асыру;
қаржыландыру жоспарларының орындалуына мониторинг жүргізу;
бюджетті орындау жөнінде уәкілетті органға есептілікті уақытылы ұсынуға бақылау жүргізу;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құқытық актілеріне мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
стратегиялық және операциялық жоспарларды әзірлеуге қатысу.
Әкімшілік департаментінің қаржы және мемлекеттік сатып алу
басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы саласындағы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі

категория С-3, 1 единица, № 3-2-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям экономика или учет и аудит или финансы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных закупках», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственном имуществе», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере бюджетных отношений, государственных закупок.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управления;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
организация работы по формированию и уточнению бюджета, бухгалтерского учета и исполнения бюджета;
осуществление контроля за организацией и проведением государственных закупок;
мониторинг исполнения планов финансирования;
осуществление контроля за своевременным предоставлением отчетности в уполномоченный орган по исполнению бюджета;
мониторинг правовых актов Агентства Республики Казахстан по делам религий в пределах компетенции управления и внесение предложений;
участие в разработке стратегического и операционного планов.
Главный эксперт управления финансов и государственных закупок
Административного департамента,
категория С-4, 1 единица, № 3-3-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям экономика или учет и аудит или финансы.
Практический опыт

Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын және «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы», «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және бюджеттің атқарылуы, бухгалтерлік есеп жүргізуді, бюджеттік есеп және бюджеттік есептілік саласын саласын реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп жүргізуді қамтамасыз ету, бухгалтерлік есепті және бюджеттің, өкілдік шығындардың орындалуын жүзеге асыру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
бухгалтерлік теңгерімді құру және мониторинг жүргізу;
штат кестесін әзірлеу;
бухгалтерлік есепшоттардағы шаруашылық операциялардың дұрыс, уақытылы және анық көрінуіне бақылауды жүзеге асыру;
жалақыны, салық пен басқа да міндетті аударымдарды есептеу;
шоттар (бюджеттік, депозиттік, валюталық) бойынша ақшалай қаражаттың, қолма-қол ақшалай қаражаттың қозғалысына бақылауды жүзеге асыру;
бюджеттік қаражатты игеру бойынша статистикалық есептілікті құру және өткізу;
мемориалдық ордерлерді құрастыруды, қаржыландыру жоспарын орындау бойынша және бюджеттік қаражатты орындау жөнінде бухгалтерлік есептерді құрастыруды қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құқытық актілерін мониторингтеу.
Әкімшілік департаментінің қаржы және мемлекеттік сатып алу

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Бюджетного кодекса Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственном имуществе», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере исполнения бюджета, ведения бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности.
Функциональные обязанности
Обеспечение ведения бухгалтерского учета, осуществление бухгалтерского учета и исполнения бюджета, представительских затрат;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
составление и мониторинг бухгалтерского баланса;
разработка штатного расписания;
осуществление контроля за правильностью, своевременностью и достоверностью отражения на счетах бухгалтерского учета осуществляемых хозяйственных операций;
осуществление контроля за перемещением и выбытием основных средств и товарно-материальных ценностей;
начисление заработной платы, налогов и других обязательных отчислений;
осуществление контроля за движением денежных средств по счетам (бюджетный, депозитный, валютный), наличных денежных средств;
составление и сдача статистической отчетности по освоению бюджетных средств;
обеспечение составления мемориальных ордеров, составление, свод и сдача бухгалтерских отчетов по исполнению плана финансирования и об исполнении бюджетных средств;
мониторинг правовых актов Агентства Республики Казахстан по делам религий в пределах компетенции управления.
Главный эксперт управления финансов и государственных закупок
Административного департамента,

басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-5
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтану немесе экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы саласындағы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын және «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы», «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және мемлекеттік сатып алу саласын реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу жоспарының құрылуын, оның орындалуын және тиісті кезеңге өзгерістер енгізілуін жүзеге асыру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру;
мемлекеттік сатып алу бойынша тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді жабдықтаушылармен келісім-шарттарды уақытылы жасауды және тіркеуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы қолданыстағы заңнамаға сәйкес уәкілетті органға белгіленген есептерді беру;
мемлекеттік сатып алу туралы заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету;
жабдықтаушылардың тапсырысты орындауына мониторинг жүргізуді жүзеге асыру;
жабдықтаушылардың көрсетілген жұмыс актілерін уақытылы ұсынуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарының орындау мерзімдерін сақталуын талдау және осы талдау нәтижесі бойынша ұсыныстар енгізу;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құқытық актілерін мониторингтеу.
Әкімшілік департаментінің қаржы және мемлекеттік сатып алу

категория С-4, 1 единица, № 3-3-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям юриспруденция или экономика или учет и аудит или финансы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, «О государственных закупках», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», «Об утверждении Правил осуществления государственных закупок» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих сферу проведения государственных закупок.
Функциональные обязанности
Составление, исполнение и внесение изменений в план государственных закупок на соответствующий период;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
осуществление государственных закупок товаров, работ и услуг;
обеспечение своевременного заключения и регистрации договоров с поставщиками товаров, работ и услуг по государственным закупкам;
предоставление в уполномоченный орган установленных отчетов по государственным закупкам;
обеспечение соблюдения законодательства о государственных закупках;
организация и проведение государственных закупок;
осуществление мониторинга выполнения заказа поставщиками;
обеспечение своевременного представления поставщиками актов оказанных работ, услуг;
анализ по соблюдению сроков исполнения заключенных Агентством Республики Казахстан по делам религий договоров о государственных закупках и своевременное внесение предложений по итогам данного анализа;
мониторинг правовых актов Агентства Республики Казахстан по делам религий в пределах компетенции управления и внесение предложений.
Главный эксперт управления финансов и государственных закупок
Административного департамента,

басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-3-6
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Экономика немесе есеп және аудит немесе қаржылық саласындағы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Мемлекеттік сатып алу туралы», «Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» заңдарын және «Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы», «Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және экономикалық және бюджеттік жоспарлау, бюджеттің атқарылуы, бюджеттік есеп және бюджеттік есептілік саласын реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Бюджетті құру және нақтылау, бюджеттік өтінімді құру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
ведомстволық бағынысты мекемелердің бюджеттік өтінімдерін құруға қатысу;
қаржыландыру жоспарларын құру;
ведомстволық бағынысты мекемелердің қаржыландыру жоспарларын әзірлеуге қатысу:
бюджеттік қаражатты игеру бойынша ай сайынғы есептерді дайындап, белгіленген мерзімде уәкілетті органға ұсыну;
тиісті бюджеттік бағдарламалар бойынша халықаралық және республикалық іс-шараларды өткізуге ұсынылған шығындар сметасын дәлелдеуге талдау жасау;
басқарманың құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құқытық актілеріне мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу.
Конфессияаралық қатынастар департаментінің директоры,

категория С-4, 1 единица, № 3-3-6
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям экономика или учет и аудит или финансы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях»Бюджетного кодекса Республики Казахстан, «О государственных закупках» «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственном имуществе», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее», «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассовое обслуживание» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере экономического и бюджетного планирования, исполнения бюджета, бюджетного учета и бюджетной отчетности.
Функциональные обязанности
Формирование и уточнение бюджета, составление бюджетной заявки;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
участие в формировании бюджетных заявок подведомственных учреждений;
составление Планов финансирования;
участие в разработке Планов финансирования подведомственных учреждений;
подготовка и представление в установленные сроки ежемесячных отчетов по освоению бюджетных средств в уполномоченный орган;
анализ на предмет обоснованности представляемых смет расходов на проведение международных и республиканских мероприятий по соответствующим бюджетным программам;
мониторинг правовых актов Агентства Республики Казахстан по делам религий в пределах компетенции управления и внесение предложений.
Директор Департамента межконфессиональных отношений,

С-1 санаты, 1 бірлік, № 4-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе аймақтану немесе құқықтық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету, оның жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру;
Департамент құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету;
діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани білім ұйымдарының қызметін зерттеуді қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің қызметін қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақтылы орындауға бақылауды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету;
Департамент құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және құқықтық актілерге мониторинг жүргізуді және ұсыныстар енгізуді қамтамасыз ету;
Департамент құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шараларды ұйымдастыруды және жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама жасауды қаматамыз ету;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізу;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
Департамен құзыреті шегінде шағымдар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
Департамент құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың, сонымен қатар діни ұйымдардың қызметіне тыйым салу жөнінде ұсыныстар енгізу;
Департамент құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Конфессияаралық қатынастар департаментінің исламдық діни
бірлестіктермен байланыстар басқармасының басшысы, С-3 санаты,
1 бірлік, № 4-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтану немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және оның жұмысын ұйымдастыру;
исламдық конфессия бойынша діни бірлестіктермен, рухани (діни) білім ұйымдарымен өзара іс-қимыл;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру;
исламдық конфессия бойынша діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани білім ұйымдарының қызметін зерттеу;
Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің қызметін қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды бақылау;
басқарманың құзыреті шегінде дін мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, құқықтық актілер, сондай-ақ әдістемелік материалдар әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқытық актілерге, құқықтық актілергі мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде шағымдар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
басқарманың құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама жасауды қаматамыз ету;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
басқарманың құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың, сонымен қатар діни ұйымдардың қызметіне тыйым салу жөнінде ұсыныстар енгізу;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Конфессияаралық қатынастар департаментінің исламдық діни
бірлестіктермен байланыстар басқармасының бас сарапшысы,

категория С-1, 1 единица, № 4-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по правовым специальностям или по специальностям политология или социология или государственное и местное управление или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства, координации и организации работы Департамента;
обеспечение проведения разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
обеспечение изучения деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных организаций образования;
обеспечение деятельности совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан;
обеспечение контроля за своевременным исполнением нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
обеспечение оказания государственных услуг в пределах компетенции Агентства Республики Казахстан по делам религий;
обеспечение ведения мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции Департамента и внесение предложений;
обеспечение организации и проведения мероприятий, по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
обеспечение составления протоколов об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности, в пределах компетенции Агентства Республики Казахстан по делам религий;
обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ, услуг;
принятие необходимых меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
обеспечение рассмотрения обращений физических и юридических лиц в рамках компетенции Департамента;
в пределах компетенции Департамента внесение предложений по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности;
обеспечение взаимодействия с государственными органами и иными организациями в рамках компетенции Департамента.
Руководитель управления по связям с исламскими религиозными
объединениями Департамента межконфессиональных отношений,
категория С-3, 1 единица, № 4-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям юриспруденция или политология или социология или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы управления;
взаимодействие с религиозными объединениями, духовными (религиозными) организациями образования по исламской конфессии;
организация разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции управления;
изучение деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных организаций образования по исламской конфессии;
обеспечение деятельности совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан;
контроль за своевременным исполнением нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов и методических документов;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
обеспечение оказания государственных услуг в пределах компетенции управления;
рассмотрение жалоб и обращений юридических и физических лиц в пределах компетенции управления;
организация и проведение мероприятий, по вопросам, относящимся к компетенции управления;
обеспечение составления протоколов об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности, в пределах компетенции управления;
обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ, услуг в пределах компетенции управления;
принятие необходимых мер по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках в пределах компетенции управления;
в пределах компетенции управления внесение предложений по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности;
взаимодействие с государственными органами и иными организациями в рамках компетенции управления.
Главный эксперт управления по связям с исламскими религиозными
объединениями Департамента межконфессиональных отношений,

С-4 санаты, 3 бірлік, №№ 4-3-1, 4-3-2, 4-3-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтану немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Исламдық конфессиядағы діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани білім ұйымдарының қызметін зерттеу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауға бақылауды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңес қызметі бойынша құжаттар дайындау;
басқарманың құзыреті шегінде дін мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, құқықтық актілер, сондай-ақ әдістемелік материалдар әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқытық актілерге, құқықтық актілергі мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындау;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану.
Конфессияаралық қатынастар департаментінің исламдық діни
бірлестіктермен байланыстар басқармасының сарапшысы,

категория С-4, 3 единицы, №№ 4-3-1, 4-3-2, 4-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям юриспруденция или политология или социология или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Изучение деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных организаций образования исламской конфессии;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
подготовка документов по деятельности совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов и методических документов;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
обеспечение оказания государственных услуг в пределах компетенции управления;
рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц в рамках компетенции управления;
подготовка и проведение мероприятий, по вопросам, относящимся к компетенции управления;
в пределах компетенции управления подготовка технической документации для проведения государственных закупок;
в пределах компетенции управления принятие необходимых мер по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках.
Эксперт управления по связям с исламскими религиозными
объединениями Департамента межконфессиональных отношений,

С-5 санаты, 2 бірлік, №№ 4-4-1, 4-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтану немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Исламдық конфессиядағы діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани білім ұйымдарының қызметін зерттеу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауға бақылауды қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде шағымдар мен жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, сондай-ақ хаттар мен құжаттарды қарау;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу;
Конфессияаралық қатынастар департаментінің христиандық және
басқа діни бірлестіктермен байланыстар басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 4-2-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтану немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе аймақтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және оның жұмысын ұйымдастыру;
христиандық және басқа конфессиядағы (исламдықты қоспағанда) діни бірлестіктермен, рухани (діни) білім ұйымдарымен өзара іс-қимыл;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауға бақылауды қамтамасыз ету;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыру;
христиандық және басқа конфессиядағы (исламдықты қоспағанда) діни бірлестіктердің, миссионерлердің, рухани білім ұйымдарының қызметін зерттеу;
Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің қызметін қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде дін мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, құқықтық актілер, сондай-ақ әдістемелік материалдар әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және құқықтық актілерге мониторинг жүргізу және оны ұсыныстар дайындау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету;
басқарманың құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шаралар ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама жасауды қамтамыз ету;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
басқарманың құзыретіне қатысты жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарманың құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын жеке және заңды тұлғалардың, сонымен қатар діни ұйымдардың қызметіне тыйым салу жөнінде ұсыныстар енгізу;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге ұйымдармен өзара іс-қимыл.
Конфессияаралық қатынастар департаментінің христиандық және
басқа діни бірлестіктермен байланыстар басқармасының бас

категория С-5, 2 единицы, №№ 4-4-1, 4-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям юриспруденция или политология или социология или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия с религиозными объединениями, миссионерами, духовными организациями образования по исламской конфессии;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц, а также писем и документов в пределах компетенции управления;
организация и проведение мероприятий, по вопросам, относящимся к компетенции управления;
ведение делопроизводства управления.
Руководитель управления по связям с христианскими и другими
религиозными объединениями
Департамента межконфессиональных отношений,
категория С-3, 1 единица, № 4-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям юриспруденция или политология или социология или регионоведение.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы управления;
обеспечение взаимодействия с религиозными объединениями, духовными (религиозными) организациями образования христианских и других конфессий (за исключением исламской);
обеспечение контроля за своевременным исполнением нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
обеспечение осуществления разъяснительной работы по вопросам, относящимся к компетенции управления;
изучение деятельности религиозных объединений, миссионеров, духовных организаций образования христианских и других конфессий (за исключением исламской);
обеспечение деятельности совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов и методических документов;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
обеспечение оказания государственных услуг в пределах компетенции управления; обеспечение организации и проведения мероприятий по вопросам, относящимся к компетенции управления;
обеспечение составления протоколов об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности, в пределах компетенции управления;
в пределах компетенции управления обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ, услуг;
в пределах компетенции управления принятие необходимых мер по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
обеспечение рассмотрения обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции управления;
в пределах компетенции управления внесение предложений по запрещению деятельности физических и юридических лиц, нарушающих законодательство Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности;
взаимодействие с государственными органами и иными организациями в рамках компетенции управления.
Главный эксперт управления по связям с христианскими и другими
религиозными объединениями
Департамента межконфессиональных отношений,

Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Дінтану сараптамасын жүргізу;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ бұйрықтар мен тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарманың құзыреті шегінде дін мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, құқықтық актілер, сондай-ақ әдістемелік материалдар әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 5-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе құқықтану немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе қоғамдық байланыс немесе журналистика немесе аймақтану немесе халықаралық қатынастар мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық ету, оның жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
діни ахуалды талдау және мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
есептер, баяндамалар мен талдамалы, әлеуметтік зерттеулер мен сұраулар бойынша ақпараттардың дайындалуын, әдістемелік ұсыныстар жасауды қамтамасыз ету;
Департамент құзыреті шегінде діни қызмет және діни бірлестіктермен өзара өзара іс-қимылда облыстардың, республикалық маңызды қалалар мен астананың жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіруді қаматамасыз ету;
жергілікті атқарушы органдарының жанындағы Діни бірлестіктермен байланыстар жөніндегі кеңестің қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету;
діни қызмет саласында мемлекеттік саясатты түсіндіру мәселелері бойынша ақпараттық жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
ақпараттық жұмыстың медиа-жоспарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
діни қызмет саласында халықаралық ұйымдармен және шетелдік мемлекеттердің өкілетті органдарымен өзара іс-қимылын үйлестіруді қамтамасыз ету;
Департамент құзыретіне қатысты мәселелер жөнінде құрылымдық бөлімшелердің қызметін үйлестіру;
Департамент құзыретіне қатысты мәселелер бойынша іс-шаралар ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз ету;
Департамент құзыреті шегінде діни қызмет саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және құқытық актілерге мониторинг жүргізуді және ұсыныстар енгізу қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
Департамент құзыретіне қатысты жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету;
Департамент құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге ұйымдармен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің талдау және

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в сфере религиозной деятельности.
Функциональные обязанности
Проведение религиоведческой экспертизы;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также приказов и поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов и методических документов;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления;
осуществление взаимодействия с государственными органами и организациями в пределах компетенции управления;
ведение делопроизводства в управлении.
Департамент анализа и информационной работы
Директор Департамента анализа и информационной работы,
категория С-1, 1 единица, № 5-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям юриспруденция или политология или социология или государственное и местное управление или связь с общественостью или журналистика или регионоведение или международные отношения.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О международных договорах Республики Казахстан», и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства, координации и организации работы Департамента;
обеспечение контроля за своевременным исполнением нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
обеспечение анализа и мониторинга религиозной ситуации;
обеспечение подготовки отчетов, докладов и информаций по аналитическим, социологическим исследованиям и опросам, выработка методических рекомендаций;
обеспечение координации деятельности местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы по вопросам религиозной деятельности и взаимодействия с религиозными объединениями в рамках компетенции Департамента;
обеспечение координации работы по взаимодействию с советами по связям с религиозными объединениями при местных исполнительных органах;
обеспечение организации информационной работы по вопросам освещения государственной политики в сфере религиозной деятельности;
обеспечение реализации медиа - плана информационной работы;
обеспечение координации по взаимодействию с международными организациями и уполномоченными органами иностранных государств в сфере религиозной деятельности;
координация деятельности структурных подразделений по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
обеспечение организации и проведения мероприятий, по вопросам, относящимся к компетенции Департамента;
обеспечение ведения мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции Департамента и внесение предложений;
обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ (услуг);
принятие необходимых меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
обеспечение рассмотрения обращений физических и юридических лиц в рамках компетенции Департамента;
обеспечение взаимодействия с государственными органами и иными организациями в рамках компетенции Департамента.
Руководитель управления анализа и мониторинга
Департамента анализа и информационной работы.

басшысы - баспасөз хатшысы, С-3 санаты, 1 бірлік, № 5-2-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе журналистика немесе қоғамдық байланыс немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе филология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және оның жұмысын ұйымдастыру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен, сонымен қатар бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл;
ақпараттық-талдамалы материалдар мен жарияланымдар дайындау;
«Мемлекет және дін» журналына материалдар жинау және басып шығаруды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі веб-сайтының техникалық жағдайына және ақпараттық материалдармен толықтырылуына бақылауды жүзеге асыру;
діни қызмет саласында мемлекеттік саясатты түсіндіру мәселелері бойынша ақпараттық жұмысты ұйымдастыру;
ақпараттық жұмыстың медиа-жоспарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер мен басқа іс-шаралар дайындау және өткізуді қамтамасыз ету;
діни тақырыптар бойынша бейнематериалдар жинақтауды қамтамасыз ету;
бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізуді және құқыққа қайшы сипаттағы материалдар табу;
Үкіметтік емес ұйымдармен байланыстар жөніндегі кеңеспен жұмысты қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерге және құқықтық актілерге мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарауды қамтамасыз ету.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің қоғаммен және
бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс жөніндегі басқармасының

категория С-3, 1 единица, № 5-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям журналистика или связь с общественностью или государственное и местное управление или политология или социология или филология.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О средствах массовой информации» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы Управления;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий
в пределах компетенции управления обеспечение взаимодействия с государственными органами и иными организациями, в том числе со средствами массовой информации;
подготовка информационно–аналитических материалов и публикаций;
обеспечение сбора материалов и издание журнала «Мемлекет және дін»;
осуществление контроля за наполнением информационными материалами веб-сайта Агентства Республики Казахстан по делам религий;
организация проведения информационной работы по вопросам освещения государственной политики в сфере религиозной деятельности;
обеспечение реализации медиа-плана информационной работы;
в пределах компетенции управления обеспечение подготовки и проведения круглых столов, семинаров, конференций и других мероприятий;
обеспечение накопления видеоматериалов по религиозной тематике;
обеспечение мониторинга средств массовой информации и выявление материалов деструктивного характера;
обеспечение работы с советом по взаимодействию с неправительственными организациями;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
в пределах компетенции управления обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ (услуг);
в пределах компетенции управления принимает необходимые меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления.
Главный эксперт управления по связям с общественностью и
средствами массовой информации
Департамента анализа и информационной работы,

бас сарапшысы, С-4 санаты, 3 бірлік, №№ 5-3-5, 5-3-6, 5-3-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе журналистика немесе қоғамдық байланыс немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе филология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы», «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен, сонымен қатар бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл;
діни қызмет саласында мемлекеттік саясатты түсіндіру мәселелері бойынша ақпараттық жұмысты жүргізу;
конференциялар, семинарлар, дөңгелек үстелдер мен басқа іс-шаралар дайындау және өткізуге қатысу;
діни тақырыптар бойынша бейнематериалдар жинақтау;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі веб-сайтын ақпараттық материалдармен толықтырылу;
«Мемлекет және дін» журналына материалдар жинау және басып шығару;
бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу және құқыққа қайшы сипаттағы материалдар табу;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындау;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің қоғаммен және
бұқаралық ақпарат құралдарымен байланыс жөніндегі басқармасының

категория С-4, 3 единицы, №№ 5-3-5, 5-3-6, 5-3-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям журналистика или связь с общественностью или политология или социология или филология.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О средствах массовой информации», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
в пределах компетенции управления взаимодействие с государственными органами и иными организациями, в том числе со средствами массовой информации;
проведение информационной работы по вопросам освещения государственной политики в сфере религиозной деятельности;
обеспечение подготовки и проведения круглых столов, семинаров, конференций и других мероприятий;
накопление видеоматериалов по религиозной тематике;
наполнение информационными материалами веб-сайта Агентства Республики Казахстан по делам религий;
сбор материалов и издание журнала «Мемлекет және дін»;
осуществление мониторинга средств массовой информации и выявление материалов деструктивного характера;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
в пределах компетенции управления подготовка технической документации для проведения государственных закупок;
в пределах компетенции управления принимает необходимые меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в рамках компетенции управления.
Эксперт управления по связям с общественностью и
средствами массовой информации
Департамента анализа и информационной работы,

сарапшысы, С-5 санаты, 1 бірлік, № 5-4-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Гуманитарлық немесе журналистика немесе қоғамдық байланыс немесе саясаттану немесе әлеуметтану немесе филология мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен, сонымен қатар бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл;
«Мемлекет және дін» журналына материалдар жинау және басып шығару;
бұқаралық ақпарат құралдарында ақпараттық-талдамалы материалдар мен жарияланым дайындау;
басқарманың құзыреті шегінде есептер дайындау;
бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізуді жүзеге асыру;
Үкіметтік емес ұйымдармен байланыстар жөніндегі кеңеспен жұмысты қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің халықаралық
ынтымақтастық басқармасының басшысы, С-3 санаты, 1 бірлік,
№ 5-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Халықаралық қатынастар немесе шығыстану немесе аймақтану немесе халықаралық құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы»«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығын«Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
діни қызмет саласында халықаралық ұйымдармен және шетелдік мемлекеттердің өкілетті органдарымен өзара іс-қимылын үйлестіруді қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл;
діни қызмет саласындағы халықаралық келісімдер, меморандумдар мен шарттарды әзірлеуді, сондай-ақ оларды жасау, күшіне ену, орындау, өзгерту, тоқтата тұру, тоқтату тәртібі жөніндегі жұмысты үйлестіруді қамтамасыз ету;
діни қызмет саласындағы халықаралық қатынас тетіктерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне ақпарат жолдауды қамтамасыз ету;
діни қызмет саласындағы халықаралық тәжірибеге талдау жасауды қамтамасыз ету;
діни қызмет саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері жөнінде талдамалы және өзге материалдар дайындау және дайындауға қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді әзірлеу және әзірлеуге қатысуды қамтамасыз ету;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерге, құқықтық актілергі мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
діни қызмет саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша конференциялар, кеңестер және басқа іс-шаралар ұйымдастыру және өткізуді қамтамасыз ету.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің халықаралық
ынтымақтастық басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты,
1 бірлік, № 5-3-8
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Халықаралық қатынастар немесе шығыстану немесе шет тілі: екі шетел тілі немесе аймақтану немесе халықаралық құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл;
діни қызмет саласындағы халықаралық келісімдер, меморандумдар мен шарттарды әзірлеуді, сондай-ақ оларды жасау, күшіне ену, орындау, өзгерту, тоқтата тұру, тоқтату тәртібі жөніндегі жұмысты үйлестіруді қамтамасыз ету;
діни қызмет саласындағы халықаралық қатынас тетіктерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
діни қызмет саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша конференциялар, кеңестер және басқа іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
мемлекеттік сатып алуды жүргізу үшін техникалық құжаттама дайындауды қамтамасыз ету, орындалған жұмыс актісін жасау, орындалатын (орындалған) жұмысқа, қызметке мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарды орындау бойынша қажетті шаралар қолдану, сондай-ақ жабдықтаушының мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттарын орындамаған жағдайда қажетті шаралар қолдану;
діни қызмет саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері жөнінде талдамалы және өзге материалдар дайындау және дайындауға қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде дін мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерге және құқықтық актілерге мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу.
Талдау және ақпараттық жұмыс департаментінің халықаралық
ынтымақтастық басқармасының сарапшысы, С-5 санаты,
1 бірлік, № 5-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Халықаралық қатынастар немесе шығыстану немесе шет тілі: екі шетел тілі немесе аймақтану немесе халықаралық құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау және қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау мәселелері туралы» 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және діни қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
басқарманың құзыреті шегінде мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен өзара іс-қимыл;
діни қызмет саласындағы халықаралық келісімдер, меморандумдар мен шарттарды әзірлеуді, сондай-ақ оларды жасау, күшіне ену, орындау, өзгерту, тоқтата тұру, тоқтату тәртібі жөніндегі жұмысты үйлестіруді қамтамасыз ету;
діни қызмет саласындағы халықаралық тәжірибені талдау;
діни қызмет саласында халықаралық ынтымақтастық мәселелері бойынша конференциялар, кеңестер және басқа іс-шаралар ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне ақпарат жолдауды қамтамасыз ету;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.

категория С-5, 1 единица, № 5-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее гуманитарное или по специальностям журналистика или связь с общественностью или политология или социология или филология.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
в пределах компетенции управления взаимодействие с государственными органами и иными организациями, в том числе со средствами массовой информации;
участие в подготовке журнала «Мемлекет және дін»;
подготовка информационных материалов и публикаций в средствах массовой информации;
подготовка отчетов в пределах компетенции управления;
осуществление мониторинга средств массовой информации;
обеспечение работы с советом по взаимодействию с неправительственными организациями;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в рамках компетенции управления;
ведение делопроизводства в управлении.
Руководитель управления международного сотрудничества
Департамента анализа и информационной работы,
категория С-3, 1 единица, № 5-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальности международные отношения или востоковедение или регионоведение или международное право.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, Конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Указа Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 «О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей», подзаконные нормативные правовые акты в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
обеспечение координации по взаимодействию с международными организациями и уполномоченными органами иностранных государств в сфере религиозной деятельности;
в пределах компетенции управления взаимодействие с государственными органами и иными организациями;
обеспечение разработки проектов международных соглашений, меморандумов и договоров в сфере религиозной деятельности, а также координация работы по порядку их заключения, вступления в силу, выполнения, изменения, приостановления, прекращения;
внесение предложений по совершенствованию механизмов международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
обеспечение направления информации в Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
обеспечение анализа международного опыта в сфере религиозной деятельности;
подготовка и участие в подготовке аналитических и иных материалов по вопросам международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
в пределах компетенции управления обеспечение подготовки технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ (услуг);
в пределах компетенции управления принимает необходимые меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления;
обеспечение организации и проведения конференций, совещаний и других мероприятий, по вопросам международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности.
Главный эксперт управления международного сотрудничества
Департамента анализа и информационной работы,
категория С-4, 1 единица, № 5-3-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальности международные отношения или востоковедение или иностранный язык: два иностранных языка или регионоведение или международное право.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Указа Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 «О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей», подзаконные нормативные правовые акты в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
в пределах компетенции управления взаимодействие с государственными органами и иными организациями;
обеспечение разработки проектов международных соглашений, меморандумов и договоров в сфере религиозной деятельности, а также координация работы по порядку их заключения, вступления в силу, выполнения, изменения, приостановления, прекращения;
внесение предложений по совершенствованию механизмов международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
подготовка и проведения конференций, совещаний и других мероприятий по вопросам международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления;
в пределах компетенции управления подготовка технической документации для проведения государственных закупок, заключения актов выполненных работ, мониторинга выполняемых (выполненных) работ (услуг);
в пределах компетенции управления принимает необходимые меры по исполнению заключенных договоров о государственных закупках, а также принятие необходимых мер при не исполнении поставщиком заключенных договоров о государственных закупках;
подготовка и участие в подготовке аналитических и иных материалов по вопросам международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
в пределах компетенции управления разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов в сфере религиозной деятельности;
ведение мониторинга нормативных правовых и правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений.
Эксперт управления международного сотрудничества
Департамента анализа и информационной работы,
категория С-5, 1 единица, № 5-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальности международные отношения или востоковедение или иностранный язык: два иностранных языка или регионоведение или международное право.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О международных договорах Республики Казахстан», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Указа Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 «О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан и выполнения достигнутых договоренностей», подзаконные нормативные правовые акты в сфере религиозной деятельности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
в пределах компетенции управления взаимодействие с государственными органами и иными организациями;
разработка проектов международных соглашений, меморандумов и договоров в сфере религиозной деятельности, а также координация работы по порядку их заключения, вступления в силу, выполнения, изменения, приостановления, прекращения;
анализ международного опыта в сфере религиозной деятельности;
участие в подготовке и проведения конференций, совещаний и других мероприятий, по вопросам международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности;
обеспечение направления информации в Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
ведение делопроизводства в управлении.
Руководитель Управления внутреннего аудита,

Ішкі аудит басқармасының басшысы, С-3 санаты, 1 бірлік, № 6-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Экономика немесе есеп және аудит немесе қаржы мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына және нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5493 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және мемлекеттік қаржылық бақылау саласын реттейтін Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін білу.
Функционалдық міндеттері
Бақылау іс-шаралар жоспарларын әзірлеуді және бекітуді қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақтылы орындауды қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің стратегиялық және операциялық жоспарларының іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру, олардың қорытындыларын бағалау;
Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамасының сақталуына тексеруді жүзеге асыру, Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі мен оның ведомстволық бағынысты ұйымдарында мемлекеттік мүліктің пайдалануы мен сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының сақталуына заңнамамен белгіленген тәртіпте бақылауды жүзеге асыру;
республикалық бюджет қаражатын пайдалану кезінде бұзушылықтарды анықтау, тыю және жол бермеу бойынша шаралар қолдану;
ішкі бақылау объектісін ішкі бақылау нәтижесі бойынша қорытынды енгізу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Төрағасына бақылау нәтижелері туралы есепті кіргізу, сондай-ақ бақылау нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындалуына бақылауды жүзеге асыру;
басқару жүйесінің жұмыс жасауына бағалауды жүзеге асыру;
есепке алудың және есепті жүргізудің дұрыстығына бақылауды жүзеге асыру;
бақылау іс-шараларын өткізу және оларға қабылданған іс-шаралар бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметімен өкілеттік берілген ішкі бақылау жөніндегі органға есептер мен ақпараттарды ұсыну;
басқарманың құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініщтерін қарау;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздік

категория С-3, 1 единица, № 6-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее по специальностям экономика или учет и аудит или финансы.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084 и типовым квалификационным требованиям для работников служб внутреннего контроля, утвержденным приказом Министра Финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5493.
Профессиональность и компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности», «О государственных закупках», «О государственном имуществе», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере государственного финансового контроля, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Обеспечение разработки и утверждения Плана контрольных мероприятий;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
осуществление контроля реализации стратегического и операционного планов Агентства Республики Казахстан по делам религий, оценки их результатов;
осуществление проверки соблюдения бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан, контроль за сохранностью и использованием государственного имущества в Агентства Республики Казахстан по делам религий и его подведомственных учреждениях;
в порядке, установленном законодательством, осуществление контроля соблюдения законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;
принятие мер по выявлению, пресечению и недопущению нарушений при использовании средств республиканского бюджета;
внесение заключения по итогам внутреннего контроля объекту внутреннего контроля;
внесение Председателю Агентства Республики Казахстан по делам религий отчета о результатах контроля, а также осуществление контроля за исполнением решений, принятых по итогам результатов контроля;
проведение оценки функционирования системы управления;
осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности;
направление отчетов и информацию по проведенным контрольным мероприятиям и принятым по ним мерам в уполномоченный Правительством Республики Казахстан орган по внутреннему контролю;
рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции управления;
ведение делопроизводства управления.
Руководитель Управления защиты государственных секретов
и информационной безопасности,

басқармасының басшысы, С-3 санаты, 1 бірлік, № 7-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтық немесе экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйесі мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»,  «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындауды қамтамасыз ету;
құпия жұмыстарының барлық түрлерін жүргізу кезінде тәртіптік талаптарды қамтамасыз ету;
ақпараттандыру мен ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша жоспарлар мен ұсыныстарды іске асыру;
құпия тәртібін және жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету бойынша жоспарлардың әзірленуін қамтамасыз ету;
жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру бойынша іс-шараларды жоспарлау мен іске асыру;
ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша материалдардың уақытылы дайындалуын қамтамасыз ету;
жұмыс жоспарларын іске асыру, мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы мәселелері бойынша қажетті ақпаратты, есептерді дайындау;
құпиялық тәртіпті бұзушылықтарды есепке алу және талдау, құпиялық мәліметтерді жария ету фактілері бойынша қызметтік тексеріс жүргізу;
мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссия жұмысына қатысу;
ақпараттық қауіпсіздік саясаты талаптарына қайшы келмейтін ақпараттық-қатынас инфрақұрылымның (компьютерлік техника, телекоммуникациялық жабдықтар мен локальды-есептік желі) тұрақты жұмыс істеуі мен дамуын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің қызметкерлерін құпиялық тәртіпті сақтауы бойынша нұсқамамен таныстыру;
мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ әдістемелік материалдарды әзірлеу және әзірлеуге қатысу.
Мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздік

категория С-3, 1 единица, № 7-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее по правовым специальностям или экономика или государственное и местное управление или системы информационной безопасности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственных секретах», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере защиты государственных секретов и информационной безопасности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Общее руководство работой управления;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
обеспечение режимных требований при проведении всех видов секретных работ;
реализация планов и предложений по обеспечению информатизации и информационной безопасности;
обеспечение разработки планов по обеспечению режима секретности и мобилизационной подготовки;
планирование и реализация мероприятий по мобилизационной подготовке и мобилизации;
обеспечение своевременной подготовки материалов по вопросам информационной безопасности;
реализация планов работы, подготовка необходимой информации, отчетов по вопросам защиты государственных секретов и мобилизационной подготовке;
учет и анализ нарушений режима секретности, проведение служебных расследований по фактам разглашения секретных сведений;
участие в работе постоянно действующей комиссии по защите государственных секретов;
обеспечение устойчивого функционирования и развития информационно-коммуникационной инфраструктуры (компьютерной техники, телекоммуникационного оборудования и локально-вычислительных сетей) не противоречащие требованиям политики информационной безопасности;
проведение инструктажа по соблюдению режима секретности сотрудниками Агентства Республики Казахстан по делам религий;
разработка и участие в разработке нормативных правовых актов, правовых актов и методических документов в сфере защиты государственных секретов.
Главный эксперт Управления защиты государственных секретов
и информационной безопасности,

басқармасының бас сарапшысы, С-4 санаты, 1 бірлік, № 7-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтық немесе экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару немесе ақпараттық қауіпсіздік жүйесі мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптілік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздік саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Құпия жұмыстарының барлық түрлерін жүргізу кезінде тәртіптік талаптарды қамтамасыз ету;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақтылы орындау.
қызметкерлердің құпия деректерді көруге рұқсат алуын және көруін рәсімдеу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құпия іс-қағаздарының жүргізу;
таратылуы шектеулі кіріс және шығыс құжаттаманы қабылдау, бақылау және өңдеу, оның сақталуын қамтамасыз ету;
құпиялық тәртіпті қамтамасыз ету бойынша атқарылған жұмыс туралы жыл сайынғы есептерді ұсыну.
Ұйымдастыру-кадрлық жұмыс басқармасының басшысы, С-3 санаты,
1 бірлік, № 8-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқықтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті өзге міндетті білімі.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және жұмысын үйлестіру;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын орындау бойынша құрылымдық бөлімшелердің қызметін үйлестіру;
құрылымдық бөлімшелердің ережелерін, лауазымдық нұсқаулықтары мен мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға біліктілік талаптарын әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру;
нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақтылы орындауды қамтамасыз ету.
басқарманың құзыреті шегінде құқықтық актілерді әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
басқарманың құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілерге және құқытық актілерге мониторинг жүргізу және оны жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау;
кадрлардың алмасушылық себебін талдау, оларды жою бойынша ұсыныстар дайындау;
тәртіптік, аттестациялық, конкурстық және кадрлық мәселелер бойынша өзге де комиссиялардың жұмысын ұйымдастыру;
аттестациялауды және конкурстық іріктеуді жүргізу; мемлекеттік қызметшілердің қызмет сатысында өсу рәсімдерін сақтауды қамтамасыз ету;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өтеумен байланысты шектеулерді сақтауға бақылауды қамтамасыз ету;
қызметкерлерді көтермелеу және мотивациялау бойынша ұсыныстар дайындау;
мемлекеттік қызметшілердің уақытылы оқуын, қайта даярлықтан өтуін және біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету;
кәсіптік бейімделуді және тәлімгерлікті ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі «Б» корпусы мемлекеттік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалауды жүргізу жөнінде жұмысты үйлестіру;
еңбек тәртібін сақтау бойынша бақылауды қамтамасыз ету;
бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізуді және кадрларды толтыру бойынша өзге де іс-шараларды ұйымдастыру;
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша есептерді уақытылы және сапалы ұсынуды қамтамасыз ету;
еңбек қатынастары бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
қызметкерлердің жеке істері мен еңбек кітапшаларын есепке алу мен сақтауды қамтамасыз ету.
Ұйымдастыру-кадрлық жұмыс басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4, 1 единица, № 7-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее по правовым специальностям или экономика или государственное и местное управление или системы информационной безопасности.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», «О государственных секретах», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере защиты государственных секретов и информационной безопасности, Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее».
Функциональные обязанности
Обеспечение режимных требований при проведении всех видов секретных работ;
своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий;
оформление допуска и доступа лиц к секретным сведениям;
ведение секретного делопроизводства в Агентстве Республики Казахстан по делам религий;
прием, контроль и обработка входящей и исходящей корреспонденции с ограниченным грифом распространения, обеспечение ее сохранности;
представление ежегодных отчетов о проделанной работе по обеспечению режима секретности.
Руководитель Управления организационно-кадровой работы,
категория С-3, 1 единицы, № 8-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее социальные науки, экономика и бизнес или по специальности юриспруденция.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», Трудового кодекса Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах", «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере государственной службы.
Функциональные обязанности
Общее руководство и координация работы управления;
координация деятельности структурных подразделений по исполнению законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы;
координация работы по разработке положений структурных подразделений, должностных инструкций и квалификационных требований к административным государственным должностям;
обеспечение своевременного исполнения нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий в пределах компетенции управления;
разработка и участие в разработке правовых актов в пределах компетенции управления;
ведение мониторинга правовых актов и выработка предложений по их совершенствованию в пределах компетенции управления;
анализ причин сменяемости кадров, выработка предложений по их устранению;
организация работы дисциплинарной, аттестационной, конкурсной и иных комиссий по вопросам управления персоналом;
обеспечение соблюдения процедур проведения аттестации, конкурсного отбора, продвижения по службе и увольнения государственных служащих, привлечение к дисциплинарной ответственности;
осуществление контроля за соблюдением взятых ограничений, связанных с пребыванием на государственной службе административными государственными служащими;
выработка предложений по поощрению и мотивации сотрудников;
обеспечение своевременного обучения, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих;
организация профессиональной адаптации и наставничества;
координация работы по проведению ежегодной оценки деятельности государственных служащих корпуса «Б» Агентства Республики Казахстан по делам религий;
осуществление контроля за соблюдением трудовой дисциплины;
организация проведения конкурсов на замещение вакантных административных государственных должностей и иных мероприятий по укомплектованию кадров;
обеспечение своевременного и качественного предоставления отчетов по вопросам входящим в компетенцию управления;
рассмотрение заявлений и обращений юридических и физических лиц по вопросам трудовых взаимоотношений;
осуществление взаимодействия с государственными органами и другими организациями по вопросам, входящим в компетенцию управления.
обеспечение учета и хранения личных дел и трудовых книжек сотрудников.
Главный эксперт Управления организационно-кадровой работы,

С-4 санаты, 1 бірлік, № 8-3-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес немесе құқықтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын және осы санаттың лауазымдары бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті өзге міндетті білімі.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді, құқықтық актілерді, сондай-ақ тапсырмаларды, хаттамалық шешімдер мен іс-шаралар жоспарларын уақытылы орындау;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі қызметкерлерінің мемлекеттік қызметке орналасу, өту және тоқтаумен байланысты іс-шараларын рәсімдеу;
персоналды басқару мәселелері жөнінде бұйрықтар дайындау;
демалыс беру, оқыту, біліктілікті арттыру, қызмет тиімділігін бағалау және мемлекеттік қызметшілерді аттестациялаудың жоспары мен кестесін әзірлеу;
басқарманың құзыреті шегінде құқықтық актілерді әзірлеу және әзірлеуге қатысу;
мемлекеттік қызметшілердің уақытылы оқуын, қайта даярлықтан өтуін және біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету;
кадр мәселелері бойынша тәртіптік, аттестациялық, конкурстық және өзге де комиссиялардың жұмысын қамтамасыз ету;
басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша статистикалық және өзге есептерді уақытылы және сапалы ұсыну;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің кадрлық санын мониторингтеу;
әскери міндеттілер мен әскерге шақырушыларды әскери есепке алуды жүзеге асыру;
персоналды басқару мәселелері жөнінде ақпараттар, анықтамалар, мәліметтер дайындау;
мемлекеттік қызметке түскен үміткерлерге міндетті арнайы тексеру өткізу үшін құжаттарды дайындауды қамтамасыз ету;
басқарма құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
қызметкерлердің қызметтік тізімі мен еңбек кітапшаларына жазбаларды уақытылы енгізу;
еңбек тәртібін сақтауды бақылау;
қызметкерлердің жеке істері мен еңбек кітапшаларын есепке алу және сақтау;
басқармада кадрлық іс-жүргізу, сонымен қатар кадрларды есепке алудың ақпараттық жүйесін жүргізу.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының басшысы, С-3 санаты,
1 бірлік, № 9-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасы Еңбек кодексі»«Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі»«Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексі»,  «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»,  «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы»заңдарын, діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілері, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773, «Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 778,  «Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы»2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 Қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық ету және жұмысын үйлестіру;
құқықтық мәселелерді қарастыру кезінде сотта, сондай-ақ басқа ұйымдарда мүдделерді білдіру;
нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізуді үйлестіру;
құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, іс жүргізу құжаттарының, сондай-ақ өзге де құқықтық сипаттағы құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құзыретіне қатысты заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысу;
Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, жалпыға бiрдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру жөнiндегi жыл сайынғы iс-шараларды әзiрлеуді және iске асыруды қамтамасыз ету;
құқықтық мәселелер бойынша түсiнiктеме беруді қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің нормативтiк құқықтық актілерiнiң жүйелендiрiлген есебiн және олардың сақталуын ұйымдастырады;
мемлекеттiк органның норма жасау қызметiн талдау және талдау нәтижелерi бойынша оны жетiлдiру және анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде ұсыныстар енгiзуді қамтамасыз ету;
шарттарды уақытылы жасасуды, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған кезде экономикалық ықпал ету шараларының қолданылуын үйлестіруді қамтамасыз ету;
даулар бойынша талап арыз жұмысының, сот тәжірибесінің жай-күйін талдауды және оларды жою мен кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізуді қамтамасыз ету;
барлық сот сатысында сот актісіне шағымдану жөніндегі шараларды уақытылы қабылдауды, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен прокуратура органдарына қадағалау тәртібінде наразылық білдіру туралы өтініштермен жүгінуді қамтамасыз ету;
заңды күшіне енген сот актілерін орындау жөніндегі шараларды қабылдауды қамтамасыз ету.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,

категория С-4, 1 единица, № 8-3-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее социальные науки, экономика и бизнес или по специальности юриспруденция.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», Трудового кодекса Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», Стратегии «Казахстан-2050»: единая цель, единые интересы, единое будущее» и иные обязательные знания и подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере государственной службы.
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений, протокольных решений и планов мероприятий в пределах компетенции управления;
оформление процедур поступления, прохождения и прекращения государственной службы сотрудниками Агентства Республики Казахстан по делам религий;
подготовка приказов по вопросам управления персоналом;
разработка планов и графиков предоставления отпусков, обучения, повышения квалификации, оценки эффективности деятельности и аттестации государственной службы;
разработка и участие в разработке правовых актов в рамках компетенции управления;
обеспечение своевременного обучения, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих;
обеспечение деятельности конкурсной, аттестационной, дисциплинарной и иных комиссии по кадровым вопросам;
своевременная подготовка и представление установленной статистической и иной отчетности в рамках компетенции управления;
мониторинг численности кадров Агентства Республики Казахстан по делам религий;
осуществление воинского учета военнообязанных и призывников;
подготовка информаций, справок, сведений по вопросам управления персоналом;
обеспечение подготовки документов для прохождения обязательной специальной проверки кандидатов, поступающих на государственную службу;
в пределах компетенции рассмотрение заявлений и обращений юридических и физических лиц;
своевременное внесение записей в трудовые книжки и послужные списки работников;
контроль соблюдения трудовой дисциплины;
хранение и учет личных дел и трудовых книжек сотрудников;
ведение делопроизводства в управлении, в том числе в информационной системе учета кадров.
Руководитель Управления правового обеспечения,
категория С-3, 1 единица, № 9-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям юриспруденция.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», кодексов Республики Казахстан «Трудовой кодекс Республики Казахстан», «Гражданский кодекс Республики Казахстан», «Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан», «Об административных правонарушениях», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О нормативных правовых актах», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, постановлений Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Правил оформления и согласования нормативных правовых актов» от 16 августа 2006 года № 773, «Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов» от 17 августа 2006 года № 778, «Об утверждении Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов» от 25 августа 2011 года № 964, Стратегии «Казахстан-2050».: новый политический курс состоявшегося государства».
Функциональные обязанности
Общее руководство, организация и координация работы управления;
обеспечение контроля за своевременным исполнением нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
представление интересов в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов;
координация ведения мониторинга нормативных правовых и правовых актов;
участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера;
участие в Парламенте Республики Казахстан при прохождении законопроектов, касающихся компетенции Агентства Республики Казахстан по делам религий;
обеспечение разработки проектов нормативных правовых актов и подготовки других документов правового характера;
обеспечение разработки и реализации ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча;
обеспечение разъяснений по правовым вопросам;
организация систематизированного учета и хранения изданных Агентством Республики Казахстан по делам религий нормативных правовых актов;
обеспечение анализа нормотворческой деятельности и по результатам анализа внесения предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков;
обеспечение координации своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам;
обеспечение анализа состояния исковой работы, судебной практики и внесения предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц;
обеспечение своевременного принятия мер по обжалованию судебного акта во всех судебных инстанциях, а также по обращению в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора;
обеспечение принятия мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов.
Главный эксперт Управления правового обеспечения,

С-4 санаты, 2 бірлік, №№ 9-3-1, 9-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтану мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасы Еңбек кодексі», «Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі», «Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексі», «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілері, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773, «Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 778, «Нормативтік құқықтық актілерге құқықтық мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы» 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 Қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізуді үйлестіру;
нормативтік құқытық актілерге мониторинг жүргізуді үйлестіру, сондай-ақ басқарманың құзыреті шегінде құқықтық актілерге мониторинг жүргізу және ұсыныстар енгізу;
құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, іс жүргізу құжаттарының, сондай-ақ өзге де құқықтық сипаттағы құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу;
нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және құқытық сипаттағы өзге құжаттарды дайындау;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің құзыретіне қатысты заң жобаларының Қазақстан Республикасының Парламентінде өтуіне қатысу;
Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, жалпыға бiрдей құқықтық оқытуды ұйымдастыру жөнiндегi жыл сайынғы iс-шараларды әзiрлеу және iске асыру;
құқықтық мәселелер бойынша түсiнiктеме беру;
мемлекеттiк органның норма жасау қызметiн талдау және талдау нәтижелерi бойынша оны жетiлдiру және анықталған кемшiлiктердi жою жөнiнде ұсыныстар енгiзуді жүзеге асыру.
Құқықтық қамтамасыз ету басқармасының сарапшысы, С-5 санаты,
2 бірлік, №№ 9-4-1, 9-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Құқықтану немесе халықаралық құқық мамандықтары бойынша жоғары білім.
Тәжірибесі
Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5084 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік лауазым санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Кәсіптік біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі», «Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексі», «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» кодекстерін, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» заңдарын, діни қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілері, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773, «Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы» 2006 жылғы 16 тамыздағы № 778 Қаулыларын, «Қазақстан жолы – 2050: бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» Стратегиясын білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық мәселелерді қарастыру кезінде сотта, сондай-ақ басқа ұйымдарда мүдделерді білдіру;
құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, іс жүргізу құжаттарының, сондай-ақ өзге де құқықтық сипаттағы құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысу;
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің нормативтiк құқықтық актілерiнiң жүйелендiрiлген есебiн және олардың сақталуын жүзеге асыру;
шарттарды уақытылы жасасуды, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелерді орындамаған және тиісінше орындамаған кезде экономикалық ықпал ету шараларының қолданылуын үйлестіруді жүзеге асыру;
даулар бойынша талап арыз жұмысының, сот тәжірибесінің жай-күйін талдауды және оларды жою мен кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізуді жүзеге асыру;
барлық сот сатысында сот актісіне шағымдану жөніндегі шараларды уақытылы қабылдауды, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен прокуратура органдарына қадағалау тәртібінде наразылық білдіру туралы өтініштермен уақытылы жүгіну жөнінде құжаттарды дайындау;
заңды күшіне енген сот актілерін орындау мақсатында шараларды қабылдау жөнінде ұсыныстар енгізу;
басқарманың іс-қағаздарын жүргізу.

категория С-4, 2 единицы, №№ 9-3-1, 9-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям юриспруденция.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», кодексов Республики Казахстан «Трудовой кодекс Республики Казахстан», «Гражданский кодекс Республики Казахстан», «Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан», «Об административных правонарушениях», законов Республики Казахстан, «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О нормативных правовых актах», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, постановлений Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Правил оформления и согласования нормативных правовых актов» от 16 августа 2006 года № 773, «Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов» от 17 августа 2006 года № 778, «Об утверждении Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов» от 25 августа 2011 года № 964, Стратегии «Казахстан-2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
координация ведения мониторинга нормативных правовых актов, а также мониторинг правовых актов в пределах компетенции управления и внесение предложений;
участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера;
разработка проектов нормативных правовых актов и подготовки других документов правового характера;
участие в Парламенте Республики Казахстан при прохождении законопроектов, касающихся компетенции Агентства Республики Казахстан по делам религий;
разработка и реализациия ежегодных мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, организации правового всеобуча;
разъяснение по правовым вопросам;
осуществление анализа нормотворческой деятельности и по результатам анализа внесения предложений по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков.
Эксперт Управления правового обеспечения,
категория С-5, 2 единицы, №№ 9-4-1, 9-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее по специальностям юриспруденция или международное право.
Практический опыт
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей, утвержденным приказом Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», кодексов Республики Казахстан «Гражданский кодекс Республики Казахстан», «Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан», «Об административных правонарушениях», законов Республики Казахстан, «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О нормативных правовых актах», «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», подзаконных нормативных правовых актов Республики Казахстан в сфере религиозной деятельности, постановлений Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Правил оформления и согласования нормативных правовых актов» от 16 августа 2006 года № 773, «Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов» от 17 августа 2006 года № 778, Стратегии «Казахстан-2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Своевременное исполнение нормативных правовых актов, правовых актов, а также поручений и протокольных решений, планов мероприятий;
представление интересов в суде, а также и иных организациях при рассмотрении правовых вопросов;
участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера;
осуществление систематизированного учета и хранения нормативных правовых актов, изданных Агентством Республики Казахстан по делам религий;
осуществление координации своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, внесение предложений по применению мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам;
осуществление анализа состояния исковой работы, судебной практики и внесения предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц;
подготовка документов по своевременному обжалованию судебного акта во всех судебных инстанциях, а также по обращению в органы прокуратуры с ходатайствами о принесении протестов в порядке надзора;
внесение предложений по принятию мер в целях исполнения вступивших в законную силу судебных актов;
ведение делопроизводства в управлении.