Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн айқындау туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 18 қарашадағы № А-10/545 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 желтоқсанда № 4516 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № А-2/35 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 26.01.2016 № А-2/35 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 18-ші238-баптарына сәйкес, «Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн келісу туралы» Ақмола облыстық мәслихатының 2014 жылғы 31 қазандағы № 5С-31-6 шешімінің негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Ақмола облысы әкімдігі қаулыларының күші 2-қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Кулагин
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы                       Н.Дьячек
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 18 қарашадағы
№ А-10/545 қаулысына
1-қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) барлық мамандықтағы дәрігерлер, акушер, емдеу бикесі, тіс дәрігері, тіс технигі, зертханашы, медициналық бике, медициналық статистик, медициналық зертханашы, психолог, рентген зертханашысы, мамандандырылған медициналық бике, фармацевт, фельдшер (зертханашы), провизор.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Акмолинской области от 18 ноября 2014 года № А-10/545. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 декабря 2014 года № 4516. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26 января 2016 года № А-2/35
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 26.01.2016 № А-2/35 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 18238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, на основании решения Акмолинского областного маслихата от 31 октября 2014 года № 5С-31-6 «О согласовании перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности», акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу постановления акимата Акмолинской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               С.Кулагин
«СОГЛАСОВАНО»
Секретарь Акмолинского
областного маслихата                       Н.Дьячек
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 18 ноября 2014
года № А-10/545
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) врачи всех специальностей, акушерка, диетическая сестра, зубной врач, зубной техник, лаборант, медицинская сестра, медицинский статистик, медицинский лаборант, психолог, рентгенлаборант, специализированная медицинская сестра, фармацевт, фельдшер (-лаборант), провизор.
2. Должности специалистов социального обеспечения:

1) мемлекеттік мекеме басшысы және басшының орынбасары;
2) барлық мамандықтағы дәрігерлер, медициналық бике, емдәм бикесі, фармацевт, мәдени ұйымдастырушы, зертханашы, нұсқаушы, психолог, тіс дәрігері, әдістемеші.
3. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары, интернат пен шеберхананың меңгерушісі;
2) педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдардың лауазымдары: барлық мамандықтардың мұғалімдері, тәрбиешi, шебер, оқытушы, әдістемеші, музыкалық жетекші, нұсқаушы, әлеуметтік оқытушы, оқытушы-психолог, оқытушы-ұйымдастырушы, мұғалім-логопед, мұғалім-дефектолог;
3) кітапханашы, жетекші.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы;
2) мұражайлардағы қорларды сақтаушы, экскурсовод, ғылыми қызметкер, мұрағатшы.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) стадион меңгерушісі;
3) спорт клубының меңгерушісі;
4) нұсқаушы, әдістемеші, психолог, жаттықтырушы, дәрігер, медбике.
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 18 қарашадағы
№ А-10/545 қаулысына
2-қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының тізбесі
1. «Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № А-6/244 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 3323 болып тіркелді және «Арқа ажары», «Акмолинская правда» газеттерінде 2009 жылғы 11 шілдеде жарияланды);
2. «Облыстық бюджеттің қаражатынан лауазымдық жалақыларын және тарифтік ставкаларын жиырма бес пайызға арттыруға құқығы бар, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін анықтау туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № А-6/244 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № А-8/328 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 3434 болып тіркелді және «Арқа ажары», «Акмолинская правда» газеттерінде 2012 жылғы 28 шілдеде жарияланды);
3. «Ақмола облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № А-11/550 қаулысының 1 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 3957 болып тіркелді және «Арқа ажары», «Акмолинская правда» газеттерінде 2014 жылғы 28 қаңтарда жарияланды);

1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения;
2) врачи всех специальностей, медицинская сестра, диетическая сестра, фармацевт, культорганизатор, лаборант, инструктор, психолог, зубной врач, методист.
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, заведующий интернатом и мастерской;
2) педагогические работники и приравненные к ним лица: учителя всех специальностей, воспитатель, мастер, преподаватель, методист, музыкальный руководитель, инструктор, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, учитель-логопед, учитель-дефектолог;
3) библиотекарь, вожатый.
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель государственного учреждения и казенного предприятия;
2) хранитель музейных фондов, экскурсовод, научный сотрудник, архивист.
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) заведующий стадионом;
3) заведующий спортивным клубом;
4) инструктор, методист, психолог, тренер, врач, медицинская сестра.
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 18 ноября 2014
года № А-10/545
Перечень постановлений акимата Акмолинской области, признанных утратившими силу
1. Постановление акимата Акмолинской области «Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности» от 4 июня 2009 года № А-6/244 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3323, опубликовано 11 июля 2009 года в газетах «Арқа ажары» и «Акмолинская правда»);
2. Постановление акимата Акмолинской области «О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 4 июня 2009 года № А-6/244 «Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, имеющих право на повышенные двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки из средств областного бюджета» от 29 июня 2012 года № А-8/328 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3434, опубликовано 28 июля 2012 года в газетах «Арқа ажары» и «Акмолинская правда»);
3. Пункт 1 постановления акимата Акмолинской области «О внесении изменений в некоторые постановления акимата Акмолинской области» от 13 декабря 2013 года № А-11/550 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3957, опубликовано 28 января 2014 года в газетах «Арқа ажары» и «Акмолинская правда»);

4. «Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін анықтау туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 4 маусымдағы № А-6/244 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 қазандағы № А-9/484 (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 4416 болып тіркелді және «Арқа ажары», «Акмолинская правда» газеттерінде 2014 жылғы 1 қарашада жарияланды).

4. Постановление акимата Акмолинской области «О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 4 июня 2009 года № А-6/244 «Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности» от 2 октября 2014 года № А-9/484 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4416, опубликовано 1 ноября 2014 года в газетах «Арқа ажары» и «Акмолинская правда»).