Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) жұмыс регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 14 ақпандағы № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 наурызда № 9236 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 63 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 17.02.2021 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) оған жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау қызметін тиімді ұйымдастыру мақсатында, "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" 2002 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 3-тармағының 5) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) қоса беріліп отырған жұмыс регламенті (бұдан әpi – Регламент) бекітілсін.
2. Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес департаменттерінің (қаржы полициясының), Қаржы полициясы академиясының бастықтары сеніп тапсырылған бөлімшелердің жұмыс регламентін Регламент ережелеріне сәйкестендірсін.
3. Агенттіктің Ұйымдастыру-бақылау департаменті – инспекциясы Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық департаментімен бірлесе отырып, осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттіктің аппарат басшысына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы Агенттігі
Төрағасының 2014 жылғы
14 ақпандағы № 58 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) жұмыс
РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы Регламент Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) (бұдан әрі – Агенттік) оған жүктелген функцияларды орындау процесіндегі қызметінің жалпы процесін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы", "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес белгілейді.

Об утверждении Регламента работы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции)
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 14 февраля 2014 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2014 года № 9236. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17 февраля 2021 года № 63.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17.02.2021 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях эффективной организации деятельности Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по выполнению возложенных на него задач и функций, руководствуясь подпунктом 5) пункта 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2002 года "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент работы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее – Регламент).
2. Начальникам Департаментов по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) по областям, городам Астана и Алматы, Академии финансовой полиции привести регламенты работы вверенных подразделений в соответствие с положениями Регламента.
3. Организационно-контрольному департаменту-инспекции совместно с Департаментом правового обеспечения и международного сотрудничества Агентства обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Руководителя аппарата Агентства.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Р. Тусупбеков
Утвержден
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
от 14 февраля 2014 года № 58
РЕГЛАМЕНТ
работы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической
и коррупционной преступностью (финансовой полиции)
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент работы Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) устанавливает общий процесс деятельности Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее – Агентство) в процессе выполнения возложенных на него функций в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан", "О правоохранительной службе".

2. Агенттік Төрағасы (бұдан әрі – Төраға) Агенттікке жалпы басшылықты жүзеге асырады.
Төраға Төрағаның орынбасарларының, Аппарат басшысының, Агенттіктің Департаменттері мен дербес басқармалары (бұдан әрі – Агенттік бөлімшелерінің басшылары) бастықтарының лауазымдық міндеттерін белгілейді.
3. Төрағаның ұйымдастыру және ақпараттық-талдау қызметін қамтамасыз ету, оның тапсырмаларын орындау, Агенттіктің жұмысын жоспарлау, қаржы полициясы органдары қызметінің стратегиялық бағыттарын әзірлеу бойынша Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметтерін үйлестіруді Ұйымдастыру-бақылау департаменті-инспекциясы (бұдан әрі – ҰБД-инспекция) және Төрағаның аппараты (бұдан әрі – аппарат) жүзеге асырады.
4. Осы Регламенттің талаптары қаржы полиция органдарының барлық қызметкерлері мен жұмысшыларына қолданылады.
2. Жұмысты жоспарлау
5. Агенттік қызметін стратегиялық, тоқсан сайынғы, арнайы және өзге де жұмыс жоспарларына сәйкес жүзеге асырады.
6. Стратегиялық жоспар – бюджеттік бағдарламалар бойынша оны іске асыру үшін қаржыландыру көлемі көрсетіліп, есептік кезеңге арналған қаржы полициясы органдары қызметінің стратегиялық бағыттарын, мақсаттарын, міндеттері мен нәтижелерінің көрсеткіштерін айқындайтын құжат.
Стратегиялық жоспар Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары негізінде бес жылдық кезеңге әрбір үш жылда әзірленеді және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының бұйрығымен бекітіледі.
7. Агенттік бөлімшелері Агенттік Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарларының қолдары қойылған Стратегиялық жоспарға ұсыныстарды ҰБД-инспекциясына әзірленетін жылдың 15 наурызына дейін береді.
ҰБД-инспекциясы Қаржы-шаруашылық басқармасымен (бұдан әрі - ҚШБ) бірлесе отырып, Стратегиялық жоспардың жобасын әзірлеуді жүзеге асырады және әзірленетін жылдың 15 мамырына дейін Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне енгізу және бекіту үшін оны тиісті органдармен келісуді қамтамасыз етеді.
8. Стратегиялық жоспарды іске асыру үшін ҰБД-инспекциясы жыл сайын Стратегиялық жоспардың мақсаттарына, міндеттері мен көрсеткіштеріне қол жеткізе отырып, ресурстары, жауапты орындаушылары және орындау мерзімдері бойынша ұштастырылған қаржы полициясы органдарының нақты іс-қимылдарынан тұратын Операциялық жоспарды ағымдағы қаржы жылында әзірлеуді және бекітуді ұйымдастырады.
9. Операциялық жоспардың орындалуын мониторингілеу мақсатында іс-шараны орындауға жауапты Агенттік бөлімшелері тоқсан сайын есептік тоқсаннан кейінгі айдың 15-не дейін, Стратегиялық жоспар бойынша - тоқсан сайын, есептік тоқсаннан кейінгі айдың 25-не дейін есептік кезеңде оның іске асырылу барысы туралы ақпаратты ҰБД-инспекциясына жолдайды.

2. Общее руководство Агентством осуществляет Председатель Агентства (далее – Председатель).
Председателем определяются должностные обязанности заместителей Председателя, Руководителя аппарата, руководителей Департаментов и самостоятельных управлений Агентства (далее – руководители подразделений Агентства).
3. Координацию деятельности структурных подразделений Агентства по организационному и информационно-аналитическому обеспечению деятельности Председателя, выполнению его поручений, планированию работы Агентства, выработке стратегических направлений деятельности органов финансовой полиции осуществляют Организационно-контрольный департамент-инспекция (далее – ОКД-инспекция) и аппарат Председателя (далее – аппарат).
4. Требования настоящего Регламента распространяются на всех сотрудников и работников органов финансовой полиции.
2. Планирование работы
5. Агентство осуществляет деятельность в соответствии со стратегическим, ежеквартальным, специальным и иными планами работы.
6. Стратегический план – документ, определяющий стратегические направления, цели, задачи и показатели результатов деятельности органов финансовой полиции на плановый период с отражением объемов финансирования для его реализации в разрезе бюджетных программ.
Стратегический план разрабатывается каждые три года на пятилетний период на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан и утверждается приказом Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан.
7. Предложения в Стратегический план, завизированные курирующими заместителями Председателя, представляются в ОКД-инспекцию подразделениями Агентства в срок до 15 марта года разработки.
ОКД-инспекция совместно с Финансово-хозяйственным управлением (далее – ФХУ) осуществляют разработку проекта Стратегического плана и в срок до 15 мая года разработки обеспечивают его согласование с соответствующими органами для внесения и утверждения в Администрацию Президента Республики Казахстан.
8. Для реализации Стратегического плана ОКД-инспекция ежегодно организует разработку и утверждение Операционного плана, содержащего конкретные действия органов финансовой полиции в текущем финансовом году, увязанные по ресурсам, ответственным исполнителям и срокам исполнения с достижением целей, задач и показателей Стратегического плана.
9. В целях мониторинга исполнения Операционного плана подразделения Агентства, ответственные за исполнение мероприятия, ежеквартально, в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляют в ОКД-инспекцию информацию о ходе его реализации в отчетном периоде; по Стратегическому плану – ежеквартально, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.

10. Тоқсан сайынғы жоспарлау қысқа мерзімді уақытқа тапсырмаларды белгілейді, операциялық және стратегиялық жұмыс жоспарларын іске асыруды қамтамасыз етуге арналады.
Тоқсан сайынғы жұмыс жоспарына қаржылық және материалдық шығындарды қажет ететін ұсыныстар ҚШБ-мен келісіледі, Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарлары қол қояды және тоқсанның соңғы айының 5-не Агенттіктің бөлімшелері ҰБД-инспекциясына ұсынады.
Тоқсан сайынғы жұмыс жоспары іс-шарамен (тексеріспен, талдаумен немесе қорытындылаумен) қамтылатын нысана, зат, кезең туралы, жауапты орындаушылармен бірге орындаушылар (келісім бойынша), іс-шараның аяқталу мерзімдері мен нысандары туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
Тоқсан сайынғы жоспардың іс-шаралары көкейкесті және маңызды, яғни қаржы полициясы органдарының алдына қойылған мақсаттарға сәйкес болуы тиіс.
Тоқсан сайынғы жоспарды құру кезінде алдыңғы жоспарлардың қайталануын болдырмау, іс-шаралардың қолайлы санын ескеру және оған үстіртін іс-шараларды енгізуге жол бермеу керек.
11. Агенттік бөлімшелерінің басшыларымен, Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларымен, Аппарат басшысымен келісілген тоқсан сайынғы жоспардың жобасын Агенттік Төрағасына немесе оны алмастырушы адамға жоспарды бекітуге 5 күн қалғанда бекіту үшін ұсынады.
Тоқсан сайынғы жоспарды бекіткеннен кейін ол тез арада Агенттіктің қызметтері мен аумақтық қаржы полициясы бөлімшелеріне орындау және жергілікті жерлерде жұмысты жоспарлау кезінде пайдалану үшін жолданады.
12. Бақылаудан алу, тоқсан сайынғы жоспарлардан іс-шараларды алып тастау немесе олардың орындалу мерзімдерін ауыстыру туралы шешімдерді Төраға (немесе оны алмастырушы адам) Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен және аппарат басшысымен келісілген, бөлімше басшысымен ұсынылған қызметтік жазба негізінде қабылдайды.
13. Агенттіктің өзге де жоспарларын құру Агенттіктің басшылығымен белгіленген мерзімдерде міндетті түрде ҰБД-инспекциясымен келісе отырып, жүзеге асырылады.
Бақылаудан алу, тоқсан сайынғы жоспарлардан іс-шараларды алып тастау немесе олардың орындалу мерзімдерін ауыстыру туралы шешімдерді оны қызметтік жазба негізінде бекіткен тұлға қабылдайды.
14. Жоспарлық іс-шаралардың орындалуы белгіленген мерзімде аяқталуы тиіс.
15. Агенттік бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыруды олардың тікелей басшылары қамтамасыз етеді.
16. Агенттік туралы ережені Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастық департаменті (бұдан әрі - ҚҚжХЫД) әзірлейді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері туралы ережеде олардың міндеттері мен функциялары белгіленеді, оның басшысының лауазымдық нұсқаулығы мен ережені тікелей қызмет әзірлейді және Агенттік Төрағасымен бекітіледі. Осы қызметтер қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің) лауазымдық нұсқаулықтары құрылымдық бөлімшенің бастығымен бекітіледі.
Агенттік бөлімшелері Ережелерінің жобалары нысандарын, құрылымын, мазмұны мен заңдық техникасын сақтауы бойынша алдын ала ҚҚжХЫД және ҰБД-инспекциясымен келісіледі.
Агенттік бөлімшелерінің ережелерін әзірлеу және бекіту бойынша жалпы үйлестіруді ҰБД-инспекциясы, лауазымдық нұсқаулықтарды – кадрлар бөлімшелері қамтамасыз етеді.

10. Ежеквартальное планирование определяет задачи на краткосрочный период и призвано обеспечивать реализацию мероприятий операционного и стратегического планов работы.
Предложения в ежеквартальный план работы, требующие финансовых и материальных затрат, согласовываются с ФХУ, визируются курирующими заместителями Председателя и представляются в ОКД-инспекцию подразделениями Агентства к 5 числу последнего месяца квартала.
Ежеквартальный план работы должен содержать сведения об объекте, предмете, периоде, охватываемом мероприятием (проверкой, анализом или обобщением), ответственных исполнителях и соисполнителях (по согласованию), о сроках и формах завершения мероприятия.
Мероприятия ежеквартального плана должны быть актуальными и значимыми, то есть соответствовать поставленным перед органами финансовой полиции задачам.
При составлении ежеквартального плана необходимо исключить дублирование с предыдущими планами, учитывать оптимальное количество мероприятий и не допускать включение в него формальных мероприятий.
11. Проект ежеквартального плана, согласованный с начальниками служб Агентства, курирующими заместителями Председателя, Руководителем аппарата предоставляется на утверждение Председателю Агентства либо лицу, его замещающему, за 5 дней до срока утверждения плана.
По утверждению ежеквартальный план незамедлительно направляется в службы Агентства и территориальные подразделения финансовой полиции для исполнения и использования при планировании работы на местах.
12. Решение о снятии с контроля, исключении мероприятий из ежеквартальных планов или переносе их сроков исполнения принимается Председателем (либо лицом, его замещающим) на основании служебной записки, представленной руководителем подразделения, согласованной с курирующим заместителем Председателя и Руководителем аппарата.
13. Формирование иных планов Агентства осуществляется в установленные руководством Агентства сроки, с обязательным согласованием с ОКД-инспекцией.
Решение о снятии с контроля, исключении мероприятий из планов или переносе их сроков исполнения принимается лицом, его утвердившим, на основании служебной записки.
14. Исполнение плановых мероприятий должно завершаться к установленному сроку.
15. Организация работы подразделений Агентства обеспечивается непосредственно их руководителями.
16. Положение об Агентстве разрабатывает Департамент правового обеспечения и международного сотрудничества (далее – ДПОиМС).
Положение о структурном подразделении Агентства, которым определяются его задачи и функции, и должностная инструкция его руководителя разрабатываются непосредственно службой и утверждается Председателем Агентства. Должностные инструкции сотрудников (работников) этих служб утверждаются начальником структурного подразделения.
Проекты положений подразделений Агентства предварительно согласовываются с ДПОиМС и ОКД-инспекцией на предмет соблюдения форм, структуры, содержания и юридической техники.
Общая координация по разработке и утверждению положений подразделений Агентства обеспечивается ОКД-инспекцией, должностных инструкций – кадровым подразделением.

17. Агенттік бөлімшелері ҰБД-инспекциясына тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-не өз құзыреті шеңберінде қызметтік әрекетінің жағдайы туралы талдау материалдарын (мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін қоспағанда) ұсынады.
3. Алқа мәжілістерін жоспарлау, дайындау және өткізу тәртібі
18. Агенттіктің алқа жұмысының нысандары:
алқа отырыстары;
жедел мәжілістер;
аппарат мәжілістері.
19. Алқа консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
20. Алқа отырыстарында Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларын орындау мәселелері, қаржы полициясы органдары қызметінің аса маңызды мәселелері, жұмыс тиімділігін арттыру және оны жетілдіру мәселелері қаралады, келелі мәселелер және жақын болашаққа арналған міндеттер талқыланады, Агенттік қызметтері мен аумақтық бөлімшелер басшыларының есептері тыңдалады.
21. Агенттіктің алқа отырыстары, әдетте, алқа жұмысының жоспарына немесе Агенттік Төрағасының нұсқауына сәйкес жарты жылда кемінде бір рет қазақ және орыс тілдерінде өткізіледі. Алқа отырыстарында қаралатын мәселелердің саны шектелмейді.
Қажет болған жағдайда Агенттік Төрағасының шешімі бойынша көшпелі алқа отырыстары өткізілуі мүмкін.
Егер алқа отырысына оның мүшелерінің жалпы санынан кемінде үштен екісі қатысса, заңды болып саналады.
Алқа мүшелері отырыстарға алмастыру құқығынсыз қатысады.
22. Агенттік Төрағасы алқаның Төрағасы болып табылады, ол оның жұмысын ұйымдастырады және шешім қабылдау кезінде шешуші дауыс құқығына ие болады.
23. Алқа Төрағасы алқаның сандық және жеке құрамын орынбасарлар, бөлімше басшылары және өзге де лауазымды тұлғалар қатарынан бекітеді, сондай-ақ алқа отырысын дайындау және өткізу тәртібін белгілейді.
Алқа отырыстарына өзге де мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ үкіметтік емес ұйымдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
24. ҰБД-инспекциясы алқа мүшелерінің ұсыныстарын ескере отырып, алқаның жұмыс жоспары мен күн тәртібін әзірлейді және оларды Агенттік Төрағасы бекітеді.
25. Агенттік бөлімшелері алқаға материалдар даярлау үшін (отырысты жоспарлаған күннен 15 күн бұрын) ҰБД-инспекциясына Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен, Аппарат басшысымен келісіліп шақырылған адамдардың тізімін, шешім жобасына ұсыныстар мен Агенттік басшылығының баяндамаларына (жедел-қызметтік әрекеттің қорытындылары, кемшіліктері, келелі мәселелері және жақын арадағы перспективалық міндеттер туралы) бөлімдерді ұсынады.
Алқа шешімінің жобасына ұсыныстар көлемі 2 парақтан аспайтын жедел-қызметтік әрекетті жетілдіру, жұмыста орын алған кемшіліктерді жою туралы бастамаларды қамтуы тиіс.

17. Подразделения Агентства ежеквартально, к 15 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в ОКД-инспекцию аналитические материалы о состоянии служебной деятельности в рамках своей компетенции (за исключением вопросов защиты государственных секретов).
3. Порядок планирования, подготовки и проведения
заседаний коллегии
18. Формы коллегиальной работы Агентства:
заседания коллегии;
оперативные совещания;
аппаратные совещания.
19. Коллегия является консультативно-совещательным органом.
20. На заседаниях коллегии рассматриваются вопросы исполнения актов и поручений Главы государства, наиболее важные вопросы служебной деятельности органов финансовой полиции, повышения эффективности работы и ее совершенствования, обсуждаются проблемные вопросы и задачи на ближайшую перспективу, заслушиваются отчеты руководителей служб Агентства и территориальных подразделений.
21. Заседания коллегии Агентства проводятся, как правило, не менее одного раза в полугодие на казахском и русском языках в соответствии с планом работы коллегии или указанием Председателя Агентства. Число рассматриваемых на заседаниях коллегии вопросов не ограничивается.
В случае необходимости по решению Председателя Агентства могут проводиться выездные заседания коллегии.
Заседание коллегии считается правомочным, если в нем принимают участие не менее двух третей от общего числа членов коллегии.
Члены коллегии участвуют в заседаниях без права замены.
22. Председатель Агентства является Председателем коллегии, который руководит ее работой и при принятии решений обладает правом решающего голоса.
23. Председатель коллегии утверждает численный и персональный состав коллегии из числа заместителей, руководителей подразделений и иных должностных лиц, а также определяет порядок подготовки и проведения заседаний коллегии.
На заседания коллегии могут приглашаться представители иных государственных органов, а также представители неправительственных организаций и средств массовой информации.
24. План работы и повестка дня коллегии разрабатывается ОКД-инспекцией с учетом предложений членов коллегии и утверждается Председателем Агентства.
25. Подразделениями Агентства для подготовки материалов на коллегию (за 15 дней до планируемого дня заседания) в ОКД-инспекцию представляется согласованный с курирующим заместителем Председателя, Руководителем аппарата список приглашаемых лиц, предложения в проект решения и раздел к докладу руководства Агентства (об итогах, недостатках, проблемных вопросах оперативно-служебной деятельности и задачах на ближайшую перспективу).
Предложения в проект решения коллегии в объеме не более 2 листов должны содержать инициативы по совершенствованию оперативно-служебной деятельности, устранению имеющихся недостатков в работе.

26. ҰБД-инспекциясы алқа материалдарын Төрағаға және алқа мүшелеріне, оның отырысына дейін 3 күн қалғанда ұсынады.
27. Алқаның қарауына енгізілетін материалдардың уақтылы және сапалы әзірленуі үшін Агенттік бөлімшелерінің бастықтары және оларға Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарлары жауапкершілікте болады.
28. Алқа шешімі қазақ тілінде елтаңбалық бланкіде хаттама түрінде ресімделеді (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса тіркеледі).
29. Баспасөз-қызметі Агенттіктің ресми веб-сайтына алқа жұмысының қорытындылары туралы ақпаратты міндетті түрде орналастырады.
30. Алқада талқылауды талап етпейтін жедел-қызметтік әрекетті ұйымдастыру мәселелері Төрағада, оның орынбасарларында, Агенттік бөлімшелері бастықтарында өтетін Агенттіктің жедел мәжілістерінде қарастырылады.
31. Төрағаның орынбасарлары жетекшілік ететін бөлімшелерімен тақырыптық мәжілістерді қажеттілігі бойынша өткізеді.
32. Жедел мәжіліске Агенттік басшылығының келісімі бойынша Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттік органдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
33. Жедел мәжіліске қатысушылардың құрамын қарастырылатын мәселеге байланысты жедел мәжіліске төрағалық етуші белгілейді.
34. Конференц-залды дайындауды және ресімдеуді, оның өткізілуіне дейін бір күн бұрын мәселеге бастамашылық жасаған Агенттіктің бөлімшелері жүзеге асырады.
35. Жедел мәжіліс шешімінің жобасы Төрағаның қаралатын мәселелерге жетекшілік ететін орынбасарымен алдын ала келісілуге жатады.
36. Төрағада өтетін аппарат мәжілістері кемінде айына бір рет Төраға орынбасарлары мен Агенттік бөлімшелерінің бастықтарын тыңдай отырып өткізіледі.
37. Агенттіктің аппарат мәжілісінде қарастырылатын мәселелердің шеңберіне: Агенттік бөлімшелерінің бағыты бойынша жедел-қызметтік әрекетті ұйымдастыру жағдайы, жұмыс нәтижелерін жақсарту жөніндегі шаралар, орындаушылық тәртіптің жағдайы, Агенттік бөлімшелері басшыларының есептері, Агенттіктің қызмет тиімділігін қамтамасыз етуге байланысты ағымдағы мәселелер кіреді.
38. Қаржы және материалдық шығындарды талап ететін алқа отырыстарының, жедел және аппарат мәжілістерінің іс-шаралары (ұсыныстары) Қаржы-шаруашылық басқармасымен (бұдан әрі - ҚШБ) келісіледі.
39. Агенттіктің аппарат, жедел мәжілістері шешімдерінің жобалары оларды өткізген күннен бастап 3 күндік мерзімде, Агенттіктің алқа шешімдері – 5 күндік мерзімде төрағалық етушіге қол қоюға ұсынылады.
Алқа мәжілістері, аппарат және жедел мәжілістер хаттамаларының тармақтарын орындауды белгіленген мерзімде құжаттарда көрсетілген жауапты орындаушылар жүзеге асырады. Тармақтың орындалу мерзімі анықталмаған жағдайда немесе ақпаратты ұсынудың кезеңді мерзімі көрсетілген болса, онда ол мәжілісті өткізген күннен бастап жыл ішінде орындалуға жатады.

26. ОКД-инспекцией материалы коллегии представляются Председателю и членам коллегии не позднее, чем за 3 дня до его заседания.
27. Ответственность за своевременность и качество подготовки материалов, вносимых на рассмотрение коллегии, несут начальники подразделений Агентства и курирующие их заместители Председателя.
28. Решение коллегии оформляется в форме протокола на гербовом бланке на казахском языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке).
29. На официальном веб-сайте Агентства пресс-центром в обязательном порядке размещается информация об итогах работы коллегии.
30. Вопросы организации оперативно-служебной деятельности, не требующие обсуждения на коллегии, рассматриваются на оперативных совещаниях Агентства при Председателе, его заместителях, начальниках подразделений Агентства.
31. Тематические совещания заместителями Председателя проводятся с курируемыми подразделениями по мере необходимости.
32. На оперативные совещания могут по согласованию с руководством Агентства приглашаться представители иных государственных органов Республики Казахстан.
33. Состав участников оперативного совещания, в зависимости от рассматриваемого вопроса, определяется председательствующим оперативного совещания.
34. Подготовка и оформление конференц-зала к оперативному совещанию производится за день до его проведения подразделением Агентства, инициировавшим вопрос.
35. Проект решения оперативного совещания подлежит предварительному согласованию с заместителем Председателя, курирующим рассматриваемые вопросы.
36. Аппаратные совещания при Председателе Агентства проводятся не реже одного раза в месяц с заслушиванием заместителей Председателя и начальников подразделений Агентства.
37. В круг рассматриваемых вопросов аппаратного совещания Агентства входят: состояние организации оперативно-служебной деятельности по линии подразделений Агентства, меры по улучшению результатов работы, состояние исполнительской дисциплины, отчеты руководителей подразделений Агентства, текущие вопросы, связанные с обеспечением эффективной деятельности Агентства.
38. Мероприятия (предложения) на заседания коллегии, оперативные и аппаратные совещания, требующие финансовых и материальных затрат, согласовываются с Финансово–хозяйственным управлением (далее – ФХУ).
39. Проекты решений аппаратных, оперативных совещаний Агентства представляются на подпись председательствующему в 3-дневный срок со дня их проведения, решений коллегии Агентства – в 5-дневный срок.
Исполнение пунктов протокола заседания коллегии, аппаратных и оперативных совещаний осуществляется перечисленными в них ответственными исполнителями в указанные в документах сроки. В случае, когда срок исполнения пункта не определен, либо указан с периодичным сроком предоставления информации, то он подлежит исполнению в течение года с момента проведения заседаний.

40. Агенттік Төрағасының қатысуымен өткізілген алқа, аппарат және жедел мәжілістер шешімдерінің уақтылы және сапалы орындалуын бақылау Аппарат басшысына және орындауға жауапты қызметтердің басшыларына жүктеледі.
4. Аумақтық бөлімшелермен өзара іс-қимыл және
шетелдік іссапарлар
41. Аумақтық бөлімшелердің басшыларына міндеттер мен тапсырмалар Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларын, Агенттіктің жұмыс жоспарларын орындау шеңберінде және орталық мемлекеттік органдардың хаттарын немесе жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау кезінде жолданады.
42. Кезең-кезеңімен ақпарат ұсыну атап көрсетілген тапсырмалар, міндеттер, оның ішінде ақпараттық хаттар, шолулар, әдістемелік ұсынымдар және басқа да ақпараттық-талдау құжаттары, сондай-ақ жоспарланған немесе басқа да іс-шараларды іске асыру тәртібінде Агенттік бөлімшелерінің әзірлеген құжаттарына Төраға, оның орынбасарлары немесе Аппарат басшысы қол қояды және егер оларда қолданудың басқа мерзімі айтылмаған болса, қол қойған күннен бастап жыл бойына қолданыста болады.
43. Департамент бастықтары, олардың орынбасарлары, басқарма бастықтары аумақтық бөлімшелерге тергеуге дейінгі тексеріс жүргізу және қылмыстық істерді тергеуге байланысты (бір реттік сипаттағы немесе қолданыста және бақылауда болатын тұрақты мерзімде (мерзімсіз) тапсырмалар жолдайды. Аталған лауазымды тұлғалар өндірістегі жеке және заңды тұлғалардың өтініштері шеңберінде жергілікті жерлерге тапсырмалар жолдайды, сондай-ақ қажет болған жағдайда бас тарту материалдары мен қылмыстық істерді талап етеді.
44. Нақты міндеттер мен тапсырмалардың орындалуын бақылауды Агенттіктің Құпиялықты және құжат айналымын қамтамасыз ету басқармасы (бұдан әрі – ҚҚжҚАБ) және ҰБД-инспекциясы жүзеге асырады.
45. Аумақтық бөлімшелерге шығу (бұдан әрі - шығу) аумақтық бөлімшелердің жұмысын ұйымдастыруда тәжірибелік және әдістемелік көмек көрсету немесе тексеру, оң тәжірибелерін зерделеу және жетілдіру, өтініштерді қарау, жедел-тергеу әрекеттері мен ұйымдастыру-тәжірибелік іс-шараларын (конференциялар, кездесулер, семинарлар) жүргізу, сондай-ақ басқа да орталық мемлекеттік органдармен бірлескен тексеру жоспарларын іске асыру мақсатында Агенттік басшылығымен келісіліп, Агенттіктің жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.
46. Аумақтық бөлімшелерге шығу баянаттар (арыздар) негізінде жүзеге асырылады. Агенттік қызметкерлерінің 10 күнге дейінгі іссапар мерзімдері бар (жолын есепке алғанда) баянаттарын (қызметшілердің арыздарын) Төрағаның жетекшілік ететін орынбасары (Аппарат басшысы), ал 10 күннен астам болса – Агенттік Төрағасы қарастырады.
Төраға орынбасарларының қызметтік іссапарлар туралы баянаттарын Агенттік Төрағасы қарастырады.
Агенттік қызметкерлерінің (қызметшілердің) қызметтік іссапарларын ұзартуды тек Агенттік Төрағасы қызмет басшысының және Төрағаның жетекшілік ететін орынбасары қол қойған баянат (арыз) негізінде жүзеге асырады.

40. Контроль за своевременностью и качеством исполнения решений коллегии, аппаратных и оперативных совещаний с участием Председателя Агентства возлагается на Руководителя аппарата и руководителей служб, ответственных за исполнение.
4. Взаимодействие с территориальными подразделениями и
заграничные командировки
41. Задания и поручения руководителям территориальных подразделений направляются в рамках исполнения актов и поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства, поручений руководства Агентства, планов работы Агентства и при рассмотрении писем центральных государственных органов или обращений физических и юридических лиц.
42. Задания, поручения, в том числе информационные письма, обзоры, методические пособия и иные информационно-аналитические документы, а также документы, подготовленные подразделениями Агентства в порядке реализации плановых или иных мероприятий, с периодичным сроком предоставления информации, подписываются Председателем, его заместителями или Руководителем аппарата и действуют в течение года со дня подписания, если в них не оговорен иной срок их действия.
43. Начальники департаментов, их заместители, начальники управлений, направляют в территориальные подразделения поручения (разового характера или с постоянным (бессрочным) сроком действия и контроля), связанные с проведением доследственных проверок и расследованием уголовных дел. Указанные должностные лица также направляют поручения на места в рамках находящихся в производстве обращений физических и юридических лиц, и при необходимости истребуют материалы отказных производств или уголовных дел.
44. Контроль за исполнением конкретного задания и поручения, осуществляется Управлением обеспечения секретности и документооборота (далее – УОСиД) и ОКД-инспекцией Агентства.
45. Выезды в территориальные подразделения (далее – выезды) осуществляются в соответствии с планом-заданием, утвержденным руководством Агентства, с целью проверки или оказания практической и методической помощи в организации работы территориальных подразделений, изучения и внедрения положительного опыта, рассмотрения обращений, проведения оперативно-следственных и организационно-практических (конференции, встречи, семинары) мероприятий, а также при реализации планов совместных проверок с другими центральными государственными органами.
46. Выезд в командировки осуществляется на основании рапортов (заявлений). Рапорты сотрудников (заявления работников) Агентства со сроком командировок до 10 дней (с учетом дороги) рассматриваются курирующим заместителем Председателя (руководителем аппарата), а свыше 10 дней – Председателем Агентства.
Рапорты по служебным командировкам заместителей Председателя рассматриваются Председателем Агентства.
Продление служебных командировок сотрудников (работников) Агентства осуществляется только Председателем Агентства на основании рапорта (заявления), завизированного руководителем службы и курирующим заместителем Председателя.

47. Іссапарға шығулар ақша қаражатының бар болуын білу үшін ҚШБ келісіледі.
Кадрлар басқармасы іссапарға жіберу туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді және әрбір аптаның дүйсенбісінде ҰБД-инспекциясына есеп жүргізу үшін тиісті ақпарат ұсынады.
Қызметтік іссапарлар нәтижелері туралы есептер (еркін нысанда) шыққан қызметкердің (қызметшілердің) қолы, тиісті бөлімше басшысының қолы қойылып, 10 күнге дейінгі мерзімде (жолын есепке алғанда) Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарының, Агенттіктің аппарат басшысының атына, ал 10 күннен астам мерзімде Агенттік Төрағасының атына келгеннен кейін 3 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Есепке алу және бақылау жүргізу үшін жоспар-тапсырмалар мен атқарылған жұмыс туралы есептердің көшірмелері іссапар аяқталғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде Агенттіктің ҰБД-инспекциясына ұсынылады.
48. ҰБД-инспекциясы Агенттік қызметкерлерінің (қызметшілердің) қызметтік іссапарларға шығу тиімділігі туралы Төрағаға жартыжылда бір рет баяндайды.
49. Төтенше оқиғаларға байланысты Төраға немесе оның орынбасарларының нұсқауы бойынша шағымдарды тексеру, басқа да мәселелерді орындарында шешу мақсатында жоспардан тыс тәртіпте қызметтік тексеріс жүргізу үшін ішкі қауіпсіздік қызметінің қызметкерлері, сондай-ақ алдын ала тергеу жүргізу үшін тергеушілер және жедел іздестіру іс-шараларын өткізу үшін жедел қызметкерлер жіберілуі мүмкін.
50. Инспекциялық тексерістер кемінде үш жылда бір рет, бірақ аумақтық бөлімшенің жаңа бастығы лауазымына кіріскеннен бастап кемінде бір жылдан кейін немесе жұмыста айтарлықтай кемшіліктердің бар болуы туралы нақты мәліметтер болған жағдайда өткізіледі.
Инспекциялық тексерістерді ҰБД-инспекциясы ұйымдастырады және өткізеді. Инспекторлық топтың құрамына Агенттіктің бөлімшелері мен аумақтық бөлімшелердің қызметкерлері (қызметшілер) енгізіледі, басшылар оларды ең алдымен жоғары лауазымға жылжыту үшін резервте тұрғандардың қатарынан басымдық бере отырып анықтайды.
Инспекциялық тексерісті өткізу тобының құрамын Агенттік аппаратының өкілдері немесе ҰБД-инспекциясының басшы құрамы басқарады.
Инспекциялық тексерістерді өткізу үшін іссапарға шығу ұзақтығы жолда болған уақытын есепке алмағанда 10 жұмыс күнінен аспауы тиіс.
51. Аумақтық бөлімшелерге шығуға дайындық кезінде қызметкерлер (қызметшілер) тексерілетін аймақтың жедел-қызметтік әрекеті жағдайын сипаттайтын Агенттіктегі бар статистикалық және аналитикалық материалдарды талдайды, Агенттіктің алқа мәжілісінің хаттамасымен, бұдан бұрынғы тексерістердің нәтижесімен және ол бойынша қабылданған шешіммен танысады, шығу мақсатына сәйкес жұмыстың негізгі бағыттарын анықтайды, жоспар-тапсырмаларды құрады.

47. Выезды в командировки согласовываются с ФХУ на предмет наличия денежных средств.
Управление кадров подготавливает проекты приказов о командировании и еженедельно по понедельникам предоставляет сводную информацию в ОКД-инспекцию для учета.
Отчеты о результатах служебных командировок (в произвольной форме) за подписью выезжавших сотрудников (работников), завизированные руководителем соответствующего подразделения, предоставляются в течение 3-х рабочих дней после прибытия, со сроком до 10 дней (с учетом дороги) на имя курирующего заместителя Председателя, Руководителя аппарата Агентства, свыше 10 дней – Председателю Агентства.
Для учета и контроля, копии планов-заданий и отчетов о проделанной работе предоставляются в ОКД-инспекцию Агентства, в течение 5-ти рабочих дней после окончания командировки.
48. ОКД-инспекция один раз в полугодие докладывает Председателю об эффективности выезда сотрудников (работников) Агентства в служебные командировки.
49. По указанию Председателя либо его заместителей в связи с чрезвычайными происшествиями, для проверки жалоб, решения иных вопросов на места во внеплановом порядке могут быть направлены сотрудники службы внутренней безопасности для проведения служебного расследования, а также следователи, для осуществления предварительного следствия и сотрудники оперативных подразделений для проведения оперативно-розыскных мероприятий.
50. Инспекторские проверки проводятся не менее одного раза в три года, но не ранее одного года после вступления начальника территориального подразделения в должность, либо при наличии конкретных данных о серьезных недостатках в работе.
Инспекторские проверки организуются и проводятся ОКД-инспекцией. В состав инспекторской группы включаются сотрудники (работники) подразделений Агентства и территориальных подразделений, определяемых их руководством преимущественно из числа находящихся в резерве на выдвижение.
Группы по проведению инспекционной проверки возглавляют представители аппарата Агентства либо руководящего состава ОКД-инспекции Агентства.
Продолжительность выезда для проведения инспекторских проверок должна составлять не более 10 рабочих дней, без учета времени нахождения в пути.
51. При подготовке к выезду в территориальные подразделения для проведения инспекторских проверок, сотрудники (работники) анализируют имеющиеся в Агентстве статистические и аналитические материалы, характеризующие состояние оперативно-служебной деятельности в проверяемом регионе, ознакамливаются с решениями коллегии Агентства, результатами предыдущих проверок и принятыми по ним решениями, определяют, в соответствии с целями выезда, основные направления работы, составляют план-задание.

52. Тексеруге шығуға дейін 3 жұмыс күні бұрын Төрағаның орынбасарларының біреуімен немесе Аппарат басшысымен не олардың тапсырмасы бойынша департамент бастықтарымен тексеріс жүргізу үшін шығатын тұлғаларға нұсқаулық өткізіледі.
53. Тексерістің нәтижелері туралы анықтама (еркін нысанда) тексеру орнында жасалады және онда аумақтық бөлімшелердің, олардың лауазымды тұлғаларының қызметін талдау және бағалау, жіберілген кемшіліктер мен бұзушылықтардың себептері туралы тұжырымдар, оларды жою туралы ұсынымдар болуы керек.
Анықтамаға топтың басшысы, оның мүшелері және тексерілген бөлімшенің басшысы қол қояды, соңғысына анықтаманың бір данасы табыс етіледі.
54. Инспекциялық тексерістердің нәтижелері Агенттіктің алқасында немесе Төрағаның қатысуымен өткізілетін жедел мәжілісте талқылауға шығарылады.
55. Аса қажет жағдайлардан басқа кездерде есептік мерзімде инспекторлық тексеріс жүргізілетін құрылымдық бөлімшенің жеке бағытының жұмысына көшпелі тексеріс жоспарланбайды.
56. Төрағаның тапсырмасы бойынша жүргізілген инспекциялық тексерістер мен іссапарлардың нәтижелері Төрағаға баяндалуы қажет.
57. Қызметтің бағыттары бойынша салалық бұйрықтар мен басқа да ұйымдастыру-басқару құжаттарының қолданылуын тексеру нәтижелері, Төраға орынбасарларының қатысуымен өткізілетін жедел мәжілістерде, қажет болған жағдайда - Агенттіктің алқа мәжілісінде атқарылған жұмыстарды бағалаумен талқыланады.
58. Агенттік қызметінің жекелеген бағытындағы жұмысының ұйымдастырылуына тексерістерді тиісті бөлімшелердің қызметкерлері (қызметшілермен) тәжірибелік көмек көрсету, оң тәжірибені зерделеу және енгізу немесе қызметтің тиімділігі мен сапасын анықтау үшін жүзеге асырады.
59. Қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің (қызметшілердің) Қазақстан Республикасынан тыс біліктіліктерін арттыру шеңберінде (оқу курстарына, конференцияларға, семинарларға, бағдарламаларға қатысуға, тәжірибе алмасуға, тағылымдамадан өтуге, кездесулерге және т.б.) шығуы мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қолданыстағы заңнамаға сәйкес Агенттік Төрағасының немесе оны алмастырушы тұлғаның бұйрығы бойынша жүзеге асырылады.
60. Қызметкерлердің (қызметшілердің) шетелге шығуын ұйымдастырушы Агенттіктің қызметі оларды іссапарға жіберу кезінде ҚҚжҚАБ алдын ала (шығуға дейін 10 күн бұрын) ресми хабарлайды. Жеке істер бойынша құпия тасымалдағыштартың шетелге шығуы туралы ҚҚжҚАБ-на Агенттіктің Кадрлар басқармасы тиісті баянатқа қол қойылған күнде хабарлайды.
Шетелге қызметтік іссапарға шығу алдында ҚҚжҚАБ нұсқаулық жүргізеді. Агенттіктің қызметкерлері (қызметшілері) шетелден іссапардан келгеннен кейін белгіленген нысандағы есепті ҚҚжҚАБ-на ұсынады.

52. Не позднее, чем за 3 рабочих дня до выезда на проверку, одним из заместителей Председателя либо Руководителем аппарата, либо по их поручению начальниками департаментов проводится инструктаж членов инспекторской комиссии.
53. Справка о результатах проверки составляется (в произвольной форме) на месте и должна содержать анализ и оценку деятельности территориальных подразделений, их должностных лиц, выводы о причинах допущенных недостатков и нарушений, рекомендации по их устранению.
Справка подписывается руководителем группы, ее членами и руководителем проинспектированного подразделения, последнему вручается один экземпляр справки.
54. Результаты инспекторских проверок выносятся на обсуждение коллегии Агентства или оперативного совещания с участием Председателя.
55. Кроме случаев особой необходимости, не планируются выездные проверки отдельных линий деятельности в том территориальном подразделении, работа которого в отчетный период подлежит инспектированию.
56. Результаты инспекторских проверок и командировок, осуществленных по поручению Председателя, должны докладываться Председателю.
57. Результаты проверок применения отраслевых приказов и других организационно-распорядительных документов по направлениям деятельности, обсуждаются на оперативном совещании при заместителе Председателя, при необходимости - на коллегии Агентства, с оценкой проделанной работы.
58. Проверки организации работы по отдельным направлениям деятельности Агентства осуществляются сотрудниками (работниками) соответствующих подразделений для оказания практической помощи, изучения и внедрения положительного опыта либо определения качества и эффективности деятельности.
59. Выезд сотрудников (работников) органов финансовой полиции за пределы Республики Казахстан в рамках повышения квалификации (участие в учебных курсах, конференциях, семинарах, программах, обмен опытом, стажировка, встречи и так далее), осуществляется в соответствии с действующим законодательством в сфере защиты государственных секретов, по приказу Председателя Агентства, либо лица, его замещающего.
60. Служба Агентства – организатор выезда сотрудников (работников) за границу при направлении их в командировку заблаговременно (за 10 дней до выезда) официально уведомляет УОСиД. По выездам секретоносителей за границу по частным делам УОСиД уведомляется Управлением кадров Агентства в день подписания соответствующего рапорта.
Перед служебной командировкой за границу УОСиД проводит инструктаж. По возвращении сотрудников (работников) Агентства из заграничной командировки ими представляется в УОСиД отчет по установленной форме.

61. Төрағаның, Төраға орынбасарларының, Аппарат басшысының және басқа қызметкерлердің (қызметшілердің) шетелге іссапарларға шығуы жөнінде келісу құжаттарын ҚҚжХЫД дайындайды.
62. Атқарылған жұмыс туралы есептер осы Регламенттің 47-тармағына сәйкес ұсынылады.
63. Қызметтердің аумақтық бөлімшелердің қызметкерлерін (қызметшілерін) Агенттікке жедел-тергеу топтарына, семинарларға, тағылымдамадан өтуге, оқуға, тәжірибелік көмек көрсетуге және т.б. шақырту туралы баянаттары (арыздары) алдын ала ҚШБ, Кадрлар басқармасының қолдары қойылып, Төрағаның қарауына енгізіледі.
Аумақтық бөлімшелер қызметкерлерін (қызметшілерін) іссапарға жіберу туралы Төрағамен келісілген баянат (арыз) Агенттіктің Кадрлар басқармасына жолданып, онда тез арада аумақтық бөлімше бастықтарының атына тиісті сұрау салу дайындалады.
Қызметкерлерді (қызметшілерді) Агенттікке іссапарға жіберу туралы бұйрықтарды аумақтық бөлімшелердің бастықтары шығарады.
64. Алқа мәжілісіне, жедел жиналысқа, нақты істі баяндау және аттестациялау үшін шақырылатын қызметкердің (қызметшінің) іссапар мерзімі жолды есепке алмағанда 3 жұмыс күнінен, ал басқа мәселелер бойынша – 5 жұмыс күнінен аспауы тиіс (жедел-тергеу топтарға қатысуды қоспағанда, олардың мерзімдері қажеттілігі бойынша белгіленеді).
Келген қызметкерлерді (қызметшілерді) Кадрлар басқармасы есепке алады.
5. Кіріс және шығыс хат-хабарламаларын
ресімдеу, өткізу, қарау
65. Агенттікте кіріс, шығыс хат-хабарларламаларын және өзге де қызметтік құжаттарды қарау және өткізу "Әкімшілік рәсімдер туралы","Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
66. Құпия іс жүргізуді ұйымдастыру мен жүргізу ҚҚжҚАБ "Мемлекеттік кұпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және басқа да мемлекеттік құпияларды қорғауды қамтамасыз ету қатынастарын реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес іске асырылады.
67. Агенттік кіріс хат-хабарламаларды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінен, Парламенттен және Премьер-Министр Кеңсесінен келіп түсетін хат-хабарларды қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 17-00-ге дейін қабылдайды.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінен, Парламентінен және Премьер-Министр Кеңсесінен келіп түсетін хат-хабарламалар жұмыс күндері сағат 20-00-ге дейін, сенбіде сағат 17-00-ге дейін қабылданады. ҚҚжҚАБ қызметкері (жұмысшысы) болмаған жағдайда, хат-хабарламаларды ҚҚжҚАБ бастығы мен Агенттіктің аппарат басшысына бір уақытта хабарлай отырып, жедел кезекші қабылдайды.
Мемлекеттік органдардың шұғыл тапсырмаларды (орындау мерзімі 10 күнтізбелік күнге дейін) орындау мақсатында әзірлеген құжаттары шұғыл екенін растайтын құжатты (Қазақстан Республикасының Президенті, Президент Әкімшілігі, Премьер-Министрі, оның орынбасарлары, Премьер-Министр Кеңсесі Басшысының актілері мен тапсырмаларының көшірмелерін) ұсынған кезде жұмыс күні ішінде қабылданады.
Агенттікке жұмыс емес күндері, демалыс және мереке күндері келіп түскен құжаттарды кейіннен ҚҚжҚАБ тапсыру арқылы кезекші бөлімнің қызметкерлері қабылдайды.

61. Документы по согласованию выездов (приказы) в заграничные командировки Председателя, заместителей Председателя, Руководителя аппарата и других сотрудников (работников) готовит ДПОиМС.
62. Отчеты о проделанной работе предоставляются в соответствии с пунктом 47 настоящего Регламента.
63. Рапорт (заявление) служб о вызове сотрудников (работников) территориальных подразделений в Агентство для участия в следственно-оперативных группах, семинарах, прохождения стажировки, учебы, оказания практической помощи и так далее, предварительно визируется ФХУ, Управлением кадров и вносится на рассмотрение Председателю.
Согласованный с Председателем рапорт (заявление) о командировании сотрудников (работников) территориальных подразделений направляется в Управление кадров Агентства, которым незамедлительно готовится соответствующий запрос начальнику территориального подразделения.
Приказы на командирование сотрудников (работников) в Агентство издаются начальниками территориальных подразделений.
64. Срок командировки сотрудника (работника), вызываемого на заседание коллегии, оперативное совещание, для доклада по конкретным делам и аттестования, не должен превышать 3 рабочих дней, а по другим вопросам – 5 рабочих дней, без учета дороги (за исключением участия в следственно-оперативных группах, сроки которых устанавливаются по мере необходимости).
Учет прибывающих сотрудников (работников) ведется Управлением кадров.
5. Оформление, прохождение, рассмотрение входящей
и исходящей корреспонденции
65. Рассмотрение и прохождение входящей, исходящей корреспонденции и иных служебных документов в Агентстве осуществляются в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" и настоящим Регламентом.
66. Организация и ведение секретного делопроизводства осуществляется УОСиД в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" и другими нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в области зашиты государственных секретов.
67. Входящая корреспонденция, за исключением корреспонденции из Администрации Президента, Парламента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, принимается Агентством в рабочие дни с 9-00 до 17-00 часов.
Корреспонденция, поступающая из Администрации Президента, Парламента и Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, принимается в рабочие дни до 20-00 часов, субботние – до 17-00 часов. В случае отсутствия сотрудника (работника) УОСиД, корреспонденция принимается оперативным дежурным с одновременным уведомлением начальника УОСиД и Руководителя аппарата.
Документы, подготовленные государственными органами во исполнение срочных поручений (со сроком исполнения до 10 календарных дней), принимаются в течение рабочего дня, при предъявлении документа, подтверждающего срочность (копии актов и поручений Президента Республики Казахстан, Администрации Президента, Премьер-Министра, его заместителей, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра).
Документы, поступающие в Агентство в нерабочее время, выходные и праздничные дни, принимаются сотрудниками дежурной части с последующей передачей их в УОСиД.

68. ҚҚжҚАБ басқа мемлекеттік органдардан келіп түскен құжаттардың Үкіметтің 2008 жылғы 26 наурыздағы № 289 қаулысымен бекітілген Орталық мемлекеттік органның үлгі регламентінің 13-тармағының талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
69. Осы Регламентте белгіленген тәртіпте қабылданған құжаттар ҚҚжҚАБ-мен қаралады, бақылауға қойылады және Агенттік басшылығы мен құрылымдық бөлімшелері арасына бөлінеді. Құжаттарды қағаз тасымалдауышта тіркеу кезінде тиісті түрде ресімдеу, бақылау белгілерін көрсету үшін тіркеу мөртабанында нөмірі, күні және парақтардың саны көрсетіледі.
ҚҚжҚАБ тіркелген және тиісті түрде ресімделген хат-хабарламаны тиісті адресаттарға жібереді. Шұғыл хат-хабарламаның көшірмесі келіп түскен құжаттарда қозғалатын мәселелер оның құзыретіне кіретін бөлімше басшысына бір мезгілде электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі (бұдан әрі - ЭҚАБЖ) арқылы жіберіледі.
70. Агенттіктің ҚҚжҚАБ хат-хабарламаны Агенттікке келіп түскен сәтінен бастап екі сағаттың ішінде, ал шұғыл хат-хабарламаны – тез арада (кезектен тыс тәртіпте) тіркейді, бөледі, ресімдейді және адресатқа жеткізеді.
71. ҚҚжҚАБ кіріс хат-хабарламаны бөлімшенің басшысына (орындаушыға) одан әрі тапсыру үшін (бұрыштамаға сәйкес) жолдайды.
72. Шығыс хат-хабарламаларын дайындау, келісу және ресімдеу "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 10 желтоқсандағы № 1300 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентіне (бұдан әрі – Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламенті), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы № 168 қаулысымен бекітілген іс жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықтарға (бұдан әрі – № 168 қаулы) және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
73. Мемлекеттік органдарға жолданатын шығыс хат-хабарламалар (соның ішінде электронды құжаттандыру форматындағы) елтаңбалық бланкіде қазақ тілінде ресімделеді (қажет болған жағдайда орыс тіліндегі нұсқасы қоса тіркеледі).
74. Қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік әрекетінің нәтижесі туралы тәуліктік мәліметтерді (бұдан әрі – тәуліктік мәліметтер) аумақтық қаржы полициясы органдарының жедел кезекшілері Агенттіктің кезекші бөліміне Астана уақыты бойынша сағат 19.00-ге дейін ұсынады.
75. Агенттіктің Кезекші бөлімі күн сайын тәуліктік мәліметтер бойынша жиынтық ақпаратты Агенттіктің басшыларына, Президент Әкімшілігіне, Үкіметке және Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына ұсынады.

68. УОСиД обеспечивает соответствие принимаемых от государственных органов документов требованиям пункта 13 Типового регламента центрального государственного органа, утвержденного постановлением Правительства от 26 марта 2008 года № 289.
69. Принятые в установленном настоящим Регламентом порядке документы рассматриваются, ставятся на контроль и распределяются УОСиД между руководством и подразделениями Агентства. При регистрации документов на бумажном носителе указывается номер, дата и количество листов в регистрационном штампе для соответствующего оформления, указания признаков контроля.
Зарегистрированная и оформленная надлежащим образом корреспонденция передается УОСиД соответствующим адресатам. Копия срочной корреспонденции одновременно направляется по Единой системе электронного документооборота (далее –ЕСЭДО) руководителю подразделения Агентства, в компетенцию которого входят вопросы, затрагиваемые в поступившем документе.
70. УОСиД Агентства регистрирует, распределяет, оформляет и доводит корреспонденцию до адресатов в течение двух часов с момента ее поступления в Агентство, а срочной – незамедлительно (во внеочередном порядке).
71. Входящая корреспонденция направляется УОСиД для дальнейшей передачи (согласно резолюции) руководителю подразделения (исполнителю).
72. Подготовка, согласование и оформление исходящей корреспонденции осуществляется в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Регламента Правительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2002 года № 1300 (далее – Регламент Правительства Республики Казахстан), инструкциями по делопроизводству, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года № 168 (далее – постановление № 168), и настоящим Регламентом.
73. Исходящая корреспонденция в государственные органы (в том числе в формате электронного документа) оформляется на гербовом бланке на казахском языке (в случае необходимости прикладывается вариант на русском языке).
74. Ежесуточные сведения о результатах оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции (далее – ежесуточные сведения) предоставляются оперативными дежурными территориальных подразделений в дежурную часть Агентства до 19-00 часов времени города Астаны.
75. Дежурная часть Агентства ежедневно представляет обобщенные ежесуточные сведения руководству Агентства, Администрации Президента, Правительству и Генеральной прокуратуре Республики Казахстан.

6. Нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын
дайындау, ресiмдеу және келiсу тәртiбi
76. Агенттікте әзiрленетiн нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын (бұдан әрi – Агенттік жобалары) Агенттік бөлімшелері немесе жұмыс тобы Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Қазақстан Республикасындағы тiл туралы" Заңдарының, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің Нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесінің (бұдан әрі – № 976 Жарлық), Қазақстан Республикасы Үкiметі Регламентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 16 тамыздағы № 773 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді ресiмдеу және келiсу қағидаларының (бұдан әрі – № 773 қаулы), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 қаулысымен бекітілген Нормативтік құқықтық актілердің құқықтық мониторингін жүргізу қағидасының (бұдан әрі – № 964 қаулы), Қазақстан Республикасының Үкiметiнің 2006 жылғы 17 тамыздағы № 778 қаулысымен бекітілген Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу қағидаларының (бұдан әрі – қаулы № 778) және осы Регламенттiң талаптарына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде дайындайды, ресімдейді және келіседі.
77. Агенттіктің нормативтік құқықтық актілерінің жобаларын дайындаудың және Агенттікке келіп түскен жобаларды қараудың жалпы мерзімі осы Регламенттің 76-тармағында көрсетілген нормативтік құқықтық актілерде, сондай-ақ Агенттік Төрағасының, оның орынбасарларының тапсырмаларында белгіленеді.
Нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісуді, оның ішінде мемлекеттік органдардың Интранет-порталы арқылы келісуді, Агенттік басшылығымен негізгі орындаушы ретінде белгіленген Агенттіктің бөлімшелері жүзеге асырады.
Агенттіктің мүдделі бөлімшелері және ҚҚжХЫД жобаны түскен күнінен бастап 5 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, егер басшылықпен қысқа мерзімдер белгіленбесе, оны қарайды және негізгі орындаушыға өз қорытындыларын ұсынады.
Негізгі орындаушы Агенттіктің жобасын пысықтап (Төрағаға қолбелгіге немесе қол қоюға ұсынудың алдында) мүдделі бөлімше басшыларының, ҚҚжХЫД директорының, Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарларының, Аппарат басшысының қолдарын алады және жобаның мемлекеттік органдардың Интранет-порталы арқылы одан әрі жылжуын қамтамасыз етеді. Төрағаға заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің жобасы қолбелгі немесе қол қоюға ұсыну жоғарыда аталған лауазымды тұлғалармен келісілгеннен кейін беріледі.

6. Порядок подготовки, оформления и согласования проектов
нормативных правовых актов
76. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством (далее – проекты Агентства), осуществляется подразделениями Агентства либо рабочей группой, на казахском и русском языках, в соответствии с требованиями законов Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "О языках в Республике Казахстан", Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 (далее – Указ № 976), Регламента Правительства Республики Казахстан, Правил оформления и согласования нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2006 года № 773 (далее – постановление № 773), Правил проведения правового мониторинга нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964 (далее – постановление № 964), Правил государственной регистрации нормативных правовых актов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778 (далее – постановление № 778), а также настоящим Регламентом.
77. Общий срок подготовки проектов нормативных правовых актов Агентства и рассмотрения проектов, поступивших в Агентство, определяется нормативными правовыми актами, указанными в пункте 76 настоящего Регламента, а также поручениями Председателя Агентства, его заместителей.
Согласование проектов нормативных правовых актов, в том числе посредством Интранет-портала государственных органов, осуществляет подразделение Агентства, определенное руководством Агентства в качестве основного исполнителя.
Заинтересованные подразделения Агентства и ДПОиМС в срок не более 5 рабочих дней, со дня поступления проекта, если руководством не установлены более короткие сроки, рассматривают его и представляют свои заключения основному исполнителю.
Основной исполнитель дорабатывает проект Агентства, визирует его у руководителей заинтересованных подразделений, директора ДПОиМС, курирующих заместителей Председателя, Руководителя аппарата (перед представлением на визирование или на подпись Председателю) и обеспечивает дальнейшее прохождение проекта в государственных органах посредством Интранет-портала государственных органов. Проект подзаконного нормативного правового акта представляется на визирование или на подпись Председателю после согласования с вышеперечисленными должностными лицами.

78. Мемлекеттік құпия болып табылатын мәліметтер қамтылған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, ресімдеу және келісу осы бөлімнің талаптарын ескере отырып, мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерге сәйкес жүзеге асырылады. Бюджет шығындарын көздейтін нормативтік құқықтық актілердің жобаларын дайындау, рәсімдеу және келісу ҚШБ жүргізіледі (есептер мен олардың негіздемелері тіркелумен).
79. Мемлекеттік органның жобасымен ескертулерсiз келiсу (қолбелгі қою) мүмкiндiгi туралы қорытынды дайындалған жағдайда әзiрлеушi орган жұмыс тәртiбiнде осы жобаның Агенттікте өтуі үшін жауапты басшының шешімі бойынша жобаның түпнұсқасын қолбелгі қоюға ұсынады, бұл туралы бұрын ұсынылған iлеспе хатта белгi (алушының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, күнi, алғаны туралы қолы) қойылады.
80. Әзiрлеушi толығымен келiсетiн Агенттіктің ескертулері бар болған жағдайда мемлекеттік органның жобасы жұмыс тәртiбiмен пысықтауға қайтарылады, бұл туралы әзiрлеушi мемлекеттiк органның бұрын ұсынылған iлеспе хатында белгi (алушының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, күнi, алғаны туралы қолы) қойылады. Негізгі орындаушы - Агенттіктің бөлімшесіне берілген ескертулер жойылған жағдайда жобаны келісу (қолбелгі қою) мүмкіндігі туралы қорытынды дайындалады.
Мемлекеттік органдарда қаулылардың (өкімдердің) жобаларын, соның ішінде Президенттің актілері мен заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметіне қарау үшін енгізу туралы қарау мен келісу мерзімі келіп түскеннен кейін 10 жұмыс күні мерзімінен аспауы тиіс.
81. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң заң шығару бастамасы құқығын қамтамасыз ету және Республика Президентiнiң кейбiр актiлерiн Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкес келтiру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2007 жылғы 21 қыркүйектегi № 413 Жарлығына сәйкес әзiрленген жоба келiсілген және пысықталған жағдайда, осы Жарлықта көзделген мерзiмдер қолданылады.
82. Қазақстан Республикасы Президентінің және Премьер-Министрінің, оның орынбасарларының, Президент Әкімшілігі Басшылығының және Прьемьер-Министр Кеңсесі Басшысының шұғыл тапсырмаларын орындау мақсатында Агенттікке келісу үшін жобалар келіп түскен жағдайда Агенттіктің жауапты бөлімшесі белгіленген орындау мерзімінен 3 күн бұрын, егер басқа мерзім тиісті тапсырмамен белгіленбесе, ал орындауға 5 күннен аспайтын мерзімі бар тапсырмалар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде әзірлеуші-органға ұсыныс енгізеді.
86. Агенттіктің ҚҚжХЫД Агенттікпен қабылданған және (немесе) оны әзірлеуші Агенттік болып табылатын нормативтік құқықтық актілерге тұрақты түрде мониторинг жүргізеді, ал қажет болған жағдайда Агенттік басшылығына актілерге өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу немесе оларды күші жойылды деп тану туралы ұсыныс енгізеді.

78. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, содержащих сведения, составляющие государственные секреты, осуществляются в соответствии с нормативными правовыми актами, регулирующими отношения в области защиты государственных секретов, с учетом требований данного раздела. Подготовка, оформление и согласование проектов нормативных правовых актов, предусматривающие бюджетные затраты, согласовываются с ФХУ (с приложением расчетов и обоснований по ним).
79. В случае подготовки заключения о возможности согласования (визирования) проекта государственного органа без замечаний орган-разработчик в рабочем порядке по решению руководителя, ответственного за прохождение данного проекта в Агентстве, представляет его подлинник на визирование, о чем делается отметка в ранее представленном сопроводительном письме (фамилия, имя, отчество, должность, дата, роспись в получении).
80. При наличии замечаний у Агентства, с которыми разработчик согласен полностью, проект возвращается для доработки в рабочем порядке, о чем делается пометка в ранее представленном сопроводительном письме государственного органа-разработчика (фамилия, имя, отчество, дата, роспись в получении). Подразделением Агентства – основным исполнителем подготавливается заключение о возможном согласовании (визировании) проекта, в случае устранения имеющихся замечаний.
Срок рассмотрения и согласования проектов постановлений (распоряжений) в государственных органах, в том числе о внесении на рассмотрение Президента и Правительства Республики Казахстан проектов актов Президента и законопроектов, не должен превышать 10 рабочих дней со дня поступления.
81. В случае согласования и доработки проекта, разработанного в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 21 сентября 2007 года № 413 "О мерах по обеспечению права законодательной инициативы Президента Республики Казахстан и приведению некоторых актов Президента Республики в соответствие с Конституцией Республики Казахстан", применяются сроки, предусмотренные данным Указом.
82. При поступлении в Агентство на согласование проектов во исполнение срочных поручений Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра, его заместителей, руководства Администрации Президента и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра, ответственное подразделение Агентства вносит свои предложения органу-разработчику, за которым закреплен созыв, не менее чем за 3 дня до установленного для него срока исполнения, если иное не установлено соответствующим поручением, а по поручениям со сроком исполнения менее 5 дней – в течение одного рабочего дня со дня поступления поручения.
83. ДПОиМС Агентства регулярно проводит мониторинг нормативных правовых актов, принятых Агентством и (или) разработчиком которых являлось Агентство, и в случае необходимости вносит предложения руководству Агентства о внесении изменений и (или) дополнений в акты либо признании их утратившими силу.

84. "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабына сәйкес мазмұнында құқықтық нормалар қамтылған актілер әділет органдарына тіркелуге тиіс.
Мұндай актінің жобасын әзірлеуші Агенттіктің ҚҚжХЫД-мен бірлесе отырып, әділет органдарына тиісті заң сараптамасын жүргізу үшін жолдайды.
7. Қаржы полициясы органдарының қызметтік құжаттарды
және нормативтік құқықтық актілерін дайындау, жариялау
және мемлекеттік тіркеу тәртібі
85. Агенттік жобаларды әзірлеу, ішкі келісу және ресімдеуде нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының қызметтік құжаттарын (бұйрықтар, нұсқаулар мен өкімдер) (бұдан әрі – актілер) жариялау мен мемлекеттік тіркеуде құзыретті орган бола тұра, Қазақстан Республикасының "Нормативтiк құқықтық актiлер туралы", "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" заңдарына, қаулы № 773, қаулы № 778, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 22 тамыз № 938 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мәтiндерiн кейiннен ресми жариялау ережесiне, қаулы № 168, Қазақстан Республикасы министрлерінің және орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтарын, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулыларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 қазандағы № 1124 "Орталық сайлау комиссиясының нормативтік қаулыларын, мәслихаттардың нормативтік құқықтық шешімдерін, сондай-ақ әкімдіктердің нормативтік құқықтық қаулылары мен әкімдердің нормативтік құқықтық шешімдерін ресми жариялау жүзеге асырылатын интернет-ресурсты айқындау және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" қаулысы және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырады.
Шығын нормаларын көздейтін актілерді дайындау, ресімдеу және келісу (олар бойынша есептер мен негіздемелерді тіркей отырып) Агенттіктің ҚШБ келісіледі.
86. Агенттіктің бөлімшелері актілердің жобаларын басшылықтың тапсырмалары, алқа шешімдері негізінде немесе бастамашылық тәртіпте дайындайды. Соңғы жағдайда құжаттың жобасы тиісті негіздемелер келтіріліп Төрағаның атына жазылған баянатқа тіркеледі.
87. Актінің жобасын әзірлеуші оны Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарымен, Аппарат басшысымен, Агенттіктің ҚҚжХЫД директорымен және Агенттіктің мүдделі бөлімшелерімен келіседі.
88. Актілердің жобаларын Төрағаға қол қою үшін Төрағаның орынбасары немесе Аппарат басшысы ұсынады.
89. Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделеріне тиесілі нормативтік құқықтық актілердің жобалары "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңның 15-бабына сәйкес міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде ғаламтор-ресурстарында жариялануы (таратылуы) қажет.
Мұндай актінің жобасын әзірлеуші ол тиісті органның немесе сараптамалық кеңестің отырысында қаралғанға дейін Агенттіктің баспасөз-орталығына жобаның көшірмесін жариялау үшін жолдайды.

84. Акты, содержащие нормы права, подлежат государственной регистрации в органах юстиции в соответствии со статьей 38 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах".
Разработчик проекта такого акта совместно с ДПОиМС Агентства направляет его в органы юстиции для проведения соответствующей юридической экспертизы.
7. Порядок подготовки, опубликования и государственной
регистрации нормативных правовых актов и служебных документов
органов финансовой полиции
85. Разработка, внутреннее согласование, оформление проектов, опубликование и государственная регистрация нормативных правовых актов, по отношению к которым Агентство является уполномоченным органом, и служебных документов (приказов, указаний и распоряжений) органов финансовой полиции (далее – акты) осуществляются в соответствии с законами Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", "Об административных процедурах", постановление № 773, постановление № 778, Правилами последующего официального опубликования текстов нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2002 года № 938, постановление № 168, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2013 года № 1124 "Об определении интернет-ресурса, осуществляющего официальное опубликование нормативных правовых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, нормативных правовых постановлений центральных государственных органов, нормативных постановлений Центральной избирательной комиссии, нормативных правовых решений маслихатов, а также нормативных правовых постановлений акиматов и нормативных правовых решений акимов, и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" и настоящим Регламентом.
Подготовка, оформление и согласование актов, содержащих затратные нормы, согласовываются с ФХУ Агентства (с приложением расчетов и обоснований по ним).
86. Проекты актов готовят подразделения Агентства на основании поручений руководства, решений коллегии или в порядке инициативы. В последнем случае проект документа прилагается к рапорту на имя Председателя с соответствующими обоснованиями.
87. Разработчик проекта акта согласовывает его с курирующим заместителем Председателя, Руководителем аппарата, директором ДПОиМС Агентства и заинтересованными подразделениями Агентства.
88. Проекты актов представляются на подпись Председателю заместителем Председателя или Руководителем аппарата.
89. Проекты нормативных правовых актов, затрагивающих интересы субъектов частного предпринимательства, подлежат обязательному опубликованию (распространению) в средствах массовой информации, включая интернет-ресурсы, в соответствии со статьей 15 Закона "О нормативных правовых актах".
Разработчик проекта такого акта направляет в пресс-центр Агентства копию проекта для его опубликования до его рассмотрения соответствующим органом или на заседании экспертного совета.

90. Агенттік бөлімшелерінің басшылары тұрақты түрде Агенттіктің актілерімен барлық қызметкерлерді (жұмыскерлерді) тиісті түрде таныстыруды қамтамасыз етеді, сондай-ақ жарты жылда кемінде бір рет актілердің өзектілігіне және заңнамаға сәйкестігіне № 964 қаулыға сәйкес мониторинг жүргізеді.
Агенттіктің ҚҚжХЫД жылына бір рет қаржы полициясы органдарының актілерін оңтайландыру бойынша жұмыстарды қорытындылайды және электрондық нұсқада тиісті жинақты қалыптастырады.
Актілер Агенттік басшылығының нұсқауы бойынша Агенттіктің веб-сайтына орналастырылады.
8. Орындалуын бақылау
91. Тапсырмалардың уақтылы және сапалы орындалуын бақылауды ұйымдастыру "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына, "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы"Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерiн дайындау, келiсу, қол қоюға ұсыну, нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу және Республика Президентiнiң актiлерi мен тапсырмаларының орындалуын бақылау тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы" 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығына, сондай-ақ басқа да нормативтiк құқықтық актiлерге және осы Регламентке сәйкес жүзеге асырылады.
92. Мынадай құжаттар, iшiнде құпия құжаттар (бұдан әрi – бақылаудағы құжаттар) бақылауға алынады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Агенттікке берген тапсырмалары көзделген актiлер немесе актілердің тармақтары, тапсырмалар немесе тапсырмалардың тармақтары (оның ішінде мәжілістердің хаттамалары мен іс-шаралар жоспарларында көрсетілген);
2) Агенттікке тапсырмалары бар Үкiмет қаулылары, Үкiмет мәжiлiстерiнiң хаттамалары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң өкiмдерi;
3) орындалу мерзiмдерi көрсетiлген немесе бақылауға алу туралы нұсқаулар, "шұғыл", "баяндалсын", "ұсыныстар енгiзiлсiн" деген белгiлер бар Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінiң, оның орынбасарларының, Президент Әкiмшiлiгi басшылығының, Премьер-Министр Кеңсесi Басшысының Агенттіктің атына берген тапсырмалары (оның iшiнде мәжілістердің хаттамаларында және iс-шаралардың жоспарларында қамтылатын), сондай-ақ мазмұнынан оларды бақылауға қою қажеттiлiгi туындайтын тапсырмалар;
4) Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының сұрау салулары және ол бойынша Үкiметке қорытынды қажет етілетін, қаржы полициясы органдарының құзыретіне кіретін мәселелер бойынша олар бастамашылық жасаған заң жобалары;
5) олардың мазмұнынан белгiлi бiр мәселелер бойынша жауап беру, түсiндiру, сол немесе басқа мәселелер бойынша ұсыныстар енгiзу қажеттiлiгi туындайтын мемлекеттiк органдардың хаттары;

90. Руководители подразделений Агентства на постоянной основе обеспечивают надлежащее ознакомление всех сотрудников (работников) с актами Агентства, а также не реже одного раза в полугодие проводят мониторинг актов на предмет их актуальности и соответствия законодательству в соответствии с постановлением № 964.
ДПОиМС Агентства один раз в год обобщает работу по оптимизации актов органов финансовой полиции и формирует соответствующий сборник в электронном формате.
По указанию руководства Агентства акты могут размещаться на веб-сайте Агентства.
8. Контроль исполнения
91. Организация контроля за своевременным и качественным исполнением поручений осуществляется в соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан", законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан", а также иными нормативными правовыми актами и настоящим Регламентом.
92. На контроль берутся следующие, в том числе секретные документы (далее – контрольные документы):
1) акты либо пункты актов, поручения либо пункты поручений (в том числе указанные в протоколах совещаний и планах мероприятий) Президента Республики Казахстан, в которых даются поручения Агентству;
2) постановления Правительства, протоколы заседаний Правительства, распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, в которых имеются поручения Агентству;
3) поручения (в том числе содержащиеся в протоколах совещаний и планах мероприятий) Премьер-Министра, его заместителей, руководства Администрации Президента, Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан в адрес Агентства, в которых указаны сроки исполнения или имеются указания о взятии на контроль, пометки "срочно", "доложить", "внести предложения", а также поручения, из содержания которых вытекает необходимость постановки на контроль;
4) запросы депутатов Парламента Республики Казахстан и инициированные ими законопроекты, по которым необходимо заключение Правительства, по вопросам, входящим в компетенцию органов финансовой полиции;
5) письма государственных органов, из содержания которых вытекает необходимость представления ответа, разъяснения, внесения предложений по тем или иным вопросам;

6) жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерi (Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша);
7) Агенттіке келiсу үшiн келiп түсетiн нормативтiк құқықтық актiлердiң жобалары;
8) бұйрықтар, мәжіліс хаттамалары, алқа шешiмдерi, жұмыс жоспарлары, Агенттік басшылығының тапсырмалары.
93. Қазақстан Республикасы Президентiнiң актiлерi Агенттікке орындауға келiп түскен жағдайда оларды iске асыру жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларының жоспары үш күндік мерзімде жасалады және Төрағамен бекiтiледi. Сонымен қатар, орындаушыда осы тапсырмаға қатысты барлық құжаттар қамтылатын арнайы жинақтау папкасы жасалады.
Орындауға "өте шұғыл", "шұғыл", "тездету" деген белгiлері бар Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмалары келіп түскен жағдайда қажет болса, оларды іске асыру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының жоспары тез арада жасалады және бекітіледі.
Тапсырма берілген отырысқа (мәжіліске) Агенттіктің атынан қатысқан лауазымды тұлғалар отырыстан (мәжілістен) кейін оның хаттамасының немесе қол қойылған тапсырманың келіп түсуін күтпей-ақ, оны орындауды ұйымдастыруға немесе тікелей орындауға кіріседі.
94. Агенттікте құжаттарды бақылауға қою және бақылаудан алу, бақылау құжаттарының орындалу мерзімдерін ұзарту осы Регламентке, сондай-ақ қаржы полициясы органдарында іс қағаздарын жүргізу жұмыстарын реттейтін Төрағаның бұйрықтарына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылау, бақылаудан алу, олардың орындалу мерзімдерін ұзарту Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларымен, сондай-ақ Агенттік Төрағасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.
95. Агенттіктің бақылау жүйесiн мыналар құрайды:
Агенттіктің Төрағасы – Агенттіктің қызметiне жалпы басшылықты және бақылауды, оның iшiнде бақылаудағы құжаттардың уақтылы және сапалы орындалуын жүзеге асырады;
Төрағаның орынбасарлары – жетекшілік ететін құрылымдық бөлімшелердің қызметіне, оның ішінде бақылаудағы құжаттардың уақтылы және олардың сапалы орындалуына басшылықты және бақылауды жүзеге асырады;
Агенттіктің аппарат басшысы – Агенттік Төрағасының тапсырмаларын орындау бойынша аппараттың жұмысын ұйымдастыруға жауапты болады, орындаушылық тәртіптің сақталуына бақылауды жүзеге асырады, бақылаудағы құжаттарды уақытылы орындау мақсатында Агенттіктің бөлімшелерімен өзара тиімді іс-қимылды қамтамасыз етеді, Агенттік Төрағасының алдында Агенттік аппараттың жұмысын ұйымдастыру, Агенттік қызметтерінің еңбек және орындаушылық тәртібі үшін дербес жауапкершілікте болады;
Агенттік бөлімшелерінің басшылары – Агенттіктің басшылық ететін бөлімшелеріндегі құжаттардың орындалуына бақылауды жүзеге асырады, бақылаудағы құжаттардың мерзімдерін бұзған немесе сапасыз орындаған өз қызметкерлерін (жұмыскерлерін) тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыныстар енгізеді, оларға сеніп тапсырылған Агенттік бөлімшелерінің жұмыстары үшін Агенттік басшылығының алдында жеке жауапкершілікте болады:
Төрағаның кеңесшілері – Агенттіктің басшылығы тапсырмаларының уақтылы және сапалы орындалуына, Агенттіктің орындаушылық тәртібінің жағдайына, сондай-ақ орындалған құжаттарды бақылаудан алуды қадағалауды жүзеге асырады;
Агенттіктің ҚҚжҚАБ бастығы – құжаттарды уақытылы тіркеуді және бақылауға қоюды жүзеге асырады, Агенттіктің басшылығының бұрыштамасын ескере отырып, оларды орындау мерзімдерін белгілейді, Агенттіктегі атқарушылық тәртіптің жағдайына мониторинг жасайды, бақылаудағы келіп түскен тапсырмалар мен олардың орындалу мерзімдері туралы Агенттік басшылығын ақпараттандырады, ЭҚАБЖ бойынша (апта сайын) құжаттардың орындалу мерзімдері туралы ескертпе жібереді, іс жүргізу және ішкі бақылауға жауапты Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің жұмысын үйлестіреді, ҚҚжҚАБ іс жүргізуі мен жұмысын ұйымдастыруда дербес жауапкершілікте болады, бақылаудағы құжаттарды орындауда олқылық жіберген немесе сапасыз орындаған Агенттік қызметкерлерін (жұмыскерлерін) жауапкершілікке тарту туралы Агенттік басшылығына өз құзыреті шеңберінде ұсыныстар енгізеді;
Агенттіктің ҚҚжҚАБ – бақылаудағы құжаттардың орындалуы мен өту мерзімдеріне, Агенттіктегі орындаушылық тәртіптің жағдайына бақылау жасайды, құжаттарды тіркейді, бақылауға қояды, орындалған құжаттарды бақылаудан алады, бақылау тапсырмалараның тізімін дайындайды және олардың орындалу мерзімдері туралы Агенттік басшылығы мен бөлімшелеріне ескертпелер жібереді, құжаттарды бақылауға қоюдың дұрыстығына және оларды бақылаудан алуға, бақылаудағы құжаттарды орындау мерзімін белгілеу және олардың мерзімдерін ауыстыруға дербес жауапкершілікте болады;
ҚҚжҚАБ Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімі – құпиялық белгісі бар құжаттарды уақтылы тіркеуді және бақылауға қоюды қамтамасыз етеді, Агенттік басшылығының бұрыштамасын ескере отырып, оларды орындау мерзімдерін белгілейді, Агенттік Төрағасы аппаратының Басшысына келіп түскен бақылау тапсырмалары мен оларды орындау мерзімдері туралы хабарлайды.

6) обращения физических и юридических лиц (по поручению руководства Агентства);
7) проекты нормативных правовых актов, поступающие в Агентство для согласования;
8) приказы, протоколы совещаний, решения коллегии, планы работы, поручения руководства Агентства.
93. При поступлении в Агентство на исполнение актов Президента Республики Казахстан, в трехдневный срок составляется и утверждается Председателем план организационных мероприятий по их реализации. При этом у исполнителя заводится специальная накопительная папка, в которой содержатся все документы, касающиеся данного поручения.
При поступлении на исполнение актов и поручений Президента Республики Казахстан с пометками "весьма срочно", "срочно", "ускорить" план организационных мероприятий по их реализации при необходимости составляется и утверждается незамедлительно.
Должностные лица, присутствовавшие от Агентства на заседании (совещании), где было дано поручение, приступают к организации его исполнения или непосредственному исполнению сразу после заседания (совещания), не дожидаясь поступления протокола заседания (совещания) или подписанного поручения.
94. Постановка на контроль и снятие с контроля, продление сроков исполнения контрольных документов в Агентстве осуществляются в соответствии с настоящим Регламентом, а также приказами Председателя, регламентирующими работу по делопроизводству в органах финансовой полиции.
Контроль за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, снятие с контроля, продление сроков их исполнения осуществляются в порядке, установленном Правилами подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976, а также нормативными правовыми актами Председателя Агентства.
95. Систему контроля Агентства составляют:
Председатель Агентства – осуществляет общее руководство и контроль за деятельностью Агентства, в том числе за своевременным и качественным исполнением контрольных документов;
заместители Председателя – осуществляют руководство и контроль за деятельностью курируемых структурных подразделений, в том числе за своевременным и качественным исполнением ими контрольных документов;
Руководитель аппарата Агентства – отвечает за организацию работы аппарата по выполнению поручений Председателя Агентства, осуществляет контроль за соблюдением исполнительской дисциплины, обеспечивает эффективное взаимодействие подразделений Агентства в целях своевременного исполнения контрольных документов, несет персональную ответственность перед Председателем Агентства за организацию работы аппарата Агентства, трудовую и исполнительскую дисциплину в службах Агентства;
начальники подразделений Агентства – осуществляют контроль исполнения документов в возглавляемых ими подразделениях Агентства, вносят предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности своих сотрудников (работников), допустивших нарушения сроков или некачественное исполнение контрольных документов, несут персональную ответственность перед руководством Агентства за работу вверенных им структурных подразделений Агентства;
советники Председателя – осуществляют контроль за своевременным и качественным исполнением поручений руководства Агентства, состоянием исполнительской дисциплины в Агентстве, а также снятие с контроля исполненных документов;
Начальник УОСиД Агентства – обеспечивает своевременную регистрацию и постановку документов на контроль, устанавливает сроки их исполнения с учетом резолюции руководства Агентства, осуществляет мониторинг состояния исполнительской дисциплины в Агентстве, информирует руководство Агентства о поступивших контрольных поручениях и сроках их исполнения, путем рассылки напоминаний (еженедельно) о наступлении сроков исполнения по ЕСЭДО, координирует работу сотрудников (работников) структурных подразделений Агентства, ответственных за ведение делопроизводства и внутренний контроль; несет персональную ответственность за организацию делопроизводства и работу УОСиД, вносит предложения в пределах своей компетенции руководству Агентства о привлечении к ответственности сотрудников (работников) Агентства, допустивших срывы сроков или некачественное исполнение контрольных поручений;
УОСиД Агентства – осуществляет контроль за сроками исполнения и прохождения контрольных документов, состоянием исполнительской дисциплины в Агентстве, регистрацию, постановку документов на контроль, снятие с контроля исполненных документов, подготовку перечней контрольных поручений и направление напоминаний о сроках их исполнения руководству Агентства и подразделениям Агентства; несет ответственность за правильность постановки документов на контроль и снятие их с контроля, установление и перенос сроков исполнения контрольных документов;
Отдел обеспечения секретности УОСиД Агентства – обеспечивает своевременную регистрацию и постановку на контроль документов, имеющих гриф секретности, устанавливает сроки их исполнения с учетом резолюции руководства Агентства, информирует Руководителя аппарата Председателя о поступивших контрольных поручениях и сроках их исполнения.

96. Агенттіктегі орындаушылық тәртіп пен іс жүргізуді жалпы бақылау ҚҚжҚАБ жүктелген.
97. Бақылаудағы құжаттардың уақтылы орындалуын қамтамасыз ету мақсатында Қаржы полициясы органдарының құжат айналымы мен құжаттарды басқару қағидаларында Агенттіктің бөлімшелерінде бақылау құжаттардың мерзімдері және өту тәртібі, сондай-ақ бақылаудағы құжаттарды орындау мақсатында дайындалған құжаттарды беру тәртібі, Агенттік басшылығымен қол қоюға немесе келісілуге бекітілген міндеттерге сәйкес көрсетіледі.
98. Қазақстан Республикасы Президентінің, оның Әкімшілігінің, Үкіметтің актілері мен тапсырмаларын іске асыру шеңберінде дайындалатын бірнеше құрылымдық бөлімшелерге қатысты жоспарлар мен бекітілімдер мiндетті түрде олардың әрқайсысымен келісілуі қажет.
99. Бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында Агенттіктің бөлімшелері әзірлеген құжаттардың жобалары Төрағаның жетекшілік ететін орынбасарына немесе Агенттіктің аппарат басшысына міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қол қоюға орындау мерзiмi аяқталуына дейiн үш жұмыс күні бұрын, ал Төрағаға қол қоюға – орындау мерзiмi аяқталуына дейiн екі жұмыс күні бұрын беріледі. Құжатқа Төрағаның орынбасары немесе Агенттіктің Аппарат басшысы қол қойған жағдайда, ол қол қоюға орындау мерзiмi аяқталуына дейiн екі жұмыс күні бұрын беріледі.
Орындалу мерзімі күнтізбелік 5 күннен 10 күнге дейінгі бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында дайындалған құжаттар Агенттік басшылығына міндеттерінің бөлінуіне сәйкес қолбелгі қоюға және Төрағаға қол қоюға орындалу мерзімі аяқталуына дейін бір жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
Орындалу мерзімі күнтiзбелiк 5 күнге дейiнгі бақылау тапсырмаларын орындау мақсатында дайындалған құжаттар оның дайындалуы бойынша тез арада Агенттік басшылығына мiндеттерінiң бөлінуіне сәйкес қолбелгі қоюға және Төрағаға қол қоюға берiледi және аталған лауазымды тұлғалар оларды кезектен тыс қарайды.
100. Агенттікте хат-хабарламаларды өткiзуге байланысты рәсiмдердiң айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында оның ресми веб-сайтында мынадай ақпараттар:
Агенттікте құжаттарды орындау және өткiзу мерзiмдерiн бақылауға жауапты Агенттіктің ҚҚжҚАБ қызметкерiнiң (жұмыскерінің) тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы тiкелей телефоны;
Агенттіктің ҚҚжҚАБ басшысының және оның орынбасарының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы тiкелей телефоны;
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Агенттікте жұмыс iстейтiн сенiм телефонының нөмiрi;
Агенттік басшылығының азаматтарды қабылдау кестесi;
заңнамаларға сәйкес өзге де ақпараттар орналастырылады.

96. Общий контроль за исполнительской дисциплиной и ведением делопроизводства в Агентстве возложен на УОСиД.
97. В целях обеспечения своевременности исполнения контрольных документов в Правилах документирования и управления документацией в органах финансовой полиции указываются сроки и порядок прохождения контрольных документов в подразделениях Агентства, а также порядок передачи документов, подготовленных во исполнение контрольных документов, на подпись или визирование руководству Агентства, согласно распределению обязанностей.
98. Подготавливаемые в рамках реализации актов и поручений Президента Республики Казахстан, его Администрации, Правительства, планы и закрепления, касающиеся деятельности нескольких структурных подразделений, должны быть согласованы с каждым из них.
99. Проекты документов, подготовленные подразделениями Агентства во исполнение контрольных поручений, передаются на визирование курирующему заместителю Председателя либо Руководителю аппарата Агентства согласно распределению обязанностей не позднее, чем за три дня до окончания срока исполнения, а Председателю на подпись – не позднее, чем за два рабочих дня до окончания срока исполнения. При подписании документа заместителем Председателя либо Руководителем аппарата Агентства он представляется на подпись не позднее двух рабочих дней до истечения срока исполнения.
Документы, подготовленные во исполнение контрольных поручений со сроком исполнения от 5 до 10 календарных дней, передаются на визирование руководству Агентства согласно распределению обязанностей и на подпись Председателю не позднее, чем за один рабочий день до окончания срока исполнения.
Документы, подготовленные во исполнение контрольных документов со сроком исполнения до 5 календарных дней, передаются на визирование руководству Агентства согласно распределению обязанностей и на подпись Председателю немедленно по их готовности и незамедлительно рассматриваются указанными должностными лицами во внеочередном порядке.
100. В целях обеспечения прозрачности процедур, связанных с прохождением корреспонденции в Агентстве, на его официальном веб-сайте размещается следующая информация:
фамилия, имя, отчество, должность, прямой телефон сотрудников (работников) УОСиД Агентства, ответственных за контроль сроков исполнения и прохождения документов в Агентстве;
фамилия, имя, отчество, должность, прямой телефон руководителя УОСиД Агентства и его заместителя;
номер телефона доверия, действующего в Агентстве в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
график приема граждан руководством Агентства;
иная информация в соответствии с законодательством.

101. Агенттік қабылдайтын өз шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының, кезекшілік тәулікте жедел хабараламалар, құпия емес хабарламалар бойынша Төраға тапсырмаларының орындалуын бақылауды ұйымдастыру, егер аталған құжаттарды бақылау нақты лауазымды тұлғаларға және Агенттіктің басқа бөлімшелеріне жүктелмесе ҰБД-инспекциясына жүктеледі.
102. Агенттік бөлімшелері құпиялы емес жоспарлық іс-шараларды, алқа шешімдерін, Агенттік басшылығымен өткен жедел және аппараттық мәжіліс шешімдерінің орындалуын бақылаудан алу үшін Агенттіктің ҰБД-инспекциясына олардың орындалғанын растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
103. Агенттік қабылдайтын өз шешімдерінің, жоспарлық іс-шаралар және Агенттік басшылығының құпиялық белгісі бар басқа тапсырмаларының орындалуын бақылау Агенттіктің ҚҚжҚАБ жүктеледі.
9. Халықаралық ынтымақтастықтың ұйымдастырушылық
қамтамасыз ету
104. Агенттік өз құзыреті шегінде және "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экономикалық, қаржылық және сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы күрес мәселелерi бойынша шет мемлекеттердiң тиiстi органдарымен өзара iс-қимыл жасайды, өз өкiлеттiктерi шегiнде халықаралық ұйымдардың қызметiне қатысады.
105. Агенттіктің халықаралық ынтымақтастығына қатысы бар Агентіктің барлық шығыс құжаттары, өндірістегі нақты қылмыстық істер және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сұрау салулар мен жеке тапсырмаларды қоспағанда, Агенттік басшысы қол қоярдың алдында міндетті түрде ҚҚжХЫД-мен келісілу үшін жіберіледі.
Қазақстан Республикасындағы елшіліктерге, дипломатиялық өкілдіктерге және шет елдердің лауазымды адамдарына, сондай-ақ халықаралық мекемелерге жіберілетін хат-хабарларға Агенттік басшылары қол қойғаннан кейін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы жіберіледі.
106. Шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен өзара іс-қимыл туралы халықаралық шарттарды жасасу жөніндегі келіссөздерді жүргізуге өкілеттіктер Төрағаның бұйрықтарымен белгіленеді.
107. Агенттік қызметтерінің, аумақтық органдардың және қаржы полициясының оқу орындарының Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын бекіту, орындау және күшін жою, сондай-ақ оларды іске асыру жөніндегі жұмыс жоспарларын әзірлеу туралы ұсыныстары Агенттік басшылығына қарауға оларды Агенттіктің ҚҚжХЫД пысықтағаннан кейін енгізіледі.
108. Халықаралық шарттардың жобаларын дайындауды бастамашы қызметтер тек Агенттіктің ҚҚжХЫД қатысуымен жүзеге асырады.
Мемлекеттік органдардың арасындағы халықаралық шарттың жобасы және оны бекітудің қажеттілігі бойынша келіспеушіліктер туындаған жағдайда келісілген ұсыныстарды айқындау үшін тараптардың өзара келісуі арқылы сарапшылардың кездесуі өткізіледі, ол хаттама түрінде ресімделеді және шартқа қол қоюдың қажеттілігі не болмаса тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы соңғы шешімді қабылдау үшін Төрағаға баяндалады.

101. Организация контроля, в том числе за исполнением принимаемых Агентством собственных решений, планов мероприятий, поручений Председателя по оперативным сводкам за дежурные сутки, имеющих несекретный характер, возлагается на ОКД-инспекцию Агентства, если в указанных документах контроль не возложен на конкретных должностных лиц и другие подразделения Агентства.
102. Подразделения Агентства для снятия с контроля исполнение несекретных плановых мероприятий, решений коллегий, оперативных и аппаратных совещаний при руководстве Агентства, приказов, инструкций, указаний руководства Агентства представляют в ОКД-инспекцию Агентства копии подтверждающих документов об их исполнении.
103. Контроль за исполнением принимаемых Агентством собственных решений, планов мероприятий и других поручений руководства Агентства, имеющих гриф секретности, возлагается на УОСиД Агентства.
9. Организационное обеспечение международного сотрудничества
104. Агентство в пределах своей компетенции и в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" взаимодействует с соответствующими органами иностранных государств по вопросам борьбы с экономическими, финансовыми и коррупционными преступлениями и правонарушениями, в пределах своих полномочий участвует в деятельности международных организаций.
105. Вся исходящая корреспонденция Агентства, имеющая отношение к международному сотрудничеству Агентства, за исключением запросов и поручений по конкретным уголовным делам и делам об административных правонарушениях, находящихся в производстве, в обязательном порядке перед подписанием руководством Агентства направляется для согласования в ДПОиМС.
После подписания руководством Агентства корреспонденция, адресованная посольствам, дипломатическим представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, а также международным организациям, направляется через Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
106. Полномочия на ведение переговоров о заключении международных договоров о взаимодействии с компетентными органами иностранных государств определяются приказами Председателя.
107. Предложения служб Агентства, территориальных органов и учебных заведений финансовой полиции о заключении, исполнении и денонсации международных договоров Республики Казахстан, а также разработке планов по их реализации вносятся на рассмотрение руководства Агентства после их проработки в ДПОиМС Агентства.
108. Подготовка проектов международных договоров службами-инициаторами осуществляется исключительно при участии ДПОиМС Агентства.
При возникновении принципиальных разногласий между государственными органами по проекту международного договора и необходимости его заключения, по договоренности сторон проводится встреча экспертов для выработки согласованного предложения, которая оформляется протоколом и докладывается Председателю для принятия окончательного решения о целесообразности подписания договора либо внесении в него соответствующих изменений и дополнений.

109. Шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен хат және ақпараттық хабарламалармен алмасуды Агенттік қызметтері Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына және құқықтық көмек көрсету саласындағы заңнамасына сәйкес жүргізуі мүмкін.
Қазақстан Республикасының тиісті халықаралық шарттары болмаған кезде шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен байланыс орнату не ақпараттар алмасу тек Агенттік басшылығының рұқсатымен Агенттіктің ҚҚжХЫД арқылы Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен осы мәселені келісу бойынша жүзеге асырылады.
110. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің елшілік, дипломатиялық, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың өкілдері Агенттік құрылымдарына, аумақтық органдарға және Қаржы полициясы академиясына тікелей жүгінген жағдайда, келіп түскен құжаттың мәні мен мазмұны туралы міндетті түрде Агенттік басшылығына ол жөнінде уақытылы баяндалуға мүмкіндік беретін мерзімдерде Агенттіктің ҚҚжХЫД-ға келіп түскен өтініштің көшірмесін жолдай отырып, ақпарат береді.
Агенттіктің ҚҚжХЫД-ға алдын ала хабарлаусыз және Агенттік басшыларының тиісті шешімі шықпай шет мемлекеттердің құзыретті органдарымен байланыс орнатуға, сондай-ақ қандайда бір құжаттарға қол қоюға рұқсат етілмейді.
111. Қазақстан Республикасында аккредиттелген шет мемлекеттердің елшілік, дипломатиялық өкілдерін, лауазымды адамдарын, сондай-ақ халықаралық ұйымдардың, шетел делегацияларын қабылдау халықаралық нормаларға сәйкес жүзеге асырылады.
Төраға өзінің қарауы бойынша Қазақстан Республикасында аккредиттелген елшілерді, дипломатиялық өкілдіктердің басшыларын, шетел мемлекеттерінің лауазымды тұлғаларын, сондай-ақ халықаралық ұйымдар мен шетел делегацияларын жеке өзі қабылдайды немесе Төрағаның орынбасарларына тапсырады.
Агенттіктің ҚҚжХЫД қабылдау мерзімі мен уақыты туралы тиісті елшіліктерімен немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен келіседі.
112. Төрағаның немесе оны алмастырушы адамның, Төраға орынбасарының және Агенттік қызметтері басшыларының шетел өкілдерімен кездесуін хаттамалық қамтамасыз етуді Агенттіктің атынан Агенттіктің ҚҚжХЫД жүзеге асырады.
Төраға орынбасарының және Агенттіктің қызметтері басшыларының шетел өкілдерімен нақты қызмет бағыттары бойынша кездесуін хаттамалық қамтамасыз етуді Агенттіктің ҚҚжХЫД-ның қатысуымен мүдделі қызметтер жүзеге асырады.
113. Қабылдаулар мен кездесулердің нәтижелері бойынша хаттама толтырылып, Агенттіктің ҚҚжХЫД-на тапсырылады, сондай-ақ көшірмесі Агенттіктің ҚҚжҚАБ-ға беріледі.

109. Обмен письмами или информационными сообщениями с компетентными органами иностранных государств, службами Агентства может осуществляться в соответствии с международными договорами Республики Казахстан и законодательством в области оказания правовой помощи.
Установление контактов или обмен информацией с компетентными органами иностранных государств, при отсутствии соответствующих международных договоров Республики Казахстан, осуществляются исключительно с разрешения руководства Агентства, через ДПОиМС Агентства, по согласованию данного вопроса с Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
110. При обращении представителей посольств, дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, а также международных организаций непосредственно в службы Агентства, территориальные органы и Академию финансовой полиции, о сути и содержании поступивших документов в обязательном порядке, в сроки, позволяющие своевременно доложить об этом руководству Агентства, информируют ДПОиМС Агентства, с направлением копии поступившего обращения.
Установление контактов, а также подписание каких-либо документов с компетентными органами иностранных государств без предварительного уведомления ДПОиМС Агентства и вынесения соответствующего решения руководством Агентства не допускается.
111. Прием в Агентстве представителей посольств и дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, должностных лиц иностранных государств, а также международных организаций, иностранных делегаций осуществляется в соответствии с международными нормами.
Председатель по своему усмотрению лично принимает послов, глав дипломатических представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, должностных лиц иностранных государств, а также международных организаций и иностранных делегаций либо поручает это заместителю Председателя.
ДПОиМС Агентства согласовывает дату и время приема с соответствующим посольством или Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
112. Протокольное обеспечение встреч Председателя либо лица, его замещающего, с иностранными представителями, а также встреч заместителя Председателя и руководителей служб Агентства от имени Агентства осуществляет ДПОиМС Агентства.
Протокольное обеспечение встреч с иностранными представителями заместителя Председателя и руководителей служб Агентства по конкретным направлениям деятельности осуществляют заинтересованные службы с участием ДПОиМС Агентства.
113. По результатам приемов и встреч составляется протокол (в произвольной форме), который представляется в ДПОиМС Агентства, а также копии – в УОСиД Агентства.

114. Агенттіктің, аумақтық органдардың және Қаржы полициясы академиясының жеке құрамы шет мемлекеттердің елшіліктеріне, дипломатиялық өкілдіктері мен халықаралық ұйымдарына баруларына, олардың өкілдерімен Агенттік басшыларының рұқсатынсыз кездесулеріне рұқсат етілмейді.
115. Агенттік қызметтерінің, аумақтық органдардың және қаржы полициясының оқу орындарының басшылары халықаралық ынтымақтастыққа қатысты осы Регламент талаптарының сақталуына дербес жауапкершілікте болады.
116. Халықаралық шарттар мен уағдаластықтардан туындайтын міндеттемелердің орындалуына бақылауды Агенттіктің ҚҚжХЫД жүзеге асырады.
10. Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау
және азаматтарды қабылдауды ұйымдастыру
117. Агенттікте өтiнiштердi, сондай-ақ Төрағаның Блогына келіп түсетін өтініштерді қарау және азаматтарды қабылдау "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қыркүйектегі № 974 қаулысына, "Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге ақпараттарды қабылдау, тіркеу, есепке алу, соның ішінде электронды форматта және қарау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 83 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк реестрiнде № 7293 тіркелген сәйкес жүзеге асырылады.
11. Агенттік қызметкерлерінің кәсіби дайындығы
118. Агенттіктің қызметкерлері біліктіліктерін қызметтік және дене шынықтыру дайындықтары бойынша сабақтарда, алғашқы даярлық, біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстарында жетілдіреді.
119. Қызметтік және дене шынықтыру бойынша сабақтар аптасына кемінде бір рет өткізіледі.
120. Алғашқы даярлық, біліктілікті арттыру және қайта даярлау курстары бекітілген жоспарларға сәйкес өткізіледі.
12. Агенттіктің жұмыс тәртібі
121. Агенттікте мынадай жұмыс кестесі белгіленген:
1) дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-дан 19.00-ға дейін;
2) түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15-00-ға дейін.
Агенттік Төрағасы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы", "Мемлекеттік қызмет туралы" "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстың өзге тәртібін белгілеуі мүмкін.
122. Агенттік ғимаратына Агенттіктің), аумақтық органдардың және қаржы полициясының оқу орындары қызметкерлерінің (жұмыскерлерінің), кірулері электрондық магнит карточкалары (рұқсатнамалары), қызметтік куәліктері бойынша жүзеге асырылады.

114. Посещение посольств, дипломатических представительств иностранных государств и международных организаций личным составом Агентства, территориальных органов и Академии финансовой полиции, встречи с их представителями без разрешения руководства Агентства не допускается.
115. За соблюдение требований настоящего Регламента, относящихся к международному сотрудничеству, руководители служб Агентства, территориальных органов и учебных заведений финансовой полиции несут персональную ответственность.
116. Контроль за выполнением обязательств Агентства, вытекающих из международных договоров и договоренностей, осуществляет ДПОиМС Агентства.
10. Рассмотрение обращений физических и юридических лиц
и организация приема граждан
117. Рассмотрение обращений, в том числе поступающих на Блог Председателя, и прием граждан в Агентстве осуществляется в соответствии с законами Республики Казахстан "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года № 974, приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 83 "Об утверждении Инструкции о приеме, регистрации, учете, в том числе в электронном формате, и рассмотрении заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7293).
11. Профессиональная подготовка сотрудников Агентства
118. Сотрудники Агентства повышают квалификацию на занятиях по служебной и физической подготовке, курсах первоначальной подготовки, повышения квалификации и переподготовки.
119. Занятия по служебной и физической подготовке проводятся не менее одного раза в неделю.
120. Курсы первоначальной подготовки, повышения квалификации и переподготовки проводятся согласно утвержденным планам.
12. Распорядок работы Агентства
121. В Агентстве установлен следующий распорядок работы:
1) с понедельника по пятницу с 9-00 до 19-00 часов;
2) обеденный перерыв с 13-00 до 15-00 часов.
Председателем Агентства может быть установлен иной распорядок работы Агентства, в соответствии с Трудовым кодексом и законами "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан", "О государственной службе", "О правоохранительной службе".
122. Допуск в здание Агентства сотрудников (работников) Агентства, территориальных органов и учебных заведений финансовой полиции осуществляется по электронным магнитным карточкам (пропускам), служебным удостоверениям.

123. Агенттік қызмет көрсету, техника жөндеу, құрылыс-жөндеу және монтаждау жұмыстарын жүргізу үшін шарт жасаған бөтен ұйымдар өкілдерінің Агенттіктің әкімшілік ғимараттарына кірулері Агенттік басшылығымен келісілген, ҚШБ бастығы ұсынған тізімдер (баянаттар) негізінде және жеке басын куәландыратын құжаттарды көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Агенттік ғимаратының ішіндегі құрылыс-жөндеу және монтаждау жұмыстары Агенттіктің ҚШБ жұмыскерлерінің қатысуларымен жүргізіледі.
124. Қаржы полициясы органдарының қызметкерлері (жұмыскерлері) (жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізу кезінде жедел қызметкерлерді (жұмыскерлерді) қоспағанда) өздерінің қызметтік міндеттерін орындау кезінде нысанды немесе ресми-іскерлік киім киіп жүреді.

123. Допуск в административные здания Агентства представителей сторонних организаций, с которыми Агентство заключило договор на обслуживание, ремонт техники, выполнение ремонтно-строительных и монтажных работ, осуществляется на основании списков (рапортов), представленных начальником ФХУ, согласованных руководством Агентства и документов, удостоверяющих их личность.
Ремонтно-строительные и монтажные работы внутри здания Агентства проводятся в присутствии работников ФХУ Агентства.
124. Сотрудники (работники) финансовой полиции (за исключением оперативных сотрудников (работников) при проведении оперативно-розыскных мероприятий) носят форменную или официально-деловую одежду в период исполнения своих служебных обязанностей.